Ugrás a tartalomhoz

AVX Café

Fotó

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

• Please log in to reply
1288 válasz erre a témára

#1 svedmalac

svedmalac

Törzsvendég

• V.I.P.
  • PipaPipaPipa
  • 1.529 Hozzászólás:
  • Nem:Férfi

Elküldve: 2017 december 03 - 05:07

Köszi. Igazából olyan néhány ezer órán már túl van az ösvény, a komponenseket nem változtattam. Viszont az érdekelne hogy a fenti jelenség arra is igaz amikor az elosztóban párhuzamosan, külön vannak vezetékelve az aljzatok és nem egy közös sínről táplálkoznak a készülékek?

Irigyellek, komolyan mondom...

• 0

#2 Polimer78

Polimer78

Nincs visszaút

• Regisztrált felhasználó
  • PipaPipa
  • 116 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 december 03 - 00:02

Sajnos ez nem jelent semmit, mivel az ösvényben, a rajta keresztül táplált készülékek "elektromoos lenyomatot" képeznek. Egyfajta mágneses lábnyomot, ami bizony nem múlik el egyik percről a másikra, ami hatással van az utána megszólaló komponensek hangjára. Sok esetben kell legalább 100 (ha biztosra akarsz menni akkor alaphangon min. 500 ) óra üzemodő, mire a vezető ismét alaphelyzetbe áll. Javaslom, hogy minden komponenshez építs külön ösvényt, ha nem vagy rest, akkor a napszakokat is elkülöníted ( eltérő elektromos szennyezés).  :)

Üdv:glider

Köszi. Igazából olyan néhány ezer órán már túl van az ösvény, a komponenseket nem változtattam. Viszont az érdekelne hogy a fenti jelenség arra is igaz amikor az elosztóban párhuzamosan, külön vannak vezetékelve az aljzatok és nem egy közös sínről táplálkoznak a készülékek?

• 0

#3 Polimer78

Polimer78

Nincs visszaút

• PipaPipa
  • 116 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 december 02 - 23:53

Tényleg nem értem, ha te ennyire biztos lábakon állsz a szűrő/elosztó technika megismerés útvesztőjében, mit keresel itt a tudatlanok társaságában?
Aztán ha már minden világos, megkérhetünk, vezess minket a helyes úton

Helyesbítek. Tehát az eredeti kérdésem foglalkoztat még, a szűrő egység. A T elosztót akkor most már engedjük el.

• 0

#4 istvan01

istvan01

Hazajáró lélek

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • 3.126 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 december 02 - 21:34

úgyis meg tudom szűrni az információt. Eddig azt is leszűrtem hogy kb. itt senki sem ért hozzá..

Tényleg nem értem, ha te ennyire biztos lábakon állsz a szűrő/elosztó technika megismerés útvesztőjében, mit keresel itt a tudatlanok társaságában?
Aztán ha már minden világos, megkérhetünk, vezess minket a helyes úton?
  • 0

#5 Glider

Glider

Fórumlakó

• V.I.P.
  • PipaPipa
  • 543 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 december 02 - 18:23

A házimozi és a hifi rendszer egy szobában van, egy közös ösvényen. Természetesen nem egyszerre hallgatom a kettőt.

Sajnos ez nem jelent semmit, mivel az ösvényben, a rajta keresztül táplált készülékek "elektromoos lenyomatot" képeznek. Egyfajta mágneses lábnyomot, ami bizony nem múlik el egyik percről a másikra, ami hatással van az utána megszólaló komponensek hangjára. Sok esetben kell legalább 100 (ha biztosra akarsz menni akkor alaphangon min. 500 ) óra üzemodő, mire a vezető ismét alaphelyzetbe áll. Javaslom, hogy minden komponenshez építs külön ösvényt, ha nem vagy rest, akkor a napszakokat is elkülöníted ( eltérő elektromos szennyezés).  :)

Üdv:glider

• 0

#6 Polimer78

Polimer78

Nincs visszaút

• PipaPipa
  • 116 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 december 02 - 17:28

Azt is hihetném tudsz olvasni a sorok között. Azt hiszem a t dugós ajánlással el is mondtam a véleményem a kérdésedre.
Még most sem tudom miért erőlteted a dolgot. Főleg ha úgysem fogsz hallani semmit!
Vagy úgy leszel nyugodt ha valaki végre azt mondja amit hallani akarsz?

