Ugrás a tartalomhoz

AVX Café

Fotó

Készülék alátét és Demag

• Please log in to reply
98 válasz erre a témára

#1 cables

cables

Beköltözött

• cables
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.584 Hozzászólás:
  • Nem:Férfi
  • Interests:Tanácsadás kábelezési kérdésekben

Elküldve: 2017 április 21 - 22:07

Jó sok idő eltelt amióta Rudolf nálam volt . Azóta természetes volt a cd demag használata amit vettem tőle...

....

Valamikor január elején voltam Tibornál Ajkán és örömmel hallom, hogy állandóan használja a CD Demag-ot. Aki vett ilyet az hamar megszokja, hogy élőbb, dinamikusabb, természetesebb a CDk hangja, ha lejátszás előtt pihennek pár másodpercig a Demag-on.

Egyszer álmosan felkelve vasárnap reggel szerettem volna meghallgatni az egyik állandó demo felvételemet az LGT 424 című lemezének a 3. számát. Betettem a lemezt a lejátszóba és elindítottam a 3. számot. Meglepetésemre a szokásos finom zene helyett egy fakó hangot hallottam. Azt hittem történt valami a rendszeremmel, de aztán eszembe jutott, hogy nem tettem rá a lemezt lejátszás előtt a Demagra. Rátettem, aztán vissza a lemezt a játszóba és megszólaltak a megszokott finom csilingelő hangok és szuper vokál. Az érdekes az, hogy ez a lemez eddig legalább 50szer volt a Demagon. De minden lejátszás előtt szükség van rá.

• 0

#2 cables

cables

Beköltözött

• cables
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.584 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 április 20 - 07:08

A CD és LP lemezek a saját (pontosan illeszkedő méretű) Demaggal kezelhetők igazán eredményesen.

CDdemag500.jpg

DemagHaszn.jpg

Érdeklődés: cables@freemail.hu  vagy Tel: 359-1781

• 0

#3 traction

traction

Nincs visszaút

• Regisztrált felhasználó
  • PipaPipa
  • 121 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 április 19 - 14:06

Jó sok idő eltelt amióta Rudolf nálam volt . Azóta természetes volta cd demag használata amit vettem tőle...

akkor próbáltuk LP-re is,de nem tudtam belemerülni a dologba ...

Viszont ma reggel látva az időjárás bármi másra való alkalmatlanságát , nekiálltam lp-zni és beugrott , hogy most kipróbálom ezt a demagot LP-re is és nem csalódtam szinte ugyanazokat a pozitívumokat hozta mint a cd-ken csak egy kicsit macerásabb vele mint az LP-re való demaggal gondolom..

A döntő az volt hogy megkerestem a lemezek közül ugyanis van 4 olyan lemezem ami 2 példányban van meg vagy többen és volt olyan kettő ami játszatlan volt ) tehát az egyiket lekezeltem és postit-tel megjelöltem aztán megfordítottam majd áthívtam a szomszédot hogy tegye fel egymás után őket és vissza is és nézze meg mi van az aljukra írva és jegyezze fel a papírra a sorrendet én is ugyanazt tettem az összehasonlítás 100%-os fedést mutatott a hallottak alapján ! Azt hiszem beszerzek egy LP-demagot is Rudolftól !

Csak ennyi..

• 1

#4 hosszu

hosszu

Fórumlakó

• V.I.P.
  • PipaPipa
  • 947 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 április 03 - 17:01

Megpróbálta valaki pl egy IC kábelt kezelni az LP demag-al ??

Rudolf "féle" IC- és digitkábelt használok, melyek rendkívül hajlékonyak, így elférnek a CD-demagon.
Természetesen kipróbáltam a kábelek "kezelését" is. Működik a dolog - tér, levegő, részletek, nyugalom. Lustaságomból kifolyólag azonban nem lett állandó szokásom a kábelek "demagos" kezelése.

• 1

#5 ajkamici

ajkamici

Törzsvendég

• V.I.P.
  • PipaPipaPipa
  • 1.365 Hozzászólás:
  • Interests:Zene, Taiji stb

Elküldve: 2017 április 03 - 07:38

Kipróbáltam én is a CD demagot a lemez mindkét oldalán, és valóban nem kevésbé jobb a hatásfoka, az egy oldalas kezeléssel szemben.

Megpróbálta valaki pl egy IC kábelt kezelni az LP demag-al ??

A nagyobb méret adta lehetőség miatt kérdezem.

Nem kell akkorát nevetni... :rolleyes: ...tudom hogy a gyári nagyobb LP demagnetizálókkal sokan kezelnek interconnect de hálózati kábelt is jó eredménnyel.

