Ugrás a tartalomhoz

AVX Café

Fotó

Dragonweed DIY (Ex Totem Acoustic)

• Please log in to reply
1587 válasz erre a témára

#1 Tamoo

Tamoo

Törzsvendég

• Regisztrált felhasználó
  • PipaPipaPipa
  • 1.162 Hozzászólás:
  • Nem:Férfi

Elküldve: Ma, 11:29

Tegnap fájó szívvel továbbadtam a dobozokat a következőnek.

Jelen pillanatban első generációs Obelisk + Monitor Audio GS10 párost hallgatok, de a TMP + Kolibri összességében jobban tetszett. Szerettem volna pár "összehasonlító tesztet", de nem jutott rá idő, szívesebben véleményezek pro-kontra valamihez képest. Annyi biztos, hogy nagyon kerek volt a hangzás, részletezhetném, de nem igazán tudok belekötni semmibe. Méretéhez képest valóban meglepően felnőtt hangja van, van "teste" a hangszereknek. A középtartomány tetszett, sok dobozomnál volt itt hiányérzetem, a magasak is szállítják a részleteket anélkül hogy "túl lennének tolva", szóval jó felbontás, nem volt fárasztó (erre én elég érzékeny vagyok), nem sziszegett semmi, a tér pedig nagyon jó volt. Alsó tartományban egyértelmű, hogy megvannak a doboz korlátai, de szerintem így is többet sikerült kihozni belőle mint ami lehetséges! :D
A kis mérete ellenére valóban egy teljes értékű doboz, az árát pedig mindenképpen bőven megéri. Nálam a ~18.5m2-t szépen bezenélte.
A Tritonról sajnos nem tudok sokat írni, annyi biztos, hogy visszakötve a saját erősítőmet határozott hiányérzetem volt. Nagyon dinamikus, kiegyenlített hangzás mellett, nem lógott ki a lóláb sehol.  
(Elnézést, hogy ilyen rövid lett, szerettem volna több variációban meghallgatni, de ez most nem jött össze, csak pár lopott félórám volt pénteken és szombat reggel.)
A rendszer többi része:
PC + Gustard U12 (xmos) usb-spdif, Audio GD Reference 5.32 DAC, van damme kábelek. 

Köszönöm szépen a lehetőséget Andrásnak, Tamásnak illetve mindenkinek aki segített! :)

158514_kolibri2.jpg

158514_kolibri1_2.jpg

158514_tmp.jpg

• 5

#2 dragonweed

dragonweed

Törzsvendég

• V.I.P.
  • PipaPipaPipa
  • 1.202 Hozzászólás:

Elküldve: Tegnap, 20:48

A PC-s lejátszórendszeremben a használt progi (cPlay) szoftveresen tudja kapcsolgatni. Így a kanapéról egy pöttyintéssel tudok váltogatni....

Sok zenénél nem hallok semmi különbséget, de jobb minőségű nem agyonmanipuláltaknál az éppen hallható, és az állkoppantós között minden előfordul.

• 0

#3 audioline

audioline

Őslakos

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 4.665 Hozzászólás:

Elküldve: Tegnap, 20:11

Aha
Most értettem meg,hogy az előfokomon miért van ilyen lehetőség.
Sose kapcsolgattam.
Majd most jól kipróbálom:)

Az 'eminyén' is van. :)
  • 0

#4 supravox

supravox

Kezdő Fórumlakó

• PipaPipa
  • 431 Hozzászólás:

Elküldve: Tegnap, 19:52

Nagy valószínűséggel igen. Nem baj, majd csinálunk egy távírányítható abszolút fázis váltót is.... :D
Azzal aztán tényleg hamar és kényelmesen -átdugdosás nélkül- el lehet dönteni melyik tetszik jobban, a sima, vagy a fordított.
( :smile29:)

Aha
Most értettem meg,hogy az előfokomon miért van ilyen lehetőség.
Sose kapcsolgattam.
Majd most jól kipróbálom:)
  • 0

#5 dragonweed

dragonweed

Törzsvendég

• V.I.P.
  • PipaPipaPipa
  • 1.202 Hozzászólás:

Elküldve: Tegnap, 17:20

vajon valogataslemezen (...persze ilyenböl van kevesebb) elöfordulhat, hogy szamonkent mas az abszolut fazis ?  felek, hogy igen.

Nagy valószínűséggel igen. Nem baj, majd csinálunk egy távírányítható abszolút fázis váltót is.... :D

Azzal aztán tényleg hamar és kényelmesen -átdugdosás nélkül- el lehet dönteni melyik tetszik jobban, a sima, vagy a fordított.

( :smile29:)

Szerkesztve dragonweed által: Tegnap, 17:22

• 0

#6 hukkle

hukkle

Fórumlakó

• PipaPipa
  • 507 Hozzászólás:
  • Interests:gitár

Elküldve: 2017 augusztus 19 - 13:28

Gratulálok a kislányodhoz!

Nyílt színen szeretném megköszönni a vándor szett kapcsán a lehetőséget, bizalmat az alkotók és a szervező, ötletgazda részéről. Annyi kedvtelenítő dolog közepette már pusztán a kezdeményezés is szívmelengető volt. A Megvalósulás ténye pedig lelkesítő. Örülök annak, hogy hozzám kicsit később érkezik a szett, mert addig objektivitásomat kicsit vissza tudom nyerni, lehiggadok.
  • 0

#7 hodyka

hodyka

Törzsvendég

• V.I.P.
  • PipaPipaPipa
  • 1.471 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 augusztus 18 - 20:23

Ma elhoztam a Denon 560-at a barátomnak Debrecenből, és le is teszteltük, a Fiam PIO HPM60-as dobozával hát nagyon jó lett.

Utána a Kolibrivel is teszteltük, hát az a picike doboz nem semmi  gondolkodik.gif 

András majd beszélnünk kell    :D 

• 2

#8 TMP

TMP

Lefelé a lejtőn

• PipaPipa
  • 67 Hozzászólás:
  • Nem:Nincs megadva

Elküldve: 2017 augusztus 18 - 11:42

Tetszik a fotó

Most készül a honlap... nem ígérem, hogy mindet de pár igényes fotót felraknék ha kapok (és persze publikus)

Erre az emailcímre küldje aki szeretné és beleegyezik hogy felrakjam: tmpaudio.hu@gmail.com

• 1

#9 Tamoo

Tamoo

Törzsvendég

• PipaPipaPipa
  • 1.162 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 augusztus 18 - 10:55

Grat a kislányodhoz!

Azért hallgasd meg az erősítőt is, ha már nálad van. Kolibrivel is, de én még a Monitor Audioval is meghallgatnám :)

Köszi!
Mindenképp meg fogom hallgatni. 

• 0

#10 TMP

TMP

Lefelé a lejtőn

• PipaPipa
  • 67 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 augusztus 18 - 10:44

Grat a kislányodhoz!

Azért hallgasd meg az erősítőt is, ha már nálad van. Kolibrivel is, de én még a Monitor Audioval is meghallgatnám :)

András elnevezte az erősítőt :rolleyes:

A csövek állása az előlapi kivágáson azt mondta hogy nagyon "hajaz" triton szigonyára...

úgyhogy TRITON lett...

• 1

#11 -KP-

-KP-

Őslakos

• V.I.P.
  • 4.586 Hozzászólás:
  • Interests:42

Elküldve: 2017 augusztus 18 - 10:24

Megérkezett az első vendégszereplésre.

Kicsit sűrű lett a hétvége (erősítőt még ki se csomagoltam), tegnap megszületett a kislányom. :)

Szerintem vasárnap este továbbadom, attól függ a program, hogy hogy engedik haza a családot. Utánam következővel majd leegyeztetem. 

Grat a kislányodhoz!

• 1

#12 avl2

avl2

ember probal lenni

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.052 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 augusztus 18 - 10:12

A zenehallgatással eltöltött hosszú évek alatt kialakult az a megérzés, hogy ha egy felvétel nem hozza a többinél megszokott "színvonalat" , akkor megcserélem a fázist, es a legtöbb esetben rendbe jön a hangzás, az érzés. Van Sting, Floyd, Patrícia Barber, Shemekia Copeland és Clapton is a sorban....
Érdemes kipróbálni, mert van, ahol összezavarja a megszokott teret, és valami nagyon érdekes dolgot hoz ki a felvételből, es van, ahol egyszerűen helyreteszi a dolgokat.

vajon valogataslemezen (...persze ilyenböl van kevesebb) elöfordulhat, hogy szamonkent mas az abszolut fazis ?  felek, hogy igen.

• 0

#13 Tamoo

Tamoo

Törzsvendég

• PipaPipaPipa
  • 1.162 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 augusztus 18 - 10:01

158514_kolibri1.jpg

Megérkezett az első vendégszereplésre.

Kicsit sűrű lett a hétvége (erősítőt még ki se csomagoltam), tegnap megszületett a kislányom. :)

Szerintem vasárnap este továbbadom, attól függ a program, hogy hogy engedik haza a családot. Utánam következővel majd leegyeztetem. 

Szerkesztve Tamoo által: 2017 augusztus 18 - 10:03

• 12

#14 -KP-

-KP-

Őslakos

• V.I.P.
  • 4.586 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 augusztus 18 - 09:48

Városok / dátum listát kaphatunk?

Sirok  - 08.19 -

Petőfibánya 

Balassagyarmat

Budapest 1   - Sonny - kb 09.05-től

Martonvásár

Budapest 2

Nálam 4-5 ember tud kényelmesen leülni.

