Ugrás a tartalomhoz

AVX Café

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

• Please log in to reply
21026 válasz erre a témára

#1 Doky

Doky

Tizezresek klubja

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 12.118 Hozzászólás:
  • Nem:Férfi
  • Interests:Zene, film, túrázás-biciklizés, és imádok a barátaimmal lenni... ;)

Elküldve: 2017 május 19 - 17:03

Üdv!

Segítséget kérnék hangszóró választáshoz, a házimozis kis front recsegők helyett szeretnék egy pár normálisabb hangfalat.
A Harman konszern termékei közül tudok most árban jókat kifogni.

A szoba mérete kb. 35 m2, zegzugos amerikai konyhás nappali-étkező-családi élet fő helyszíne.:)
Az egyik hosszanti fal mentén lennének elhelyezve a hangszórók, a falon, vagy annak közvetlen közelében.
Polcnak-állványnak gyakorlatilag nincs hely. 

Zenei stílus igazán sokrétű, leginkább könnyűzene, de néha egy kis komolyzene/jazz is szól. Mozis hangszóró is lenne.

A rendszer főbb elemei: Yamaha RX-V350 házimozis erősítő + a hozzá szettben adott 5 nyomi kis hangfal + aktív mély.
Műsorforrás még: Technics CD - deck, Blu-ray lejátszóról mp3 / flac, Fiio DAC, okostévéről Youtube. Rádiót gyakorlatilag nem hallgatunk.

Kb. 50.000 Ft-om lenne rá.

Tannoy, Mission (6xx, 7xx), de az említett Morel is nagyon jó lehet!
De akkor már a Yamaha lesz a szűk leresztmetszet!
  • 0

#2 Doky

Doky

Tizezresek klubja

• V.I.P.
  • 12.118 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 május 19 - 16:57

Közeltéri stúdiómonitort vegyél, ha már... Az erre van kitalálva.

Baxsza meg, mellé ment, valaki nyomjon egy + rá mert nekem mínuszt nyomott a mobil!:(
  • 0

#3 Doky

Doky

Tizezresek klubja

• V.I.P.
  • 12.118 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 május 19 - 16:53

+1
Arról nem is beszélve, hogy az erre szánt összegből mennyivel jobb fejes rendszert lehetne összerakni, mint hangfalast.

Sosem voltam füles párti de +1!
  • 0

#4 Doky

Doky

Tizezresek klubja

• V.I.P.
  • 12.118 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 május 19 - 15:27

Ide szeretnék .. a házimozi és a bose már eltünt .. főként a székben hallgatnám a zenét .. szerintetek az álló hangfal idális lenne?[/url]

NEM!
  • 0

#5 zotyka81

zotyka81

Isten Hozott! :)

• Regisztrált felhasználó
  • Pipa
  • 11 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 május 19 - 11:48

Inkább otthoni próbát erőltesd ha egy mód van rá. mert ez a szoba és az elrendezés halál. Elmész meghallgatni valamit egy nagyméretű szobába, normális elhelyezéssel és otthon totál másképp fog szólni. Ez a rizikó nálad. Esetleg tudnám még ajánlani a Swans T600-as hangfalat, ha épp lesz használtan. Használtam hasonló felállásban, elég magas hangfal és kb. pont fülmagasságban voltak a hangszórók. ha gép elé ültem beforgattam, ha filmet néztem, akkor meg vissza.

