Ugrás a tartalomhoz

AVX Café

Fotó

Dragonweed DIY (Ex Totem Acoustic)

• Please log in to reply
2167 válasz erre a témára

#1 prehistoric

prehistoric

Kezdő Fórumlakó

• Regisztrált felhasználó
  • PipaPipa
  • 402 Hozzászólás:
  • Nem:Férfi

Elküldve: Ma, 17:44

Köszönöm Urak!
Prehistoric, kiváló a memóriád, augusztusban költöztünk el, szóval alapvetően igazad van ;)

Olyan, mint a Szaknévsor ... Aki számít, benne van! :)

• 1

#2 dragonweed

dragonweed

Törzsvendég

• V.I.P.
  • PipaPipaPipa
  • 1.417 Hozzászólás:

Elküldve: Ma, 17:26

Ez egy érdekes tulajdonsága a Kolibriknek.... bár érzéketlennek tűnik a maga 84 dB-jével, de szinte bármi meghajtja őket különösebb erőlködés nélkül.

A show végén -magunk között- meghallgattuk őket a Tamás fejhallgató erősítőjével (ami mellesleg 2x9Watt-ot tud bónuszként), és nem volt említhető hiányérzetünk a max. elérhető hangerőt kivéve.

• 0

#3 Speedy Gonzales

Speedy Gonzales

Törzsvendég

• V.I.P.
  • PipaPipaPipa
  • 1.820 Hozzászólás:

Elküldve: Ma, 17:22

Köszönöm Urak!
Prehistoric, kiváló a memóriád, augusztusban költöztünk el, szóval alapvetően igazad van ;)

Szerkesztve Speedy Gonzales által: Ma, 17:31

• 0

#4 goodman

goodman

Törzsvendég

• V.I.P.
  • PipaPipaPipa
  • 1.674 Hozzászólás:

Elküldve: Ma, 17:13

Tudom, de én nem Pesten vagyok :) Egyelőre csak elvi szinten kérdeztem, hogy lesz-e ilyen megoldás a jövőben.

15W-os SE csöves (KT90), full "A" osztályban képes lehet meghajtani? Kimberék anno jónak hallották csövessel is, de nem tudom, pontosan mivel próbálták.

Kimber egy 2x8W-os SE (6L6GC) csövessel hallotta. Az apropó egy baráti összejövetel volt, ahol összességében mindenkinek tetszett a hallott produkció. Ahogy prehistoric barátunk ezt meg is erősítette. ;)

Szerkesztve goodman által: Ma, 17:15

• 0

#5 prehistoric

prehistoric

Kezdő Fórumlakó

• PipaPipa
  • 402 Hozzászólás:

Elküldve: Ma, 17:13

Tudom, de én nem Pesten vagyok :) Egyelőre csak elvi szinten kérdeztem, hogy lesz-e ilyen megoldás a jövőben.

15W-os SE csöves (KT90), full "A" osztályban képes lehet meghajtani? Kimberék anno jónak hallották csövessel is, de nem tudom, pontosan mivel próbálták.

Bocsánat:) Félre ne érts, nem vagyok pest fan, csak mintha úgy emlékeztem volna, hogy pest környékén laktál a közelmúltban.

Még egyszer elnézést!! 

Goodman barátunk csövesével is hajtottuk, talán 2x8W. Bőven elég volt! Szerintem piszok jól szólt:) De nyilván meg kell hallgatni és saját ízlésed szerint dönteni.

• 1

#6 Speedy Gonzales

Speedy Gonzales

Törzsvendég

• V.I.P.
  • PipaPipaPipa
  • 1.820 Hozzászólás:

Elküldve: Ma, 16:50

.

Speedy, kb. egy hónapja Budapesten is meg lehetett hallgatni. Sonny barátunk, aki volt olyan kedves, hogy felajánlotta az összehallgatás lehetőségét a saját dobozaival, még csodálkozott is, hogy ilyen kevés ember jelentkezett. 

Én az enyémet 2 hete kis időre Miskolcra költöztettem a sógoromhoz. Majd visszakerül, de nem idén. 

Szerkesztve Speedy Gonzales által: Ma, 16:50

• 0

#7 béres jános

béres jános

Fórumlakó

• PipaPipa
  • 732 Hozzászólás:

Elküldve: Ma, 16:47

Ennyi...... :rolleyes:

Igen ennyi! Ugyanis nekem nem kell megfelelnem senkinek csak magamnak! De egyébként aki eddig hallotta az mind azt mondta hogy ilyet még nem hallott sehol. Persze lehet hogy csak bókolni akart és nem akart megsérteni!

