Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Fórummal kapcsolatos észrevételek

Avatar
csandaz
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 465
Csatlakozott: 2018.05.15., kedd 09:50
Értékelés: 181
Tartózkodási hely: Hold
Kapcsolat:

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: csandaz »

Nem ismerem a macOS-t, sem a safari-t. Ezsközöm sincs a közelemben hogy kipróbáljam.

Az ilyen "multiselect" kiválasztóban, windows-on control-t kell nyomva tartani és bekattintgatni a fórumokat. (nem tudom van e control mac-en) próbáljátok ki.

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Aszpirin írta:
2019.01.21., hétf. 21:21
Aszpirin írta:
2019.01.21., hétf. 21:12
Fura dologra lettem figyelmes a minap a fórumban, (...)
Hamarosan képeket is teszek fel, illusztrálandó a leírtakat.
(...)
Kicsit később beteszem Safari/MacOS változatot is.
Nos, akkor itt keresés kinézete a Safariban MacOS Mojave alatt. Itt hogy lehet több fórumot kijelölni?
Csatolmányok
Screenshot 2019-01-21 at 22.25.48.jpg
Screenshot 2019-01-21 at 22.25.48.jpg (651.58 KiB) Megtekintve 2897 alkalommal
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Aszpirin írta:
2019.01.21., hétf. 21:12
Fura dologra lettem figyelmes a minap a fórumban, (...)
Hamarosan képeket is teszek fel, illusztrálandó a leírtakat.
Szóval, így néz ki Safariban, iOS-en, iPad használatával, a jól működő, amivel több fórumot is ki tudok választani, lásd lennebb.
Kicsit később beteszem Safari/MacOS változatot is.
Csatolmányok
A7749AE7-3E16-4F27-9C6C-22952E16FB3C.png
A7749AE7-3E16-4F27-9C6C-22952E16FB3C.png (668.74 KiB) Megtekintve 2881 alkalommal
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Fura dologra lettem figyelmes a minap a fórumban, ami valószínűleg nem a fórummotor, inkább az egyes böngésző-oprendszer kombinációk sajátossága:
A részletes keresés oldalon van a “fórumok” választási lehetőség, ahol ugye meg lehet adni, hogy mely fórum(ok)ban szeretnénk keresni. Nyilván itt több fórumot is ke kell(ene) lehessen választani.
Ez böngészőtől és azon belül is oprendszertől függően másként viselkedik:
  • Safari, legújabb iOS iPad-en: itt egy egysoros de “többválasztós” kombó-szerűség jelenik meg, hárompöttyös gombbal a jobb oldalán. Ha erre a három pöttyre tappintok, akkor egy görgethető ablak jelenik meg amelyben ott az összes lehetséges fórum fa-szerkezetben, és amelyikre rátappintok, amellett megjelenik egy pipa. Többet is ki tudok választani így. Ha mondjuk kiválasztottam 3 fórumot, akkor az egysoros kombóban az áll, hogy “3 elem”. A keresés pedig tényleg ebben a három fórumban fog megtörténni
  • szintén Safari, de a legújabb MacOS Mojave-ban, Mac-en: a “Fórumok”-nál egy listaablak jelenik meg már alapból. Nos ebben még nem sikerült rájönnöm, hogy lehetne több fórumot is kiválasztani. Próbáltam shift+kattintást, option+kattintást, control+kattintást, mindig csak a legutolsót jelöli ki, amire kattintottam.
Fura, hogy elvileg ugyanaz a böngésző teljesen másként viselkedik két külön oprendszeren, és MacOS-en egyszerűen nem tudok a részlete keresésben több fórumot kiválasztani.

Fórumtársakat kérdezném: Ti találkoztatok az utóbbi jelenséggel? Van ennek valami megoldása a “nem működő” esetre?

Hamarosan képeket is teszek fel, illusztrálandó a leírtakat.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Doky
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 6945
Csatlakozott: 2007.05.19., szomb. 21:20
Értékelés: 1028
Tartózkodási hely: Dusnok (Bács-Kiskun)

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: Doky »

Csandaz ott ragadt az osztrák havazásban?
Vagy csak nekem fúrcsa a dolog?
Dune HD Smart H1.,Yamaha WXAD-10., NAD C 326BEE., Evidence Audio Siren II., ZsoltAudio StandART Two Pro., Asus K50IJ. (WD 1.5 TB, WD Pasport 250 GB)., Zimonyi Attila Forte IC., Profigold., Gotham., Lapp., Viablue X60 táp, CA. és Profigold HDMI... Samsung UE46EH6030., HiVox Alces.

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12035
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5701
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

Doky írta:
2019.01.09., szer. 21:18
Uraim!

Esetleg van infó hogy mikor all vissza a "régi rendszer" és pl az email értesítés pm-röl?
Csak csandaz-on múlik.
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
Doky
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 6945
Csatlakozott: 2007.05.19., szomb. 21:20
Értékelés: 1028
Tartózkodási hely: Dusnok (Bács-Kiskun)

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: Doky »

Uraim!

Esetleg van infó hogy mikor all vissza a "régi rendszer" és pl az email értesítés pm-röl?
Dune HD Smart H1.,Yamaha WXAD-10., NAD C 326BEE., Evidence Audio Siren II., ZsoltAudio StandART Two Pro., Asus K50IJ. (WD 1.5 TB, WD Pasport 250 GB)., Zimonyi Attila Forte IC., Profigold., Gotham., Lapp., Viablue X60 táp, CA. és Profigold HDMI... Samsung UE46EH6030., HiVox Alces.

Online
Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12627
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

robi20064 írta:
2019.01.06., vas. 21:25
Esetleg lehetne csinalni egy "Deals" vagy "Akciok" altalanos temat az Adas-Vetel ala ahova barki barmilyen (magyar, EU, USA, kina, stb) akciot jelenthet. Ez altal talan kevesebb lenne az olyan seftes aki kintrol probal olcson venni valamit, itthon meg tularazva eladni. Ha mar van ilyen akkor csak egy linket kernek hozza.
Van.
https://avx.hu/forum/viewtopic.php?f=103&t=13454
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12035
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5701
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Re: Új fórummal kapcsolatos GY.I.K.

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

trane írta:
2018.12.27., csüt. 19:32
sziasztok, bocs, hogy ide, de nem volt jobb tippem> szóval tegnap óta nem jönnek át az e-mail-címemre a p.ü.-k gondolkodik.gif megnéznétek? :rolleyes: köszi szépen leborulok.gif

p.s.: gyorsan megnéztem, a korábbi állapothoz képest nincs elállítva semmi, szóval elvileg jönniük kellene
https://avx.hu/forum/viewtopic.php?f=100&t=6277
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
Doky
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 6945
Csatlakozott: 2007.05.19., szomb. 21:20
Értékelés: 1028
Tartózkodási hely: Dusnok (Bács-Kiskun)

Re: Új fórummal kapcsolatos GY.I.K.

Hozzászólás Szerző: Doky »

avl2 írta:
2018.11.20., kedd 15:47
engem nem dobal es epp ehhez az oldalhoz ez a cim: https://avx.hu/forum/viewtopic.php?f=100&t=120604
es nincs athuzva a https !!
Nos, laptopon most nekem sincs áthúzva (króm, fájerfox) de kidobott... viszont simán vissza engedett.
Dune HD Smart H1.,Yamaha WXAD-10., NAD C 326BEE., Evidence Audio Siren II., ZsoltAudio StandART Two Pro., Asus K50IJ. (WD 1.5 TB, WD Pasport 250 GB)., Zimonyi Attila Forte IC., Profigold., Gotham., Lapp., Viablue X60 táp, CA. és Profigold HDMI... Samsung UE46EH6030., HiVox Alces.

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Új fórummal kapcsolatos GY.I.K.

