Ugrás a tartalomhoz

AVX Café

Fotó

Tonyka mozibirodalma, botladozásai, tapasztalatai, agymenései

Házi Mozi

• Please log in to reply
2895 válasz erre a témára

#1 nadtom

nadtom

Kezdő Fórumlakó

• Regisztrált felhasználó
  • PipaPipa
  • 459 Hozzászólás:
  • Nem:Férfi
  • Interests:Mozi, Zene, Túramotorozás

Elküldve: 2017 október 19 - 21:14

Természetesen lehet, nem tudtam milyen kábeled van. A Husky-ból pl. nincs Y opció, mivel jó kábel, így csak toldani lehet.

Most egy AQ Black Lab kábelem van, ezt még a Jamo 660-as szub-omhoz vettem.
Gondolkodom a szub kábel cseréjén, mert amióta 2 szub van megint, egyre többször hallgatok sztereo zenét is úgy, hogy a szub-ok is mennek.
  • 1

#2 Tonyka

Tonyka

Őslakos

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 5.667 Hozzászólás:
  • Interests:Fényképezés, utazás, body, házimozi.

Elküldve: 2017 október 19 - 21:05

Nem lenne célszerűbb (a toldás elkerülésének érdekében) egy Y-RCA kábelt venni inkább? Én alapból erre gondoltam, amikor a kábelre vonatkozóan a javaslatod kértem.

Természetesen lehet, nem tudtam milyen kábeled van. A Husky-ból pl. nincs Y opció, mivel jó kábel, így csak toldani lehet. 

• 0

#3 nadtom

nadtom

Kezdő Fórumlakó

• PipaPipa
  • 459 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 október 19 - 21:02

Ebből kell neked 2db. Energikusabbnak fog hatni, emeli néhány dB-vel a hangerőt, nem emlékszem már pontosan, talán 3-al, majd kijavítanak a hozzáértők. Szóval majd lejjebb kell venned a subon a hangerőt.

https://www.bhphotov...cable_f22m.html

Nem lenne célszerűbb (a toldás elkerülésének érdekében) egy Y-RCA kábelt venni inkább? Én alapból erre gondoltam, amikor a kábelre vonatkozóan a javaslatod kértem.
  • 0

#4 t97eat

t97eat

Fórumlakó

• PipaPipa
  • 977 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 október 19 - 20:55

Köszi. Milyen változás várható ettől a bekötési módtól? (Most mindkét szub egy AQ Black Lab mono kábellel van a procira kötve.)
Milyen típusú Y kábelt javasolnál ehhez a bekötési módhoz?

Nekem ez volt:

http://www.audiocent...php?product=490

• 0

#5 Tonyka

Tonyka

Őslakos

• V.I.P.
  • 5.667 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 október 19 - 20:47

Köszi. Milyen változás várható ettől a bekötési módtól? (Most mindkét szub egy AQ Black Lab mono kábellel van a procira kötve.)

Ebből kell neked 2db. Energikusabbnak fog hatni, emeli néhány dB-vel a hangerőt, nem emlékszem már pontosan, talán 3-al, majd kijavítanak a hozzáértők. Szóval majd lejjebb kell venned a subon a hangerőt.

https://www.bhphotov...cable_f22m.html

Szerkesztve Tonyka által: 2017 október 19 - 20:48

• 0

#6 t97eat

t97eat

Fórumlakó

• PipaPipa
  • 977 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 október 19 - 20:46

Neki csak 1 ládája van, így a két kimenetet köti párhuzamosan a sub két bemenetébe, mivel a sub mono jel, megteheti gond nélkül. A te esetedben a sub felől tenném be az Y, aminek anya a sub kábel felőli része, és apa a sub felé néző. Így megy be a subod L/R bemenetébe. Ezt eljátszod mindkét subodnál. 

:smile32:

Illetve ilyenkor a jelszintet is vissza kell majd venni. Az meg úgyis attól függ, hogy a proci/AVR 1 darab kimenete mennyire hajtja ki a sub 2 darab bemenetét...

• 0

#7 nadtom

nadtom

Kezdő Fórumlakó

• PipaPipa
  • 459 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 október 19 - 20:35

Neki csak 1 ládája van, így a két kimenetet köti párhuzamosan a sub két bemenetébe, mivel a sub mono jel, megteheti gond nélkül. A te esetedben a sub felől tenném be az Y, aminek anya a sub kábel felőli része, és apa a sub felé néző. Így megy be a subod L/R bemenetébe. Ezt eljátszod mindkét subodnál.

