Minden problémát kérünk ebben a topikban jelezni:
viewtopic.php?f=100&t=119064
HA NEM TUDSZ BEJELENTKEZNI akkor a postmaster@avx.hu címre írjatok egy emailt, az email címetekkel és felhasználónevetekkel!

SENKINEK NE ADD MEG A JELSZAVAD, MÉG AZ ADMINISZTRÁTOROKNAK SE!
AZ IGAZI ADMINISZTRÁTOROKNAK NINCS SZÜKSÉGE A JELSZAVADRA!!!!

Új fórummal kapcsolatos kérdések, tippek

scaurus
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Értékelés: 75

Re: Új fórummal kapcsolatos kérdések, tippek

Hozzászólás Szerző: scaurus » 2018.11.07., szer. 09:01

OFF

Hores írta:
2018.11.06., kedd 18:29
...
Az alany, állítmány összeegyeztetése, ami nem helyes, - adminisztrátoroknak - szükségük; adminisztrátornak - szüksége
...

A nyelv tökéletlensége (a platóni ideákhoz képest).

Az egyeztetés azért problematikus, mert eltér egymástól a nyelvtan és az értelem.
Az adminisztrátorok nyelvtanilag, ugye, többesszám, így az állítmánynak is annak kell(ene) lennie.
Ugyanakkor az egyes adminisztrátoroknak külön-külön egyedül van szüksége vagy épp nincs szüksége az adatra.

Hasonló példák:

Az Általános Szerződései Feltételek (ÁSZF) a rendelkezéseket "tartalmazza" vagy "tartalmazzák"?
Nyelvtanilag többes szám, de tartalmilag egyet jelent, hiszen az ÁSZF egy db konkrét dokumentumot jelent.

Tankönyvi példa: ha a partin részt vesznek konzulok akkor a velük együtt érkező házastársakra hogyan hivatkozunk (helyesen)?
"A konzulok felesége?" Hiszen minden konzulnak (jellemzően) 1db felesége van, de így mégis azt sugallja tartalmilag, hogy több konzulnak van egy közös felesége.
"A konzulok feleségei?" Ez meg azt sugallja tartalmilag, hogy minden konzulnak több felesége van.

Úgyhogy, lehet, hogy nyelvtanilag (én nem néztem utána, annyira nem érdekel), az "adminisztrátoroknak - szükségük van" a helyes, de az biztos, hogy az "adminisztrátoroknak - szüksége van" tartalmilag helytállóbb és jobban hangzik.
Valószínűleg ezért is terjed.
Talán belépőszintűnek mondható rendszerem: Sony BDP-S7200, Pioneer VSX329, Jamo S626, Jamo J112 sub, Audioquest Pearl és KáCsa kábelek

ZolaBA
Fórumlakó
Fórumlakó
Értékelés: 230

Hozzászólás Szerző: ZolaBA » 2018.11.06., kedd 20:35

Hores írta:
2018.11.06., kedd 18:29
Az alany, állítmány összeegyeztetése, ami nem helyes, - adminisztrátoroknak - szükségük; adminisztrátornak - szüksége
Azt csak mellékesen jegyezte meg, hogy egy kijelentő mondat végére pontot kellene tenni, nem felkiáltó jelet (pláne négyet), akkor is ha ...
Szerintem felettébb vicces, hogy te sem tettél pontot a mondatod végére :D

Én amúgy mindig szar voltam nyelvtanból, ezért nem tudom igazán áterezni a nyelvtan-náci életérzést, de őszinte részvétem mindenkinek akinek fájdalmat okoz az ilyesmi. De komolyan :D

A felkiáltójeles gondolatmenetet viszont nem értem. Mi a különbség két leírt mondat között, amikor nem halljuk a kiejtést? Nem pont a mondatvégi írásjel utal a kiejtési formára? Az "Esik az eső." és az "Esik az eső!" közül az utóbbi nem felkiáltás, hanem helytelen lenne? ne már.
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

Hores
Isten Hozott! :)
Értékelés: 0

Hozzászólás Szerző: Hores » 2018.11.06., kedd 18:29

Sziasztok!

Volt nálam ma egy ismerősöm, aki ránézett a monitoromra, és rögtön megjegyezte, hogy már egyre több helyen használják helytelenül a következőt:
AZ IGAZI ADMINISZTRÁTOROKNAK NINCS SZÜKSÉGE A JELSZAVADRA

Azt csak mellékesen jegyezte meg, hogy egy kijelentő mondat végére pontot kellene tenni, nem felkiáltó jelet (pláne négyet), akkor is ha ...

.. kizárólag építő jelleggel.

