Ugrás a tartalomhoz

AVX Café

Fotó

Tonyka mozibirodalma, botladozásai, tapasztalatai, agymenései

Házi Mozi

• Please log in to reply
2721 válasz erre a témára

#1 Tonyka

Tonyka

Őslakos

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 5.429 Hozzászólás:
  • Nem:Férfi
  • Interests:Fényképezés, utazás, body, házimozi.

Elküldve: 2017 július 21 - 13:44

Az a Denon proci valami szenzációs.A felépítése is nagyon komoly és a maga 28 kg-os súlyával még sok végfokot is lepipál.Az audio részére is nagyon odafigyeltek.Ennél a processzornál a mozi és a zenei produkció is kiemelkedő.Nekem a kedvencem.

Egyetértünk, nem véletlen esett a gazdának a választása rá. Az már sajnálatosabb, h a nevet látván van aki helytelenül csak kommerszként kezeli, és igazából fogalma sincs róla, mi ez a vas tulajdonképpen. Nincs mit tenni az előítéletek, és a rossz berögződések már csak ilyenek. Ennyiből rossz az általánosítás, mert ha valakivel szembe jön egy ilyen gyöngyszem, akkor nem fordít kellő figyelmet rá csak a neve miatt megrántja a vállát, és megkérdi, jobb nem volt? Mert, h van ilyen is.

• 0

#2 Hifilala

Hifilala

Beköltözött

• Regisztrált felhasználó
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.000 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 július 21 - 13:02

Szerencsés vagy ha neked ilyen van. Nálam is a Denon dobbantja meg a szívet máig ,az összes processzor mellett.

Sajnos nincs ,csak volt szerencsém kipróbálni egyszer és azóta is ez a kedvencem.

Szerkesztve Hifilala által: 2017 július 21 - 13:02

• 0

#3 Csutka

Csutka

Törzsvendég

• PipaPipaPipa
  • 1.899 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 július 21 - 13:00

Tonyka, ez egy nagyon jó kis élménybeszámoló!

Egyre jobbakat írsz!

Ne hagyd abba!

:smile32:

• 1

#4 fodesz

fodesz

Bourbon Blooded

• Moderátor
  • 12.723 Hozzászólás:
  • Interests:H Á Z I M O Z I
    Filmek,zene,
    Design,kert,
    Minden ami fa!
    Vintage industrial,
    Kentucky
    Straight
    Bourbon
    and rye
    Whiskey,
    Dark rum

Elküldve: 2017 július 21 - 10:23

Az a Denon proci valami szenzációs.A felépítése is nagyon komoly és a maga 28 kg-os súlyával még sok végfokot is lepipál.Az audio részére is nagyon odafigyeltek.Ennél a processzornál a mozi és a zenei produkció is kiemelkedő.Nekem a kedvencem.

Szerencsés vagy ha neked ilyen van. Nálam is a Denon dobbantja meg a szívet máig ,az összes processzor mellett.

• 0

#5 Hifilala

Hifilala

Beköltözött

• PipaPipaPipaPipa
  • 2.000 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 július 21 - 07:41

• 0

#6 fodesz

fodesz

Bourbon Blooded

• Moderátor
  • 12.723 Hozzászólás:
    Filmek,zene,
    Design,kert,
    Minden ami fa!
    Vintage industrial,
    Kentucky
    Straight
    Bourbon
    and rye
    Whiskey,
    Dark rum

Elküldve: 2017 július 20 - 22:32

פß÷#&  :)

Jó ilyeneket olvasni.Baromi király lehetett! Az a center már így képről is félelmetes, hallani biztosan egészen más volt.

A nagy Denon király, kár, hogy ennél a márkánál igazán nagy hatás ,csak ebben a kategóriában ér mindenkit. Mert valljuk be, ez így van.

