Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Wittao mozi- és zeneszobája

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: Wittao mozi- és zeneszobája

Hozzászólás Szerző: tottyi »

wittao írta:
2018.08.09., csüt. 16:52
Csak nem birtam ki, valami elektroncsoves cucc csak legyen mar a hifi szobaban :)
Lattam ilyen "digitalis" visszaszamlalot valamelyik regi James Bond filmben az is igen jol nezett ki. :) Erre egyebkent, hogy lehet rakeresni?
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Online
Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12628
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Wittao mozi- és zeneszobája

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

wittao írta:
2018.08.08., szer. 08:26
Nekem most ugy van osszehasonlitasi alapom, hogy :
“A” verzioban
Szimmetrikus DAC
XLR kabel
1 db UREI vegfok sztereo modban

“B” verzioban
Szimmetrikus DAC
XLR kabel (ugyanaz, csak a jobb es bal oldal ertelemszeruen ket kulon keszulekbe megy)
2 db UREI vegfok monoblock modban

Az XLR plusz decibel emeleset igy nem is vettem figyelembe az RCA-hoz kepest, mivel ez nalam igy mindket verzional megvolt.

Persze egyebkent ezert irtam, hogy ha valaki megtalalta almai beallitasait pl. RCA-val es nem is hall kulonbseget mashogy az ne is varialjon sokat, jo ugy ahogy van nala.
Az elmelet az, hogy valami valtozasnak illik tortennie, most ennek a merteke mekkora nem tudom es ez ki szamara hogyan erzekelheto az pedig total egyenfuggo. Az viszont biztos, hogy sok gyarto reszerol ez a szimmetrikus/szimmetrizalt dolog egy ordas nagy kamu, szinte felesleges XLR-rel osszekotni, nyugodtan mehetne RCA kabelrol is. Emiatt keresgeltem, hogy hol lehet a valodi ertelme az XLR kabelezesnek.
Önmagában a szimmetrikus összeköttetés nem csak és kizárólag jobb, vagy rosszabb. Ahogy mindtam, rengeteg tesztben vagy jobbank találták, vagy nem, szóval szerintem készülékek válogatják, hog melyik, hogyan jobb. Mondjuk, ha van egy full szimmetrikus rendszered, akkor illik azt végig is vinni.
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Online
Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12628
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Wittao mozi- és zeneszobája

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

Nah, király! Erre való, működjön is. 😀 Nyilván a PS10-be azért nem teszik bele, hogy vedd meg ezt is, lehet a nagyobbakba benne van, bár nem vennek rá mérget.
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Online
Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12628
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Wittao mozi- és zeneszobája

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

Ez a szimmetrikus, nem szimmetrikus dolog is átment már mindenen. A legviccesebb az, amikor egy nem “valós” szimmetrikus kapcsolatot hallbvalaki jobbnak, rosszabbnak (mondjuk itt lehet önmagában a csatlakozók, esetleg a kábel hangját hallja a hallgató). A valódi szimmetrikus eszközök felépítése általában (nem minden esetben) azért jobbak, ez önmagában is hozhat javulast, a csatlakozás milyenségétől függetlenül. Tesztek százai alapján ki lehet jelenteni, hogy önmagában ez a tény azonban nem elég. Van, hogy a tesztelő minden szimmetrikus erőfeszítés ellenére az rca csatlakozást hallja jobbnak, de van ez fordítva is.
Az én rendszerem most szimmetrikus. A Dac, amit hallgattam, azonban nem az volt. Van egy másik dacom, beraktam azt, elsőre rca kapcsolattal, aztán pár nap után átkötöttem xlr-re. Ami AZONNAL feltűnt, hogy hangosabban szól a rendszer. gondolkodik.gif Picit lejjebb kellett tekernem a hangerőt ugyanazon hangerősséghez, ami pár nap utan teljesen visszasimult, mostmár kb ugyaz azon a hangerőn hallgatom (előfok hangerőszabályzója ugyan azon az álláson van, mint rca kapcsolattal), mást nem nagyon vettem észre, de lassan jön a visszateszt.
Sajna nincs egyforma rca/xlr kábelem, így nem feltétlen reális az összehasonlítás...
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5854
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7188
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Wittao mozi- és zeneszobája

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

wittao írta:
2018.08.04., szomb. 13:42
Sokakkal nagyon szivesen egyutt dolgozom, foleg a forumrol. Ha veglegesednek a femalkatreszek Fodesz biztos megkereslek.

