Ugrás a tartalomhoz

AVX Café

Fotó

Dragonweed DIY (Ex Totem Acoustic)

• Please log in to reply
663 válasz erre a témára

#21 trane

trane

elektrobaroCkdzsezzer

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 6.589 Hozzászólás:
  • Nem:Férfi

Elküldve: 2017 február 19 - 13:38

Én is jelentkezem.

akkor akár mehetünk együtt is - hm :rolleyes:?

• 0

#22 pärt

pärt

Kezdő Fórumlakó

• Regisztrált felhasználó
  • PipaPipa
  • 330 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 február 19 - 13:05

"EDDIG gyönyörűen dolgozó asztalos barátomat (több mint 20 éve ismerem)."

A bejegyzés legszomorúbb része sad.gif 

• 0

#23 Vintagehifi2

Vintagehifi2

Nincs visszaút

• PipaPipa
  • 159 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 február 19 - 11:45

Azért megmutatom mit kaptam ..... ööö  gondolkodik.gif  elég sok pénzért. Az egyik doboz teteje teljesen más színű, és a képen látható finom kidolgozású mintával lett ellátva.  :smile30:

Undorító egy munka, még a színe is ocsmány. Én simán nem fizettem volna ki. 

Pont emiatt már megvettem minden szerszámot, hogy magam tudjak DIY hangfalakat készíteni, illetve bármi más asztalosmunkát a ház körül. Mindenhol csak hitegető hónapokig dolgozó kóklerok. 

Szerkesztve Vintagehifi2 által: 2017 február 19 - 11:45

• 0

#24 MGMART

MGMART

Kezdő Fórumlakó

• PipaPipa
  • 308 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 február 19 - 09:51

Nem, nem a Satori.... annak más csinálja (csináltatja) a dobozát, szerencsére...

Ez a Forest klónnak készült volna.

Szabad megkérdeznem , hogy ezt a dobozpárt mennyiért csinálta az asztalos? Ha nem publikus jöhet privátban is.

Azért érdekelne mert jómagam is szakmabeli vagyok, és ha nem választana el minket 300 km már rég felajánlottam volna a segítségemet amikor asztalost kerestél.

• 0

#25 dragonweed

dragonweed

Fórumlakó

• V.I.P.
  • PipaPipa
  • 776 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 február 18 - 21:02

Nem, nem a Satori.... annak más csinálja (csináltatja) a dobozát, szerencsére...

Ez a Forest klónnak készült volna.

Szerkesztve dragonweed által: 2017 február 18 - 21:04

• 0

#26 Speedy Gonzales

Speedy Gonzales

Törzsvendég

• V.I.P.
  • PipaPipaPipa
  • 1.727 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 február 18 - 20:20

Azért megmutatom mit kaptam ..... ööö  gondolkodik.gif  elég sok pénzért. Az egyik doboz teteje teljesen más színű, és a képen látható finom kidolgozású mintával lett ellátva.  :smile30:

Ez (lett volna) a Satori?

• 0

#27 dragonweed

dragonweed

Fórumlakó

• V.I.P.
  • PipaPipa
  • 776 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 február 18 - 18:52

Biztosan javítható a hiba és minden bizonnyal lesz is rá vevő a javítás után.  :smile32:

Csatolt képek:

• SAM_2960.jpg
  • SAM_2956.jpg
  • SAM_2952.JPG

Szerkesztve dragonweed által: 2017 február 18 - 18:55

• 0

#28 asebestyen

asebestyen

Nyugdijas klub

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.154 Hozzászólás:
  • Interests:Magyar Vocal Jazz

Elküldve: 2017 február 18 - 18:42

Sajnos ismerem az összes szóbajöhető  jelöltet, de az eredmény negatív.  Az biztos, erre nagyon ráfaragtam :smile51: :smile51:

Biztosan javítható a hiba és minden bizonnyal lesz is rá vevő a javítás után.  :smile32:

• 0

#29 dragonweed

dragonweed

Fórumlakó

• V.I.P.
  • PipaPipa
  • 776 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 február 18 - 18:39

Debrecen elég nagy város. Csak akad egy normális asztalos, a fórumon is elég sokan vannak Debrecenből. Valaki csak ismer egy jó asztalost...

