Jump to content
AVX Café Rebat
adam_pero

AVX Kávézó Hálózat

Recommended Posts

Megint eltelt egy hét ami alatt elég sok dolog történt.

Már 99%, hogy szegeden megnyitjuk jövőre az első kávézónkat.

Mint már írtam, franchise rendszer felállításásán gondolkodunk.

Az ötletek már a fejemben vannak. Már a szükséges weboldalak le vannak védve.

Folyamatban van a kávézó hálózat nevének levédése is a jogvédő hívatalnál.

Ha meglesz minden, akkor beírom a konkrétumokat.

Nagy durranást szeretnénk.

Ami már biztos:

Minden nagyobb városban nyitnánk kávézót.

A kávézók forgalmaznák a kávéinkat, kiegészítőket és a kisebb kávégépeket is.

Mivel a Lelit egyre jobban beindult, így egy országos értékesítési rendszer is lenne a kávézó hálózat.

Minél több tagja van a hálózatnak, annál jobb kondíciókat lehet elérni a gyártóknál.

Hetente, vagy két hetente, szombat délelőtt a kávézókban kávé készítési bemutatókat tartanánk.

Ilyenkor lehetne bemutatni az új termékeket, kávékat, kiegészítőket.

A héten tárgyaltam egy bankkal, akik nagy lehetőséget látnak az elképzelésemben.

A jövő héten dolgozzuk ki a bankárral a finanszírozási rendszert.

Úgy is be lehetne szállni a hálózatba, hogy csak a tőke bizonyos százalékával rendelkezik.

Szeretnénk a gépekre is kidolgoztatni egy hitelkonstrukciót.

A kávézókban 1 féle kávét pörkölnénk.

A pörkölő gépek gyártóit most versenyeztetem.

4 gyártóval tárgyalunk most.

2 kg-os pörkölő ideális lenne. Sajnos a gépek nem olcsók, de 2-3 év alatt megtérülne.

A kávés gépek kiválasztása sem lesz egyszerű, de jó lenne visszahozni a régi világot.

2-3 karos gép lenne az egyik. A Lelittől tudnék venni 2 karosat jó áron.

http://espresso.lelit.com/product/20

Hatalmas ötlet, gratulálok. Itt, Szombathely-en is van Frei, hát, öhm…

Nagyon jó lenne végre Mo-n egy megbízható, egyenletes minőséget nyújtó kvházlánc. Starbucks csapnivaló, Costa-t inkább hagyjuk, Coffeeshop-ba meg olyan a kv, mintha ecetet kevertek volna Domestos-al.

Remélem, hogy a közeljövőben Szombathely-re is eljuttok, várunk Titeket.

Addig is nagyon sok sikert, és kitartást kívánok Nektek! ;)

P.S.: Szemes kávét is fogtok majd eladni?

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Hatalmas ötlet, gratulálok. Itt, Szombathely-en is van Frei, hát, öhm…

Nagyon jó lenne végre Mo-n egy megbízható, egyenletes minőséget nyújtó kvházlánc. Starbucks csapnivaló, Costa-t inkább hagyjuk, Coffeeshop-ba meg olyan a kv, mintha ecetet kevertek volna Domestos-al.

Remélem, hogy a közeljövőben Szombathely-re is eljuttok, várunk Titeket.

Addig is nagyon sok sikert, és kitartást kívánok Nektek! ;)

P.S.: Szemes kávét is fogtok majd eladni?

Köszi a bíztatást.

10-szer átgondolunk, mire kinyitjuk az elsőt.

Már a nevét is közölhetem, mert megtörtént a levédése:

Nemzeti Kávézó

Vagy

Nemzeti Kávéház

Mindkettő le van védve.

Mikor közlöm a nevet, mindig figyelem az első reakciókat.

Hatalmas csend, majd próbál belekezdeni, hogy véletlenül se sértsen meg, elmondja, hogy talán valami más jobb lett volna.

Miután elmesélem a lényegét, akkor rájön, hogy iszonyat jó poén.

A Nemzeti Dohánybolt jó apropót adott a név választáshoz.

Ez pont ennek a poénos változata lesz.

A politikusokrol jópofa humoros képekkel díszítjük a falat. A közismert aranykőpéseiket írjuk a falra.

A sütik nevét is valahogy kötjük ehhez.

Majd kérem a tagokat, hogy egy külön topikban gyűjtsünk együtt témát ehhez.

Ilyet még úgy sem csinált senki.

Pont ez benne az izgalmas. Együtt megalkothatjuk a nemzeti kávézót.

Senkiről sem lesz olyan rajz, ami a személyében sértené. Egyetlen párt mellett sem kampányolunk.

A kávézókban csak 1 féle kávét pörkölnek. Ez lesz a Nemzeti kávé.

199 Ft lesz a dupla ára. már biztosan írtam, hogy nálunk megszűnik a szimpla adag.

Ehhez akarok majd egy jó poént írni.

Valami hasonló:

"Mi duplán mérjük, de nem a pofonokat.

Egyet fizet, duplát kap"

Rengeteg okos tag van itt. Agyaljatok a poénokon.
Ezeket is kiírjuk majd a falra.

"Doktorúr a koffein erősen megdobogtatja a szívemet.
Nem megmondtam, hogy ne igyon annyi kávét!
De doktorúr az enyém előtte dogog hevesen, míg meg nem iszom.

Olasz kávé magyar szív.
Nemzeti kávé: senki sem szív.

Ezek csak úgy jöttek ma belőlem.
Szerintem ezzel viszont tényleg lehetne mit kezdeni:Olasz kávé magyar szív.
Az ötlet csak félig az enyém. Az eredeti így hangzik: Olasz kávé, magyar virtus.

Ezekenek nyitok egy külön topikot.
Mindenkli agyaljon közösen.
Iszonyat sok ötletem van még, amitől ez totál más lenne, mint a többi, de nem merek mindent leírni.

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon
Guest nemethsza

Nemzeti Kávézó

Vagy

Nemzeti Kávéház

Mindkettő le van védve.

Hatalmas csend, majd próbál belekezdeni, hogy véletlenül se sértsen meg, elmondja, hogy talán valami más jobb lett volna.

Azért névben eléggé hasonló már van.....

http://tabornokhaz.hu/nemzeti-kavehaz-etterem.html

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon
Guest jveres

Köszi a bíztatást.

10-szer átgondolunk, mire kinyitjuk az elsőt.

Nemzeti Kávézó

Vagy

Nemzeti Kávéház

Mindkettő le van védve.

Miután elmesélem a lényegét, akkor rájön, hogy iszonyat jó poén.

A Nemzeti Dohánybolt jó apropót adott a név választáshoz.

Ez pont ennek a poénos változata lesz.

A politikusokrol jópofa humoros képekkel díszítjük a falat. A közismert aranykőpéseiket írjuk a falra.

A sütik nevét is valahogy kötjük ehhez.

Majd kérem a tagokat, hogy egy külön topikban gyűjtsünk együtt témát ehhez.

Ilyet még úgy sem csinált senki.

Pont ez benne az izgalmas. Együtt megalkothatjuk a nemzeti kávézót.

Senkiről sem lesz olyan rajz, ami a személyében sértené. Egyetlen párt mellett sem kampányolunk.

A kávézókban csak 1 féle kávét pörkölnek. Ez lesz a Nemzeti kávé.

199 Ft lesz a dupla ára. már biztosan írtam, hogy nálunk megszűnik a szimpla adag.

Ehhez akarok majd egy jó poént írni.

Valami hasonló:

"Mi duplán mérjük, de nem a pofonokat.

Egyet fizet, duplát kap"

Rengeteg okos tag van itt. Agyaljatok a poénokon.

Ezeket is kiírjuk majd a falra.

"Doktorúr a koffein erősen megdobogtatja a szívemet.

Nem megmondtam, hogy ne igyon annyi kávét!

De doktorúr az enyém előtte dogog hevesen, míg meg nem iszom.

Olasz kávé magyar szív.

Nemzeti kávé: senki sem szív.

Ezek csak úgy jöttek ma belőlem.

Szerintem ezzel viszont tényleg lehetne mit kezdeni:Olasz kávé magyar szív.

Az ötlet csak félig az enyém. Az eredeti így hangzik: Olasz kávé, magyar virtus.