• 0

#6 cables

cables

Beköltözött

• cables
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.584 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 április 02 - 23:25

Ma kipróbáltuk az LP Demag hatását egy különlegesnek nevezhető lemezen. A teszt alany az audió technikától nem fertőzött egyetemista unokám volt.

20170342_600.jpg

20170343_600.jpg

Láthatóan meglepődött a lemezen hallható zene dinamikáján. Amikor a Demag kezelés után is meghallgatta megérdeztem tőle milyen különbséget hallott. Sokkal természetesebb volt a zene - válaszolta.

087_600.jpg

• 0

#7 hosszu

hosszu

Fórumlakó

• V.I.P.
  • PipaPipa
  • 947 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 március 26 - 11:23

...A napokban hirtelen ötlettől vezérelve a cd mindkét oldalát kezeltem a Demaggal. Próbáljátok ki!   gyt

Örülök, hogy más is felfigyelt rá - én eleve 2 db Demag közé teszem a CD-ket, DVD-ket. :)

• 1

#8 cables

cables

Beköltözött

• cables
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.584 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 március 25 - 22:39

Én most kipróbáltam, az alábbi szuper lemezen, nagyon jól szólt. De azért ezzel vigyázni kell, ne sérüljön meg az a felület amely felől a kiolvasás történik.

Csatolt képek:

• symbolic.jpg

• 0

#9 gyt

gyt

Lefelé a lejtőn

• PipaPipa
  • 75 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 március 25 - 19:39

Én a fülemmel mérem, és tetszik amit csinál a lemezekkel, ebből kifolyólag nem igazán érdekel, hogy milyen folyamat zajlik kezelés közben. Amúgy a Gyártó lehetőséget biztosít az eszköz hatásának megtapasztalására (szerintem anélkül oda sem adná), így szerintem nem szükséges az elnevezés kapcsán fogyasztóvédősködni. :) gyt

Bocs, a végéről lemaradt a :)

• 0

#10 gyt

gyt

Lefelé a lejtőn

• PipaPipa
  • 75 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 március 25 - 19:37

Én a fülemmel mérem, és tetszik amit csinál a lemezekkel, ebből kifolyólag nem igazán érdekel, hogy milyen folyamat zajlik kezelés közben. Amúgy a Gyártó lehetőséget biztosít az eszköz hatásának megtapasztalására (szerintem anélkül oda sem adná), így szerintem nem szükséges az elnevezés kapcsán fogyasztóvédősködni. :) gyt

• 0

#11 gyt

gyt

Lefelé a lejtőn

• PipaPipa
  • 75 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 március 25 - 16:59

Sziasztok.

A napokban hirtelen ötlettől vezérelve a cd mindkét oldalát kezeltem a Demaggal. Próbáljátok ki!   gyt

• 2

#12 gyt

gyt

Lefelé a lejtőn

• PipaPipa
  • 75 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 március 25 - 16:58

Bármilyen mérési jegyzőkönyv, tanúsítvány, alátámasztja, hogy ez az eszköz demagnetizál? Amennyiben nem, úgy az eszköz elnevezése alkalmas a vásárlók megtévesztésére. ;)

Én a fülemmel mérem, és tetszik amit csinál a lemezekkel, ebből kifolyólag nem igazán érdekel, hogy milyen folyamat zajlik kezelés közben. Amúgy a Gyártó lehetőséget biztosít az eszköz hatásának megtapasztalására (szerintem anélkül oda sem adná), így szerintem nem szükséges az elnevezés kapcsán fogyasztóvédősködni.   gyt

• 1

#13 cables

cables

Beköltözött

• cables
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.584 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 március 24 - 17:47

A CD és az LP Demag eszközök pontosan lemez méretűek. Lehetne CD lemezeket az LP Demag-on kezelni, de nem célszerű, mert a nagy lemezek felületét a lehető legtisztább állapotban érdemes tartani.

A hét végén tesztelhető az LP eszköz is, aki a hét végén vesz féláron kap mellé egy CD Demag-ot!  Érdeklődés cables@freemail.hu

• 1

#14 svedmalac

svedmalac

Törzsvendég

• V.I.P.
  • PipaPipaPipa
  • 1.387 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 március 24 - 01:11

Az LP Demag nem jó a cd-hez a nagyobb mérete folytán?  gondolkodik.gif

Gondolom az anyaguk ugyanaz...

• 0

#15 cables

cables

Beköltözött

• cables
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.584 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 március 23 - 07:11

Tiszteletem minden erre járó olvasónak!

Sikerült egy új gyártót találni a CD Demagra! Rugalmasabban és ugyanolyan kíváló minőségben készíti az eszközt az első minták alapján. Ha valaki tesztelné az eszközt írjon nekem cables@freemail.hu .

Csatolt képek:

• CDdemag500.jpg

• 0

#16 cables

cables

Beköltözött

• cables
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.584 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 március 19 - 19:09

Tegnap vidékre mentem vonattal, a negyedik LP Demagot vittem egy kedves vevőmhöz, akinek nagyon kíváncsi voltam a rendszerére. Annyit tudtam, hogy komoly rendszere van és vannak jó lemezei is. De amit ott láttam, hallottam szólni az azért meglepett. Ha jól emlékszem a rendszerre: phono: Audio Note TT3 Super  hangfal: Audio Note ESE, CD játszó, előfok, erősítő, phono trafó: 47lab, hangfal kábel:Kondo SPC, IC kábelek: Kondo KSL-VcII, hálózati kábelek: igen hosszúak, tőlem származnak, méretre készítve. Nagyon komoly állványok és többfokozatú rezgéscsökkentés egészítette ki a rendszert.

Az LP Demag tesztelése igen tanulságos fordulattal indult, feltéve az első LPt én azt éreztem, hogy van valami torzítás a hangban, ami egy ilyen rendszernél elképzelhetetlen. Lemostuk alkohollal a hangszedő tűt, azonnal rendbe jött a hang. Zavarba ejtő hanglemez gyűjteményből válogattunk vadonatúj audiofil nyomatok, az amerikai jazz és blues legjobb előadóitól, Ella Fitzgerald, Billie Holiday, Chet Baker, Mudy Waters, Memphis Slim és még nagyon sokan mások. Többszáz kiváló lemez, tökéletes állapotban.

Ha jól emlékszem 8 lemezt hallgattunk meg eredeti állapotban és a Demag kezelés után. Valamennyinél azt tapasztaltuk, hogy egyszerre lett nyugodtabb és határozottabb a hang, szerethetőbb, szebb lett az ének és a hangszerek hangja. Utolsónak ez a lemez szólalt meg, döbbenetes minőségben:

Hard again.jpg

Szerkesztve cables által: 2017 március 19 - 19:12

• 0

#17 cables

cables

Beköltözött

• cables
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.584 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 március 17 - 20:36

Elkészült megint egy példány az LP Demag-ból és ha már készre csomagoltam gondoltam meghallgatok vele egy olyan lemezt, amelynek a hangja nem igazán tetszik, pedig kiváló zene van rajta. Joan Armatrading Show Some Emotion című lemeze jutott eszembe. Még egyszer sem hallgattam végig ezt a tökéletes állapotú lemezt, valami mindig idegesített a hangzásában.

Belehallgattam, most is ugyanaz volt az érzés: valami nem áll össze a hangban, nem úgy szólnak a hangszerek és az ének, ahogy azt várni lehetne egy ilyen kiváló lemeztől. Rátettem az LP Demag-ra és ismét belehallgattam. Nagyon más hang szólalt meg, szebb ének, nagyon jó hangszer hangok, könnyen befogadható lett a zene.

071_600.jpg

071_6002.jpg

• 0

#18 cables

cables

Beköltözött

• cables
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.584 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 március 14 - 23:14

Készült egy Használati Útmutató is az LP Demag-hoz

015autmutato.jpg

• 0

#19 cables

cables

Beköltözött

• cables
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.584 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 március 14 - 16:41

Tegnap a minta darabok után megkaptam az első LP Demag példányokat.

015ax.jpg

Több lemezen kipróbáltam a hatást. Ez az eszköz, nyilván a más rendszerű lemez-lejátszás miatt, másképp hat a hangzásra, mint a CD Demag. Ez "rendbeteszi" a hangot. Feltettem például egy Joker kiadótól származó lemezt (The Greatest Boogie Woogie Performances), amin elég bántóan szóltak a trombiták. Eltávolítva a mágnességet a Demag-al nagyon szép trombita hangok szólaltak meg.

Persze az igazi élményt az eleve jól, első hallásra hibátlanul szóló lemezek kezelése jelenti, ezeknél valami egész különleges élményt okoz a Demag kezelés utáni meghallgatás. Akinek komoly LP lejátszó rendszere és jó lemezei vannak, annak mindenképp érdemes tesztelni az eszközt. Eddig mindenkit lenyűgözött a hatása.

2 példány már elkelt, a harmadikat holnap viszem a tulajhoz...

• 0

#20 cables

cables

Beköltözött

• cables
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.584 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 március 08 - 09:00

Power-R  CD Demag

CDdemag500.jpg

Power-R LP Demag

LP Demag 600.jpg

Megmutatják, hogy milyen hang van valójában a lemezeken!

• 0

0 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 0 vendég, 0 anonim felhasználó