Ugrás a tartalomhoz

AVX Café

Fotó

HTPC

• Please log in to reply
151 válasz erre a témára

#1 supravox

supravox

Kezdő Fórumlakó

• Regisztrált felhasználó
  • PipaPipa
  • 350 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 március 14 - 17:55

Egy új versenyző.

Gyönyörű
  • 0

#2 Bodoraudio

Bodoraudio

Hazajáró lélek

• _BDR
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • 3.831 Hozzászólás:
  • Nem:Férfi

Elküldve: 2017 március 14 - 08:05

Egy új versenyző.

Csatolt képek:

• img20170314_080433.jpg

• 0

#3 K P

K P

Újonc fórumos

• Pipa
  • 47 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 március 05 - 23:40

Már egy ideje foglalkoztatott a gondolat, hogy miként szólalna meg a PC- m analóg táplàlással. Sok jót olvastam erről itt is, meg más fórumokon is. Mivel minden elektronikàm Feritől szàrmazik, így nem volt kérdés, hogy kivel csináltatom meg a tápegységet.
Parányi kétségem volt, hogy kell e ez nekem, mivel eddig sem volt rossz a hang itthon (a PC Ferinél zenélt annó).
Ma azonban egy függönyt elhúztak a zenészek elől. Nem tudok olyan szegmenset mondani, amiben ne javult volna a megszólalás.
Több részlet, kevesebb karcosság, több melegség, kevesebb keménység, több puhaság. Most már tudom mire gondolt az aki lentebb az áramlásról írt....
Aki PC- s zenehallgatásban gondolkodik az szerintem mindenképpen fontolja meg a Bodor féle megoldásokat, nem fog csalódni.

Szerkesztve K P által: 2017 március 05 - 23:41

• 0

#4 Georg

Georg

Isten Hozott! :)

• Pipa
  • 17 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 március 02 - 15:30

Immár készen.

Azta!    Ez nagyon kondis :)

• 0

#5 Bodoraudio

Bodoraudio

Hazajáró lélek

• _BDR
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • 3.831 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 március 02 - 05:29

Többek közt,a tiéd is készül.
  • 0

#6 nadtom

nadtom

Nincs visszaút

• PipaPipa
  • 194 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 március 01 - 22:32

Az én HTPC-m készül? :-)
  • 0

#7 Bodoraudio

Bodoraudio

Hazajáró lélek

• _BDR
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • 3.831 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 március 01 - 15:28

Immár készen.

Csatolt képek:

• IMG_20170301_151701.jpg
  • IMG_20170301_151736.jpg

• 0

#8 Bodoraudio

Bodoraudio

Hazajáró lélek

• _BDR
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • 3.831 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 március 01 - 11:30

Készülnek a tápegység panelek.

Csatolt képek:

• IMG_20170301_112322.jpg

• 0

#9 nadtom

nadtom

Nincs visszaút

• PipaPipa
  • 194 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 február 26 - 00:19

A mai napon meglátogattuk a Feriék bemutató termét és meghallgattuk a HTPC+DAC kombót.

A csúcs HTPC és a DAC nagyon szépen teljesített, eszméletlen jó volt a dinamika, valamint a pontos, precíz, öblös, fület simogató mélyhangok igazi élményt nyújtottak. A magas és közép hangokból a maximumot kihozta az elektronika amire a hsz képes.

Már alig várom, hogy hallhassam, nálam hogyan fog teljesíteni a Feri HTPC-je és DAC-ja. :-)
  • 1

#10 Bodoraudio

Bodoraudio

Hazajáró lélek

• _BDR
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • 3.831 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 február 18 - 12:40

Alakul az új szoba.

Csatolt képek:

• avx1.jpg

• 0

#11 supravox

supravox

Kezdő Fórumlakó

• PipaPipa
  • 350 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 február 15 - 19:18

Sziasztok
Egy ideje már adós vagyok egy beszámolóval.
De eddig inkább zenét hallgattam:)
Szóval pár hete a Feri által kezelésbe vett pc-m bűvöletében élek.
Leszögezem ez még nem az általuk készített pc.
Először is Feri hozzáálását precizitását és pontosságát méltatnám.
A megbeszélt reggeli időpontban tudtam hozzá vinni a kütyüt.
Csak ezzel foglalkozott így már dél körül hívott hogy készen van.
Amit elkövetett az egy alaplapi órajel csere
Illetve egy dedikált usb kártya saját analóg tápról.
Hát a hangról is kellene valamit írni de ez lesz a legnehezebb:))
Eddig sem volt egy hallgathatatlan vacak de a beavatkozás hatásának a mértéke és minősége teljesen megdöbbentett.
A legjobb szó talán az áramlás.
Nincs már digitális döcögés nincs karcosság idegesítő sterilitás.Már már analógabb az analógnál:)
Sima folyékony.Torzítatlan.
Valahogy új rétegek bújnak ki a zenéből.
Varázslatos.
De dinamikus és odab...sz ha kell.
Hát ilyesmi:)
De lassan gyűjtök a nagy gépükre mert az enyém sztem most annak a 60%-át tudja.:(
Hát ennyi
Köszi Feri:)
  • 1

#12 Georg

Georg

• Pipa
  • 17 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 február 15 - 17:39

Alakul az új hely.

/elnézést a telós képért/.

Ma sikerült meglátogatni az  "új hely"-et.  

Véletlenül három érdeklődő is érkezett, kettő komolyan rendelne audio PC-t a harmadiknak csak az álla esett le :).

Kéretik a jövőben más szemmel nézni (hallgatni) a számítógépes forrást.

Nem tudom, hány év kísérletezés, útkeresés után itt felsőbb osztályba léptek - remek hang!

• 0

#13 GGy

GGy

Lefelé a lejtőn

• PipaPipa
  • 66 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 február 14 - 14:34

Sziasztok!

Ha valakinek van egy "kis" ideje, mindenképpen nézzen be a Bodor Audio új helyére, neknk tegnap volt szerencsénk meghallgatni a Feri analóg tápos HTPC-jét. 

Nagyszerű hang, nagyszerű környezet!  :D

Üdv.

• 0

#14 Bodoraudio

Bodoraudio

Hazajáró lélek

• _BDR
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • 3.831 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 február 08 - 12:37

Alakul az új hely.

/elnézést a telós képért/.

Csatolt képek:

• 1486553538709.jpg

• 0

#15 Georg

Georg

• Pipa
  • 17 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 február 04 - 13:37

Úgy hallom, hogy az új bemutató teremben is révbe ért az installáció.
Aki szeretne hallani egy full analóg tápos top pc rendszert/nem hd plex,annál sokkal jobb/ azt várom egy baráti zenehallgatásra.
Bp.13.Hollán Ernő utca 9.

Köszönjük!  

A jövő héten vidéken vagyok de utána szívesen jönnék!      Ggy

• 0

#16 Bodoraudio

Bodoraudio

Hazajáró lélek

• _BDR
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • 3.831 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 február 04 - 11:30

Úgy hallom, hogy az új bemutató teremben is révbe ért az installáció.
Aki szeretne hallani egy full analóg tápos top pc rendszert/nem hd plex,annál sokkal jobb/ azt várom egy baráti zenehallgatásra.
Bp.13.Hollán Ernő utca 9.

• 0

#17 K P

K P

Újonc fórumos

• Pipa
  • 47 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 január 31 - 23:30

Üdv minden kedves Fórumtársnak!

Nemrég vásároltam egy Bodoraudio MK2-es audió pc-t egy hozzáillő szintén Bodoraudio USB dac-kal. Egy jó nevű médialejátszót cseréltem le erre a párosra.

Szempontjaim voltak hogy szinte mindenféle fájl és lemez lejátszható legyen (videó is) legalábbis a médialejátszó által szolgáltatott hang- és képminőségben. A készülékek méretben a hifi készülékek méreteit ne haladják meg és az egész a médialejátszó használtpiaci eladási árából lehetőleg kijöjjön.

Érdeklődésem már tavaly ősszel a htpc-audiópc irányba terelődött, mert ezekben rejlik a legtöbb szolgáltatási lehetőség viszonylag elérhető áron. Fapaci gyárt htpc-t, de dac-ot nem, így maradt a magyar gyártók közül Fülelek és Bodoraudio. Mindkettőt meghallgattam. De Fülelek dac-ja 24 bites fájlokat nem játszik le, így maradt Bodoraudio.

Bodor Feri egy Silverstone hifi méretű házba "belegyömöszölte" a pc-t, amivel full HD filmeket is meg lehet nézni, bár én főként csak zenét hallgatok.

Az audió pc-ről külön nem tudok véleményt mondani, csak azt tudnám ismételni, amit itt a topicban mások is leírtak. Az USB dac-kal együtt azonban véleményem szerint kitűnő párost alkotnak, ami a sztereó hang előállítását illeti. Az eleinte kissé nyers hang 200 óra járatás után kipofásodott. Az első jelző, ami eszembe jut az a tisztaság, ami már Feri bemutató készülékénél is megragadott. A felbontás is említésre méltó. Külön kiemelném, hogy ez a mély tartományra is igaz.

A két készüléket éjjel-nappal járatom erősítő bekapcsolása nélkül is. A hang egyre finomodik, már jobban tetszik, mint az egykori médialejátszóé volt. A videólejátszás minőségéről sem tudok rosszat mondani, bár a full HD plazma tévémen kevésbé látszik az esetleges változás mintha egy projektorral néznénk a képet.

Ezúton is ajánlom mindenkinek a figyelmébe Bodor Feri készülékeit, profi munkák! leborulok.gif

Jó zenehallgatást mindenkinek!

Bocsánat, a zöldre akartam nyomni.
Egyébként nekem az MK1- es PC- m van Feriéktől, és hasonlóan jók a tapasztalataim.

Szerkesztve K P által: 2017 január 31 - 23:31

• 0

#18 chopper

chopper

Lefelé a lejtőn

• PipaPipa
  • 79 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 január 31 - 22:10

Üdv minden kedves Fórumtársnak!

Nemrég vásároltam egy Bodoraudio MK2-es audió pc-t egy hozzáillő szintén Bodoraudio USB dac-kal. Egy jó nevű médialejátszót cseréltem le erre a párosra.

Szempontjaim voltak hogy szinte mindenféle fájl és lemez lejátszható legyen (videó is) legalábbis a médialejátszó által szolgáltatott hang- és képminőségben. A készülékek méretben a hifi készülékek méreteit ne haladják meg és az egész a médialejátszó használtpiaci eladási árából lehetőleg kijöjjön.

Érdeklődésem már tavaly ősszel a htpc-audiópc irányba terelődött, mert ezekben rejlik a legtöbb szolgáltatási lehetőség viszonylag elérhető áron. Fapaci gyárt htpc-t, de dac-ot nem, így maradt a magyar gyártók közül Fülelek és Bodoraudio. Mindkettőt meghallgattam. De Fülelek dac-ja 24 bites fájlokat nem játszik le, így maradt Bodoraudio.

Bodor Feri egy Silverstone hifi méretű házba "belegyömöszölte" a pc-t, amivel full HD filmeket is meg lehet nézni, bár én főként csak zenét hallgatok.

Az audió pc-ről külön nem tudok véleményt mondani, csak azt tudnám ismételni, amit itt a topicban mások is leírtak. Az USB dac-kal együtt azonban véleményem szerint kitűnő párost alkotnak, ami a sztereó hang előállítását illeti. Az eleinte kissé nyers hang 200 óra járatás után kipofásodott. Az első jelző, ami eszembe jut az a tisztaság, ami már Feri bemutató készülékénél is megragadott. A felbontás is említésre méltó. Külön kiemelném, hogy ez a mély tartományra is igaz.

A két készüléket éjjel-nappal járatom erősítő bekapcsolása nélkül is. A hang egyre finomodik, már jobban tetszik, mint az egykori médialejátszóé volt. A videólejátszás minőségéről sem tudok rosszat mondani, bár a full HD plazma tévémen kevésbé látszik az esetleges változás mintha egy projektorral néznénk a képet.

Ezúton is ajánlom mindenkinek a figyelmébe Bodor Feri készülékeit, profi munkák!  leborulok.gif

Jó zenehallgatást mindenkinek!

• 0

#19 Bodoraudio

Bodoraudio

Hazajáró lélek

• _BDR
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • 3.831 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 január 31 - 17:12

Kezd alakulni a hang az új helyen.
Még egy kis finomítás az installáción és igazán jó lesz.
A nagy pc is kapott némi javítást,tovább javítva az összképet.
  • 1

#20 Bodoraudio

Bodoraudio

Hazajáró lélek

• _BDR
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • 3.831 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 január 25 - 07:47

Nagy táp.

Csatolt képek:

• IMG_20170124_135356-800x600.jpg