Ezekenek nyitok egy külön topikot.

Mindenkli agyaljon közösen.

Iszonyat sok ötletem van még, amitől ez totál más lenne, mint a többi, de nem merek mindent leírni.

Mások vagyunk, ami nem baj, de én csak a saját véleményemet írom, ami ily módon nem reprezentatív:

-a "nemzeti" jelző (függetlenül a mögöttes tartalomtól) nekem finoman szólva sem hívószó, inkább egy mára elhasznált, kerülendő, jeletős mögöttes tartalommal bíró valami

-nem tudom, mennyire viccesek a politikusaink, hogy az ötletedre vevők legyenek, mert személyes tapasztalatom nincs, de a kommunkicáióikból nem vagyok erről meggyőzve

-nekem a minőségi kávézáshoz inkább más élmény tartozik, mint a humor

Ezek az első benyomásaim, de persze sok sikert!

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon
Guest jveres

Mások vagyunk, ami nem baj, de én csak a saját véleményemet írom, ami ily módon nem reprezentatív:

-a "nemzeti" jelző (függetlenül a mögöttes tartalomtól) nekem finoman szólva sem hívószó, inkább egy mára elhasznált, kerülendő, jeletős mögöttes tartalommal bíró valami

-nem tudom, mennyire viccesek a politikusaink, hogy az ötletedre vevők legyenek, mert személyes tapasztalatom nincs, de a kommunkicáióikból nem vagyok erről meggyőzve

Es egy alapvető kérdés: ki az a közönség, akikre céloztok és akiket a nemzeti, politikus képes, humoros hangulat bevonz?  

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Pont ilyen reakciókat várunk.

Beszéljenek róla.

Első lépésnek pont elég.

Mikor belépnek a kávézóba, akkor jönnek rá, hogy totál másról szól, mint amira számítottak.

Nem a politikusok humorosak, hanem mi fogjuk mindegyiket aranyosan kicikizni.

Még az is lehet, hogy poénból 18-as karikát is rakunk ki, hogy cikizzük a dohánybolt hálózatot.

Mégegyszer átolvastam amit írtál.

Mi nem értük leszünk, hanem pont fordítva.

Nagyon sok elhíresült kínos elszólásaikat fogjuk a falra feltenni.

Természetesen mindenkiét. A karikatúrákon sem az előnyös oldalukat mutatjuk be, de csak a jóízlés határáig lehet elmenni.

Egy dologban ne kételkedj: az üzleti érzékemben.

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Azért névben eléggé hasonló már van.....

http://tabornokhaz.hu/nemzeti-kavehaz-etterem.html

Van egy rossz hírem, lehet ezt a nevet nem használhatják a jövőben.

Persze nem cél, hogy leszedessünk meglévő táblákat.

Nemzeti Kávézó, vagy kávéház néven a jövőben senki sem nyithat kávézót.

Közben nézem, hogy itt a Tábornok Ház nevet használják.

Ezzel nincs baj.

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Pont ilyen reakciókat várunk.

Beszéljenek róla.

Első lépésnek pont elég.

Mikor belépnek a kávézóba, akkor jönnek rá, hogy totál másról szól, mint amira számítottak.

Nem a politikusok humorosak, hanem mi fogjuk mindegyiket aranyosan kicikizni.

Még az is lehet, hogy poénból 18-as karikát is rakunk ki, hogy cikizzük a dohánybolt hálózatot.

Mégegyszer átolvastam amit írtál.

Mi nem értük leszünk, hanem pont fordítva.

Nagyon sok elhíresült kínos elszólásaikat fogjuk a falra feltenni.

Természetesen mindenkiét. A karikatúrákon sem az előnyös oldalukat mutatjuk be, de csak a jóízlés határáig lehet elmenni.

Egy dologban ne kételkedj: az üzleti érzékemben.

Egyetértek a jveres véleményével.

Én véletlenül se mennék olyan helyre, ahol bármi kapcsolat van a politikával, mert valószínűleg ott is arról beszélnének, pláne, ha karikatúrákkal, idézetekkel lenne tele a hely. Mindig lenne táptalaja valami politikai témának, amiből én nem kérek, illetve sok embert ismerek, akik erre szintén nem vevők.

