Ugrás a tartalomhoz

AVX Café

Fotó

Dragonweed DIY (Ex Totem Acoustic)

• Please log in to reply
1181 válasz erre a témára

#361 dragonweed

dragonweed

Törzsvendég

• V.I.P.
  • PipaPipaPipa
  • 1.020 Hozzászólás:
  • Nem:Férfi

Elküldve: 2017 március 28 - 07:38

Mindenki retteg a modellügynökségek zaklatásától. Tudvalevő, hogy a hifisek a legjobbképűek.  ;peace;

Bár modellnek nem mindnyájan lennénk alkalmasak, de azt pl. el tudom képzelni, hogy bizonyos típusú filmekhez találnának közülünk szereplőket a tekintetünkben lobogó sajátos tűz miatt .... 31_1_21.gif

• 3

#362 dragonweed

dragonweed

Törzsvendég

• V.I.P.
  • PipaPipaPipa
  • 1.020 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 március 28 - 07:34

Sajnos csak kora délutánig tudtam maradni, de amit addig hallottam kifejezetten tetszett. Ebbe beleértendőek a Panther dobozok és a TMP hibrid erősítő is. Ideális körülmények között is szívesen megfülelném őket.

Várom a következő találkozót, amin bízom benne, hogy az omnisugárzókat is hallhatom.

Egy dolgot talán érdemes lenne bevezetni: érkezéskor kis névtáblára/kitűzőre mindenkinek felírni a nevét :)

Terveim szerint a következő összejövetelünkön ott lesznek az omnik, (is) de azt tudni kell, hogy azokban 12 cm-es "mélysugárzó" dolgozik, tehát 50 négyzetméteren hallgatni, megítélni őket eléggé merész vállalkozás. Az ő világuk max. 20-25 nm-ig terjed, méretükből adódóan korlátozott hangerővel.

Ideális ( gondolkodik.gif ) körülmények mindenkinek a saját otthonában, rendszerében lennének, de azt meg elég nehéz megoldani. Amúgy nem tartom valószínűnek, hogy a Panther-ből több is fog készülni. Ezek eredetileg egyedi (de meghíúsult) rendelésre készültek, meglevő alkatrészekből válogatva, tehát igazából újra kellene tervezni a váltót olyan holmikkal amiket biztosan, és folyamatosan be lehet szerezni. Ez  pedig belátható időn belül, nem fog megtörténni, hacsak nem érkezik megrendelés legalább 2-3 párra, mert iszonyúan időrabló munka....

Szerkesztve dragonweed által: 2017 március 28 - 07:47

• 0

#363 TMP

TMP

Újonc fórumos

• Regisztrált felhasználó
  • Pipa
  • 40 Hozzászólás:
  • Nem:Nincs megadva

Elküldve: 2017 március 28 - 07:23

Mindenki retteg a modellügynökségek zaklatásától. Tudvalevő, hogy a hifisek a legjobbképűek.  ;peace;

:hahaha: :hahaha: :hahaha:   ez jó volt napindításnak... :smile32:

• 0

#364 asebestyen

asebestyen

Nyugdijas klub

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.542 Hozzászólás:
  • Interests:Magyar Vocal Jazz

Elküldve: 2017 március 28 - 06:56

Jó ötlet igen, de lehetne arcot tenni ide is mint Én  :D

Gondolom nem szégyelli magát senki  :D

• 2

#365 hodyka

hodyka

Törzsvendég

• V.I.P.
  • PipaPipaPipa
  • 1.449 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 március 28 - 05:46

Jó ötlet a névtábla!

Jó ötlet igen, de lehetne arcot tenni ide is mint Én  :D

Gondolom nem szégyelli magát senki  :D

• 1

#366 Bécó

Bécó

Fórumlakó

• PipaPipa
  • 872 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 március 27 - 21:16

Jó ötlet a névtábla!
  • 0

#367 svan

svan

Nincs visszaút

• PipaPipa
  • 195 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 március 27 - 20:52

Sajnos csak kora délutánig tudtam maradni, de amit addig hallottam kifejezetten tetszett. Ebbe beleértendőek a Panther dobozok és a TMP hibrid erősítő is. Ideális körülmények között is szívesen megfülelném őket.

Várom a következő találkozót, amin bízom benne, hogy az omnisugárzókat is hallhatom.

Egy dolgot talán érdemes lenne bevezetni: érkezéskor kis névtáblára/kitűzőre mindenkinek felírni a nevét :)
  • 0

#368 dragonweed

dragonweed

Törzsvendég

• V.I.P.
  • PipaPipaPipa
  • 1.020 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 március 26 - 16:31

STS Siltech Volume1 demo lemez..

Sajna mégsem... Itt:

http://www.soundfide...ience-volume-1/

megvan az összes STS demó CD tartalma, azokon biztos nincsen.... vagy vak vagyok,.... pedig átnéztem az összeset  sad.gif gondolkodik.gif

Hopp, mégis megvan:

http://www.horizontr...iophile-Test-CD

Szerkesztve dragonweed által: 2017 március 26 - 16:33

• 0

#369 menyus2

menyus2

Fórumlakó

• V.I.P.
  • PipaPipa
  • 502 Hozzászólás:
  • Interests:„Az ember, aki legbelül zenétlen, s nem hat rá édes hangok egyezése, az kész az árulásra, taktikára, s szelleme tompa, mint az éjszaka s érzelme komor, mint az Erebus: meg ne bízz benne. Hallgass a zenére.” (Shakespeare)

Elküldve: 2017 március 26 - 16:26

Ez gyors volt.... :)  Köszönjük!  :tutiok:

Szivesen

Az elkovetok pedig: Concord Record –

SACD-1634-6

©®2013
  • 0

#370 dragonweed

dragonweed

Törzsvendég

• V.I.P.
  • PipaPipaPipa
  • 1.020 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 március 26 - 16:12

Ez gyors volt.... :)  Köszönjük!  :tutiok:

• 0

#371 menyus2

menyus2

Fórumlakó

• V.I.P.
  • PipaPipa
  • 502 Hozzászólás:
  • Interests:„Az ember, aki legbelül zenétlen, s nem hat rá édes hangok egyezése, az kész az árulásra, taktikára, s szelleme tompa, mint az éjszaka s érzelme komor, mint az Erebus: meg ne bízz benne. Hallgass a zenére.” (Shakespeare)

Elküldve: 2017 március 26 - 15:51

Ezzel én is így voltam. Az valami szenzációsan eltalált felvétel, ritkán hallani nagyzenekart ilyen jól mikrofonozva, és keverve. Sajna nem tudom kik követték el. A netről szedtem le anno, valamelyik audio cég demólemezén van, de már nem emlékszem melyiken...

• 0

#372 dragonweed

dragonweed

Törzsvendég

• V.I.P.
  • PipaPipaPipa
  • 1.020 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 március 26 - 15:43

Professzionális volt az előadás!Nyilván ideálisabb helyen bizonyosan jobb hangot produkált volna a rendszer!De így is jó volt!Nekem a Pink Panther-en tetszett a legjobban!

Ezzel én is így voltam. Az valami szenzációsan eltalált felvétel, ritkán hallani nagyzenekart ilyen jól mikrofonozva, és keverve. Sajna nem tudom kik követték el. A netről szedtem le anno, valamelyik audio cég demólemezén van, de már nem emlékszem melyiken...

• 0

#373 Bécó

Bécó

Fórumlakó

• PipaPipa
  • 872 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 március 26 - 14:08

Professzionális volt az előadás!Nyilván ideálisabb helyen bizonyosan jobb hangot produkált volna a rendszer!De így is jó volt!Nekem a Pink Panther-en tetszett a legjobban!
  • 0

#374 asebestyen

asebestyen

Nyugdijas klub

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.542 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 március 26 - 13:25

Miután én szerveztem ezt az egészet illene nekem beszámolni róla. 10-kor kezdtünk, a legtöbben- dél körül- kb. 35-en voltunk. Felváltva hallgattunk zenét, illetve mondtam a magamét, amiről egyelőre nem tudom kinek mennyire tetszett, illetve volt érthető. Bár igyekeztem közérthető maradni, néha biztos belecsúsztam a szakmai zsargon túlzott használatának a hibájába, ezt nézze el aki így érezte.

