Ugrás a tartalomhoz

AVX Café

Fotó

Dragonweed DIY (Ex Totem Acoustic)

• Please log in to reply
2512 válasz erre a témára

Szavazás: Kolibri kérdés (87 felhasználó adott le szavazatot)

Milyen taggal bővüljön a Kolibri család?

1. LCR Kolibrik (MTM konfiguráció, magas középen, kicsit hosszabb doboz két méllyel, ami állitva és fektetve is használható, plusz rak hozzá mindenki olyan szubot ami szi ve csücske. Ez lehet 2.1, 3.1, sima Kolibrikkel hátul- LCR-rel középen 5.1. (38 szavazat [43.68%])

Voksolás százalékaránya: 43.68%

2. "mezei" Kolibrik kisméretű de jó minőségű saját aktiv szubbal. (16 szavazat [18.39%])

Voksolás százalékaránya: 18.39%

3. Kolibrik oldalra sugárzó passzi v méllyel (ebben az esetben azt érdemes tudni, hogy a Kolibri mélyközepeknél ez sem lesz (lehet) érzékenyebb!). Itt viszont tényleg játszani kell a váltóval, lehet a varázslat nem fog átjönni.... (4 szavazat [4.60%])

Voksolás százalékaránya: 4.60%

4. Hagyjuk a francba az egészet, jók a Kolibrik ahogy vannak. (29 szavazat [33.33%])

Voksolás százalékaránya: 33.33%

Voks A vendégek nem szavazhatnak

#1 dragonweed

dragonweed

Törzsvendég

• V.I.P.
  • PipaPipaPipa
  • 1.841 Hozzászólás:
  • Nem:Férfi

Elküldve: Tegnap, 20:36

Vajon a Scansonic HD ribbonjai milyenek lehetnek? gondolkodik.gif (Raidho rokonság okán....)

Biztos nagyon jók, de azok nem valódi ribbonok, hanem magnetosztatikus (planár) magassugárzók. A Raidho sem csinál valódi ribbont, csak ilyeneket.

"The new M-series, comprising a compact standmount, two floorstanders and an active subwoofer, is designed around an ultra-light ribbon planar tweeter as used in the MB-series."

A különbség: A valódi ribbon egy szimmetrikus mágneses térben felfüggesztett alumínium szalag, nagyon alacsony (milliohmos) ellenállással, (ehhez illesztőtrafót kell használni), míg a planár -a képeken láthat módon- egy alumíniummal bevont Kapton fóliába maratott meander mintájú vezetővel rendelkezik, és a meghajtást aszimmetrikusan-a hátoldalról- kapja. Ezeknek az ellenállása tiszta ohmos de 6-8 ohm nagyságrendű, közvetlenül hajthatók.

A jobb ribbonokat 2-2.5 kHz-től lehet használni akár másodfokú szűrővel, a planár magasakat általában 3 -5 kHz-től, és meredekebb szűrővel, mert a rezonanciafrekvenciájuk magas, és kevésbé terhelhetők mint a ribbon.

Csatolt képek:

• Rai-Eben-2.jpg
  • raidho_membrane_tweeter000.JPG

Szerkesztve dragonweed által: Tegnap, 20:49

• 2

#2 seadog

seadog

Fórumlakó

• Regisztrált felhasználó
  • PipaPipa
  • 544 Hozzászólás:

Elküldve: Tegnap, 20:10

Vajon a Scansonic HD ribbonjai milyenek lehetnek? gondolkodik.gif (Raidho rokonság okán....)

• 0

#3 dragonweed

dragonweed

Törzsvendég

• V.I.P.
  • PipaPipaPipa
  • 1.841 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 január 18 - 09:31

Ebbe a RAAL tweeterbe én is belefutottam mostanság, monitorsugárzók keresése közben, ezt itt ni nagyon hypeolják több fórumon is: https://positive-fee...-2-loudspeaker/

Én nem tudom, hogy a KEF LS50 mit tudhat, de mindent ahhoz mérnek, hasonlítgatnak mostanában...ezt jobbnak találják, de találtam már olyan youtube videót, ahol a KEF-et hozta ki jobbnak...ehh sötét erdő :)

Nem hallottam még az Ascend-eket a RAAL-okkal, de én is pont azt hallottam, tapasztaltam az AC-kkel amit ott írnak. Fantasztikusan jó felbontás, a legparányibb részletek is döbbenetes életszerűsséggell jönnek át, a tere meg.... hát azt tényleg hallani kell.

"The second quality that jumped out at me was the purity and extension of the treble frequencies. I've owned or evaluated speakers with nearly every type of tweeter, from soft domes (including Dynaudio's venerable Esotar), hard domes (including Focal's beryllium), ribbons, planar, AMT, electrostatic, etc, and there really is a magic to the RAAL ribbons. Transients were reproduced with a level of celerity that was astonishing, and yet were paradoxically imbued with a sweetness that was truly beguiling, even listening in the nearfield. I was able to hear every detail, but the treble range did not divorce itself from the overall musical picture by calling attention to itself."

Amúgy 1500 dollárért  -ahogy ott is írják- iszonyú jó vételnek tűnik, tekintve hogy a ribbonok magukban többe kerülnek mint 600.

https://www.ebay.com...r-/222549809642

Az LS 50-et egyszer hallottam, nem rossz darab, de nem értem mi a nagy felhajtás körülötte( márka, marketing hype?), abban az árkategóriában sok van ami hasonló kvalitású, esetleg még jobb is gondolkodik.gif.  Bár az Ascend-et -ahogy írtam- nem hallottam, de majdnem biztos vagyok benne, hogy középtől felfelé és térvisszaadásban jobb azoknál, kb. ugyanannyiért.

Szerkesztve dragonweed által: 2018 január 18 - 09:33

• 0

#4 kökény

kökény

Törzsvendég

• V.I.P.
  • PipaPipaPipa
  • 1.375 Hozzászólás:
  • Interests:HI-FI

Elküldve: 2018 január 18 - 09:07

Ebbe a RAAL tweeterbe én is belefutottam mostanság, monitorsugárzók keresése közben, ezt itt ni nagyon hypeolják több fórumon is: https://positive-fee...-2-loudspeaker/

Én nem tudom, hogy a KEF LS50 mit tudhat, de mindent ahhoz mérnek, hasonlítgatnak mostanában...ezt jobbnak találják, de találtam már olyan youtube videót, ahol a KEF-et hozta ki jobbnak...ehh sötét erdő :)

Többeknek felkeltette az érdeklődését a sokat emlegetett Aurum Cantus ribbon magassugárzó. (G2)

Az én füleimnek ( :))  az eddig hallottak közül ez a legjobb. Persze vannak még ennél jobbak is, (Raven, RAAL) de csillagászati áron, és annyival nem jobbak amennyivel drágábbak. Sajnos a népszerű(bb) Fountek-ek ennek a nyomába sem érnek... sad.gif

Most a linkelt webshop-ban nagyon jó áron hozzá lehet jutni, ennyiért ilyen magasakat szerintem semmi másból nem lehet kihozni. Nagyon jól párosítható a legtöbb jó minőségű 15-18 cm-es mélyközéppel, ami tisztán eldolgozik legalább 3 kHz-ig.

http://loudspeakersh...g2i-p-1811.html

• 0

#5 dragonweed

dragonweed

Törzsvendég

• V.I.P.
  • PipaPipaPipa
  • 1.841 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 január 17 - 22:22

Többeknek felkeltette az érdeklődését a sokat emlegetett Aurum Cantus ribbon magassugárzó. (G2)

Az én füleimnek ( :))  az eddig hallottak közül ez a legjobb. Persze vannak még ennél jobbak is, (Raven, RAAL) de csillagászati áron, és annyival nem jobbak amennyivel drágábbak. Sajnos a népszerű(bb) Fountek-ek ennek a nyomába sem érnek... sad.gif

Most a linkelt webshop-ban nagyon jó áron hozzá lehet jutni, ennyiért ilyen magasakat szerintem semmi másból nem lehet kihozni. Nagyon jól párosítható a legtöbb jó minőségű 15-18 cm-es mélyközéppel, ami tisztán eldolgozik legalább 3 kHz-ig.

http://loudspeakersh...g2i-p-1811.html

• 2

#6 dragonweed

dragonweed

Törzsvendég

• V.I.P.
  • PipaPipaPipa
  • 1.841 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 január 16 - 08:05

"Low End"  :)   Jó, nem cikizek többet, elnézést.....

• 0

#7 pärt

pärt

Kezdő Fórumlakó

• PipaPipa
  • 370 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 január 15 - 23:40

Ez a cucc nem sérült, ez exhumált!

• 0

#8 Hifilala

Hifilala

Beköltözött

• PipaPipaPipaPipa
  • 2.840 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 január 15 - 23:31

Tessék:
https://www.jofogas....f413896a8a1b385

Pont egy ilyen arc ugrott be!
  • 0

#9 szilvás

szilvás

Kezdő Fórumlakó

• V.I.P.
  • PipaPipa
  • 391 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 január 15 - 23:19

A mai nap "jófogása". Mind a szöveg, mind a portéka állapota figyelemreméltó.

A közép és magassugárzó megoldása egészen egyedi....

Érdemes megnézni! :D

https://www.jofogas....ja_75186890.htm

Lenne vele meló bőven... :D

• 0

#10 zsolosz

zsolosz

Törzsvendég

• V.I.P.
  • PipaPipaPipa
  • 1.750 Hozzászólás:
  • Interests:Prána Gyógyítás + www.pranagyogyito.hu + Meditációk + Zenehallgatás

Elküldve: 2018 január 15 - 23:05

Tessék:
https://www.jofogas....f413896a8a1b385

Kicsit szépséghibás,oda van írva.Ezen a világon semmi sem tökéletes.Magam előtt látom az eladót is szinte!

• 0

#11 Hifilala

Hifilala

Beköltözött

• PipaPipaPipaPipa
  • 2.840 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 január 15 - 22:44

Kicsit szépséghibás,oda van írva.Ezen a világon semmi sem tökéletes.Magam előtt látom az eladót is szinte!
  • 0

#12 dragonweed

dragonweed

Törzsvendég

• V.I.P.
  • PipaPipaPipa
  • 1.841 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 január 15 - 22:03

Szerkesztve dragonweed által: 2018 január 15 - 22:05

• 0

#13 Giorgio12

Giorgio12

Fórumlakó

• V.I.P.
  • PipaPipa
  • 822 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 január 10 - 21:52

Kedves András!

Én pontosan tudtam, hogy amit kiadsz a kezedből, az szuper lesz!

Csak te aggodalmaskodtál! :smile53: :smile53:

• 0

#14 dragonweed

dragonweed

Törzsvendég

• V.I.P.
  • PipaPipaPipa
  • 1.841 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 január 10 - 14:08

Na, úgy néz ki csak összejött.... :)

Az eredeti Alcomax-hoz képest sikerült a 30-33 Hz-et elérni a mélyeknél, -bár némileg kisebb érzékenységgel-, de szerintem azoknál összességében egy nagyságrenddel jobb lett a végeredmény. Nagyon jó ez a két hangszóró együtt. :rolleyes:, csak egy megfelelő dobozt, meg váltót kell hozzájuk faragni. Sajna az az Alcomax-nál nem jött össze. sad.gif

Van még néhány -"logisztikai" - (alkatrészbeszerzési)  probléma, de remélhetőleg ez is megoldódik.

• 2

#15 Giorgio12

Giorgio12

Fórumlakó

• V.I.P.
  • PipaPipa
  • 822 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 január 10 - 10:41

Nos kérem!

Az elkövetkező napokban kéretik nem feltartani Dragonweed pajtást, mivel éppen az én hangsugárzóimat rakja össze!

Szombaton megyek(megyünk) Debrecenbe és ha a csillagok állása is kedvezni fog elkészül!

Ha minden jól sikerül, írok egy megemlékezést a projectről, ami próbára tett minket rendesen! hoyo.gif

• 1

#16 Amatőr61

Amatőr61

Nincs visszaút

• PipaPipa
  • 158 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 január 09 - 11:32

Jó lenne ha emlékeznék rá, de jó 15 éve volt az utolsó a kezem alatt. Valami ilyesmi rémlik, de nem vennék rá mérget....

A képen sajna az értékek nem látszanak, de a konfiguráció az biztosan ez.

A linkelt oldalon a DESCRIPTION alatt ez áll: (lásd az első csatolt -elég rossz- képet)

http://www.ebay.ie/i...R-/251425339947

Köszi, hogy utána néztél.

Minden jó, ha jó a vége: ma bazi nagy kutakodás után megtaláltam az 1993-as jegyzeteimet: azok az értékek, amit írtam. 

Az S3 széria kétféle dómmal is készült, a D25TG verziónál 1μ5 + 2μ5  a  D26TF verziónál pedig 2μ2 + 2μ2 volt párhuzamosan kötve.

• 0

#17 dragonweed

dragonweed

Törzsvendég

• V.I.P.
  • PipaPipaPipa
  • 1.841 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 január 08 - 22:32

Érthető, az indokaid logikusak.

Bocs, egy kis off - valószínűleg Te tudod a válaszokat... :)

Heybrook HB1 váltó / mélyközép induktivitás = 0,65mH, C1= 4,7 μF, R1 = 3W 18 Ohm ?

Magas: C2 (2,5 μF és C3 (1,5 μF vagy ez is 2,2 μF) párhuzamosan kötve ?

Jó lenne ha emlékeznék rá, de jó 15 éve volt az utolsó a kezem alatt. Valami ilyesmi rémlik, de nem vennék rá mérget....

A képen sajna az értékek nem látszanak, de a konfiguráció az biztosan ez.

A linkelt oldalon a DESCRIPTION alatt ez áll: (lásd az első csatolt -elég rossz- képet)

http://www.ebay.ie/i...R-/251425339947

Csatolt képek:

• HB1.jpg
  • Heybrook HB1.jpg

Szerkesztve dragonweed által: 2018 január 08 - 22:34

• 0

#18 Amatőr61

Amatőr61

Nincs visszaút

• PipaPipa
  • 158 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 január 08 - 22:04

Néhány változtatást szeretnék közzétenni.

Februártól csak korlátozott számban vállalok munkákat, és abból sem mindent. Hangdobozok építését mostantól nem vállalom (akik eddig rendeltek, azokét természetesen meg fogom csinálni), átalakítást, tuningolást is maximum 20x30x50 cm-es mérethatárig. (nem tudok raktározni).

Erősítők CD-k átalakítását, feljavítását előzetes megbeszélés alapján -hosszabb határidőkre- továbbra is vállalom.

Szombaton és vasárnap korlátozottan, vagy egyáltalán nem leszek elérhető (bejegyzésekre nem válaszolok), akinek kérdése lesz azt hét közben tegye fel.  A hétvégi "ügyfélfogadást" is szeretném minimálisra redukálni, kivétel lehet, ha valaki kizárólag akkor ér rá.

Ezen változásokat a következő okok miatt teszem.

1. 62-ik évemet taposom, sem fizikai, sem szellemi munkabírásom nem tesz lehetővé ennél többet.

2. Szeretnék több időt tölteni a családommal, szűkebb környezetemmel, néha valóban kikapcsolni, ezt a neten lógva, éjfélig a műhelyben rostokolva nem lehet.

Remélem segítségemre lesztek abban, hogy be tudjam ezeket tartani, ez nektek is érdeketekben áll, ha a továbbiakban is számítotok a szaktudásomra, véleményemre.

Köszönettel: András

Érthető, az indokaid logikusak.

Bocs, egy kis off - valószínűleg Te tudod a válaszokat...:)

Heybrook HB1 váltó / mélyközép induktivitás = 0,65mH, C1= 4,7 μF, R1 = 3W 18 Ohm ?

Magas: C2 (2,5 μF és C3 (1,5 μF vagy ez is 2,2 μF) párhuzamosan kötve ?

• 0

#19 dragonweed

dragonweed

Törzsvendég

• V.I.P.
  • PipaPipaPipa
  • 1.841 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 január 08 - 19:33

Néhány változtatást szeretnék közzétenni.

Februártól csak korlátozott számban vállalok munkákat, és abból sem mindent. Hangdobozok építését mostantól nem vállalom (akik eddig rendeltek, azokét természetesen meg fogom csinálni), átalakítást, tuningolást is maximum 20x30x50 cm-es mérethatárig. (nem tudok raktározni).

Erősítők CD-k átalakítását, feljavítását előzetes megbeszélés alapján -hosszabb határidőkre- továbbra is vállalom.

Szombaton és vasárnap korlátozottan, vagy egyáltalán nem leszek elérhető (bejegyzésekre nem válaszolok), akinek kérdése lesz azt hét közben tegye fel.  A hétvégi "ügyfélfogadást" is szeretném minimálisra redukálni, kivétel lehet, ha valaki kizárólag akkor ér rá.

Ezen változásokat a következő okok miatt teszem.

1. 62-ik évemet taposom, sem fizikai, sem szellemi munkabírásom nem tesz lehetővé ennél többet.

2. Szeretnék több időt tölteni a családommal, szűkebb környezetemmel, néha valóban kikapcsolni, ezt a neten lógva, éjfélig a műhelyben rostokolva nem lehet.

Remélem segítségemre lesztek abban, hogy be tudjam ezeket tartani, ez nektek is érdeketekben áll, ha a továbbiakban is számítotok a szaktudásomra, véleményemre.

Köszönettel: András

• 13

#20 dragonweed

dragonweed

Törzsvendég

• V.I.P.
  • PipaPipaPipa
  • 1.841 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 január 01 - 19:43

Köszi a választ.

16év? Talán leírtad már, de nem követtem minden posztod, Totem után mi volt a következő állomás, vagy azóta vagy itthon?

2001-ben tértem végleg haza, azóta nem jártam Kanadában. Bár utazgattam még ide-oda, (pl. 4 hónap Kína) de ennél  hosszabb időt azóta nem töltöttem külföldön. A Totem-nél töltött elég kimerítő 12 év után szükségem volt hosszabb pihenésre, meg az egészségi állapotom sem tette lehetővé hogy tartósan dolgozzak, de erről már írtam többször, újra nem szeretnék.

Sokáig csak a magam kedvtelésére, barátok, ismerősök felkérésére foglalkoztam a dologgal, kb. 2 éve kezdtem újra komolyabban foglalkozni  tervezéssel, építéssel.

Szerkesztve dragonweed által: 2018 január 01 - 19:44

• 3

3 felhasználó olvassa ezt a témát.

3 felhasználó, 0 vendég, 0 anonim felhasználó

Muhamma Dali, Dome81, szilagyij