Igen az lenne a legjobb ha otthon lehetne tesztelni.. de sajnos ez nem életképes.. hacsak nem veszek meg mindent és halgatom meg aztán eladom :-D. Erre a kiforgatom beforgatom-ra én is gondoltam .. mert a fotelem mögött van még egy ülőgarnitúra amit pl ha filmezek sokszor használom. Az mondjuk reálisan nézeve 2m -re lenne a hangfalaktól

• 0

#6 -KP-

-KP-

Őslakos

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 4.448 Hozzászólás:
  • Interests:42

Elküldve: 2017 május 19 - 11:34

Meg fogom hallgatni a JBL-t  Először én is stúdió monitorban gondolkodtam .. Meghallgattam a Genelec 8040-et ami ebben a kategóriában elég jónak számít

És utána elmentem egy hifis boltba .. és megnéztem egy nad erősítő ls egy Polk audio Signature s55 szettet és nekem személy szerint nagyobb élmény volt ... ezért "vergődöm"

Inkább otthoni próbát erőltesd ha egy mód van rá. mert ez a szoba és az elrendezés halál. Elmész meghallgatni valamit egy nagyméretű szobába, normális elhelyezéssel és otthon totál másképp fog szólni. Ez a rizikó nálad. Esetleg tudnám még ajánlani a Swans T600-as hangfalat, ha épp lesz használtan. Használtam hasonló felállásban, elég magas hangfal és kb. pont fülmagasságban voltak a hangszórók. ha gép elé ültem beforgattam, ha filmet néztem, akkor meg vissza.

Szerkesztve -KP- által: 2017 május 19 - 11:36

• 0

#7 timcs

timcs

Kezdő Fórumlakó

• PipaPipa
  • 441 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 május 19 - 11:28

Van egy SF Toy az aproban. Lehet az is megfelelne.
  • 0

#8 zotyka81

zotyka81

• Pipa
  • 11 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 május 19 - 11:27

Én továbbra is amondó vagyok, JBL LSR305 vagy 308, akár fali konzolra helyezve. Sőt én a helyedbe úgy csinálnám, még hely is maradna a pc asztolon. Fórumon is van több embernek, de asszem bolt is van, ahol meg lehet hallgatni mit tud. Ez direkt közeltéri zenehallgatásra van, de többen használják nem közeltéri hallgatásra is megelégedéssel. Nem kell feleslegesen szórni a pénzt. Prohardveren is nézz bele a pc-s hangfalszett témába, jópár embernek van ilyenje pc mellé. 

Meg fogom hallgatni a JBL-t  Először én is stúdió monitorban gondolkodtam .. Meghallgattam a Genelec 8040-et ami ebben a kategóriában elég jónak számít

És utána elmentem egy hifis boltba .. és megnéztem egy nad erősítő ls egy Polk audio Signature s55 szettet és nekem személy szerint nagyobb élmény volt ... ezért "vergődöm"

• 0

#9 -KP-

-KP-

Őslakos

• V.I.P.
  • 4.448 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 május 19 - 10:56

Fejhallgatós rendszer nem rossz dolog.. és este meditálni zenét hallgatni tökéletes.. de azért napközben vagy ha éppen összeröffenés van nálam kell valami külvilág számára is élvezhető :-) így valószínűleg monitor vagy polcsugárzó lesz. .. A studio monitoroktól azért tartok picit mert azért más hangzást ad.. És sokan azt mondják nem zenehallgatásra való inkább munkára..  Szerintem ha a monitor mellé teszek 2 polcsugárzót nem pedig állványra és van 1 méter távolság minimum a hangfal és a fejem közt nem lehetetlen élvezetes zenét hallgatni sztereó rendszeren.. Ez a Sonus Faber Concertino pl kimondottan jól hangzik de elkezdem keresgélni az általatok ajánlott márkákat is 

Én továbbra is amondó vagyok, JBL LSR305 vagy 308, akár fali konzolra helyezve. Sőt én a helyedbe úgy csinálnám, még hely is maradna a pc asztolon. Fórumon is van több embernek, de asszem bolt is van, ahol meg lehet hallgatni mit tud. Ez direkt közeltéri zenehallgatásra van, de többen használják nem közeltéri hallgatásra is megelégedéssel. Nem kell feleslegesen szórni a pénzt. Prohardveren is nézz bele a pc-s hangfalszett témába, jópár embernek van ilyenje pc mellé. 

