Ugrás a tartalomhoz

AVX Café

Fotó

Dragonweed DIY (Ex Totem Acoustic)

• Please log in to reply
663 válasz erre a témára

#1 dragonweed

dragonweed

Fórumlakó

• V.I.P.
  • PipaPipa
  • 776 Hozzászólás:
  • Nem:Férfi

Elküldve: Tegnap, 15:01

Utolsó ehhez a körhöz.... A Totem-nél történt: Egy vérprofi asztalos céggel készíttettük a Shaman dobozait ( a szub részről lesz szó amin a felső rész áll). Kaptunk egy mintát, minden tökéletes volt.

Ezután elment egy 20 db-os rendelés, meg is jött időben, csak éppen a hangszóró süllyesztési kör átmérője volt 2 mm-rel kisebb mint kellett volna.... Szerencsére hamar korrigálták, sikerült látható nyom nélkül javítani, anélkül ki kellett lehetett volna őket dobni, plusz a késlekedés és a hiba miatt kaptunk rendes árengedményt...

Szóval ennyit a hibázásról, meg a tökéletességről. A baj akkor van, ha a készítő nem kooperatív, vagy valamiért megpróbál kibújni a felelősség alól.

• 0

#2 avl2

avl2

Kezdő Forumlakó

• V.I.P.
  • PipaPipaPipa
  • 1.790 Hozzászólás:

Elküldve: Tegnap, 14:42

Na jó, ez az én hülyeségem volt, hogy egyáltalán felhoztam, nem kellett volna..... Elnézést mindenkitől, de akkor nagyon felforrt az agyvizem, és én is csak emberből vagyok, néha kicsit hirtelen természetű (bár elég sok kell hogy elveszítsem a türelmemet, néha sikerül).

Szerintem felejtsük el ezt a témát, a tanulságokat mindenki levonhatta -ha volt mit.

Istvánt meg külön megkérem - a legmélyebb tisztelettel - , hogy engedje el végre ő is ezt a témát, én is igyekszem lehiggadni, és tenni tovább a dolgomat.

Ha valaki van olyan szerencsés, hogy még soha nem tévedett, nem nyúlt mellé, annak minden elismerésem.

elengedem én is a temat.  de szerintem azert nem volt ez annyira nem idevalo, a cimhez passzol, abban a temaban tapasztalat, es szerintem ez forum, ahol van helye - legalabb az indito beirasodnak, ha meg reakcio jön arra, nem csoda :-)

• 0

#3 avl2

avl2

Kezdő Forumlakó

• V.I.P.
  • PipaPipaPipa
  • 1.790 Hozzászólás:

Elküldve: Tegnap, 14:29

...

ezt akkor mind odakint, vagy magyar földön? Valami nem stimmel.

Azt meg nagy bátorság feltételezni, hogy odakint nem fordulhat elő hasonló bakizás. Jaj, dehogy nem.

nem feltetelez(t)em.   11+ evet eltem, dolgoztam A-ban, az utobbi 9 evben CH-beli cegnek dolgozok itthonrol, es persze gyakran szemelyesen is ott.

ezek alapjan azert allitom, hogy ott kevesebb, ritkabb a bakizas - igaz, ritkabb a nem szamlas munka is.  termeszetesen ahol munka folyik, ott hull a forgacs is = van hiba is.

(pl. asztalossal is volt A-ban tapasztalatom; sok eve, ablakok kapcsan, fel sem merült benne, hogy nincs szamla, kegyetlen ára volt, de baki sem volt)

• 0

#4 dragonweed

dragonweed

Fórumlakó

• V.I.P.
  • PipaPipa
  • 776 Hozzászólás:

Elküldve: Tegnap, 12:40

Na jó, ez az én hülyeségem volt, hogy egyáltalán felhoztam, nem kellett volna..... Elnézést mindenkitől, de akkor nagyon felforrt az agyvizem, és én is csak emberből vagyok, néha kicsit hirtelen természetű (bár elég sok kell hogy elveszítsem a türelmemet, néha sikerül).

Szerintem felejtsük el ezt a témát, a tanulságokat mindenki levonhatta -ha volt mit.

Istvánt meg külön megkérem - a legmélyebb tisztelettel - , hogy engedje el végre ő is ezt a témát, én is igyekszem lehiggadni, és tenni tovább a dolgomat.

Ha valaki van olyan szerencsés, hogy még soha nem tévedett, nem nyúlt mellé, annak minden elismerésem.

Szerkesztve dragonweed által: Tegnap, 12:42

• 0

#5 Giorgio12

Giorgio12

Fórumlakó

• V.I.P.
  • PipaPipa
  • 761 Hozzászólás:

Elküldve: Tegnap, 12:39

Élvezetes beszélgetés, ugye?