Hozzászólás Szerző: avl2 »

Doky írta:
2018.11.20., kedd 15:39
...
És a cím ez: https://avx.hu/forum/ (áthúzva a https)...
engem nem dobal es epp ehhez az oldalhoz ez a cim: https://avx.hu/forum/viewtopic.php?f=100&t=120604
es nincs athuzva a https !!

Avatar
Doky
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 6945
Csatlakozott: 2007.05.19., szomb. 21:20
Értékelés: 1028
Tartózkodási hely: Dusnok (Bács-Kiskun)

Re: Új fórummal kapcsolatos GY.I.K.

Hozzászólás Szerző: Doky »

Tudom, nem égnek a vonalak...
De, engem dobal folyamatosan...
Laptop, tablet, mobil (az első lan, a többi wifi és mobilnet) egyaránt érintett...
És a cím ez: https://avx.hu/forum/ (áthúzva a https)...
Dune HD Smart H1.,Yamaha WXAD-10., NAD C 326BEE., Evidence Audio Siren II., ZsoltAudio StandART Two Pro., Asus K50IJ. (WD 1.5 TB, WD Pasport 250 GB)., Zimonyi Attila Forte IC., Profigold., Gotham., Lapp., Viablue X60 táp, CA. és Profigold HDMI... Samsung UE46EH6030., HiVox Alces.

Online
Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3629
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Re: Új fórummal kapcsolatos GY.I.K.

Hozzászólás Szerző: Shimano »

Na nálam a tableten megszűnt létezni az oldal. sad.gif Crome böngészőn adatvédelmi hibát ír,a Firefoxon meg gond van a vebhely biztonságával szerinte.

Online
Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3629
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Re: Új fórummal kapcsolatos GY.I.K.

Hozzászólás Szerző: Shimano »

csandaz írta:
2018.11.19., hétf. 11:41
Teljesen friss biztonsági aláírást igényeltem, nekem friss böngészővel egy bejelentkezés volt. A tableten kellene böngészőt frissíteni, esetleg nem a beépítettet használni és jónak kell lennie
Crome böngészőt használva egy piros háromszöget mutat egy felkiáltójellel benne,és utána a https is piros,pirossal áthúzva a tabletemen.De így is bejön már végre az oldal.Firefox böngészőn ugyanitt csak bejelentkezni kellett,és nem volt biztonsági figyelmeztetés sem.
Na mindegy,most már jó.

Avatar
csandaz
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 465
Csatlakozott: 2018.05.15., kedd 09:50
Értékelés: 181
Tartózkodási hely: Hold
Kapcsolat:

Re: Új fórummal kapcsolatos GY.I.K.

Hozzászólás Szerző: csandaz »

Teljesen friss biztonsági aláírást igényeltem, nekem friss böngészővel egy bejelentkezés volt. A tableten kellene böngészőt frissíteni, esetleg nem a beépítettet használni és jónak kell lennie

Online
Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3629
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Re: Új fórummal kapcsolatos GY.I.K.

Hozzászólás Szerző: Shimano »

Na basszus,nagy nehezen sikerült.Remélem most már vége a reszelgetésnek.

Online
Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3629
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Re: Új fórummal kapcsolatos GY.I.K.

Hozzászólás Szerző: Shimano »

csandaz írta:
2018.11.19., hétf. 08:27
Igen sajnálom, azt hittem ilyen korán nem sokan vannak fel.... amíg kalapáltam addig kiléptette az embereket, most már befejeztem működnie kell
Most akkor konkrétan hogyan kell keresni a fórumot?A telón csak újra kellett bejelentkezni,de a tableten bárhogy keresem,azt írja hogy az ön kapcsolata nem privát.
Szóval mit csináljak hogy bejöjjön az oldal? Most állandóan valami adatvédelmi hibát ír.

Avatar
csandaz
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 465
Csatlakozott: 2018.05.15., kedd 09:50
Értékelés: 181
Tartózkodási hely: Hold
Kapcsolat:

Re: Új fórummal kapcsolatos GY.I.K.

