Ugrás a tartalomhoz

AVX Café

Fotó

Dragonweed DIY (Ex Totem Acoustic)

• Please log in to reply
1181 válasz erre a témára

#1 dragonweed

dragonweed

Törzsvendég

• V.I.P.
  • PipaPipaPipa
  • 1.020 Hozzászólás:
  • Nem:Férfi

Elküldve: 2017 május 25 - 19:12

Ezen igyekszünk igen erősen... gondolkodik.gif gondolkodik.gif

• 1

#2 Giorgio12

Giorgio12

Fórumlakó

• V.I.P.
  • PipaPipa
  • 775 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 május 25 - 18:37

Köszönöm!

Képzeld, már rálicitáltak a dobozra, csak a tulaj nem adja!

Jó, mi?

Jó lenne, ha mielőbb szériatermék lenne! gondolkodik.gif

• 0

#3 dragonweed

dragonweed

Törzsvendég

• V.I.P.
  • PipaPipaPipa
  • 1.020 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 május 24 - 08:28

Lebuktam.... :D

Nos ők konkrétan rendelésre készülnek, de ez lenne az alapja a tervezett modellek egyikének.

Egyszerű történet, két SB hangszóró -12 cm-es mélyközép, 19 mm-es selyemdóm- kb. 6 literes réshangolt reflexdobozban, egyszerű (aránylag egyszerű..) váltóval.

Érzékenységük elég (na jó, nagyon) alacsony :84 dB/W/m, impedancia 4 ohm, szobában mért frekvenciamenet 50-22 kHz, de ha szépen megkérjük kicsit még lejjebb is hajlandók menni.

A hangzásukról. Ilyenkor mindig azt érzem, mintha le kéne írnom egy szobrot amit csak én láttam gondolkodik.gif

Azért megpróbálom.

Azt még én sem vártam amit az első megszólaláskor hallottam (bár be kell valljam voltak vérmes reményeim)

Könnyed, játékos,levegős hangzás, kisdobozhangnak szinte semmi nyoma. Meglepően élethű arányokkal szólaltatja meg a hangszereket, térben -mind szélességben, mind mélységben- nagyon jól pozícionál.

Méretéhez képest meglepően testes hangzás, nem ürül ki alul sem, feszes gyors jól definiált mélyekkel.

Bulizni nem fog vele senki azt garantálom, de a korlátai között rendkívüli hangzásvilág. Nem színez, nem torzít, csak hagyja hogy zene "játssza" magát.

Ezzel kapcsolatban: gondoltuk, hogy júniusban tudunk egy újabb bemutatót tartani, de a famunkákkal kapcsolatos mizériák miatt igencsak ősz eleje lesz belőle, nyáron nem sok értelmét látom, ilyenkor senki nem üldögél otthon....

Szóval a Kolibriket majd ott lehet meghallgatni,  de már készül a nagy testvér is. Na az lesz még egy érdekes történet ha sikerül összehozni (eddig úgy tűnik igen ;) ), de erről egyelőre többet nem árulok el, max annyit, hogy a Pantherhez hasonló méretű doboz, hasonló méretű hangszórókkal szerelve.

Szerkesztve dragonweed által: 2017 május 24 - 08:29

• 4

#4 Giorgio12

Giorgio12

Fórumlakó

• V.I.P.
  • PipaPipa
  • 775 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 május 23 - 20:32

Hallhatnánk némi információt arról a fehér dobozkáról, ami most készül?

Kémeim jelentették, hogy valami szenzációsat hallottak ott nálad és az ő ítélőképességükben

maximálisan megbízom! gondolkodik.gif

• 0

#5 dragonweed

dragonweed

Törzsvendég

• V.I.P.
  • PipaPipaPipa
  • 1.020 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 május 21 - 21:21

Na jó, az egyszerűen használható kicsit optimista jelző volt... tény viszont, ha valaki veszi a fáradságot és kicsit beleolvas a használati utasításba rájöhet, hogy egy rendkívül sokoldalú, sokat tudó programot kap olyan extrákkal, amik csak a legdrágább profi tervezőprogramokban találhatók meg.

• 0

#6 dragonweed

dragonweed

Törzsvendég

• V.I.P.
  • PipaPipaPipa
  • 1.020 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 május 21 - 10:24

Hangfaltervezéssel foglalkozóknak ajánlanék egy zseniális, egyszerűen használható ingyenes szoftvert. Elég jó driver adatbázissal rendelkezik.

Némi témába vágó alapismeretet és angol nyelvtudást feltételez.

A linkről letölthető. (a lap alján)

http://kimmosaunisto...e/Software.html

Szerkesztve dragonweed által: 2017 május 21 - 10:25

• 1

#7 istvan01

istvan01

Beköltözött

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.694 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 május 11 - 06:15

ide passzoló infó. Pár napja meglátogattuk Bay Zolit Tiszaalpáron. Lakásában egy akusztikailag nem ideális elrendezésben, nagy ablak, majdnem csupasz falak, kőpadló, kábelek kommerszek .. saját erősítője, PC alapú médiajátszó és lényeg az igazi omni hangsugárzója. Röviden, tényleg nagyon rendben van. Két utas, alul kónuszos Morel 2kHz-ig, felül a szabadalmaztatott különleges omni. Ez az omni Las Vegasban tényleg nagy sikert aratott. Több nagy hangfalas cég is szerződés közelébe került. 

amit még hozzá fűznék, anélkül hogy nagy szakértője lennék az omni rendszernek, hogy Zoli mutatott olyan vizszintes polármérést (profi mérőrendszere van) a két rúdnak látszó sugárzójáról, ahol nem vettem észre hol a mért görbe, mert annyira szabályos kör volt. Az egészen magas frekiken kb 8kHz felett kezdett a kördiagram egy kicsit eltérni a szabályos körtől.

Szerkesztve istvan01 által: 2017 május 11 - 06:16

• 0

#8 dragonweed

dragonweed

Törzsvendég

• V.I.P.
  • PipaPipaPipa
  • 1.020 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 május 10 - 20:42

Az omni elrendezés amúgy többféle geometriai konfigurációban elképzelhető, erről majd írok kicsit bővebben hamarosan.

• 1

#9 istvan01

istvan01

Beköltözött

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.694 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 május 10 - 20:39

ide passzoló infó. Pár napja meglátogattuk Bay Zolit Tiszaalpáron. Lakásában egy akusztikailag nem ideális elrendezésben, nagy ablak, majdnem csupasz falak, kőpadló, kábelek kommerszek .. saját erősítője, PC alapú médiajátszó és lényeg az igazi omni hangsugárzója. Röviden, tényleg nagyon rendben van. Két utas, alul kónuszos Morel 2kHz-ig, felül a szabadalmaztatott különleges omni. Ez az omni Las Vegasban tényleg nagy sikert aratott. Több nagy hangfalas cég is szerződés közelébe került. 

• 0

#10 dragonweed

dragonweed

Törzsvendég

• V.I.P.
  • PipaPipaPipa
  • 1.020 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 május 10 - 20:34

Az anyagnak keményet (fa, műanyag, keményhab) célszerű választani , a formája és távolsága minden hangszórónál más és más esetben optimális, azt ki kell kísérletezni. Volt olyan dóm ahol kúppal volt jobb hangú, egy másiknál meg a gömbbel.

Tapasztalatom szerint a magasnál - a szórás által módosult átviteli karakterisztika miatt- célszerű enyhén emelkedő frekvenciaátvitelű típust használni, egyébként a felső két oktávban hiány jelentkezhet

Irányelvnek annyi, hogy a távolság a membrántól pár cm-ig terjedhet, a felett kevésbé érvényesül a szóró hatás, ha meg nagyon közel van, nazális "éles" színeződést okozhat.

A mélyközép esetében ügyelni kell, hogy a membrán max. kitérés esetén se ütközzön bele a terelőelembe.

• 0

#11 adamo3

adamo3

Újonc fórumos

• Regisztrált felhasználó
  • Pipa
  • 26 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 május 10 - 20:15

Az ilyen omni dobozoknál, mennyire lényeges a golyó, vagy a mélynél a kúp távolsága a membrántól, valamint ezek anyagának milyennek kell lenni?

• 0

#12 dragonweed

dragonweed

Törzsvendég

• V.I.P.
  • PipaPipaPipa
  • 1.020 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 május 06 - 21:28

Fejlesztés alatt áll két újabb hangdoboz, a "szokásos" problémákkal;  asztalosmunka, hangváltók, hangolás, csillapítás, bejátszása, eléggé időrabló ás fárasztó tevékenység. Meg most már azért arra is ügyelek, hogy ne hajszoljam túl magam, sajna már nem vagyok  30 éves :rolleyes:.

Aki nem csinált még sok ilyet, az talán nem is tudja mennyire nem könnyű dolog ez.... Ugyanazokat a zenéket hallgatni naponta tucatszor, megmérni, alkatrészeket cserélgetni, újra hallgatni, aztán az egészet előlről. :yingyang:

Addig eljutni, hogy mérve is, hallgatva is jó legyen minden műfajú zenével, meg több különböző rendszerrel, nem tartozik a legegyszerűbb feladatok közé. Meg persze úgy sem szeretnék járni, hogy a végén a zenehallgatás öröme elvesszen a nagy kísérletezésben (sajna elég ritkán jutok oda, hogy ne "konstruktőri" füllel tudjak hallgatózni)

Van pár felvétel amitől már a hideg kiráz ha meghallom ojaj.gif  (a páromat is gondolkodik.gif) de nincs sok választás. Ismeretlen minőségű, hangzású felvételekkel itt nem nagyon lehet sokra jutni, csak ha a már jól ismertekkel minden rendben van.

A kezdeti eredmények ígéretesek, bővebbet majd akkor tudok mondani, ha úgy érzem hogy közel vannak a végső állapotukhoz.

Szerkesztve dragonweed által: 2017 május 06 - 21:34

• 1

#13 asebestyen

asebestyen

Nyugdijas klub

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.542 Hozzászólás:
  • Interests:Magyar Vocal Jazz

Elküldve: 2017 május 06 - 20:56

Van valami fejlemény mostanság? :)

• 0

#14 dragonweed

dragonweed

Törzsvendég

• V.I.P.
  • PipaPipaPipa
  • 1.020 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 május 03 - 09:29

Köszönöm mindenkinek a jókívánságokat!

Igyekszem, és remélem a "Nagyfőnök" is így akarja...  :)

• 0

#15 tonee73

tonee73

Tizezresek klubja

• Adminisztrátor
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 10.697 Hozzászólás:
  • Interests:zenehallgatás + bicajozás

Elküldve: 2017 május 03 - 06:52

Isten éltessen! happybday.gif

• 0

#16 Sólyom

Sólyom

Kezdő Fórumlakó

• PipaPipa
  • 307 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 május 03 - 06:44

Isten éltessen!
  • 0

#17 Larko

Larko

Nincs visszaút

• PipaPipa
  • 169 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 május 03 - 06:13

Isten èltessen mèg jó sokáig!!
  • 0

#18 hodyka

hodyka

Törzsvendég

• V.I.P.
  • PipaPipaPipa
  • 1.449 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 május 03 - 05:30

dragonweed   happybday.gif 
  • 0

#19 dragonweed

dragonweed

Törzsvendég

• V.I.P.
  • PipaPipaPipa
  • 1.020 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 április 30 - 14:45

Ne értsd félre, nem "támadásnak" szántam amit írtam. Nekem személy szerint semmi bajom az árképzéseddel. 

Nem követtem legelejétől a megszületését, nem tudhatom hogy szimplán "hobbiból" reszelgetted eddig vagy az elejétől eladásra szántad. Én a fejlesztési költséget csak amiatt említettem, hogy ha utánaépíthető lenne, akkor a további példányokkal gondolom nem kellene ennyi órát eltölteni. 
Mivel egy apróhirdetésben hirdeted, ez a doboz a gyári használtakkal versenyzik, 1millió körüli listaárú dobozokat pedig már lehet kapni 400-500ért.

Elnézést ha bármivel is megsértettelek, nem volt célom, csak mivel feljött a téma én is az "okokat" kerestem. 

Nem vettem támadásnak egyáltalán, egyetértek az érveiddel is. Aki követte a topic-ot, az tudja a történetét, röviden: megrendelésre készült, azonban "alvállalkozói" hiba (elbarmolt doboz) miatt meghiúsult projekt eredménye.

Ha normálisan el tudnám helyezni a szobámban (lakótelepi nappali, hosszanti falon,-idétlen nyílászárókiosztás miatt) eszembe nem jutna eladni, de sajnos így nem "működik". A faltól 25 cm-nél nem tudom messzebb húzni, közöttük szekrénysor, a hallgatói pozíció a szemközti hosszú falon, attól szintén max. 30-40 cm-re, szóval sehogy nem áll össze a színpad, a mélyei meg -bármennyire megfogottak is- így túlgerjesztik a szobát.

Amint többször írtam, nagyobb szobákban, falaktól legalább 0.7-1 m-re húzva kezdik jól érezni magukat. Ahol most vannak (egy barátom jó 40 m-es félmanzárd szobájában)  tudják igazán megmutatni mit tudnak.

• 0

#20 Tamoo

Tamoo

Törzsvendég

• PipaPipaPipa
  • 1.141 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 április 30 - 14:25

Ne értsd félre, nem "támadásnak" szántam amit írtam. Nekem személy szerint semmi bajom az árképzéseddel. 

Nem követtem legelejétől a megszületését, nem tudhatom hogy szimplán "hobbiból" reszelgetted eddig vagy az elejétől eladásra szántad. Én a fejlesztési költséget csak amiatt említettem, hogy ha utánaépíthető lenne, akkor a további példányokkal gondolom nem kellene ennyi órát eltölteni. Persze attól kerülhetne ugyanennyibe, nyilván nem jótékonyságból lenne sorozat gyártott.
Mivel egy apróhirdetésben hirdeted, ez a doboz a gyári használtakkal versenyzik, 1millió körüli listaárú dobozokat pedig már lehet kapni 400-500ért és ha más nem is, az eladhatóság szerintem biztosan mellettük szól (a marketing + név miatt).

Elnézést ha bármivel is megsértettelek, nem volt célom, csak mivel feljött a téma én is az "okokat" kerestem. 

Szerkesztve Tamoo által: 2017 április 30 - 14:29

• 1

2 felhasználó olvassa ezt a témát.

1 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó

szabo.lajos