A házimozi és a hifi rendszer egy szobában van, egy közös ösvényen. Természetesen nem egyszerre hallgatom a kettőt. 8 vagy 9 készüléket szeretnék csatlakoztatni. Szerinted T elosztóval mégis hogyan lehet megoldani ezt a dolgot? Szerinted esztétikus lesz? Szerinted nem fog kiállni ótvar módon a falból? Senki ne mondja azt, amit hallani akarok, úgyis meg tudom szűrni az információt. Eddig azt is leszűrtem hogy kb. itt senki sem ért hozzá. Bolti eladót kérdezgethetsz, ők még annyira sem értenek hozzá, legfeljebb cikkszám alapján tudják egy áruról, hogy melyik polcon van.

• 0

#7 audioline

audioline

Törzsgárda

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 5.233 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 december 02 - 15:17

Van azért jóhangú "T". Ez pl. egy 2.500,- Ft-os Legrand, polikarbonát házzal, elpusztíthatatlan kivitelben.

No ez téllleg jó. Lehet még kapni valahol?

Szerkesztve audioline által: 2017 december 02 - 15:20

• 0

#8 Mike Rame

Mike Rame

Lefelé a lejtőn

• PipaPipa
  • 67 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 december 02 - 14:51

Úgy látom érdemi hozzászólás, ne adjisten szakmai, igazából nincs. Egy 350 Ft-os T elosztóval minőségi zenehallgatás terén még a megemlítés szintjén sem fogok foglalkozni. Mondjuk nem is értem hogy hogyan kerül egy ilyen fórumba. Néhány fórumtárs tapasztalata szerintem azért túlmutat egy ilyen elosztón

Van azért jóhangú "T". Ez pl. egy 2.500,- Ft-os Legrand, polikarbonát házzal, elpusztíthatatlan kivitelben.

Csatolt képek:

• legrand-t.JPG

• 1

#9 asebestyen

asebestyen

Kezdő Fórumlakó

• PipaPipa
  • 259 Hozzászólás:
  • Interests:SOL Kolibri
    fan club

Elküldve: 2017 december 02 - 14:33

oké oké :)) Maradjunk a T-dugó színénél és a gyártási hónapja szerinti horoszkópnál :)

Legyen is-is. :D

• 0

#10 ZolaBA

ZolaBA

Nincs visszaút

• PipaPipa
  • 242 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 december 02 - 14:16

Jáááááááj, megint felütötte a fejét az Unicumos üveg.  :hipno:

oké oké :)) Maradjunk a T-dugó színénél és a gyártási hónapja szerinti horoszkópnál :)

• 1

#11 audioline

audioline

Törzsgárda

• V.I.P.
  • 5.233 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 december 02 - 13:49

Remélem csak félig ittad ki.... :D Elem, akku nem volt a közelben, wifi kikapcsolva, stb...

Már 1 deci sokat hozott a hangon. A második pedig más dimenzióba röpítette. :D
  • 2

#12 SoundMania

SoundMania

Hazajáró lélek

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • 3.486 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 december 02 - 11:58

Remélem csak félig ittad ki.... :D Elem, akku nem volt a közelben, wifi kikapcsolva, stb...

Nem tudom mennyire megy át, de volt tanárom szokta mondani:
LM? LMelem! :)
  • 0

#13 SoundMania

SoundMania

Hazajáró lélek

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • 3.486 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 december 02 - 11:56

Tisztelt Svédmalac!

Ez volt az alapkérdés:

Valaki hozzáértő segítségét kérném abban, hogy ezeket a zavarszűrőket lehet-e alkalmazni elosztóba, vagy esetleg ez egy összetettebb rendszer egyik eleme lehet?:

https://www.electron...zati zavarszűrő

Erre ajánlottak nekem egy T elosztót. Igen, kontaset elosztóm van egy zsákkal, ami NEM T-elosztó.Nem vagyok mindennel képben és nemtudok mindent, ezért KÉRDEZEK!

