Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Avatar
MGMART
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 737
Csatlakozott: 2010.06.04., pén. 23:18
Értékelés: 485

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: MGMART »

Terápia első évad

Ha valaki kikapcsolódni, szórakozni szeretne kerülje.Cselekmény szinte semmi, 99%-ban egy szobában játszódik ahol két vagy három ember beszélget.Látszólag dög unalom és mégsem.Időt kell adni neki, hogy kibontakozzon.Aki a fajsúlyosabb darabokat sem veti meg az bátran fogjon bele a 40, igen 40 részbe.Eleinte furcsa volt, hogy intim betekintést nyerünk mások magánéleti válságába mintegy "kukkolunk".Azután elkezdett érdekelni, hogy mi lesz ezeknek az embereknek a sorsa, hogyan végződik a "terápia".Nagyon sok eszméletlen jó dialógus, érzelmek és dráma.Jók a színészek, az alakítások néhol valószerűtlenül igaznak tűnnek.Vannak súlyos pillanatok ahol nem is értem , hogyan tudják ezt kamerák előtt produkálni.Különösen meglepődtem a legfiatalabb szereplőn Sztarenki Dórán.Ilyen fiatalon olyat mutatott mint a legnagyobbak.Összességében kiváló munka a sorozat és nem utolsó sorban elgondolkodtató, hogy a múlt látszólag elfelejtett, eltemetett történései hogyan befolyásolják jelenünket, viselkedésünket, érzelmeinket......
7026.jpg
7026.jpg (67.79 KiB) Megtekintve 1908 alkalommal
http://www.avx.hu/forum/download/file.p ... ew&id=4918

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Hifilala írta:
2018.07.25., szer. 15:59
Mission Impossible Fallout-Igéretesen hangzik az a 9,2 IMDb,bár még csak pár ezren szavaztak!
Akkor tényleg ígéretes... bár az IMDB-n elég gyakori, hogy ilyen magasan kezdenek a “blockbusterek”, aztán idővel beáll egy viszonylag konstans, alacsonyabb értékre. Pl. az Avatar is bőven 9 fölött indított, és viszonylag sokáig ott is maradt, most meg már 7,8 (ami még mindig nagyon jó értékelés az IMDB-n.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Hifilala
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3791
Csatlakozott: 2014.06.18., szer. 12:37
Értékelés: 747

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Hifilala »

Mission Impossible Fallout-Igéretesen hangzik az a 9,2 IMDb,bár még csak pár ezren szavaztak!

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10353
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

nadtom írta:
2018.07.24., kedd 20:22
Lehet kulturáltan is leírni azt, hogy nekem pl. abszulúte nem tetszett az általad jónak ítélt film (vagy fordítva). Azt is meg lehet vitatni, miért gondolom jónak vagy rossznak a filmet, személyeskedés, lenézés, stb. nélkül.
Annak nincs nagy jelentősége, hogy egy film Pistikének, vagy Ferikének tetszett-e. Kedvet hozni, vagy éppen elvenni pont az indoklással lehet, főleg ha ez színvonalas, informatív módon van leírva. A vitától meg nem kell parázni, ez adja a legtöbb beszélgetés fűszerezését.

Avatar
nadtom
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1472
Csatlakozott: 2016.08.31., szer. 01:25
Értékelés: 402

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: nadtom »

Lemmy9 írta:
2018.07.23., hétf. 07:32
nadtom írta:
2018.07.23., hétf. 00:08

Azzal még nem lenne baj, ha valaki 10-ből 1 pontot ad csak az általad jóra értékelt filmre, mert ugye ez ízlés kérdése, kinek mi tetszik (erről fölösleges is vitatkozni).
A gond az szerintem, amikor a filmet rosszra értékelő fórumtárs számonkéri rajtad azt, hogy hogyan adhattál erre ennyit vagy annyit, mert ugye “Ő” az egyszemélyes megmondó és értékmérő, ezt nem tudja megérteni/elfogadni...
No de akkor mi legyen a beszélgetés ? Ez?

- Nekem ez a film 10/9, jól szórakoztam.
- grat, örülök, hogy neked 10/9, nekem 10/8 és ne haragudj, hogy lepontoztam és ezáltal úgy érzed szarozlak.
- semmi gond, én kérek bocsánatot, hogy felpontoztam.

Mindenki egyszemélyes megmondó,Te is, most.


Tonyka írásai remekek, Ő is szaroz ha kell, de engedtessék már meg lefikázni egy filmet, ha én épp úgy gondolom.
Ő nem/sem is csinál ebből az ügyből rózsaszín cicapartit.
Lehet kulturáltan is leírni azt, hogy nekem pl. abszulúte nem tetszett az általad jónak ítélt film (vagy fordítva). Azt is meg lehet vitatni, miért gondolom jónak vagy rossznak a filmet, személyeskedés, lenézés, stb. nélkül.

Igyekszem mindig kerülni a “Megmondó” stílust (és a személyeskedést) a fórumos hozzászólásaimban, most is azzal kezdetem: “Az a gond szerintem...” azaz a kedvenc szavad használtam. :rolleyes:
Sztereo: Bodor Audio PC - Asus Xonar STX II - AQ Wel IC - NAD M25 végfok - AQ Wel hsz kábel - Elac 249.3 front
Mozi: Anthem AVM60, Elac 241.3, 4 x 243.3, 2 x 2070
Füles: Acoustic Research AR-H1

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Lemmy9 írta:
2018.07.24., kedd 20:03
Iván: Senki nem vitatkozik itt. És igen felesleges,(vitatkozni) de mégsem! Pont ez a sava borsa, hogy amit lefikáz valaki arra kontráz a másik. Ez így jó. Ízlésről diskurálni jó. Én pl tudom hogy Te nagy Sharknado rajongó vagy én viszont nem tudom mi a túrót szeretsz azon a szaron. :fekverohog:
Ááá, Megacápa vs. óriáspolip (vagy mi), na az az igazi! Az már olyan de olyan szar, hogy amiatt jó.
Asylum rulezik :fekverohog:
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Hiccusz
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2013.08.21., szer. 10:16
Értékelés: 1379

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Hiccusz »

Lemmy9 írta:
2018.07.24., kedd 09:21
Hiccusz írta:
2018.07.24., kedd 09:01
Aszpirin írta:
2018.07.23., hétf. 21:00
...rajönnek egy idő utan, hogy kivel egyezik az ízlésük, és kinek a véleményére adjanak sajat részről
:tutiok:
Most rájöttem, hogy nektek egyezik. :smile29:
Amit Aszpirin írt, azzal egyetértek, viszont nem biztos, hogy a neki tetsző filmmel is. Elválik majd, de mivel én már régóta szajkózom, ízlésekről felesleges vitatkozni, nem dőlök a kardomba, ha mégsem így lenne.

Online
Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5742
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1544
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: -KP- »

Aszpirin írta:
2018.07.23., hétf. 21:00

Nem tudom, mekkora a szerepük a filmkritikusoknak abban, hogy manapság a filmek jövendőbeli közönségének a többsége többet ad egymás véleményére, mint a filmkritikusékéra (lásd IMDB, Rotten Tomatoes, vagy akar port.hu, stb komoly népszerűsége). Csak sejtem, hogy elég nagy.

Miután - esetleg - kiabrándultak abból, hogy képzett filmkritikusok eszmefuttatásait és elemzéseit olvasgassák.
Nálam pl. ha egy filmre az indexen azt írták, hogy jó, akkor majdnem biztos,hogy nem az, és fordítva. Nem mondom azt, hogy mindig, de nagyrészt bejött.

Avatar
Hiccusz
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2013.08.21., szer. 10:16
Értékelés: 1379

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Hiccusz »

Aszpirin írta:
2018.07.23., hétf. 21:00
...rajönnek egy idő utan, hogy kivel egyezik az ízlésük, és kinek a véleményére adjanak sajat részről
:tutiok:

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

bitrograde írta:
2018.07.23., hétf. 19:09
A vêleményröl.
Köszönöm. Élvezettel olvastam a cikket, aminek jónéhány megállapítása nyilvánvalóan erre a fórumra is - érvényes vagy sem, de legalább - alkalmazható.

Gyárfás Dorka ebben a cikkben egy nagyon határozott véleményt fogalmaz meg azokról, akik a közösségi médiában egy filmről úgy fogalmaznak meg határozott véleményt, hogy nem elemeznek, nem világítanak rá az összefüggésekre, illetve nincs megfelelő előképzettségük a véleményformálásra. Nem ismerem Gyárfás Dorka életrajzát, ezért csak remélem, hogy az ilyen emberekről alkotott sommás véleménye - saját értékrendjének megfelelően - úgy született, hogy van hozzá pszichológusi előképzettsége, elvégezte a saját értékrendje szerinti pazichológusi elemezéseket, netán némi valódi kutatást is. Mert ha esetleg nem, akkor a saját gondolatmenete csapdájába esett.

Mindenesetre egyvalami hiányzott nekem a cikkből: a sommás vélemény megfogalmazása és az egománia közötti, elemző jellegű, összefüggésekre rámutató, részletes kifejtés. Enélkül ugyanis ez is csak egy sommás, és igen kemény megállapítás - ami Dorka gondolatmenete szerint mit is jelent rá nézve? Hogy “nem mindenki hivatásos nevelő, de mindenki egy kibaszott pszichológus”?

Ami a ezt topikot illeti: Gyárfás Dorka biztosan nem érezné itt jól magát. Fáj neki, hogy egy közössegi honlapon a “plebs” sommás véleményeket alkot filmekről. Sőt, még pontozza is őket, hallatlan! Nem tudom, mekkora a szerepük a filmkritikusoknak abban, hogy manapság a filmek jövendőbeli közönségének a többsége többet ad egymás véleményére, mint a filmkritikusékéra (lásd IMDB, Rotten Tomatoes, vagy akar port.hu, stb komoly népszerűsége). Csak sejtem, hogy elég nagy.

Most - ritka alkalom ☺︎ - egyetértek Lemmyvel: ennek a topiknak nem az a címe, hogy “Képzett filmkritikusok filmkritikái”, hanem az, ami, és amiben benne van, hogy: VÉLEMÉNYEK. Márpedig egy vélemény szubjektív dolog, akár sommmásan van megfogalmazva, akár szabatosan, elemző stílusban. Ha a topik véleményeket vár, akkor minden véleménynek helye van benne. Véleménydiktatúra ide, véleménydiktatúra oda.

Az a sommás véleményem, hogy aki nem tudja ezt elfogadni, az egyszerűen jobban teszi, ha a maga részéről figyelmen kívül hagyja ezt a topikot.

Egyébként sok ember számára hasznos ez a topik: rajönnek egy idő utan, hogy kivel egyezik az ízlésük, és kinek a véleményére adjanak sajat részről. Miután - esetleg - kiabrándultak abból, hogy képzett filmkritikusok eszmefuttatásait és elemzéseit olvasgassák.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
bitrograde
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2016.10.27., csüt. 11:40
Értékelés: 1817
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: bitrograde »

Audio-PC (zozoweb & mzperx) / Rotel RCD-865 (by süteményx) - RME ADI-2 FS (zozoweb PSU) - Bryston 4B - Vandersteen 2CE Signature |
OTL by zozoweb (Siemens&Mullard) - Sennheiser HD540 Reference Gold | Wyre4Sound, freeba, SAEC, Kondo KSL-SPC & Mogami

Online
Avatar
TSanyi
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2660
Csatlakozott: 2017.04.06., csüt. 21:59
Értékelés: 408

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: TSanyi »

Nem mindenki ugyanazt látja benne amit én, így néha tudálékoskodom, elmondva milyen gondolatok merültek fel bennem. Ez még mindig hasznosabb, mint két röpke szó odavágva. " jó volt, sz#r volt "
[/quote]

Ez egy csevegő, biztos hogy jobb, emészthetőbb másoknak (feltéve ha érdekli egyáltalán) hogy ki miért, milyen aspektusból nézve adott annyi pontot amennyit adott.
Persze mindenki eldönti hogy egy előzetes vagy beszámoló alapján megnézi-e vagy sem, és véleményt is írhat. Más meg eldönti hogy ad -e annak a véleményére aki meg sem nézte...
Szerintem!

Avatar
Tonyka
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5827
Csatlakozott: 2005.09.08., csüt. 00:27
Értékelés: 2564

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Tonyka »

Cutler írta:
2018.07.23., hétf. 09:15
Lemmy9 írta:
2018.07.23., hétf. 07:32
Ő nem/sem is csinál ebből az ügyből rózsaszín cicapartit.
Azért elég nehezen viselte, pont a napokban, ha valaki fikázta a számára szipi-szupi RPO-t ;) :D
Ki merte fikázni? Azonnal kardélre vele. :D

Nem viseltem nehezen, inkább kevésbé szoktam érteni, néha olyan érzése van az embernek, h nem ugyanazt a filmet néztük. Nem mindenki ugyanazt látja benne amit én, így néha tudálékoskodom, elmondva milyen gondolatok merültek fel bennem. Ez még mindig hasznosabb, mint két röpke szó odavágva. " jó volt, sz#r volt "
Samsung 65NU7022,Epson TW9400,Focal Electra:1027Be,CC1008 Be,1008Be,Atmos:RevelW560,Oppo UDP205,Marantz AV8802A,Parasound:5125,5250,2x Velodyne SPL12000ultra,Kábelek:Nordost,Shiva, Magus,Blue Heaven,Dream Caster,Hi Diamond 2,LAPP ÖLFLEX,2x AQ Husky,Fapaci&Kontaset,Bydium TI-TAB119"5xMiniDSP

Avatar
Cutler
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2882
Csatlakozott: 2009.01.25., vas. 20:21
Értékelés: 1377

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Cutler »

Lemmy9 írta:
2018.07.23., hétf. 07:32
Ő nem/sem is csinál ebből az ügyből rózsaszín cicapartit.
Azért elég nehezen viselte, pont a napokban, ha valaki fikázta a számára szipi-szupi RPO-t ;) :D

Avatar
Cutler
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2882
Csatlakozott: 2009.01.25., vas. 20:21
Értékelés: 1377

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Cutler »

Lemmy9 írta:
2018.07.22., vas. 13:53
Én be sem szereztem, miután olvastam a rettenetes bárgyú sztorit a bárgyú tökfejű főszereplővel. Három óriásra nőtt állat... atyaisten. De a kép-hang biztos jó, felülről is szól a valamilyenóriásfarkaskrokimajom... bravo.gif
KP-vel értek egyet, az RPO-hoz hasonlóan egyszer bőven nézhető. Kb. másnap már nem is emlékezik rájuk az ember, de 2 óra laza!! kikapcsolódásnak megteszi. Persze kell hozzájuk a nagy kép és a nagy hang. Egy tv-n v laptopon valószínűleg nem néztem volna végig egyiket sem :D
Amúgy a kép nem különösebben jó, a sok cgi-t el kellett valahogy simítani. Az atmos viszont elég jó ;)
Tegnap a lányom kérésére a Kingsman című filmet néztük meg. Ez sokkal szórakoztatóbb volt az előbb emlitetteknél, sokadik nézés ellenére is.
Már a nyitásnál a Money for Nothing megadja az alapokat hozzá. A templomos mészárlás meg mindent visz 31_1_21.gif
A főszereplő srác Taron Egerton nagyon szimpi nekem. Megkockáztatom az egyetlen tini sztár, akit csípek. Várom az új Robin Hood-ban is:

https://youtu.be/F0kMCOoRbR0

No para Fish, fikázók hadd mondják, sokszor van azért igazságuk is ;)

Avatar
scaurus
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 766
Csatlakozott: 2006.11.04., szomb. 08:32
Értékelés: 223

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: scaurus »

Fish írta:
2018.07.22., vas. 20:27
...
csodálkoztok ,hogy alig írogatnak az emberek
...
Én pl. azért nem írok mostanában, mert az elmúlt 2 hétben egyetlenegy True Detective és néhány Modern család epizódon kívül - idő hiányában - mást nem sikerült megnéznem, még film előzeteseket sem... sad.gif
Talán belépőszintűnek mondható rendszerem: Sony BDP-S7200, Pioneer VSX329, Jamo S626, Jamo J112 sub, Audioquest Pearl és KáCsa kábelek

Avatar
dhcodoki
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2745
Csatlakozott: 2012.01.22., vas. 11:07
Értékelés: 2157

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: dhcodoki »

Az Unsane-hez mit szóltok?

https://www.youtube.com/watch?v=u7KZrt_cHH0

Nem egy szokványos tálalás. Az iphone-nal felvett képi világ elég valósághű, s ennek köszönhetően kellően feszült. Bár a sztori egyszerű, de végig lekötött. 10/6-7 közé sorolnám. Az egyedisége miatt örülök, hogy nem maradt ki, de egyszer elég volt.

Avatar
nadtom
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1472
Csatlakozott: 2016.08.31., szer. 01:25
Értékelés: 402

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: nadtom »

Lemmy9 írta:
2018.07.22., vas. 20:54
Dehát nekem, mondom nekem, és ismét nekem, szarnak tűnik! A bemutató alapján döntöttem, hogy nem fog a kevés megnézendő filmek közé tartozni, mert szelektálni kell az időhiány miatt. De hajrá, nyomassátok a szerintem, mondom szerintem, és ismét szerintem "zs" dömpinget. Aki meg nem mer írni (nem tudom miért) az ne is írjon. Vagy írjon, hogy neki 10/10 és mindenki bekap...a.
Tiszta lánycsoportos óvoda ez a gyereklelkű sértődöttség állandóan.

Filmajánló, sorozatok, VÉLEMÉNYEK, CSEVEGŐ,!
Azzal még nem lenne baj, ha valaki 10-ből 1 pontot ad csak az általad jóra értékelt filmre, mert ugye ez ízlés kérdése, kinek mi tetszik (erről fölösleges is vitatkozni).
A gond az szerintem, amikor a filmet rosszra értékelő fórumtárs számonkéri rajtad azt, hogy hogyan adhattál erre ennyit vagy annyit, mert ugye “Ő” az egyszemélyes megmondó és értékmérő, ezt nem tudja megérteni/elfogadni...
Sztereo: Bodor Audio PC - Asus Xonar STX II - AQ Wel IC - NAD M25 végfok - AQ Wel hsz kábel - Elac 249.3 front
Mozi: Anthem AVM60, Elac 241.3, 4 x 243.3, 2 x 2070
Füles: Acoustic Research AR-H1

Online
Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5742
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1544
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: -KP- »

Nekem a ready player 10/7, a Rampage olyan 10/6. Bőven nézhető mindkettő. Nem éreztem azt egyik után se, hogy az elvesztegetett 2 órát kérem vissza ellentétben több ismert franchise újabb részeinél..

Avatar
Fish
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5312
Csatlakozott: 2013.06.17., hétf. 16:30
Értékelés: 2203

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Fish »

Hihetetlenek vagytok, minden film szar, minden klisé és minden nézhetetlen.. nem is értem, minek néztek ti filmeket? Ja ,de értem, hogy aztán le lehessen írni itt mennyire szar.. :D gondolkodik.gif A kedvencem ,nem is láttam, de véleményem az van.. csodálkoztok ,hogy alig írogatnak az emberek ,vagy nem mernek vagy elment a kedvük ,sztem már sokan olvasni sem olvasnak,nem hogy ideírjanak..

ez egy filmajánló, nem azt kéne ideírni ,hogy ne nézd meg mert szar... persze véleményt lehet írni ,de itt mást nem olvasni csak azt ,hogy minden szar és szemét.. sad.gif
proj:Epson EH-LS12000B,proc/amp:Lexicon MC10/JBl Synthesis SDA-7200, hangfalak:Revel Concerta F12,M12,Performa C52,Canton Incelling 885,sub:REL HT/1508 predator,player:Zidoo UHD3000, kábelek: HiDiamond D2 rca,D3 sub,AQ Carbon 4K+HDR,P568-15M-FBR,Wireworld Solstice,Aq X2,FP.Luxor

Online
Avatar
kargidje
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1375
Csatlakozott: 2010.06.07., hétf. 11:27
Értékelés: 358

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: kargidje »

fodesz írta:
2018.07.14., szomb. 12:21
Rampage megvolt már valakinek? Nekünk a Hang nélkül előtt az is megvolt, csak tegnap nem írtam róla. Végülis ahogy a San Andreas-ban, itt is volt látványosság és hangzás hegyek bőséggel. Szórakoztatott és kikapcsolt a maga nemében, tehát elég jó volt. Sokat nem agyaltam rajta sem közben, sem a film után. Nagyjából erre számítottam egy trailer alapján, amit ez esetben megnéztem a film előtt. A pontozásom rá 10/7.

Erre 7 pontot?
Eltördelném a kezeit, aki erre pénzt adott.
Kb. annyi értelme van, mint a sört mikróban felmelegíteni és szívószállal inni teáscsészéből... :smile51:
Nálam szégyen ez a film.

A Ready player one helyett nekem ez jobban bejött:
https://youtu.be/wydf91OSgW0

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

cisco írta:
2018.07.19., csüt. 10:04
Libri.hu - Dunkirk 4k uhd+bd - 5690.-

https://www.libri.hu/talalati_lista/?te ... ar&dir=asc
Megvan (pont itt a Librinél vettem meg én is), és csak annyit mondghatok: megéri!!!
A hang ugyan "csak" 5.1 DTS-HD (mint minden eddigi Nolan-filmnél), de olyan kib.szott jól szól, hogy na...
Egyébként ugyanez érvényes az Interstellar 4K-ra is, "csak" 5.1 DTS-HD hang, de az szerintem referencia minőség, elképesztő dinamikával.

Mindkettő érdekesssége egyébként (az UHD-változatokon), hogy változó a képarány.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
cisco
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1205
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 19:05
Értékelés: 164

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: cisco »

Libri.hu - Dunkirk 4k uhd+bd - 5690.-

https://www.libri.hu/talalati_lista/?te ... ar&dir=asc

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

TSanyi írta:
2018.07.16., hétf. 17:48
Biztos érdekes, a 7. meg lehet hogy a többiek hogyan vették rá a VW-t hogy vigye el a balhét, vagy miért nincs semmi retorzió a többiekkel szemben ami már kiderült??? Vagy hogy lehet személyreszabottan bírságot kiszabni amibe még nem rokkan bele de baromi nagy legyen... Szerintem sosem tudjuk meg az igazságot!
Ja, ez még megérne egy oknyomozó riportot, de az amcsikat már ez kevésbé érdekli, és ez egy amcsi sorozat... Mindenesetre a dízelbotrányról szólól első rész végén megemlítik, hogy - nem kis nehézségek árán, mert egyetlen erre specializált német cég sem volt hajlandó elvégezni a megfelelő menetközbeni kibocsátásteszteket, ezért végül Svájcban kellett találjanak egy ilyen mobil felszereléssel rendelkező független céget - de megcsinálták a többi német márka dízeljeire is a használatközbeni NOx-tesztet, és az amerikai VW-kéhez hasonló eredményeket kaptak - csak egyelőre ezt Európában magasról lesz@rják. A végén még van egy eléggé szuggesztív légi felvétel egy telephelyről, ahová az ügyfelek által visszavitt amerikai dízel-VW-k - többezer vagy több tízezer darab - várnak a sorsukra - ami “vagy megjavítja őket a VW, vagy megsemmisítik őket”. Az USA-ban ma szerintem lehetetlen ezek utan szalonban új dízeleket eladni...
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Online
Avatar
TSanyi
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2660
Csatlakozott: 2017.04.06., csüt. 21:59
Értékelés: 408

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: TSanyi »

Aszpirin írta:
2018.07.16., hétf. 11:57
Megnéztem a Dirty Money c. dokumentumfilm-sorozatot.

Az első rész rögtön a VW-dízelbotránnyal kezdődik, annak történetét mutatja be meglehetős részletességgel (kicsit sajátos amerikai szemszögből, "természetesen" Hitler-rel indítva a történetet... ez volt egyébként szrintem a legalja húzás az egész sorozatban, itt majdnem abbahagytam a nézését, de ne tegyétek, mert rengeteg érdekes dolog van hátra, és nincs több ilyen durva húzás...), egészen odáig, hogy végül a VW vezetői bevallani kényszerűlnek, hogy csaltak és félrevezették a vásárlóikat, a hatóságokat, mindenkit.

Biztos érdekes, a 7. meg lehet hogy a többiek hogyan vették rá a VW-t hogy vigye el a balhét, vagy miért nincs semmi retorzió a többiekkel szemben ami már kiderült??? Vagy hogy lehet személyreszabottan bírságot kiszabni amibe még nem rokkan bele de baromi nagy legyen... Szerintem sosem tudjuk meg az igazságot!

Válasz küldése

Vissza: “Házimozi”