Ugrás a tartalomhoz

AVX Café

Fotó

Gránit/márvány alátétek hangsugárzók/készülékek és állványok alá

• Please log in to reply
98 válasz erre a témára

#1 MRLD

MRLD

Isten Hozott! :)

• Regisztrált felhasználó
  • Pipa
  • 20 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 február 27 - 19:01

Köszönöm a Mesternek a Front alá valót is!

Jó érzékre utal a filc (?) alátét a gránit és a padló közé.

• 0

#2 MRLD

MRLD

• Pipa
  • 20 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 február 27 - 08:27

Visszatértem, kész vannak az állványaim... nekem nagyon tetszik... :) Köszönet még egyszer Krisoknak!

Nagyon sok jó anyag van a YouTube-on a szobaakusztikáról, javasolom megnézni. Ilyen sűrűség ront a hangon, egyetértek a korábbi hozzászólóval. Engem a fémlemez tetőlap is zavar, különösen a picit kiálló szegecsekkel. Van lába a hangdoboznak? Apróság, de a doboz alól kilógó lemez sem esztétikus, talán ez csak a fotózáshoz lett gyorsan beállítva. Gondolom, az állványt összefogó csavarok erősen meg vannak húzva, a kellő merevség érdekében. Időnként nem árt majd utánahúzni. A színátmenet a padlótól a dobozig viszont kifejezetten tetszik!
  • 0

#3 laposelemer

laposelemer

• Pipa
  • 1 Hozzászólás:
  • Nem:Férfi

Elküldve: 2017 január 21 - 12:30

Szia Krisok!

Nem tudom üzemel még a gránit alátét biznisz?

Írtam egy pü-t neked.

Attila

Szerkesztve laposelemer által: 2017 január 21 - 12:33

• 0

#4 istvan01

istvan01

Beköltözött

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.609 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 január 17 - 09:11

Visszatértem, kész vannak az állványaim... nekem nagyon tetszik... :) Köszönet még egyszer Krisoknak!

Látvány szép, de a hangfaltól jobbra-balra ennyire közel az a szekrény nagyon szerencsétlen. Együtt fog muzsikálni bizonyos frekvenciákon a zenével, 300Hz-től lefele. A bázis távolságot is növelném, ha nem lenne ott az a bútor.

• 1

#5 Az-X

Az-X

Törzsvendég

• PipaPipaPipa
  • 1.461 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 január 16 - 23:05

K_IMG_4937.jpg

K_IMG_4943.jpg

K_IMG_4945.jpg

K_IMG_4957.jpg

• 1

#6 Krisok

Krisok

Törzsvendég

• Krisok
  • PipaPipaPipa
  • 1.308 Hozzászólás:

Elküldve: 2016 december 21 - 10:30

Kedves Krisok!
A szobámban a parketta kicsit hullámos. A hangfal önmagában billeg rajta, most szivacs van alatta. A gránit lap alá is szivacs kéne, vagy ilyen parkettával hagyjam inkább?
Előre is köszi!

Szia!

Az alátét ebben az esetben nem csak hangminőség javulást, hanem esztétikailag is kiemelkedően nagy változást hozna. Rézalátétek (5 Ft-os) alkalmazásával a szivacs elhagyható.Így határozottan javasolt a gránit elcsatolás a leírt esetben.

Várjuk mások tapasztalatait is , gondolom nem egyedi a probléma.

Üdv!

Kristóf

• 0

#7 Dejvid

Dejvid

• Pipa
  • 5 Hozzászólás:

Elküldve: 2016 december 18 - 17:37

Kedves Krisok!
A szobámban a parketta kicsit hullámos. A hangfal önmagában billeg rajta, most szivacs van alatta. A gránit lap alá is szivacs kéne, vagy ilyen parkettával hagyjam inkább?
Előre is köszi!
  • 0

#8 Krisok

Krisok

Törzsvendég

• Krisok
  • PipaPipaPipa
  • 1.308 Hozzászólás:

Elküldve: 2016 november 28 - 11:20

Szia
Korábbam vásároltam tőled több gránitlapot
Most kipróbálnám a homokkövet is.
Létezik sötétebb árnyalatban is?

Szia!

A szín változhat a világos sárgától a vörös árnyalatokig,sötétebb csak a több vörös rétegezettség jelenléte esetén valósul meg.Természetesen, az igényeknek megfelelően választok a meglévő készletből. Impregnálással tovább mélyíthető a színtónus.

Egészen sötét nincs az én beszerzési helyemen.

Üdv!

• 0

#9 supravox

supravox

Kezdő Fórumlakó

• PipaPipa
  • 364 Hozzászólás:

Elküldve: 2016 november 27 - 16:16

Szia
Korábbam vásároltam tőled több gránitlapot
Most kipróbálnám a homokkövet is.
Létezik sötétebb árnyalatban is?
  • 0

#10 Krisok

Krisok

Törzsvendég

• Krisok
  • PipaPipaPipa
  • 1.308 Hozzászólás:

Elküldve: 2016 november 24 - 08:37

smooth_block_IMG_0842.jpgHomokkő minta. 

• 1

#11 Doky

Doky

Tizezresek klubja

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 12.070 Hozzászólás:
  • Interests:Zene, film, túrázás-biciklizés, és imádok a barátaimmal lenni... ;)

Elküldve: 2016 november 21 - 21:51

Szia.
A 2 front és az 1 mélynyomó alá érdekelne gránit vagy homokkő lap.
A fronjaim feketék,így szürke vagy fekete mintás érdekelne.
Milyen lehetőségek lennének?Amúgy szegedi posta megoldható,ha elkészültek?
Ha még foglalkozol vele,jelezd kérlek.Tudsz színmintákat küldeni?
T

Szerimtem privit írj neki elérhetőségekkel! ;)
  • 0

#12 FRED99

FRED99

Újonc fórumos

• Pipa
  • 31 Hozzászólás:
  • Interests:KERO,HI-FI

Elküldve: 2016 november 21 - 16:26

Szia.

A 2 front és az 1 mélynyomó alá érdekelne gránit vagy homokkő lap.

A fronjaim feketék,így szürke vagy fekete mintás érdekelne.

Milyen lehetőségek lennének?Amúgy szegedi posta megoldható,ha elkészültek?

Ha még foglalkozol vele,jelezd kérlek.Tudsz színmintákat küldeni?

T

• 0

#13 Krisok

Krisok

Törzsvendég

• Krisok
  • PipaPipaPipa
  • 1.308 Hozzászólás:

Elküldve: 2016 november 16 - 09:48

Kép tényleg nem adja vissza a mintázatot de nekem kifejezetten tetszik, köszönöm.

üdv

l

Örülök, hogy tetszik,egy kuriózum birtokosa lettél. :) 

lucido__33211_zoom.jpg

• 0

#14 laszlom83

laszlom83

Nincs visszaút

• PipaPipa
  • 147 Hozzászólás:

Elküldve: 2016 november 15 - 21:14

Kép tényleg nem adja vissza a mintázatot de nekem kifejezetten tetszik, köszönöm.

üdv

l

Csatolt képek:

• WP_20161115_21_05_54_Rich.jpg

• 0

#15 Krisok

Krisok

Törzsvendég

• Krisok
  • PipaPipaPipa
  • 1.308 Hozzászólás:

Elküldve: 2016 november 14 - 22:12

Kedves Krisok,

szeretnék érdeklődni, hogy van-e lehetőség a csatolt képen láthatóhoz hasonló szub alátét elkészítésére? Segítségedet előre is köszönöm!

Kedves Krisok,

szeretnék érdeklődni, hogy van-e lehetőség a csatolt képen láthatóhoz hasonló szub alátét elkészítésére? Segítségedet előre is köszönöm!

Szia!

A kőrészét kivitelezhetőnek tartom, úgyhogy igen.

Üdv!

Kristóf

• 0

#16 Gbardo

Gbardo

Nincs visszaút

• PipaPipa
  • 115 Hozzászólás:

Elküldve: 2016 november 14 - 08:45

Kedves Krisok,

Csatolt képek:

• $_1.JPG
  • $_1-1.JPG

• 0

#17 Krisok

Krisok

Törzsvendég

• Krisok
  • PipaPipaPipa
  • 1.308 Hozzászólás:

Elküldve: 2016 november 06 - 12:05

Kedves, nézelődők, érdeklődők, leendő vásárlók...!

Szeretném pár mondatban megosztani veletek Kristóffal keletkezett rövid történetünket.

Ott kezdeném, hogy picit több mint 1 hónapja végre rászántam magam egy DIY állvány elkészítésére. A talp részét gránitból, vagy homokkőből szerettem volna. A munkámból kifolyólag megismertem egy helyi kőfaragót, kézenfekvőnek tűnt, hogy vele csináltatom meg. El is mentem hozzá, közölte, hogy homokkövet nem tart, mert egyrészt irreálisan drága az alapanyag, másrészt nincs rá kereslet. Adott egy ajánlatot a leggagyibb gránitra, kb 1 hónapos határidővel. Mint utólag kiderült az ajánlat irreálisan magas volt, itt a fórumon ajánlották, hogy keressem fel Kristófot.

Felkerestem, privát üzenetben kaptam tőle ajánlatot az áhított homokkőre, ami egyrészt kedvezőbb volt árban a gagyi gránitnál, másrészt jóval rövidebb határidővel vállalta. A kövek elkészültek, DPD futárral útnak indultak. Sajnos a kézbesítéskor épp egy tárgyaláson ültem, kolléganőm vette át a csomagot. Délután jutottam odáig, hogy kibontsam... hideg zuhany :( Mindkét lap el van törve. Szívás... ha én találkozok a futárral tuti belenézek, és nem veszem át. A kolléganőt nem okolhatom, Kristóf nyilván épen adta fel... a DPD pedig joggal mondja, hogy miért nem kifogásoltam átvételkor.

Nem sok reménnyel, de felhívtam Kristófot (Kristóf párját), végül is max rendelek újat, mert a kövek kellenek (azért ez necces lett volna mert az állvány már így is lassan eléri a dobozaim árát) Ekkor ért a hatalmas pozitív "csalódás". Azt a választ kaptam, hogy sajnos nem ez az első eset, és elnézést kérnek, készítenek nekem egy újat. Először nem is igazán tudtam ezt értelmezni. A kereskedelemben vezető pozícióban dolgozom, prémium termékeket forgalmazunk, tehát tudom, hogy miként kell bánni egy ügyféllel kritikus helyzetekben. De ilyen hozzáállást az utóbbi időben, de talán még sosem tapasztaltam. A második garnitúráért 2-3 nap múlva mehettem. Szerencsére volt egy utam épp Budapestre, így személyesen tudtam átvenni.

Kristóf, ezúton szeretném még egyszer megköszönni a hozzáállásotokat! Illetve szeretnék minden érdeklődőt bátorítani, hogy nyugodtan rendeljetek! Az ár kedvezőbb volt még annál is amit "ismerőstől" kaptam. A munka minőségével maradéktalanul elégedett vagyok. Az ügyfél kezelés pedig példaértékű!!!

Végül pedig 2 kép, mosás előtt, és után. Illetve elkészülnek az állványok, jelentkezem olyan képpel is.

