Ugrás a tartalomhoz

AVX Café

Fotó

Tonyka mozibirodalma, botladozásai, tapasztalatai, agymenései

Házi Mozi

• Please log in to reply
3164 válasz erre a témára

#1 phyton71

phyton71

Fórumlakó

• Regisztrált felhasználó
  • PipaPipa
  • 562 Hozzászólás:
  • Nem:Férfi
  • Interests:Sport,zene,mozi
    utazás

Elküldve: 2018 január 14 - 17:18

Megvan az e-mail-ed, ha gondolod átküldhetem. A szoba nem változott azóta, esetleg pár komponenes.

Hozzám is jöhet Fapaci majd az idén,ha gondolod összebeszélünk és elintéz mindkettőnket.

• 0

#2 Cutler

Cutler

Törzsvendég

• PipaPipaPipa
  • 1.942 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 január 14 - 17:12

Nem tudom, nagyon régen voltam nálad is, kb semmire nem emlékszem már a szobádból. Az akusztika imént említett elfogadása mellett szerintem a Ti igényeitek is változtak az elmúlt években. Tegnap is egy olyan házimozi szobában jártam, amiben tapintható volt a profizmus és az igényesség. 4-5 évvel ezelőtt nem igazán láttam ilyeneket idehaza.

Megvan az e-mail-ed, ha gondolod átküldhetem. A szoba nem változott azóta, esetleg pár komponenes.
  • 0

#3 ​fapaci

​fapaci

Otthon vagyok

• Luxor kábelek
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 15.783 Hozzászólás:
  • Nem:Nincs megadva

Elküldve: 2018 január 14 - 17:04

Ezek alapján, ha most jönnél hozzám, akkor nekem is már javasolnál egy csomó módosítást? Akkoriban még az mondtad, hogy a helyemben nem igazán nyúlnál semmihez.

Nem tudom, nagyon régen voltam nálad is, kb semmire nem emlékszem már a szobádból. Az akusztika imént említett elfogadása mellett szerintem a Ti igényeitek is változtak az elmúlt években. Tegnap is egy olyan házimozi szobában jártam, amiben tapintható volt a profizmus és az igényesség. 4-5 évvel ezelőtt nem igazán láttam ilyeneket idehaza.

• 0

#4 Cutler

Cutler

Törzsvendég

• PipaPipaPipa
  • 1.942 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 január 14 - 16:54

Valóban. Évekkel ezelőtt jártam nálad, akkoriban még nem igazán volt elfogadott az akusztikai kezelés a hifisták és mozisok köreiben, néhány panel felhelyezése is kiverte a biztosítékot. Most már más a helyzet, a többség belátta, hogy ezzel is érdemes foglalkozni, így hát én is bátrabban javaslok módosításokat, magasabbra helyeztük a lécet.

Ezek alapján, ha most jönnél hozzám, akkor nekem is már javasolnál egy csomó módosítást? Akkoriban még az mondtad, hogy a helyemben nem igazán nyúlnál semmihez.
  • 0

#5 ​fapaci

​fapaci

Otthon vagyok

• Luxor kábelek
  • 15.783 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 január 14 - 16:26

Ez egy kicsit helyesbítenék. Nem ma voltál nálam, de emlékszem, h úgy lett értékelve a helység, h komoly bajok nincsenek, nem igazán kell hozzányúlni. Aztán jóval később újra beszéltük, mondtad, h szigorúbb lettél, így javasoltál pár elemet. 

Valóban. Évekkel ezelőtt jártam nálad, akkoriban még nem igazán volt elfogadott az akusztikai kezelés a hifisták és mozisok köreiben, néhány panel felhelyezése is kiverte a biztosítékot. Most már más a helyzet, a többség belátta, hogy ezzel is érdemes foglalkozni, így hát én is bátrabban javaslok módosításokat, magasabbra helyeztük a lécet.

• 0

#6 Tonyka

Tonyka

Őslakos

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 6.132 Hozzászólás:
  • Interests:Fényképezés, utazás, body, házimozi.

Elküldve: 2018 január 14 - 14:14

Nem akarom félrevinni a csevegést, de a mérés és az akusztikai korrekció nem ugyanaz. Hogy én, vagy más lefuttat egy mérést valakinél, attól még nem lesz jó az akusztika, ha a javasolt akusztikai beavatkozásokat nem hajtja végre. Tonyka éveken át nem nyúlt érdemben  a szobájához, csak most kezdett el igazán foglalkozni vele. Megértem, hogy közben mindenféle mérési és elektronikus módszerrel próbálta a helyzetet rendezni, de végül (talán) az egyszerűbb és olcsóbb megoldást választja.

Ez egy kicsit helyesbítenék. Nem ma voltál nálam, de emlékszem, h úgy lett értékelve a helység, h komoly bajok nincsenek, nem igazán kell hozzányúlni. Aztán jóval később újra beszéltük, mondtad, h szigorúbb lettél, így javasoltál pár elemet. 

• 0

#7 Hifilala

Hifilala

Beköltözött

• PipaPipaPipaPipa
  • 2.840 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 január 14 - 11:46

Mondasz valamit, vazze... gondolkodik.gif gondolkodik.gif Már látom is a rengeted dohányt. ;peace; :D :D

Körvonalzódik a jövő!
  • 0

#8 Hiccusz

Hiccusz

Törzsvendég

• PipaPipaPipa
  • 1.756 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 január 14 - 11:45

Komoly mozi/zene szobát emlegettél. Bútorcserék; hsz, szub helyének változtatása; finomhangolások??? 

Képzeld el, ha a Dreamcinema megrendelőinek a moziszoba átadása után, Hiccusz a kezükbe nyomna egy CD lemezt, rajta a kalibrációs szoftverrel, egy mikrofont és egy online tanfolyambérletet. :) Majd kezet rázva, széles mosollyal elköszönne. :)

Mondasz valamit, vazze... gondolkodik.gif  gondolkodik.gif  Már látom is a rengeted dohányt. ;peace;  :D  :D

• 1

#9 dhcodoki

dhcodoki

Beköltözött

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.532 Hozzászólás:
  • Interests:Mountain Bike XC

Elküldve: 2018 január 14 - 11:41

Hiccusz megrendelői körét nem ismerem, és nem is szeretném belekeverni ebbe a beszélgetésbe. :) A megjegyzésem azokra vonatkozott, akik saját maguk folyamatosan építik, változtatják, finomítják, fejlesztik a rendszereiket, és ezt továbbra is fenntartom. ;)

Így elfogadom. 

• 0

#10 nadtom

nadtom

Fórumlakó

• PipaPipa
  • 612 Hozzászólás:
  • Interests:Mozi, Zene, Túramotorozás

Elküldve: 2018 január 14 - 11:38

Komoly mozi/zene szobát emlegettél. Bútorcserék; hsz, szub helyének változtatása; finomhangolások??? 

Képzeld el, ha a Dreamcinema megrendelőinek a moziszoba átadása után, Hiccusz a kezükbe nyomna egy CD lemezt, rajta a kalibrációs szoftverrel, egy mikrofont és egy online tanfolyambérletet. :) Majd kezet rázva, széles mosollyal elköszönne. :)

Hiccusz megrendelői körét nem ismerem, és nem is szeretném belekeverni ebbe a beszélgetésbe. :) A megjegyzésem azokra vonatkozott, akik saját maguk folyamatosan építik, változtatják, finomítják, fejlesztik a rendszereiket, és ezt továbbra is fenntartom. ;)
  • 0

#11 dhcodoki

dhcodoki

Beköltözött

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.532 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 január 14 - 11:16

Először is a prémium kategóriás autó hasonlatod sántít, mert azt nem te rakod össze fő egységekből, nem neked kell állítgatnod (pl. téli vagy nyári beállítások, vagy pl. nem kell a kipörgésgátló finomhangolását megcsinálnod).

Nem kell méregetni hetente, nem kell, hogy baj legyen a beállított hanggal, DE ha új bútort kerül a szobába, ha változtatod a hsz, szub helyét, ha finomítani akarod a beállításokat, ha új komponons érkezik a rendszeredbe, stb. akkor bizony hasznos ha a füleden kívül mérésekkel is optimalizálni tudod a rendszered, legalábbis ez az én tapasztalatom.

Persze minden ilyen esetben lehet szakembert hívni, de ez nem életszerű, kivitelezhető szerintem (és nem is olcsó).

• 0

#12 Hifilala

Hifilala

Beköltözött

• PipaPipaPipaPipa
  • 2.840 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 január 14 - 11:16

Nem akarom félrevinni a csevegést, de a mérés és az akusztikai korrekció nem ugyanaz. Hogy én, vagy más lefuttat egy mérést valakinél, attól még nem lesz jó az akusztika, ha a javasolt akusztikai beavatkozásokat nem hajtja végre. Tonyka éveken át nem nyúlt érdemben a szobájához, csak most kezdett el igazán foglalkozni vele. Megértem, hogy közben mindenféle mérési és elektronikus módszerrel próbálta a helyzetet rendezni, de végül (talán) az egyszerűbb és olcsóbb megoldást választja.

Szerintem itt nem erről van szó,de lehet hogy én értettem rosszul.
  • 0

#13 nadtom

nadtom

Fórumlakó

• PipaPipa
  • 612 Hozzászólás:
  • Interests:Mozi, Zene, Túramotorozás

Elküldve: 2018 január 14 - 11:05

Egy prémium kategóriás autóhoz is tartsunk fent diagnosztikai állomást? (mondjuk a mai "minőségi" autók mellett ez még lehet elfogadható is) De a kijelentésed ettől független meredek. Minden szobát, rendszert egyszer kell rendbe tenni, s utána csak használni. Sőt, én úgy fogalmazok, aki mérőrendszerrel rendelkezik és havonta mérésre kényszerül, az vagy unatkozik és a mérésben leli örömét (van ilyen), vagy a mozija nem ér egy fillért sem.

Nehogy már arra ösztönözd az embereket, hogy aki mozirendszert birtokol annak szükséges még beruháznia egy ilyen eszközre!!!!!!

Először is a prémium kategóriás autó hasonlatod sántít, mert azt nem te rakod össze fő egységekből, nem neked kell állítgatnod (a téli vagy nyári beállításokat, vagy a kipörgésgátló finomhangolását nem neked kell megcsinálnod).

Nem kell méregetni hetente, nem kell, hogy baj legyen a beállított hanggal, DE ha új bútort kerül a szobába, ha változtatod a hsz, szub helyét, ha finomítani akarod a beállításokat, ha új komponons érkezik a rendszeredbe, stb. akkor bizony hasznos ha a füleden kívül mérésekkel is optimalizálni tudod a rendszered, legalábbis ez az én tapasztalatom.

Persze minden ilyen esetben lehet szakembert hívni, de ez nem életszerű, kivitelezhető szerintem (és nem is olcsó).

Szerkesztve nadtom által: 2018 január 14 - 11:08

• 0

#14 ​fapaci

​fapaci

Otthon vagyok

• Luxor kábelek
  • 15.783 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 január 14 - 11:04

Nem akarom félrevinni a csevegést, de a mérés és az akusztikai korrekció nem ugyanaz. Hogy én, vagy más lefuttat egy mérést valakinél, attól még nem lesz jó az akusztika, ha a javasolt akusztikai beavatkozásokat nem hajtja végre. Tonyka éveken át nem nyúlt érdemben  a szobájához, csak most kezdett el igazán foglalkozni vele. Megértem, hogy közben mindenféle mérési és elektronikus módszerrel próbálta a helyzetet rendezni, de végül (talán) az egyszerűbb és olcsóbb megoldást választja.

Szerkesztve ​fapaci által: 2018 január 14 - 11:06

• 0

#15 dhcodoki

dhcodoki

Beköltözött

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.532 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 január 14 - 10:56

Különbözőek vagyunk, belőlem hiányzik az a képesség, h elfogadjam 1-2 mérés végeredményét.

Nadtom hozzászólására kissé szűken és hirtelen felindulásból reagáltam, de a mondandóm lényegét tartom és az nem rád vonatkozik. Te kellően "beteg" vagy velünk együtt, sőt... Nincs ebben semmi rossz, mert ha keményen is űzöd a hobbit, rálátásom szerint mégis valamilyen szinten egyensúlyban tartod más dolgokkal, elfoglaltsággal. 

Viszont arra ne tereljük a témában érdeklődőket, hogy korrekciós szoftver birtoklása és használatának elsajátítása nélkül nem lehet mozizni. 

• 0

#16 Lemmy9

Lemmy9

Troll :)

• PipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 4.475 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 január 14 - 10:42

nyugisan mozizgattam ameddig meg nem jött pár KR elem.

Akkor újra lehet mérni... ;)
  • 0

#17 Fish

Fish

Hazajáró lélek

• PipaPipaPipaPipaPipa
  • 3.567 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 január 14 - 10:31

Keves embernek van ideje,kedve erre ,bemeri 1x 2x aztan ha jo ugy marad, nalam igy szokott ez menni,max akkor nyulok hozza ha, bekerul valami uj a lancba ! Nem vagyunk egyformak!
  • 1

#18 phyton71

phyton71

Fórumlakó

• PipaPipa
  • 562 Hozzászólás:
  • Interests:Sport,zene,mozi
    utazás

Elküldve: 2018 január 14 - 09:47

Nálam sajnos a mérések sosem hoznak megfelelő végeredményt,valószínű akusztikailag kezeletlen helyiség miatt.A tologatás már annál inkább,de majd meglátjuk ha akusztikailag rendben lesz nálam minden.

• 0

#19 Tonyka

Tonyka

Őslakos

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 6.132 Hozzászólás:
  • Interests:Fényképezés, utazás, body, házimozi.

Elküldve: 2018 január 14 - 09:28

Egy prémium kategóriás autóhoz is tartsunk fent diagnosztikai állomást? (mondjuk a mai "minőségi" autók mellett ez még lehet elfogadható is) De a kijelentésed ettől független meredek.  Minden szobát, rendszert egyszer kell rendbe tenni, s utána csak használni. Sőt, én úgy fogalmazok, aki mérőrendszerrel rendelkezik és havonta mérésre kényszerül, az vagy unatkozik és a mérésben leli örömét (van ilyen), vagy a mozija nem ér egy fillért sem.

Nehogy már arra ösztönözd az embereket, hogy aki mozirendszert birtokol annak szükséges még beruháznia egy ilyen eszközre!!!!!! 

Különbözőek vagyunk, belőlem hiányzik az a képesség, h elfogadjam 1-2 mérés végeredményét. Akár szoftver, akár hardver oldalról. A rendszer áll akusztikai adottságból, és 5.2.4 dobozból. Erre én úgy tekintek, mint végtelen kombináció lehetőségre. A felsőket kivéve az 5.2 mozgathatom ide - oda, forgathatom őket, vághatok itt - ott amott. Minden mozdulatra reagál a korrekciós szoftver is. Akár pozitív, akár negatív irányba. Tudom mert sikerült már olyan döglött hangot alkotni, h 3 perc alatt törlésre került. Ezért mondtam, h a látszólag rendben lévő görbének én sem hiszek. Mert görbe alapján a fülemnek gatya hang is tök rendben volt az ábrákon. 

• 0

#20 Hiccusz

Hiccusz

Törzsvendég

• PipaPipaPipa
  • 1.756 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 január 14 - 08:30

...nyugisan mozizgattam ameddig meg nem jött pár KR elem.

Sejtettem. :-)

Szerkesztve Hiccusz által: 2018 január 14 - 08:31

• 0

Also tagged with one or more of these keywords: Házi, Mozi

1 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó