Ugrás a tartalomhoz

AVX Café

Fotó

Dragonweed DIY (Ex Totem Acoustic)

• Please log in to reply
1181 válasz erre a témára

#41 HoriTon

HoriTon

Fórumlakó

• V.I.P.
  • PipaPipa
  • 556 Hozzászólás:
  • Nem:Férfi
  • Interests:Hifi,zene,filmek,órák,rajzolgatás,stb.

Elküldve: 2017 április 20 - 09:19

Ezzel a kivágással jobbnak tűnik, :rolleyes:

András is hasonlót küldött át tegnap,csak kerek kivágással...

Csak azt nem tudom hogy a ledeket hogy lehet megoldani gondolkodik.gif gondolkodik.gif

Mindenesetre köszönöm a fáradozásodat!!! 36_1_11.gif

Ilyen megoldásra gondoltam.

Csatolt képek:

• Screenshot_2017-04-20-10-13-04.jpg

• 1

#42 Whale

Whale

Újonc fórumos

• Regisztrált felhasználó
  • Pipa
  • 46 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 április 20 - 09:14

Értem én, hogy hibrid, de nem egy, nem kettő csöves készülék van a világon, ahol ez nincs közszemlére téve egy plexi lap mögé. A monoblokkon én még nem láttam olyat, hogy egyszerre lenne két csatornának a bemenete, hiszen az egy egycsatornás, mono erősítő, :tutiok:  vagy én tudom rosszul? Persze vannak olyan készülékek, ahol egymástól jó messzire vannak a bemenetek, és ez nem is gond, ha két különálló vezeték az összekötő kábel, de mondjuk az AN szerű, egymással összeöntött jobb és bal csatornájú drótoknál az ember már nem szívesen húzza szét ezeket, és van, ahol nem is lehet, mert zavarszűrők, csillapító házak, díszítő motívumok vannak felrakva, mint az alábbin:

56_TSW-6000_silver.jpg

Szerintem egyszerű a probléma feloldása. Aki kábelt akar hallgatni, az keres másik erősítőt... :rolleyes:

• 0

#43 Ear

Ear

Beköltözött

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.437 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 április 20 - 08:57

Azt azért halkan megsúgom, hogy ha nem "világítanak a csövek az elején", akkor ennek a hangnak lőttek, kábel ide vagy oda....Azok itt a világításnál picit többet csinálnak.  Dehát, kinek mi a fontosabb. :rolleyes:

Monoblokkoknál még senkit nem hallottam panaszkodni, hogy nem 5 cm-re van egymástól a bal meg a jobb csatorna csatlakozója.

Persze, ez is számít, de ennyire biztos nem döntő szempont... szerintem.

Értem én, hogy hibrid, de nem egy, nem kettő csöves készülék van a világon, ahol ez nincs közszemlére téve egy plexi lap mögé. A monoblokkon én még nem láttam olyat, hogy egyszerre lenne két csatornának a bemenete, hiszen az egy egycsatornás, mono erősítő, :tutiok:  vagy én tudom rosszul? Persze vannak olyan készülékek, ahol egymástól jó messzire vannak a bemenetek, és ez nem is gond, ha két különálló vezeték az összekötő kábel, de mondjuk az AN szerű, egymással összeöntött jobb és bal csatornájú drótoknál az ember már nem szívesen húzza szét ezeket, és van, ahol nem is lehet, mert zavarszűrők, csillapító házak, díszítő motívumok vannak felrakva, mint az alábbin:

56_TSW-6000_silver.jpg

• 1

#44 Whale

Whale

Újonc fórumos

• Pipa
  • 46 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 április 20 - 08:31

Jöhetnek betűtípusok is ha van valakinek ötlete ;)

A Megrim elég extravagáns és különleges. Az pl. elég jó lehetne, mit gondolsz?

• 0

#45 Whale

Whale

Újonc fórumos

• Pipa
  • 46 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 április 20 - 08:29

Kerestem neked fontokat a gugliban a saját ízlésem szerint szűrve. Valami ilyesmi tetszene_nekem_ :)

https://fonts.google...ace&thickness=2

• 0

#46 TMP

TMP

Újonc fórumos

• Pipa
  • 40 Hozzászólás:
  • Nem:Nincs megadva

Elküldve: 2017 április 20 - 08:05

Vagy esetleg ez a verzió? A felírat (DTD Hybrid...) pedig mehetne a kijelző fölé.

Ezzel a kivágással jobbnak tűnik, :rolleyes:

András is hasonlót küldött át tegnap,csak kerek kivágással...

Csak azt nem tudom hogy a ledeket hogy lehet megoldani gondolkodik.gif gondolkodik.gif

Mindenesetre köszönöm a fáradozásodat!!! 36_1_11.gif

• 0

#47 Tamoo

Tamoo

Törzsvendég

• PipaPipaPipa
  • 1.141 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 április 20 - 07:23

Vagy esetleg ez a verzió? A felírat (DTD Hybrid...) pedig mehetne a kijelző fölé.

Na ez így egész jól néz ki.  Jobb a letisztultság, az eredetin túl sok a felirat. 

• 0

#48 HoriTon

HoriTon

Fórumlakó

• V.I.P.
  • PipaPipa
  • 556 Hozzászólás:
  • Interests:Hifi,zene,filmek,órák,rajzolgatás,stb.

Elküldve: 2017 április 20 - 07:07

Csatolt képek:

• hybrid.jpg

• 3

#49 Whale

Whale

Újonc fórumos

• Pipa
  • 46 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 április 20 - 04:41

Azt azért érdemes eldönteni hogy melyik stílus kerüljön az előlapra. Két ennyire eltérőt egy előlapon szerintem nem esztétikus használni.

Plusz ezt a cirkalmas típust hagynám másnak úgy általában.

De leginkább adnék pár forintot egy szakértőnek (grafikus például) és lennének szuper ötletek egyből meg látványtervek is.

Tényleg nem kell mindenhez egy embernek értenie.

Szerintem.

Pluszt akartam nyomni, bocs.

• 0

#50 Whale

Whale

Újonc fórumos

• Pipa
  • 46 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 április 20 - 04:38

Szerintem keress erre egy szakit, ipari formatervezőt, dizájnert, grafikust. Ez is egy szakma, mi itt csak ugatjuk a témát, nyilván mindenki a saját nünükéjét nyomja. Terveztesd meg és garantálom, hogy "hájend" szinten tudjuk majd köpködni azt is. :D

• 1

#51 asebestyen

asebestyen

Nyugdijas klub

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.542 Hozzászólás:
  • Interests:Magyar Vocal Jazz

Elküldve: 2017 április 19 - 17:54

Nálam sokadrangú a külcsín, de ha már külső, az előző erősítő, amit élőben is láttam, sokkal szebb volt. A hátrafelé kinyúló tápdoboz miatt nálam ez fizikailag sem férne el az erősítőnek szánt helyen.  gondolkodik.gif

Teljesen építő szándékkal azt mondanám, ez az új belülről sokkal szebb, mint kívülről..  :smile53:

• 1

#52 dragonweed

dragonweed

Törzsvendég

• V.I.P.
  • PipaPipaPipa
  • 1.020 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 április 19 - 17:43

Egy ilyen kidolgozottságú, sávszélességű erősítőnél minden plusz centi kábel számít, mert az is zavaró jeleket szedhet össze, ha meg árnyékolt, akkor a kapacitása nagyobb, romlik a Slew Rate, stb.

• 1

#53 TMP

TMP

Újonc fórumos

• Pipa
  • 40 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 április 19 - 17:41

Hát ha az a kérdés, hogy be tudom-e dugni a kábeleket, vagy világítsanak inkább a csövek az elején, én nem biztos, hogy a másodikra szavaznék. Ennyire fontos az a rövid kábelezés?

Nekem mind a kettő nagyon fontos! Mint ahogy látszik a hozzászólásokból fontos a dizájn, nekem pedig ha cső van benne akkor azt látnom kell. :rolleyes: A rövid kábel meg mit is mondjak... szintén nem elhanyagolható (mindamellett,hogy 5ezer ft körül van métere.. ;) )

Na aki úgy érzi dobjon be egy felest a lányom egészségére ;)  mára elköszönök, örülök, hogy ennyi mindenkit érdekelt és hozzászólt a mai témához!!! :smile53:

• 0

#54 TMP

TMP

Újonc fórumos

• Pipa
  • 40 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 április 19 - 17:32

Andrástól kaptam pár betűtípust is, majd holnap bedobom a "köztudatba" csak ma már nem lesz időm közvéleményt kutatni :D  (a lányom 18. születésnapja van :rolleyes: )

• 0

#55 dragonweed

dragonweed

Törzsvendég

• V.I.P.
  • PipaPipaPipa
  • 1.020 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 április 19 - 17:32

Hát ha az a kérdés, hogy be tudom-e dugni a kábeleket, vagy világítsanak inkább a csövek az elején, én nem biztos, hogy a másodikra szavaznék. Ennyire fontos az a rövid kábelezés?

Azt azért halkan megsúgom, hogy ha nem "világítanak a csövek az elején", akkor ennek a hangnak lőttek, kábel ide vagy oda....Azok itt a világításnál picit többet csinálnak.  Dehát, kinek mi a fontosabb. :rolleyes:

Monoblokkoknál még senkit nem hallottam panaszkodni, hogy nem 5 cm-re van egymástól a bal meg a jobb csatorna csatlakozója.

Persze, ez is számít, de ennyire biztos nem döntő szempont... szerintem.

Szerkesztve dragonweed által: 2017 április 19 - 17:40

• 0

#56 TMP

TMP

Újonc fórumos

• Pipa
  • 40 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 április 19 - 17:27

Azt azért érdemes eldönteni hogy melyik stílus kerüljön az előlapra. Két ennyire eltérőt egy előlapon szerintem nem esztétikus használni.

De leginkább adnék pár forintot egy szakértőnek (grafikus például) és lennének szuper ötletek egyből meg látványtervek is.

Szerintem.

Ez igaz, az első is így alakult ki. És én ehhez tényleg nem értek... külön szakma és valóban "Nem egyszerű ez a dizájn kérdés!" cserébe jó sok múlik rajta...

Szerkesztve TMP által: 2017 április 19 - 17:28

• 1

#57 Ear

Ear

Beköltözött

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.437 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 április 19 - 17:24

Az előző modellnél az volt a kritika, hogy nincs szeparálva teljesen a jobb és bal oldal, de valóban ez behatárolja a kábelezési lehetőséget sad.gif

Sajnos kompromisszumokat kell kötni ez ügyben.

• 0

#58 b_t

b_t

Fórumlakó

• PipaPipa
  • 524 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 április 19 - 17:15

Szerintem.

Akár maradhat az eredeti betű típus, csak kisebb méretben. A gravírozott nagy betű max 3,5mm-4mm a kicsi 2mm-2,5mm magas.A ledek alatt az input megnevezések,ha az üveg mögé kerülnek felíratozva a nagy betű 2,5mm kis betű 1,5mm magas.A döntött felírat gravírozva, lehet kicsit nagyobb is 4mm-4,5mm és 2,5mm-3mm.
Logón a keret körben fémszínű, fekete a betű háttér és piros lehetne a TmP felírat.

• 1

#59 Bécó

Bécó

Fórumlakó

• PipaPipa
  • 872 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 április 19 - 16:14

Nem egyszerű ez a dizájn kérdés!Tapasztalatból mondom!
  • 0

#60 st81

st81

Fórumlakó

• V.I.P.
  • PipaPipa
  • 647 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 április 19 - 16:03

A "belépő" szintű típusuk (Planets) 1000 Euró körül, az Enterprise 2500, a Venus 3.500, a Jupiter és Sirius 25-35  ezer Euró. gondolkodik.gif,

A Planets és az Enterprise annyiban nem "igazi" omni, hogy a hangszórók nem egy függőleges tengelyen vannak, tehát a fázis és futásidő problémák itt is megvannak, mint az előlapra függőlegesen szerelt meghajtóknál....

Köszönöm az információkat.

• 0

2 felhasználó olvassa ezt a témát.

1 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó

szabo.lajos