Ugrás a tartalomhoz

AVX Café

Fotó

Csevegő

Vélemények Tapasztalatok

• Please log in to reply
62 válasz erre a témára

#1 tottyi

tottyi

Törzsvendég

• Regisztrált felhasználó
  • PipaPipaPipa
  • 1.516 Hozzászólás:
  • Nem:Férfi

Elküldve: 2018 január 19 - 08:12

Laci, nem fog ilyesmire ráérni... ;)  Hívd és ne add fel, fel fogja venni...

Pedig gyakran nezegeti a forumot. :rolleyes:  De mar megoldodott, ugyahogy.

• 0

#2 Voyager

Voyager

Őslakos

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 4.360 Hozzászólás:
  • Interests:Audio
    Planetológia

Elküldve: 2018 január 19 - 07:31

Szia Laci, nincs esetleg Viber vagy Skype elerhetoseged?

Laci, nem fog ilyesmire ráérni... ;)  Hívd és ne add fel, fel fogja venni...

• 0

#3 supravox

supravox

Fórumlakó

• PipaPipa
  • 778 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 január 11 - 17:10

Viber skype?
Nincs a telódon egység???
  • 0

#4 tottyi

tottyi

Törzsvendég

• PipaPipaPipa
  • 1.516 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 január 11 - 12:37

Meg mielott elfajulnanak itt a dolgok,valaszolnek.
Jelenleg a keszulekek bedobozolasa folyik ,igy meg nembeszelhetunk ternekrol.Mivel egy egesz portfolio keszul sajnos ez rengeteg idot vesz igenybe.
A felhasznalok fele koltseghatekonysag miatt a nulszerias panelok kerultek atadasra.A kesz termekeink a keszulo WebShop unkban lesznek elerhetoek arral egyutt.Nekem ritkan van idom irni igy ha valaki erdeklodik az a 70 604 4707 tel sz mon tegye.Eleg megcsorgetni is ha valakit ez tartana vissza..

Szia Laci, nincs esetleg Viber vagy Skype elerhetoseged?

• 0

#5 mimoo

mimoo

Nincs visszaút

• PipaPipa
  • 171 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 január 11 - 09:40

Urakok !

Szabad megtudni a bemutatóterem pontos címét, és a nyitva tartását ? Köszönöm.

Üdv. A. Imre 

• 0

#6 Peee

Peee

Isten Hozott! :)

• Pipa
  • 3 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 január 10 - 15:16

Laci szerencsére nyitott a házi, saját rendszerben történő demózásra is, valamint az óbudai bemutató terem is üzemel már.
Sziasztok!
A mai nap volt szerencsém eljutni Lacihoz, az Óbudai bemutató terembe. Az ízelítő amit kaptam, az általa gyártott készülékekről, egyfajta új dimenziója a zene hallgatásának! Mindenkinek ajánlani tudom, hogy résztvegyen egy demózáson! Nagy örömömre szolgált, hogy a mi kis országunkban ilyen csoda születhetett!
  • 1

#7 Peee

Peee

Isten Hozott! :)

• Pipa
  • 3 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 január 10 - 14:48

Elég régen volt már, amikor először hallottam Velencén a duál pc mágikus hatását.
Bár akkor úgy gondoltam, hogy ez nekem teljesen elérhetetlen, mégis nagyon feldobott az élmény, meg is osztottam veletek itt a fórumom.
Azóta egy olyan "bontott csirkét akarok.....bontott csirkét akarok....." effektus dolgozott bennem, sokszor jutott eszembe az a bizonyos természetes megszólalás.
Csak, hogy a fiatalok is értsék, a régi reklámban a feleség, a vásárolni küldött férjétől csakis a bontott csirkét várja, bármi mást is visz haza.
Vagyis dual pc-t akarok.....dual pc-t akarok..... érzésem volt azóta is........

https://www.youtube....h?v=c6DZktvqlIE

https://www.youtube....h?v=ROv8E0oSL4w

Lacinak köszönhetően megvan a bontott csirkém, azt hiszem ezzel a hanggal már hosszú távon is ki tudok békülni, mostantól kezdve vége a teszteléseknek, összehasonlításoknak.
Szól a zene, csak hallgatni és élvezni kell.
Hogy milyen?
Meg kell hallgatni.
Laci szerencsére nyitott a házi, saját rendszerben történő demózásra is, valamint az óbudai bemutató terem is üzemel már.

