Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Ebay vásárlás / ebay-en hirdetett termékek

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: eBay-en hirdetett termékek

Hozzászólás Szerző: tottyi »

Hi, erre a hirdetesre valaki angolul tudo ra tudna kerdezni az ilyenkor szokasos hifi dolgokat na meg, hogy el-e tudna postazni szlovakiaba es ez mennyibe jonne bele? Koszonom. :napsut:

https://www.ebay.co.uk/itm/Chord-Electr ... 1#viTabs_0
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
pepi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 529
Csatlakozott: 2015.01.27., kedd 18:45
Értékelés: 102
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: eBay-en hirdetett termékek

Hozzászólás Szerző: pepi »

tonee73 írta:
2019.03.05., kedd 20:20
tottyi írta:
2019.03.05., kedd 13:11
tottyi írta:
2019.03.05., kedd 09:16
Hello, szeretnek egy Chord 2Qute DAC-ot venni es ez egesz jo arban van csak a fura az, hogy kb 100 fontal olcsobb mint a tobbi hasznalt es meg ilyen osszegben nem vettem e-bay-rol, hogy meg ki sem tudom probalni vagy esetleg visszakuldeni.
Szerintetek rendben van ez a hirdetes?

https://www.ebay.co.uk/itm/CHORD-ELECTR ... rk:17:pf:0
Azt hiszem rajottemigy a kepek alapjan es ez az 1-es model lehet mert nincs rajta, hogy 2QUTE, gondolom en ezert olcsobb.
Így van-ez az első generációs Qute Ex.
Így pedig már nem is olyan jó vétel, főleg, hogy kipróbálás nélkül.

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12040
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5712
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Re: eBay-en hirdetett termékek

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

tottyi írta:
2019.03.05., kedd 13:11
tottyi írta:
2019.03.05., kedd 09:16
Hello, szeretnek egy Chord 2Qute DAC-ot venni es ez egesz jo arban van csak a fura az, hogy kb 100 fontal olcsobb mint a tobbi hasznalt es meg ilyen osszegben nem vettem e-bay-rol, hogy meg ki sem tudom probalni vagy esetleg visszakuldeni.
Szerintetek rendben van ez a hirdetes?

https://www.ebay.co.uk/itm/CHORD-ELECTR ... rk:17:pf:0
Azt hiszem rajottemigy a kepek alapjan es ez az 1-es model lehet mert nincs rajta, hogy 2QUTE, gondolom en ezert olcsobb.
Így van-ez az első generációs Qute Ex.
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: eBay-en hirdetett termékek

Hozzászólás Szerző: tottyi »

tottyi írta:
2019.03.05., kedd 09:16
Hello, szeretnek egy Chord 2Qute DAC-ot venni es ez egesz jo arban van csak a fura az, hogy kb 100 fontal olcsobb mint a tobbi hasznalt es meg ilyen osszegben nem vettem e-bay-rol, hogy meg ki sem tudom probalni vagy esetleg visszakuldeni.
Szerintetek rendben van ez a hirdetes?

https://www.ebay.co.uk/itm/CHORD-ELECTR ... rk:17:pf:0
Azt hiszem rajottemigy a kepek alapjan es ez az 1-es model lehet mert nincs rajta, hogy 2QUTE, gondolom en ezert olcsobb.
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: eBay-en hirdetett termékek

Hozzászólás Szerző: tottyi »

Hello, szeretnek egy Chord 2Qute DAC-ot venni es ez egesz jo arban van csak a fura az, hogy kb 100 fontal olcsobb mint a tobbi hasznalt es meg ilyen osszegben nem vettem e-bay-rol, hogy meg ki sem tudom probalni vagy esetleg visszakuldeni.
Szerintetek rendben van ez a hirdetes?

https://www.ebay.co.uk/itm/CHORD-ELECTR ... rk:17:pf:0
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
John
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 326
Csatlakozott: 2015.11.15., vas. 05:54
Értékelés: 42
Tartózkodási hely: 6000

