Jump to content
AVX Café Rebat

Recommended Posts

Egy ket erdekesseg az elmult honapok munkaibol..

Kulon koszonom madibalage forumtars onzetlen segitseget ,az erosito doboboz tervezese kapcsan. Es hogy elviselte a hulye otleteimet meg este 11 kor is :))

attachicon.gifErosito.jpg

attachicon.gifLab.jpg

attachicon.giferositokesz.jpg

attachicon.gifCoreStreamer.jpg

attachicon.gifClock.jpg

attachicon.gifSystem.jpg

Szerintem olyan is volt, hogy hajnal 1-2 körül egyeztettünk :D Most sem unatkozunk, hamarosan újabb darabbal bővül a készülékházak "tábora"...

• Upvote 2

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Nem olyan bonyolult ez, aki akart, eddig is tudott venni.

Nekem is sikerült szert tennem egy ilyen Usb - SPDIF átalakítóra és hozzá készült 5V-os tápegységre.

Mondhatni megtáltosodott a rendszerem.

Ugyan azokat a minőségi javulásokat hallok a hangban, mint az előttem szólók.

Szuper kis kütyű. 

Nagyon megéri az árát.

Köszönöm Menyusnak a segítőkész hozzáállását.

• Upvote 1

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Lacival az USB/SPDIF kapcsán/óta napi kapcsolatban vagyunk, sokat egyeztettünk, cseréltünk gondolatokat. Főként a PC mint forrás volt a fő témánk. Az alapokban egyetértettünk, mely szerint az órajelezés és a tápellátás a kulcsa a forrás minőségnek (sok egyéb más mellett persze, de ez a kettő nélkül biztosan nem mondhatjuk el, hogy a mai tudás szerint a PC mint audio jelforrásból kihoztuk a maximumot). Az órajelezést én saját úton oldottam meg, tápellátás ügyben is elégedett voltam... egészen addig, amíg Lacitól nem kaptam kölcsön egy 6 körös saját modulokból álló tápegységet, ahol minden körnek saját transzformátora volt, a panelokon a feszültséget századra pontosan, fokozatmentesen lehetett beállítani. Bekerült a rendszerbe és történt valami... Megjelent az igazi csend... az a sötét csend, amiről egészen eddig nem is hallottam... Úgy lett részletes a rendszer hangja, hogy egyáltalán nem fárasztó. (Majdnem) végtelen dinamika, megjelentek a zenészek a hangszerek mögött... Kitágult a zenehallgató világ. Nem vagyok egy nagy komolyzene-hallgató, de pl. teljesen le tud egy barokk felvétel kötni. Egyszerűen izgalmas, érdekfeszítő hallgatni legyen szó bármiről. Azt hiszem nem árulok el nagy titkot, hogy a tápegység maradt nálam :)

Kiegészítettük még 4 körrel, így nálam a DualPC-s megoldás esetén a MusicPC most 10 körrel gazdálkodik, amivel úgy gondolom hogy egy igen-igen komoly forrást birtokolhatok.

Lacinak nagy köszönet érte, bátran ajánlom mindenkinek, hogy forduljon hozzá bizalommal, ha hasonló kérdéskörben van kérdése.

• Upvote 4

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Egy nagyon komoly zenei élményt szeretnék megosztani veletek Menyus jóvoltából.

Győri vagyok, többször egyeztettünk Lacival, mert szerettem volna meghallgatni itthon mit tud az ő audio-pc-je.

Végülis december 22-én jött össze a találkozó.

Bepakoltuk az audio pc-t , és a Core audios DAC-ot és a végfokot is elhozta végül Laci.

Először bekapcsoltatta a rendszert h mutassam meg mit tud a jelenlegi állapotában. Egy ARcam cd játszót használok forrásként illetve a fálj alapú lejátszáshoz egy Macbookot használok még. Van hozzá egy Paul Pang Red Twin usb kábelem. Most egy Bladelius usb DAC-ot használok. Utána van egy NAD c 326 os erősítőm. A hangfalak ELAC fs 247 esek.

Szépen lépésről lépésre haladva teszteltük a cuccot.

Először forrásként a pc került a rendszerbe, ami nekem már rendkívül tetszett. Biztosan állíthatom h ilyen komoly forrás, ami minden jellemzőjében a csúcson van nem volt még a rendszeremben. Ez az első megszólaláskor kiderült.

A következő lépés az volt hogy kicseréltük az usb kábelt egy jóval komolyabbra. Laci hozott egy Entreq kábelt. Ezzel már sokkal zeneibb és természetesebb illetve valósághűbbek lettek a hangszerek.

