Ugrás a tartalomhoz

AVX Café

Fotó

Proji shootout 2017

LCD DLP SXRD D-ILA

• Please log in to reply
226 válasz erre a témára

#1 Cutler

Cutler

Törzsvendég

• Regisztrált felhasználó
  • PipaPipaPipa
  • 1.484 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 február 12 - 22:11

Látom magam előtt a hosszú kígyózó sorokat a bolt előtt, ahol Barco-t árulnak tízmilliókért. Még az is lehet, hogy néhány türelmetlen ember  összeverekedik a lökdösődés közben. :D

Ilyenről nem beszélt senki, mivel ez egy prémium márka. A Ferrari előtt sem állnak kígyózó sorok, ettől függetlenül senki sem csodálkozik az árukon, mert nem véletlenül kerülnek annyiba.
Az sokkal jobban elszomorít, ha tízmillióért szar projektort akarnak lenyomni az ember torkán. Ilyent is tudnék példaként felhozni ;)
  • 0

#2 Cutler

Cutler

Törzsvendég

• PipaPipaPipa
  • 1.484 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 február 12 - 21:53

Ez 1,38"-es chip, ami túl nagy házimoziba. A 0,9"-es chip amiről most szó van, az viszont tényleg jó...

Mondjuk az igaz, hogy a kizárólagosság a TI-nek is szülhet problémákat ... reménykedjünk, hogy most is csak marhaságokat beszélek! :-)

Amit fotóztam az a Loki vagy a Wodan volt, mindkettő 0.9-es, de a kisebb tesó a Balder is az ;)

https://www.youtube....h?v=aWm9Py_GgWk
  • 0

#3 Fish

Fish

Beköltözött

• PipaPipaPipaPipa
  • 2.966 Hozzászólás:
  • Nem:Férfi

Elküldve: 2017 február 12 - 19:49

jó okés szóval nem kisember nappalijába.. na.. itt a gépház akkorra mint másnak a lakása! :D

• 0

#4 Hiccusz

Hiccusz

Fórumlakó

• PipaPipa
  • 850 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 február 12 - 19:44

ez nem otthoni felhasználásra javasolt, ilyen a sim2 nek is van pld:

http://www.sim2.com/...inema-quattro-0

Dehogynem.  :D

Harman_Bruckheimer_09-17-15_Projection%2

8_Michael_Bay_Barco_Home_Cinema.jpg?resi

Szerkesztve Hiccusz által: 2017 február 12 - 19:47

• 0

#5 Fish

Fish

Beköltözött

• PipaPipaPipaPipa
  • 2.966 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 február 12 - 19:26

Szerintem nem csak a Barco kap csak "rendes 4K chipet" ;)

Display
3-chip 1.38" DMD

ez nem otthoni felhasználásra javasolt, ilyen a sim2 nek is van pld:

http://www.sim2.com/...inema-quattro-0

Szerkesztve Fish által: 2017 február 12 - 19:28

• 0

#6 gyulaipal

gyulaipal

Fórumlakó

• PipaPipa
  • 537 Hozzászólás:
  • Interests:házimozi, csillagászat, optika, zene

Elküldve: 2017 február 12 - 18:30

Display
3-chip 1.38" DMD

Ez 1,38"-es chip, ami túl nagy házimoziba. A 0,9"-es chip amiről most szó van, az viszont tényleg jó...

Mondjuk az igaz, hogy a kizárólagosság a TI-nek is szülhet problémákat ... reménykedjünk, hogy most is csak marhaságokat beszélek! :-)

• 0

#7 paler

paler

Fórumlakó

• PipaPipa
  • 624 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 február 12 - 17:26

Az viszont biztos, hogy ha csak a Barco kap ebből a "frankó" 4K chip-ből, a többi gyártó meg a "gagyi" 4K chip-et használja, akkor a Barco hamarosan az egyetlen gyártó lesz, a többi meg gyorsan tönkremegy, mert senki nem akar szart venni. És onnantól a Barco-nak monopol helyzete lesz, tehát semmi oka nem lesz, hogy:

Display
3-chip 1.38" DMD

Szerkesztve paler által: 2017 február 12 - 17:27

• 0

#8 xwxw4

xwxw4

Isten Hozott! :)

• Pipa
  • 20 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 február 12 - 16:10

