Ugrás a tartalomhoz

AVX Café

Fotó

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

• Please log in to reply
787 válasz erre a témára

#1 nickjames

nickjames

Isten Hozott! :)

• Regisztrált felhasználó
  • Pipa
  • 8 Hozzászólás:

Elküldve: Tegnap, 21:25

Köszönöm a válaszokat, én is folytatom a kiegészítést...

Beírtam a véleményemet a szövegedbe

Ehhez kapcsolódóan két kérdésem lenne.

- Van minimálisan ajánlott vezetékhossz, ami alá nem "illik" menni a megszakítótól a konnektorig? Bár itt még utána szeretnék olvasni, és átgondolni, hogy nem lenne-e jobb a vezetéket direktben egy jó elosztóra kötni, vagy más okos megoldást találni.

Minél hosszabb az ösvény annál jobb, persze ésszerűségen belül. Én nem kötném elosztóra a helyedben, sorkapoccsal szerelném hozzá az elosztó kábelét.

És ha olyan elosztót veszek, amibe IEC csatlakozó "dugható", és azzal csatlakoztatom? Az elosztónak mi lehet a legjobb alternatívája? Külön konnektorok egy szerelő dobozból párhuzamosan leágaztatva? Mondjuk ha nekiállok ezt kialakítani a nappaliban, az nem tesz jót a családi békének:-) Bizonyos kompromisszumokat kell kötnöm...

- A másik kérdés, hogy miként érdemes vezetéket választani? Mivel tényleg csak egy-két méterről van szó, így akár a drágább vezetékek között is nézelődhetek

Nem igazán a huzal ár határozza meg az ösvény jóságát. Egész más dolgok számítanak, de ezt itt nem részletezném, mert ész nélkül támadnák bármit is írok :)

Tudom, hogy nem csak az ár számít, neki is álltam újra átolvasni a fórumot, információt gyűjteni. De a kábel anyaga és kialakítása az eddigi tapasztalataim alapján azért számít, és ennek megkérik az árát. De persze nem minden jó, amit drágán adnak, és van jó alternatíva kedvezőbb áron is...

• 0

#2 Majik

Majik

Nincs visszaút

• PipaPipa
  • 183 Hozzászólás:

Elküldve: Tegnap, 20:38

Ezek szerint te a lakásodban minden konnektorhoz külön egyedi csövezést vezettél, amiből nem megy következő aljzathoz vezeték, nem csak a hifiről beszélek.

De megy, csak nalam a dugaljak nem sorosan vannak kotve, hanem parhuzamosan...
  • 0

#3 cables

cables

Beköltözött

• cables
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.737 Hozzászólás:
  • Nem:Férfi
  • Interests:Tanácsadás kábelezési kérdésekben

Elküldve: Tegnap, 20:12

Beírtam a véleményemet a szövegedbe

- Van minimálisan ajánlott vezetékhossz, ami alá nem "illik" menni a megszakítótól a konnektorig? Bár itt még utána szeretnék olvasni, és átgondolni, hogy nem lenne-e jobb a vezetéket direktben egy jó elosztóra kötni, vagy más okos megoldást találni.

Minél hosszabb az ösvény annál jobb, persze ésszerűségen belül. Én nem kötném elosztóra a helyedben, sorkapoccsal szerelném hozzá az elosztó kábelét.

- A másik kérdés, hogy miként érdemes vezetéket választani? Mivel tényleg csak egy-két méterről van szó, így akár a drágább vezetékek között is nézelődhetek

Nem igazán a huzal ár határozza meg az ösvény jóságát. Egész más dolgok számítanak, de ezt itt nem részletezném, mert ész nélkül támadnák bármit is írok :)

Szerkesztve cables által: Tegnap, 20:19

• 0

#4 SoundMania

SoundMania

Beköltözött

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.977 Hozzászólás:

Elküldve: Tegnap, 19:52

Van egy egyszerűbb javaslatom - bár szívesen látlak, hogy együtt megfüleljük.

Csak a "játék" kedvéért készíts az általad preferált kábel-alapanyagból egy 2 valamint egy legalább 7 méteres tápkábelt. Hallgass mindkettővel zenét (akár vaktesztben) és döntsd el, melyikkel tetszik jobban, amit hallasz. A 7 méterest tekintsd "ösvénynek", csak nem a villanyórától, hanem a konnektortól, vagy elosztótól indulónak.
Amennyiben jobbnak találod a 7 méteres "hangját" - mert jobbnak fogod :), máris megkapod kérdésedre a választ.

