Jump to content
AVX Café Rebat
Vinkler

Audiophile Pc

Recommended Posts

Üdvözlök mindenkit aki a téma iránt érdeklődik!

Hamarosan rengeteg információt osztunk meg cégünkről,termékekről,fejlesztésekről.

• Upvote 4

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon
Guest asebestyen

Üdvözlök mindenkit aki a téma iránt érdeklődik!

Hamarosan rengeteg információt osztunk meg cégünkről,termékekről,fejlesztésekről.

:tutiok:

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Üdv!

Sok sikert kívánok!

Én egyelőre  még hátrébb vagyok a gyakorlati megvalósításban, ami egy másfajta út Rómába, de remélem, mindkettőnk célba ér egyszer... :D

• Upvote 3

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Üdv!

Sok sikert kívánok!

Én egyelőre  még hátrébb vagyok a gyakorlati megvalósításban, ami egy másfajta út Rómába, de remélem, mindkettőnk célba ér egyszer... :D

"Minden út Rómába vezet" :D

• Upvote 1

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Akkor indítás kép egy kis beszámoló:

Zoli barátom meghívására tegnap egy kellemes délutánt tölthettünk el Menyus, és a vándor PC táraságában. Azt kell mondjam nagyon remek gépet sikerült létrehozni!

Készültünk egy kis meglepetéssel is Menyus számára, miszerint az általam készített pc is jelen volt, igaz, még szerényebb kiépítésben, 6 körös lineáris tápellátással, amely közvetlen az alaplapra csatlakozik. A Hdplex szeű kártya csak az indításért felelős. PP2 kártyával (alaplapi és ssd clock nélkül) .

Azt kell mondjam, a papírforma érvényesült mert,  Menyus gépe hozta a jobb hangot, a nagyobb kiépítéssel. Sokat számít minden egyes clock hozzáadása a megadott helyeken, amely egyértelműen hozzájárul a  hangminőség  javulásához.

Zoli most szeretne áttérni a cd lejátszásról a hálózati vagy pc lejátszás irányába.

Ennek okán mostanság sok hálózati lejátszó megfordult nála meghallgatáson, több audiora szakosodott cég demózta itt üdvöskéjét több-kevesebb sikerrel. De az én véleményem szerint az audio PC-k hozták eddig a színvonalasabb hangot. Igaz a rendszer többi eleme sem épp alsó vagy közép kategória.

Volt azért egy két figyelemre méltó hálózati lejátszó is, ráadásul nem is a legfelsőbb ársávban ami vállalható is lenne. De ha valaki a maximumot keresi, és meg is teheti mindenképp figyelmébe ajánlom Menyus audiora épített PC-it.

• Upvote 2

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

A HTPC szegmenst mennyire fogja érinteni a fejlesztés?

Ha van ra igeny, szivesen fejlesztunk kepre is, de a fo prioritas a hang.

• Upvote 1

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Ha van ra igeny, szivesen fejlesztunk kepre is, de a fo prioritas a hang.

Már, hogy ne lenne igény a mozi is! Azóta is vívódok, hogy telepítsek-e a másik partícióra egy win-t és akkor mehetne a mozi is erről a gépről!

Ki kéne próbálni, hogy az asztali gépemhez képest milyen képminőséget tud ill. az a kérdés, hogy ennyire visszavett órajelekkel menne-e video lejátszás 1920x1080 24p-ben normálisan!? 

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Már, hogy ne lenne igény a mozi is! Azóta is vívódok, hogy telepítsek-e a másik partícióra egy win-t és akkor mehetne a mozi is erről a gépről!

Ki kéne próbálni, hogy az asztali gépemhez képest milyen képminőséget tud ill. az a kérdés, hogy ennyire visszavett órajelekkel menne-e video lejátszás 1920x1080 24p-ben normálisan!?

Kicsit bonyolultabb a helyzet. A korrekt megoldas dedikalt videokartya kulon tappal passziv hutessel. A HD Plex HD5 tud egyszerre procit gpu t is huteni.

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Szerintem egy próbát mindenképpen megér, nálam így működik, netes leírások alapján általam optimalizált win10 oprendszerrel, JRiver lejátszóval a filmekhez, server 2012 oprendszer "menyus módra" a zenékre. De maradjunk a filmeknél: kép minőségben én nem látok szignifikáns előrelépést, előtte is jó volt (MPC-HC illetve VLC lejátszókkal), és most is hibátlan (igaz nem full HD-ben nyomom, csak 720-ban). Hangban viszont ég és föld, ráadásul a JRiver még rátesz egy lapáttal, egyértelmű a fölénye a másik két lejátszóval szemben. Egy sima AC3 magyar szinkron is olyan szépen szól, hogy nem hiszi el az ember... A DTS koncertfelvételekről meg ne is beszéljünk... Szóval, hajrá :) (de csak ügyesen a telepítésnél)

szerk: a s775 konfig miatt nálam kapásból külön videokártya van, passzív, max 19W fogyatással  ;peace;

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Kicsit bonyolultabb a helyzet. A korrekt megoldas dedikalt videokartya kulon tappal passziv hutessel. A HD Plex HD5 tud egyszerre procit gpu t is huteni.

Ebbe a házba/alaplapba (Streacom FC9) be lehet tenni szerinted egy normális videokártyát? Nem fogom emiatt lecserélni a k...a drága házat egy másikra!  :D  ;)

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Szerintem egy próbát mindenképpen megér, nálam így működik, netes leírások alapján általam optimalizált win10 oprendszerrel, JRiver lejátszóval a filmekhez, server 2012 oprendszer "menyus módra" a zenékre. De maradjunk a filmeknél: kép minőségben én nem látok szignifikáns előrelépést, előtte is jó volt (MPC-HC illetve VLC lejátszókkal), és most is hibátlan (igaz nem full HD-ben nyomom, csak 720-ban). Hangban viszont ég és föld, ráadásul a JRiver még rátesz egy lapáttal, egyértelmű a fölénye a másik két lejátszóval szemben. Egy sima AC3 magyar szinkron is olyan szépen szól, hogy nem hiszi el az ember... A DTS koncertfelvételekről meg ne is beszéljünk... Szóval, hajrá :) (de csak ügyesen a telepítésnél)

szerk: a s775 konfig miatt nálam kapásból külön videokártya van, passzív, max 19W fogyatással  ;peace;

Tartok tőle, hogy hely/slot hiány miatt plusz videokártya már nem jöhet szóba!

Most kodi-t használok amit már megszoktam és nem cserélném le szívesen! Csak full HD-t nézek nagy felbontású hanggal (Dolby TrueHD, DTS HD)! ;)

Másrészt nagyon kényelmes a mostani felállás, hogy monitor/tv nélkül működik a menyus pc! Ha már 2 oprendszer van fent gondolom nem ilyen egyszerű a helyzet?!  gondolkodik.gif

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Tartok tőle, hogy hely/slot hiány miatt plusz videokártya már nem jöhet szóba!

Most kodi-t használok amit már megszoktam és nem cserélném le szívesen! Csak full HD-t nézek nagy felbontású hanggal (Dolby TrueHD, DTS HD)! ;)

Másrészt nagyon kényelmes a mostani felállás, hogy monitor/tv nélkül működik a menyus pc! Ha már 2 oprendszer van fent gondolom nem ilyen egyszerű a helyzet?!  gondolkodik.gif

Nyilvan mukodik dual boot al is korrekten a videolejatszas,csak kepben is a csucsra torni hardver igenyesebb feladat.

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Na jó, de hogy lehetne hardveresen megoldani, hogy a kép és a hang is felsőbb szintű legyen?? 1 HDMI kimenetről működne a dolog? Vagy külön kártyáról menne a hang és a kép?? Ha igen, milyen csatlakozásokkal? 

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Na jó, de hogy lehetne hardveresen megoldani, hogy a kép és a hang is felsőbb szintű legyen?? 1 HDMI kimenetről működne a dolog? Vagy külön kártyáról menne a hang és a kép?? Ha igen, milyen csatlakozásokkal? 

Nyilvan a videokartyat kellene kicsit megturni a HDMI in kijon az osszes szabvany formatum.Hang meg johetne I2S en.Az I2S re terveztunk egy speci diferencial atvitelt.

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Na itt kezdett el komolyabban érdekelni a dolog.

Hogy is működik ez? :)

Most azért használok aktívan popcorn a410-et mert nincs nálam se monitor se tv. Nem is szeretnék, de a projektort sem izzítanám be zenehallgatáshoz. Most nem is kell, mert van az androidos Na Remote Pro tökéletesen teszi a dolgát.

Az utóbbi időben gondolkoztatott az Oppo is, de amennyibe kerül még használtan is, tény hogy jobb minőségű lejátszást lehet elérni HTPC-vel.

A kijelzőket nem csipázom, így ejtettem a HTPC dolgot egy időre, és maradt a popcorn tuningolása, ami a táp cseréjével egy Bodor tápra egész jó eredményt értem el ideiglenesen. Amit tesztekben írt róla Thunder fórumtárs azt igazoltan hozza.

Amennyiben megoldható kijelző használata nélkül üzemeltetni a dolgot tabletről vagy telefonról, máris figyelmesen kísérem a dolgok alakulását :D

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Na itt kezdett el komolyabban érdekelni a dolog.

Hogy is működik ez? :)

Androidos ingyenes olcsó app: Gizmo

fizetős, de profibb megoldás: JRemote

meg van még univerzális, böngésző alapú megoldás is: WebGizo

http://wiki.jriver.com/index.php/Remotes

de ezek "csak" kényelmi megoldások, mert a hardveren ott fut a "képernyő megjelenítés" is (videokártya driver, stb), csak éppen nem kapcsolsz be hozzá megjelenítőt

• Upvote 1

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Sziasztok!

Ahogy korábban már említettem nálam van Menyus "vándor" PC-je Kalocsán. Komplett gép ( kész termék), profi tápolással. Hihetlen, még sosem hallott felbotással, nyugalommal és zeneiséggel. Aki szeretné meghallgatni és KAlocsa közelebb van neki mint Velence ( HU), annak most van lehetősége rá. Természetesen menyus felhatalmazásával teszem ezt az ajánlatot. 1 hétig biztos nálam lesz, lehet tovább is ha van kellő számú érdeklődő.

Érdeklődni nálam: 06 húsz 578 66 33

• Upvote 1

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Regisztrálj vagy jelentkezz be!

Regisztrált felhasználónak kell lenned, hogy hozzá tudj szólni a fórumhoz.

Regisztráció

Regisztrálj a fórumra. Csak pár lépés.

Regisztráció

Bejelentkezés

Regisztrált felhasználó vagy? Jelentkezz be!

Bejelentkezés

• Jelenleg olvassa:   0 felhasználó

Egyetlen felhasználó sem olvassa ezt az oldalt