Ugrás a tartalomhoz

AVX Café

Fotó

Dragonweed DIY (Ex Totem Acoustic)

• Please log in to reply
766 válasz erre a témára

#1 asebestyen

asebestyen

Nyugdijas klub

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.290 Hozzászólás:
  • Nem:Férfi
  • Interests:Magyar Vocal Jazz

Elküldve: Ma, 08:05

Közös lónak.... túrós a háta...

Egy jó asztalost kéne találni, a többit lazán megoldod szerintem. Illetve olyan alkatrészekből kéne építkezni, amik jelenleg is kaphatóak és a kritikusakból picit betárazni, ha megszűnne... 

• 0

#2 Bodoraudio

Bodoraudio

Hazajáró lélek

• _BDR
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • 3.831 Hozzászólás:

Elküldve: Ma, 05:24

Nagyon messze jársz az igazságtól, sajnos. Sok tízmilliós befektetés sem biztos, hogy értékelhető eredményt adna.

Nem iztos,de simán el tudom képzelni.
  • 0

#3 kvfan

kvfan

Lefelé a lejtőn

• Regisztrált felhasználó
  • PipaPipa
  • 68 Hozzászólás:

Elküldve: Tegnap, 23:28

Kisszériás gyártásnál nem biztos. Nyilván nem több százas nagyságrendre gondoltam, ahhoz már nagyon komoly háttér kell. Amire én gondoltam, ahhoz kell egy megbízható asztalos, egy kisebb jól felszerelt műhellyel ( gondolkodik.gif gondolkodik.gif ), valaki aki az anyagbeszerzést meg egyéb logisztikai dolgokat intézi, egy gyártáselőkészítő (furatok készítése, részegységek előszerelése, kábelek csatlakozók bekötése, stb.) A végszerelést, tesztelést azt meg tudom én is csinálni. Ez a koncepció kb. havi 10-20 párig működhetne. Ennél sokkal nagyobb keresletre ebben az ár és minőségi szegmensben nem nagyon látok reális lehetőséget.

Ez szerintem tényleg összehozható néhány millából, ennél nagyobb ambícióim nincsenek. Persze ha valaki látna fantáziát nagyobb léptékben gondolkodni, annak sem lennék elrontója.....

Nagyon messze jársz az igazságtól, sajnos. Sok tízmilliós befektetés sem biztos, hogy értékelhető eredményt adna. 

• 0

#4 dragonweed

dragonweed

Fórumlakó

• V.I.P.
  • PipaPipa
  • 831 Hozzászólás:

Elküldve: Tegnap, 12:49

A teremben elvileg legalább 40 ember elfér, persze optimális (?) hangzást csak az első egy-kér sorban középen lehet várni, de majd lehet cserélgetni a helyet. Szóval gyere nyugodtan.

Sajna nem elsőrangú az akusztika, de ennél sokkal jobbat nem biztos hogy találtam volna még fizetőset sem, nemhogy ingyen...

• 0

#5 Bécó

Bécó

Fórumlakó

• PipaPipa
  • 763 Hozzászólás:

Elküldve: Tegnap, 11:50

Van még szabad hely szombaton?
  • 0

#6 Bécó

Bécó

Fórumlakó

• PipaPipa
  • 763 Hozzászólás:

Elküldve: Tegnap, 11:49

Gondolkodóba estem!
  • 0

#7 dragonweed

dragonweed

Fórumlakó

• V.I.P.
  • PipaPipa
  • 831 Hozzászólás:

Elküldve: Tegnap, 10:36

Lehet rosszul gondolom, de szerintem ilyen témában a pár millió is csak a felszín vakargatására lehet elegendő :) Vagy tévedek?

Kisszériás gyártásnál nem biztos. Nyilván nem több százas nagyságrendre gondoltam, ahhoz már nagyon komoly háttér kell. Amire én gondoltam, ahhoz kell egy megbízható asztalos, egy kisebb jól felszerelt műhellyel ( gondolkodik.gif gondolkodik.gif ), valaki aki az anyagbeszerzést meg egyéb logisztikai dolgokat intézi, egy gyártáselőkészítő (furatok készítése, részegységek előszerelése, kábelek csatlakozók bekötése, stb.) A végszerelést, tesztelést azt meg tudom én is csinálni. Ez a koncepció kb. havi 10-20 párig működhetne. Ennél sokkal nagyobb keresletre ebben az ár és minőségi szegmensben nem nagyon látok reális lehetőséget.

Ez szerintem tényleg összehozható néhány millából, ennél nagyobb ambícióim nincsenek. Persze ha valaki látna fantáziát nagyobb léptékben gondolkodni, annak sem lennék elrontója.....

Szerkesztve dragonweed által: Tegnap, 10:40

• 0

#8 -KP-

-KP-

Őslakos

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 4.396 Hozzászólás:
  • Interests:42

Elküldve: Tegnap, 10:24

Úgyhogy ha valakinek van pár milliója amivel éppen nem tud mit kezdeni, és kellő érdeklődése a dolog iránt, annak örömmel várom a jelentkezését. :rolleyes:

Tolongás azért ne legyen..... :D

Lehet rosszul gondolom, de szerintem ilyen témában a pár millió is csak a felszín vakargatására lehet elegendő :) Vagy tévedek?

• 0

#9 dragonweed

dragonweed

Fórumlakó

• V.I.P.
  • PipaPipa
  • 831 Hozzászólás:

Elküldve: Tegnap, 09:59

Még egyszer a szombatról..

Homokkerti Közösségi Ház,  Debrecen,  Szabó Kálmán u. 68. (Kiss Áron u. sarok)

A Nagyállomás (Petőfi Tér) után fel a hídra jobbra, majd a hídon átérve  az első lámpánál  (a hőközpontnál) balra, az a Szabó Kálmán utca, azon kb 1 km-t kell menni, a ház a bal oldalon lesz.

10-kor kezdünk, lehet valamivel hamarabb is jönni, 9-től nyitva lesz. Parkolás ingyenesen a Kiss Áron utcában.

Zenét lehet hozni, csak CD-n, más forrás nem lesz..

Várunk mindenkit szeretettel, ha valaki hoz egy kis nassolnivalót, azt megköszönjük (de nem kötelező) :)

A telefonszámom még egyszer: 70 5489096

Szerkesztve dragonweed által: Tegnap, 10:07

• 0

#10 lacee

lacee

Kezdő Fórumlakó

• PipaPipa
  • 398 Hozzászólás:
  • Interests:Zene,Forma 1,Műszaki dolgok,Sport,kertészkedés.

Elküldve: Tegnap, 08:10

Nagyon szerettem volna -és még most sem adom fel- ha lenne egy igazán minőségi hangsugárzókat gyártó magyar vállalkozás, de sajnos ezt egyedül nem tudom összehozni, bármennyire szeretném. Több oka is van, az első persze a szükséges anyagiak hiánya, de ezen kívül is vannak  dolgok amik miatt nem megy. Például a megfelelő kiszolgáló háttér hiánya -lásd a dobozgyártási kálváriát- aztán a szükséges hely, munkaerő (egyedül nem megy...), marketing, logisztika megoldása.
Ha ezekre lenne egy bátor és vállalkozó szellemű jelentkező, akkor talán még egyszer megpróbálnám, mert szerintem megérné. De, hogy őszinte legyek, erre most nem sok esélyt látok. Így marad a "barkácsipari" ,egyedi gyártás, csak ez meg olyan idő és energiaigényes, hogy egyedül legfeljebb néhány párat lehet összehozni egy év alatt.
Bár már nincs bennem annyi erő és kitartás mint 20 éve volt, néhány ötlet még  bolyong bennem amivel érdem lenne foglalkozni. Úgyhogy ha valakinek van pár milliója amivel éppen nem tud mit kezdeni, és kellő érdeklődése a dolog iránt, annak örömmel várom a jelentkezését. :rolleyes:

Szerintem lesz rá jelentkező,reméljük....
Van 1 pár dolog a fejedben,na igen pl. az Omni amit volt szerencsém hallani nálad, igaz félkész állapotban de így is elvarázsolt és elgondolkodtatott, olyan érzelmet közvetíteni még egyetlen dobozból sem hallottam.
  • 0

#11 dragonweed

dragonweed

Fórumlakó

• V.I.P.
  • PipaPipa
  • 831 Hozzászólás:

Elküldve: Tegnap, 07:57

Nagyon szerettem volna -és még most sem adom fel- ha lenne egy igazán minőségi hangsugárzókat gyártó magyar vállalkozás, de sajnos ezt egyedül nem tudom összehozni, bármennyire szeretném. Több oka is van, az első persze a szükséges anyagiak hiánya, de ezen kívül is vannak  dolgok amik miatt nem megy. Például a megfelelő kiszolgáló háttér hiánya -lásd a dobozgyártási kálváriát- aztán a szükséges hely, munkaerő (egyedül nem megy...), marketing, logisztika megoldása.

Ha ezekre lenne egy bátor és vállalkozó szellemű jelentkező, akkor talán még egyszer megpróbálnám, mert szerintem megérné. De, hogy őszinte legyek, erre most nem sok esélyt látok. Így marad a "barkácsipari" ,egyedi gyártás, csak ez meg olyan idő és energiaigényes, hogy egyedül legfeljebb néhány párat lehet összehozni egy év alatt.

Bár már nincs bennem annyi erő és kitartás mint 20 éve volt, néhány ötlet még  bolyong bennem amivel érdem lenne foglalkozni. Úgyhogy ha valakinek van pár milliója amivel éppen nem tud mit kezdeni, és kellő érdeklődése a dolog iránt, annak örömmel várom a jelentkezését. :rolleyes:

• 2

#12 kvfan

kvfan

Lefelé a lejtőn

• PipaPipa
  • 68 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 március 21 - 22:35

Kevesen jutnak el oda kis hazánkban, hogy sorozatban tudjanak minőségi hangsugárzót előállítani (egy kezem meg tudom számolni őket).

Hatalmas elismerésem az eddigiekért és kitartást kívánok a továbbiakhoz.  :smile53:

• 0

#13 audioline

audioline

Őslakos

• V.I.P.
  • 4.298 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 március 21 - 20:28

Ez így leírva szépen hangzik, de mint tudjuk elméletben az elmélet és gyakorlat között nem sok különbség van, a gyakorlatban annál inkább :)

Először is ki kéne dolgozni olyan alkatrészekkel, amivel legalább így szólna, (újabb pár hónap)  meg egy-két év múlva is lehet majd kapni.....

Plusz, a D6.8-as készletek (ez a típus, nem az újabb) világszerte fogynak, drágulnak, évek óta nem gyártják.

Aztán amitől igazán elmegy az életkedvem, az az asztalos téma... ááá, hagyjuk :nonononono: . Szeretnék még élni kicsit. gondolkodik.gif

Megértem!  :smile32:

• 0

#14 fülelek

fülelek

Törzsgárda

• _HVX
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 5.680 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 március 21 - 20:07

Épp Debrecenben leszek szombaton, hát nem hagyom ki,  én is fülelek... :D  ( inkognitóban :D)

• 1

#15 dragonweed

dragonweed

Fórumlakó

• V.I.P.
  • PipaPipa
  • 831 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 március 21 - 15:16

Nem értem, hisz most lenne könnyű, nem, mivel kész, megalkottad. Csak a kaszát kéne belendíteni... gondolkodik.gif

Ez így leírva szépen hangzik, de mint tudjuk elméletben az elmélet és gyakorlat között nem sok különbség van, a gyakorlatban annál inkább :)

Először is ki kéne dolgozni olyan alkatrészekkel, amivel legalább így szólna, (újabb pár hónap)  meg egy-két év múlva is lehet majd kapni.....

Plusz, a D6.8-as készletek (ez a típus, nem az újabb) világszerte fogynak, drágulnak, évek óta nem gyártják.

Aztán amitől igazán elmegy az életkedvem, az az asztalos téma... ááá, hagyjuk :nonononono: . Szeretnék még élni kicsit. gondolkodik.gif

• 1

#16 asebestyen

asebestyen

Nyugdijas klub

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.290 Hozzászólás:
  • Interests:Magyar Vocal Jazz

Elküldve: 2017 március 21 - 14:03

Kb. 101.5% a valószínűsége, hogy ebből ez az egy lesz ebben az univerzumban. Nem hiszem, hogy most bárki tudna 1 millió alatt olyan összeget ajánlani, hogy újra nekikezdjek. Komolyan, ez a történet elvett egy évet az életemből, minimum. Le vagyok merülve, tényleg a szellemi és fizikai kiégés határán.

Az árát most nem tudom megmondani, gondolkozom rajta, de nem egy millió ( :D), max. a fele lesz, majd meglátom....

Nem értem, hisz most lenne könnyű, nem, mivel kész, megalkottad. Csak a kaszát kéne belendíteni... :D

• 0

#17 dragonweed

dragonweed

Fórumlakó

• V.I.P.
  • PipaPipa
  • 831 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 március 21 - 13:20

Készül több is belőle? Árfekvés c.a.? :)

Kb. 101.5% a valószínűsége, hogy ebből ez az egy lesz ebben az univerzumban. Nem hiszem, hogy most bárki tudna 1 millió alatt olyan összeget ajánlani, hogy újra nekikezdjek. Komolyan, ez a történet elvett egy évet az életemből, minimum. Le vagyok merülve, tényleg a szellemi és fizikai kiégés határán.

Az árát most nem tudom megmondani, gondolkozom rajta, de nem egy millió ( :D), max. a fele lesz, majd meglátom....

• 1

#18 nordost

nordost

Törzsvendég

• V.I.P.
  • PipaPipaPipa
  • 1.097 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 március 21 - 12:47

Hát sztem ahogy írta Jobb mint a Confidence C1-es aminek az ára(6500 USD/pár), akkor mivel nem a kinézet hanem a kapott hang számít hiszen hangfalról van szó így sztem valamivel drágább lesz...

Apropó kinézet:Telesen korrekt, nem mellesleg asszonybarát méret.

Minden elismerésem a HANGFAL  gyártójának. leborulok.gif 

• 0

#19 audioline

audioline

Őslakos

• V.I.P.
  • 4.298 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 március 21 - 11:49

• 0

#20 dragonweed

dragonweed

Fórumlakó

• V.I.P.
  • PipaPipa
  • 831 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 március 21 - 11:29

Most már késő,ezt már elcseszted.Jövő héten már Kínában gyártják

31_1_21.gif 31_1_21.gif Ám tegyék. Azért arra befizetnék, hogy az ő verziójuk hogyan szólalna meg..... Vannak sejtéseim. :kapdelm: Túl sok itt az olyan apróság, aminek az ismerete nélkül masszívan el lehet bukni, higgyétek el.

Egy példa: A magassugárzó első soros kondenzátorával, kb. tíz órát játszadoztam, készítettem különböző típusokból összerakva  6 azonos értékűt (11.5uF), hát akkora hangzásbeli különbségek voltak, hogy nem hinnétek el. És ez csak egy alkatrész a 14-ből....  gondolkodik.gif 

• 1

1 felhasználó olvassa ezt a témát.

1 felhasználó, 0 vendég, 0 anonim felhasználó

kvfan