:smile53:

Szerkesztve Peee által: 2018 január 10 - 14:51

• 0

#8 Lac.

Lac.

Törzsvendég

• V.I.P.
  • PipaPipaPipa
  • 1.994 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 január 07 - 15:42

Elég régen volt már, amikor először hallottam Velencén a duál pc mágikus hatását.

Bár akkor úgy gondoltam, hogy ez nekem teljesen elérhetetlen, mégis nagyon feldobott az élmény, meg is osztottam veletek itt a fórumom.

Azóta egy olyan "bontott csirkét akarok.....bontott csirkét akarok....." effektus dolgozott bennem, sokszor jutott eszembe az a bizonyos természetes megszólalás.

Csak, hogy a fiatalok is értsék, a régi reklámban a feleség, a vásárolni küldött férjétől csakis a bontott csirkét várja, bármi mást is visz haza.

Vagyis dual pc-t akarok.....dual pc-t akarok..... érzésem volt azóta is........

Lacinak köszönhetően megvan a bontott csirkém, azt hiszem ezzel a hanggal már hosszú távon is ki tudok békülni, mostantól kezdve vége a teszteléseknek, összehasonlításoknak.

Szól a zene, csak hallgatni és élvezni kell.

Hogy milyen?

Meg kell hallgatni.

:smile53:

• 2

#9 tottyi

tottyi

Törzsvendég

• PipaPipaPipa
  • 1.516 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 január 06 - 13:44

Szia Laci!

Kis segitseget szeretnek kerni, vettem toled kb 2,5 eve DAC-ot de az XLR kimenet nincs bekotve. Tudnal esetleg kepeket kuldeni vagy valahogy elmagyarazni, hogy hogyan kell bekotni?

Csatolt képek:

• IMG_3023.JPG
  • IMG_3036.JPG

• 0

#10 Jordan72

Jordan72

Nincs visszaút

• PipaPipa
  • 126 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 december 27 - 22:12

Egy nagyon komoly zenei élményt szeretnék megosztani veletek Menyus jóvoltából.
Győri vagyok, többször egyeztettünk Lacival, mert szerettem volna meghallgatni itthon mit tud az ő audio-pc-je.
Végülis december 22-én jött össze a találkozó.
Bepakoltuk az audio pc-t , és a Core audios DAC-ot és a végfokot is elhozta végül Laci.
Először bekapcsoltatta a rendszert h mutassam meg mit tud a jelenlegi állapotában. Egy ARcam cd játszót használok forrásként illetve a fálj alapú lejátszáshoz egy Macbookot használok még. Van hozzá egy Paul Pang Red Twin usb kábelem. Most egy Bladelius usb DAC-ot használok. Utána van egy NAD c 326 os erősítőm. A hangfalak ELAC fs 247 esek.
Szépen lépésről lépésre haladva teszteltük a cuccot.
Először forrásként a pc került a rendszerbe, ami nekem már rendkívül tetszett. Biztosan állíthatom h ilyen komoly forrás, ami minden jellemzőjében a csúcson van nem volt még a rendszeremben. Ez az első megszólaláskor kiderült.
A következő lépés az volt hogy kicseréltük az usb kábelt egy jóval komolyabbra. Laci hozott egy Entreq kábelt. Ezzel már sokkal zeneibb és természetesebb illetve valósághűbbek lettek a hangszerek.
A következő lépcsőfok a DAC beépítése lett volna, de mivel az erősítőmön csak RCA csatlakozási lehetőség van, ezért a következő lépcső egyből a DAC és az erősítő cseréje volt.
Na ami ezután következett az maga a DÖBBENET volt.
Olyan szinten dinamikus, természetes hangot hallottam h az állam leesett. A hang ahogy a nagykönyvben meg van írva levált a hangfalakról. Térben és minden más jellemzőben sokkolóan brutálisan jó hangot hallottam. El nem tudtam képzelni hogy ennyire nagyot tud szólni az ELAC hangfalam.
Az előadók mintha ott álltak volna előttem.
Szuper zenei élmény !
Laciéknak gratulálok ! A Core Audio csapata csúcs és extraprofesszionálisak.
Ez a maximalizmus nagyon tetszett !!!!
Köszönöm Laci !
  • 1

#11 adamthebrave

adamthebrave

Beköltözött

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.281 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 december 24 - 14:08

Lacival az USB/SPDIF kapcsán/óta napi kapcsolatban vagyunk, sokat egyeztettünk, cseréltünk gondolatokat. Főként a PC mint forrás volt a fő témánk. Az alapokban egyetértettünk, mely szerint az órajelezés és a tápellátás a kulcsa a forrás minőségnek (sok egyéb más mellett persze, de ez a kettő nélkül biztosan nem mondhatjuk el, hogy a mai tudás szerint a PC mint audio jelforrásból kihoztuk a maximumot). Az órajelezést én saját úton oldottam meg, tápellátás ügyben is elégedett voltam... egészen addig, amíg Lacitól nem kaptam kölcsön egy 6 körös saját modulokból álló tápegységet, ahol minden körnek saját transzformátora volt, a panelokon a feszültséget századra pontosan, fokozatmentesen lehetett beállítani. Bekerült a rendszerbe és történt valami... Megjelent az igazi csend... az a sötét csend, amiről egészen eddig nem is hallottam... Úgy lett részletes a rendszer hangja, hogy egyáltalán nem fárasztó. (Majdnem) végtelen dinamika, megjelentek a zenészek a hangszerek mögött... Kitágult a zenehallgató világ. Nem vagyok egy nagy komolyzene-hallgató, de pl. teljesen le tud egy barokk felvétel kötni. Egyszerűen izgalmas, érdekfeszítő hallgatni legyen szó bármiről. Azt hiszem nem árulok el nagy titkot, hogy a tápegység maradt nálam :)

Kiegészítettük még 4 körrel, így nálam a DualPC-s megoldás esetén a MusicPC most 10 körrel gazdálkodik, amivel úgy gondolom hogy egy igen-igen komoly forrást birtokolhatok.

Lacinak nagy köszönet érte, bátran ajánlom mindenkinek, hogy forduljon hozzá bizalommal, ha hasonló kérdéskörben van kérdése.

• 4

#12 fenyő

fenyő

Fórumlakó

• V.I.P.
  • PipaPipa
  • 604 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 december 05 - 09:37

Nem olyan bonyolult ez, aki akart, eddig is tudott venni.

Nekem is sikerült szert tennem egy ilyen Usb - SPDIF átalakítóra és hozzá készült 5V-os tápegységre.

Mondhatni megtáltosodott a rendszerem.

Ugyan azokat a minőségi javulásokat hallok a hangban, mint az előttem szólók.

Szuper kis kütyű. 

Nagyon megéri az árát.

Köszönöm Menyusnak a segítőkész hozzáállását.

• 1

#13 madibalage

madibalage

Fórumlakó

• PipaPipa
  • 859 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 december 02 - 21:47

Egy ket erdekesseg az elmult honapok munkaibol..

Kulon koszonom madibalage forumtars onzetlen segitseget ,az erosito doboboz tervezese kapcsan. Es hogy elviselte a hulye otleteimet meg este 11 kor is :))

attachicon.gifErosito.jpg

attachicon.gifLab.jpg

attachicon.giferositokesz.jpg

attachicon.gifCoreStreamer.jpg

attachicon.gifClock.jpg

attachicon.gifSystem.jpg

Szerintem olyan is volt, hogy hajnal 1-2 körül egyeztettünk :D Most sem unatkozunk, hamarosan újabb darabbal bővül a készülékházak "tábora"...

• 2

#14 suminator968

suminator968

Őslakos

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 5.280 Hozzászólás:
  • Interests:Zene, autó

Elküldve: 2017 december 02 - 10:42

Kulon koszonom madibalage forumtars onzetlen segitseget ,az erosito doboboz tervezese kapcsan. Es hogy elviselte a hulye otleteimet meg este 11 kor is :))

Erosito.jpg

Lab.jpg

erositokesz.jpg

CoreStreamer.jpg

Clock.jpg

System.jpg

Nem unatkoztok.... :)
Gratulálok!
  • 1

#15 menyus2

menyus2

Fórumlakó

• V.I.P.
  • PipaPipa
  • 534 Hozzászólás:
  • Interests:„Az ember, aki legbelül zenétlen, s nem hat rá édes hangok egyezése, az kész az árulásra, taktikára, s szelleme tompa, mint az éjszaka s érzelme komor, mint az Erebus: meg ne bízz benne. Hallgass a zenére.” (Shakespeare)