A hangzás nem volt 100%-os (nagyon kevés helyen az), a terem akusztikája sajnos elég rossz volt, rengetek sík, erősen visszaverő felület, bútorok, berendezés alig, ezért több helyen -főként a mélytartományban - eléggé hozzátett a hangzáshoz, ettől eltekintve egész tűrhetően szólalt meg a zene. Nem voltak elszállt árú elemek a rendszerben, normál minőségű kábeleket használtunk, egy olcsó de rendesen megtuningolt CD játszóval.

A saját végfokaimmal kezdtük, aztán ezeket lecseréltük Tamás erősítőire,(TMP) ami jelentős javulást hozott az összképben, a teljesítményükhöz mérten nagyon jól bírták. 40 Wattjukhoz képest igen derekasan helytálltak, plusz jóval tisztábban, definiáltabban tolmácsolták a Zenét mint a Vincent-ek.

Voltak személyes beszélgetések, eszmecserék, senki nem inzultált senkit ( :) ), szóval szerintem elég jó hangulatú, jól sikerült találkozó kerekedett ki belőle. A tervezett időben, kb. ötkor fejeztük be, akkorra kb. tízen maradtunk.

A Párducokról nem akarok sokat beszélni, -talán mások majd megteszik helyettem- megítélésem szerint a "környezeti hatásoktól" eltekintve nagyon kellemesen muzsikáltak. Minden műfajjal kipróbáltuk, úgy gondolom egyikkel sem vallott szégyent, meglehetősen hűen mutatta meg a felvételek minőségét.

Ahogy egy korábbi kommentben is olvashattátok egyértelmű, hogy egy jó akusztikájú helységben, drágább forrást illetve kábelezést használva mind az erősítő, mind a dobozok többet hoztak volna magukból, de így is eléggé hallgatható élményben volt részük azoknak akik eljöttek.

Köszönöm szépen!  :smile53:

• 0

#375 dragonweed

dragonweed

Törzsvendég

• V.I.P.
  • PipaPipaPipa
  • 1.020 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 március 26 - 13:19

Lehetne esetleg, hogy valaki pár sorban leírja a tegnapi eseményeket? Természetesen az élmény azoké marad csak, akik ott tudtak lenni, de hogy van-e esetleg valami olyan, amit mi is megtudhatnánk?

Köszönöm,

ákos

Miután én szerveztem ezt az egészet illene nekem beszámolni róla. 10-kor kezdtünk, a legtöbben- dél körül- kb. 35-en voltunk. Felváltva hallgattunk zenét, illetve mondtam a magamét, amiről egyelőre nem tudom kinek mennyire tetszett, illetve volt érthető. Bár igyekeztem közérthető maradni, néha biztos belecsúsztam a szakmai zsargon túlzott használatának a hibájába, ezt nézze el aki így érezte.

A hangzás nem volt 100%-os (nagyon kevés helyen az), a terem akusztikája sajnos elég rossz volt, rengetek sík, erősen visszaverő felület, bútorok, berendezés alig, ezért több helyen -főként a mélytartományban - eléggé hozzátett a hangzáshoz, ettől eltekintve egész tűrhetően szólalt meg a zene. Nem voltak elszállt árú elemek a rendszerben, normál minőségű kábeleket használtunk, egy olcsó de rendesen megtuningolt CD játszóval.

A saját végfokaimmal kezdtük, aztán ezeket lecseréltük Tamás erősítőire,(TMP) ami jelentős javulást hozott az összképben, a teljesítményükhöz mérten nagyon jól bírták. 40 Wattjukhoz képest igen derekasan helytálltak, plusz jóval tisztábban, definiáltabban tolmácsolták a Zenét mint a Vincent-ek.

Voltak személyes beszélgetések, eszmecserék, senki nem inzultált senkit ( :) ), szóval szerintem elég jó hangulatú, jól sikerült találkozó kerekedett ki belőle. A tervezett időben, kb. ötkor fejeztük be, akkorra kb. tízen maradtunk.

A Párducokról nem akarok sokat beszélni, -talán mások majd megteszik helyettem- megítélésem szerint a "környezeti hatásoktól" eltekintve nagyon kellemesen muzsikáltak. Minden műfajjal kipróbáltuk, úgy gondolom egyikkel sem vallott szégyent, meglehetősen hűen mutatta meg a felvételek minőségét.

Ahogy egy korábbi kommentben is olvashattátok egyértelmű, hogy egy jó akusztikájú helységben, drágább forrást illetve kábelezést használva mind az erősítő, mind a dobozok többet hoztak volna magukból, de így is eléggé hallgatható élményben volt részük azoknak akik eljöttek.

Szerkesztve dragonweed által: 2017 március 26 - 13:21

• 5

#376 TMP

TMP

Újonc fórumos

• Pipa
  • 40 Hozzászólás:
  • Nem:Nincs megadva

Elküldve: 2017 március 26 - 13:00

Szerintem ennyiért a párducot is megkapod ;) "Új" árban...

• 0

#377 dragonweed

dragonweed

Törzsvendég

• V.I.P.
  • PipaPipaPipa
  • 1.020 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 március 26 - 12:56

A high-endet számomra a használtpiac árazza be. ;)

Ezzel nagyrészt egyetértek, jól tudjuk, hogy itt minden kb. kétszer (vagy még többször) annyiért kerül a boltokba, mint amennyit valóban ér. De a direkt marketinget nagyon kevés gyártó tudja megengedni magának, mert az is nagyon költséges mulatság. Voltak páran akik megpróbálták, de általában csúfosan belebuktak.

Így marad a szokásos jól bejáratott rendszer: gyártó - nagyker - kisker, meg a végére a kettes szorzó. Sajnos ma a világ így működik, ezzel nem tudunk mit tenni, azon kívül, hogy tudomásul vesszük...

• 0

#378 asebestyen

asebestyen

Nyugdijas klub

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.542 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 március 26 - 12:32

Lehetne esetleg, hogy valaki pár sorban leírja a tegnapi eseményeket? Természetesen az élmény azoké marad csak, akik ott tudtak lenni, de hogy van-e esetleg valami olyan, amit mi is megtudhatnánk?

Köszönöm,

ákos

• 0

#379 Indy

Indy

Hosszútávú zenehallgató

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • 3.149 Hozzászólás:
  • Interests:Vintage

Elküldve: 2017 március 26 - 12:29

750-ért, hmmm.... biztos jó, de ez egy kicsit soknak tűnik érte.
Jó tudom, mennyi lehet az új ára.. de épp most néztem, a Forest Signature új ára Kanadában (Bay Bloor Audio -Toronto) 6500 CAN $, az kb. 1.4 millió honi pénzben. A Párduc meg szerintem legalább olyan jó (ha nem jobb), de persze ez csak egy mezei párduc, nem egy NagyTotem.... :D

A high-endet számomra a használtpiac árazza be. ;)
  • 1

#380 dragonweed

dragonweed

Törzsvendég

• V.I.P.
  • PipaPipaPipa
  • 1.020 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 március 26 - 12:26

750-ért,   hmmm....  biztos jó, de ez egy kicsit soknak tűnik érte. 

Jó tudom, mennyi lehet az új ára.. de épp most néztem, a Forest Signature új ára Kanadában (Bay Bloor Audio -Toronto) 6500 CAN $, az kb. 1.4 millió honi pénzben. A Párduc meg szerintem legalább olyan jó (ha nem jobb), de persze ez csak egy mezei párduc, nem egy NagyTotem.... :D

• 0

2 felhasználó olvassa ezt a témát.

1 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó

szabo.lajos