Személyes véleményem, hogy inkább semleges tematikájú témát választanék, minthogy olyanba kezdjek, amire a lehetséges vevők egy része nem kíváncsi, vagy egyenesen taszítja. 

Pl. Olaszos minimalista stílusú kávéház, vagy poénosan megcsinálni, mintha egy kávéfarmon, vagy kávéfeldolgozó üzemben lennénk, vagy akármi más. 

Elég hosszúra sikeredett ez eredeti hozzászólásom, de inkább töröltem a végét, mert jobbnak láttam.

Kívánom, hogy ne legyen igazam, és működjön az elképzelésed. 

• Upvote 1

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Egyetértek a jveres véleményével.

Én véletlenül se mennék olyan helyre, ahol bármi kapcsolat van a politikával, mert valószínűleg ott is arról beszélnének, pláne, ha karikatúrákkal, idézetekkel lenne tele a hely. Mindig lenne táptalaja valami politikai témának, amiből én nem kérek, illetve sok embert ismerek, akik erre szintén nem vevők.

Személyes véleményem, hogy inkább semleges tematikájú témát választanék, minthogy olyanba kezdjek, amire a lehetséges vevők egy része nem kíváncsi, vagy egyenesen taszítja. 

Pl. Olaszos minimalista stílusú kávéház, vagy poénosan megcsinálni, mintha egy kávéfarmon, vagy kávéfeldolgozó üzemben lennénk, vagy akármi más. 

Elég hosszúra sikeredett ez eredeti hozzászólásom, de inkább töröltem a végét, mert jobbnak láttam.

Kívánom, hogy ne legyen igazam, és működjön az elképzelésed. 

Szegeden a Kárász útcán és 100m-re jobbra, balra 14 kávézó van.

Mást kell csinálni. ez a lényeg.

Az sem baj, ha ez megoszt embereket. Az a lényeg, hogy a nyitás után beszéljenek róla.

Soha nem szerettem a sablonos dolgokat. Azt szeretem, ha a saját egyéni ötletemet tudom megvalósítani.

Ki fogunk dolgozni mindent alaposan. Mint írtam, ez egy vidám, jopofa hely lesz, ami nem a politikusok kedvenc helye lenne.

35 éves lesz jövőre a cégem. Mindent hosszú távra tervezek.

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Szegeden a Kárász útcán és 100m-re jobbra, balra 14 kávézó van.

Mást kell csinálni. ez a lényeg.

Az sem baj, ha ez megoszt embereket. Az a lényeg, hogy a nyitás után beszéljenek róla.

Soha nem szerettem a sablonos dolgokat. Azt szeretem, ha a saját egyéni ötletemet tudom megvalósítani.

Ki fogunk dolgozni mindent alaposan. Mint írtam, ez egy vidám, jopofa hely lesz, ami nem a politikusok kedvenc helye lenne.

35 éves lesz jövőre a cégem. Mindent hosszú távra tervezek.

Nekem ez a bajom: "Az a lényeg, hogy a nyitás után beszéljenek róla."  Megint csak a politika lesz a téma, még ha más formában is. Mindegy, hogy vicces, vagy sem, a csapból is politika folyik.  

Ez csak az én véleményem, lehet másokat jobban érdekel a politika mint engem, de nekem  tévém sincs, újságot se járatok, hogy véletlenül se találkozzak ezzel a témával. 

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Már arra is gondoltunk, hogy az Árkádban kellene nyitnunk az elsőt, ha nem találunk más forgalmas helyet.

Mivel ezek többségében nyitott helyek, így egyből feltűnne a lényeg. A humor.

Nem tudom, hogy pl ott engednék e, hogy kávét pörköljünk. Ez nálunk alap dolog lenne.

E nélkül nem szeretnék nyitni.

Fontos, hogy lehessen érezni a friss kávé illatát.

A füstöt jól el kell vezetni.

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Én is csak a saját nevemben nyilatkozhatok, de a mai magyar közhangulatban abszolút elhibázott névválasztásnak tartanám "Nemzeti" jelzővel ellátni egy újdonsült kávézót.

Nekem személy szerint "en bloc" hányásom van az összes politikustól és beszélgetve a környezetemben élőkkel, ezzel nem vagyok egyedül. Még humoros formában sem vagyok kíváncsi egyik képére, vagy közpénzen született "aranyköpésére" sem.

Egy kávézó szóljon a  jó kávéról, ha már valami újdonság kell, inkább hozza egy múlt század eleji pesti kávéház hangulatát, mert oda biztosan szívesen betérnék. Az irodalomhoz, vagy a zenéhez inkább tudnám kötni a kávéházat, mint a politikához.

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Nekem ez a bajom: "Az a lényeg, hogy a nyitás után beszéljenek róla."  Megint csak a politika lesz a téma, még ha más formában is. Mindegy, hogy vicces, vagy sem, a csapból is politika folyik.  

Ez csak az én véleményem, lehet másokat jobban érdekel a politika mint engem, de nekem  tévém sincs, újságot se járatok, hogy véletlenül se találkozzak ezzel a témával. 

Szerintem nem így lenne.

Nem a politikáról beszélnének, hanem a helyről.

Nem célom mindenkit meggyőzni. Ez egy egyedi ötlet, de ha jól ki van dolgozva minden, akkor nagyot üthet.

Isten ments, hogy bárkit is belerángassak bármibe.

Szegeden megnyitjuk az első kávézót, ha igaz jövőre.

Ez lesz a teszt. ha nem jön be, csak a nevet és a dekorációt kell lecserélni, semmi mást.

Legfeljebb lesz AVX café. Mit veszíthetünk? Semmit.

A lényeg a kávé. Az finom lenne.

A szombati klub délelőttök miatt rengeteg érdeklődőre számítanánk, mert ilyen foglalkozások sehol sincsenek.

Én ezt nagyon komolyan gondolom. A kávé kultúra elterjesztése nálam nem csak reklám szlogen.

Szombat délelőttönként lennének a gép és eszköz bemutatók, Latte versenyek. Természetesen sok új kávénkat is ingyen lehetne kóstolni ilyenkor.

Elhiheted, hogy emiatt egyre több érdeklődő jönne.

A Dockban nagyon bejött az ingyenes kóstoltatás, ami minden második vasárnap 5-6 óra között van. Ezt is én találtam ki és a kávékat is mi adjuk hozzá.

Mostantól indul az értékesítés is. Mindent kipróbálunk a Dockban kicsiben.

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Már arra is gondoltunk, hogy az Árkádban kellene nyitnunk az elsőt, ha nem találunk más forgalmas helyet.

Mivel ezek többségében nyitott helyek, így egyből feltűnne a lényeg. A humor.

Nem tudom, hogy pl ott engednék e, hogy kávét pörköljünk. Ez nálunk alap dolog lenne.

E nélkül nem szeretnék nyitni.

Fontos, hogy lehessen érezni a friss kávé illatát.

A füstöt jól el kell vezetni.

Béla, látom a szüleim, meg a párom szüleinek példáján, de a munkahelyemen, barátaimnál, rokonoknál stb  hogy a ti generációtok egész másképp vélekedik a politikáról, a humorról, mint mi, az y generáció. Lehet, hogy egy bizonyos korcsoportot megszólít ez a téma, de hidd el, nagyobb tábor az, akiben ellenérzéseket vált ki. Sok embernek nagyon fejletlen a humorérzéke, pont nem úgy asszociálnak, ahogy várnád, mások éppen sértésnek veszik azt, amit te humornak szánsz....rengeteg felesleges konfliktusforrás. A vendéglátásnak, a kikapcsolódásnak, a kávézásnak nem kell ilyen töltetet adni, veszélyes. A tematikus helyek általában nem mennek jól, sok hasonló próbálkozás volt már itt Bp-en is, volt Lenin témájú Pizzéria, Che Gevara meg tudom én még milyen helyek, nyom nélkül tűntek el. Szerintem ez a téma nagyon megosztó, indulatokat kelt, és a kávézás nem erről szól. Ha a fő téma a humor lenne, az megint más, de akkor a politikus szál fölösleges benne, akkor főleg a stand up műfajra érdemes építeni.