• 0

#8 prehistoric

prehistoric

Kezdő Fórumlakó

• PipaPipa
  • 402 Hozzászólás:

Elküldve: Ma, 16:34

.

Speedy, kb. egy hónapja Budapesten is meg lehetett hallgatni. Sonny barátunk, aki volt olyan kedves, hogy felajánlotta az összehallgatás lehetőségét a saját dobozaival, még csodálkozott is, hogy ilyen kevés ember jelentkezett. 

Én az enyémet 2 hete kis időre Miskolcra költöztettem a sógoromhoz. Majd visszakerül, de nem idén. 

Szerkesztve prehistoric által: Ma, 16:39

• 0

#9 dragonweed

dragonweed

Törzsvendég

• V.I.P.
  • PipaPipaPipa
  • 1.417 Hozzászólás:

Elküldve: Ma, 16:27

Nem baj. Ángilusul így mondják: "This is the nature of the beast"

Ez egy ilyen szakma. Érzelmeket, nem várt reakciókat generál, ezt meg kell tanulni kezelni. Szerencsére megtanultam.

Amikor kb. 28 éve elkezdtük a Totem-et, senki sem jósolt nekünk pár évnél többet, mert ehhez nagyon hasonló termékekkel, és filozófiával álltunk elő.

Nem merem jósolni, hogy hasonló sikerünk lesz (a leírtakból talán másként látszik, de nem dúl bennem az önbizalom...), de legalább megpróbáljuk, és majd meglátjuk. ;)

Elnézést, elfelejtettem "idézni", ez Lacee fórumtársunk hozzászólására készült....

Szerkesztve dragonweed által: Ma, 16:31

• 1

#10 TMP

TMP

Lefelé a lejtőn

• PipaPipa
  • 90 Hozzászólás:
  • Nem:Nincs megadva

Elküldve: Ma, 16:26

Könyörgöm, valaki hagyja abba :smile43:

A vándor Kolibri példány - ha jól láttam - elkelt. Nem lesz másik példány - akár egyszerűbb kivitelben -, ami otthoni körülmények között meghallgatható?

Egyszerűbb nincs, de olyan ami meghallgatható, olyan van.

• 0

#11 TMP

TMP

Lefelé a lejtőn

• PipaPipa
  • 90 Hozzászólás:
  • Nem:Nincs megadva

Elküldve: Ma, 16:25

Már megint itt tartunk!? Értsd már meg! Semmi bajom sem veled sem a termékeiddel! Árak nagyon jók az árért kapott hang nagyon jó! Mi kell még? Csak ne essünk túlzásokba! Ugyanúgy a sajátomról is megvan a véleményem! Mert bizony vannak korlátai (Fizika) ami miatt labdába sem rúghat az igazi nagyok mellett.De eltudom fogadni és a helyén kezelem.

Ez tökéletes végszó. Itt tényleg zárjuk is le ezt a vitát.

• 0

#12 Speedy Gonzales

Speedy Gonzales

Törzsvendég

• V.I.P.
  • PipaPipaPipa
  • 1.820 Hozzászólás:

Elküldve: Ma, 16:20

Könyörgöm, valaki hagyja abba :smile43:

A vándor Kolibri példány - ha jól láttam - elkelt. Nem lesz másik példány - akár egyszerűbb kivitelben -, ami otthoni körülmények között meghallgatható?

• 0

#13 lacee

lacee

Fórumlakó

• PipaPipa
  • 559 Hozzászólás:
  • Interests:Zene,Forma 1,Műszaki dolgok,Sport,kertészkedés.

Elküldve: Ma, 16:17

Kedves András!

Te vonzod a csodabogarakat:)
Csöbörből vödörbe....
  • 0

#14 -KP-

-KP-

Őslakos

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 4.837 Hozzászólás:
  • Interests:42

Elküldve: Ma, 16:16

Nagyon szeretitek kiforgatni a szavakat! Még egyszer leírom!  Amiket ott hallottam azokért egyikért sem cserélném le!!

Ez fantasztikus, de érdekel bárkit is? Nem hinném. 

