Ugrás a tartalomhoz

AVX Café

Fotó

Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

• Please log in to reply
1237 válasz erre a témára

#1 cables

cables

Hazajáró lélek

• cables
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • 3.031 Hozzászólás:
  • Nem:Férfi
  • Interests:Tanácsadás kábelezési kérdésekben

Elküldve: 2018 február 17 - 15:28

Üdv mindenkinek!

Pár napig nem voltam gépközelben. Most olvastam el az elmúlt napok "termését". Nagyon köszönöm az érdeklődést a munkám iránt.

Annyit elmondanék, hogy az ide beírogató ellendrukkerek - ha szabad ezt a gyűjtő fogalmat használnom - talán azt hihetik, hogy ők az AVX hangja. Ők akik jószerént nem is ismernek. Nem, itt nagyon sok okos ember olvasgat és alkot véleményt. Olyanok, akik nem kívánnak vitatkozni olyan emberekkel, akik képesek vitatkozni arról, amit sose hallottak. Szerencsére ők vannak többen és pm-et írva keresnek meg engem kábelekért.

Van még egy hírem, amit nem ide akartam beírni, de ha már billentyűk elé ültem beírom ide. A múlt hét elején egy áttörés következett be a VF fejlesztésben, a kitartó és szisztemetikus kísérletezés olyan eredményt hozott, ami még sok örömet fog jelenti az ügyfeleimnek!

• 5

#2 Mike Rame

Mike Rame

Lefelé a lejtőn

• Regisztrált felhasználó
  • PipaPipa
  • 78 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 február 17 - 14:22

Fejezzük be ezt a nem ide tartozó témát, nem akarok senkit megsérteni.

Cables kábeleiről, fejlesztéseiről kellene tapasztalatot átadni az ide beíróknak, nem egy soron következő céltábla kitűzése lenne a feladat . Elemezni, pontos véleményt alkotni, erényeit, hátrányait taglalni, ez lenne itt a dolog,uraim...

Hátrányait taglalni, itt? :o Hiszen azok egyrészt nincsenek, másrészt ha lennének is... de nincsenek. Most komolyan, szerinted a mester bármilyen kritikát, mégha építő jellegű is, szívesen vesz? Itt csak hozsanna és halleluja megengedett, meg a csapvíz. Minden egyéb esetben troll vagy. Fejlesztésről és termékről ebben a topikban egyébként sem beszélhetünk, hiszen azok definiciója nem fedi le az itt bemutatott "próbálgatások" és "készítmények" spektrumát. ;)  Kontárságot és kuruzslást véletlenül sem hoznék szóba. :rolleyes:

• 0

#3 Vinkler

Vinkler

Dynaudiophile

• Adminisztrátor
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 7.963 Hozzászólás:
  • Interests:Autó, zene, kerékpár, tollaslabda

Elküldve: 2018 február 17 - 14:00

OFF
Tessék??????!
Mindezt hány millióért?
Nevetséges.
ON

És amúgy sem igaz.
  • 0

#4 hollohazi

hollohazi

Kezdő Fórumlakó

• PipaPipa
  • 454 Hozzászólás:
  • Interests:High End audio
    Tenisz

Elküldve: 2018 február 17 - 13:14

Az árcédulát kell nézni marha erősen és akkor átjön....

Van akinél két Zorán is átjön egyszerre a saját sztereójából. Nekem még van hova fejlődnöm..

• 0

#5 hollohazi

hollohazi

Kezdő Fórumlakó

• PipaPipa
  • 454 Hozzászólás:
    Tenisz

Elküldve: 2018 február 17 - 13:00

Fejezzük be ezt a nem ide tartozó témát, nem akarok senkit megsérteni.

Cables kábeleiről, fejlesztéseiről kellene tapasztalatot átadni az ide beíróknak, nem egy soron következő céltábla kitűzése lenne a feladat . Elemezni, pontos véleményt alkotni, erényeit, hátrányait taglalni, ez lenne itt a dolog,uraim...

• 3

#6 olaf

olaf

Lefelé a lejtőn

• PipaPipa
  • 98 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 február 17 - 12:52

Talán, tehetséges elöadót,sokol rádión keresztül is jobb hallgani,mint egy  tehetségtelen pályatársát.

• 3

#7 nor

nor

Kezdő Fórumlakó

• PipaPipa
  • 448 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 február 17 - 12:46

Nálam ez a topic viszi a pálmát, rendkívül szórakoztató. :)

• 4

#8 asebestyen

asebestyen

Fórumlakó

• PipaPipa
  • 594 Hozzászólás:
  • Interests:SOL Kolibri
    fan club

Elküldve: 2018 február 17 - 12:23

Ezt hogyan? Mikor mindegyik összetevője a rendszernek beleviszi a saját hangkarakterisztikáját és torzítását is. Leírnád ezt bővebben?

• 2

#9 timcs

timcs

Fórumlakó

• PipaPipa
  • 655 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 február 17 - 12:20

Off Ki kell tudni hallani egyes komponensek hangját, ennyi. A hangszedő ára 2.1 millió volt

Ezt hogyan? Mikor mindegyik összetevője a rendszernek beleviszi a saját hangkarakterisztikáját és torzítását is. Leírnád ezt bővebben?
  • 0

#10 istvan01

istvan01

Hazajáró lélek

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • 3.280 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 február 17 - 11:18

Off  Ki kell tudni hallani egyes komponensek hangját, ennyi. A hangszedő ára 2.1 millió volt

Hinnye? ez ám a szelektív hallás. Fejben külön-külön hallod a komponensek hangját? Aztán valahol összeadod fejben? Talán valámi UFO pakolt evilágra?

• 0

#11 hollohazi

hollohazi

Kezdő Fórumlakó

• PipaPipa
  • 454 Hozzászólás:
    Tenisz

Elküldve: 2018 február 17 - 11:12

OFF

"Megvallom, én hátborzongva hallgattam e hangszedő hangját, még a nagy jövés-menésben is félelmetesen szép volt, lenyűgöző, még akkor is, ha ez a hang túl szép ahhoz, hogy igaz legyen.

Az, hogy az AN kereskedő e szobában oly sok mindent meg akart mutatni , az tényleg nem volt szerencsés. Az ötös szintű front end olcsó erősítővel, hangsugárzóval párosítva törvényszerűen torzított. És akkor még nem beszéltem a készülék-és hangfallábazat otthon maradt tüskéiről."

Hogy lehet a szépségét hátborzongatva figyelni ha egyszer torzít??? Mindegy hagyjuk....

ON

Off  Ki kell tudni hallani egyes komponensek hangját, ennyi. A hangszedő ára 2.1 millió volt

• 0

#12 nor

nor

Kezdő Fórumlakó

• PipaPipa
  • 448 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 február 17 - 10:56

OFF

"Megvallom, én hátborzongva hallgattam e hangszedő hangját, még a nagy jövés-menésben is félelmetesen szép volt, lenyűgöző, még akkor is, ha ez a hang túl szép ahhoz, hogy igaz legyen.

Az, hogy az AN kereskedő e szobában oly sok mindent meg akart mutatni , az tényleg nem volt szerencsés. Az ötös szintű front end olcsó erősítővel, hangsugárzóval párosítva törvényszerűen torzított. És akkor még nem beszéltem a készülék-és hangfallábazat otthon maradt tüskéiről."

Hogy lehet a szépségét hátborzongatva figyelni ha egyszer torzít??? Mindegy hagyjuk....

ON

• 1

#13 earforce

earforce

fülforma

• V.I.P.
  • 9.928 Hozzászólás:
  • Nem:Nincs megadva

Elküldve: 2018 február 17 - 10:36

. Az ötös szintű front end olcsó erősítővel, hangsugárzóval párosítva törvényszerűen torzított.

OFF
Tessék??????!
Mindezt hány millióért?
Nevetséges.
ON
  • 1

#14 hollohazi

hollohazi

Kezdő Fórumlakó

• PipaPipa
  • 454 Hozzászólás:
    Tenisz

Elküldve: 2018 február 16 - 22:50

Az ott nem ízlés dolga volt.

A rendszer szenvedett, kínlódott, torzított. Nem a hangszedő miatt, hanem mert ekkora teljesítménnyel nem lehet demózni komplex, nagy dinamikájú lemezekkel egy szállodai szobában. Amíg a teljesítő képessége határához nem érkezett, valóban érezni lehetett benne a potenciált. Főleg az analóg front potenciálját. Annak a hangszedőnek én is nagy tisztelője vagyok. Abban a pillanatban, ahogy egy kicsit is megnőtt a hangerő elkezdett torzítani. A nagyzenekari fortéknál már bántó volt.

Az a rendszer egy csendes kis szobában csodálatos tudott volna lenni, de itt alkalmatlan volt arra, hogy élményt nyújtson. Kár érte. 