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Ha a fő téma a humor lenne, az megint más, de akkor a politikus szál fölösleges benne, akkor főleg a stand up műfajra érdemes építeni.

A fő téma a humor lenne.

Még semmit sem csináltunk, tehát semmit sem veszíthetünk, de tudom, hogy mit és hogyan szeretnénk csinálni.

Senkit sem szeretnénk megosztani. Ha egy kis mosolyt csalunk az arcokra, az már pont elég.

Egyébként az jó ötlet, hogy ne csak politikai jellegű humoros dolgok legyenek. Lehetnének székely viccek is.

Az a lényeg, hogy vicces legyen a hely, de a kávé az sziklaszilárdan stabil és finom.

Abból sem engedek, hogy megszüntessük a szimplát.

Elvitelre a kávé sokkal olcsóbb lenne, mint ha beül és ott issza meg.

A dupla ristretto, espresso 199 Ft, a duplából készült flatwhite, capuccino pedig 290 Ft lenne.

Ha leül, akkor +100-tal kerülne többe.

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon
Guest blaze73

A fő téma a humor lenne.

Még semmit sem csináltunk, tehát semmit sem veszíthetünk, de tudom, hogy mit és hogyan szeretnénk csinálni.

Senkit sem szeretnénk megosztani. Ha egy kis mosolyt csalunk az arcokra, az már pont elég.

Egyébként az jó ötlet, hogy ne csak politikai jellegű humoros dolgok legyenek. Lehetnének székely viccek is.

Az a lényeg, hogy vicces legyen a hely, de a kávé az sziklaszilárdan komoly.

Szerintem is rossz a név, ez nem lenne jó, megosztó lenne, kb. nulla forgalommal.

Ilyen névre nem mennek be az emberek, bármilyen humor lenne mellé csomagolva.

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Szerintem is rossz a név, ez nem lenne jó, megosztó lenne, kb. nulla forgalommal.

Próba szerencse.

Imádom a kihívásokat.

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Ha van valamilyen fonom bor, vagy bármi, amit hajlandó vagy feldobni egy fogadás erejéig, akkor én tartom.

Imádom a kihívásokat.

Az AVX halálát már 2008-ban sokan megjósolták.

Nem így lett. Az ATC-t is már sokszor eltemették. Most lesz 35 éves márciusban.

A kávé választékunk jelenleg már az egyik legnagyobb. Ehhez 2 év kellett.

Ennyi pörkölő gépet sem adott még el senki.

A Lelit, meg sok más gép és kiegészítők miatt a forgalmazás is komoly nyomokat fog hagyni a hazai piacon hamarosan.

A vevők a net segítségével gyorsan megtalálják a legolcsóbb helyeket. Persze nem csak az ár a fontos, de mi megpróbáljuk az alacsony árak mellett a bizalmat is megtartani.

Biztos lesz olyan, hogy elromlik valami, amit gyorsan meg kell javíttatni.

Ha igaz januártól lesz már pesten is egy szervizes kolléga.

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Szerintem mindenkit vonzana a frissen pörkölt kávé illata, esetleg a folyamat megfigyelése, kávézás közben. Szerintem jó lehet még a 125g zacsis kávék árusítása is. Nem túl drágán, különlegességeket tudnak venni az emberek maguknak, vagy ajándékba.

(Én 20 évig dohányoztam, szerettem is, de mikor létrejöttek a nemzeti dohányboltok, akkor abbahagytam. Nem mondom, hogy a neve miatt, de szerintem az is közre játszott. Manapság, minden ami nemzeti, hazafi, magyar....stb, csak a pénz hajszolásáról szól. Nincs mögötte a szavak valódi jelentése, legyen az zene, politika, ajándéktárgy, pálinka, bor...)

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Szerintem mindenkit vonzana a frissen pörkölt kávé illata, esetleg a folyamat megfigyelése, kávézás közben. Szerintem jó lehet még a 125g zacsis kávék árusítása is. Nem túl drágán, különlegességeket tudnak venni az emberek maguknak, vagy ajándékba.