Hozzászólás Szerző: csandaz »

Igen sajnálom, azt hittem ilyen korán nem sokan vannak fel.... amíg kalapáltam addig kiléptette az embereket, most már befejeztem működnie kell

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Új fórummal kapcsolatos GY.I.K.

Hozzászólás Szerző: avl2 »

en is. illetve a fejlec is mas, nincs pl. a "forum megjelölese olvasottkent" vagy hasonlo jobbra fent rakattinthato resz

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12035
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5701
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Re: Új fórummal kapcsolatos GY.I.K.

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

ZolaBA írta:
2018.11.19., hétf. 07:23
Nem tudom mi változott (https?), de Engem ma reggel folyamatosan kiléptet a fórum.
Belépek - fórum kezdőlapra tesz, katt az olvasatlan hozzászólásokra, kiléptet és kezdőlapra tesz. Kvázi nem érem el az olvasatlan hozzászólásokat...
Ezzel én is vagyok, ma reggel már háromszor kellett újra belépnem.Talán jön csandaz és elmondja (ill. remélhetően orvosolja is) a problémát.
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1818
Csatlakozott: 2006.10.31., kedd 09:10
Értékelés: 1651
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: Új fórummal kapcsolatos GY.I.K.

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »

Nem tudom mi változott (https?), de Engem ma reggel folyamatosan kiléptet a fórum.
Belépek - fórum kezdőlapra tesz, katt az olvasatlan hozzászólásokra, kiléptet és kezdőlapra tesz. Kvázi nem érem el az olvasatlan hozzászólásokat...
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

Avatar
venomer
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1709
Csatlakozott: 2008.08.02., szomb. 14:09
Értékelés: 409

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: venomer »

Ellenfényben való komponensfotózás igazán kikophatna már. Nagy talány ez, hogy miként gondolja az ilyet valaki jónak. Lehet erre mondani, hogy vannak nagyobb problémak fórumon belül és kívül, de szerintem röhej.

Avatar
petig1
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 618
Csatlakozott: 2013.03.24., vas. 19:31
Értékelés: 88

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: petig1 »

[/quote]
Ebbe most felesleges belemenni, amikor egyszerű dolgokat sem tudnak bizonyos userek betartani.
[/quote]

:D :smile32:
Ne terjessz rólam hazugságot,cserében én sem terjesztem rólad az igazságot."Gordon Gekko"

Ha azt gondolod,hogy meg tudod csinálni,vagy ha azt,hogy nem tudod,mindkét esetben igazad van." Henry Ford"

Nincsen sem jó,sem rossz.Csak a gondolat teszi azzá" Shakespeare"

Online
Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12627
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

Doky írta:
2018.10.15., hétf. 21:26
Nos, én azt nem értem most sem hogy miért nem lehet írt és íratlan szabályokat betartani!
Tegyük fel nem is kellene jelenteni mert eszem ágában nem lenne hogy egy ilyen közösségben hirdessek minden "lomis cuccot!
Erre ott a lófogás, vakera...
Ebbe most felesleges belemenni, amikor egyszerű dolgokat sem tudnak bizonyos userek betartani.
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
Doky
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 6945
Csatlakozott: 2007.05.19., szomb. 21:20
Értékelés: 1028
Tartózkodási hely: Dusnok (Bács-Kiskun)

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: Doky »

Nos, én azt nem értem most sem hogy miért nem lehet írt és íratlan szabályokat betartani!
Tegyük fel nem is kellene jelenteni mert eszem ágában nem lenne hogy egy ilyen közösségben hirdessek minden "lomis cuccot!
Erre ott a lófogás, vakera...
Dune HD Smart H1.,Yamaha WXAD-10., NAD C 326BEE., Evidence Audio Siren II., ZsoltAudio StandART Two Pro., Asus K50IJ. (WD 1.5 TB, WD Pasport 250 GB)., Zimonyi Attila Forte IC., Profigold., Gotham., Lapp., Viablue X60 táp, CA. és Profigold HDMI... Samsung UE46EH6030., HiVox Alces.

Válasz küldése

Vissza: “Fórummal kapcsolatos témák”