Látom magam előtt a hosszú kígyózó sorokat a bolt előtt, ahol Barco-t árulnak tízmilliókért. Még az is lehet, hogy néhány türelmetlen ember  összeverekedik a lökdösődés közben. :D

• 0

#9 IamMenyus

IamMenyus

Fórumlakó

• V.I.P.
  • PipaPipa
  • 918 Hozzászólás:
  • Interests:hifi diy, zene, bicaj, foto, csavargás

Elküldve: 2017 február 12 - 15:42

Téged igazol az is hogy a TI-ben sem hülyék dolgoznak, nyilván nem adnak kizárólagosságot egyetlen partnernek hogy utána ez az Ő kültségükön felhízlalt partner diktálhasson majd nekik.

Vitatkozi részemről sem lenne értelme olyan dologról, amivel kapcsolatban én csak találgatok, hiszen én még nem is láttam ilyet élőben.

Az viszont biztos, hogy ha csak a Barco kap ebből a "frankó" 4K chip-ből, a többi gyártó meg a "gagyi" 4K chip-et használja, akkor a Barco hamarosan az egyetlen gyártó lesz, a többi meg gyorsan tönkremegy, mert senki nem akar szart venni. És onnantól a Barco-nak monopol helyzete lesz, tehát semmi oka nem lesz, hogy:

- racionális szinten tartsa az árakat

- folytassa a fejlesztéseket.

A fejlődés le fog állni, az árak meg elszállnak, hiszen a Barco is csak egy üzleti vállalkozás és létezésének a célja a profit termelése. Ha növelheti a profitot a fejlesztések költségének a megspórolásával és az árak emelésével, akkor miért NE tenné? Ha pedig ez bekövetkezik, akkor egyikünk sem fog szélesen vigyorogni... :-(

• 0

#10 gyulaipal

gyulaipal

Fórumlakó

• PipaPipa
  • 537 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 február 12 - 11:06

Biztos igazad van, véletlenül sem szeretnék vitatkozni veled.

Az viszont tuti, hogy a képek, amiket linkeltem, 0,9-es 4K chip-es Barco vetítőből jöttek ki ;)

Vitatkozi részemről sem lenne értelme olyan dologról, amivel kapcsolatban én csak találgatok, hiszen én még nem is láttam ilyet élőben.

- racionális szinten tartsa az árakat

- folytassa a fejlesztéseket.

A fejlődés le fog állni, az árak meg elszállnak, hiszen a Barco is csak egy üzleti vállalkozás és létezésének a célja a profit termelése. Ha növelheti a profitot a fejlesztések költségének a megspórolásával és az árak emelésével, akkor miért NE tenné? Ha pedig ez bekövetkezik, akkor egyikünk sem fog szélesen vigyorogni... :-(

• 0

#11 Hiccusz

Hiccusz

Fórumlakó

• PipaPipa
  • 850 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 február 11 - 23:14

Szerintem nem más a színtér (bár nem vagyok szakértő) egyszerűen csak a THX módban előre meg vannak csinálva azok a beállítások, amelyek ahhoz kellenek, hogy normális kép legyen a vásznon.

Egy olyan beállítás van általában csak a projin, amit THX-nek neveznek el. Ez "kéne", hogy a legjobb képet mutassa. Gyakran nincs így, de (sokszor) nem az ő hibájuk, hiszen a gyárban halvány fingjuk sincs, ki milyen szobában/környezetben fogja végül használni a vasat.

Másik üzemmódból kiindulva is bekalibrálható a vetítő, de mire mindent "tökéletesen" helyreteszel, kb. ugyanott vagy (egy csomó munka után) ahol egy perc után lettél volna, ha THX módba kapcsolsz. 

Sok presetből képtelenség Rómába eljutni.

Így a színek kicsit kevésbé lesznek pontosak (de kalibrálással akár javíthatóak is lehetnek) más paraméterek viszont egyértelműen javulnak (kontraszt, fényerő). Ez akár értelmes kompromisszum is lehet ...bizonyos esetekben.

Ja. Feltéve, hogy tényleg kalibrálható a gép BC On állásban. A gyakorlatban ugyanis annyira belenyúl az RGB trackingbe vagy a CMS-be pld., hogy képtelenség jót kihozni belőle. Nem véletlenül javasolja minden gyártó, hogy kalibra előtt mindenképp tegyük ezt OFF állásba. Más kérdés, hogy ebben az esetben kb. 20% fényerőnek intünk egy gombnyomásra búcsút.