Re: eBay-en hirdetett termékek

Hozzászólás Szerző: John »

tonee73 írta:
2019.02.22., pén. 19:15
John írta:
2019.02.22., pén. 13:53
Egy rutinos eBay-es vásárló segítségét szeretném kérni,az alábbi termékkel kapcsolatban.
Egy barátomnak szeretném megvenni ezt a blu-ray lemezt.
https://www.ebay.com/itm/Marillion-Brav ... 1438.l2649
A dolog érdekessége,hogy az eladó éppen abban a városban tartózkodik,ahol én is.(Kecskemét)
Írtam neki,hogy átvenném személyesen,az általa hirdetett portékát,-mert nehogy már 5$-t fizessek még a szállítási díjért is-.
De ő még válaszra sem méltatott,pedig már a harmadik körét futja a lemez hirdetésével kapcsolatban.
Vajon miért nem reagál?Arra gondolok,hogy talán hamisítvány a lemez.
Ha valaki tud,kérem segítsen,előre is köszönöm!
Ráírtam angolul, hátha úgy reagál.(elképzelhető, hogy nem magyar az illető-ezért nem válaszol).
Neked is köszönöm szépen.
(Erre nem is gondoltam...) :smile51:

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12040
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5712
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Re: eBay-en hirdetett termékek

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

John írta:
2019.02.22., pén. 13:53
Egy rutinos eBay-es vásárló segítségét szeretném kérni,az alábbi termékkel kapcsolatban.
Egy barátomnak szeretném megvenni ezt a blu-ray lemezt.
https://www.ebay.com/itm/Marillion-Brav ... 1438.l2649
A dolog érdekessége,hogy az eladó éppen abban a városban tartózkodik,ahol én is.(Kecskemét)
Írtam neki,hogy átvenném személyesen,az általa hirdetett portékát,-mert nehogy már 5$-t fizessek még a szállítási díjért is-.
De ő még válaszra sem méltatott,pedig már a harmadik körét futja a lemez hirdetésével kapcsolatban.
Vajon miért nem reagál?Arra gondolok,hogy talán hamisítvány a lemez.
Ha valaki tud,kérem segítsen,előre is köszönöm!
Ráírtam angolul, hátha úgy reagál.(elképzelhető, hogy nem magyar az illető-ezért nem válaszol).
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
John
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 326
Csatlakozott: 2015.11.15., vas. 05:54
Értékelés: 42
Tartózkodási hely: 6000

Re: eBay-en hirdetett termékek

Hozzászólás Szerző: John »

pepi írta:
2019.02.22., pén. 14:24
Régebben én is írtam ennek az eladónak, más vásárlással kapcsolatban. Nekem sem válaszolt akkor. Szerintem hagyd. sad.gif
Nagyon szépen köszönöm a felvilágosítást. :smile53:
Nem is igazán értem ezt a fajta hozzáállást az eladó részéről. gondolkodik.gif
Mindegy is,hagyom a fenébe. sad.gif

Avatar
pepi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 529
Csatlakozott: 2015.01.27., kedd 18:45
Értékelés: 102
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: eBay-en hirdetett termékek

Hozzászólás Szerző: pepi »

Régebben én is írtam ennek az eladónak, más vásárlással kapcsolatban. Nekem sem válaszolt akkor. Szerintem hagyd. sad.gif

Avatar
John
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 326
Csatlakozott: 2015.11.15., vas. 05:54
Értékelés: 42
Tartózkodási hely: 6000

Re: eBay-en hirdetett termékek

Hozzászólás Szerző: John »

Egy rutinos eBay-es vásárló segítségét szeretném kérni,az alábbi termékkel kapcsolatban.
Egy barátomnak szeretném megvenni ezt a blu-ray lemezt.
https://www.ebay.com/itm/Marillion-Brav ... 1438.l2649
A dolog érdekessége,hogy az eladó éppen abban a városban tartózkodik,ahol én is.(Kecskemét)
Írtam neki,hogy átvenném személyesen,az általa hirdetett portékát,-mert nehogy már 5$-t fizessek még a szállítási díjért is-.
De ő még válaszra sem méltatott,pedig már a harmadik körét futja a lemez hirdetésével kapcsolatban.
Vajon miért nem reagál?Arra gondolok,hogy talán hamisítvány a lemez.
Ha valaki tud,kérem segítsen,előre is köszönöm!

