Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Az AVX-en árusító eladók / vevők - őket senkinek sem ajánlom!

Ebben az al-Fórumban lehet kérdezni azzal kapcsolatban, hogy mit és mennyiért lehet vajon eladni, mi az, ami teljesen irreális áron van hirdetve, azaz ITT és csak itt megengedett az egyértelműen elborult árakkal kapcsolatos gőz leengedése, és az árak után érdeklődők kíváncsiságának a kielégítése.

TROLLKODNI, a Fórum általános szabályrendszerét sérteni viszont TILOS.

HIRDETÉST FELADNI EBBEN AZ AL-FÓRUMBAN TILOS!
Online
akvapark
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5689
Csatlakozott: 2007.01.12., pén. 13:38
Értékelés: 1171

Az AVX-en árusító eladók.Őket senkinek sem ajánlom!

Hozzászólás Szerző: akvapark »


Üdv. Ez nekünk / vásárlóknak/ jó példa arra, hogy ha egyszer elborul az agyunk, hogyan vegyünk olyan kábelt amit kinézetre nem ismerünk fel. Valóban nehéz itéletet hozni. "Isten megteremté a világot, minden más Kinai".
...avagy, még a "Freedom for Tibet" feliratú pólókat is Kínában gyártják.
>>Egy nemzetnél sem vagyunk alábbvalók<

Avatar
dominique29
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1431
Csatlakozott: 2005.10.19., szer. 16:18
Értékelés: 233

Az AVX-en árusító eladók.Őket senkinek sem ajánlom!

Hozzászólás Szerző: dominique29 »

"Az audiofília nem betegség, csupán egy olyan krónikus elégedetlenség tünete, mely a hangreprodukciós rendszerekről tévesen kialakított képzetekből fakad" (részlet a Meridian cég prospektusából)

Avatar
Jayjay
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 91
Csatlakozott: 2010.10.28., csüt. 18:03
Értékelés: 2

Az AVX-en árusító eladók.Őket senkinek sem ajánlom!

Hozzászólás Szerző: Jayjay »

.


Avatar
Rottel3D
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2182
Csatlakozott: 2011.07.31., vas. 22:18
Értékelés: 259

Az AVX-en árusító eladók.Őket senkinek sem ajánlom!

Hozzászólás Szerző: Rottel3D »


... "Isten megteremté a világot, minden más Kinai".
   

Avatar
audiofill
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2010.12.31., pén. 12:18
Értékelés: 37

Az AVX-en árusító eladók.Őket senkinek sem ajánlom!

Hozzászólás Szerző: audiofill »

Üdv. Ez nekünk / vásárlóknak/ jó példa arra, hogy ha egyszer elborul az agyunk, hogyan vegyünk olyan kábelt amit kinézetre nem ismerünk fel. Valóban nehéz itéletet hozni. "Isten megteremté a világot, minden más Kinai".

Online
Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Az AVX-en árusító eladók.Őket senkinek sem ajánlom!

Hozzászólás Szerző: AVX »



Nekem nem csak ez, hanem az egész ügy nagyon fura, mind két részről.
 
 
.

Egyetértek.
Mostantól inkább csak a háttérből figyelem.

Vendég

Az AVX-en árusító eladók.Őket senkinek sem ajánlom!

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Ettől eltekintve pár hónap múlva reklamálni több, mint fura.
 
Nekem nem csak ez, hanem az egész ügy nagyon fura, mind két részről.
 
 
.

Online
Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Az AVX-en árusító eladók.Őket senkinek sem ajánlom!

Hozzászólás Szerző: AVX »


Ilyenre nem emlékszem, hogy olvastam volna valaha Bélától! Minden tiszteletem, hogy egy fórumtulajdonos ennyire foglalkozik a fórumozókkal!
Az üzenőbe beírtak alapján mások véleménye is az volt, hogy töröljem a reget. 
A lényeg, hogy most itt nyílt helyen megbeszélhetik.

Avatar
iBrumi
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 49
Csatlakozott: 2012.12.27., csüt. 09:50
Értékelés: 70

Az AVX-en árusító eladók.Őket senkinek sem ajánlom!

Hozzászólás Szerző: iBrumi »



lett egy kisidom egy kis energiam hogy ide tevedjek. nem sok kedvem volt hozza, mert nem keves ideje ide jarok es nem volt sose egy rossz uzletem se. kicsit ki vagyok az egeszen borulva.
 
jj-nek eladtam egy kabelt amirol ugy tudtam eredeti sky. jo par baratomnal jart velem, jo par kabel jart nalam es mindig a sky maradt. megbizhato forrasbol vettem. nem mertem maskeppen en se. egy szerelo baratom ajnalotta, hogy ismeri a kabelt es az eladot is. ezert meg mertem venni. utana nem jart nalam mas audioquest kabel. eladtam jj-nek. baratnom vitte jj baratjanak aki postazta neki.
 
nalam penzvisszafizetesi garancia van, ha valakinek nem tetszik amit vett tolem. nem ertem, hogy miert nem jott vissza a kabel egybol, ha nem tetszett szo nelkul visszaadtam volna az arat.
 
nagyjabol tudjatok mi tortent, kiment egy kabel hollandiaba es visszajott magyarorszagra hozzam egy kabel. amit mikor megneztem megallapitottam, hogy nem az enyem volt. a dbs csati stimmelt. viszont tudtam ket apro hibarol amit direkt nem mondtam a vevonek elore.
 
a lamellai az rca-nak meg voltak kopva belul anyagaban es volt egy karc az egyik dugon amit magam okoztam. a dbs kabel is erdekes volt semmi hartyara nem emlekeztem rajta a dugo korul es ossze vissza volt mar csavargatva ez pedig egyenes volt mint az uj.
ezert nem adtam vissza az arat. 3-4 honap utan!!!
 
sokat tanultam az esetbol. nem igy kellett volna eladnom ezt a kabelt. tobbet aq kabelem nem lesz az eletben! nem postazok!
 
a kacsa audio-t pedig kernem nem befeketiteni. vegig megprobaltak segiteni mert ismernek. szerintem nem sok embernek tennek ezt meg. nalam akkor borult ki a bili mikor meghallottam, hogy fel akarja oket is jelenteni a vevom es hogy szovetkeztek velem meg hasonloak. Csak segiteni akartak!!!

Örülök, hogy végre ezt az oldalt is meghallgathattam!

Avatar
iBrumi
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 49
Csatlakozott: 2012.12.27., csüt. 09:50
Értékelés: 70

Az AVX-en árusító eladók.Őket senkinek sem ajánlom!

Hozzászólás Szerző: iBrumi »



A nicknevet visszaállítozttam.
A többit utólag nem lehetséges.
 
Most utólag elolvasva, már nem tudnék igazságot tenni.
Elnézést kérek, amiért töröltem a regisztrációdat, de akkor úgy tűnt, hogy ezt kell tennem.

Ilyenre nem emlékszem, hogy olvastam volna valaha Bélától! Minden tiszteletem, hogy egy fórumtulajdonos ennyire foglalkozik a fórumozókkal!

Online
Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Az AVX-en árusító eladók.Őket senkinek sem ajánlom!

Hozzászólás Szerző: AVX »



lett egy kisidom egy kis energiam hogy ide tevedjek. 
 

A nicknevet visszaállítozttam.
A többit utólag nem lehetséges.
 
Most utólag elolvasva, már nem tudnék igazságot tenni.
Elnézést kérek, amiért töröltem a regisztrációdat, de akkor úgy tűnt, hogy ezt kell tennem.

Online
Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Az AVX-en árusító eladók.Őket senkinek sem ajánlom!

Hozzászólás Szerző: AVX »




  Vajon miért?
 
Csak nem arra számított, hogy későbbi reklamációk esetén ezekkel tudja beazonosítani az ön által eladott kábelt?
Ilyen sokszor fordulna elő, hogy más kábelt akarnak visszavetetni önnel, mint amit eladott, és ezért kellenek az ilyen óvintézkedések?
 
 
.

Ettől eltekintve pár hónap múlva reklamálni több, mint fura.

Vendég

Az AVX-en árusító eladók.Őket senkinek sem ajánlom!

Hozzászólás Szerző: Vendég »


... viszont tudtam ket apro hibarol amit direkt nem mondtam a vevonek elore.
 

  Vajon miért?
 
Csak nem arra számított, hogy későbbi reklamációk esetén ezekkel tudja beazonosítani az ön által eladott kábelt?
Ilyen sokszor fordulna elő, hogy más kábelt akarnak visszavetetni önnel, mint amit eladott, és ezért kellenek az ilyen óvintézkedések?
 
 
.

Vendég

Az AVX-en árusító eladók.Őket senkinek sem ajánlom!

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Magánember eldöntheti, hogy melyik ügyet érzi inkább a "sajátjának", egy leterhelt rendőr viszont azt az ügyet teszi előtérbe, amiben van ráció. Az előreláthatóan halott ügyekben viszont csak a kötelező minimumot tudja megtenni, hiába sajnálja jobban az anyukát, mint a balekot.   
 
És a "balek" ügyében mennyi a "ráció"?
 
 
.

Avatar
hetalvo
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 99
Csatlakozott: 2014.09.24., szer. 12:48
Értékelés: 11

Az AVX-en árusító eladók.Őket senkinek sem ajánlom!

Hozzászólás Szerző: hetalvo »


lett egy kisidom egy kis energiam hogy ide tevedjek. nem sok kedvem volt hozza, mert nem keves ideje ide jarok es nem volt sose egy rossz uzletem se. kicsit ki vagyok az egeszen borulva.
 
jj-nek eladtam egy kabelt amirol ugy tudtam eredeti sky. jo par baratomnal jart velem, jo par kabel jart nalam es mindig a sky maradt. megbizhato forrasbol vettem. nem mertem maskeppen en se. egy szerelo baratom ajnalotta, hogy ismeri a kabelt es az eladot is. ezert meg mertem venni. utana nem jart nalam mas audioquest kabel. eladtam jj-nek. baratnom vitte jj baratjanak aki postazta neki.
 
nalam penzvisszafizetesi garancia van, ha valakinek nem tetszik amit vett tolem. nem ertem, hogy miert nem jott vissza a kabel egybol, ha nem tetszett szo nelkul visszaadtam volna az arat.
 
nagyjabol tudjatok mi tortent, kiment egy kabel hollandiaba es visszajott magyarorszagra hozzam egy kabel. amit mikor megneztem megallapitottam, hogy nem az enyem volt. a dbs csati stimmelt. viszont tudtam ket apro hibarol amit direkt nem mondtam a vevonek elore.
 
a lamellai az rca-nak meg voltak kopva belul anyagaban es volt egy karc az egyik dugon amit magam okoztam. a dbs kabel is erdekes volt semmi hartyara nem emlekeztem rajta a dugo korul es ossze vissza volt mar csavargatva ez pedig egyenes volt mint az uj.
ezert nem adtam vissza az arat. 3-4 honap utan!!!
 
sokat tanultam az esetbol. nem igy kellett volna eladnom ezt a kabelt. tobbet aq kabelem nem lesz az eletben! nem postazok!
 
a kacsa audio-t pedig kernem nem befeketiteni. vegig megprobaltak segiteni mert ismernek. szerintem nem sok embernek tennek ezt meg. nalam akkor borult ki a bili mikor meghallottam, hogy fel akarja oket is jelenteni a vevom es hogy szovetkeztek velem meg hasonloak. Csak segiteni akartak!!!

Online
akvapark
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5689
Csatlakozott: 2007.01.12., pén. 13:38
Értékelés: 1171

Az AVX-en árusító eladók.Őket senkinek sem ajánlom!

Hozzászólás Szerző: akvapark »



Ugye nem gondolja senki komolyan, hogy valamelyik rendőr is érdemben fog ezzel foglalkozni. A rendőrségnek számtalan ennél fontosabb, társadalmilag veszélyesebb ügyre sincs kapacitása.
Mindenki tegye a szívére a kezét, és vallja be őszintén legalább saját magának, hogy ha két ügy kerülne elébe, és mind a kettőnél 180 ezer forintról lenne szó, de az egyik -egy átlag ember számára méregdrága- Hi-Fi kábelről szólna, a másik meg mondjuk arról, hogy egy négy gyerekes anyának ellopták a pénztárcáját, amiben benne volt a fizetése (180 000 Ft), amiből egész hónapban kellene etetni a négy gyereket, fizetni a rezsit, stb. akkor melyik üggyel foglalkozna érdemben, és melyiket süllyesztené el az íróasztal fiókjában azzal, hogy a minimális intézkedések megtétele után majd megírja "a nyomozás nem járt eredménnyel". És lássuk be, az utóbbi  típusú ügyből is van éppen elég a rendőrségen.
 
 
.

Hm. A rendőrség mivel (nem) foglakozik.
Ügyeletesként hazamenvén, a portánál 2 rendőr intézkedik. Kiderült: 1 öreg nyugger pi**a körzeti orvost akart váltani, és elkérte a kartonját. De ennek van egy hivatalos útja, nem adták oda. Kihívta a rendőrséget, akik ki is jöttek.
>>Egy nemzetnél sem vagyunk alábbvalók<

Vendég

Az AVX-en árusító eladók.Őket senkinek sem ajánlom!

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Ha rendőr lennél, biztosan átpasszolnád az ügyet másnak.
 
Ugye nem gondolja senki komolyan, hogy valamelyik rendőr is érdemben fog ezzel foglalkozni. A rendőrségnek számtalan ennél fontosabb, társadalmilag veszélyesebb ügyre sincs kapacitása.
Mindenki tegye a szívére a kezét, és vallja be őszintén legalább saját magának, hogy ha két ügy kerülne elébe, és mind a kettőnél 180 ezer forintról lenne szó, de az egyik -egy átlag ember számára méregdrága- Hi-Fi kábelről szólna, a másik meg mondjuk arról, hogy egy négy gyerekes anyának ellopták a pénztárcáját, amiben benne volt a fizetése (180 000 Ft), amiből egész hónapban kellene etetni a négy gyereket, fizetni a rezsit, stb. akkor melyik üggyel foglalkozna érdemben, és melyiket süllyesztené el az íróasztal fiókjában azzal, hogy a minimális intézkedések megtétele után majd megírja "a nyomozás nem járt eredménnyel". És lássuk be, az utóbbi  típusú ügyből is van éppen elég a rendőrségen.
 
 
.

Online
Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Az AVX-en árusító eladók.Őket senkinek sem ajánlom!

Hozzászólás Szerző: AVX »


Ez már egy igazi konteó.
Ha rendőr lennél, biztosan átpasszolnád az ügyet másnak.

Avatar
iBrumi
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 49
Csatlakozott: 2012.12.27., csüt. 09:50
Értékelés: 70

Az AVX-en árusító eladók.Őket senkinek sem ajánlom!

Hozzászólás Szerző: iBrumi »


Aztán ha odáig jutna az ügy, hogy esetleg a szándékosságot nem lehet bizonyítani, még mindig jöhet egy polgári peres eljárás. Ebben az esetben viszont az az érdekes, hogy nem csak a vevőt, hanem az eladót is kár érte az AQ eljárása miatt, mert az eladó számára egy sértetlen -hiába hamis- kábel jelenthetett volna még használati értéket akkor is, ha továbbértékesíteni már nem tudja. Bíró legyen a talpán, aki itt igazságot tud tenni...  
És akkor még azt nem is vetted számításba, hogy eladó eladta a kábelét, aztán a vevő a tulajdonában lévő, de mélyen elhallgatott hamis kábelét küldte tovább AQ felé...

Avatar
elektrorudi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2010.02.15., hétf. 20:42
Értékelés: 150

Az AVX-en árusító eladók.Őket senkinek sem ajánlom!

Hozzászólás Szerző: elektrorudi »



Használt ingóság adásvételi szerződésében mindig az szerepel, hagy a "megtekintett, kipróbált állapotban".
 

Szerintem ez nem vonatkozik a rejtett hibákra. Márpedig ez az. Ez a hiba "nem tekinthető meg" a vásárlás pillanatában/előtt.
Ha pl. veszel egy használt autót, mész vele egy kőrt a ház körül, majd "megtekintett, kipróbált állapotban" megveszed, majd 1 km után beáll a motor (ami nyilvánvalóan a korábbi szakszerütlen, gondatlan használat eredménye), akkor mehet a 12 millás autó a kukába? ... hiszen megtekintetted...
Furcsa lenne.
Én azonnal a gyártót perelném be, aki valakinek a 180 ezer forintot érő kábelét megsemmisítette. Ráadásul, egy jóhiszemű ember tulajdonát.

Avatar
dominique29
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1431
Csatlakozott: 2005.10.19., szer. 16:18
Értékelés: 233

Az AVX-en árusító eladók.Őket senkinek sem ajánlom!

Hozzászólás Szerző: dominique29 »


Amennyiben nincs külön záradék arról, hogy az eladó garanciát vállal, akkor semmiféle garancia nincs.
 
Én valahol azt olvastam, hogy nem tartozik a garancia körébe az eredetiség   Ergo azzal, hogy az eladó nem vállal garanciát, nem mentesül a hamis termék eladásából fakadó következmények alól, hacsak nem történik erre vonatkozó konkrét nyilatkozat az adásvétel során....
 
Persze lehet én kavarom a fogalmakat, az is lehet, hogy az eredetiség és garancia dolgot valami külföldi cikkben/fórumon olvastam, nem emlékszem már rá...
"Az audiofília nem betegség, csupán egy olyan krónikus elégedetlenség tünete, mely a hangreprodukciós rendszerekről tévesen kialakított képzetekből fakad" (részlet a Meridian cég prospektusából)

Online
akvapark
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5689
Csatlakozott: 2007.01.12., pén. 13:38
Értékelés: 1171

Az AVX-en árusító eladók.Őket senkinek sem ajánlom!

Hozzászólás Szerző: akvapark »


Az ügyvéd fiam szerint a rendőrség csak a hamis termék továbbadásában fog vizsgálódni.
A kártérítésért polgári peres eljárást kell indítani.
>>Egy nemzetnél sem vagyunk alábbvalók<

Vendég

Az AVX-en árusító eladók.Őket senkinek sem ajánlom!

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Egyébként szerintem az a minimum (nem emlékszem hogy lenne ilyen) egy adásvételi szerződést kellett volna csinálni két tanuval, de még ez sem megoldás, hiszen nincs a kábelnek egyedi azonosítója.
Nem lehet bizonyítani, hogy ez a kábel az a kábel e, amit az eladó eladott eredetileg a vevőnek, illetve egyáltalán nem bizonyítható, hogy egyáltalán volt adásvétel. Papír és tanú sincs róla.

Használt ingóság adásvételi szerződésében mindig az szerepel, hagy a "megtekintett, kipróbált állapotban". Amennyiben nincs külön záradék arról, hogy az eladó garanciát vállal, akkor semmiféle garancia nincs. A vevő felelőssége, hogy utána nézzen a megvásárolni kívánt tárgynak, leellenőrizze azt, majd ha mindent rendben talál, megveszi. Ha bármi kétsége merül fel, nem veszi meg. Ilyen egyszerű.
Az Audiomarkt ajánlott szerződési mintájában is a magánszemély nem vállal semmiféle garanciát.
http://www.audio-markt.de/_markt/help/Kaufvertrag.pdf

 
Der Verkäufer ist Privatperson und übernimmt keine Gewährleistung ( seller is private person and does not provide warranty )


Avatar
kalmi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3573
Csatlakozott: 2007.08.22., szer. 17:33
Értékelés: 850

Az AVX-en árusító eladók.Őket senkinek sem ajánlom!

Hozzászólás Szerző: kalmi »


Én a magyar rendőr/előadó fejére leszek kíváncsi, mikor meglát egy összeroncsolt madzagot és elolvassa, hogy a vételára 180 ezer forint volt....
Egyébként szerintem az a minimum (nem emlékszem hogy lenne ilyen) egy adásvételi szerződést kellett volna csinálni két tanuval, de még ez sem megoldás, hiszen nincs a kábelnek egyedi azonosítója.
Nem lehet bizonyítani, hogy ez a kábel az a kábel e, amit az eladó eladott eredetileg a vevőnek, illetve egyáltalán nem bizonyítható, hogy egyáltalán volt adásvétel. Papír és tanú sincs róla.
Szerintem ezt sajnos a vevő kénytelen lesz lenyelni.

Válasz küldése

Vissza: “Árazás, jó eladók, rossz eladók, minden, amire kíváncsi vagy, DE NEM hirdetés!”