• 0

#6 -KP-

-KP-

Őslakos

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 4.348 Hozzászólás:
  • Interests:42

Elküldve: Tegnap, 12:10

ezt muszáj itt megbeszélni?

• 1

#7 istvan01

istvan01

Beköltözött

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.417 Hozzászólás:

Elküldve: Tegnap, 11:36

szerencse ?  statisztikat szerintem jobban ismered mint en :-)

sok ev nem mo.-i tapasztalat nem biztos hogy nagy elöny - söt akár hatrany is lehet - egy mo.-i valosag "kezeleseben"

Lehet hogy más nyelvet olvasunk, de

"a dobozok elkészítésére megkértem egy régi, és EDDIG gyönyörűen dolgozó asztalos barátomat (több mint 20 éve ismerem)."

ezt akkor mind odakint, vagy magyar földön? Valami nem stimmel.

Azt meg nagy bátorság feltételezni, hogy odakint nem fordulhat elő hasonló bakizás. Jaj, dehogy nem.

• 0

#8 avl2

avl2

Kezdő Forumlakó

• V.I.P.
  • PipaPipaPipa
  • 1.790 Hozzászólás:

Elküldve: Tegnap, 11:00

...Nekem hasonló esetemben miért nem fordult elő ezt megközelítő dolog sem? ...

szerencse ?  statisztikat szerintem jobban ismered mint en :-)

sok ev nem mo.-i tapasztalat nem biztos hogy nagy elöny - söt akár hatrany is lehet - egy mo.-i valosag "kezeleseben"

• 0

#9 istvan01

istvan01

Beköltözött

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.417 Hozzászólás:

Elküldve: Tegnap, 10:14

sajat szakmamban az egyik elöljarom (a szo jo ertelmeben, mert mondjuk 20-25 ev tapasztalattal elöttem jart), vagy "mesterem" biztatott, mondta, követelte: csinaljuk magunk, vezessem le magam a kepleteket, összefüggeseket, mert ha masok altal összerakott "rutint" (szamolo eljarast) hasznalunk, nem biztos, hogy ertjük mi miert van ugy, es esetleg a mi esetünkre nem is passzol ugy.

szoval egyetertek: ha az igenyesseg szintja az, hogy a "beszallito" bizonytalanul tudja azt elerni, akkor bizony több resszel van nehézség.

istvan01 hozzaszolasat en is kicsit kekeckedönek erzem (nem elöször itt).  Nem gondolom feltetlenül, hogy direkt "beszolas", de nem is elöször erzödik ezen topicban igy.  meg akkor is, ha tartalmilag ertem, erthetö, hogy istvan01 igy gondolja.  erzelmileg szerintem erthetö, hogy dragonweed-nek nem esett jol az ilyen doboz, es nyilvanosan megosztotta [akkor is ertem, ha en nem vagyok egy forumon nagyon "megoszto" :-) ]

PEACE, RESPECT es empátia. mindenkinek minden jot !

OFF

mosakodás helyett
Még egyszer hangsúlyozom, nem velem van a baj, hanem annak a doboznak a legyártásával és minőségi kifogásával, ami igényesség kérdése kinek mennyire felel meg.
Nekem hasonló esetemben miért nem fordult elő ezt megközelítő dolog sem? Én, mint abszolút amatőr diy hangfal építésben, kétszer gyártattam dobozokat egy olyan asztalossal, aki még életében nem gyártott hangdobozt. Lerajzoltam, ilyen-olyan CAD-el, felület kezelést nem kértem (egy másik nem hangfalas ügyben kértem, az nagyon szép lett) és minden tökéletes lett. Amiben volt némi kifogásom, nagyobb él kerekítést szerettem volna, de ő tudta, miért nem szabad többet, mert legyöngül a ragasztott-csapolt csatlakozás.
Ha mögöttem lenne húsz év hangdoboz tervezési, méretezési, gyártatási, bemérési és hozzá kevés marketing tapasztalatom, akkor talán ennél is jobban csinálnám, de nincs, is nem is kívánok ebbe az irányba elmenni.

• 0

#10 avl2

avl2

Kezdő Forumlakó

• V.I.P.
  • PipaPipaPipa
  • 1.790 Hozzászólás:

Elküldve: Tegnap, 08:59

...Miért írtam ezt itt le? Egyrészt tanulságként, a magam és mások számára, hogy csak az biztos amit amit magad megcsinálsz, soha ne vedd készpénznek senki ígéretét, és csak olyan dolgot vállalj el, amit tudod hogy TE magad meg tudsz csinálni....

sajat szakmamban az egyik elöljarom (a szo jo ertelmeben, mert mondjuk 20-25 ev tapasztalattal elöttem jart), vagy "mesterem" biztatott, mondta, követelte: csinaljuk magunk, vezessem le magam a kepleteket, összefüggeseket, mert ha masok altal összerakott "rutint" (szamolo eljarast) hasznalunk, nem biztos, hogy ertjük mi miert van ugy, es esetleg a mi esetünkre nem is passzol ugy.

szoval egyetertek: ha az igenyesseg szintja az, hogy a "beszallito" bizonytalanul tudja azt elerni, akkor bizony több resszel van nehézség.

istvan01 hozzaszolasat en is kicsit kekeckedönek erzem (nem elöször itt).  Nem gondolom feltetlenül, hogy direkt "beszolas", de nem is elöször erzödik ezen topicban igy.  meg akkor is, ha tartalmilag ertem, erthetö, hogy istvan01 igy gondolja.  erzelmileg szerintem erthetö, hogy dragonweed-nek nem esett jol az ilyen doboz, es nyilvanosan megosztotta [akkor is ertem, ha en nem vagyok egy forumon nagyon "megoszto" :-) ]

PEACE, RESPECT es empátia. mindenkinek minden jot !

• 0

#11 -KP-

-KP-

Őslakos

• V.I.P.
  • 4.348 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 február 19 - 18:51

Mi nem életszerű?  Lehet félreértettél.... A doboz alatt az üres dobozt értettem, amibe a hangszórók és a körítés kerülnek.

Ha azt valaki készen idehozza, semmi gond összerakom, megcsinálom, de DOBOZ készítést, készíttetést többet nem vállalok.

Ez remélem megérthető.

Értettem elsőre is mire gondolsz :)

• 0

#12 dragonweed

dragonweed

Fórumlakó

• V.I.P.
  • PipaPipa
  • 776 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 február 19 - 18:32

Mi nem életszerű?  Lehet félreértettél.... A doboz alatt az üres dobozt értettem, amibe a hangszórók és a körítés kerülnek.

Ha azt valaki készen idehozza, semmi gond összerakom, megcsinálom, de DOBOZ készítést, készíttetést többet nem vállalok.

Ez remélem megérthető.

• 0

#13 -KP-

-KP-

Őslakos

• V.I.P.
  • 4.348 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 február 19 - 18:20

A tanulságokat levontam, ezen túl ilyet nem játszunk, ha valakinek doboz kell, oldja meg, ha meg nem, vegyen amilyet szeretne.

Szia,

ez kicsit olyan keserűen hangzott :( Ettől független szerintem ez azért így nem túl életszerű. 

• 0

#14 dragonweed

dragonweed

Fórumlakó

• V.I.P.
  • PipaPipa
  • 776 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 február 19 - 17:51

Uraim.... mindenkinek igaza van, meg persze senkinek sincs, ahogy szokott lenni. Ezt a bulit mindenki megszívta, a megrendelő, a doboz készítője, de leginkább én, mert nyilvánvalóan rajtam lett elverve a por nem is gyengén.

A tanulságokat levontam, ezen túl ilyet nem játszunk, ha valakinek doboz kell, oldja meg, ha meg nem, vegyen amilyet szeretne.

Ezt a munkát igazán úgysem lehet megfizetni, és is azért csinálom, mert ez az amihez úgy ahogy értek  meg meg kell élnem valamiből mert rokkantjáradékból nem igazán könnyű. Nem, nem vagyok profi, ahhoz még sok minden kéne ami nincsen, igyekszem így is a legjobbat kihozni magamból, de mivel ez egy társasjáték néha nem jön össze nekem sem.

Szerintem ne vergődjünk tovább ezen a témán, ha egy mód lesz rá, a dobozok ott lesznek a bemutatón, aztán majd eldöntitek megérte-e a felhajtás.....

A baráti kapcsolat elrontásáról annyit, hogy nem ez volt az első eset az illető asztalos barátommal, de eddig -ha jócskán késve is- normális terméket kaptam a pénzemért. Hát ez most nem így lett, több alkalma elrontani nem lesz, legalábbis nekem biztos nem.

Szerkesztve dragonweed által: 2017 február 19 - 17:54

• 0

#15 istvan01

istvan01

Beköltözött

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.417 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 február 19 - 16:02

Azért kedves Istvan, mert szar lett. Es ha te lennél érintett, nem jatszanad megint az okostonit, ahogy mindig. Tényleg, nem lehetne megoldani, hogy amikor írni van kedved, raulsz a kezedre?

Kedves Sólyom, szerintem az indián nyilaidat nem felém kéne lődözni, miért kéne a kezeimre ülnöm? mert néked ez a szokásod? Itt nem velem van baj, a doboz készítőjével, akit András kritizál itt nyilvánosan, körbemutogtja mint egy .... mert neki nem tetszik, azt persze nem tudjuk mennyiért nem tetszik neki,  vagy az ő megrendelőjének. De ezt a minőségi kifogást nem itt közszemlén kéne elkövetni, ki mit gondol, pfujj, de csúnya ... mikor még nincs is kész, nincs átvéve, pláne az asztalos úriember és barát is, kár lenne így elrontani egy baráti vagy üzleti kapcsolatot.

Egyébként is, András profi, legalább is annak számít.
Részemről lezárom ezt a kérdést, majd a felek megoldják.

• 0

#16 Sólyom

Sólyom

Kezdő Fórumlakó

• Regisztrált felhasználó
  • PipaPipa
  • 283 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 február 19 - 15:16

Azért kedves Istvan, mert szar lett. Es ha te lennél érintett, nem jatszanad megint az okostonit, ahogy mindig. Tényleg, nem lehetne megoldani, hogy amikor írni van kedved, raulsz a kezedre?
  • 4

#17 istvan01

istvan01

Beköltözött

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.417 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 február 19 - 14:06

Én nem "fikáztatattam" a néppel, csak megmutattam mit kaptam a pénzemért, a "nép" meg elmondta a véleményét.  Amúgy már megbeszéltem vele. Rengeteg munkája volt/van, nem ért rá személyesen foglalkozni vele, odaadta egy új dolgozójának, ez lett belőle...... Nem tudom egy igazi profi mennyiért csinál egy ilyet, de szerintem elég becsületes árat fizettem érte.

Ígérete szerint kapok egy új párat, de valahogy most már ebben sem nagyon bízom. Főleg meg hogy mikorra, mert ugye ezt is szerettem volna elvinni a bemutatóra. sad.gif

Így meg nincs képem odavinni ebben az állapotban, mert hiába szól csodásan, ha így néz ki. Azért ebben az árkategóriában már nem mindegy.....

Profi tervezői időszakodban egy beszállítóval szembeni vitádat kiraktad volna a céghonlapra akkor azzal kinek is ártottál volna? Ha meg garanciában javítható, vagy ingyé készít másikat? akkor miért kell itt ... erre nekem nincs alkalmasabb magyar kifejezés, fikáztatni?

• 0

#18 pärt

pärt

Kezdő Fórumlakó

• Regisztrált felhasználó
  • PipaPipa
  • 330 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 február 19 - 13:53

akkor akár mehetünk együtt is - hm :rolleyes:?

Mi már péntek este utazunk, én + 2 db gyermek + 1db feleség + 1db border collie felálásban :D .

A "szabadegyetemre" csak én megyek. (A kutyát még nem kérdeztem, a család tuti nem jön 36_2_20.gif )

Egrieknek bort hozni ér!  Estig az autósok is lebontják.

• 0

#19 dragonweed

dragonweed

Fórumlakó

• V.I.P.
  • PipaPipa
  • 776 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 február 19 - 13:47

Ha meg 20éves barát és gyönyörű munkái ...  akkor talán mégsem kéne itt fikáztatni a néppel .. létezik a barátságnak olyan foka ... szóval beszéld meg vele. Persze ha agyon nyomott ár volt az alku, akkor legfeljebb legközelebb keresel másik asztalost, aki majd a 10-ik példány után megcsinálja elfogadható minőségben és persze árban.

Én nem "fikáztatattam" a néppel, csak megmutattam mit kaptam a pénzemért, a "nép" meg elmondta a véleményét.  Amúgy már megbeszéltem vele. Rengeteg munkája volt/van, nem ért rá személyesen foglalkozni vele, odaadta egy új dolgozójának, ez lett belőle...... Nem tudom egy igazi profi mennyiért csinál egy ilyet, de szerintem elég becsületes árat fizettem érte.

Ígérete szerint kapok egy új párat, de valahogy most már ebben sem nagyon bízom. Főleg meg hogy mikorra, mert ugye ezt is szerettem volna elvinni a bemutatóra. sad.gif

Így meg nincs képem odavinni ebben az állapotban, mert hiába szól csodásan, ha így néz ki. Azért ebben az árkategóriában már nem mindegy.....

Szerkesztve dragonweed által: 2017 február 19 - 13:50

• 0

#20 istvan01

istvan01

Beköltözött

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.417 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 február 19 - 13:38

"EDDIG gyönyörűen dolgozó asztalos barátomat (több mint 20 éve ismerem)."

A bejegyzés legszomorúbb része sad.gif 

Ha meg 20éves barát és gyönyörű munkái ...  akkor talán mégsem kéne itt fikáztatni a néppel .. létezik a barátságnak olyan foka ... szóval beszéld meg vele. Persze ha agyon nyomott ár volt az alku, akkor legfeljebb legközelebb keresel másik asztalost, aki majd a 10-ik példány után megcsinálja elfogadható minőségben és persze árban.

• -1

1 felhasználó olvassa ezt a témát.

1 felhasználó, 0 vendég, 0 anonim felhasználó

dragonweed