Annyiban kapcsolódik e topikhoz az AN IO Gold hangszedő hangja, hogy szerintem szinte fillérekből el lehet indulni egy olyan úton a Radnai- kábelek segítségével, amely út végén akár még ide is eljuthatunk. Csak megfelelő affinitás, fejlődni képesség. szemlélet váltás/amennyiben ez szükséges/kellene hozzá és természetesen az ide illő elektronikák. Ez nem pénz, hanem a jó ízlés kérdése, nem kellenek hozzá milliók sem.

Megvallom, én hátborzongva hallgattam e hangszedő hangját, még a nagy jövés-menésben is félelmetesen szép volt, lenyűgöző, még akkor is, ha ez a hang túl szép ahhoz, hogy igaz legyen.

Az, hogy az AN kereskedő e szobában oly sok mindent meg akart mutatni , az tényleg nem volt szerencsés. Az ötös szintű front end olcsó erősítővel, hangsugárzóval párosítva törvényszerűen torzított. És akkor még nem beszéltem a készülék-és hangfallábazat otthon maradt tüskéiről.

• 0

#15 LIMAR

LIMAR

Kezdő Fórumlakó

• PipaPipa
  • 469 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 február 16 - 22:07

Nyilván ízlés dolga, de részemről +1.  :smile32:

Az ott nem ízlés dolga volt.

A rendszer szenvedett, kínlódott, torzított. Nem a hangszedő miatt, hanem mert ekkora teljesítménnyel nem lehet demózni komplex, nagy dinamikájú lemezekkel egy szállodai szobában. Amíg a teljesítő képessége határához nem érkezett, valóban érezni lehetett benne a potenciált. Főleg az analóg front potenciálját. Annak a hangszedőnek én is nagy tisztelője vagyok. Abban a pillanatban, ahogy egy kicsit is megnőtt a hangerő elkezdett torzítani. A nagyzenekari fortéknál már bántó volt.

Az a rendszer egy csendes kis szobában csodálatos tudott volna lenni, de itt alkalmatlan volt arra, hogy élményt nyújtson. Kár érte. 

• 1

#16 audioline

audioline

Törzsgárda

• V.I.P.
  • 5.526 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 február 16 - 19:24

Szerintem erős azt a szobát jó példának felhozni bármire is...

Nyilván ízlés dolga, de részemről +1.  :smile32: 

Ezért (is) értelmetlen nevekkel meg árazással példálózni..., Ahogy valahova beillik és arat RR kábele, egy másik láncban meg egy másféle szerzemény.  :smile28: Ennyi. 

• 0

#17 timcs

timcs

Fórumlakó

• PipaPipa
  • 655 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 február 16 - 17:34

Megjegyzem, itt ebben a rendszerben Kondo milliós IC kábelei vannak jelen, ehhez jött Rudolf hf kábele, illetve hálózati kábelei.
10 év high end kereskedői múlttal a hátam mögött ki merem jelenteni, hogy az itt fórumozók 99%-a nem hallott még ilyen kategóriájú hangrendszert, illetve fel sem tudná fogni, hogy mit hall.
Ezek után e jól körülhatárolható fórumozó, egymást plusszolgató csoport Rudolf elleni folyamatos acsarkodása, magukat a személyeket minősíti. Aki nem hallja, nem tud azonosulni egy termékkör értékrendjével, az ne vásároljon ilyet, mert úgysem fog működni nála, ez ilyen egyszerű.

Én hallani szerettem volna, de sajnos nem adott rá lehetőséget. Akkor, hogy is van ez?
Ja, nincs pákám.
  • 1

#18 nor

nor

Kezdő Fórumlakó

• PipaPipa
  • 448 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 február 16 - 17:28

Tömör, velős megfogalmazás, amivel egyetértek.

Most szép lassan visszatérhet a társalgás menete Rudi bácsi termékeire....

• 0

#19 Vinkler

Vinkler

Dynaudiophile

• Adminisztrátor
  • 7.963 Hozzászólás:
  • Interests:Autó, zene, kerékpár, tollaslabda

Elküldve: 2018 február 16 - 17:04

A novemberi Rezső Show-n a J dobozos Audo Note szobában, a hozzáillő S9 MC transzformátor társaságában, a világ egyik legjobb hangszedőjét hallhattuk az analóg láncban. Ki vette ezt észre, ki hallgatta egy fél napig,  élve a  lehetőséggel? 
Akkor most mit kéne megmagyaráznom?

• 2

#20 asebestyen

asebestyen

Fórumlakó

• PipaPipa
  • 594 Hozzászólás:
  • Interests:SOL Kolibri
    fan club

Elküldve: 2018 február 16 - 16:44

de akkor miert irtal be megint ??????