• 0

#10 zotyka81

zotyka81

• Pipa
  • 11 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 május 19 - 09:47

Fejhallgatós rendszer nem rossz dolog.. és este meditálni zenét hallgatni tökéletes.. de azért napközben vagy ha éppen összeröffenés van nálam kell valami külvilág számára is élvezhető :-) így valószínűleg monitor vagy polcsugárzó lesz. .. A studio monitoroktól azért tartok picit mert azért más hangzást ad.. És sokan azt mondják nem zenehallgatásra való inkább munkára..  Szerintem ha a monitor mellé teszek 2 polcsugárzót nem pedig állványra és van 1 méter távolság minimum a hangfal és a fejem közt nem lehetetlen élvezetes zenét hallgatni sztereó rendszeren.. Ez a Sonus Faber Concertino pl kimondottan jól hangzik de elkezdem keresgélni az általatok ajánlott márkákat is 

• 0

#11 gabo01

gabo01

Kezdő Forumlakó

• V.I.P.
  • PipaPipaPipa
  • 1.529 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 május 19 - 09:02

Sziasztok! Hangfal vásárlás előtt állok és szeretnék egy kis segítséget tippet .. Ami adott: Főként számítógépről hallgatok zenét, Van egy jó minőségű külső hangkártyám és egy NAD C316bee erősítőm ehhez szeretnék hangfalat vásárolni. Valószínű polcsugárzó lenne az ideális.. de félek hogy nem fogja rendesen kiadni magából a mélyeket.. így dilemmába vagyok hogy polc vagy padlónálló legyen, 200 lenne a keretem rá de ha egy kis plusz pénzért csodát kapok hát talán még összekaparok valamennyit :-) Eddig egy kis egyszerű Bose Companion 3-asom volt 2.1-es szett nem volt rossz de hiányérzetem volt .. mit ajánlanátok ?     

Nálam az irodámban hasonló körülmények között egy pár Sonus Faber Concertino szolgál nagy megelégedésemre! Első reflex úgyhogy a fal közelsége sem annyira gáz! A keretből kifutná és minden stíluson jól teljesít!  ;)

• 0

#12 goodman

goodman

Törzsvendég

• V.I.P.
  • PipaPipaPipa
  • 1.625 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 május 19 - 07:34

Ide szeretnék .. a házimozi és a bose már eltünt .. főként a székben hallgatnám a zenét .. szerintetek az álló hangfal idális lenne? attachicon.gifszoba.jpg

Ide én sem javaslom az álló hangfalat. Mivel azt írod, hogy főként székben ülve hallgatsz zenét, így egy monitor sugárzó maximálisan megfelel. Gondolom az állvány két szélén lennének elhelyezve, a bal oldali ráadásul sarokban is lenne, elég jól beszorítva a fal és az állvány közé. Ebben az esetben semmiképp nem javallott a hátsó reflex nyílású doboz. Egy zárt, vagy első reflex nyílású hangfalat válassz. Pár ajánlat: Dali, Monitor Audio, Q Acoustic, JPW, Sonata, a Canton régebbi monitor sugárzói. De persze ezeken kívül is találsz számtalan lehetőséget. A lényeg, hogy ha lehet, akkor vásárlás előtt hallgasd meg, amelyik legjobban tetszik azt válaszd.

Sok sikert!

• 1

#13 cables

cables

Beköltözött

• cables
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.621 Hozzászólás:
  • Interests:Tanácsadás kábelezési kérdésekben

Elküldve: 2017 május 18 - 22:13

Nem tudom ki hogy van vele, de nekem a füles és hangfalas zenehallgatás nagyon nem ugyanaz. Van nekem is jó fülesem, de nem szeretek vele zenét hallgatni, mert ha a fejemen van, akkor valahogy kivesz a környezetből, bezár, elidegenít és engem az zavar.

Szerkesztve cables által: 2017 május 18 - 22:14

• 3

#14 bitrate

bitrate

Lefelé a lejtőn

• PipaPipa
  • 75 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 május 18 - 22:08

Az oké hogy nem értek annyira az audio technikához .. ezért is kérdezősködöm .. de nem akarom elhinni hogy egy polcsugárzós rendszert nem lehet összeépíteni úgy hogy jól szóljon a szobában .. még ha előtte ülök is .. 