De hát szép a felhozatal,a Reveleken kívül ott van még a 4k proji és a Para "hegesztő trafók" is. Hát na. :)

• 1

#7 Tonyka

Tonyka

Őslakos

• V.I.P.
  • 5.429 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 július 20 - 20:08

A héten igen finom rendszert volt lehetőségem fülügyre venni, egy nem túl nagy, de minőségi kis moziszobában. Rendszer elemei nagy vonalakban.

Revel F52,

Revel Ultima Voice 2 

Revel Performa S30

Velodyne DD15

Denon AVP-A1HD

Parasound Halo A52

Parasound Halo A23

Oppo 105

HTPC

Sony VPL-VW300 4K 

Szóval igazi ínyencségek, a center látványa leírhatatlan, optikailag azonnal földbe döngöli az embert, gyakorlatilag elég sokáig bámultam, aztán percek elteltével ismét azon kaptam magam, h megint bámulom. Vittem az egyetlen SACD, azzal kezdtem a fülelést. Azt kell mondjam nagyon precízen tisztán levegősen szólalt meg Diana Krall. Kis túlzással szinte tapintani tudtam volna a hangját. A DD igazán jól dolgozott az F52 alá. Az F52-t nem kell félteni mély ügyileg, így kézenfekvő volt a kérdésem, miért a DD, miért nem csak a front. Egy kapcsolással meg is kaptam a választ. Ugyan az általam ismert egyik legnagyobb tudással rendelkező emberkéről van szó, viszont neki is meghaladta a tudását az F52 mélyeinek 100%-os rendberakása önmagában. Akusztikailag nem adja ki a helység, mintha ilyet mondott volna miközben átkapcsoltuk, pedig kezelve, és bemérve van a szoba. Szóval az F52 magában túlzó mélyeket tol, minden vaskos túlzó. Nem katasztrófa, de a DD pontos illesztésével sokkal kellemesebb a zene. Itt kaptam egy rögtönzött bemutatót 7 csatornás sztereóból. Mégpedig koncert felvételt, megdöbbentően valóságosan szólt, rettenetes jól átadta a koncert hangulatát, termestől mindenestől. Átkapcsolva 2.0-ra visszaléptünk a kőkorszakba. Eltűnt a varázs egy pillanat alatt, lapos, jellegtelené vált a zene az előzőhöz képest. Egyetlen egy szívfájdalmam volt, h a tér sajna sérül, kissé tükörképes lett. Érthetőbben, furcsa volt a fejem felett hátulról hallani az énekest. Tehát olyan kissé mintha elféderelnénk hátrébb a hangot, mint mondjuk az autóban. Ezt leszámítva zseniálisan szólt, egy lekapcsolt villany mellett, vagy félhomályban teljesen megértem ha valaki megkedveli ezt a fajta zene hallgatást. No akkor jöhetett Adele, és a sok csatorna. Állam leraktam rögtön, a center örült jól szólt, Adele kristálytiszta hangja magával ragadott, pedig ezerszer hallottam már. A térben mindenki masszívan a helyén, minden hangszer, csettintés baromi realisztikus volt. A basszusgitár pengetésénél ismét remekelt a DD15, csodásan végig hallhatóan finoman ott volt az egész szám alatt a húr pengetése. Ezek után nem volt kérdés, h filmeknél is rendkívüli élményekben lesz részem. Régebben mindig kifogásoltam a hangerő, és a mélyek hiányát. No az új moziszobában nem panaszkodhattam egyikre sem. Cowboyok és űrlényekkel kezdtünk, mégpedig mikor megtámadják fényes nappal a csapatott az idegenek. Volt itt minden kérem szépen, lódobogás, robbanás, repülő bigyók stb. Túlzásoktól mentes, dinamikus, részletező, egy pillanatra nem megingó hangot kaptam. A tér is ámulatba ejtett, jöttek mentek a dolgok, az űrjárművek előttem hasították a levegőt, vagy éppen fékeztek be, h kábelt kilőve elrabolják hőseinket. Maximális élményt kaptam, igazából nem tudtam belekötni a hangba, pedig nagyon akartam. Na jó egyetlen egy dolog volt, ami az én vessző paripám, a dipolok, kissé fent. helyezkednek el, na nem úgy fent, ott vannak ahová a nagy könyveben vannak tanácsolva. Szóval éreztem ahogy ellovagolnak mellettem hátulról előre, h kissé fentről kanyarodott a lovas. Viszont a Prometheus űrhajós eldőlős jelenetnél  hihetetlen jól estek lefelé az idegen űrhajó különböző alkatrészei egyenesen ránk. Nagy kerek egész a rendszer, tökéletesen van összehangolva, minden nagyszerűen dolgozik. Egy apró érdekesség, Audyessey be van kapcsolva, beszéltünk is pár szót erről. Vannak a megrögzött mindent kapcsoljunk ki, mert úgy a jó kollégák, amiben én nem kételkedek, mert biztos vannak helyzetek. Viszont jelen rendszernél egyértelműen, nagyon nagyon komolyan hallható az Audessey előnye. Kikapcsolva minden oda lesz, a dinamikától kezdve a részletességig minden. Lapos lett a hang, mint az alföld, pedig nem mindennapi készülékről beszélünk. Ezt a különbséget még a süketek is rögtön hallanák. A szobára visszatérve, külön piros pont, h a vetítő nincs a szobában, a fal túloldaláról kapjuk a jóféle képet. Utóbbira sem lehet panasz, amúgy is az egyik személyes kedvencem a Sony 4K-s 300-as sorozata. A szoba megér még pár szót, csillagos mennyezet, variálható színvilágú LED-es világítás, igazi tespedős motorizált kanapé. Néha megkérdik hallottam-e már jobbat, mint a sajátom. Természetesen igen, most is egy ilyen rendszert hallottam. 