Üdv,
Tamás

Nagyon köszönöm!  Ez csak természetes, hogy megoldjuk az efféle malőrt minél gyorsabban . ;peace;

• 3

#18 Nostromo76

Nostromo76

Lefelé a lejtőn

• PipaPipa
  • 53 Hozzászólás:
  • Interests:Zene.. Mike Oldfield, Dire Straits minden mennyiségben

Elküldve: 2016 november 05 - 09:14

Kedves Krisztián.

Küldtem egy privát levelet.
  • 0

#19 Az-X

Az-X

Törzsvendég

• PipaPipaPipa
  • 1.461 Hozzászólás:

Elküldve: 2016 november 04 - 01:12

Kedves, nézelődők, érdeklődők, leendő vásárlók...!

Szeretném pár mondatban megosztani veletek Kristóffal keletkezett rövid történetünket.

Ott kezdeném, hogy picit több mint 1 hónapja végre rászántam magam egy DIY állvány elkészítésére. A talp részét gránitból, vagy homokkőből szerettem volna. A munkámból kifolyólag megismertem egy helyi kőfaragót, kézenfekvőnek tűnt, hogy vele csináltatom meg. El is mentem hozzá, közölte, hogy homokkövet nem tart, mert egyrészt irreálisan drága az alapanyag, másrészt nincs rá kereslet. Adott egy ajánlatot a leggagyibb gránitra, kb 1 hónapos határidővel. Mint utólag kiderült az ajánlat irreálisan magas volt, itt a fórumon ajánlották, hogy keressem fel Kristófot.

Felkerestem, privát üzenetben kaptam tőle ajánlatot az áhított homokkőre, ami egyrészt kedvezőbb volt árban a gagyi gránitnál, másrészt jóval rövidebb határidővel vállalta. A kövek elkészültek, DPD futárral útnak indultak. Sajnos a kézbesítéskor épp egy tárgyaláson ültem, kolléganőm vette át a csomagot. Délután jutottam odáig, hogy kibontsam... hideg zuhany :( Mindkét lap el van törve. Szívás... ha én találkozok a futárral tuti belenézek, és nem veszem át. A kolléganőt nem okolhatom, Kristóf nyilván épen adta fel... a DPD pedig joggal mondja, hogy miért nem kifogásoltam átvételkor.

Nem sok reménnyel, de felhívtam Kristófot (Kristóf párját), végül is max rendelek újat, mert a kövek kellenek (azért ez necces lett volna mert az állvány már így is lassan eléri a dobozaim árát) Ekkor ért a hatalmas pozitív "csalódás". Azt a választ kaptam, hogy sajnos nem ez az első eset, és elnézést kérnek, készítenek nekem egy újat. Először nem is igazán tudtam ezt értelmezni. A kereskedelemben vezető pozícióban dolgozom, prémium termékeket forgalmazunk, tehát tudom, hogy miként kell bánni egy ügyféllel kritikus helyzetekben. De ilyen hozzáállást az utóbbi időben, de talán még sosem tapasztaltam. A második garnitúráért 2-3 nap múlva mehettem. Szerencsére volt egy utam épp Budapestre, így személyesen tudtam átvenni.

Kristóf, ezúton szeretném még egyszer megköszönni a hozzáállásotokat! Illetve szeretnék minden érdeklődőt bátorítani, hogy nyugodtan rendeljetek! Az ár kedvezőbb volt még annál is amit "ismerőstől" kaptam. A munka minőségével maradéktalanul elégedett vagyok. Az ügyfél kezelés pedig példaértékű!!!

Végül pedig 2 kép, mosás előtt, és után. Illetve elkészülnek az állványok, jelentkezem olyan képpel is.

Üdv,
Tamás

Homokko-1.jpg
Homokko-2.jpg

• 7

#20 Voyager

Voyager

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • 3.926 Hozzászólás:
  • Interests:Audio
    Planetológia

Elküldve: 2016 október 10 - 19:23

De. Fapaci akusztikai mérése után meglesz rá a megoldás.

Nagyon okos döntés! :)

• 0

0 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 0 vendég, 0 anonim felhasználó