Ugrás a tartalomhoz

AVX Café

Fotó

Dragonweed DIY (Ex Totem Acoustic)

• Please log in to reply
1488 válasz erre a témára

#1 trane

trane

elektrobaroCkdzsezzer

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 6.681 Hozzászólás:
  • Nem:Férfi

Elküldve: Tegnap, 22:09

a mély-közép porvédőjén finoman szitázva gyönyörűen elférne és mutatna egy, az András logóján szereplő légies kolibri... 36_3_1.gif

• 0

#2 -KP-

-KP-

Őslakos

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 4.519 Hozzászólás:
  • Interests:42

Elküldve: Tegnap, 22:01

Igen, előlapra logót, hátlapra fontosabb adatokkal, szériaszámmal ellátott címkét fogunk tenni, a hangszóróselyem még kérdéses.

Az előlap szélessége, a reflex rés, és az élek lekerekítettsége miatt miatt sajnos nem egyszerű megoldani, de gondolkozunk rajta.

Mellesleg: nagyon sok gyártónál egyáltalán nincs ilyen opció (pl. Totem :))

Mágnesesen megoldani talán meglehet, nemde?

• 0

#3 dragonweed

dragonweed

Törzsvendég

• V.I.P.
  • PipaPipaPipa
  • 1.162 Hozzászólás:

Elküldve: Tegnap, 21:23

Igen, előlapra logót, hátlapra fontosabb adatokkal, szériaszámmal ellátott címkét fogunk tenni, a hangszóróselyem még kérdéses.

Az előlap szélessége, a reflex rés, és az élek lekerekítettsége miatt miatt sajnos nem egyszerű megoldani, de gondolkozunk rajta.

Mellesleg: nagyon sok gyártónál egyáltalán nincs ilyen opció (pl. Totem :))

• 0

#4 Tul

Tul

Beköltözött

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.227 Hozzászólás:
  • Interests:HiFi, motorozás

Elküldve: Tegnap, 21:16

Audioline hozzászólását továbbvíve: lesz logo a sorozatgyártott darabokon? Illetve hangszóróselymet egyáltalán nem terveztek rá? (Kolibri)

• 0

#5 dragonweed

dragonweed

Törzsvendég

• V.I.P.
  • PipaPipaPipa
  • 1.162 Hozzászólás:

Elküldve: Tegnap, 21:08

Tudom, néha álmodozok, de ha nem tenném (tettem volna), nem lenne sem Totem, sem Panther, sem Kolibri.... ;).

• 1

#6 dragonweed

dragonweed

Törzsvendég

• V.I.P.
  • PipaPipaPipa
  • 1.162 Hozzászólás:

Elküldve: Tegnap, 20:57

Így indul, az eredeti szénszálas panelekkel van borítva. 

Végülis nem sokkal nehezebb összehozni, mint egy kocka dobozt, még ha úgy is látszik....

Csatolt képek:

• 77f71318bb027b3b907041b30d2ecf47.jpg
  • DTAndreas10.jpg
  • DTAndreas12.jpg

• 0

#7 dragonweed

dragonweed

Törzsvendég

• V.I.P.
  • PipaPipaPipa
  • 1.162 Hozzászólás:

Elküldve: Tegnap, 20:52

Ki vagy rúgva. :D  :D  :D (vagy be?)  ;)

Jó tudom, kicsit Batmen-es a dizájn, de mind akusztikai mind esztétikai szempontból nem hétköznapi...  :unsure: 

• 0

#8 asebestyen

asebestyen

Nyugdijas klub

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.674 Hozzászólás:
  • Interests:Magyar Vocal Jazz

Elküldve: Tegnap, 20:51

Tőlem mehet :rolleyes:

De te beszélsz az asztalossal!!! 31_1_21.gif

Vagy legyen fröccsöntött műanyag, a hang már úgyse sokunkat érdekel. :D

• 0

#9 TMP

TMP

Lefelé a lejtőn

• Regisztrált felhasználó
  • PipaPipa
  • 63 Hozzászólás:
  • Nem:Nincs megadva

Elküldve: Tegnap, 20:48

Mit szólnátok valami ilyesmihez ? .... :rolleyes:

Tőlem mehet :rolleyes:

De te beszélsz az asztalossal!!! 31_1_21.gif

• 1

#10 dragonweed

dragonweed

Törzsvendég

• V.I.P.
  • PipaPipaPipa
  • 1.162 Hozzászólás:

Elküldve: Tegnap, 20:44

ezt gondold át még egyszer légy szíves... szerintem ez  a magyarázat nem korrekt. Legalábbis  múszaki-akusztikai szempontból.

Ettől még lehet kiváló a madár :D

Ahem... megérkezett a "műszaki akusztikai" lektorunk.... És vajon miért is nem korrekt? Kíváncsian várom az okfejtést.