Szerkesztve Hiccusz által: 2017 február 11 - 23:15

• 0

#12 Cutler

Cutler

Törzsvendég

• PipaPipaPipa
  • 1.484 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 február 11 - 11:55

Halkan jegyzem meg, hogy ilyen vetítő nincs is! :-)

Úgy értem nem jelentette be ezt a chipset-et a Texas Instruments, Nem szerepel az online katalógusukban, senki és sehol nem említ olyan 4K DMD-t ami ne vagy 0,67"-es lenne (ami gagyi) vagy ne 1,38"-es (ami meg nem fér be házimozis gépbe).

Én csak arról tudok nyilatkozni, ami "hivatalosan" létezik, de arról, hogy a Texas Instruments kinek milyen "spéci" DMD-ket gyárt és ad el, illetve arról, hogy melyik cég kapott kedvet (tőlem? :D) egy "házi fejlesztésű" 4K "rezgetős" megoldás kifejlesztésére, arról senki semmit nem tud. Én legalábbis nem tudok róla. Egyértelmű és nyilvánvaló (még én is évek óta szajkózom) hogy "jó" 4K megoldást a 7,5 mikronos mikrotükör méretű DMD-re alapozva lehetne építeni, amiből kb. 1" alatti méretben lenne a natív 4K vetítésre alkalmas "rezgetős" chip (soronként kb. 2700db fizikai mikrotükörrel). Az is egyértelmű, hogy a TI simán építhet ilyet, de nyilván nem akarnak üzletileg "alávágni" az új 0,67"-es 4K chip-nek, ami szar ugyan, de olcsó. Akik nem nagyon értenek a dologhoz, meg fogják venni most, majd később lecserélik a "rendes" 4K-ra. Kétszer fizettek egy kisebb vagyont, kétszer több pénze van a gyártónak. Hát nem logikus?  sad.gif

Biztos igazad van, véletlenül sem szeretnék vitatkozni veled.

Az viszont tuti, hogy a képek, amiket linkeltem, 0,9-es 4K chip-es Barco vetítőből jöttek ki ;)

• 0

#13 arta

arta

Isten Hozott! :)

• Pipa
  • 8 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 február 11 - 11:41

Szerintem nem más a színtér (bár nem vagyok szakértő) egyszerűen csak a THX módban előre meg vannak csinálva azok a beállítások, amelyek ahhoz kellenek, hogy normális kép legyen a vásznon. 

Én is úgy gondoltam előzőleg, hogy csak egyféleképpen lehet kalibrálni és a THX csak valamiféle szigorúsági mércéje a kalibrálás pontosságának. Amit a francia tesztből nem értek, hogy miért tartozik különböző kontraszt érték a simán bekalibrált és a THX kalibrált állapot között.

• 0

#14 gyulaipal

gyulaipal

Fórumlakó

• PipaPipa
  • 537 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 február 11 - 10:20

A fent idézett gondolat, ami nem teljesen fedi a valóságot ;)

Van ugyanis egy gyártó, ami tudja, méghozzá kompromisszum mentesen.

... (és persze "soktízmilliós") DLP-ket nyilván most nem érdemes nézni.

Halkan jegyzem meg, hogy ilyen vetítő nincs is! :-)

Úgy értem nem jelentette be ezt a chipset-et a Texas Instruments, Nem szerepel az online katalógusukban, senki és sehol nem említ olyan 4K DMD-t ami ne vagy 0,67"-es lenne (ami gagyi) vagy ne 1,38"-es (ami meg nem fér be házimozis gépbe).

Én csak arról tudok nyilatkozni, ami "hivatalosan" létezik, de arról, hogy a Texas Instruments kinek milyen "spéci" DMD-ket gyárt és ad el, illetve arról, hogy melyik cég kapott kedvet (tőlem? :D) egy "házi fejlesztésű" 4K "rezgetős" megoldás kifejlesztésére, arról senki semmit nem tud. Én legalábbis nem tudok róla. Egyértelmű és nyilvánvaló (még én is évek óta szajkózom) hogy "jó" 4K megoldást a 7,5 mikronos mikrotükör méretű DMD-re alapozva lehetne építeni, amiből kb. 1" alatti méretben lenne a natív 4K vetítésre alkalmas "rezgetős" chip (soronként kb. 2700db fizikai mikrotükörrel). Az is egyértelmű, hogy a TI simán építhet ilyet, de nyilván nem akarnak üzletileg "alávágni" az új 0,67"-es 4K chip-nek, ami szar ugyan, de olcsó. Akik nem nagyon értenek a dologhoz, meg fogják venni most, majd később lecserélik a "rendes" 4K-ra. Kétszer fizettek egy kisebb vagyont, kétszer több pénze van a gyártónak. Hát nem logikus?  sad.gif