A következő lépcsőfok a DAC beépítése lett volna, de mivel az erősítőmön csak RCA csatlakozási lehetőség van, ezért a következő lépcső egyből a DAC és az erősítő cseréje volt.

Na ami ezután következett az maga a DÖBBENET volt.

Olyan szinten dinamikus, természetes hangot hallottam h az állam leesett. A hang ahogy a nagykönyvben meg van írva levált a hangfalakról. Térben és minden más jellemzőben sokkolóan brutálisan jó hangot hallottam. El nem tudtam képzelni hogy ennyire nagyot tud szólni az ELAC hangfalam.

Az előadók mintha ott álltak volna előttem.

Szuper zenei élmény !

Laciéknak gratulálok ! A Core Audio csapata csúcs és extraprofesszionálisak.

Ez a maximalizmus nagyon tetszett !!!!

Köszönöm Laci !

• Upvote 1

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Szia Laci!

Kis segitseget szeretnek kerni, vettem toled kb 2,5 eve DAC-ot de az XLR kimenet nincs bekotve. Tudnal esetleg kepeket kuldeni vagy valahogy elmagyarazni, hogy hogyan kell bekotni?

post-32232-0-45025500-1515242679_thumb.jpg

post-32232-0-96707600-1515242684_thumb.jpg

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Elég régen volt már, amikor először hallottam Velencén a duál pc mágikus hatását.

Bár akkor úgy gondoltam, hogy ez nekem teljesen elérhetetlen, mégis nagyon feldobott az élmény, meg is osztottam veletek itt a fórumom.

Azóta egy olyan "bontott csirkét akarok.....bontott csirkét akarok....." effektus dolgozott bennem, sokszor jutott eszembe az a bizonyos természetes megszólalás.

Csak, hogy a fiatalok is értsék, a régi reklámban a feleség, a vásárolni küldött férjétől csakis a bontott csirkét várja, bármi mást is visz haza.

Vagyis dual pc-t akarok.....dual pc-t akarok..... érzésem volt azóta is........

Lacinak köszönhetően megvan a bontott csirkém, azt hiszem ezzel a hanggal már hosszú távon is ki tudok békülni, mostantól kezdve vége a teszteléseknek, összehasonlításoknak.

Szól a zene, csak hallgatni és élvezni kell.

Hogy milyen?

Meg kell hallgatni.

Laci szerencsére nyitott a házi, saját rendszerben történő demózásra is, valamint az óbudai bemutató terem is üzemel már.

:smile53:

• Upvote 2

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Elég régen volt már, amikor először hallottam Velencén a duál pc mágikus hatását.

Bár akkor úgy gondoltam, hogy ez nekem teljesen elérhetetlen, mégis nagyon feldobott az élmény, meg is osztottam veletek itt a fórumom.

Azóta egy olyan "bontott csirkét akarok.....bontott csirkét akarok....." effektus dolgozott bennem, sokszor jutott eszembe az a bizonyos természetes megszólalás.

Csak, hogy a fiatalok is értsék, a régi reklámban a feleség, a vásárolni küldött férjétől csakis a bontott csirkét várja, bármi mást is visz haza.

Vagyis dual pc-t akarok.....dual pc-t akarok..... érzésem volt azóta is........

https://www.youtube.com/watch?v=c6DZktvqlIE

https://www.youtube.com/watch?v=ROv8E0oSL4w

Lacinak köszönhetően megvan a bontott csirkém, azt hiszem ezzel a hanggal már hosszú távon is ki tudok békülni, mostantól kezdve vége a teszteléseknek, összehasonlításoknak.

Szól a zene, csak hallgatni és élvezni kell.

Hogy milyen?

Meg kell hallgatni.

Laci szerencsére nyitott a házi, saját rendszerben történő demózásra is, valamint az óbudai bemutató terem is üzemel már.

:smile53:

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Sziasztok!

A mai nap volt szerencsém eljutni Lacihoz, az Óbudai bemutató terembe. Az ízelítő amit kaptam, az általa gyártott készülékekről, egyfajta új dimenziója a zene hallgatásának! Mindenkinek ajánlani tudom, hogy résztvegyen egy demózáson! Nagy örömömre szolgált, hogy a mi kis országunkban ilyen csoda születhetett!

• Upvote 1

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Meg mielott elfajulnanak itt a dolgok,valaszolnek.

Jelenleg a keszulekek bedobozolasa folyik ,igy meg nembeszelhetunk ternekrol.Mivel egy egesz portfolio keszul sajnos ez rengeteg idot vesz igenybe.