• 0

#15 béres jános

béres jános

Fórumlakó

• PipaPipa
  • 732 Hozzászólás:

Elküldve: Ma, 16:14

Ezt azért írtam, mert nyilván sokan tudják: Sok hónap munkájával, ilyen-olyan tuninggal, módosításokkal be lehet játszani egy rendszert úgy, hogy az adott komponensekkel, az adott környezetben állkoppantós lesz az eredmény.

Ilyet és is tudok. De úgy összehozni,  hogy az a lehető legtöbb -általában nem optimális hardveres ill. fizikai- környezetben elfogadhatóan, vagy -ne adj' Isten- annál jobban megszólaljon, azért egy kicsit más szemléletet, hozzáállást igényel.

Ez az, ahol a DIY jelentősen különbözik a szélesebb piacra, nem jósolható, tervezhető környezetben történő felhasználású  termékek tervezésétől. Ha valaki egy kicsit is foglakkozott vele tudja.

Már megint itt tartunk!? Értsd már meg! Semmi bajom sem veled sem a termékeiddel! Árak nagyon jók az árért kapott hang nagyon jó! Mi kell még? Csak ne essünk túlzásokba! Ugyanúgy a sajátomról is megvan a véleményem! Mert bizony vannak korlátai (Fizika) ami miatt labdába sem rúghat az igazi nagyok mellett.De eltudom fogadni és a helyén kezelem.

• 0

#16 dragonweed

dragonweed

Törzsvendég

• V.I.P.
  • PipaPipaPipa
  • 1.417 Hozzászólás:

Elküldve: Ma, 16:08

Fogalmam sincs! De nem is érdekel!

Ennyi...... :rolleyes:

Szerkesztve dragonweed által: Ma, 16:09

• 0

#17 dragonweed

dragonweed

Törzsvendég

• V.I.P.
  • PipaPipaPipa
  • 1.417 Hozzászólás:

Elküldve: Ma, 16:07

Ezt azért írtam, mert nyilván sokan tudják: Sok hónap munkájával, ilyen-olyan tuninggal, módosításokkal be lehet játszani egy rendszert úgy, hogy az adott komponensekkel, az adott környezetben állkoppantós lesz az eredmény.

Ilyet és is tudok. De úgy összehozni,  hogy az a lehető legtöbb -általában nem optimális hardveres ill. fizikai- környezetben elfogadhatóan, vagy -ne adj' Isten- annál jobban megszólaljon, azért egy kicsit más szemléletet, hozzáállást igényel.

Ez az, ahol a DIY jelentősen különbözik a szélesebb piacra, nem jósolható, tervezhető környezetben történő felhasználású  termékek tervezésétől. Ha valaki egy kicsit is foglalkozott vele tudja.

Szerkesztve dragonweed által: Ma, 16:09

• 0

#18 béres jános

béres jános

Fórumlakó

• PipaPipa
  • 732 Hozzászólás:

Elküldve: Ma, 16:01

Ha már elméleti felvetésekkel játszunk: Azt amit Nálad otthon hallanának, szerinted hányan cserélnék el arra, amit ők otthon hallgatnak?

Fogalmam sincs! De nem is érdekel! Én tisztában vagyok a saját rendszeremmel,előnyeivel ,hátrányaival egyaránt!

• 0

#19 béres jános

béres jános

Fórumlakó

• PipaPipa
  • 732 Hozzászólás:

Elküldve: Ma, 15:57

Addig míg egy-egy komponenst ugyanolyan feltételek mellett nem tudsz összehasonlítani addig azért merész ez a kijelentés

Na persze ha kinézetre nem passzol az egy másik történet...

Nagyon szeretitek kiforgatni a szavakat! Még egyszer leírom!  Amiket ott hallottam azokért egyikért sem cserélném le!!

• 0

#20 dragonweed

dragonweed

Törzsvendég

• V.I.P.
  • PipaPipaPipa
  • 1.417 Hozzászólás:

Elküldve: Ma, 15:53

Én is átlag hifis-nek tartom magam! De nem cserélném le egyikért sem amiket ott hallottam!

Ne is kezdjünk elölről semmit mert nincs értelme.Megértem azt is hogy esetleg te még nem hallottál jobbat.

Ha már elméleti felvetésekkel játszunk: Azt amit Nálad otthon hallanának, szerinted hányan cserélnék el arra, amit ők otthon hallgatnak?

• 0

10 felhasználó olvassa ezt a témát.

3 felhasználó, 7 vendég, 0 anonim felhasználó

tonya, sandris73, dragonweed