Avatar
pali923
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1857
Csatlakozott: 2008.11.08., szomb. 13:42
Értékelés: 1020

Re: Ebay vásárlás

Hozzászólás Szerző: pali923 »

Rotox írta:
2018.09.18., kedd 13:57
Ajándékba szeretnék venni egy üveg itthon nem kapható gin-t (
Van rokonom, akik évekig éltek Londonban, a családtagok időnként együtt, időnként felváltva. Van buszjárat, ha igaz, a sofőrökkel egyezkedtek, ez bevett dolog ott. X Ft-ért elhozzák a csomagot, csak oda kellene vinni, meg el kell menni érte érkezéskor.
Esetleg telekocsis cégeknél is lehet olyan sofőrt találni, aki hajlandó elhozni egy összegért.
erősítő: LZ 7, cd: Marantz CD5000 modifikált, dvd: Cambridge Audio DVD89, lemezjátszó: REGA Planar2+RB250 AN kábel+Roksan Corus Black+Orbit2+Heed Quasar streamer: Electrocompaniet RENA S1+Schiit Bifrost Multibit, hangfal: Triangle Antal EX, kábel: Wireworld, Chord, Valhalla

Avatar
Majik
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 377
Csatlakozott: 2015.03.01., vas. 14:20
Értékelés: 161

Re: Ebay vásárlás

Hozzászólás Szerző: Majik »

Rotox írta:
2018.09.18., kedd 13:57
Nem Ebay, de Anglia; hátha tud valaki segíteni... :rolleyes:

Ajándékba szeretnék venni egy üveg itthon nem kapható gin-t (https://www.fortnumandmason.com/product ... -curiosity), csak UK-n belül postázzák, illetve Londonban két helyen személyesen átvehető. Érdeklődtem a "szokásos" Angliából hazaszállítóknál (Árva-Trans, Zsofutár), de 11-13 E Ft-ért hoznák haza. Ez az ár rendben is van mondjuk egy pár hangsugárzóért, többször is szállíttattam már haza ilyesmit, de egy üveg, 10 E Ft alatti árú italért azért sokallom.

Van esetleg valamilyen jobb ötletetek? Ami még lényeges, hogy nem Budapestre, hanem lehetőleg Pécsre kellene eljuttatni.

Előre is kösz, ha... :smile53:
Szia,
az Árvatransz-nak is van ilyen szolgáltatása:
http://www.arvatrans.com/index.php?lang=en

ez pedig egy angol cég:
https://www.forward2me.com/how-it-works/

Hopp! most látom, hogy az Árvákat már ismered... :)
Hát egy üveg piát bármelyik kint dolgozó honfitársunk hazahozna. Elég sokan vannak....

Avatar
Rotox
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1903
Csatlakozott: 2017.04.21., pén. 19:59
Értékelés: 1023
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Ebay vásárlás

Hozzászólás Szerző: Rotox »

Nem Ebay, de Anglia; hátha tud valaki segíteni... :rolleyes:

Ajándékba szeretnék venni egy üveg itthon nem kapható gin-t (https://www.fortnumandmason.com/product ... -curiosity), csak UK-n belül postázzák, illetve Londonban két helyen személyesen átvehető. Érdeklődtem a "szokásos" Angliából hazaszállítóknál (Árva-Trans, Zsofutár), de 11-13 E Ft-ért hoznák haza. Ez az ár rendben is van mondjuk egy pár hangsugárzóért, többször is szállíttattam már haza ilyesmit, de egy üveg, 10 E Ft alatti árú italért azért sokallom.

Van esetleg valamilyen jobb ötletetek? Ami még lényeges, hogy nem Budapestre, hanem lehetőleg Pécsre kellene eljuttatni.

Előre is kösz, ha... :smile53:

Avatar
irishcream
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3421
Csatlakozott: 2015.05.28., csüt. 22:11
Értékelés: 1202

Re: Ebay vásárlás

Hozzászólás Szerző: irishcream »

Doky írta:
2018.08.09., csüt. 20:47
irishcream írta:
2018.08.08., szer. 21:49
nemtomm írta:
2018.08.08., szer. 21:31



Nem semmi kálvária :D :D de a végén megkaptad... :D :D
Leginkább azért írtam le a történetet, hogy érdemes keresni az elveszettnek hitt csomagokat, mert lehet hogy megkerülnek.
De ha nem csinál az ember semmit csak vár, akkor tuti nem lesz meg.
Nos, igaz hogy nem külföd.
Bő 2 éve egy mosógépet vesztettek el a MM logisztikai partnerei!
A legjobb hogy tönkre ment a készülék és az helyett kellett!
Eltelt 4 nap aztán telefon ide, oda... keresik!
Ez ment napokig aztán csak meg lett valamelyik sarokban ez a csöpp kos csomag!
A jab a tortán hogy miután meglett a csomag lebeszéltük hogy mikor hozzák mert párommal dolgoztunk, anyós kórházban volt... após meg nem egyszerű eset, erre megjelennek de. mikor senki nincs otthon!
Felhívnak, mondom dolgozok és nem tudok eljönni!
Akkor ök itthagyják a ház előtt az utcán!

De végül nem voltak bátrak és du. visszajöttek.
Ja a mosógép azért nem tud olyan könnyen elrejtőzni, ez az ilyen csomag elveszés inkább a "beleszarok hozzáállás" következménye. Az hogy szükség volna rá - nekik nem téma, hogy értesitsenek előre az átvételről, az smafu. Az hogy pofátlanul beszélnek Veled, pedig ők kúrták el, természetes......de lagalább nem tették ki az utcára.
Hát ez se kutyafasza sztori. bravo.gif

Avatar
Doky
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 6945
Csatlakozott: 2007.05.19., szomb. 21:20
Értékelés: 1028
Tartózkodási hely: Dusnok (Bács-Kiskun)

Re: Ebay vásárlás

Hozzászólás Szerző: Doky »

irishcream írta:
2018.08.08., szer. 21:49
nemtomm írta:
2018.08.08., szer. 21:31
irishcream írta:
2018.08.08., szer. 20:47
HERMES csomagküldő szolgálat


Nem semmi kálvária :D :D de a végén megkaptad... :D :D
Leginkább azért írtam le a történetet, hogy érdemes keresni az elveszettnek hitt csomagokat, mert lehet hogy megkerülnek.
De ha nem csinál az ember semmit csak vár, akkor tuti nem lesz meg.
Nos, igaz hogy nem külföd.
Bő 2 éve egy mosógépet vesztettek el a MM logisztikai partnerei!
A legjobb hogy tönkre ment a készülék és az helyett kellett!
Eltelt 4 nap aztán telefon ide, oda... keresik!
Ez ment napokig aztán csak meg lett valamelyik sarokban ez a csöpp kos csomag!
A jab a tortán hogy miután meglett a csomag lebeszéltük hogy mikor hozzák mert párommal dolgoztunk, anyós kórházban volt... após meg nem egyszerű eset, erre megjelennek de. mikor senki nincs otthon!
Felhívnak, mondom dolgozok és nem tudok eljönni!
Akkor ök itthagyják a ház előtt az utcán!

De végül nem voltak bátrak és du. visszajöttek.
Dune HD Smart H1.,Yamaha WXAD-10., NAD C 326BEE., Evidence Audio Siren II., ZsoltAudio StandART Two Pro., Asus K50IJ. (WD 1.5 TB, WD Pasport 250 GB)., Zimonyi Attila Forte IC., Profigold., Gotham., Lapp., Viablue X60 táp, CA. és Profigold HDMI... Samsung UE46EH6030., HiVox Alces.

Avatar
irishcream
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3421
Csatlakozott: 2015.05.28., csüt. 22:11
Értékelés: 1202

Re: Ebay vásárlás

Hozzászólás Szerző: irishcream »

Szóval, ha lehet mindenki kerülje a Hermes szolgáltatását.

Hermes :ohnoohnoohno:

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12040
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5712
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Re: Ebay vásárlás

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

pali923 írta:
2018.08.09., csüt. 08:34
irishcream írta:
2018.08.08., szer. 20:47
HERMES csomagküldő szolgálat
Úgy látszik, ez a Hermes érdekes dolgokat tud csinálni. Nekem eddig egyszer küldtek ezzel ebay-ről valami kábelt, az legalább egy hétig itt Magyarországon keringett, mire megtaláltak. Semmilyen más futárszolgálattal nem volt még ilyen tapasztalatom.
Itt az Angliában élő ismerőseim között is a Hermes-el és Yodel-el van a legtöbb negatív tapasztalat.
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
pali923
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1857
Csatlakozott: 2008.11.08., szomb. 13:42
Értékelés: 1020

Re: Ebay vásárlás

Hozzászólás Szerző: pali923 »

irishcream írta:
2018.08.08., szer. 20:47
HERMES csomagküldő szolgálat
Úgy látszik, ez a Hermes érdekes dolgokat tud csinálni. Nekem eddig egyszer küldtek ezzel ebay-ről valami kábelt, az legalább egy hétig itt Magyarországon keringett, mire megtaláltak. Semmilyen más futárszolgálattal nem volt még ilyen tapasztalatom.
erősítő: LZ 7, cd: Marantz CD5000 modifikált, dvd: Cambridge Audio DVD89, lemezjátszó: REGA Planar2+RB250 AN kábel+Roksan Corus Black+Orbit2+Heed Quasar streamer: Electrocompaniet RENA S1+Schiit Bifrost Multibit, hangfal: Triangle Antal EX, kábel: Wireworld, Chord, Valhalla

Avatar
irishcream
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3421
Csatlakozott: 2015.05.28., csüt. 22:11
Értékelés: 1202

Re: Ebay vásárlás

Hozzászólás Szerző: irishcream »

nemtomm írta:
2018.08.08., szer. 21:31
irishcream írta:
2018.08.08., szer. 20:47
HERMES csomagküldő szolgálat


Nem semmi kálvária :D :D de a végén megkaptad... :D :D
Leginkább azért írtam le a történetet, hogy érdemes keresni az elveszettnek hitt csomagokat, mert lehet hogy megkerülnek.
De ha nem csinál az ember semmit csak vár, akkor tuti nem lesz meg.

Avatar
nemtomm
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2871
Csatlakozott: 2010.03.30., kedd 23:05
Értékelés: 829

Re: Ebay vásárlás

Hozzászólás Szerző: nemtomm »

irishcream írta:
2018.08.08., szer. 20:47
HERMES csomagküldő szolgálat

Ez egy német nemzetközi csomagszállító cég.