Rövidebbekkel is simán meghallani!
  • 0

#5 nickjames

nickjames

Isten Hozott! :)

• Pipa
  • 8 Hozzászólás:

Elküldve: Tegnap, 18:34

Sziasztok!

Úgy alakult, hogy ki kell cserélni a házon a villanyóra szekrényt, és ha már így alakult, akkor ezzel párhuzamosan bevezettetem a három fázist, és nekiállok az ösvény kialakításának is. Abban a szerencsés helyzetben vagyok, hogy a szekrény pont a rendszer mögött van, azaz nagyon rövid vezetékezéssel meg tudom oldani a külön tápellátást, ami a pénztárcámnak egyértelműen kedvező.

- A másik kérdés, hogy miként érdemes vezetéket választani? Mivel tényleg csak egy-két méterről van szó, így akár a drágább vezetékek között is nézelődhetek (azért nem a méterenként 50 ezres kategóriára gondoltam). Az addig OK, hogy a "próbálgatás" a legjobb megoldás, de a villanyszekrényben ez azért annyira nem könnyen megoldható...

Köszönettel:

nj

• 0

#6 hosszu

hosszu

Törzsvendég

• V.I.P.
  • PipaPipaPipa
  • 1.036 Hozzászólás:

Elküldve: Tegnap, 18:25

Egyszer szívesen részt vennék egy olyan teszten, ahol egy jónak mondott ösvény hatását valaki be tudná nekem mutatni.

Ösvény vs. sima konnektor. Elosztó vége egyszer itt, egyszer ott ... ha vakteszt, annak még jobban örülnék, de nem ragaszkodom hozzá ;)

Csak azt szeretném eldönteni, hogy hoz-e annyit a konyhára, hogy bíbelődjek vele.

Várom a vállalkozó kedvűek jelentkezését

Van egy egyszerűbb javaslatom - bár szívesen látlak, hogy együtt megfüleljük.

Csak a "játék" kedvéért készíts az általad preferált kábel-alapanyagból egy 2 valamint egy legalább 7 méteres tápkábelt. Hallgass mindkettővel zenét (akár vaktesztben) és döntsd el, melyikkel tetszik jobban, amit hallasz. A 7 méterest tekintsd "ösvénynek", csak nem a villanyórától, hanem a konnektortól, vagy elosztótól indulónak.
Amennyiben jobbnak találod a 7 méteres "hangját" - mert jobbnak fogod :), máris megkapod kérdésedre a választ.

• 1

#7 istvan01

istvan01

Beköltözött

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.882 Hozzászólás:

Elküldve: Tegnap, 17:49

Szerintem meg párhuzamosan....

Ezek szerint te a lakásodban minden konnektorhoz külön egyedi csövezést vezettél, amiből nem megy következő aljzathoz vezeték, nem csak a hifiről beszélek.

• 0

#8 istvan01

istvan01

Beköltözött

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.882 Hozzászólás:

Elküldve: Tegnap, 17:47

Ezért érdeklődtem az uraknál én is.
3,5- ös sodrattal még elbirni. De 6-os tömör?!
Na mindegy. Ráadásul sima villanydrótból?
Nem tudom megéri-e a hajcihő?

3,5mm2 nem szabványos keresztmetszet. 2,5 vagy 4.

Létezik dupla mélységű fali 65mm-es doboz, abban valamivel könnyebben fér a vastag derót puffer, mert puffer nélkül nem lehet szerelni.

• 0

#9 Majik

Majik

Nincs visszaút

• PipaPipa
  • 183 Hozzászólás:

Elküldve: Tegnap, 16:41

röpködnek ám itt az ösvény ötletelések. tartsa fel a kezét aki már csövezett, húzott és szerelt falban 5mm2 vagy még vastagabb rezet és szerelte azt 65mm-es flai dobozzal, süllyesztett schuko aljzatra! Aztán egy következő fokozat, hogy a szokásos szerelésben a fali aljzatok egymás után sorosan felfűzve vannak.
Ha van ilyen, akkor írja le a technológiáját.