Azt is hihetném tudsz olvasni a sorok között. Azt hiszem a t dugós ajánlással el is mondtam a véleményem a kérdésedre.
Még most sem tudom miért erőlteted a dolgot. Főleg ha úgysem fogsz hallani semmit!
Vagy úgy leszel nyugodt ha valaki végre azt mondja amit hallani akarsz?
  • 2

#14 asebestyen

asebestyen

Kezdő Fórumlakó

• PipaPipa
  • 259 Hozzászólás:
    fan club

Elküldve: 2017 december 02 - 11:50

Nálam is tegnap este. Nagyon jól esett. :D

• 1

#15 audioline

audioline

Törzsgárda

• V.I.P.
  • 5.233 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 december 02 - 11:38

Jáááááááj, megint felütötte a fejét az Unicumos üveg. :hipno:

Nálam is tegnap este. Nagyon jól esett. :D
  • 1

#16 Polimer78

Polimer78

Nincs visszaút

• PipaPipa
  • 116 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 december 02 - 10:04

A "kérlek segíts"-től gyorsan eljutottunk a zsák elosztóval rendelkező helyzetig...

Ha ennyire képben vagy és tudsz mindent, akkor végül is mi a kérdés?

Tisztelt Svédmalac!

Ez volt az alapkérdés:

Valaki hozzáértő segítségét kérném abban, hogy ezeket a zavarszűrőket lehet-e alkalmazni elosztóba, vagy esetleg ez egy összetettebb rendszer egyik eleme lehet?:

https://www.electron...zati zavarszűrő

Erre ajánlottak nekem egy T elosztót. Igen, kontaset elosztóm van egy zsákkal, ami NEM T-elosztó.Nem vagyok mindennel képben és nemtudok mindent, ezért KÉRDEZEK!

• 0

#17 asebestyen

asebestyen

Kezdő Fórumlakó

• PipaPipa
  • 259 Hozzászólás:
    fan club

Elküldve: 2017 december 02 - 09:12

Nagyon érdekes ez az Unicumos üveg dolog. Szerintem hihetőbb, mint a T-dugó kérdés :)) Ugyanakkor szerintem inkább csak diffúzor lehet, aminek szerencsés a gömb alakja. Ki kéne próbálni más, kemény gömb formával is... ha annyira lenne időm ilyenekkel játszani, mint amennyire nincs már öntöttem volna gipszet egy gumilabdába :) de lehet egyszer megcsinálom, nálam minden felső sarokban direkt van könyvespolc, egyelőre könyvekkel.

Jáááááááj, megint felütötte a fejét az Unicumos üveg.  :hipno:

• 0

#18 audioline

audioline

Törzsgárda

• V.I.P.
  • 5.233 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 december 02 - 09:00

Nem így van,tessék:

https://eloszto-hoss...osztó&orderby=1

Melyiket válasszam, kérlek segíts!! gondolkodik.gif

Igen és mire elmész érte, vagy kiszállíttatod, számold ki, mennyi. Üzletekbe, multikban 5-6 száz körül indul.
  • 0

#19 ZolaBA

ZolaBA

Nincs visszaút

• PipaPipa
  • 242 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 december 02 - 06:12

Most pl. az Unikumos üvegek "varázsát" fogom kipróbálni:

Nagyon érdekes ez az Unicumos üveg dolog. Szerintem hihetőbb, mint a T-dugó kérdés :)) Ugyanakkor szerintem inkább csak diffúzor lehet, aminek szerencsés a gömb alakja. Ki kéne próbálni más, kemény gömb formával is... ha annyira lenne időm ilyenekkel játszani, mint amennyire nincs már öntöttem volna gipszet egy gumilabdába :) de lehet egyszer megcsinálom, nálam minden felső sarokban direkt van könyvespolc, egyelőre könyvekkel.

• 0

#20 svedmalac

svedmalac

Törzsvendég

• V.I.P.
  • PipaPipaPipa
  • 1.529 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 december 02 - 05:53

Ilyen fajta kontaset elosztóm van egy zsákkal. Csak egy van ami más, amit mutattam. Tudom, hogy többen gyártanak szűrős elosztót, de éppen ezért írtam a fórumba, hogyha kereskedelmi forgalomban kapható olyan szűrő egység, amit az elosztókba szerelnek, majd nagy haszonnal eladnak, akkor éppen ezért csak az egységet venném meg,mert az elosztó már adott. Az AVA elosztóját is láttam belülről, egy szűrőt láttam benne,szintén 60 ezer Ft.

A "kérlek segíts"-től gyorsan eljutottunk a zsák elosztóval rendelkező helyzetig...

Ha ennyire képben vagy és tudsz mindent, akkor végül is mi a kérdés?

Szerkesztve svedmalac által: 2017 december 02 - 05:56

• 0

1 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó