Jump to content
AVX Café Rebat
tonee73

Gránit/márvány alátétek hangsugárzók/készülékek és állványok alá

Recommended Posts

Szia Krisok!

Örülök az új topiknak, kérnék is egy árajánlatot!

Kettő darab 26x46x3 centiméter nagyságú, fekete színű, 0,5 cm-es élletörésű gránitlapra lenne még mindig szükségem.

Köszönöm válaszod!

Csaba

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Szia Krisok!

Örülök az új topiknak, kérnék is egy árajánlatot!

Kettő darab 26x46x3 centiméter nagyságú, fekete színű, 0,5 cm-es élletörésű gránitlapra lenne még mindig szükségem.

Köszönöm válaszod!

Csaba

Szia Csaba!

Én is nagyon örülök, küldtem privát üzenetet!

Kristóf

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Elkészültek a lapjaim, gondoltam beszámolok...

A lapok tökéletesen megmunkáltak, gyönyörűek, olyan amilyenre számítottam!

Hogy a hangzáson javított-e a parketta elcsatolása után? A mély hallhatóan dinamikusabb, magasak letisztultabbak!!!

Egyszóval tökéletes munka, s erőssen ajánlott mindenkinek a rendszerbe építése!

Köszönöm a munkát!post-34987-0-24794600-1443951694_thumb.jpgpost-34987-0-38909900-1443951731_thumb.jpg

post-34987-0-83200300-1443951765_thumb.jpg

post-34987-0-04693000-1443951796_thumb.jpg

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Elkészültek a lapjaim, gondoltam beszámolok...

A lapok tökéletesen megmunkáltak, gyönyörűek, olyan amilyenre számítottam!

Hogy a hangzáson javított-e a parketta elcsatolása után? A mély hallhatóan dinamikusabb, magasak letisztultabbak!!!

Egyszóval tökéletes munka, s erőssen ajánlott mindenkinek a rendszerbe építése!

Köszönöm a munkát!attachicon.gif20151004_113054.jpgattachicon.gif20151004_113106.jpg

Megelégedettséged nagy Örömünkre szolgál. Köszönjük a visszajelzést!

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Tisztelt Krisok!

Én is alátétekben gondolkodom.

A topikban láttam a képeken, van lehetőség márka/típust maratni/gravírozni, engem ilyen megoldás érdekelne a két front hangfalam alá. Ha van rá mód, várom a visszajelzést. Köszönöm István

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Kedves Krisok!

Köszönöm a színmintákat, sikerült kiválasztanom végre!

Úgyhogy ezt fogja hozni a Jézuska, már írtam is neki, jóvá hagyta.

Minden egyéb privátban, előre is köszönöm!

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

36_1_11.gif Tegnap végre sikerült elmennem a gránit lapjaimért.
Gyönyörű lett, a színt ugyan én választottam, de a kivitel, a letörés a szélén,
szóval nagyon szép.
Köszönöm!
Ha majd lesz időm rá, teszek fel képet is róla.

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

36_1_11.gif Tegnap végre sikerült elmennem a gránit lapjaimért.

Gyönyörű lett, a színt ugyan én választottam, de a kivitel, a letörés a szélén,

szóval nagyon szép.

Köszönöm!

Ha majd lesz időm rá, teszek fel képet is róla.

leborulunk.gif

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Kristóf utólagos engedelmével ide írom le tapasztalatomat, mert úgy érzem, mások számára is fontos lehet.

A gránit (márvány) nagyon jó, stabil alapot adhat a különféle hangsugárzóknak, időnként jól működhetnek, mint komplett készülékállvány, vagy készülékalátét. Tudomásom szerint több fajtának, pl. a teljesen fekete Black Jet-nek hasonló mágneses tulajdonságai vannak, mint Cables Demag-jának, így a ráhelyezett CD-k, hanglemezek hangját javít(hat)ják, a velük közvetlenül érintkező CD-játszók, DAC-ok, stb. felbontását növelik, hangjukat hallgathatóbbá teszik.

Magam is használok gránitokat házimozi hangsugárzóim alatt, illetve a fekete változatot digitális készülékeim alatt, azokkal közvetlenül érintkezve, alájuk tüskéket téve - minden kő pontos méretben, nagyon szép felülettel készült!

...és most jön a lényeg.

Valamikor 15+ évvel ezelőtt Sonus Faber hangsugárzókat hallgattam, minden típusukat személyesen "ismertem". Mindegyikre jellemző volt a sokáig hallgatható, barátságos, tipikus SF-hangzás (az már csak saját vélemény, hogy Franco Serblin félreállításával megszűnt az igazi SF-csoda).

A két drágábbik állványuk alja, valamint az egyetlen alátét, amit be lehetett szerezni a gyártól homokkőből készült.
Abban az időben hosszasan "elidőztem" ezekkel a kövekkel. Összehasonlítva azokat azonos méretű gránittal, márvánnyal, mészkővel. Azt tapasztaltam, hogy a homokkőnek jellegzetes, meleg "sonusfaberes" hangja van, sokkal "hallgathatóbb", mint a többi. Legjobban a mészkő közelítette meg, hangban legtávolabb pedig a márvány volt tőle - azt nem tudtam megszeretni, sőt Audiostatic hangsugárzóm hangját sikerült márvány alátétekkel teljesen tönkretenni, szóval a márvánnyal óvatosan.

Ezen "kísérletek" az évek alatt teljesen elfelejtődtek - többet nem gondoltam rájuk.

Aztán most, az év első napjaiban kitaláltam, hogy készíttetek "sztereo" hangsugárzóim alá is gránit alátéteket. Megmértem (szélesség, hosszúság), s a végleges magasságon gondolkodva egyszer csak ismét eszembe jutottak a 15 évvel ezelőtti emlékek, s végül homokkőből rendeltem az alátéteket.
Megérkeztek, s látva azokat, Kristófnak azt írtam "ezek a kövek élnek" - szinte sajnáltam rájuk tenni a hangsugárzókat.

Végül persze mégiscsak rájuk tettem, s azóta meghallgattam 10-12 CD-t mindenféle műfajban (opera, freejazz, progresszív rock), s azt kell mondjam, hasonló érzés kerített hatalmába, mint amikor egy régi, nagyon kedves ismerőst újra látunk!
A homokkőnek köszönhetően a hang mindenféle szempontból javult (ahogy egy szilárd alátámasztástól várnánk), viszont a gránit (pláne a márvány) hidegsége, "sarkossága" nélkül. A hangkép kifejezetten "felmelegedett", mélyebbre "hangolt", a hallgathatóság, a zenehallgatási kedv nagymértékben javult.

Általában valamilyen tüskés alátétet használ mindenki álló hangsugárzójához. Egy időben én is, de mindig volt valami bajom vele, rátesz valami plusz keménységet a hangra, így helyette Sicomin kockákat, illetve tölgyfa gombokat használtam.

Most kipróbáltam azt a változatot, hogy a hangsugárzókat közvetlenül rátettem a homokkőre, apró blu tack darabokkal "ráragasztva" - pl. az Etalon is, bár ajánl a hangfalaihoz tüskéket, alaphelyzetben mégis a méhpempővel történő padlóhoz ragasztást javasolja.
Az eredmény hatalmas (mondom hatalmas, megfogott, mélyre menő basszus), hátborzongatóan élő énekhangok, simogató, hihető hangszerek - nagyon nagy élmény. Sajnos a tér mélysége a "leragasztott" változatban csökken, de a tónusok és a mélyre hangolt hangkép magával ragadó.

Akik szeretik az "olasz" iskolát, a mélyebb tónusú hangképet, fontos az énekhang, feltétlenül vegyék figyelembe a homokkövet, mint rendkívül jó hangsugárzó alátámasztást!

• Upvote 1

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Regisztrálj vagy jelentkezz be!

Regisztrált felhasználónak kell lenned, hogy hozzá tudj szólni a fórumhoz.

Regisztráció

Regisztrálj a fórumra. Csak pár lépés.

Regisztráció

Bejelentkezés

Regisztrált felhasználó vagy? Jelentkezz be!

Bejelentkezés

• Jelenleg olvassa:   0 felhasználó

Egyetlen felhasználó sem olvassa ezt az oldalt