Üdv!
HZ

zozillla
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Értékelés: 6

Hozzászólás Szerző: zozillla » 2018.11.01., csüt. 22:44

csandaz írta:
2018.10.31., szer. 13:22
zozillla írta:
2018.10.23., kedd 22:45
Valamit nem értek... A "Ne add meg a jelszavad...!" fogad a fórum kezdőlapján, ugyanakkor minden belépésnél kénytelen vagyok titkosítatlanul küldeni a jelszavam, mert http-t használ a fórum. Csak én nem találtam meg a biztonságos belépési módot vagy tényleg ez a helyzet?
Teljesen igazad van, hogy nem titkosított a csatorna, de mivel jó oldalba írod a be a jelszavad, nem olyan egyszerű azt "ellopni"

"Ne add meg" az arra vonatkozik, mint sokan csinálják, hogy elküldik emailben a jelszót mondjuk az postmaster@avx.hu-ra

Egyébként, folyamatban a https beszerzése
Köszönöm a részletes választ és, hogy dolgoztok a https-en!

Részben más... A régi fórum nekem is jobban bejött például az előttem szóló által említett pontban is. Ha a https-ítést illetve egy felhasználóbarátabb fórummotor használatát anyagi okok korlátozzák, szívesen hozzájárulnék (fizetésből élők szintjén). Nem tudom, mások erről mit gondolnak ill. hogy ez ütközik-e bármilyen törvénnyel, szabállyal, szokással stb.

csandaz
Site Admin
Site Admin
Értékelés: 5

Hozzászólás Szerző: csandaz » 2018.10.31., szer. 13:25

audioline írta:
2018.10.31., szer. 13:15
Üzenetek kezelése részleg.

Lehet, hogy volt már róla szó, csak nem találtam meg. Ez esetben sorry. Nem kevés üzenetem összegyűlt az évek alatt. Némelyikben fontos infók tárolódnak. Agyrém megtalálni régebbi privát levelezéseket. :smile51: Régen szuper volt egyszerűen, időrendi sorrendben, listázva átlátni a beszélgetéseket. Nem lehetne kitalálni valamit, hogy ne szétdarabolva legyenek láthatók az egy témán belüli üzenetek? sad.gif

Nagyon értékelném, és sztem nem vagyok vele egyedül.

Köszönet a munkátokért! :smile32:
Volt már kérdés igen, de ez a fórum így működik és mivel nagyon mélyen van, nem nagyon lehet ezen módosítani!

csandaz
Site Admin
Site Admin
Értékelés: 5

Hozzászólás Szerző: csandaz » 2018.10.31., szer. 13:22

zozillla írta:
2018.10.23., kedd 22:45
Valamit nem értek... A "Ne add meg a jelszavad...!" fogad a fórum kezdőlapján, ugyanakkor minden belépésnél kénytelen vagyok titkosítatlanul küldeni a jelszavam, mert http-t használ a fórum. Csak én nem találtam meg a biztonságos belépési módot vagy tényleg ez a helyzet?
Teljesen igazad van, hogy nem titkosított a csatorna, de mivel jó oldalba írod a be a jelszavad, nem olyan egyszerű azt "ellopni"

"Ne add meg" az arra vonatkozik, mint sokan csinálják, hogy elküldik emailben a jelszót mondjuk az postmaster@avx.hu-ra

Egyébként, folyamatban a https beszerzése

audioline
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 2405

Hozzászólás Szerző: audioline » 2018.10.31., szer. 13:15

Üzenetek kezelése részleg.

Lehet, hogy volt már róla szó, csak nem találtam meg. Ez esetben sorry. Nem kevés üzenetem összegyűlt az évek alatt. Némelyikben fontos infók tárolódnak. Agyrém megtalálni régebbi privát levelezéseket. :smile51: Régen szuper volt egyszerűen, időrendi sorrendben, listázva átlátni a beszélgetéseket. Nem lehetne kitalálni valamit, hogy ne szétdarabolva legyenek láthatók az egy témán belüli üzenetek? sad.gif

Nagyon értékelném, és sztem nem vagyok vele egyedül.

Köszönet a munkátokért! :smile32:

.

zozillla
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Értékelés: 6

Hozzászólás Szerző: zozillla » 2018.10.23., kedd 22:45

audioline
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: audioline » 2018.10.21., vas. 07:49

Tényleg. Köszi! :smile32:

.

Rotox
Fórumlakó
Fórumlakó
Értékelés: 157

Hozzászólás Szerző: Rotox » 2018.10.20., szomb. 21:59

audioline írta:
2018.10.20., szomb. 21:01
Korábbi fórum motor tudta a "taglista" keresés funkciót. Ezt nem lehetne lehetővé tenni a mostaniban is? Van, hogy kapok egy email-t (nem pü) ismeretlen felhasználótól, ott látom a nick nevet, de nem tudok a profiljára kattintani, hogy lássam, ki fia borja... A taglistában meg van ezer oldal, ezer névvel... A kereső jó volna. Vagy csak nem találom? gondolkodik.gif
Ezt már én is kérdeztem korábban az üzenőfalon, szóval: bal felső sarokban "Gyors linkek" katt, "Taglista" katt, az ABC rend-től balra ráviszed az egeret a "Felhasználó keresése" feliratra, katt, beírod a keresett felhasználónevet, "Keresés" gombra katt, és már el is kaptad a grabancát. :rolleyes:
PC -- Bladelius USB DAC -- DIY EL84 SE by Zozoweb -- Rega RS3
Rega Planar3 (RB300, Elys2, Arzachel mod) / Rega Radio3 -- Audio Innovations S300 mk1 -- Braun LS120 (Sonny mod)
Kábelek: Freebá, Rega Duet

audioline
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: audioline » 2018.10.20., szomb. 21:01

Korábbi fórum motor tudta a "taglista" keresés funkciót. Ezt nem lehetne lehetővé tenni a mostaniban is? Van, hogy kapok egy email-t (nem pü) ismeretlen felhasználótól, ott látom a nick nevet, de nem tudok a profiljára kattintani, hogy lássam, ki fia borja... A taglistában meg van ezer oldal, ezer névvel... A kereső jó volna. Vagy csak nem találom? gondolkodik.gif

.

Kellnerművek
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Értékelés: 75

Hozzászólás Szerző: Kellnerművek » 2018.10.20., szomb. 06:48

Nálam működött, amikor átléptem a 250-et, automatikusan hozzárendelte a ' kezdő fórumlakó ' -t.

tonee73
Site Admin
Site Admin
Értékelés: 2467

Hozzászólás Szerző: tonee73 » 2018.10.20., szomb. 06:16

dbrnsk írta:
2018.10.19., pén. 21:42
tonee73 írta:
2018.10.19., pén. 21:22
Valaki kérdezte az üzenőn, hogy van-e info a rangokról.Még a egyik régebbi motorból mentettem el ezt.
Nem tudom, hogy ez a motor kezeli vagy előlépteti-e a felhasználókat ezen elv alapján, de azért itt van:
Rank list.png
Tuti nem így kezeli, ráadásul elég furán vett el a hozzászólások számából. Pontosabban van akinek sokat elvett (nekem pl. harmadolta) és van akinek szinte semmit...
Fogalmam sincs, hogy megye-e egyáltalán ez.
Nekem például lefelezte.
Jó zenék --> Philips CD600 --> Kenwood KR4200 --> Braun L730
Jó zenék --> Marantz CD16 + Marantz ST72 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus
Jó zenék --> Panasonic SC-PMX70BEB,  Panasonic SA-PM25
Mindezek különféle madzagokkal összekötve állványokon

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

dbrnsk
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 840

Hozzászólás Szerző: dbrnsk » 2018.10.19., pén. 21:42

tonee73 írta:
2018.10.19., pén. 21:22
Valaki kérdezte az üzenőn, hogy van-e info a rangokról.Még a egyik régebbi motorból mentettem el ezt.
Nem tudom, hogy ez a motor kezeli vagy előlépteti-e a felhasználókat ezen elv alapján, de azért itt van:
Rank list.png
Tuti nem így kezeli, ráadásul elég furán vett el a hozzászólások számából. Pontosabban van akinek sokat elvett (nekem pl. harmadolta) és van akinek szinte semmit...

asebestyen
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 836

Hozzászólás Szerző: asebestyen » 2018.10.19., pén. 21:42

prando írta:
2018.10.19., pén. 21:27
Sziasztok!
Már nem először fordul elő, hogy "üzeneted érkezett" -et jelez az oldal címsávja, ha több ablak van nyitva.
Benézek a honlapra, de semmi nincs.
Normális ez?
Köszönöm!
Az üzenőfal üzeneteit is jelzi.
Heed Obelisk DT | Heed Obelisk DA | Heed Obelisk + X2 | Heed Enigma 5 | SOL Kolibri Tribalstorm állványokon | Schmidt Ferenc komplett kábelezés | KR-Acoustic panelek | Vibra-R rezgéscsillapítás

prando
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 74

Hozzászólás Szerző: prando » 2018.10.19., pén. 21:27

Sziasztok!
Már nem először fordul elő, hogy "üzeneted érkezett" -et jelez az oldal címsávja, ha több ablak van nyitva.
Benézek a honlapra, de semmi nincs.
Normális ez?
Köszönöm!

giotto14
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 159

Hozzászólás Szerző: giotto14 » 2018.10.19., pén. 21:24

Engem 1000 hsz-nél előléptetett

tonee73
Site Admin
Site Admin

Hozzászólás Szerző: tonee73 » 2018.10.19., pén. 21:22

Rank list.png
Rank list.png (59.99 KiB) Megtekintve 615 alkalommal
Jó zenék --> Marantz CD16 + Marantz ST72 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

tonee73
Site Admin
Site Admin

Hozzászólás Szerző: tonee73 » 2018.10.19., pén. 21:20

Rotox írta:
2018.10.07., vas. 10:38
Kedves Fórumtársak! Meg tudom valahol nézni, hogy hányan iratkoztak fel valamelyik topic-omra? A régi motornál - hacsak nem anonim módon tette - felhasználónévvel együtt látni lehetett, hogy ki követi a topic-ot.

Előre is kösz a segítséget.
Szerintem nem tudja ez a motor.

Rotox
Fórumlakó
Fórumlakó
Értékelés: 157

Hozzászólás Szerző: Rotox » 2018.10.07., vas. 10:38

Kedves Fórumtársak! Meg tudom valahol nézni, hogy hányan iratkoztak fel valamelyik topic-omra? A régi motornál - hacsak nem anonim módon tette - felhasználónévvel együtt látni lehetett, hogy ki követi a topic-ot.

Előre is kösz a segítséget.
PC -- Bladelius USB DAC -- DIY EL84 SE by Zozoweb -- Rega RS3
Rega Planar3 (RB300, Elys2, Arzachel mod) / Rega Radio3 -- Audio Innovations S300 mk1 -- Braun LS120 (Sonny mod)
Kábelek: Freebá, Rega Duet

tonee73
Site Admin
Site Admin

Re: hello i am new user of this forum

Hozzászólás Szerző: tonee73 » 2018.10.02., kedd 20:15

KretoDiz írta:
2018.10.02., kedd 15:31
I have a problem with forums online system. This bug can i fix now?
Welcome to the forum.What kind of problem do you have?

KretoDiz
Értékelés: 0
Kapcsolat:

hello i am new user of this forum

Hozzászólás Szerző: KretoDiz » 2018.10.02., kedd 15:31

I have a problem with forums online system. This bug can i fix now?

tonee73
Site Admin
Site Admin

Hozzászólás Szerző: tonee73 » 2018.09.24., hétf. 09:25

d.janos írta:
2018.09.24., hétf. 09:21
Olvastam az üzenetekkel kapcsolatos infókat. Nekem 50oldalon vannak és azt szeretném tudni, hogy ki tudom menteni az összes üzenetemet ? (azt látom, hogy oldalanként lehet)
Készítettem mappát, szűrő beállítva, h a feladó levelei oda kerüljenek, de a régebbi levelei nem kerültek bele. Van vmi gyors módja ennek vagy manuálisan kell egyesével belepakolni ? Köszönöm.
Ki kell jelölgetni őket egyesével és úgy átrakni a kiválasztott mappába (a régiekre gondolok).Sajnos csak így megy.Nekem is beletelt némi időbe.

d.janos
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Értékelés: 71

Hozzászólás Szerző: d.janos » 2018.09.24., hétf. 09:21

Olvastam az üzenetekkel kapcsolatos infókat. Nekem 50oldalon vannak és azt szeretném tudni, hogy ki tudom menteni az összes üzenetemet ? (azt látom, hogy oldalanként lehet)
Készítettem mappát, szűrő beállítva, h a feladó levelei oda kerüljenek, de a régebbi levelei nem kerültek bele. Van vmi gyors módja ennek vagy manuálisan kell egyesével belepakolni ? Köszönöm.
"Az élet különös ténye, hogy elménk mindig megtalálja annak a módját, hogy fizikai valósággá változtassa azokat a gondolatokat, melyekkel a legtöbbet foglalkozunk"
Suricata 24/192-Heed OBELISK PRE+Heed PX+Heed OBELISK PAS (Heed Luna II + PAS -Heed DACtilus II)

tonee73
Site Admin
Site Admin

Hozzászólás Szerző: tonee73 » 2018.09.21., pén. 20:28

wittao írta:
2018.09.21., pén. 13:17
Na ez jonak nez ki megint
Kiraktam a másik robottal együtt.

Válasz küldése

Vissza: “Fórummal kapcsolatos témák”