Nem is mondott ilyet senki. Csak annyit, hogy ebből a keretből jóval jobb hangot lehet füles rendszerrel vagy közeltéri monitorokkal kapni. 200E nagyon sok pénz. Nemrég ment egy Sennheiser HD700 itt 130E-ért hirdetve, és hasonló áron van itt még egy pár:

http://www.avx.hu/fo...hifiman-he-500/

http://www.avx.hu/fo...1-2-generation/

http://www.avx.hu/fo...hifiman-he-500/

http://www.avx.hu/fo...denon-ah-d7100/

Azt írod, van jó (jobb) hangkártyád, erősítőd. Ha ezeket eladod, akkor bőven marad még DAC/erősítő párosra is pénzed a füleshez, és ha ügyesen párosítod őket, a kapott hang sokkal jobban túlszárnyalja majd az elvárásaidat, mint egy hangfalas rendszer.

Szerkesztve bitrate által: 2017 május 18 - 22:08

• 0

#15 -KP-

-KP-

Őslakos

• V.I.P.
  • 4.448 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 május 18 - 21:30

Az oké hogy nem értek annyira az audio technikához .. ezért is kérdezősködöm .. de nem akarom elhinni hogy egy polcsugárzós rendszert nem lehet összeépíteni úgy hogy jól szóljon a szobában .. még ha előtte ülök is .. 

JBL LSR305 esetleg 308? Mivel aktív a nad erősítőre sincs szükség hozzá.

• 1

#16 asebestyen

asebestyen

Nyugdijas klub

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.539 Hozzászólás:
  • Interests:Magyar Vocal Jazz

Elküldve: 2017 május 18 - 21:06

Üdv!

Segítséget kérnék hangszóró választáshoz, a házimozis kis front recsegők helyett szeretnék egy pár normálisabb hangfalat.

A szoba mérete kb. 35 m2, zegzugos amerikai konyhás nappali-étkező-családi élet fő helyszíne. :)

Az egyik hosszanti fal mentén lennének elhelyezve a hangszórók, a falon, vagy annak közvetlen közelében.

Zenei stílus igazán sokrétű, leginkább könnyűzene, de néha egy kis komolyzene/jazz is szól. Mozis hangszóró is lenne.

A rendszer főbb elemei: Yamaha RX-V350 házimozis erősítő + a hozzá szettben adott 5 nyomi kis hangfal + aktív mély.

Műsorforrás még: Technics CD - deck, Blu-ray lejátszóról mp3 / flac, Fiio DAC, okostévéről Youtube. Rádiót gyakorlatilag nem hallgatunk.

Ezért a pénzért még mindig muv.imi által is ajánlott dobozok: http://www.avx.hu/fo...end-hangfalpár/

• 0

#17 NoNick

NoNick

• Pipa
  • 1 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 május 18 - 20:58

Üdv!

A szoba mérete kb. 35 m2, zegzugos amerikai konyhás nappali-étkező-családi élet fő helyszíne.:)

• 0

#18 asebestyen

asebestyen

Nyugdijas klub

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.539 Hozzászólás:
  • Interests:Magyar Vocal Jazz

Elküldve: 2017 május 18 - 20:41

Közeltéri stúdiómonitort vegyél, ha már... Az erre van kitalálva.

• 2

#19 zotyka81

zotyka81

• Pipa
  • 11 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 május 18 - 20:39

+1

Arról nem is beszélve, hogy az erre szánt összegből mennyivel jobb fejes rendszert lehetne összerakni, mint hangfalast.

• 0

#20 bitrate

bitrate

Lefelé a lejtőn

• PipaPipa
  • 75 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 május 18 - 20:32

Ide fejhallgató lenne ideális.

+1

• 0

1 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó