Ugrás a tartalomhoz

AVX Café

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

• Please log in to reply
21435 válasz erre a témára

#1 alto

alto

Beköltözött

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.334 Hozzászólás:
  • Nem:Férfi

Elküldve: 2018 január 15 - 08:56

Sziasztok.
Segítségeteket szeretném kérni.Lenne egy Marantz 7010-es HM erősítő.Milyen hangfalakat ajánlanátok az erősítőhőz hogy passzoljon vele?Jelenleg a Focal 826W szemezgetek.Várom az ötleteket.Ár kb 300-350 ezer.(ez csak a front)

Előre is köszönöm.

UI:A szoba 25m2 és a jazz és a klasszikuson kívűl szinte minden zene érdekel.

Az Elac FS 197  most akciós, 527.400 Ft helyett 349.990 Ft. Nekem jobban bejön a hangja mint az említett Focalnak.

• 0

#2 kolyok1206

kolyok1206

Újonc fórumos

• Regisztrált felhasználó
  • Pipa
  • 25 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 január 14 - 17:08

Sziasztok.
Segítségeteket szeretném kérni.Lenne egy Marantz 7010-es HM erősítő.Milyen hangfalakat ajánlanátok az erősítőhőz hogy passzoljon vele?Jelenleg a Focal 826W szemezgetek.Várom az ötleteket.Ár kb 300-350 ezer.(ez csak a front)

Előre is köszönöm.

UI:A szoba 25m2 és a jazz és a klasszikuson kívűl szinte minden zene érdekel.
  • 0

#3 muv.imi

muv.imi

Beköltözött

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.367 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 január 11 - 17:51

Üdv mindenkinek ! Érdeklődnek a Jamo Cornet - 40 hangfalak iránt esetleg valakinek van tapasztalata erről a hangfalról ? Előre is köszönöm ! 

Inkább keress valami mást.

• 0

#4 MrJohn

MrJohn

Isten Hozott! :)

• Pipa
  • 1 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 január 11 - 01:26

Üdv mindenkinek ! Érdeklődnek a Jamo Cornet - 40 hangfalak iránt esetleg valakinek van tapasztalata erről a hangfalról ? Előre is köszönöm ! 

• 0

#5 bitrograde

bitrograde

Kezdő Fórumlakó

• PipaPipa
  • 498 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 január 10 - 15:06

Sziasztok!

​Nálam egy kicsit más a helyzet, én egy konkrét típusról érdeklődnék (mivel nincs módomban egyszerűen meghallgatni, csak, ha tényleg érdemes, akkor mennék el egy tesztre. illetve vásárlásra)

​Véletlenül bukkantam a T+A TMR 160 MK2 hangfalra, amit eddig nem ismeretem, a létezéséről sem tudtam. Nagyon megtetszett kinézetre és a paraméterei alapján is - ezek mind az mondják nekem, ez az én dobozom. De elég messze van tőlem a kiszemelt darab, tehát mielőtt elutaznék a világ végére, tudnátok némi infót adni, hogy milyen hangzásra számítsak? Az első reflexnyílásnak sok előnye van, de persze hátránya is. Nem túl lassú ez a hatalmas doboz a gyors ritmikájú zenére (pl. elektronikus, vagy rock, ami nálam a hangszeres jazz és vokális műfaj mellett eléggé jellemző) a hosszú kilengésű mélysugárzók miatt? Illetve nem kenődik el nagyon a mélytartomány? Az első reflexnyílás is segíthet ebben... Illetve milyen tere van neki, mennyire szellős? 
​Csodás doboznak néz ki, de nyilván ennyi pénzt (300 000+) nem szeretnék kiadni olyasmiért, ami nem nekem megfelelő. Tudom, meg kell hallgatni, de hát eléggé messze van, és úgy szeretnék már odamenni, hogy nagyobb esélyem vanna arra, hogy beleszeretek...
​Köszi!

​u.i.: elég nagy térben kéne zenélnie, tehát ez nem gond, illetve két 300 wattos monoblokk dolgozna alá, szóval elvileg minden adott ahhoz, hogy ez a nagyméretű dobozpáros kifuthassa magát.

Szerintem ez a lényeg. A 300+ összeget én azért egy soknak gondolom érte. 300, de akkor nagyon patika állapotú kell legyen. Ami a hangját illeti: megfelelő meghajtás esetén kellően gyors, a mélyei megfogottak, és a zenész barátom azért is kedveli a sajátját, mert a gitárok nagyon rendben vannak rajta. Én egy kicsit "amerikainak" hallom a hangját. Nála egy Krell KSA50 húzza a talpalávalót vele.

• 1

#6 Jegkocka77

Jegkocka77

Nincs visszaút

• PipaPipa
  • 174 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 január 10 - 14:57

Sziasztok!

​Nálam egy kicsit más a helyzet, én egy konkrét típusról érdeklődnék (mivel nincs módomban egyszerűen meghallgatni, csak, ha tényleg érdemes, akkor mennék el egy tesztre. illetve vásárlásra)

​Véletlenül bukkantam a T+A TMR 160 MK2 hangfalra, amit eddig nem ismeretem, a létezéséről sem tudtam. Nagyon megtetszett kinézetre és a paraméterei alapján is - ezek mind az mondják nekem, ez az én dobozom. De elég messze van tőlem a kiszemelt darab, tehát mielőtt elutaznék a világ végére, tudnátok némi infót adni, hogy milyen hangzásra számítsak? Az első reflexnyílásnak sok előnye van, de persze hátránya is. Nem túl lassú ez a hatalmas doboz a gyors ritmikájú zenére (pl. elektronikus, vagy rock, ami nálam a hangszeres jazz és vokális műfaj mellett eléggé jellemző) a hosszú kilengésű mélysugárzók miatt? Illetve nem kenődik el nagyon a mélytartomány? Az első reflexnyílás is segíthet ebben... Illetve milyen tere van neki, mennyire szellős? 
​Csodás doboznak néz ki, de nyilván ennyi pénzt (300 000+) nem szeretnék kiadni olyasmiért, ami nem nekem megfelelő. Tudom, meg kell hallgatni, de hát eléggé messze van, és úgy szeretnék már odamenni, hogy nagyobb esélyem vanna arra, hogy beleszeretek...
​Köszi!

​u.i.: elég nagy térben kéne zenélnie, tehát ez nem gond, illetve két 300 wattos monoblokk dolgozna alá, szóval elvileg minden adott ahhoz, hogy ez a nagyméretű dobozpáros kifuthassa magát.

• 0

#7 Bodygabi83

Bodygabi83

Lefelé a lejtőn

• PipaPipa
  • 57 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 január 06 - 13:26

Mennyit szánnál a dologra? Gondolom akkor az es90 és es80 el lenne adva? Mennyire kell nagy hangnyomás és mennyire számít a szép külső?

Igen es90 es80 eladó ezek ára meg egy kicsi 200-250ezer forint. méret falra szerelhető legyen. köszönöm a segítséget

• 0

#8 -KP-

-KP-

Törzsgárda

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 5.024 Hozzászólás:
  • Interests:42

Elküldve: 2018 január 06 - 13:16

Sziasztok segítséget kérnék JBL ES 90 és JBL ES 80 hangfal pár helyett szeretnék valami megoldást találni egy 35 négyzetméteres nappaliba ami a falra szerelhető mert kisbabák születnek és óvni szeretném a hangfalakat meg a babyket is. A kérdésem az lenne hogy négy egyforma polcsugárzó (JBL ES 30 vagy más hasonló) tudná e helyettesíteni a 35 négyzetméteres nappaliba az óriás hangfalakat vagy front sugárzónak mindenféleképp kell az álló hangfal. A sub maradna az egy jamo s660.   Előre is köszi a segítséget. 

Mennyit szánnál a dologra? Gondolom akkor az es90 és es80 el lenne adva? Mennyire kell nagy hangnyomás és mennyire számít a szép külső?

• 0

#9 Bodygabi83

Bodygabi83

Lefelé a lejtőn

• PipaPipa
  • 57 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 január 06 - 08:27

Sziasztok segítséget kérnék JBL ES 90 és JBL ES 80 hangfal pár helyett szeretnék valami megoldást találni egy 35 négyzetméteres nappaliba ami a falra szerelhető mert kisbabák születnek és óvni szeretném a hangfalakat meg a babyket is. A kérdésem az lenne hogy négy egyforma polcsugárzó (JBL ES 30 vagy más hasonló) tudná e helyettesíteni a 35 négyzetméteres nappaliba az óriás hangfalakat vagy front sugárzónak mindenféleképp kell az álló hangfal. A sub maradna az egy jamo s660.   Előre is köszi a segítséget. 

• 0

#10 dondusfi

dondusfi

Fórumlakó

• PipaPipa
  • 792 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 december 27 - 19:53

Sziasztok!

Egy kis segítséget kérnék hangfal ügyben(esetleg más komponensekben is).

Most egy Triangle Celius 902 falam van.(A többi komponens az aláírásomban olvasható) A szobában nem tudom rendesen elhelyezni.

1. Mekkora szobába keres hangsugárzót?

A szoba egy kb 6*3,5m alább csatolok róla egy egyszerű rajzot. Sajnos csak a hosszú falon tudom elhelyezni a hangfalakat.

Lemaradt a kép:

szoba móricka rajz.jpg

• 0

#11 izirajder

izirajder

Isten Hozott! :)

• Pipa
  • 7 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 december 27 - 19:53

Sziasztok!
Valakinek van tapasztalata a Dali Alteco C-1 atmos hangszórókkal?
Egy Spektor 5.0 szettet szeretnék kiegészíteni velük.
  • 0

#12 dondusfi

dondusfi

Fórumlakó

• PipaPipa
  • 792 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 december 27 - 18:07

Sziasztok!

Egy kis segítséget kérnék hangfal ügyben(esetleg más komponensekben is).

Most egy Triangle Celius 902 falam van.(A többi komponens az aláírásomban olvasható) A szobában nem tudom rendesen elhelyezni.

1. Mekkora szobába keres hangsugárzót?

A szoba egy kb 6*3,5m alább csatolok róla egy egyszerű rajzot. Sajnos csak a hosszú falon tudom elhelyezni a hangfalakat.

2. Milyen zenék hallgatásához keresel hangsugárzót?

A műfajok igen vegyesek. Van köztük rock, pop, blues, jazz. Inkább a hangszeres zene van előtérben. (Egy-két név: Satriani, Bonamassa, Collins, Metallica, Oldfield, Queen stb)

3. Mik a rendszer további elemei?

Lásd aláírásomban. Nem gond a készülék csere. (Sokáig fárasztó hatás nélkül hallgatható készülékek érdekelnek)

4. Mennyi pénz áll rendelkezésre a hangsugárzóra, netán a rendszerépítésre?

Hangfalra kb 300e. Többire a bennük lévő összeg +50e

Előre is köszönöm a segítséget :)

Üdv Viktor

• 0

#13 rukh

rukh

Nincs visszaút

• PipaPipa
  • 236 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 december 26 - 20:46

Eddig egy Tannoy MX3-at és egy régi Pioneer HPM 700-at hallgattam (előbbit Tüű Károly, utóbbit HIVOX-ék javították fel. Károlynál megfelelően tágas térben egy DBX erősítőről hajtva egészen kiválóan szólt a Tannoy...).

Tudom, hogy az ilyen kérdésekre az a szabványos válasz, hogy meg kell minél többet hallgatni és eldönteni, melyik teszik jobban, azonban úgy gondolom, hogy egy igazán jó hangdoboz mindig jól szól, legfeljebb egyes erősítőkkel egészen kiválóan, másokkal pedig csak nagyon jól.  Nem is konkrét típusra kérek javaslatot (bár ha valakinek van jó és ajánlható gyakorlati tapasztalata a PSA-2-vel, az lenne a legjobb), hanem iránymutatást: régebbi, vintage hangdobozok között keressek, vagy érdemesebb új(abb) típusokat keresni. 

• 0

#14 Doky

Doky

Tizezresek klubja

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 12.570 Hozzászólás:
  • Interests:Zene, film, túrázás-biciklizés, és imádok a barátaimmal lenni... ;)

Elküldve: 2017 december 26 - 19:27

Kedves Szakértők és Hozzáértők!

A tanácsotokat kérem: milyen hangdobozt ajánlotok Crown PSA-2 erősítőhöz, kb. 5,3m x 3,5m lakótelepi szobába, max. 200-300 eFt ársávban?
Nagyzenekari műveket (operát, operettet, szimfóniát, ...), vonósokat nem hallgatok, minden más előfordul LP-n és CD-n. Vájtfülű nem vagyok és valószínűleg nem is leszek már, a high-end felé sem kacsintgatok, viszont szeretnék egy hosszan hallgatható, jó minőségű (bármilyen nehéz is ezt definiálni) rendszert összeállítani. A viszonylag kis hely miatt előnyben részesíteném az állványra helyezendő dobozokat.  

Előre is köszönöm a válaszokat, üdv,
Rukh

Mi az amit eddig hallottál, tetszett ill nem tetszett?
Én valszeg valami régebbi nagymonitorban gondolkodnék (pl Jbl), de kacérkodnék egy magnetosztatikuson is ha megvan a heggesztő! ;)

A telepen mennyire kultiválják a hangerőt?
Régebben mondtam:
"A szomszédaim jó zenét hallgatnak!
Ha akarják, ha nem!"
  • 0

#15 rukh

rukh

Nincs visszaút

• PipaPipa
  • 236 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 december 26 - 11:01

Kedves Szakértők és Hozzáértők!

A tanácsotokat kérem: milyen hangdobozt ajánlotok Crown PSA-2 erősítőhöz, kb. 5,3m x 3,5m lakótelepi szobába, max. 200-300 eFt ársávban?

Nagyzenekari műveket (operát, operettet, szimfóniát, ...), vonósokat nem hallgatok, minden más előfordul LP-n és CD-n. Vájtfülű nem vagyok és valószínűleg nem is leszek már, a high-end felé sem kacsintgatok, viszont szeretnék egy hosszan hallgatható, jó minőségű (bármilyen nehéz is ezt definiálni) rendszert összeállítani. A viszonylag kis hely miatt előnyben részesíteném az állványra helyezendő dobozokat.  

Előre is köszönöm a válaszokat, üdv,

Rukh 

• 0

#16 Larko

Larko

Kezdő Fórumlakó

• PipaPipa
  • 251 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 december 26 - 10:02

Öszintèn?
Hangdobozok azok is rengeteg a hasonlóság.
2 hangszóró dobozonkènt 1 hangváltó.
Ha a hangra vagy kiváncsi akkor azt mondom nagyon máskèppen szólnak.
Proac Super Tablette vs dyno a42 ezt kitudtam probálni.
A proac finomabb hangú.Inkább zeneibb ami elsőre nem tünik izgalmasnak.
De kishangerőn is egysèges marad.
Dyno a42 nagy hang kis dobozból.
Sokkal terhelhetöbb mèreteikhez kèpest sokkal nagyobb hang jön ki belöle mint a proacból.
Ha nagyobb hangerőn szeretsz zenèlgetni jobb választás.Igaz rendszer oldalról is jóval többet igènyel.

A kis proac nem háklis az erősítőre.Nem tud akkorát szólni mint a kis dyno.

Melyik a jobb? Rendszer ès igèny függő.
Ha rendszer meg van hozzá a dyno mindenkèppen.

Proac nagyobb tablette tipusa is volt az szerintem a dyno 52höz kèpest jobb.
Spendorból nekem csak a nagyok voltak amik mellett nem probáltam dynot.

De nekem a kis contour dyno 1 / 1.1közel se adott akkora èlmènyt mint az a42.
Mindig hiányèrzetem volt a kis contourokkal.
Az ellen simán proac vagy spendort választanèk.
Az a42 kakukktojàs az egy nagyon jó kis doboz.

Proac tablette vagy response,mennyire hasonlit hangban a dyno contourhoz (kérdés)

• 1

#17 karbantartó

karbantartó

Fórumlakó

• PipaPipa
  • 673 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 december 25 - 18:46

Proac tablette vagy response,mennyire hasonlit hangban a dyno contourhoz (kérdés)

• 0

#18 komancs

komancs

Lefelé a lejtőn

• PipaPipa
  • 75 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 december 13 - 12:09

Típusa:TNA Century 7.1
  • 0

#19 komancs

komancs

Lefelé a lejtőn

• PipaPipa
  • 75 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 december 13 - 12:04

Sziasztok!Kinek milyen tapasztalata és véleménye van az alábbi hangsugárzóról.Érdemes-e megvásárolni?Milyen a hangja stb?Válaszokat előre is köszönöm.Jamo e850-s álló hangfalpárt váltana.

Csatolt képek:

• 28006397-B57A-4800-B562-300AB3A59486.jpeg
  • 5DF2CABD-E780-4D9D-83FC-A56F5CA05E5D.jpeg

• 0

#20 tanczi

tanczi

empirikus hifista - nem elméleti v. ócsároló pköszörű

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.323 Hozzászólás:
  • Interests:A hifin és a boron kívül, szerinted? :-Q

Hifi, ping-pong, sakk, bor-gasztro, bicikli.
    Kb. ebben a sorrendben!

Elküldve: 2017 december 11 - 08:10

Sziasztok!

18nm-es szobába keresek hangsugárzót. 2,5m-re tudom egymástól elhelyezni őket, és ugyanennyi lenne a hallgatàsi távolság is.
Kíváncsi vagyok a véleményetekre, hogy a fenti körülmények között, melyek lehetnének azok a dobozok amik épkézláb megszólalást képesek nyújtani?

Előre is köszönöm

Ahogy írták, ez nem olyan vészes (szóval nem pici szoba, inkább az lenne érdekes, milyen az alaprajz).

A tippekhez még az kellene,

- mennyit szánsz rá, hogy feleslegesen ne javasolgassunk.

- mit jelent az épkézlábság Neked hangilag (mi az, amit hallottál és tetszett / nem tetszett, eddig mid volt stb.)

De olcsóból, ami nincs: Dynaudio A42-t mondanék, és még hely is marad.

• 0

0 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 0 vendég, 0 anonim felhasználó