XIII. kerületben vagyok, aki szeretne hallgatózni, írjon privátot!

Már az első embernél csúszott a dolog. Majd folyamatosan írom, hol tart. Most lehet írni ilyesmit, de ha mindenkinél csak 1 napot csúszik a dolog a 3.-4. jelentkezőnél már jelentősen más dátumok lesznek. Ettől független ráírok a soron következő személyre .

• 0

#15 Sonny

Sonny

Törzsvendég

• V.I.P.
  • PipaPipaPipa
  • 1.412 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 augusztus 18 - 09:16

Városok / dátum listát kaphatunk?

Sirok  - 08.19 -

Petőfibánya 

Balassagyarmat

Budapest 1   - Sonny - kb 09.05-től

Martonvásár

Budapest 2

Nálam 4-5 ember tud kényelmesen leülni.

XIII. kerületben vagyok, aki szeretne hallgatózni, írjon privátot!

CD vagy laptop

S

• 0

#16 TMP

TMP

Lefelé a lejtőn

• PipaPipa
  • 67 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 augusztus 18 - 08:34

Na valóban elindult a kolibri és az erősítő...

Pár szót az erősítőről (nem oktatás jelleggel :rolleyes: )

Ahogy András írta kell minimum 15 perc amíg bemelegszik, addig elég karcos a hangja.. a végleges hangját kb 1 óra múlva éri el. Szóval aki kíváncsi rá az ennyi időt minimum adjon neki.

1pár interconnect kábelt is csomagoltam, ha valakinek nincs olyan ami különálló...

a cd bemenetet használjátok mert 1 hatbemenetes szoftver van most rátöltve és 1-2 bemenet felcserélődik ilyenkor...

Illetve ez a modell teljesítményben nem a kolibrikhez lett tervezve ezért visszább vettem az erősítésén, (remélem egyéb beállítását nem csesztem el, mert ez tegnap éjszaka sikerült, és tesztelni már nem volt időm)

A kolibrikkel ellentétben ennek a dobozában már sok kárt nem tudtok tenni... :D

Szétszedni ha nem éreztek hajthatatlan vágyat ne szedjétek szét... (ha valaki mégis erre vetemedne az írjon rám privátba mert van 1 fontos dolog összerakásnál és ha az nem stimmel akkor tönkremehet a motyó..)

Jó zenehallgatást kívánok az összes vállalkozószellemű tesztelőnek!

• 2

#17 Hifilala

Hifilala

Törzsvendég

• PipaPipaPipa
  • 1.991 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 augusztus 17 - 22:58

Remélhetőleg a mozi világ palettája is :)

Az egy érdekes kaland lenne :)
  • 0

#18 -KP-

-KP-

Őslakos

• V.I.P.
  • 4.586 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 augusztus 17 - 22:47

Szorítsatok, hogy összejöjjön, mert ha sikerül, akkor tényleg különleges színnel gyarapodok majd a hazai audio világ palettája.  :smile32:

Remélhetőleg a mozi világ palettája is :)

• 0

#19 dragonweed

dragonweed

Törzsvendég

• V.I.P.
  • PipaPipaPipa
  • 1.202 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 augusztus 17 - 21:48

Lassan összeáll a kép az állódobozzal.

Hát, ha sikerül a szériadarabokból azt a hangot kihozni amit a prototípus most művel, akkor lesz fülvakargatás a hallgatóság, meg fogcsikorgatás a konkurencia részéről. Régen voltam így, hogy nehezen tudom abbahagyni a hallgatásukat... :rolleyes:, nem találok olyan műfajt, zenét, amivel meg tudnám őket fogni.

Ezek a srácok az SB Acoustic-nál nagyon ráéreztek valamire, én még ilyen jó -"felhasználó, tervezőbarát"-  hangszórókat nem sokat hallottam a 40 éves pályafutásom során. Szerencsére nem kell hozzájuk agyonkompenzált-komplikált váltó sem, hihetetlen szépen simulnak egymáshoz.

Szorítsatok, hogy összejöjjön, mert ha sikerül, akkor tényleg különleges színnel gyarapodok majd a hazai audio világ palettája.  :smile32:

Szerkesztve dragonweed által: 2017 augusztus 17 - 21:49

• 3

#20 Sólyom

Sólyom

Kezdő Fórumlakó

• PipaPipa
  • 356 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 augusztus 17 - 17:08

A zenehallgatással eltöltött hosszú évek alatt kialakult az a megérzés, hogy ha egy felvétel nem hozza a többinél megszokott "színvonalat" , akkor megcserélem a fázist, es a legtöbb esetben rendbe jön a hangzás, az érzés. Van Sting, Floyd, Patrícia Barber, Shemekia Copeland és Clapton is a sorban....
Érdemes kipróbálni, mert van, ahol összezavarja a megszokott teret, és valami nagyon érdekes dolgot hoz ki a felvételből, es van, ahol egyszerűen helyreteszi a dolgokat.
  • 0

4 felhasználó olvassa ezt a témát.

3 felhasználó, 0 vendég, 0 anonim felhasználó

trane, dragonweed, Bing (1), Glider