(Én 20 évig dohányoztam, szerettem is, de mikor létrejöttek a nemzeti dohányboltok, akkor abbahagytam. Nem mondom, hogy a neve miatt, de szerintem az is közre játszott. Manapság, minden ami nemzeti, hazafi, magyar....stb, csak a pénz hajszolásáról szól. Nincs mögötte a szavak valódi jelentése, legyen az zene, politika, ajándéktárgy, pálinka, bor...)

Imádom a kihívásokat.

Pont azért csinálom teljesen másképp, mint más.

Tervezzük, hogy a friss kávékat olcsóbb zacsiban olcsón mérnénk.

125g-500 Ft körül lenne, de még az is lehet, hogy azt csináljuk, hogy minden ár tartalmazna valamennyi pörkölt kávét. Pl rendelnek 4 kávét, akkor kap mellé 100g ftiss pörkölt kávét, amit ha kéri, le is daráljuk neki. Még ilyet se nagyon csinál sehol senki.

Beállítanánk kotyogóshoz és espressohoz is egy darálót. Darálóból nem lesz hiány.

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Imádom a kihívásokat.

Pont azért csinálom teljesen másképp, mint más.

Tervezzük, hogy a friss kávékat olcsóbb zacsiban olcsón mérnénk.

125g-500 Ft körül lenne, de még az is lehet, hogy azt csináljuk, hogy minden ár tartalmazna valamennyi pörkölt kávét. Pl rendelnek 4 kávét, akkor kap mellé 100g ftiss pörkölt kávét, amit ha kéri, le is daráljuk neki. Még ilyet se nagyon csinál sehol senki.

Beállítanánk kotyogóshoz és espressohoz is egy darálót. Darálóból nem lesz hiány.

Ezt az ötletet különösen tudom díjazni :) Persze csak akkor ha jöttök Szombathelyre is ;)

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Ezt az ötletet különösen tudom díjazni :) Persze csak akkor ha jöttök Szombathelyre is ;)

Ez egy franchise hálózat lesz, de ha a nevünket adjuk hozzá, akkor az biztos jelent majd valamit.

Csak elhivatott emberekkel lehet jó dolgokat létrehozni.

Egy komolyabb kávézóhoz kb 40-50 MFt kell.

Lehet kisebbet is nyitni, de mi nem ilyenekben gondolkodunk.

A Frei féle hálózat  pár éve még nagyon üde szinfolt volt a sok robusztás kávét felszolgáló kávézóhoz képest, de mi nem szeretnénk ezen a szinten leragadni.

Azt nem mondom, hogy nem veszünk át másoktól is jó ötleteket, de tőlük egyedül a marketing és franchise rendszerüket irígylem, de tudom mit kellene másképp csinálni.

Mostanra megvannak a közvetlen gépgyártók. Még a kiegészítők terén kell megtalálni a legjobb vonalat.

Pl thermo poharakat kell vennünk nagyon jó áron. Ezeket mind kínából tudnám hozatni, ha nagyobb lesz a mennyiség.

A Shanghaiban lévő bevásárló irodánkat pont 20 éve nyitottuk. Nagyon jó kis csapat segíti a munkánkat kint is.

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Rengeteg olyan ötletem van még, amit nem is értem miért nem valósítottak meg eddig a kávézók.

Sok időt töltöttem már kínában. 25 éve járok ki rendszeresen. Lehet onnan is rám ragadt egy két speciális ötlet. 

Isteni finom tea beszerzése sem lenne túl nagy gond, de egyelőre pont elég a kávés rész.

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Egyetértek a kritizálókkal, borzalmas névválasztás, borzalmas ötlet a politikusokkal való poénkodás, kihívás? hagyjuk már, beszéljenek róla? Azért beszéljenek róla, mert jó a kávéd, ne azért mert idétlen idézetekkel rakod tele a falat...bocs, de nagyon rossz irány.

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Regisztrálj vagy jelentkezz be!

Regisztrált felhasználónak kell lenned, hogy hozzá tudj szólni a fórumhoz.

Regisztráció

Regisztrálj a fórumra. Csak pár lépés.

Regisztráció

Bejelentkezés

Regisztrált felhasználó vagy? Jelentkezz be!

Bejelentkezés

• Jelenleg olvassa:   0 felhasználó

Egyetlen felhasználó sem olvassa ezt az oldalt