A felhasznalok fele koltseghatekonysag miatt a nulszerias panelok kerultek atadasra.A kesz termekeink a keszulo WebShop unkban lesznek elerhetoek arral egyutt.Nekem ritkan van idom irni igy ha valaki erdeklodik az a 70 604 4707 tel sz mon tegye.Eleg megcsorgetni is ha valakit ez tartana vissza..

Szia Laci, nincs esetleg Viber vagy Skype elerhetoseged?

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Szia Laci, nincs esetleg Viber vagy Skype elerhetoseged?

Laci, nem fog ilyesmire ráérni... ;)  Hívd és ne add fel, fel fogja venni...

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Laci, nem fog ilyesmire ráérni... ;)  Hívd és ne add fel, fel fogja venni...

Pedig gyakran nezegeti a forumot. :rolleyes:  De mar megoldodott, ugyahogy.

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Urakok !

Szabad megtudni a bemutatóterem pontos címét, és a nyitva tartását ? Köszönöm.

Üdv. A. Imre 

Budapest Árpád fejedelem útja 65 ​(Sound Mania) 

Egyenlőre itt hallgathatóak meg a CORE AUDIO termékei. 

post-13320-0-41484700-1517253037_thumb.jpg

post-13320-0-08099100-1517253169_thumb.jpg

• Upvote 2

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Végállomásához érkezett a PC tápolásom (egyenlőre  :D, így szokott ez lenni  :rolleyes:  ), full lineáris táplálás és igen újra köszönöm Laci segítségét és szakértelmét! Nem ragoznám a dolgot, teljesen osztom adamthebrave véleményét pár hozzászólással ezelőttről.

post-19086-0-17104500-1518946830_thumb.jpg

• Upvote 1

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Coming Soon

„DAC-HMI” megtekintése a YouTube-on

https://youtu.be/1cdYJCM51ZE

• Upvote 2

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Bedugtam és nagyon jó volt. Majd miután bejáródott még jobb lett. Szóval én is megvettem az újabb SPDIF transzportot.

Már a régebbi verzió is nagyon meggyőzött, de ezzel már annyira élvezem a zenehallgatást, hogy már nem a hangokra vadászok, hanem, legtöbbször csukott szemmel ZENÉT  hallgatok, sokszor  egy megváltozott  tudatállapotban és nem kell hozzá drog. Eddig mindig előjött valami, hogy nem jó. Vagy a magas felbontása vagy a mély pontossága. Tudom nincsen tökéletes hangreprodukció és erősen szubjektív a hallásunk, de most minden kerek lett. Lehet, hogy ha ezt most mástól olvasnám egy tőlem távol álló topikban, akkor elhánynám magam ennyi ömlengéstől, de tényleg így gondolom. Azért az igazsághoz az is hozzátartozik, hogy nemrég birtokolhatok egy Triangle Quator 2 hangfalat, aminek az alu magas sugárzójától finoman szólva nem voltam hasra esve. Nem volt elég kifinomult, kissé nyersnek, keménynek hallottam. Viszont a többi meg nagyon kiugróan jó. Nagyon részletező és gyors, a tere meg lenyűgöző. Dinamikája értem ezalatt a mikródinamikát is, ugyancsak kiváló. Viszont ott volt az a fránya magas tartomány. Na kérem kiderült, hogy az nem is rossz, csak rendesen ki kell szolgálni forrás téren. Amennyiben jók a sávszélek és kicsi a torzítás és a rendszer minden eleme kb. egy szinten van és nem kell hibát hibával kompenzálni mondjuk a kábelezés terén, akkor nem lehet rossz, legfeljebb más amit mi szeretünk. Amikor bekerült a transzport és bejáródott, annyira magával ragadott a változás, hogy Lacit naponta hívtam fel kb 5x, hogy mennyire jó nekem. Szóval leveszem a nem létező kalapomat a Core Audio csapata előtt, mert 25 év hifizés után nálam, az otthonomban elérkeztem a nirvánába, legalábbis a zenehallgatás terén.

• Upvote 2

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Regisztrálj vagy jelentkezz be!

Regisztrált felhasználónak kell lenned, hogy hozzá tudj szólni a fórumhoz.

Regisztráció

Regisztrálj a fórumra. Csak pár lépés.

Regisztráció

Bejelentkezés

Regisztrált felhasználó vagy? Jelentkezz be!

Bejelentkezés

• Jelenleg olvassa:   0 felhasználó

Egyetlen felhasználó sem olvassa ezt az oldalt