Sajnos ismerem az összes szóbajöhető  jelöltet, de az eredmény negatív.  Az biztos, erre nagyon ráfaragtam :smile51: :smile51:

• 0

#30 asebestyen

asebestyen

Nyugdijas klub

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.154 Hozzászólás:
  • Interests:Magyar Vocal Jazz

Elküldve: 2017 február 18 - 17:55

Sajnos az asztalosok nagy többsége nem foglalkozik hangdoboz készítéssel, nincs rutin,ha el is vállalja a végtermék nem 100%-os
+A hitegetés majd ekkor majd akkor........
Aki erre specializálódott arra meg fél évet kell várni jobb esetben.

Kis mennyiség (1pár) nehéz ügy, inkább lehetetlen. vagy kivárni vagy kifizetni vagy is-is.

10-20 pár (természetesen egyforma :D ) már esélyesebb lenne, kaphatna prioritást az egyéb munkák mellett.

• 0

#31 lacee

lacee

Kezdő Fórumlakó

• PipaPipa
  • 372 Hozzászólás:
  • Interests:Zene,Forma 1,Műszaki dolgok,Sport,kertészkedés.

Elküldve: 2017 február 18 - 17:43

Debrecen elég nagy város. Csak akad egy normális asztalos, a fórumon is elég sokan vannak Debrecenből. Valaki csak ismer egy jó asztalost...

Sajnos az asztalosok nagy többsége nem foglalkozik hangdoboz készítéssel, nincs rutin,ha el is vállalja a végtermék nem 100%-os
+A hitegetés majd ekkor majd akkor........
Aki erre specializálódott arra meg fél évet kell várni jobb esetben.
  • 1

#32 -KP-

-KP-

Őslakos

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 4.348 Hozzászólás:
  • Interests:42

Elküldve: 2017 február 18 - 17:35

Szerkesztve -KP- által: 2017 február 18 - 17:36

• 0

#33 GOB

GOB

Nincs visszaút

• PipaPipa
  • 143 Hozzászólás:
  • Interests:Zene, hifi, ázsiai kultúra

Elküldve: 2017 február 18 - 17:24

Kezdem látni a fényt az alagút végén (és remélem, nem a közelgő vonat lámpáit... :) ) - már ami a tervezett márciusi bemutatót, ill. az ott bemutatni szándékozott dolgok elkészülési idejét illeti.

Kicsit lassúbb és komplikáltabb lett a dolog mint vártam (mint mindig), -főként a kis omni dobozt illetően-, de most már minden alkatrésze elkészült, csak össze kell szerelnem, meg váltót dobozt behangolni.

Szóval úgy néz ki március 25, vagy 26-án lenne a találkozónk Debrecenben, a város központi helyén levő Városi Művelődési Központban. (Kossuth u. 1.)

Attól függően ki mikorra ér ide, mit hoz, szerintem 10 óra körül kezdenénk, aztán meglátjuk meddig lesz kedvünk maradni, elvileg kb. este 6-ig lehet.

Aki szeretne eljönni az jelezheti itt is, vagy pü-ben, ahogy jobban tetszik. Azt kérem írjátok meg, lenne-e olyan holmi amit szeretnétek elhozni, bemutatni, hogy tudjam  mire számítsak. (ha lehet ne túl sok mindent, mert az időnk nem korlátlan, és beszélgetésre is kéne hagyni valamennyit....)

Én is jelentkezem ezen összejövetelre! :)

• 0

#34 dragonweed

dragonweed

Fórumlakó

• V.I.P.
  • PipaPipa
  • 776 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 február 18 - 15:52

Kedves Fórumtársak! Egy kellemetlen hírt meg kell osztanom veletek, no nem, ne aggódjatok, a találkozót megtartjuk...

De sajnos történt valami, ami nem szeretném hogy tévútra vezető következtetések forrása legyen.

Történt ugyanis, hogy egy kedves fórumtárs megrendelésére elkezdtem egy pár hangdobozt készíteni, -készíttetni, mivel az asztalosmunka nem a kenyerem - így a dobozok elkészítésére megkértem egy régi, és EDDIG gyönyörűen dolgozó asztalos barátomat (több mint 20 éve ismerem).

Nem tudom mi történt, hol siklott ki a dolog, de az eredetileg megállapodott határidő után majd két hónappal kaptam egy pár gyalázatosan elgányolt remekművet, amit nemhogy más, de a magam szobájába sem tennék be szívesen.... Persze megvolt a kötelező szerecsenmosdatás, de ez sajnos sem rajtam, sem a megrendelőn most már nem segít.....

Ezek után a megrendelő -természetesen, és teljesen jogosan- visszamondta a rendelést  (én is ezt tettem volna hasonló esetben...), úgyhogy most itt állok ezekkel az asztalosipari gyöngyszemekkel, amiket legfeljebb virágtartónak tudok használni.

Vannak a dolognak további -jóval kellemetlenebb, anyagi- vonzatai is, de ezek már nem ide tartoznak.

Miért írtam ezt itt le? Egyrészt tanulságként, a magam és mások számára, hogy csak az biztos amit amit magad megcsinálsz, soha ne vedd készpénznek senki ígéretét, és csak olyan dolgot vállalj el, amit tudod hogy TE magad meg tudsz csinálni.

Szomorú, hogy itt tart a világ, de ez van. Ezen túl óvatosabb leszek, és ha ilyen dologra kerül sor, csak akkor vállalom el, ha a nem a szakmámba vágó rész megoldását a megrendelő vállalja..... sad.gif

Szerkesztve dragonweed által: 2017 február 18 - 15:54

• 4

#35 madibalage

madibalage

Fórumlakó

• PipaPipa
  • 778 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 február 18 - 13:38

Valami rágcsát/ücsit mi is viszünk! A korgó gyomor beleszól a mikrodinamikába, nem beszélve a száraz torok miatti állandó köhögésről :smile29:

• 0

#36 cooler-mg

cooler-mg

Lefelé a lejtőn

• PipaPipa
  • 98 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 február 18 - 09:59

Dunakeszi - Debrecen útvonalon be lehet csatlakozni.

Egy gödi szomszéd elferne még?
  • 0

#37 Simici

Simici

Nincs visszaút

• PipaPipa
  • 105 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 február 18 - 09:54

:)  Erre nem is tudok mit mondani.... Most már csak egy kis jó HP hiányzik (nem a számítástechnika vonalról :D ), hogy legyen egy tényleg jó napunk...

Létszámot egyelőre nem tudok mondani, de ha a jelentkezés ebben a tempóban folytatódik, leszünk szép számmal.

Jelenleg olyan 15-18 főnél tartunk, az én baráti körömből is jönnének páran, szóval lehet leszünk vagy 25-en. Azt meg nyilván nem várhatom el, hogy ezt ingyen finanszírozd, de ha szerintem más is hoz egy két falatnyi harapnivalót, meg összedobunk pár forintot a szendvicsekre akkor jól elleszünk.

Majd látjuk, hogy mennyien leszünk. Megoldjuk :rolleyes:

• 0

#38 dragonweed

dragonweed

Fórumlakó

• V.I.P.
  • PipaPipa
  • 776 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 február 18 - 09:17

Az nem ér, mert befolyásolhatja a fogyasztókat!  36_1_5.gif Így a vezetni  :car-fiat: kényszerülő látogatók egyből hendikep-el indulnak.

Jajj, bocs tényleg... eszembe se' jutott (nekem könnyű, helyben vagyok, meg amúgy sincs autóm :rolleyes:).

Akkor marad a málnaszörp :smile32:

• 0

#39 tonee73

tonee73

Tizezresek klubja

• Adminisztrátor
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 10.450 Hozzászólás:
  • Interests:zenehallgatás + bicajozás

Elküldve: 2017 február 18 - 08:05

Most már csak egy kis jó HP hiányzik (nem a számítástechnika vonalról :D ), hogy legyen egy tényleg jó napunk...

Az nem ér, mert befolyásolhatja a fogyasztókat!  36_1_5.gif Így a vezetni  :car-fiat: kényszerülő látogatók egyből hendikep-el indulnak.

• 0

#40 pärt

pärt

Kezdő Fórumlakó

• PipaPipa
  • 330 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 február 17 - 23:41

Én is jelentkezem.

• 0

1 felhasználó olvassa ezt a témát.

1 felhasználó, 0 vendég, 0 anonim felhasználó