Szerintem meg párhuzamosan....
  • 0

#10 SoundMania

SoundMania

Beköltözött

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.977 Hozzászólás:

Elküldve: Tegnap, 16:26

röpködnek ám itt az ösvény ötletelések. tartsa fel a kezét aki már csövezett, húzott és szerelt falban 5mm2 vagy még vastagabb rezet és szerelte azt 65mm-es flai dobozzal, süllyesztett schuko aljzatra! Aztán egy következő fokozat, hogy a szokásos szerelésben a fali aljzatok egymás után sorosan felfűzve vannak.

Ezért érdeklődtem az uraknál én is.
3,5- ös sodrattal még elbirni. De 6-os tömör?!
Na mindegy. Ráadásul sima villanydrótból?
Nem tudom megéri-e a hajcihő?
  • 0

#11 istvan01

istvan01

Beköltözött

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.882 Hozzászólás:

Elküldve: Tegnap, 15:22

Szerkesztve istvan01 által: Tegnap, 15:22

• 1

#12 SoundMania

SoundMania

Beköltözött

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.977 Hozzászólás:

Elküldve: Tegnap, 14:46

A Te ajánlott módszereddel irreálisan sokba. :)

De egy ilyen 4 helyre kihúzott 6- os réz falba rakva mennyibe jön ki ? 150 ezer?
Csövezéssel anyagokkal.
  • 0

#13 asebestyen

asebestyen

Nyugdijas klub

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.740 Hozzászólás:
  • Interests:Magyar Vocal Jazz

Elküldve: Tegnap, 14:40

Semmi! De mennyibe kerül egy ilyet is kiépíteni?

A Te ajánlott módszereddel irreálisan sokba. :)

• 0

#14 SoundMania

SoundMania

Beköltözött

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.977 Hozzászólás:

Elküldve: Tegnap, 14:27

Mer ha nem, akkor mi lesz?

Semmi! De mennyibe kerül egy ilyet is kiépíteni?
  • 0

#15 Thunder

Thunder

Törzsvendég

• V.I.P.
  • PipaPipaPipa
  • 1.147 Hozzászólás:

Elküldve: Tegnap, 10:02

Egyszer szívesen részt vennék egy olyan teszten, ahol egy jónak mondott ösvény hatását valaki be tudná nekem mutatni.

Ösvény vs. sima konnektor. Elosztó vége egyszer itt, egyszer ott ... ha vakteszt, annak még jobban örülnék, de nem ragaszkodom hozzá ;)

Csak azt szeretném eldönteni, hogy hoz-e annyit a konyhára, hogy bíbelődjek vele.

Várom a vállalkozó kedvűek jelentkezését

• 1

#16 asebestyen

asebestyen

Nyugdijas klub

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.740 Hozzászólás:
  • Interests:Magyar Vocal Jazz

Elküldve: Tegnap, 09:44

A fali aljzat Is jóféle kábelle van behúzva legalább? Mind a 4? Mondjuk legalább ugyanolyannal ami megy belőle a készülékig?

Mer ha nem, akkor mi lesz?

• 0

#17 SoundMania

SoundMania

Beköltözött

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.977 Hozzászólás:

Elküldve: Tegnap, 09:28

A szeparáltsággal teljesen egyetértek, én azt tapasztaltam, hogy mindenfajta elosztó egyfajta kompromisszum. nálam minden készülék/4db/ egymástól több méterre lévő fali aljzatból kapja az áram ellátást, 5-8 m-es hálózati kábeleken keresztül.

A fali aljzat Is jóféle kábelle van behúzva legalább? Mind a 4? Mondjuk legalább ugyanolyannal ami megy belőle a készülékig?
  • 0

#18 hollohazi

hollohazi

Kezdő Fórumlakó

• PipaPipa
  • 351 Hozzászólás:
  • Interests:High End audio
    Tenisz

Elküldve: Tegnap, 08:09

Tisztelt Uraim !

Látom, igen megy a várépítés Déván ! Oszt, csak leomlik ? ( A feleségek befalazása nem ajánlott, a büntetőjogi következmények miatt !)

Szóval az a "bizonyos" táp ösvény avval kell kezdődjön, hogy rohadt jól, nagyon jól, elbaltázottan jól kell megcsinálni a földelést !!! Ez az alap ! Mindegy, hogy ezer lakásos társasház, vagy rózsadombi villa. A berendezés aljzataihoz nem egy betáp kábelt kell beépíteni ! Lehetőleg többet, és oldalanként szeparálva. Ez azt jelenti, hogy ha a falban nincs több hely, legalább két hálózati aljzatot építsünk ki, bal-és jobb csatorna részére. Amennyiben a lehetőségek engedik, többet. A lényeg a szeparáltság, hogy ne egy 10 mm-es "dróton gyüjjék a villany", hanem több 2,5 mm-esen, ez elég, de hely, elférés esetén növelhető 4,0 mm-esre. Még egyszer, több derót, és szeparálva. Innentől a lényeg az aljzat. Meg  a bele csatlakoztatott dugó. Az aljzat első számú lényege, az érintkezés milyensége, és az érintkező anyaga, valamint az érintkezők húsossága. Nem az a lényeg, hogy 50 ezer forintot kifizessünk Eisa, meg a franc tudja milyen díjas "izékre", hanem, hogy az érintkező ha lehet ne sárgaréz legyen, ha meg az, akkor vastag, combos, erős ! A kábeleket lehetőleg csavarral lehessen rögzíteni, és ha van rá lehetőség be is kell forrasztani.  A csontra meghúzott csavar beforrasztva a legjobb.

Innentől már a hálózati dugó, meg a hálózati kábel a felelős. A berendezések jelen esetben nem képezik vita tárgyát !

Itt kezdődik a High End alapja. És a jó hifié is.

Az érthetőbbség kedvéért, én egy vacak kis társasházban lakom. De amikor építették, még volt rá lehetőségem 25 évvel ezelőtt (!), hogy a föld a mérőóra tájékán , előtte, és utána 10 mm-es legyen nálam ! Többet nem, de öt konnektort képes voltam kisírni, hogy bekábelezzék a "hifim" számára, csak 2,5 mm-essel. Nem (!) világmárka a hálózati aljzatom !!! Aki képes rá, vegyen jó ipari aljzatot, és saját bűvkörében, technikai adottságaitól, műszaki tehetségétől függően cserélje ki a benne lévő érintkezőket jó anyagra, jelesül foszfor bronzra, vagy kemény ezüstre.  Sajnos itt lágyított anyagok nem jöhetnek számításba. Akinek van pénze bőven, vegye meg X világmárkát, és tegye be ! Irgalmatlan jó a javulás.

Utolsó megjegyzésem, mind ehhez természetesen valóban minőségi berendezések kellenek, hogy ezeket a javulásokat megéljük, mert átlagos hifi esetén, mint rendesen, megmutatkozik, hogy a király meztelen !

Üdvözlettel az Uraknak,: TEAC

A szeparáltsággal teljesen egyetértek, én azt tapasztaltam, hogy mindenfajta elosztó egyfajta kompromisszum. nálam minden készülék/4db/ egymástól több méterre lévő fali aljzatból kapja az áram ellátást, 5-8 m-es hálózati kábeleken keresztül.

• 1

#19 petimre

petimre

Fórumlakó

• V.I.P.
  • PipaPipa
  • 934 Hozzászólás:
  • Interests:Kerékpár, hifi, zene

Elküldve: 2017 augusztus 16 - 21:50

Szia,

Be lehet kötni, nálam furutech fali aljzat van, abba simán belefért.. meg kell nézni a csatlakozóját a fali aljzatnak, hogy beleférjen, ennyi a titok...

üdv.

Imi

Rendben. Így fogok tenni. Szóval akkor a tömör 6mm2 kábelt be lehet kötni a fali aljzatba? Vagy kell valami speciális kiegészítő vagy szakmai tudás? Mert a szerelő nem nagyon akarja venni ezt az akadályt. Én mondtam neki, hogy itt többen használnak ilyet. Sőt vannak akiknél 10-es kábel van.

• 1

#20 Bécó

Bécó

Fórumlakó

• PipaPipa
  • 995 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 augusztus 16 - 21:42

Én egy mezei nagy átmérőjű ipari réz kábelt tettem be otthon és a bemutatóteremben egyaránt.Semmi extra egymás mellett futó szálakkal.Viszont nagy az átmérője!Szemléltetés céljából mellé tettem egy egyszerű speaker kábelt.Nálam működik és nem került egy vagyonba!Ha jól emlékszem közel 30m a össz hosszúsága.

Csatolt képek:

• IMG_3835.JPG
  • IMG_3834.JPG

• 0

0 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 0 vendég, 0 anonim felhasználó