Még június 6-n vásároltam egy német sráctól / Essen környéki kisvárosban lakik / . Fél óra alatt megegyeztünk az árban,
még aznap fizettem neki /Pay Pal/, a tranzakció rendben volt, visszaigazolta a pénzt. Másnap elvitte a Hermes csomagpontjába feladta, szerencsére elküldte a csomagjegyet.A következő napon a csomag már Essenben volt a Hermes logisztikai központjában feldolgozás státuszban. Ez aztán megy mint a karikacsapás- gondoltam. Hétvége következett, nyilván nem történt semmi, a csomag továbbra is Essenben várta sorsát.....aztán ott töltötte a következő hetet, még nem aggódtam, a csomagkövető megnyugtatóan mutatta a csomag helyét....OK. Újabb hét telt el változás nélkül, ekkor már megnéztem a szállítási határidőket : Magyarország 4-6 nap. Ekkor 18 napja jött a csomag. A harmadik hét elteltével írtam a Hermes ügyfél szolgálatának, hogy hol a csomag. Egy rövid mondat volt a válasz: a csomag már nem áll készen a szállításra.
Ezt ők maguk is egy kicsit rövidnek érezték mert pár perc múlva ugyanezt megismételve még hozzátették, hogy vegyem fel a kapcsolatot a feladóval kártérítés ügyben. Mivel nem vagyok ügyfelük ők a feladóval rendezik az ügyet, én meg rendezzem vele. nacccerű............írtam az eladónak, ő azt válaszolta, hogy még sosem küldött semmit külföldre, nincs ebben tapasztalata. Továbbítottam neki a Hermes email-t, ......végül, mint a mesében: elveszett, megtalálták, megjött, sértetlen, hibátlan.........

Nem semmi kálvária :D :D de a végén megkaptad... :D :D
"Az igazi barát szemből támad."

Avatar
irishcream
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3421
Csatlakozott: 2015.05.28., csüt. 22:11
Értékelés: 1202

Re: Ebay vásárlás

Hozzászólás Szerző: irishcream »

HERMES csomagküldő szolgálat

Ez egy német nemzetközi csomagszállító cég.

Még június 6-n vásároltam egy német sráctól / Essen környéki kisvárosban lakik / . Fél óra alatt megegyeztünk az árban,
még aznap fizettem neki /Pay Pal/, a tranzakció rendben volt, visszaigazolta a pénzt. Másnap elvitte a Hermes csomagpontjába feladta, szerencsére elküldte a csomagjegyet.A következő napon a csomag már Essenben volt a Hermes logisztikai központjában feldolgozás státuszban. Ez aztán megy mint a karikacsapás- gondoltam. Hétvége következett, nyilván nem történt semmi, a csomag továbbra is Essenben várta sorsát.....aztán ott töltötte a következő hetet, még nem aggódtam, a csomagkövető megnyugtatóan mutatta a csomag helyét....OK. Újabb hét telt el változás nélkül, ekkor már megnéztem a szállítási határidőket : Magyarország 4-6 nap. Ekkor 18 napja jött a csomag. A harmadik hét elteltével írtam a Hermes ügyfél szolgálatának, hogy hol a csomag. Egy rövid mondat volt a válasz: a csomag már nem áll készen a szállításra.
Ezt ők maguk is egy kicsit rövidnek érezték mert pár perc múlva ugyanezt megismételve még hozzátették, hogy vegyem fel a kapcsolatot a feladóval kártérítés ügyben. Mivel nem vagyok ügyfelük ők a feladóval rendezik az ügyet, én meg rendezzem vele. nacccerű............írtam az eladónak, ő azt válaszolta, hogy még sosem küldött semmit külföldre, nincs ebben tapasztalata. Továbbítottam neki a Hermes email-t, hátha...... egy két napig semmi válasz, aztán írt, hogy ő most elmegy nyaralni, amikor visszajön, intézi az ügyet. Július 20-n megjött a nyaralásból és rövidesen válaszolt, hogy a Hermes megpróbálja megkeresni a csomagot. Öt nap múlva meglett a csomag, írt a srác. Azt hittem leesett a nagy kő.
Vártam az SMS, Email, Telefon értesítést, de semmi, egyik nap, persze tökig a munkában telefon: polgármesteri hivatal,
Vilmos mit csináljunk? itt van egy csomagszállító egy nagy, nehéz dobozzal nem kell érte fizetni átvegyük? Ja én egy kicsi faluban lakom és 11km-re dolgozom egy kisvárosban. Tisztáztuk a doboz nem sérült, a "feladó valami Stephan". Jó vegyék át. Még három óra agyvérzés, hogy egyben van a cucc?
A feladáskor elkérték a tel. számomat, az email címemet, a DPD mert ez a magyar partner, nem tudott értesíteni a csomag érkezéséről.
.........végül, mint a mesében: elveszett, megtalálták, megjött, sértetlen, hibátlan.........

Avatar
NandorHUN
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2017.06.15., csüt. 09:37
Értékelés: 0

eBay-en hirdetett termékek

Hozzászólás Szerző: NandorHUN »


Jól néz ki.

Sonny

Ebay vásárlás

Hozzászólás Szerző: Sonny »


Szia!
 
Szerintem ez már túl régi.
Nekem pár éve egyszer volt panaszom, de azt 30 napon belül megtettem.
Akkor a paypal visszafizette.
S
 

Beléptem a PayPal felületre, de nem ajánl ilyen lehetőséget. Látom a tranzakciót, de panasz esetén az eBay oldalra irányít, ott meg már nem tudok reagálni az adás-vételt illetően, mert 3 hónapnál régebbi a rendelésem.
 
Intézett mostanság valaki hasonlót a PayPal oldalon? (ami leírásokat találtam ilyen esetekre, ott régebbi honlapfelépítés szerinti menüpontokat emlegetnek)


Avatar
scaurus
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 766
Csatlakozott: 2006.11.04., szomb. 08:32
Értékelés: 223

Ebay vásárlás

Hozzászólás Szerző: scaurus »



Beléptem a PayPal felületre, de nem ajánl ilyen lehetőséget. Látom a tranzakciót, de panasz esetén az eBay oldalra irányít, ott meg már nem tudok reagálni az adás-vételt illetően, mert 3 hónapnál régebbi a rendelésem.
 
Intézett mostanság valaki hasonlót a PayPal oldalon? (ami leírásokat találtam ilyen esetekre, ott régebbi honlapfelépítés szerinti menüpontokat emlegetnek)

Hm.
Mostanában én sem intéztem, évekkel ezelőtt volt egy aprócseprő panaszügyem.
Elvileg a tranzakció részletes adatainál szerepel, hogy dátum szerint meddig reklamálhatsz a PayPal-nál.
Pl. a legutolsó Netflix levonásomnál mint tranzakciónál ez szerepel:
"If there's an issue, make sure to contact the seller through PayPal by 20 July 2018. You may be eligible for Buyer Protection".
És ezen mondat mellett a tranzakció adatainál szerepel a "Report an issue" opció.
Erre kattintva pedig engem tovább visz a PayPal panasz oldalra (választható, hogy "nem kaptam meg" vagy "engedély nélküli tranzakció").
Talán belépőszintűnek mondható rendszerem: Sony BDP-S7200, Pioneer VSX329, Jamo S626, Jamo J112 sub, Audioquest Pearl és KáCsa kábelek

Avatar
Sene
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 260
Csatlakozott: 2011.11.24., csüt. 18:03
Értékelés: 88

Ebay vásárlás

Hozzászólás Szerző: Sene »


Próbálj meg egy panaszesetet nyitni a Paypalnál és kérd vissza a pénzed.
 
Beléptem a PayPal felületre, de nem ajánl ilyen lehetőséget. Látom a tranzakciót, de panasz esetén az eBay oldalra irányít, ott meg már nem tudok reagálni az adás-vételt illetően, mert 3 hónapnál régebbi a rendelésem.
 
Intézett mostanság valaki hasonlót a PayPal oldalon? (ami leírásokat találtam ilyen esetekre, ott régebbi honlapfelépítés szerinti menüpontokat emlegetnek)

Válasz küldése

Vissza: “Mit hol vegyek?”