Köszönöm a lehetőséget, élmény volt minden perc.  :smile53:  A névtelenség szándékos, kérlek titeket ne a személy kitalálása legyen a központi téma, köszönöm, főképp azoknak akik tudják. 

Csatolt képek:

• Revel 1.jpg

Szerkesztve Tonyka által: 2017 július 20 - 20:09

• 8

#8 Tonyka

Tonyka

Őslakos

• V.I.P.
  • 5.429 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 július 02 - 13:48

...És el kellett mennetek moziba? Vagy volt otthon min nézni? :D !lol.gif

Szoktunk járni, sőt mostanság egész sűrűn. Megvan a maga bája mindenképp, és a minőségre sem pröszkölhetek igazán. Szóval miért ne? ;)

• 1

#9 fodesz

fodesz

Bourbon Blooded

• Moderátor
  • 12.723 Hozzászólás:
    Filmek,zene,
    Design,kert,
    Minden ami fa!
    Vintage industrial,
    Kentucky
    Straight
    Bourbon
    and rye
    Whiskey,
    Dark rum

Elküldve: 2017 július 02 - 13:40

Délután mozizni támadt kedvünk...

...És el kellett mennetek moziba? Vagy volt otthon min nézni? :D !lol.gif

• 0

#10 Tonyka

Tonyka

Őslakos

• V.I.P.
  • 5.429 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 július 01 - 20:08

Nyomd, bébi, nyomd

Délután mozizni támadt kedvünk. A választás a fent nevezett címre esett. A szereposztás elég jó, és mégis a veteránok mellett Ansel Elgort simán elviszi a filmet. A karraktere nagyon eltalált, remekül fekszik neki a szerep. Mit sem érne a karakter jó történet nélkül. No hát azt kell mondjam történet ügyileg is minden rendben. Első kockákról kissé szállító ugrik be, aztán teljesen más szintet, stílust vesz fel a továbbiakban. Izgalom, feszültség, nagyon minimális humor. Minden karakter egyesével érdekes, még a fő gengszter (Kevin Spacey) fia rövid jelenetei is tartogatnak meglepetést. Jamie Foxx is jól tolja, ezúttal negatív szerepben. A film ritmusa baromi jól eltalált, csavarok, meglepetések is vannak.  Az operatőri munka nagyon jó, néha szédítő a kamera mozgás akár a történet. A szinkron, és a hang nagyon rendben volt, kis teremben néztük, de egy szavam sincs, a nejem megemlítette, h szívesen lejjebb venné a hangerőt. A zenének elég fontos szerepe van, így jobbnál jobb zenéket kapunk, mindenféle műfajból. A film végét sem klisézték el, legalább is nem a néző által várt módon jutunk el ahová szeretnénk. Ajánlom mindenkinek, kategóriájában kiemelkedő darab. 

10/9

Csatolt képek:

• nyomd.jpg

• 2

#11 Tonyka

Tonyka

Őslakos

• V.I.P.
  • 5.429 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 június 30 - 20:18

A 9300-as upgradeből nem lett semmi? Vagy csak kölcsönbe volt/van nálad gondolkodik.gif  Vagy most csak direkt teszed a ...... :D

Kölcsönbe volt, a beszámolót megtalálod ha visszalapozol. 

• 1

#12 paler

paler

Fórumlakó

• PipaPipa
  • 741 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 június 30 - 20:12

Mire gondolsz? Nem tudok új fényágyúról idehaza.  gondolkodik.gif

A 9300-as upgradeből nem lett semmi? Vagy csak kölcsönbe volt/van nálad gondolkodik.gif  Vagy most csak direkt teszed a ...... :D

• 0

#13 Tonyka

Tonyka

Őslakos

• V.I.P.
  • 5.429 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 június 30 - 20:06

Tonyka, te meg írhatnál pár sorocskát az új fényágyúdról is, hátha elvonnád a nép figyelmét erről a drága/túlárazott témáról  ;)

Mire gondolsz? Nem tudok új fényágyúról idehaza.  gondolkodik.gif

• 0

#14 paler

paler

Fórumlakó

• PipaPipa
  • 741 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 június 30 - 19:59

Rágjátok má megint rendesen a gittet ... :D  inkább pihenjetek és készüljetek a holnapi babazsúra. Fapaci megígérte hogy holnap lesz tánc is  :party:

Tonyka, te meg írhatnál pár sorocskát az új fényágyúdról is, hátha elvonnád a nép figyelmét erről a drága/túlárazott témáról  ;)

Szerkesztve paler által: 2017 június 30 - 19:59

• 0

#15 Hiccusz

Hiccusz

Törzsvendég

• PipaPipaPipa
  • 1.335 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 június 30 - 19:48

Valamelyik filmben volt "ha valamit jól csinálsz azt ne add olcsón."
Azt hiszem batman a bohóc ceruzás jelenet.

”...ne add ingyen". :-)
  • 0

#16 G.Gabi

G.Gabi

Törzsvendég

• PipaPipaPipa
  • 1.313 Hozzászólás:
  • Interests:Mozi .autó ,
    kertészkedés

Elküldve: 2017 június 30 - 18:47

Valamelyik filmben volt "ha valamit jól csinálsz azt ne add olcsón."
Azt hiszem batman a bohóc ceruzás jelenet.
  • 0

#17 HSRT8

HSRT8

Törzsvendég

• V.I.P.
  • PipaPipaPipa
  • 1.750 Hozzászólás:
  • Interests:High Fidelity

Elküldve: 2017 június 30 - 16:50

No,ezek után ha venni mersz egy ilyen Primare lejátszót akkor megkövezünk nyilvánosan! Persze csak viccelek....
  • 0

#18 Hiccusz

Hiccusz

Törzsvendég

• PipaPipaPipa
  • 1.335 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 június 30 - 15:20

Egy autonak meg van presztizs erteke de egy hazimozi kutyunek nem hinnem.

Max sajat magad elott,hogy hova sorolod magad.

Egy bizonyos szint felett mindennek van. Ne gondoljuk, hogy csak annak van, amivel jaszkarizni lehet az utcán.

• 0

#19 robi22

robi22

Törzsvendég

• PipaPipaPipa
  • 1.405 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 június 30 - 14:16

Azért emlékezzünk vissza, az Emotiva vagy az SVS kezdeti életére. Amikor olcsó volt és jó, akkor bár elismerték, mégis gagyi kategóriába sorolták itt sokan, mert nem volt drága és nem volt presztízse. Most, hogy már lepakoltak egy-két egészen jól használható cuccot az asztalra, elismerő teszteket írtak nevesebb cégek és felemelték az áraikat, sokan azon fanyalognak, hogy miért ilyen túlárazottak. Ha fele annyiba kerülne a Primare, akkor lehet, hogy többen vennék, de akkor a gyártási folyamatot is újra kellene gondolniuk a magasabb kereslet kiszolgálása miatt. Nem akartam Flaci féle autós hasonlatokba bocsátkozni, de egy Audi S8 sem kerül 35 millióba a gyártónak, hogy 40-ért adják kb. 15%-os haszon mellett. Egy másik autó is elvisz téged A-ból B-be, de más lesz a megítélésed - azokban a körökben ahol ez számít -, ha az előbbiből szállsz ki. Ki lehetne hozni az erőt, a kényelmet kevesebből? Persze. A presztízs ugorna vele? Persze. Ahogy itt már többen is mondták, ez a széria már csak a cerka méretének a szimbolizálására hajaz - abban a társaságban ahol ez a mértékadó.

Egy autonak meg van presztizs erteke de egy hazimozi kutyunek nem hinnem.

Max sajat magad elott,hogy hova sorolod magad.

• 0

#20 Jalso

Jalso

Nincs visszaút

• PipaPipa
  • 176 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 június 30 - 13:50

Vagy te látod rosszul, ha felébe kerülne a Primare többet adnának el. Kisebb haszon magasabb eladás = kommersz termékek. Nagy haszon kevés eladás = nagy nevű cégek. Hozzáállás kérdése csak, ki ezt az utat, ki azt választja. Így mindenki megkeresi amit meg kell. Mindkettő lehúz amúgy, csak a mérték változó. 

Azért emlékezzünk vissza, az Emotiva vagy az SVS kezdeti életére. Amikor olcsó volt és jó, akkor bár elismerték, mégis gagyi kategóriába sorolták itt sokan, mert nem volt drága és nem volt presztízse. Most, hogy már lepakoltak egy-két egészen jól használható cuccot az asztalra, elismerő teszteket írtak nevesebb cégek és felemelték az áraikat, sokan azon fanyalognak, hogy miért ilyen túlárazottak. Ha fele annyiba kerülne a Primare, akkor lehet, hogy többen vennék, de akkor a gyártási folyamatot is újra kellene gondolniuk a magasabb kereslet kiszolgálása miatt. Nem akartam Flaci féle autós hasonlatokba bocsátkozni, de egy Audi S8 sem kerül 35 millióba a gyártónak, hogy 40-ért adják kb. 15%-os haszon mellett. Egy másik autó is elvisz téged A-ból B-be, de más lesz a megítélésed - azokban a körökben ahol ez számít -, ha az előbbiből szállsz ki. Ki lehetne hozni az erőt, a kényelmet kevesebből? Persze. A presztízs ugorna vele? Persze. Ahogy itt már többen is mondták, ez a széria már csak a cerka méretének a szimbolizálására hajaz - abban a társaságban ahol ez a mértékadó.

• 1

Also tagged with one or more of these keywords: Házi, Mozi

0 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 0 vendég, 0 anonim felhasználó