Ugrás a tartalomhoz

AVX Café

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

• Please log in to reply
21132 válasz erre a témára

#1 albatrosz66

albatrosz66

Isten Hozott! :)

• Regisztrált felhasználó
  • Pipa
  • 2 Hozzászólás:

Elküldve: Tegnap, 20:20

Kedves Fórumozók!

HK 3700-as erősítőhöz szeretnék hangfalat vásárolni. használtan kb. 70-80000 Ft értékben. Dali Zensor 3 hangfalra gondoltam. A szoba 12 négyzetméter. Főleg Peter Green, Nils Lofgren Joe Bonamassa  Dire Straits zenéjét halgatom. Megfelelő lenne a hangfal az erősítőhöz?

• 0

#2 bitrograde

bitrograde

Nincs visszaút

• PipaPipa
  • 179 Hozzászólás:
  • Nem:Férfi

Elküldve: 2017 augusztus 21 - 20:26

Egyébként, ha már többször elhangzott, hogy műfajtól függetlenül is egyformán jól teljesítő dobozt vehet az ember adott pénzért, szerintem érdemes lenne konkrétumokat említeni. A nevezett 100-150eFt-os kategóriában mik azok, amik igazi allroundernek számítanak?

Nekem nem sok dobozom volt ebben az ársávban, és igazán "zúzós" zenéket sosem hallgattam, de a Braun LS150-en jól szólt a Faith No More is. Az egy kiváló, gyors, kellően semleges hangú doboz, megfelelő sávszélekkel, és még ha nem is bont falat, akkor is kárpótol a mennyiségért a minőséggel.

47653-0-47653_1280x1280.jpg

Játékboltban vettem alá 3D-s, három darabos keményfa puzzle-t. Annak a darabkáira állítva szólt a legpontosabban.

• 0

#3 Tul

Tul

Beköltözött

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.256 Hozzászólás:
  • Interests:HiFi, motorozás

Elküldve: 2017 augusztus 21 - 15:01

Ma újraolvasva a hozzászólásokat, amellett, hogy minden általam leírt dologgal kapcsolatban tartom a véleményem, úgy látom, kicsit jobban a szívemre vettem a kelleténél ezt az egészet. Elnézést kérek, ha valakit/valakiket megbántottam :smile53:

Egyébként, ha már többször elhangzott, hogy műfajtól függetlenül is egyformán jól teljesítő dobozt vehet az ember adott pénzért, szerintem érdemes lenne konkrétumokat említeni. A nevezett 100-150eFt-os kategóriában mik azok, amik igazi allroundernek számítanak?

• 0

#4 timcs

timcs

Fórumlakó

• PipaPipa
  • 504 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 augusztus 21 - 14:58

Már többször akartam kérdezni :) A megmondásról úgy általában..

Titeket a barátaitok, rokonaitok nagy része nem néz csodabogárnak? Nem szörnyülködnek a komponensek, a rendszer árain? Nem szokott az lenni egy meghallgatást követően, hogy jó-jó, de nem értik mi ebben a különleges? Meg hogy nekik a saját kis kompakt rendszerük is legalább ennyire tetszik? Sőt, az Astra gyári hifije, na az nagyot szól, az jobban tetszik, mint a kifinomult Hi-Fi itt bent?
Nem éreztétek még magatok hülyén, mikor megkérdezte valaki, aki nem hifizik életmód-szerűen, hogy honnan tudod, hogy ez jobb hangsugárzó, mint a régebbi, s te olyan hangokat mutogattál neki, amit ő egyszer sem tudott kiszúrni a zenében? :D

Csak azért kérdem, mert nekem az emberekkel 99%-ban ilyen élményeim vannak.
Ezért nem is szoktam erőltetni a kifinomult dolgokat olyanoknak, akik most kezdik, vagy alapvetően nem fogékonyak rá. Márpedig tuti mindnyájan tudjuk, hogy az emberiség messze döntő hányada ide tartozik. Fogalmazhatnék kevésbé fennkölt módon úgy is, hogy mi vagyunk a kisebbség.

Meggyőződésem, hogy egy zenei szempontból átlag embernek egy AVR, egy szub és egy pár kis Klipsch (szabadon behelyettesíthető tetszőleges márka) nagyobb élményt ad, mint egy CAM-1, vagy Sonus Faber Olympica 1.
Nálam, ha nem avx fan jár, akkor 100%-os arányban nyer a házimozi lehengerlő hangja a sztereó kifinomultsága mellett. Nincs ember, aki ne a mozin ámulna és ne azon hallgatna szívesebben zenét. Persze, vannak zenészek, meg műértők, de általánosságban nagyon ritkán.

Kollégáim jóravaló, becsületes, értelmes emberek. A saját elvárásaimnak teljesen ellentmondó tanácsaim megfogadva építettek olyan rendszert, amivel boldogok.
Tudom, most én is jól megmondom.. De mielőtt megmondók vagyunk, gondoljunk arra is, hogy aki itt tanácsot kér, az nem feltétlenül megy olyan mélyre, mint gondoljuk. És végtére is az a cél, hogy segítsünk, nem? :)

Persze, hogy csodálkoznak és néha bolondnak is néznek az árak hallatán. Főleg olyanok akiknek nincs semmilyen hobbijuk és a munka utánai nap hátralévő részét a jobbik esetben a semmittevéssel töltik a tv előtt vagy rosszabb esetben a kocsmában italoznak. Mondjuk ennek is megvan a fílingje. De ez legyen az ő bajuk. Akiknek van valamilyen hobbija, pld. horgászat, vadászat, autó tunning, ahol nem kis összegeket lehet elkölteni másképp néz a hobbimra. Igaz néha ők sem értik, hogy miért kerül ez meg az annyiba, mert jól szól az a egybehazimoziból is. Ez persze oda-vissza alapon is működik, mert én sem értem, hogy mi kerülhet annyiba mondjuk egy horgász, vagy vadász felszerelésen, hisz egy egyszerű bottal is lehet halat fogni, nem szükséges a drága, de tiszteletben tartom a hobbijukat. Azokat akik meg tényleg hülyének néznek és nem értik meg azok nem barátok és inkább kerülöm őket, elöttük meg sem említem a hobbimat, de volt már rá példa, hogy elcibáltam meghallgatni ami után megváltozott a véleménye a hobbimról. Ez egy hobbi és az élet fontossági sorrendjében nem ez áll az első helyen, vannak ennél sokkal fontosabb dolgok is az életben. Ez csak egy szórakozás és pihenés, ha lehet így fogalmazni egy picit magasabb szinten az átlagnál. Ha nem maradna rá a kölségvetésből megelegednék az alacsonyabb szintel is, de viszont túlzásokba sem esek. Viszont eltudom mondani, hogy amim van azt a két kezemmel hoztam össze és nem egy amcsi nagybácsitól örökölt pénzért vásároltam.

• 1

#5 asebestyen

asebestyen

Nyugdijas klub

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.753 Hozzászólás:
  • Interests:Magyar Vocal Jazz

Elküldve: 2017 augusztus 20 - 19:03

Titeket a barátaitok, rokonaitok nagy része nem néz csodabogárnak? Nem szörnyülködnek a komponensek, a rendszer árain? Nem szokott az lenni egy meghallgatást követően, hogy jó-jó, de nem értik mi ebben a különleges? Meg hogy nekik a saját kis kompakt rendszerük is legalább ennyire tetszik? Sőt, az Astra gyári hifije, na az nagyot szól, az jobban tetszik, mint a kifinomult Hi-Fi itt bent?
Nem éreztétek még magatok hülyén, mikor megkérdezte valaki, aki nem hifizik életmód-szerűen, hogy honnan tudod, hogy ez jobb hangsugárzó, mint a régebbi, s te olyan hangokat mutogattál neki, amit ő egyszer sem tudott kiszúrni a zenében? :D

Ezért nem is szoktam erőltetni a kifinomult dolgokat olyanoknak, akik most kezdik, vagy alapvetően nem fogékonyak rá. Márpedig tuti mindnyájan tudjuk, hogy az emberiség messze döntő hányada ide tartozik. Fogalmazhatnék kevésbé fennkölt módon úgy is, hogy mi vagyunk a kisebbség.

Meggyőződésem, hogy egy zenei szempontból átlag embernek egy AVR, egy szub és egy pár kis Klipsch (szabadon behelyettesíthető tetszőleges márka) nagyobb élményt ad, mint egy CAM-1, vagy Sonus Faber Olympica 1.
Nálam, ha nem avx fan jár, akkor 100%-os arányban nyer a házimozi lehengerlő hangja a sztereó kifinomultsága mellett. Nincs ember, aki ne a mozin ámulna és ne azon hallgatna szívesebben zenét. Persze, vannak zenészek, meg műértők, de általánosságban nagyon ritkán.

Kollégáim jóravaló, becsületes, értelmes emberek. A saját elvárásaimnak teljesen ellentmondó tanácsaim megfogadva építettek olyan rendszert, amivel boldogok.
Tudom, most én is jól megmondom.. De mielőtt megmondók vagyunk, gondoljunk arra is, hogy aki itt tanácsot kér, az nem feltétlenül megy olyan mélyre, mint gondoljuk. És végtére is az a cél, hogy segítsünk, nem? :)

Ez a megmondás nehéz dolog. Sokszor jó lenne, ha mindenki leírná a valóságot, nem csak privátban, hanem úgy public is. Eddig én se tettem meg legtöbbször, pedig tán pont azzal segítettem volna fórumtársakon, nem gyalogoltak volna ugyanabba a sárkupacba...

Node a Klipsch. Volt egy Fountek Altitude 3500-as csöves erősítőm anno, ami nem az a kifejezett nagyon csöves hang, de azért nem is egy éles félvezetős. Voltak hozzá Bélától Nuscale 216-os monitorok, amik szintén Fountek hangszórókkal rendelkeztek. Gyári verzióban se volt rossz hangja, de elég érzéketlen volt, gondoltam jó lenne valami, aminek mélye is van meg érzékeny is (én kis naív).  Klipschről tesztekben ezt írták, ez ilyen. Előbb megvettem a kisebbet, mély 0, akkor a nagyobbat, egy hangyalábszárszőrnyivel többet tudott mélyben. Viszont mind a kettőnek borzalmas kemény, éles hangja volt. Zúzni lehetett velük, ha azt jelenti, úgy kell szólnia, mintha nagykalapáccsal nagy vaslemezt ütök, mert ezt tudta. Mondom oké, ajánlják kis teljesítményű csövesekhez, de hátha mást jobban szeret, CEC A-osztályú félvezetős erősítő. Pont olyan förtelmes volt, sőt. Mozirendszer, mert hát ez valami mozis szett része akart lenni. Egyszerűen az emberi beszédhangot annyira elintonálta, olyan éles lett, 1 percet nem tudtam hallgatni nyugodtan.

Sajnos nem mértem meg anno... Kevés olyan cuccom volt, ami ekkora csalódás lett volna és amiből sehogy ne lehetett volna valami legalább viselhető hangot kihozni. Nah, ez ilyen volt. Befejeztem...  :rolleyes:

• 0

#6 Hifilala

Hifilala

Beköltözött

• PipaPipaPipaPipa
  • 2.000 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 augusztus 20 - 18:43

Ne haragudj de ez nettó butaság. ;)

Óva intenék minden fültársat, hogy a műfajok között állítsanak fel "igényességi sorrendet". A "metálzenék" egy része komolyzenén alapul, sokszor "igen képzett" előadók tolmácsolásában.
Példának tessék egy Mekong Delta album:

...és az örök kedvenc Cliff Burton https://hu.wikipedia...ki/Cliff_Burton szerzeménye:

Nem hallgatok ilyen zenéket és nem is ezekre gondoltam!
  • 0

#7 -KP-

-KP-

Őslakos

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 4.591 Hozzászólás:
  • Interests:42

Elküldve: 2017 augusztus 20 - 18:17

Kicsit ellenségesnek tűnsz.

A Chariot, mint elismert hangsugárzót hoztam példaként, ami annak ellenére, hogy nagyon szuper cucc, nem jó választás zúzásra. Pusztán azt akartam kifejezni, hogy nincs általános érvényű igazság, ami a másik oldalról átcsapott márka szapulásba, Bécó felé meg számomra érthetetlen megnyilvánulásba.

Semmilyen márka szapulás nem volt. Te magad írtad, hogy a Chariot lezenélte az olcsó Polk. Te írtad, nem én. Te írtad le, te hoztad szóba a Chariot, nem én.  Akkor miért én szapulom? Miért engem akar számon kérni Bécó, miért nem téged? Mert le merem írni, hogy ha egy doboz nem szól jól egy műfajon az a gyártó hibája? 

Attól hogy a Chario Academy Millenium nagyon szuper cucc (amit nem is kétlek), nem minden nagyon szuper cucc vall kudarcot rockzenén. Egy kis Martin Logan Motion 15 baromi jól szól minden műfajon. Vagy egy kis Dynaudio. Meg sok minden más is. De még azt sem tartom kizártnak, hogy egy másik Chario monitor meg kevésbé válogatós, mint a tied. 