• 1

#8 Tonyka

Tonyka

Őslakos

• V.I.P.
  • 5.667 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 október 19 - 20:04

Az Y-RCA-t úgy kötöm, hogy a proci ugyanazon szub-kimenetére kötöm mindkét szubot, vagy a proci egy kimenetére csak egy szub-ot kötök az Y-RCA kábellel, és így a szub L és R bemenetét is használom?

• 0

#9 nadtom

nadtom

Kezdő Fórumlakó

• PipaPipa
  • 459 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 október 19 - 19:23

Szevasz Mester! :-)
Grat az új sub-okhoz! :-) Emlékszem, amikor tavalyelőtt itt voltál, az 1200 ultra hangja bejött neked már akkor is.
Egy tipp a Velo-hoz: ha esetleg nem Y-RCA-val van bekötve, akkor azzal még érdemes tovább finomítani. Anno nekem úgy pontosabban, megfogottabban szólt, egy próbát szerintem megérne a dolog.
(A JL F112-nél ez semmit nem változtatott, az SB-16-nál viszont ugyanúgy működik a dolog. Mondjuk ez már nem Y-RCA-val van bekötve, hanem dupla XLR-el, a proci mindkét sub kimenetét hasznosítva. Szignifikáns a különbség.)

Az Y-RCA-t úgy kötöm, hogy a proci ugyanazon szub-kimenetére kötöm mindkét szubot, vagy a proci egy kimenetére csak egy szub-ot kötök az Y-RCA kábellel, és így a szub L és R bemenetét is használom?
  • 0

#10 Tonyka

Tonyka

Őslakos

• V.I.P.
  • 5.667 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 október 19 - 17:42

Az ötlet jó és pofás is, de szerintem Tonyka esetében nem éppen ideális.
Szerintem ez a polc, a rajz alapján túl magas lenne, ez pedig a vászon és a frontok viszonya miatt nagyon nem lenne jó. A Revel frontjai alig több, mint 1m magasak és ezzel a polccal a vászon alja nagyon magasan kezdődne, így fura lenne a képhez képest a hangok iránya. Mivel Tonykánál nincs 2 üléssor, ezért én valami olyan polcban gondolkodnék, ami jóval alacsonyabb, ebből kifolyólag a vásznat is lejjebb lehetne engedni. Szvsz, szigorúan!!! Bár ettől függetlenül, ügyes is vagyok :)

Az biztos, h ezt maximum 55-60cm magassággal kell megoldani, összerakni. Ez esetben pár centit menne feljebb a vászon, ami nem számottevő. 

• 0

#11 Tonyka

Tonyka

Őslakos

• V.I.P.
  • 5.667 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 október 19 - 17:37

Azért a sub beállításról írhatnál,ha lesz időd.Milyen üzemmódban mennek? Köszi

Semmi extra, a saját korrekcióját nem kapcsoltam be, még az SVS-ek Audyssey Pro bemérésével mennek. Jazz mód a nyerő, veloknál nem is szoktam mást. A hangerőt zenékhez szoktam belőni, ez általában mindenhez megfelel. Nem szeretem menet közben piszkatyolni. 

• 0

#12 Hifilala

Hifilala

Beköltözött

• PipaPipaPipaPipa
  • 2.239 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 október 19 - 14:13

Azért a sub beállításról írhatnál,ha lesz időd.Milyen üzemmódban mennek? Köszi
  • 0

#13 t97eat

t97eat

Fórumlakó

• PipaPipa
  • 977 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 október 19 - 13:52

Szevasz Mester! :-)

Grat az új sub-okhoz! :-) Emlékszem, amikor tavalyelőtt itt voltál, az 1200 ultra hangja bejött neked már akkor is.
Egy tipp a Velo-hoz: ha esetleg nem Y-RCA-val van bekötve, akkor azzal még érdemes tovább finomítani. Anno nekem úgy pontosabban, megfogottabban szólt, egy próbát szerintem megérne a dolog.

(A JL F112-nél ez semmit nem változtatott, az SB-16-nál viszont ugyanúgy működik a dolog. Mondjuk ez már nem Y-RCA-val van bekötve, hanem dupla XLR-el, a proci mindkét sub kimenetét hasznosítva. Szignifikáns a különbség.)
  • 1

#14 Cutler

Cutler

Törzsvendég

• PipaPipaPipa
  • 1.805 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 október 19 - 12:18

Hasonló elven megépíthető:
http://www.avx.hu/fo...bája/?p=1763542

Az esetedben, mivel alacsony és kisebb az erőkar az alsó tag esetében, még rá is ülhetnél. :)
De, ha nagyon zavar, akár egy középső merevítővel megnyugtathatod magad:

attachicon.gifpost-28768-0-17109500-1508360826.jpg

Sztem vagány lenne.

Az ötlet jó és pofás is, de szerintem Tonyka esetében nem éppen ideális.
Szerintem ez a polc, a rajz alapján túl magas lenne, ez pedig a vászon és a frontok viszonya miatt nagyon nem lenne jó. A Revel frontjai alig több, mint 1m magasak és ezzel a polccal a vászon alja nagyon magasan kezdődne, így fura lenne a képhez képest a hangok iránya. Mivel Tonykánál nincs 2 üléssor, ezért én valami olyan polcban gondolkodnék, ami jóval alacsonyabb, ebből kifolyólag a vásznat is lejjebb lehetne engedni. Szvsz, szigorúan!!! Bár ettől függetlenül, ügyes is vagyok :)

Szerkesztve Cutler által: 2017 október 19 - 12:18

• 0

#15 dhcodoki

dhcodoki

Beköltözött

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.427 Hozzászólás:
  • Interests:Mountain Bike XC

Elküldve: 2017 október 19 - 11:01

Ha nem haragszol betenném az idén megépített "TV" szekrényünket. Lehet ad ihletet ez is. Nem emlékszem rá, hogy itt jártadkor megvolt-e már.

Ezt egy webshop-on látott termék mintájára terveztem némi átalakítással. A TV alatti dobozolás rejt minden kábelt és elosztót. Az alsó zárt rekeszek belül egymásba vannak nyitva kis kivágásokkal, így a kábelezés megoldható oda-vissza. Persze ez egyáltalán nem "hifi" barát a rossz szellőzés miatt, de nem is arra készült. Mondjuk a tetején lehet nem mutatnának rosszul. Az órát tartó polc dupla bútorlapból készült, hogy masszívabbnak látszódjék. Az élzárás 90%-ban a vastag milliméteres anyagból van. Ez fontos, mert így szinte lehetetlen felszakítani a sarkokat, éleket. 

IMG_6662.JPG

Szerkesztve dhcodoki által: 2017 október 19 - 11:02

• 3

#16 Tonyka

Tonyka

Őslakos

• V.I.P.
  • 5.667 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 október 19 - 10:21

Az esetedben, mivel alacsony és kisebb az erőkar az alsó tag esetében, még rá is ülhetnél. :)

attachicon.gifpost-28768-0-17109500-1508360826.jpg

Sztem vagány lenne. 

Igen, sztem is, meg a nejem szerint is. Esetleg megspékelni bemart LED szalaggal polconként. Na majd agyalok.

• 0

#17 dhcodoki

dhcodoki

Beköltözött

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.427 Hozzászólás:
  • Interests:Mountain Bike XC

Elküldve: 2017 október 19 - 09:27

Az egyértelmű, h a végfokok a legalsó polcra valók, oda nem kell komoly merevítés. 

post-28768-0-17109500-1508360826.jpg

Sztem vagány lenne. 

• 0

#18 G.Gabi

G.Gabi

Törzsvendég

• PipaPipaPipa
  • 1.325 Hozzászólás:
  • Interests:Mozi .autó ,
    kertészkedés

Elküldve: 2017 október 19 - 08:13

Gratula a légkalapácsokhoz nem semmi méret.

Igazi kanapé mozgató!

• 1

#19 Tonyka

Tonyka

Őslakos

• V.I.P.
  • 5.667 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 október 19 - 06:58

A lebegő polc a proci és lejátszó esetében még elmegy, de a 30 kg-os Parat nem merném rá tenni. A lebegő polcoknál fém vázra kell tenni a lapokat, esetleg fém rudakra húzni.

Az egyértelmű, h a végfokok a legalsó polcra valók, oda nem kell komoly merevítés. 

• 0

#20 thxfan

thxfan

Törzsvendég

• PipaPipaPipa
  • 1.812 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 október 19 - 06:36

A lebegő polc a proci és lejátszó esetében még elmegy, de a 30 kg-os Parat nem merném rá tenni. A lebegő polcoknál fém vázra kell tenni a lapokat, esetleg fém rudakra húzni.

• 0

Also tagged with one or more of these keywords: Házi, Mozi

0 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 0 vendég, 0 anonim felhasználó