Koszonom az allvannyal kapcsolatos pozitiv visszajelzeseteket. Kicsit meglepodtem, az allvany lapjainak a szine/anyaga milyen tetszest valtott ki. Ugy gondoltam a fa/bambusz iranyvonal lesz az erosebb, de meglepoen tapasztalom, hogy kb. 30-30-40% a harom termekcsalad kozott (szines-furnerozott-fa/bambusz).
+1 a bambusznak, nagyon csinos! :smile53:
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
R.G.
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1322
Csatlakozott: 2012.04.12., csüt. 10:45
Értékelés: 276
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Wittao mozi- és zeneszobája

Hozzászólás Szerző: R.G. »

Várnám a gyors folytatast, mert erre azert kivancsi lennek. Gondolom masok is ;)
Emotiva T2, C2, B1, Marantz SR 7013, DIY Ultimax 15", Crown XTi 4002, Sony 55", Benq W2000, Elite Screens Saker 100",Zidoo Z9X, Synology DS218play, Supra, Furukawa, Vention

Avatar
TSanyi
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2660
Csatlakozott: 2017.04.06., csüt. 21:59
Értékelés: 408

Re: Wittao mozi- és zeneszobája

Hozzászólás Szerző: TSanyi »

fodesz írta:
2018.08.04., szomb. 12:10
TSanyi írta:
2018.08.02., csüt. 07:27
Fodesz szeretne beszállítód lenni. Rezgés csillapító alkatrész ggondolom polcok, lábak közé. Szerintem!
Azért ennyire nem kell zokon venni amit írtam. :)
Nem zokon veszem csak segítek összehozni egy üzletet nektek! :) Lehetne az állvágyok fantázia neve Fórum! :)

Avatar
fodesz
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 8079
Csatlakozott: 2010.12.26., vas. 23:29
Értékelés: 5164
Tartózkodási hely: Magyarország

Re: Wittao mozi- és zeneszobája

Hozzászólás Szerző: fodesz »

TSanyi írta:
2018.08.02., csüt. 07:27
Fodesz szeretne beszállítód lenni. Rezgés csillapító alkatrész ggondolom polcok, lábak közé. Szerintem!
Azért ennyire nem kell zokon venni amit írtam. :)

Online
Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12628
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Wittao mozi- és zeneszobája

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

Jah, ez az állvány tényleg jól néz ki, én marha meg meg sem néztem, amikor kész lett, pedig aznap hoztam el a porvédőket az ATC-re.
És milyen jól mutat rajta a Bladi. :D
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
TSanyi
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2660
Csatlakozott: 2017.04.06., csüt. 21:59
Értékelés: 408

Re: Wittao mozi- és zeneszobája

Hozzászólás Szerző: TSanyi »

wittao írta:
2018.08.01., szer. 23:50
Hu varj ezt nem ertem
fodesz írta:
2018.08.01., szer. 23:35

Normális és igényes "elcsatolás" tőlem :P :P :smile32: :noproblemo:
Fodesz szeretne beszállítód lenni. Rezgés csillapító alkatrész ggondolom polcok, lábak közé. Szerintem!

Avatar
fodesz
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 8079
Csatlakozott: 2010.12.26., vas. 23:29
Értékelés: 5164
Tartózkodási hely: Magyarország

Re: Wittao mozi- és zeneszobája

Hozzászólás Szerző: fodesz »

wittao írta:
2018.07.30., hétf. 23:36
Köszi Fodesz, remélem hamarosan végleges formát önthet. 1 tipusú alkatrész hiányzik már csak hozzá...
[/quote]

Normális és igényes "elcsatolás" tőlem :P :P :smile32: :noproblemo:

Avatar
fodesz
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 8079
Csatlakozott: 2010.12.26., vas. 23:29
Értékelés: 5164
Tartózkodási hely: Magyarország

Re: Wittao mozi- és zeneszobája

Hozzászólás Szerző: fodesz »

Nagyon spéci ez az állvány! leborulok.gif

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12039
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5708
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Re: Wittao mozi- és zeneszobája

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

wittao írta:
2018.07.29., vas. 16:30
Ilyen pedig a “kis” Thor volt, vegre talaltam egy allvanyszint, amin kifejezetten jol mutatnak az ezust keszulekek :D
Sőt mi több, olyat ami sokkal jobban mutat a pirosnál is. ;) Ez igazán guszta lett így.
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Online
Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12628
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Wittao mozi- és zeneszobája

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

tonya írta:
2018.07.25., szer. 15:06
Az biztos, hogy mindent lehet írni, ha valaki nem ért vele egyet gondolom meg is tudja cáfolni, hogy mi az ami rosszul van leírva. Végül is ez nem szentírás. ;)

Jól van, csak szurkálódtam. ;)
Aki csövest akar, hallgasson csövest. Engem nem zavar, látod, még P10 sem kell hozzá...
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
tonya
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1304
Csatlakozott: 2003.10.22., szer. 16:46
Értékelés: 976

Re: Wittao mozi- és zeneszobája

Hozzászólás Szerző: tonya »

Az biztos, hogy mindent lehet írni, ha valaki nem ért vele egyet gondolom meg is tudja cáfolni, hogy mi az ami rosszul van leírva. Végül is ez nem szentírás. ;)
Sok régi kacat.(Na jó azért van pár új cucc is.) Kár is velük foglalkozni, de én el vagyok velük.
Nem mindig a drágább cucc a jobb, néha vannak kivételek......

Online
Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12628
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Wittao mozi- és zeneszobája

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

Manapság mindent le lehet írni! ;)
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
tonya
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1304
Csatlakozott: 2003.10.22., szer. 16:46
Értékelés: 976

Re: Wittao mozi- és zeneszobája

Hozzászólás Szerző: tonya »

Sok régi kacat.(Na jó azért van pár új cucc is.) Kár is velük foglalkozni, de én el vagyok velük.
Nem mindig a drágább cucc a jobb, néha vannak kivételek......

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15208
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10353
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Wittao mozi- és zeneszobája

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

wittao írta:
2018.07.25., szer. 00:50
Hat szerintem torzitasnak itt nem sok nyoma van. Teljesen mas szerintem egy ilyen csovi erosito felepitese, mukodese, mashogy kezelik ezeket a dolgokat. Van ugye ket kimeno trafo... A tapasztalat legalabbis azt mutatja, igencsak szep, tiszta, reszletes hangok jonnek ki beloluk. Persze volt mar olyan is a kezeim kozott, ami bar csak az 1.9 THD erteket torzitotta volna, de az mas teszta :) Ez most nagyon nem az a kavehaz.
A THD érték önmagában nem túl beszédes. Érdemes megvizsgálni, milyen harmonikusok adják össze, mert némelyikre érzékenyek vagyunk, némelyiket meg kimondottan szeretjük. A csöves elektronikák sikere is ide vezet vissza.

Online
Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12628
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Wittao mozi- és zeneszobája

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

Akkor nemcsak nekem jutott eszembe... 🤓
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Wittao mozi- és zeneszobája

Hozzászólás Szerző: avl2 »

Vinkler írta:
2018.07.24., kedd 19:44
Érdekes a PS10 vs csöves erősítő hatás. (Illetve nem hallható hatás). :rolleyes:
nekem is feltünt, majdnem - provokativen (?) - meg is jegyeztem: azok torzitanak maguk is, ezert nem vehetö eszre, ha a tap kevesbe torz.

..legalabbis igen sok csöves erösitö meresi eredmenye sokkkkal több torzitast mutat, mint a nem csöveseke; Pointe erösitöröl nem lattam még mérést (1996-1997-ben Dunaudio Evergreen -nel versenyezve nalam is volt Pointe Sima, de Evergreen mellett döntöttem)

Online
Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12628
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Wittao mozi- és zeneszobája

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

Érdekes a PS10 vs csöves erősítő hatás. (Illetve nem hallható hatás). :rolleyes:
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
nadtom
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1472
Csatlakozott: 2016.08.31., szer. 01:25
Értékelés: 402

Re: Wittao mozi- és zeneszobája

Hozzászólás Szerző: nadtom »

Érdekes dolog ez, nálam igaz csak PS Audio PPP járt (ami a P10 elődje) de rontott a helyzeten, tompább, fátyolosabb lett a hang, csökkent a térérzet, pedig pont az esti időszakban végeztem az összehasonlítást, amikor a legmagasabb, 4% körül volt a villamos hálózat THD-je.
A LAB12 Gordian tápszűrővel is ugyanezt hallottam. Volt egy DIY tápszűrő is azóta nálam de az sem javított a helyzeten.

Összegezve nekem eddig az a tapasztalatom, hogy a tápszűrők csak rontanak nálam a hangon, a kérdés csak az, hogy milyen mértékben.
Sztereo: Bodor Audio PC - Asus Xonar STX II - AQ Wel IC - NAD M25 végfok - AQ Wel hsz kábel - Elac 249.3 front
Mozi: Anthem AVM60, Elac 241.3, 4 x 243.3, 2 x 2070
Füles: Acoustic Research AR-H1

Online
Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12628
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Wittao mozi- és zeneszobája

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

wittao írta:
2018.07.19., csüt. 17:14
Aszpirin írta:
2018.07.19., csüt. 17:02
wittao írta:
2018.07.19., csüt. 16:39
Remélem a beágyazott Youtube video működik is :D (nemsoká jön a második rész)
... de előtte még vess egy pillantást erre, segíteni fog, hogy működjön is a beágyazott youtube-videó:
http://www.avx.hu/forum/viewtopic.php?f ... 4#p2273261
Koszi szepen, ezt megkoszontem volna ha PM-ben irod, mert igy mar uj hsz miatt nem tudom szerkeszteni :)
Szeretnek megkerni egy admint szerkessze a linket helyesre, vagy tegye nekem szerkeszthetove a hsz-t.
Done.
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Wittao mozi- és zeneszobája

Hozzászólás Szerző: avl2 »

wittao írta:
2018.07.19., csüt. 16:39
Kis érdekesség a Vibavoice és a P10 működéséről. Mivel úgyis most nagy téma ez.

Látható, hogy a Vibavoice egyik tekerentyűjével a kimenő feszültség állítható (bal Twix gyárban), a másikkal pedig a beavatkozás mértéke (jobb Twix gyárban) ... a THD értéke szépen csökken is.

Remélem a beágyazott Youtube video működik is :D (nemsoká jön a második rész)

[youtube]https://youtu.be/cJWVJF3YtkQ[/youtube] 2/1
köszi.
ezek szerint Viba kimenetere volt kötve PS10, hogy azon numerikusan lehessen latni, mit tud Viba ?
ha jol lattam 1.8%-rol 0.6% (neha 0.5 neha 0.7%) -ra csökkentette THD-t ...terheles nelkül.
vajon terhelessel is ugyanez a helyzet (azaz pl. 1.8%-rol 0.6%-ot tud) ? Nalad ez siman jol hallhato a rendszer hangjan (javulasban) ?

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Wittao mozi- és zeneszobája

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

wittao írta:
2018.07.19., csüt. 17:14
Koszi szepen, ezt megkoszontem volna ha PM-ben irod, mert igy mar uj hsz miatt nem tudom szerkeszteni :)
Elnézést, erre nem gondoltam, sorry, de úgyis már túl késő lett volna, több mint 20 perc eltelt, annyi idő alatt már szerkeszthetetlenné válik...
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Válasz küldése

Vissza: “Házimozi”