A szubjektív eredmények ennek némileg ellentmondanak. Jó tudom, attól hogy azt halljuk amit hallunk, az még nem biztos hogy úgy is van, ha a tankönyv mást mond, azzal nem vitatkozhatok...

Nem kevesen hallottuk eddig ugyanazt, a tér, a színpadkép nem vándorol, nem csúszik szét sem horizontális, sem vertikális hallgatói pozicióváltoztatás esetén sem. Ez pedig azt sugallja, hogy a rendelkezésre álló hangtér spektrális energiaegyensúlya a hallgató helyzetétől nagyrészt független.

Miután pedig a térbeli -lokalizációs- információk nagy része (mind a színpad szélességére, mind mélységere vonatkozóan) a magassugárzó működési tartományába esik, okkal feltételezem, hogy ezekért jórészt az említett hangszóró a felelős.

• 0

#11 fülelek

fülelek

Törzsgárda

• _HVX
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 5.822 Hozzászólás:

Elküldve: Tegnap, 20:26

Ezt csak egy zseniálisan megtervezett dómsugárzó képes produkálni.

Jórészt ez felelős az oldalirányú és mélységbeli térfelbontásáért, azért, hogy szinte bárhol a hallgató helyiségben ugyanaz hallható.

ezt gondold át még egyszer légy szíves... szerintem ez  a magyarázat nem korrekt. Legalábbis  múszaki-akusztikai szempontból.

Ettől még lehet kiváló a madár :D

• 0

#12 tonee73

tonee73

Tizezresek klubja

• Adminisztrátor
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 10.833 Hozzászólás:
  • Interests:zenehallgatás + bicajozás

Elküldve: Tegnap, 20:24

Ki vagy rúgva. :D  :D  :D (vagy be?)  ;)

• 0

#13 dragonweed

dragonweed

Törzsvendég

• V.I.P.
  • PipaPipaPipa
  • 1.162 Hozzászólás:

Elküldve: Tegnap, 20:18

"Majd kidobunk egy paradicsommadár verziót milliókért, hogy megkönnyítsük a választást ;) :D"

Már alakul a fejemben a terve..... :smile29:

Csatolt képek:

• Manticore.jpg
  • Manticore 2.jpg

• 0

#14 Denonavr

Denonavr

Fórumlakó

• PipaPipa
  • 639 Hozzászólás:
  • Interests:Házimozi, Forma 1

Elküldve: Tegnap, 17:03

Sajna úgy látom nálunk magyaroknál, legalábbis jelentős részünknél van egy elég erős sznobizmus, tán jóval erősebben, mint nálunk jobb anyagi helyzetben levő országokban. 

Valamiért mi ilyen nép vagyunk, legalább is az én korosztályomban ezt tapasztalom. Vesszük a külföldről behozott, 600 ezerről 150-ezerre visszatekert öngyulladó dízel BMW-t, hogy lehessen rajolni vele a közösségi oldalakon, hogy lássák a többiek, hogy neked mid van. Nincs a fészen tengerparton meg a száundon készült képed? Le vagy írva egyes emberek szemében. De ez itt nagyon OFF.

Ezért is döntöttünk a high-end show mellett. Ott sok magyar és talán külhoni embereknek is megtetszik...

És talán az is előre mozdítja a szekerünket hogy nagyon jó cuccok magyar pénztárcával is elérhetők. Ezeket az árakat itthon tartani is akarjuk hosszú távon, és nem feltétlenül ezen az áron szeretnénk piacra dobni külföldön (bár ennek a kivitelezése nem egyszerű)

Aki meg sznobizmusból veszi azt amit hallgat... hát istenem az ő szíve joga. Majd kidobunk egy paradicsommadár verziót milliókért, hogy megkönnyítsük a választást ;) :D

Szerintem a sok sznob miatt kellene egy 2-es (de lehet 3-as) szorzó az árakra a shown, hogy könnyebben emészthető legyen nekik, hogy milyen árú eszközök a jobbak vagy hasonlók a sajátjukhoz képest :D

• 0

#15 audioline

audioline

Őslakos

• V.I.P.
  • 4.636 Hozzászólás:

Elküldve: Tegnap, 15:33

Látom már a logo is alakul... :)

Sok sikert a tervekhez...! :)
  • 0

#16 dragonweed

dragonweed

Törzsvendég

• V.I.P.
  • PipaPipaPipa
  • 1.162 Hozzászólás:

Elküldve: Tegnap, 15:09

Az előbbiekhez.

Azt hiszem mi Tamással mind a ketten úgy vagyunk vele, hogy szívből szeretjük amit csinálunk, beleadunk mindent a termékeinkbe, ami az adott határok között lehetséges.

Valószínűleg ő sem  -de én biztosan - nem akarunk már világot megváltani, csak azt szeretnénk megmutatni, hogy igenis lehet itthon is színvonalas termékeket előállítani, nem kell feltétlenül külföldről behozott többszörös "szűrőkön" növelt árú holmi ahhoz, hogy élvezhető legyen a zenehallgatás.

Ezen most sokan biztos elkezdik csikorgatni a fogukat, meg jön a "nu pagagyí!" effektus, de nem baj.

Szó nincs itt semmiféle "Terézanyás" önfeláldozásról egy szent(nek hitt) cél érdekében, hiszen mi is a piacról élünk, nekünk is pénzbe, időbe, szellemi-fizikai energiába kerül egy új termék kifejlesztése és előállítása ez nyilvánvaló.

Ami nem annyira nyilvánvaló, az az, hogy ezt lehet más módon, más hozzáállással is csinálni, nem csak úgy, hogy a várható hasznon kívül semmilyen más cél nem lebeg a szemünk előtt.

Aztán hogy tényleg mi lesz az egészből, azt az idő majd eldönti, de ebben talán számíthatunk egy ilyen lelkes kis kollektíva -mint ez a fórum - segítségére is, hátha mégis meg lehet törni a magyar audio gyártókat régóta sújtó "átkot".  

Mindannyiunk nevében kívánom, hogy így legyen..... :cheers2:

Szerkesztve dragonweed által: Tegnap, 15:11

• 7

#17 -KP-

-KP-

Őslakos

• V.I.P.
  • 4.519 Hozzászólás:

Elküldve: Tegnap, 13:35

A tehetség utat tör. Előbb-utóbb, erre lehet hatással az egyéb körülmény.

Reméljük igazad lesz :)

• 0

#18 asebestyen

asebestyen

Nyugdijas klub

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.674 Hozzászólás:
  • Interests:Magyar Vocal Jazz

Elküldve: Tegnap, 13:25

Erre szokták mondani, hogy "good luck!"

- A többi kiállítónak nem lesz érdeke, hogy sikeresek legyetek.

- hazai sajtónak sem lesz érdeke, hogy sikeres legyél. Mert amíg a többi kereskedő rendszeresen elkölt x összeget náluk reklámra, addig ti nem teszitek meg ugyanezt. Mocsok egy világ ez.

Pl. itt van ez a cikk:

http://www.hifipiac....k/905-hegel-h70

Ezt a részt keresd meg: "Magyar gyártók szobája, jellemzően kis szériában készülő DIY termékek "

Szerintem nem igényel különösebb kommentárt.

A tehetség utat tör. Előbb-utóbb, erre lehet hatással az egyéb körülmény.

• 0

#19 -KP-

-KP-

Őslakos

• V.I.P.
  • 4.519 Hozzászólás:

Elküldve: Tegnap, 13:19

Nagyon jól látod a helyzetet, sajnos valóban ez az átlag magyar mentalitás... (valahol kicsit érthető is)

Bár mostanában azt tapasztalom, hogy egyre nyitottabbak az emberek az újra. :rolleyes:

Ezért is döntöttünk a high-end show mellett. Ott sok magyar és talán külhoni embereknek is megtetszik...

És talán az is előre mozdítja a szekerünket hogy nagyon jó cuccok magyar pénztárcával is elérhetők. Ezeket az árakat itthon tartani is akarjuk hosszú távon, és nem feltétlenül ezen az áron szeretnénk piacra dobni külföldön (bár ennek a kivitelezése nem egyszerű)

Erre szokták mondani, hogy "good luck!"

- A többi kiállítónak nem lesz érdeke, hogy sikeresek legyetek.

- hazai sajtónak sem lesz érdeke, hogy sikeres legyél. Mert amíg a többi kereskedő rendszeresen elkölt x összeget náluk reklámra, addig ti nem teszitek meg ugyanezt. Mocsok egy világ ez.

Pl. itt van ez a cikk:

http://www.hifipiac....k/905-hegel-h70

Ezt a részt keresd meg: "Magyar gyártók szobája, jellemzően kis szériában készülő DIY termékek "

Szerintem nem igényel különösebb kommentárt.

Szerkesztve -KP- által: Tegnap, 13:20

• 0

#20 TMP

TMP

Lefelé a lejtőn

• PipaPipa
  • 63 Hozzászólás:
  • Nem:Nincs megadva

Elküldve: Tegnap, 13:13

"Majd kidobunk egy paradicsommadár verziót milliókért, hogy megkönnyítsük a választást ;) :D"

Már alakul a fejemben a terve..... :smile29:

Valahogy sejtettem....

• 0

2 felhasználó olvassa ezt a témát.

1 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó

lacee