• 0

#15 Hiccusz

Hiccusz

Fórumlakó

• PipaPipa
  • 850 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 február 10 - 08:19

Van ugyanis egy gyártó, ami tudja, méghozzá kompromisszum mentesen.

... (és persze "soktízmilliós") DLP-ket nyilván most nem érdemes nézni.

• 0

#16 R_Andras

R_Andras

Nincs visszaút

• PipaPipa
  • 127 Hozzászólás:
  • Interests:Audiofil blog írása, digitális zenei forradalom tanulmányozása, sportok

Elküldve: 2017 február 10 - 07:01

OFF DE!!

Igazad van!

Vettem az adást  :rolleyes:

Szerkesztve R_Andras által: 2017 február 10 - 07:04

• 0

#17 Cutler

Cutler

Törzsvendég

• PipaPipaPipa
  • 1.484 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 február 09 - 22:14

Arra majd nagyon kíváncsi lennék, hogy ebben az univerzumban hogy teljesít majd a JVC Z1, amelyik lézeres, natív 4K projektor.

Nem azért érdekel mert épp tervezek 10 milliót kiadni egy projektorra, de mint a mostani JVC-mel nagyon elégedett vásárló érdekel mit tud a JVC csúcsgépe. 

Nem rossz, de megmaradtak a JVC-re jellemző hibák. A nem túl nagy fényerő és a pirosba húzó színvilág. 

• 0

#18 Cutler

Cutler

Törzsvendég

• PipaPipaPipa
  • 1.484 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 február 09 - 22:11

Szerinem ebben a pillanatban nincsen olyan "4K" projektor a piacon, ami valódi 4K képet lenne képes a vászonra vetíteni. Házimozis vonalon legalábbis nincs...

Az írásod jó és nagyon igaz :smile32:

Van ugyanis egy gyártó, ami tudja, méghozzá kompromisszum mentesen. Ez a gyártó, amelyik az összes projektort gyártó céget maga mögé utasítja, legyen az Epson, Sony, Panasonic, Benq, JVC vagy akár Sim2. 

Úgy hívják, hogy Barco.

Itt van egy 4m széles, natív 4K-s kép, a Barco-tól. Telefonos kép, de talán érzékelhető a minőségből valamennyi.

Pali! Valószínűleg, a biztonsági személyzet sem tudott volna kirángatni ebből a szobából :D

Csatolt képek:

• B1.jpg
  • B2.jpg
  • B3.jpg

• 0

#19 tonee73

tonee73

Tizezresek klubja

• Adminisztrátor
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 10.482 Hozzászólás:
  • Interests:zenehallgatás + bicajozás

Elküldve: 2017 február 09 - 18:55

Nem annyira off, jogos, kérek mindenkit, hogy vegyétek ezt figyelembe!

• 0

#20 lacy

lacy

fórumagár

• V.I.P.
  • PipaPipaPipa
  • 1.301 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 február 09 - 18:00

Nagyon köszi :)

OFF DE!!

Most komolyan
MÉRT NEM TUDOD A DELETE GOMBODAT MEG AZ EGEREDET KICSIT HASZNÁLNI???

mi a pék farkáért kell állandóan beidézni 200 oldalt? nagyjából 15 másodperc törölni a szöveget és meghagyni a lényeget, amire válaszolsz, ha meg az egészre, akkor az első sort kb mint én, és kész
Nem gyulaipali ellen, de őnála a legszembetűnőbb a dolog, te meg sokadszor bírsz (sajnos másokkal együtt) ennyire laza lenni
lécci lécci csinálja már meg mindenki, hogy nem idéz be fél és egész oldalakat meg nagyméretű képeket, és linkeket.
köszönettel: egy olvasó :)

• 1

0 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 0 vendég, 0 anonim felhasználó