Ugrás a tartalomhoz

AVX Café

Fotó

Dragonweed DIY (Ex Totem Acoustic)

• Please log in to reply
663 válasz erre a témára

#361 Klaca

Klaca

Fórumlakó

• V.I.P.
  • PipaPipa
  • 698 Hozzászólás:
  • Nem:Férfi

Elküldve: 2016 december 25 - 08:16

Az néha félreértésekre adhat okot, hogy az emberek jó része a neten máshogy fogalmaz, mint például egy élő társalgásban. A neten sokan esetleg keményebb hangot ütnek meg akár nem is szándékosan.

Ez így van ('tudományos' kutatások is alátámasztják), és ezt is érdemes figyelembe venni, mielőtt felhúzzuk magunkat, megsértődünk stb. (Mondjuk, ahogy nézem a diy csöves topic túl volt ezen a tűréshatáron. Ott tényleg a nyílt frusztráció uralkodott el.)

• 0

#362 nor

nor

Kezdő Fórumlakó

• Regisztrált felhasználó
  • PipaPipa
  • 313 Hozzászólás:

Elküldve: 2016 december 25 - 08:11

Istvan01 linkelte azt a topicot, köszönöm!

• 0

#363 nor

nor

Kezdő Fórumlakó

• PipaPipa
  • 313 Hozzászólás:

Elküldve: 2016 december 25 - 08:07

Egyáltalán nem baj a vélemények ütközése! Ne érts félre, de a vita jó dolog, ha észérvekkel folytatják. Én szeretem olvasni ezt a topicot. Nálunk sajnos a tudás önzetlenül való közzététele nem szokás. Örültem, hogy nem zárt be ez a topic!

Az néha félreértésekre adhat okot, hogy az emberek jó része a neten máshogy fogalmaz, mint például egy élő társalgásban. A neten sokan esetleg keményebb hangot ütnek meg akár nem is szándékosan.

• 0

#364 istvan01

istvan01

Beköltözött

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.417 Hozzászólás:

Elküldve: 2016 december 25 - 08:03

Ez gondolom megint nekem szól, (a NIVS 3-nak) de mi is volt ott a baj? Ha kifejtenéd részletesebben....

Vagy félreértettem, és az egész DIY csöves "részlegre" gondoltál?

nem, egy másik topicról van szó

http://www.avx.hu/fo...s/#entry2036418

• 0

#365 dragonweed

dragonweed

Fórumlakó

• V.I.P.
  • PipaPipa
  • 776 Hozzászólás:

Elküldve: 2016 december 25 - 07:57

Ne haragudjatok, nem tudom megállni, hogy ne tegyek összehasonlítást a diy csöves erősítő topickal, ami szerencsére ideiglenesen bezárásra került.

A két topic ég és föld. Ott amit el lehetett követni egy téma, a környezet és az emberi viszonyok gyilkolására, azt el is követték.

Ez gondolom megint nekem szól, (a NIVS 3-nak) de mi is volt ott a baj? Ha kifejtenéd részletesebben....

Vagy félreértettem, és az egész DIY csöves "részlegre" gondoltál?

Szerkesztve dragonweed által: 2016 december 25 - 08:01

• 0

#366 nor

nor

Kezdő Fórumlakó

• PipaPipa
  • 313 Hozzászólás:

Elküldve: 2016 december 25 - 07:39

Ne haragudjatok, nem tudom megállni, hogy ne tegyek összehasonlítást a diy csöves erősítő topickal, ami szerencsére ideiglenesen bezárásra került.

A két topic ég és föld. Ott amit el lehetett követni egy téma, a környezet és az emberi viszonyok gyilkolására, azt el is követték.

Ehhez képest itt is volt némi pengeváltás helyenként, ami teljesen normális egy fórumon, azonban nem radikalizálódott a hangulat.

Itt is megtörtént egy kihívás, de kulturáltan és máris megindult egy kis pörgés és lelkes szervezés.

Na végre! Még több ilyen topic kellene erre a fórumra! Gratulálok!

• 0

#367 merida

merida

Törzsvendég

• V.I.P.
  • PipaPipaPipa
  • 1.961 Hozzászólás:

Elküldve: 2016 december 24 - 23:25

Bogányi Gergely
Ha már szóba került, akkor megkérdezném, kinek mi a véleménye a nekem nagyon furcsa hangú csodazongoráról? Persze, sokkal zongorább mint egy szintetizátor, de mégis? Nekem az volt az első benyomásom, minta ha nemesfa helyett műanyagból készült volna egy akusztikus gitár zengő teste. De talán élőben másképpen szól ez a furcsa zongora?

Nos, a fiam játszott rajta, azt mondta nagyon könnyű megszólaltatni, ezért nem is érdemes! :)

• 0

#368 Tul

Tul

Beköltözött

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.111 Hozzászólás:
  • Interests:HiFi, motorozás

Elküldve: 2016 december 24 - 19:55

Óriási ez a topic - véletlenül néztem be, mert már fura volt, hogy miért van mindig ennél a legutóbbi hsz.. :) Egy szuszra végéigolvastam és ha elférek a meghallgató helyiségben, a világ végére is elmegyek, hogy részt vehessek a találkozón!!
  • 1

#369 Tul

Tul

Beköltözött

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.111 Hozzászólás:
  • Interests:HiFi, motorozás

Elküldve: 2016 december 24 - 16:11

Off
Bocsánatot kérek, véletlenül tableten görgetés közben a mínuszra tapicskoltam :(

...vagy egy másik szobával :rolleyes: - mert nálam az az igazán szűk keresztmetszet sad.gif

• 0

#370 GTomi

GTomi

Tizezresek klubja

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 10.646 Hozzászólás:

Elküldve: 2016 december 24 - 13:00

jut eszembe, hogy milyen egy hangszer valódi hangja, nem olyan régen történt: az öcsém a müpában dolgozik, éppen próba volt, illetve próba vége, klasszikus zenei koncertre volt gyakorlás, az ügyelőfülke és a színpad közötti részen álltam, mikor három srác még gyakorolt a színpadon: azt a megszólalását a hangszernek még egyetlen rendszerben lévő hangfalon sem hallottam, ill. hasonlót igen, de az is messze volt attól, mint az élőben.

• 0

#371 dragonweed

dragonweed

Fórumlakó

• V.I.P.
  • PipaPipa
  • 776 Hozzászólás:

Elküldve: 2016 december 24 - 12:06

Ha már csodazongora, én meg ezeket szeretném valahol meghallgatni, a legendás NS-1000-es monitorok reinkarnációja, hasonló méretben, de új anyagok, technológiák alkalmazásával. Állítólag elképesztő hangja van. Itt lehet még én sem reklamálnék a 3 utas dizájn miatt :D...

Mondjuk 15 ezer Euróért el is várható, meg a Yamaha mérnökei azért tudnak egyet-s mást a hangok világáról....

Érdemes elolvasni a tervezőjével készült interjút.

http://www.avhub.com...nterview-429975

Nincs valakinek egy kallódó párja?...... :smile29:

Csatolt képek:

• YamahaNS5000Front.jpg

Szerkesztve dragonweed által: 2016 december 24 - 12:14

• 0

#372 dragonweed

dragonweed

Fórumlakó

• V.I.P.
  • PipaPipa
  • 776 Hozzászólás:

Elküldve: 2016 december 24 - 11:58

Magam még nem hallottam, de egy barátom ott volt a bemutatóján, ő el volt ragadtatva tőle. Azt mondta: komoly előítéletekkel mentem el a bemutatóra, de amikor megszólalt ledöbbentem. Nem ezt vártam, nagyon nem ezt, valamilyen mesterséges "műanyag" hangzást, ehelyett gazdag, telt érzelemben gazdag hangot hallottam, ha nem tudom, eszembe nem jutott volna, hogy mesterségesen előállított anyagokból készült.

Még egy pár idézet máshonnan:

„Geri abban volt zseniális, hogy el tudta mondani, milyen hangzást szeretne elérni. Én próbáltam megkeresni azokat a műszaki megoldásokat, ami ezt lehetővé teszi” – mondta Bolega Attila főkonstruktőr.

– A legtöbb zongora ütésszerű, kopogós hangzást produkál. Ami itt plusz, az a hangzás, a hangzás minősége. A Bogányi-zongora énekel, mert az energiát úgy viszi át a rendszeren keresztül a membránra, hogy közben megmaradnak a felhangok.”

– A legelső hang a szó szoros értelmében megrázó élmény volt, mert összerándult az ember. A hang, ami a zongorából kijött, még azt az elképzelést is felülmúlta, amit eleve remélni mertem tőle. Később, mikor koncerteztem a prototípuson, úgy éreztem magam, mint egy tesztpilóta, aki a mérnökök munkájáról ad visszajelzést, hol lehetne még egy negyedfordulatot csavarni valamelyik szelepen, mit lehetne még javítani. A tesztelés folyamata élő, izgalmas periódus, ott még sok dolog változhat.
A végső verzió az utóbbi egy év alatt alakult ki, az Ajándékkoncerten már az első gyártási darab hangját élvezheti a publikum.

– Az a tapasztalatunk, hogy a nagyközönség is érzi és hallja a különbséget – meséli Bogányi Gergely. – Nem feltétlenül tudják megmondani vagy szakmailag elmagyarázni az okát, viszont érezni mindenki érzi. Egyszerűen tisztább a hangja. Összetett és bonyolult munka a fejlesztés, a sok változtatás együttesen eredményezte ezt az új kvalitást.

• 0

#373 istvan01

istvan01

Beköltözött

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.417 Hozzászólás:

Elküldve: 2016 december 24 - 11:42

Bogányi Gergely
Ha már szóba került, akkor megkérdezném, kinek mi a véleménye a nekem nagyon furcsa hangú csodazongoráról? Persze, sokkal zongorább mint egy szintetizátor, de mégis? Nekem az volt az első benyomásom, minta ha nemesfa helyett műanyagból készült volna egy akusztikus gitár zengő teste. De talán élőben másképpen szól ez a furcsa zongora?

• 0

#374 ​fapaci

​fapaci

Tizezresek klubja

• Luxor kábelek
  • 13.582 Hozzászólás:
  • Nem:Nincs megadva

Elküldve: 2016 december 24 - 11:27

Egy szót se érdemelsz...

Nekem úgy tűnik, Te vagy itt az egyetlen, aki háborog és fogást akar találni valakin. Mindenki más csak hozzászólt egy adott témához, ami ugye szerinted sem bűn. Lazíts, dőlj hátra és keresd meg a békét! A vélemények különbözősége még nem ok a haragra.

• 1

#375 dragonweed

dragonweed

Fórumlakó

• V.I.P.
  • PipaPipa
  • 776 Hozzászólás:

Elküldve: 2016 december 24 - 11:21

Uraim!....

Karácsony van. Keressük meg a béke csíráit szívünkben (mert mindenkiében ott van), és legalább most ne folytassuk ebben a hangnemben.....

Ezúton is kívánok minden fórumtársnak Békés Boldog Ünnepeket, és sok sikert az eljövendő Új Évre! 

:gift:

Szerkesztve dragonweed által: 2016 december 24 - 11:22

• 2

#376 asebestyen

asebestyen

Nyugdijas klub

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.154 Hozzászólás:
  • Interests:Magyar Vocal Jazz

Elküldve: 2016 december 24 - 11:09

Szappanoperákat, vagy társadalmi drámákat kellene írnod. Hagyjuk már ezt a sértődöttséget, meg az üldözési mániát! Sokan örömmel olvasnánk Dragonweed tapasztalatairól, projectjeiről, de ne akadjunk már fenn, ha valaki néha közbeszúr egy megjegyzést! Ki és miért akarna fogást találni rajta? Gondolatokat cserélni vele viszont láthatóan többen is szeretnének. Van itt olyan kolléga, aki kizárólag mérések alapján fejleszt hangsugárzókat? Szerintem pont annyira nincs, mint olyan, aki minden elméleti tudás nélkül hozott össze nagyszerű hangdobozokat sorozatban. Azt gondolom, Dragonweed sem találomra markolt bele egy alkatrészekkel teli vödörbe, hogy azokat véletlenszerűen összeforrasztgatva létrehozza a tökéletes hangváltót. Ha az embernek megvan egy bizonyos rutinja, sok tervezési és mérési lépést fejben is le tud játszani, de mire ideáig eljutott, vélhetően sok-sok mérést és számítást végzett.

Egy szót se érdemelsz...

Szerkesztve asebestyen által: 2016 december 24 - 11:11

• 0

#377 dragonweed

dragonweed

Fórumlakó

• V.I.P.
  • PipaPipa
  • 776 Hozzászólás:

Elküldve: 2016 december 24 - 10:51

Szappanoperákat, vagy társadalmi drámákat kellene írnod. Hagyjuk már ezt a sértődöttséget, meg az üldözési mániát! Sokan örömmel olvasnánk Dragonweed tapasztalatairól, projectjeiről, de ne akadjunk már fenn, ha valaki néha közbeszúr egy megjegyzést! Ki és miért akarna fogást találni rajta? Gondolatokat cserélni vele viszont láthatóan többen is szeretnének. Van itt olyan kolléga, aki kizárólag mérések alapján fejleszt hangsugárzókat? Szerintem pont annyira nincs, mint olyan, aki minden elméleti tudás nélkül hozott össze nagyszerű hangdobozokat sorozatban. Azt gondolom, Dragonweed sem találomra markolt bele egy alkatrészekkel teli vödörbe, hogy azokat véletlenszerűen összeforrasztgatva létrehozza a tökéletes hangváltót. Ha az embernek megvan egy bizonyos rutinja, sok tervezési és mérési lépést fejben is le tud játszani, de mire ideáig eljutott, vélhetően sok-sok mérést és számítást végzett.

Egyetértek. Senki nem üldöz senkit, párbeszédek folynak, a -néha elkerülhetetlen- véleményütközésekkel, konfliktusokkal.

Amíg ezek nem csapnak át személyeskedésbe, sértegetésbe, ezzel semmi gond nincsen, az élet -mindenhol- erről szól.

Lehet és is túlreagáltam pár hozzászólást, ezért elnézést kérek.

A résztvevők, hozzászólók tapasztalatát, szakmai tudását tekintve mindenképpen érdemes folytatnunk, mert sokkal többet veszíthetünk, mint amit a sértett egók nyerhetnek ha befejezzük.

Bár alapvetően én fülre terveztem, és tervezek, én is mérek rendszeresen, és mielőtt hozzákezdek végzek számításokat is, ez elengedhetetlen.

Azt, hogy a végtermék mennyiben a mérések és számítások, ill. mennyiben a fülelés alapján történt módosítások, finomhangolások eredménye, pedig nagyrészt az alkotó elméleti tudásának, gyakorlatának, módszereinek,és hallásának kombinációja határozza meg.

Ez pedig -nyivánvalóan- egyénenként különböző, egyik sem jobb vagy rosszabb a másiknál, mindössze más.

• 5

#378 ​fapaci

​fapaci

Tizezresek klubja

• Luxor kábelek
  • 13.582 Hozzászólás:
  • Nem:Nincs megadva

Elküldve: 2016 december 24 - 10:27

Nagyon kíváncsi lennék, hogy aki szerint műszakilag minden magyarázható, milyen hangsugárzót építene a füle nélkül, csak mérve.

Mer utólag mindent meg lehet magyarázni meg az ellenkezőjét is. Mielőtt egyesek megpróbálnák félremagyarázni, amit írtam, nem arra gondolok, hogy nem kell mérni, nem kell foglalkozni a műszaki paraméterekkel.

Végre van itt valaki, aki megosztja a tudását, ami valóban van, nem csak leszól mindent, fórumtársait nem nézi le, már nagyon komoly dolgokat tett le az asztalra, erre egyesek kezdik fúrni, kedvét szegni. Jó lenne ha jó messzire eleveznének innen, mert ahogy nézem, a harmat gyenge próbálkozások arra jók, hogy Dragonweed kedvét vegye, de fogást nem sikerül találni. Persze mikor nem sikerül, jön a duma, hogy ez nem az volt, aminek látszott.... Aki olyan okosnak érzi magát, legyen vele boldog, mi meg had tanuljunk egy hiteles Embertől.  :smile53:

Szerkesztve ​fapaci által: 2016 december 24 - 10:35

• 2

#379 dragonweed

dragonweed

Fórumlakó

• V.I.P.
  • PipaPipa
  • 776 Hozzászólás:

Elküldve: 2016 december 23 - 22:45

Ha már feljött ez a téma, az esetleg érdeklődők figyelmébe ajánlom ezt a felvételt, több rendszeren hallottam, ilyen zongorahangot -az élő előadáson kívül - nagyon keveset hallani. CD játszón is játszható (dupla) SACD. 

Nem könnyű hozzájutni, és nem is olcsó, de ha valaki szeretné tudni, hogyan "szól" egy zongora, és van hozzá megfelelő rendszere, akkor ez az amit meg kell hallgatni.

Csatolt képek:

• 4051_GeBo_1000shop.jpg

Szerkesztve dragonweed által: 2016 december 23 - 22:47

• 0

#380 trane

trane

elektrobaroCkdzsezzer

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 6.589 Hozzászólás:

Elküldve: 2016 december 23 - 22:32

Nem kell! Voltam így, ahogy mások is...admin lezár, adatok mentése, elköszöngetés...minek?? Pont Karácsony, Ünnepek, adott a lehetőség, szünetet kell tartani, majd kedv esetén folytatni. Ha nincs kedv (és idő), akkor olvasgatni, csak néha írni...ahogy én is. Nem kell ebből ügyet csinálni. Ide is és máshova is nyugodtan bedobható mottó Daniel von Recklinghausen-től (HHScott):

"If it measures good and sounds bad, it is bad. If it measures bad and sounds good, you've measured the wrong thing!"

És egy kapcsolódó rövid cikk a Stereophile Mag. egyik számából John Atkinson-tól:

http://www.stereophi...-it-sounds-good

Kellemes Ünnepeket!

ha már belinkelted az oldalt - köszi :smile32:  -, hadd' emeljek ki belőle egy részt: "...For the listener's reaction to sound to truly reflect the performance of a component, therefore, he or she must have suitably informed his or her subconscious by becoming a) familiar with the range of performance available at any price—otherwise this phrase degenerates into empty word-spinning—and B) as familiar as possible with the real sounds of real musical instruments in real acoustic spaces.

The latter is an essential part of an audiophile's education: If you don't sensitize yourself to the differences between, for examples, the tonal quality of an oboe and that of a soprano saxophone, or the difference between a Fender Stratocaster electric guitar or a Gibson Les Paul, then you won't detect the fact that a loudspeaker can confuse their sounds—something that J. Gordon Holt touches on in a 1964 essay ..." :smile53: szóval mikor valaki véleményt alkot egy rendszerről/eleméről, tegye a szívére a kezét, valóban ismeri-e az akusztikus hangszerek hangját és megszólalását :quetionmark: (a többi úgyis erősített, ergo a hangmérnök fülei/elképzelése alapján kikevert hang) - és itt gondolok pl. arra a 'klasszikus' hang(zás)-ideálra (sic.!), amikor egy zongora hangjának valaki egy végtelenül finom és halk valamit vél Oscar Peterson-nál... gondolkodik.gif

• 0

1 felhasználó olvassa ezt a témát.

1 felhasználó, 0 vendég, 0 anonim felhasználó

dragonweed