Szerkesztve -KP- által: 2017 augusztus 20 - 18:19

• 0

#8 Tul

Tul

Beköltözött

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.256 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 augusztus 20 - 18:09

Ahogy mondod, a segítség a lényeg.
Mikor korábban elveszetten bolyongtam itt, nagyon jó volt némi iránymutatás. A punktum jellegű hozzáállás nekem érthetetlen, ez ellen "lázadok" néha.
Valahogy úgy képzelem, leírom adott dologról a véleményem, a másik ember meg az övét és kerek a világ.

Az, hogy megmondon mi van, leminősítem a másikat, ha meg valaki nem ért vele egyet bedobom a sertődöttet és a mostanában divatos "nincs is kedvem itt lenni" szöveget, egy óriási kérdőjel nekem.

Miért nem látjátok/látjuk be hogy bizonyos mértékben mindenkinek igaza van?

Ez a vita már ezer témában és helyen lezajlott, sosem volt vége!

Mások vagyunk, ennyi!

És igen, sokszor nekem is elmegy a kedvem... de tudom milyen jó ha így vagy úgy segítséget kap az ember!

• 0

#9 BandikaQ

BandikaQ

Isten Hozott! :)

• Pipa
  • 5 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 augusztus 20 - 17:54

Kedves fórumtársak. Köszönöm mindenkinek a hozzászólást, nem gondoltam hogy vitát szítok egy egyszerűnek tűnő kérdéssel. Leginkább köszönet a debreceni boltnak, ahová bevihettem az erősítőm, és azzal kipróbálhattam a hangfalat. Nagyon tetszett, és ez számít, nem a .... A választás a Klipsch RP160-ára esett. Egyenlőre nagyon élvezzük.

• 1

#10 Tul

Tul

Beköltözött

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.256 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 augusztus 20 - 17:49

Kicsit ellenségesnek tűnsz.

A Chariot, mint elismert hangsugárzót hoztam példaként, ami annak ellenére, hogy nagyon szuper cucc, nem jó választás zúzásra. Pusztán azt akartam kifejezni, hogy nincs általános érvényű igazság, ami a másik oldalról átcsapott márka szapulásba, Bécó felé meg számomra érthetetlen megnyilvánulásba.

Te magad írtad le, hogy nem jó rá. Nem én. Egyébként pont az ilyenekért van egyre kevésbé kedvem hozzászólni bármihez. Vegyen klipschet oszt kész. Téma ejtve.

• 0

#11 Doky

Doky

Tizezresek klubja

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 12.312 Hozzászólás:
  • Interests:Zene, film, túrázás-biciklizés, és imádok a barátaimmal lenni... ;)

Elküldve: 2017 augusztus 20 - 16:26

Miért nem látjátok/látjuk be hogy bizonyos mértékben mindenkinek igaza van?

Ez a vita már ezer témában és helyen lezajlott, sosem volt vége!

Mások vagyunk, ennyi!

És igen, sokszor nekem is elmegy a kedvem... de tudom milyen jó ha így vagy úgy segítséget kap az ember!
  • 0

#12 Bécó

Bécó

Törzsvendég

• PipaPipaPipa
  • 1.011 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 augusztus 20 - 15:56

Akkor eltüntem!
  • 0

#13 -KP-

-KP-

Őslakos

• V.I.P.
  • 4.591 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 augusztus 20 - 15:55

Oké, fejet hajtok előtted, ez így úgyis meddő, parttalan szócséplés lenne.

Te magad írtad le, hogy nem jó rá. Nem én. Egyébként pont az ilyenekért van egyre kevésbé kedvem hozzászólni bármihez. Vegyen klipschet oszt kész. Téma ejtve.

Szerkesztve -KP- által: 2017 augusztus 20 - 15:57

• 0

#14 -KP-

-KP-

Őslakos

• V.I.P.
  • 4.591 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 augusztus 20 - 15:55

Kedves KP fórumtárs írd már le szerinted melyik minimonitor alkalmas drum and bass zenékre.És arra is kíváncsi lennék hogy te milyen hangsugárzón hallgatsz zenét.

Vártam már,mikor jelensz meg...

• 0

#15 Bécó

Bécó

Törzsvendég

• PipaPipaPipa
  • 1.011 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 augusztus 20 - 15:52

Kedves KP fórumtárs írd már le szerinted melyik minimonitor alkalmas drum and bass zenékre.És arra is kíváncsi lennék hogy te milyen hangsugárzón hallgatsz zenét.
  • 1

#16 Tul

Tul

Beköltözött

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.256 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 augusztus 20 - 15:14

Oké, fejet hajtok előtted, ez így úgyis meddő, parttalan szócséplés lenne.

és pont.

• 0

#17 -KP-

-KP-

Őslakos

• V.I.P.
  • 4.591 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 augusztus 20 - 15:03

Miért bélyegzed meg ennyire egyértelműen a másik ember véleményét?
Fiatalon (fiatalabban :)) hivatásos módon diszkóztam. Szerencsére a hallásom teljesen ép maradt. Innen eveztem át a komolyabb, komplexebb műfajokra és próbáltam végig sok-sok nagy nevet. Épp a pár Kolibrimre várok, tuti biztos nem vennék olyan cuccokat magamnak, amiket olykor ajánlok másoknak. Tehát nem vitatkozni akarok és nem kardoskodok márka mellett, vagy ellen. Csupán kerek szemmel nézem és néha szóváteszem, hogy nem értek egyet azzal, hogy a tök más beállítottságú, hallasú, igényű embereket belemossuk a saját preferenciáink tengerébe.

Napi szinten hallgatok drum and basst, psytrance-t, és ha kedvem úgy tartja, egy mozdulattal, válltok olyan metálra, amitől a fórumtársak fele hülyét kapna. Szóval mitől is vagyok akkor más beállítottságú, igényű stb? Attól hogy a Chario minimonitorod pocsék a zenei műfajok egy részén, akkor ez innentől törvényszerű, hogy minden audiofil márka pocsékan teljesít ezeken a műfajokon?  Ez a Chario sara, és pont. Attól még más gyártók magasabb minőségű termékén igenis jobban szólnak még az általad említett műfajok is. 

Dorian tökéletesen leírta a lényeget, vannak dobozok amik csak a műfajok egy részére jók, meg vannak olyanok, amik szinte mindenre. Ha pedig ugyanolyan áron lehet kevésbé válogatósat is venni, miért vegyek válogatósat? Ne egy komponens mondja már meg, hogy milyen zenét hallgathatok.

Szerkesztve -KP- által: 2017 augusztus 20 - 15:05

• 0

#18 Tul

Tul

Beköltözött

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.256 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 augusztus 20 - 14:04

Miért bélyegzed meg ennyire egyértelműen a másik ember véleményét?
Fiatalon (fiatalabban :)) hivatásos módon diszkóztam. Szerencsére a hallásom teljesen ép maradt. Innen eveztem át a komolyabb, komplexebb műfajokra és próbáltam végig sok-sok nagy nevet. Épp a pár Kolibrimre várok, tuti biztos nem vennék olyan cuccokat magamnak, amiket olykor ajánlok másoknak. Tehát nem vitatkozni akarok és nem kardoskodok márka mellett, vagy ellen. Csupán kerek szemmel nézem és néha szóváteszem, hogy nem értek egyet azzal, hogy a tök más beállítottságú, hallasú, igényű embereket belemossuk a saját preferenciáink tengerébe.

ez hülyeség.

Szerkesztve Tul által: 2017 augusztus 20 - 14:05

• 0

#19 Tul

Tul

Beköltözött

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.256 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 augusztus 20 - 13:55

Szerkesztve Tul által: 2017 augusztus 20 - 13:56

• 5

#20 -KP-

-KP-

Őslakos

• V.I.P.
  • 4.591 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 augusztus 20 - 13:50

A zúzós zene nem csak metál lehet. Egy techno, vagy trance zene esetében tényleg tökéletesen mindegy, mennyire árnyalt az előadás :)
De a hip-hop nagy részéről is elmondható ez.
Hallgatok ilyeneket is, tehát nem a műfajt szólom le. És bizony, itt a Chario Academy Millennium 1 nem hozta azt az élményt, mint egy belépő kategóriás Polk Audio. Klipschet is ilyen előadásban hallgattam és jó volt.

ez hülyeség. A zene hangulatát adó középsáv és magassáv nagyon nem mindegy, hogy milyen. Ettől még lehet hogy a Chario épp nem jó rá.  Ez legyen a Chario problémája.

• 0

0 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 0 vendég, 0 anonim felhasználó