Ugrás a tartalomhoz

AVX Café

Fotó

Totem Acoustic hangsugárzók

• Please log in to reply
437 válasz erre a témára

#1 asebestyen

asebestyen

Törzsvendég

• V.I.P.
  • PipaPipaPipa
  • 1.979 Hozzászólás:
  • Nem:Férfi
  • Interests:Magyar Vocal Jazz

Elküldve: Tegnap, 20:19

Az szerintem a fal, meg mellette kb. ugyanennyire egy szekrény fala....Nem nagyon vagyok ellátva szabad térrel sajnos. Ha valami, na akkor dobozhangja ennek nincsen. Ezt a párom (egyébként fantasztikus hallású, ha kétségeim vannak mindig kiigazít  :rolleyes: ) közölte is: " Na itt végre nem egy dobozból jön a hang"

:smile53:

Ezt imádtam az OB-ben is. 

• 0

#2 dragonweed

dragonweed

Fórumlakó

• V.I.P.
  • PipaPipa
  • 674 Hozzászólás:

Elküldve: Tegnap, 20:17

Az a 100-200Hz közötti pukli az miből ered? Az szokott olyan "dobozhangot" csinálni, ha durva. Nem kötekedni akarok, csak érteni szeretném. :)

Az szerintem a fal, meg mellette kb. ugyanennyire egy szekrény fala....Nem nagyon vagyok ellátva szabad térrel sajnos. Ha valami, na akkor dobozhangja ennek nincsen. Ezt a párom (egyébként fantasztikus hallású, ha kétségeim vannak mindig kiigazít  :rolleyes: ) közölte is: " Na itt végre nem egy dobozból jön a hang"

• 0

#3 asebestyen

asebestyen

Törzsvendég

• V.I.P.
  • PipaPipaPipa
  • 1.979 Hozzászólás:

Elküldve: Tegnap, 20:12

Próbáltam többféle váltóval is, úgy tűnik korántsem olyan érzékeny a fázisviszonyokra mint a sík előlapos elrendezés.

Az azoknál tipikus nyalábolási (lobing) effektus itt szinte egyáltalán nem hallható, ami szinte hihetetlen, le fel irányban (sem) jó 30 fokig szinte semmit nem változik a hangzás.

Nem, nem csőben lesz, állványos kisdoboznak készül, majd meglátjátok ha elkészül, addig többet nem mondanék róla.

A cső az állóhullámok, korai falreflexiók miatt nem szerencsés megoldás (orgonasíp effektus), plusz itt a reflex kicsatolással is nehézségek lennének.

Az a 100-200Hz közötti pukli az miből ered? Az szokott olyan "dobozhangot" csinálni, ha durva. Nem kötekedni akarok, csak érteni szeretném. :)

Szerkesztve asebestyen által: Tegnap, 20:12

• 0

#4 dragonweed

dragonweed

Fórumlakó

• V.I.P.
  • PipaPipa
  • 674 Hozzászólás:

Elküldve: Tegnap, 20:10

A sugárzási diagramja valami ilyesmi:

Csatolt képek:

• 111.jpg

Szerkesztve dragonweed által: Tegnap, 20:12

• 0

#5 dragonweed

dragonweed

Fórumlakó

• V.I.P.
  • PipaPipa
  • 674 Hozzászólás:

Elküldve: Tegnap, 20:01

Nem semmi. És ugyan így csőben lesz? Itt a 2 hangszóró fázisát hogy lehet összehozni, vagy ez a konstrukció nem "érzékeny" erre?

Próbáltam többféle váltóval is, úgy tűnik korántsem olyan érzékeny a fázisviszonyokra mint a sík előlapos elrendezés.

Az azoknál tipikus nyalábolási (lobing) effektus itt szinte egyáltalán nem hallható, ami szinte hihetetlen, le fel irányban (sem) jó 30 fokig szinte semmit nem változik a hangzás.

Nem, nem csőben lesz, állványos kisdoboznak készül, majd meglátjátok ha elkészül, addig többet nem mondanék róla.

A cső az állóhullámok, korai falreflexiók miatt nem szerencsés megoldás (orgonasíp effektus), plusz itt a reflex kicsatolással is nehézségek lennének.

Szerkesztve dragonweed által: Tegnap, 20:03

• 0

#6 dragonweed

dragonweed

Fórumlakó

• V.I.P.
  • PipaPipa
  • 674 Hozzászólás:

Elküldve: Tegnap, 19:54

A réshangolásról annyit, hogy tanulmányozva kicsit a Bernoulli törvényeket, rá kell jönni, hogy a reflex dobozok 90%-ának hangolási megoldása elvi hibás, mert a reflexcső általában benyúlik a dobozok mélységének kb. feléig, harmadáig.

Ott pedig sebességmaximum van, márpedig a jelet a nyomásmaximum -a doboz fala- helyéről kell(ene) kicsatolni...

• 0

#7 asebestyen

asebestyen

Törzsvendég

• V.I.P.
  • PipaPipaPipa
  • 1.979 Hozzászólás:

Elküldve: Tegnap, 19:54

Az a kis öklömnyi 11 cm-es SB mély akkorát szól, hogy csak nézed, hallgatod, és nem hiszed el. Jó mondjuk van 10mm lineáris kitérése, de akkor is ...Ehhez nincs joga ( :smile29: ). Életem egyik legjobb vétele 5 és fél ezerért....

Belegondoltam, ha még "Totem-eznék" mit tudnék belőlük csinálni..... :rolleyes:

Nem semmi. És ugyan így csőben lesz? Itt a 2 hangszóró fázisát hogy lehet összehozni, vagy ez a konstrukció nem "érzékeny" erre?

• 0

#8 dragonweed

dragonweed

Fórumlakó

• V.I.P.
  • PipaPipa
  • 674 Hozzászólás:

Elküldve: Tegnap, 19:42

Az a kis öklömnyi 11 cm-es SB mély akkorát szól, hogy csak nézed, hallgatod, és nem hiszed el. Jó mondjuk van 10mm lineáris kitérése, de akkor is ...Ehhez nincs joga ( :smile29: ). Életem egyik legjobb vétele 5 és fél ezerért....

Belegondoltam, ha még "Totem-eznék" mit tudnék belőlük csinálni..... :rolleyes:

Szerkesztve dragonweed által: Tegnap, 19:44

• 0

#9 dragonweed

dragonweed

Fórumlakó

• V.I.P.
  • PipaPipa
  • 674 Hozzászólás:

Elküldve: Tegnap, 19:36

Nincs szög, valódi omni, ilyen az elrendezés (csak még nem néz ki ilyen jól, de fog.. :rolleyes: )

A "mély" az SB 12 PFC, a magas meg egy 25mm-es pici neo mágneses ferrofluidos autós textildóm, olyasmi mint ami a képen van.

Amúgy a mélyátvitelt én sem hittem el elsőre amikor meghallottam, de ez van, ilyen, nincs trükközés. egyre erősebb a gyanúm, hogy a réshangolás is felelős érte, majd leírom miért.

Csatolt képek:

• post-33711-0-16468900-1483977928.jpg
  • s-l1600.jpg

Szerkesztve dragonweed által: Tegnap, 19:37

• 0

#10 GOB

GOB

Nincs visszaút

• Regisztrált felhasználó
  • PipaPipa
  • 141 Hozzászólás:
  • Interests:Zene, hifi, ázsiai kultúra

Elküldve: Tegnap, 19:33

Szinte mindenkinek mást jelent, mást mond.  Sri Chinmoy így ír erről:

"A zene Isten belső, vagy egyetemes nyelve. Nem tudok franciául, németül, vagy olaszul. De ha zenét játszanak, a zene szíve azonnal belép a szívembe, vagy a szívem lép a zenébe. Ekkor nincs szükségünk külső kapcsolattartásra; a szív bensőséges kapcsolata elég. Szívem azonosul a zene szívével és lelki közösségünkben elválaszthatatlanul eggyé válunk."

"A zene ön-kiterjedést és egységet jelent. Az Én kiterjed a zenén keresztül. Az Én, ami kiterjed, nem az egyén énje, hanem a határtalan Én. A zene a korlátlan Valóság kiterjedése."

Ez pontosan így van! :)  Más szavakkal megfogalmazva: A zene a legjobb önkifejezési mód. De igaz ez bármilyen más alkotói területre, mint például a tiédre is! ;)

• 0

#11 asebestyen

asebestyen

Törzsvendég

• V.I.P.
  • PipaPipaPipa
  • 1.979 Hozzászólás:

Elküldve: Tegnap, 19:23

1 m-ről van mérve (jó tudom, omnit nem így kéne, majd a párat mérem  a hallgatópozícióból) a dóm reflexiós síkjában (90 cm). A mic. fájlt (Behringer ECM 8000) nem akarja elfogadni a Holm Impulse, valami nem jó vele, úgyhogy nem kínlódtam tovább.

A hangsugárzó "előlapja" hány fokot zár be a padló síkjával? Próbáld a mic fájl másolatát mic.cal-ra átnevezni, hátha...

Amúgy a reflex átvitele 800Hz felett eszméletlen. Milyen hangszórók ezek azon kívül, hogy titkosak? :D

• 0

#12 dragonweed

dragonweed

Fórumlakó

• V.I.P.
  • PipaPipa
  • 674 Hozzászólás:

Elküldve: Tegnap, 19:13

Szia!

Az omni átvitelét honnan méred?

A mikrofon eltéréseit miért nem adod meg a programnak? Bár Te úgy is tudod hol mennyit csal és kompenzálod ránézésre, csak a feltöltések miatt kérdezem.

1 m-ről van mérve (jó tudom, omnit nem így kéne, majd a párat mérem  a hallgatópozícióból) a dóm reflexiós síkjában (90 cm). A mic. fájlt (Behringer ECM 8000) nem akarja elfogadni a Holm Impulse, valami nem jó vele, úgyhogy nem kínlódtam tovább.

Van egy régi JVC  planárom egyedi mérési diagrammal, az 6 és 24k között majdnem nyílegyenes, az a referencia.

Szerkesztve dragonweed által: Tegnap, 19:18

• 0

#13 asebestyen

asebestyen

Törzsvendég

• V.I.P.
  • PipaPipaPipa
  • 1.979 Hozzászólás:

Elküldve: Tegnap, 18:31

Szia!

Az omni átvitelét honnan méred?

A mikrofon eltéréseit miért nem adod meg a programnak? Bár Te úgy is tudod hol mennyit csal és kompenzálod ránézésre, csak a feltöltések miatt kérdezem.

• 0

#14 dragonweed

dragonweed

Fórumlakó

• V.I.P.
  • PipaPipa
  • 674 Hozzászólás:

Elküldve: Tegnap, 18:07

Szuper album!!Már a kezembe volt a jegy mikor közölték hogy elmarad a YES koncert!!

1991-ben Montreal-ban hallottam élőben... ott azért jobban szólt  ;) .

• 0

#15 Bécó

Bécó

Fórumlakó

• PipaPipa
  • 581 Hozzászólás:

Elküldve: Tegnap, 17:59

Szuper album!!Már a kezembe volt a jegy mikor közölték hogy elmarad a YES koncert!!
  • 0

#16 dragonweed

dragonweed

Fórumlakó

• V.I.P.
  • PipaPipa
  • 674 Hozzászólás:

Elküldve: Tegnap, 17:56

Ez meg az előző diagram 1/6-odos simítással.... 6.5 literes réshangolt reflex dobozban, faltól 50 cm-re. A mérőmikrofon 12-20 kHz-ig 4 dB-t esik, 7 és 11 között 2-t emel.

Csatolt képek:

• 6-os sim

Szerkesztve dragonweed által: Tegnap, 18:04

• 0

#17 dragonweed

dragonweed

Fórumlakó

• V.I.P.
  • PipaPipa
  • 674 Hozzászólás:

Elküldve: Tegnap, 17:04

Emlékek..

Fiatalságom egyik meghatározó zenei élménye, sarokköve volt a Yes nagy visszatérő lemeze, a 90125.

Aki nem ismeri, érdemes meghallgatnia, fenomenális energiájú, lendületű album, de joggal pályázhat a "minden idők lesz...abbul felvett lemeze" címre. Lapos, tér nélküli, dimamikátlan, sávhatárolt, torz, színezett, a többi rendben van... :D.

Ennek ellenére annyira élveztük, addig nyúztuk bulikon, amig több helyen a barázdák is átszakadtak... (persze nem mindig színjózanul :rolleyes: )

Hosszú évekig messzire elkerültem -audiofil gőg- aztán nemrégen félve elővettem, és rájöttem hogy igenis meg bírom hallgatni, még csak kiütéseket sem kapok tőle, sőt még élveztem is, -már amennyire így 32 év után még lehet, mert az akkori életérzés már régen elmúlt .... sajnos sad.gif.

Szóval gyógyulok... Régebben -ma már az <ingyen bármi letölthető> világában ez nem érvényes- volt egy mondás, ami szerint nézd meg mennyibe került a lemezgyűjteményed, és mennyit költöttél hifire, arról tudhatod, hogy a zene a cél, vagy csak egy meglehetősen költséges hobbi kiélésének eszköze.

Szerkesztve dragonweed által: Tegnap, 17:05

• 0

#18 dragonweed

dragonweed

Fórumlakó

• V.I.P.
  • PipaPipa
  • 674 Hozzászólás:

Elküldve: Tegnap, 16:35

Én is!   Topic bezár, megyünk zenét hallgatni..... 31_1_21.gif

• 0

#19 Bécó

Bécó

Fórumlakó

• PipaPipa
  • 581 Hozzászólás:

Elküldve: Tegnap, 16:31

Csatlakozom Sólyomhoz!!
  • 0

#20 Sólyom

Sólyom

Nincs visszaút

• PipaPipa
  • 233 Hozzászólás:

Elküldve: Tegnap, 15:54

Szerintem sokan a mai világban elfelejtettünk elégedettek lenni. Mindig azt fürkésszük, hogy hol, mik a hiányosságok közben pedig megfeledkezünk arról, mit is akar tolmácsolni számunkra a zene, milyen értékkel is bír. :)

Teljesen igazad van. Ki kell lépni a "különbség hallgatók" táborából, és be kell lépni a "zenehallgatók" közé.

• 0

1 felhasználó olvassa ezt a témát.

1 felhasználó, 0 vendég, 0 anonim felhasználó

Freebá