Elküldve: 2017 december 01 - 20:48

Erosito.jpg

Lab.jpg

erositokesz.jpg

CoreStreamer.jpg

Clock.jpg

System.jpg

Szerkesztve menyus2 által: 2017 december 01 - 21:48

• 10

#16 menyus2

menyus2

Fórumlakó

• V.I.P.
  • PipaPipa
  • 534 Hozzászólás:
  • Interests:„Az ember, aki legbelül zenétlen, s nem hat rá édes hangok egyezése, az kész az árulásra, taktikára, s szelleme tompa, mint az éjszaka s érzelme komor, mint az Erebus: meg ne bízz benne. Hallgass a zenére.” (Shakespeare)

Elküldve: 2017 december 01 - 10:11

Meg mielott elfajulnanak itt a dolgok,valaszolnek.
Jelenleg a keszulekek bedobozolasa folyik ,igy meg nembeszelhetunk ternekrol.Mivel egy egesz portfolio keszul sajnos ez rengeteg idot vesz igenybe.
A felhasznalok fele koltseghatekonysag miatt a nulszerias panelok kerultek atadasra.A kesz termekeink a keszulo WebShop unkban lesznek elerhetoek arral egyutt.Nekem ritkan van idom irni igy ha valaki erdeklodik az a 70 604 4707 tel sz mon tegye.Eleg megcsorgetni is ha valakit ez tartana vissza..

Szerkesztve menyus2 által: 2017 december 01 - 10:14

• 2

#17 nempisti

nempisti

Kezdő Fórumlakó

• PipaPipa
  • 495 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 december 01 - 10:10

A levelezes sosem volt az erosseguk, probald inkabb telefonon hivni.

Ugyan már...
  • 0

#18 tottyi

tottyi

Törzsvendég

• PipaPipaPipa
  • 1.516 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 december 01 - 09:28

Mindkét oldal véleménye megállja a helyét az árral kapcsolatban, de mint érdeklődő én is kíváncsi lennék egy árra. A Core Audio fejlesztőinek van egy elképzelése az számukra vállalható minőséget illetően és szerintem azt is tudják, hogy ezt milyen alkatrészekből képesek előállítani. Ez lehetne a "standard" ár, ami kiindulásnak már mindenkit betájolhat. Ezt azért írom, mert kb. 2 hónapja egy magán üzenetben érdeklődtem DAC árai után és a mai napig szóra sem méltattak. 36_1_10.gif Hangsúlyoznám itt már nem egy garázs diy termék fejlesztőiről beszélünk, hanem a Core Audio CÉG-ről. meregzsak.gif

A levelezes sosem volt az erosseguk, probald inkabb telefonon hivni.

• 1

#19 lehoczati

lehoczati

Kezdő Fórumlakó

• PipaPipa
  • 491 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 december 01 - 09:23

Mindkét oldal véleménye megállja a helyét az árral kapcsolatban, de mint érdeklődő én is kíváncsi lennék egy árra. A Core Audio fejlesztőinek van egy elképzelése az számukra vállalható minőséget illetően és szerintem azt is tudják, hogy ezt milyen alkatrészekből képesek előállítani. Ez lehetne a "standard" ár, ami kiindulásnak már mindenkit betájolhat. Ezt azért írom, mert kb. 2 hónapja egy magán üzenetben érdeklődtem DAC árai után és a mai napig szóra sem méltattak. 36_1_10.gif Hangsúlyoznám itt már nem egy garázs diy termék fejlesztőiről beszélünk, hanem a Core Audio CÉG-ről. meregzsak.gif

• 1

#20 tottyi

tottyi

Törzsvendég

• PipaPipaPipa
  • 1.516 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 december 01 - 09:08

Most, hogy mar igy benne vagyok a pc-es lejatszasban meg is ertem miert nincs ar lista, hiszen rendkivul sok variacio van ki milyet akar, max az alkatreszekre lehetne arlista aztan mindenki bongessze ossze kinek milyen kell es mennyibe fog kb kerulni.

Menyuseknal meg allandoan valtozik a pc osszetevok a fejleszteseknek koszonve.

• 0

Also tagged with one or more of these keywords: Vélemények, Tapasztalatok

0 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 0 vendég, 0 anonim felhasználó