Ugrás a tartalomhoz

AVX Café

Fotó

Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

• Please log in to reply
1086 válasz erre a témára

#1 cables

cables

Beköltözött

• cables
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.906 Hozzászólás:
  • Nem:Férfi
  • Interests:Tanácsadás kábelezési kérdésekben

Elküldve: 2017 november 18 - 11:52

blackFriday.png

Ameddig a készlet tart. Hangfal kábelek, IC, Digit IC, USB kábelek saját rendszerben kipróbálhatóan, valóban reklám áron.

Irja meg mi kéne, írok árat és csekély letét ellenében mehet a próba saját rendszerben. Ilyesmi, vadi új cuccok...

Magnum3fin_500.jpg

cables@freemail.hu

• 0

#2 nickjames

nickjames

Újonc fórumos

• Regisztrált felhasználó
  • Pipa
  • 47 Hozzászólás:
  • Interests:Kerékpár, kert, zene.

Elküldve: 2017 november 14 - 11:07

Ha már a hangfal kábel szóba került... Én egy fórumtársnál lettem figyelmes Cables hangfal kábelére. Természetesen ehhez az egész rendszer is kellett, de nagyon jó hangot produkált. Maga a kábel szokatlan látványt nyújtott (vékony, hajlékony kábel),  de én nem a látvány alapján döntök (természetesen azért szeretem az esztétikus megoldásokat, csak nem ez a legfontosabb). Kértem is egyet meghallgatásra. Tény, hogy nem csúcs kábelekkel hasonlítottam össze, a különbség viszont jelentős volt Cables javára. Maradt is a rendszerben, azóta is elégedetten használom. Több fórumtárstól is hallottam pozitív visszajelzéseket velük kapcsolatban. Ár/érték arányban szerintem igen jó vétel, egy próbát megér, kellemesen lehet benne csalódni! 

nj

• 0

#3 cables

cables

Beköltözött

• cables
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.906 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 november 13 - 17:58

A 4 m-es hangfal kábel elkelt.

más

Tegnap este érkezett ez a vélemény egy kisméretű virtuális föld teszteléséről.

Virtfold2017nov12.jpg

• 0

#4 cables

cables

Beköltözött

• cables
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.906 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 november 11 - 20:55

Ma délelőtt érkezett! Az ügyfél, akit nem az AVX-ről ismerek, nem sokat foglalkozik audióval. 4 m-es hangfal kábelt kért, mindkét végén banándugóval. Az erősítőjén régi beszorítós hangfal csatlakozók vannak és persze erre akkor jött rá, amikor be akarta dugni a banán dugót. Kábel vissza, csináltam neki egy másikat.

Valakinek egy 4 m-es, fél áron?

Gerinchangfal.jpg

• 0

#5 cables

cables

Beköltözött

• cables
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.906 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 október 19 - 09:47

emlekezetem szerint Te irtad, hogy igen hamar kiderül, hogy egy uj kabel jo-e, bevalik-e.  itt epp ellentetesen indul.

nekem ez erösen ellentmondasos.  ..es persze nem is hihetö, esetleg finoman fogalmazva: nagyon nehezen hihetö.  

hogy kabelcsere es borzalmasan szol. ...aztan utan meg jol.

Velemenyed ?

(nyilvan minden magyarazhato, pl. ez egy ilyen "ujfajta" kabel, hogy igenyli a megnyugvast [fem-racs-szerkezet], addig hisztis)

Itt nem a kábel járódik be, hanem a vadonat új hangszóró. A doboz is pár napja készült el.

006.jpg

• 1

#6 avl2

avl2

ember probal lenni

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.320 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 október 19 - 08:50

"... Először borzalmasan szólt. Ment egész délután és egészen hallgatható már....."

emlekezetem szerint Te irtad, hogy igen hamar kiderül, hogy egy uj kabel jo-e, bevalik-e.  itt epp ellentetesen indul.

nekem ez erösen ellentmondasos.  ..es persze nem is hihetö, esetleg finoman fogalmazva: nagyon nehezen hihetö.  

hogy kabelcsere es borzalmasan szol. ...aztan utan meg jol.

Velemenyed ?

(nyilvan minden magyarazhato, pl. ez egy ilyen "ujfajta" kabel, hogy igenyli a megnyugvast [fem-racs-szerkezet], addig hisztis)

• 2

#7 cables

cables

Beköltözött

• cables
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.906 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 október 18 - 21:15

Ritkán járok forrasztópákával kábelezni, de ma délelőtt ez is megesett. Hangszóró kábelt kellett beforrasztani egy DIY hangfalba.

a.jpg

Pár perce írt az ügyfél:

"Beszereltem a hangszórókat. Először borzalmasan szólt. Ment egész délután és egészen hallgatható már. A feleségem leragadt a meghallgatáskor, annyira tetszett neki. Estére annyit tisztult, hogy már most élvezet hallgatni. Olyan szólamokat hallok, amit azelőtt soha. Már most úgy megszólal, mint ha a koncertteremben ülnék. Pedig nincs alatta állvány, nem jön ki még rendesen a mély, és közép, a teste az egésznek. A cintányér már eredetien szól, a Xilofon már szuper, a csilingelések megszólalnak, az énekhangok szépek. A zongora hangja még nem az igazi, de a hegedűk is alakulnak. Szóval nagyon boldog vagyok és bizakodó. Bejáratódva, jó madzagokkal, hangfal tüskékre állítva, jó akusztikai körülmények között még sokkal jobb lesz. Tehát estére a várakozásaimon felül teljesített. Hogy őszinte legyek, ha véglegesen így szólna is meg lennék elégedve, de már látom hogy várakozásomhoz képest sokkal - sokkal többet fogok kapni. Ezt álmomban nem gondoltam. És az ajándékba kapott zsinórok még a zacskóban várakoznak, nincs normális tápkábelem, téglákra állítva szól.
Még egyszer köszönöm a szaktudásodat, fáradozásodat, folytatjuk."

• 0

#8 cables

cables

Beköltözött

• cables
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.906 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 október 13 - 06:44

Jó reggelt mindenkinek!

Ma reggel megjött az első vélemény mailben egy vidéki kollégától, aki kért és kapott első vevőként kedvezményes áron a Power-R Live IC-ből. Az első esti meghallgatás után írta, csak egy mondatot idézek a leveléből:

"Alig várom, hogy újra hallhassam."

Röviden írnék az én tapasztalataimról. Amikor elkezdtem kábeleket készíteni IC kábel volt a fő téma. Szinte minden este csináltam egy új változatot, amit azonnal meg is hallgattam. Mindig baromira tetszett és nagyon boldog voltam. Másnap délutánig. Mert addigra valahogy megszilárdult az ón kristályszerkezete és sokkal tompább volt a hang. Jöhetett az újabb változat. Aztán pár év elteltével már olyan ICk készültek, amiket nyugodtan vissza lehetett hallgatni másnap is. Akkor is tetszett.

A Live névre keresztelt új IC-t napok óta hallgatom és minden alkalommal elámulok azon amit hallok. Van vagy 80 teszt CDm, csodás hangú lemezek, sorra hallgatom ezeket és elképedek azon, hogy mi minden van a felvételeken, amit eddig nem hallottam.

Ha valakit érdekel a Power-R Live meghallgatása nálam, vagy saját rendszerében írjon pm-et, vagy levelet a cables@freemail.hu címre.

• 0

#9 gyt

gyt

Nincs visszaút

• PipaPipa
  • 150 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 szeptember 29 - 10:57

Hálózati v.f. eszközök

attachicon.gif017xFin.jpg

Teszt (egyenlőre csak Budapesten) cables@freemail.hu

Jól néznek ki!

• 0

#10 supravox

supravox

Fórumlakó

• PipaPipa
  • 631 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 szeptember 26 - 07:00

Az egész cíkk arra nagyon jó volt,hogy eszembe jutott,hogy az írás elején szereplő fotón lévő ML 32 előfok mennyire kellene nekem:)
  • 0

#11 cables

cables

Beköltözött

• cables
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.906 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 szeptember 26 - 06:42

Egy újszülöttnek minden vicc új szokták mondani. Én ma tök véletlenül futottam bele ebbe a régi írásba.

Tulajdonképpen később ismertem meg a szerzőt, mint amikor ez a cikk íródott. Egy időben sokat találkoztunk, zenélgettünk, aztán abbamaradt a dolog. Ő sem könnyű ember, biztos én se, senki se könnyű. Aki meg könnyű az minek él?

Mire jó a fórum?

• 0

#12 supravox

supravox

Fórumlakó

• PipaPipa
  • 631 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 szeptember 12 - 09:12

Nyugi, az akkumulátortól menő vezetékek éppúgy számítanak, pedig ott nincs(?) hálózati zavar...

Bizony:)
És nem mindegy min van az akku:)
Kütyüzést még kedvelőknek igazi Kánaán
  • 0

#13 Guest_asebestyen_*

Guest_asebestyen_*
  • X

Elküldve: 2017 szeptember 12 - 08:26

mert szerinted ez nem DIY? nem barkács ami itt mutogatva és kínálva vagyon? de ha a mester is bevallja hogy kísérleti, még neki sem komplett akkor hogyan és hányan mondjanak véleményt? én tettem egy saját próbát, saját barkáccsal, le is írtam egy másik topicban hogy semmi, de semmi változást sem okozott, még rontani sem rontott, akkor szerinted mit és hogyan? 

OFF Tudod, elég fárasztó egy fórumon, ha valaki azt szajkózza hogy, aki névvel, születés,anyaja neve, telszám stb és csak pozitiv vélemény legyen, mert mindenki más troll ..

Ez itt semmiképp nem DIY, mert az az, amit magadnak készítesz. Ez pedig kereskedelmi jellegű. A DIY (jó esetben) nem a kivitelezés minőségét meghatározó kifejezés. :)

• 3

#14 Vinkler

Vinkler

Dynaudiophile

• Adminisztrátor
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 7.148 Hozzászólás:
  • Interests:Autó, zene, kerékpár, tollaslabda

Elküldve: 2017 szeptember 12 - 07:42

Nekem is ez jutott eszembe.
A DIY topic-ba lehet egy virtuális föld témát létrehozni, de ne Rudolf topic-ják csesszétek szét.
S

És tessék!
http://www.avx.hu/fo...virtuális-föld/
  • 3

#15 Sonny

Sonny

Törzsvendég

• V.I.P.
  • PipaPipaPipa
  • 1.515 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 szeptember 12 - 07:38

Látom, hogy nem érted, amit írtam  sad.gif

Megpróbáltam . . .

• 1

#16 istvan01

istvan01

Hazajáró lélek

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • 3.095 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 szeptember 12 - 07:34

Kipróbáltad?

Van véleményed az eszközzel kapcsolatban?

Gondoltam . . .

Akkor NE IDE írj!

mert szerinted ez nem DIY? nem barkács ami itt mutogatva és kínálva vagyon? de ha a mester is bevallja hogy kísérleti, még neki sem komplett akkor hogyan és hányan mondjanak véleményt? én tettem egy saját próbát, saját barkáccsal, le is írtam egy másik topicban hogy semmi, de semmi változást sem okozott, még rontani sem rontott, akkor szerinted mit és hogyan? 

OFF Tudod, elég fárasztó egy fórumon, ha valaki azt szajkózza hogy, aki névvel, születés,anyaja neve, telszám stb és csak pozitiv vélemény legyen, mert mindenki más troll ..

• 0

#17 Sonny

Sonny

Törzsvendég

• V.I.P.
  • PipaPipaPipa
  • 1.515 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 szeptember 12 - 07:25

Kipróbáltad?

Van véleményed az eszközzel kapcsolatban?

Gondoltam . . .

Akkor NE IDE írj!

akkor ez mi?

• 2

#18 istvan01

istvan01

Hazajáró lélek

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • 3.095 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 szeptember 12 - 07:20

A téma címe: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

akkor ez mi?

Csatolt képek:

• cab_vf.jpg

• 0

#19 Sonny

Sonny

Törzsvendég

• V.I.P.
  • PipaPipaPipa
  • 1.515 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 szeptember 12 - 07:13

Nekem is ez jutott eszembe.

A DIY topic-ba lehet egy virtuális föld témát létrehozni, de ne Rudolf topic-ják csesszétek szét.

S

A téma címe: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

• 2

#20 cables

cables

Beköltözött

• cables
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.906 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 szeptember 12 - 06:55