Jump to content
AVX Café Rebat
cables

Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Recommended Posts

Tisztelt felhasználók, érdeklődők!

Cables fejlesztésekkel kapcsolatban közérdekű információkat, kérdéseket itt lehet megfogalmazni.

• Upvote 1

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Show must go on...

Én azzal kezdenék egy ilyen topikot, hogy mindent elmondok a termékemről, amit csak lehet. A minapi hosszabb szösszenet bevezetésnek nem rossz!  :smile53:

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Show must go on...

Én azzal kezdenék egy ilyen topikot, hogy mindent elmondok a termékemről, amit csak lehet. A minapi hosszabb szösszenet bevezetésnek nem rossz!  :smile53:

Az Internet létezése óta bárki hozzáfér valamennyi kábel gyártó termékeinek leírásához. Ha beleolvas ezekbe, akkor azt fogja látni, hogy minden cég másban látja a jó hangzás titkát. Ki fémeket ötvöz, ki űrtechnikai célokra fejlesztett szigetést használ, ki a saját gyártású csatlakozókban látja a siker zálogát. A végeredmény, hogy az ő gyártmánya a tökéletes megoldás csak azt kell megvenni. Pedig ugye minden ember mást hall egy adott zenei hangból a tetszés vagy nem tetszés abszolút szubjektív, személytől fűggő.

Nekem az a véleményem, hogy nem magyarázkodni kell, hanem odaadni a kábelt a vevőnek hallgassa meg és alkosson véleményt. Ezért is viszek el minden kábelt a vevőhöz, ha egy mód van rá.

Amit én fontosnak tartok itt leírni az az, hogy ha valaki kábel cserével akar javítani a hangzáson ne egyenként értékelje a változást. Ha pl. bekerül a rendszerbe egy IC kábel, annak hatását befolyásolja a többi kábel.

Szívesen olvasnám erről mások véleményét!

• Upvote 2

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Amit én fontosnak tartok itt leírni az az, hogy ha valaki kábel cserével akar javítani a hangzáson ne egyenként értékelje a változást. Ha pl. bekerül a rendszerbe egy IC kábel, annak hatását befolyásolja a többi kábel.

Ez így igaz, de ez még nem zárja ki azt, hogy pl. egy IC csere is hozhat javulást vagy romlást önmagában is...

Vagy ez esetben inkább arra célzol, hogy jobb minden kábelt "egyformára" cserélni?

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon
Guest asebestyen

Az Internet létezése óta bárki hozzáfér valamennyi kábel gyártó termékeinek leírásához. Ha beleolvas ezekbe, akkor azt fogja látni, hogy minden cég másban látja a jó hangzás titkát. Ki fémeket ötvöz, ki űrtechnikai célokra fejlesztett szigetést használ, ki a saját gyártású csatlakozókban látja a siker zálogát. A végeredmény, hogy az ő gyártmánya a tökéletes megoldás csak azt kell megvenni. Pedig ugye minden ember mást hall egy adott zenei hangból a tetszés vagy nem tetszés abszolút szubjektív, személytől fűggő.

Nekem az a véleményem, hogy nem magyarázkodni kell, hanem odaadni a kábelt a vevőnek hallgassa meg és alkosson véleményt. Ezért is viszek el minden kábelt a vevőhöz, ha egy mód van rá.

Sokan sokféle képpen építünk rendszereket. Igaz ez az elektronikákra és a kábelekre egyaránt. Általában tapogatózással indul a dolog, tapasztalatszerzésekkel, ezzel pedig együtt jár az eszközök cserélgetése, beleértve a kábelek cseréjét is. Mire körülbelül képbe kerül a polgár, általában valamiféle egységes koncepció alapján építi fel a láncot. Hogy milyet, az ízlésfüggő javarészt. Kinek, mi a fontos. Közös rendszertesztelések alkalmával számomra a legtanulságosabb az volt eddig, ki mire figyel zenehallgatás közben. Mi a fontos neki, mit keres a hangban. Én abból vélem sejteni, hogy valakinek tetszik a hallott hang, hogy hátra tud dőlni és csak élvezni a muzsikát. Mert mondani bármit lehet, akár udvariasságból. Ellazulni viszont nehéz, ha valami igen zavaró van a hallott hangban, főleg ha épp a kedvenc zenénk szól. Mikor vannak ezek a hűha dolgok, nagyon kíváncsivá tevő hangok, egy idő után szinte mindig jön a fészkelődés a kanapén, az pedig egyet jelent.... Van hogy bár ugyanazt halljuk, ellentétesen értékeljük a hallottakat. És olyan is, mikor ugyanazt teljesen másnak halljuk. Hát igen, az agy. :) Mert ugyanazt hallva az agyban azért más élmény alakulhat ki. :) Tapasztalatok, hangulat, érzések, személyiség, mind színezik a hangot. :)

De konkrétan a kábelekről. Ha egy kábelt kicserélek a rendszerben, minden bizonnyal valamiféle változást hoz a hangban. Ezt megtapasztalva, el lehet indulni az új kábel által képviselt irányba. Ha viszont lecseréli az ember az összes kábelt arra a karakterre, a végén sok lehet a jóból. Tehát az egységesség szerintem még nem garancia arra, hogy a hang jobb lesz, max más. Másrészről, mit értünk egységességen, egy tápkábel és egy jelkábel viszonylatában akár? Az anyagát, mert a keresztmetszetét, szerkezetét nagy valószínűséggel nem. Valószínű inkább a karakterét? 

Többek tapasztalata, és én is erre hajlok (bár ennek nem sok jelentősége van), a legjobb kábelekből 1 db beillesztése a rendszerbe általában nem hoz hatalmas változást, maximum, ha előtte nagyon-nagyon valamilyen volt a hang. Nagyon éles, nagyon lusta, stb. Ha nyugodt, kiegyenlített kábeleket pakolunk sorba egymás után a rendszerbe, a végén kialakulhat az egységes, hosszan hallgatható hang. Nálam így lett a Power-R kábelekkel.

Persze lehet a kábelekkel hangolni, vagy mondjuk kompenzálni bizonyos dolgokat. Hogy ez jó-e, én nem tudom. Biztosan, hisz sokan tesznek így. 

Én is kíváncsi lennék, ki hogy kábelez? Próba szerencse? Valamilyen koncepció alapján? Márka vagy a márka által képviselt ígért hangkarakter? Lusta hangsugárzó elé virgonc kábel?

Elnézést ha nagyon eltértem volna a témától.

ákos

• Upvote 4

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Ez így igaz, de ez még nem zárja ki azt, hogy pl. egy IC csere is hozhat javulást vagy romlást önmagában is...

Vagy ez esetben inkább arra célzol, hogy jobb minden kábelt "egyformára" cserélni?

Nem erre célzok. (Bár az Air N családot bárkinek tudom és merem ajánlani :))

Arra gondolok, hogy egyetlen kábel sem javít a hangjel alakján, az mindenhol romlik, ahogy végig halad a lejátszó rendszerünkön. Minden készülék és kábel ront rajta, de nagyon nem mindegy, hogy mennyit ront és a "rontás" milyen jellegű. Egy magasba húzó rendszerbe betéve egy kicsit tompa kábelt jobb hangzást eredményezhet, mintha egy ideálishoz közelibb kábelt teszünk be. Mert a hibák első hallásra kompenzálják egymást.

Azt azért fontosnak tartom megjegyezni, hogy az ilyen kompenzálás nem jobb hangot, hanem elviselhetőbb hangot eredményez! Ez a természetes hangzástól csak messzebb visz.

Az Air N kábelek kipróbálása során azt szoktam javasolni, hogy elsőként a hangfal kábelt tegyük be. Ettől általában jobb lesz a hang, majd az összekötő (IC) kábeleket cserélve Air N-re ugyanaz a javulás tendenciája. Ezután szoktunk tápkábeleket válogatni a készülékekhez. A végeredmény egyértelműen természetesebb, élőbb zene. Ha vissza próbáljuk az eredeti kábeleket általában kiábrándító a hangzás. Kérek mindenkit ne vegye ezt üres reklám szövegnek. Nagyon sokan akik hallották és befogadták a rendszerükbe az Air N kábeleket nem írogatnak a topikokba, de szóbeli visszajelzéseik igazolják a fentieket.

Egy nagyon átgondolt és millió kísérletezéssel kiérlelt kábel család az Air N, amely megtartotta az eddigi Power-R változatok jó tulajdonságait, de jóval többet ad azoknál, azonos ár mellett. Ha valaki el tudja fogadni a szokatlan, a megszokott kábelezéstől eltérő kivitelt annak mindenképp ajánlom.

• Upvote 1
  • Downvote 2

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Nem erre célzok. (Bár az Air N családot bárkinek tudom és merem ajánlani :))

Arra gondolok, hogy egyetlen kábel sem javít a hangjel alakján, az mindenhol romlik, ahogy végig halad a lejátszó rendszerünkön. Minden készülék és kábel ront rajta, de nagyon nem mindegy, hogy mennyit ront és a "rontás" milyen jellegű. Egy magasba húzó rendszerbe betéve egy kicsit tompa kábelt jobb hangzást eredményezhet, mintha egy ideálishoz közelibb kábelt teszünk be. Mert a hibák első hallásra kompenzálják egymást.

Azt azért fontosnak tartom megjegyezni, hogy az ilyen kompenzálás nem jobb hangot, hanem elviselhetőbb hangot eredményez! Ez a természetes hangzástól csak messzebb visz.

Az Air N kábelek kipróbálása során azt szoktam javasolni, hogy elsőként a hangfal kábelt tegyük be. Ettől általában jobb lesz a hang, majd az összekötő (IC) kábeleket cserélve Air N-re ugyanaz a javulás tendenciája. Ezután szoktunk tápkábeleket válogatni a készülékekhez. A végeredmény egyértelműen természetesebb, élőbb zene. Ha vissza próbáljuk az eredeti kábeleket általában kiábrándító a hangzás. Kérek mindenkit ne vegye ezt üres reklám szövegnek. Nagyon sokan akik hallották és befogadták a rendszerükbe az Air N kábeleket nem írogatnak a topikokba, de szóbeli visszajelzéseik igazolják a fentieket.

Egy nagyon átgondolt és millió kísérletezéssel kiérlelt kábel család az Air N, amely megtartotta az eddigi Power-R változatok jó tulajdonságait, de jóval többet ad azoknál, azonos ár mellett. Ha valaki el tudja fogadni a szokatlan, a megszokott kábelezéstől eltérő kivitelt annak mindenképp ajánlom.

Néhány észrevétel.

A magasba húzó rendszert véleményem szerint készülék cserével kell először is rendbe tenni ha egyébként viszonylag jó a rendszer elhelyezése,és az akusztika is hellyel közzel.Kábelcsere itt nem vezethet jó eredményre.

Azt a megállapítást hogy minden készülék ront a hangon viszont nem tudom értelmezni,mert mindegyiknek más feladata van,amit vagy jól,vagy rosszul tesz,tehet.

A más gyártókról.Én egyetértek azzal hogy a kábelgyártók kínálata,és azok minősége sokkal olcsóbban is előállítható ha valaki ezzel komolyabban elkezd foglalkozni,de ezt felesleges állandóan hangoztatni,mert egy gyártó és egy diy terméke közt sosem lesznek egyenlőek a játékszabályok.

Had ne kezdjem felsorolni a különbözőségeket e téren,mert hosszú lenne.

Az egységes kábelezés jelentőségének a hangoztatásával a részedről egyet tudok érteni,mert ésszerűnek tűnik,de ezt sem lehet alap érvényű igaz megoldásnak tekinteni minden esetben,mert van amikor egy idegen drót "csodát" tud tenni.

• Upvote 1

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Azt a megállapítást hogy minden készülék ront a hangon viszont nem tudom értelmezni,mert mindegyiknek más feladata van,amit vagy jól,vagy rosszul tesz,tehet.

Ha visszaolvasol figyelmesen azt írtam, hogy minden készülék és kábel ront a hangjel (a hang feszültség-idő függvényének alakján). Ez sajnos így igaz a lejátszó rendszereinkben az elejétől a végéig romlik a hanghűség és a high-End készülékek azért kerülnek többe, mert kevesebbet rontanak a hangjel alakján, más szóval kevesebbet rontanak a hangzáson.

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

"mert egy gyártó és egy diy terméke közt sosem lesznek egyenlőek a játékszabályok"

Ajaj, már megint kezdődik ........

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Én örülök annak, hogy végre Rudolf is többet kommunikál, ilyesmit vártam volna eddig is!   :smile53: 

A lényeg, hogy korrekt és konkrét kérdésre, kérésre ilyesmi válaszok legyenek, amivel legalább lehet vitatkozni vagy egyetérteni... 

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon
Kedves Rudolf!

Nagyon szépen köszönöm a tegnapi felejthetetlen zenehallgatást, tesztelést és beszélgetést. Külön köszönet, hogy a rekkenő hőség ellenére is bevállaltad a szeánszot. A befektetett munka meghozta a gyümölcsét. Sokkal tisztább, természetesebb hangzást sikerült elérni a jelenlegi komponenseimmel, és igazi zenével töltöttük meg a lakást.

Mindenkinek bátran ajánlom, hogy próbálja ki az általad készített kábeleket. Nagyon kellmes meglepetést fog okozni mindazoknak, akik rászánják az idejüket egy meghallgatásra.

Várom az újabb találkozót és zenehallgatást.

Üdvözlettel:

János

• Upvote 2

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Kedves Rudolf!

Nagyon szépen köszönöm a tegnapi felejthetetlen zenehallgatást, tesztelést és beszélgetést. Külön köszönet, hogy a rekkenő hőség ellenére is bevállaltad a szeánszot. A befektetett munka meghozta a gyümölcsét. Sokkal tisztább, természetesebb hangzást sikerült elérni a jelenlegi komponenseimmel, és igazi zenével töltöttük meg a lakást.
Mindenkinek bátran ajánlom, hogy próbálja ki az általad készített kábeleket. Nagyon kellmes meglepetést fog okozni mindazoknak, akik rászánják az idejüket egy meghallgatásra.

Várom az újabb találkozót és zenehallgatást.

Üdvözlettel:
János

Köszönöm szépen! Nekem is nagy élmény volt az a kb. 4 óra, amit beszélgetéssel, zene hallgatással és kábel cserékkel töltöttünk, mert ennyire egyértelmű javulást a hangzásban én is ritkán hallok! Az meg, hogy folyt rólunk a víz végig csak az egészségünket szolgálta  :) ... nem kellett szaunába menni!

üdvözlet

Cables

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Off

Anyósom Monostorapátiban született, és amíg kicsik voltak a gyerekeim sokszor nyaraltunk ott a rokonoknál. Varázslatos vidék, aki még nem járt arra nézze meg egyszer. Az egyik szomszéd falú Kapolcs...

Jelentés Kapolcsról - Művészetek Völgye 2015

• Upvote 2

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Off

Anyósom Monostorapátiban született, és amíg kicsik voltak a gyerekeim sokszor nyaraltunk ott a rokonoknál. Varázslatos vidék, aki még nem járt arra nézze meg egyszer. Az egyik szomszéd falú Kapolcs...

Jelentés Kapolcsról - Művészetek Völgye 2015

Tegnapi kép :)

post-24828-0-59036900-1438065051_thumb.jpeg

• Upvote 2

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Jó estét kívánok!

Szeretek elmenni a kábeleimmel, mert érdekel, hogy milyen változást hoznak különböző rendszerekbe, de azért, ha vidékről van szó ez nem mindig jön össze. Hangfal, IC és egy tápkábelt vitt le vasárnap egy kedves ügyfélhez a barátja egy távoli vidéki városba. Ma ezt a mail kaptam tőle

post-29996-0-09943700-1438118264_thumb.jpg

Ami igazán fontos ebben a levélben az, hogy megszűnt a track-váltási kényszer. Azt gondolom ez a természetes hangzásnak köszönhető. Az Air N kábelek talán legfontosabb jellemzője ez, nagyon örültem annak, hogy ezt valaki így megfogalmazta.

• Upvote 1
  • Downvote 1

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Na erre kíváncsiak lennénk itt sztem többen a fórumon... :D

Három dolog, ami miatt erre nem jó választ írni.

Úriember nem sértegeti azokat, akiknek a 'régi' -vel megegyező típusú kábelei vannak.

A jelenség az illetőnél valószínűleg működik, nálam/nálatok nem biztos.

A 'régi' kábel eladása elé teljesen felesleges akadályokat gördít.

• Upvote 3

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

A jelenség az illetőnél valószínűleg működik, nálam/nálatok nem biztos.

Ez itt a lényeg!  :rolleyes:

Természetesen minden 'otthon' dől el...

Csak azt nem értem, hogy akkor az adott "noname" viszonyítási alap nélküli beírásnak milyen tartalmi/tapasztalati/fórumtárs segítő értéke van a reklámon túl... gondolkodik.gif  

Elnézést, de ezt tényleg nem értem...a hiba nyilván bennem lakozik!

E mellett kikívánkozik belőlem, hogy megkérdezzem: a természetes hangú - ha egyáltalán állíthatunk ilyet passzív eszközökről - vezeték az milyen? Ezek szerint minden HiFi készülék alapvetően természetes hangú, csak a megfelelő kábellel kell összekötni?  gondolkodik.gif

• Upvote 1

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

.

Csak azt nem értem, hogy akkor az adott "noname" viszonyítási alap nélküli beírásnak milyen tartalmi/tapasztalati/fórumtárs segítő értéke van a reklámon túl... gondolkodik.gif  

----------------------------------

A reklámon túl? Semmi, ez reklám. És működik!

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Üdv mindenkinek!

Ha lehet ezt a topikot, ahogy Béla javasolta hagyjátok meg az én közlendőimnek, van egy vélemény, csevegés topik ott vitatkozzatok!

Ami viszont ide való:

Két hete írtam ezt és a hét végéig élni fognak a fenti bevezető árak. Azt követően emelnem kell azokat, mert tényleg fogynak a huzalok. Az emelés nem lesz jelentős, de aki több kábelben gondolkodik annak már érezhető lesz.

Ezért javaslom írjon mielőbb pm-ben cables@freemail.hu

Hát a huzalok már csak ilyenek,fogynak ha használunk belőlük.De hallottuk itt egy párszor már hogy alig van és véges a készlet,aztán mindig előkerül valahonnét egy egy új tekercs. :D

De tényleg kíváncsi lennék hogy mi az alapja az áremelésnek,mert áremelés nélkül is bőséges hasznod van egy egy kábeleden,elnézve azok alkatrész költségeit.

• Upvote 1

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Ez itt a lényeg!  :rolleyes:

Természetesen minden 'otthon' dől el...

Elnézést, de ezt tényleg nem értem...a hiba nyilván bennem lakozik!

E mellett kikívánkozik belőlem, hogy megkérdezzem: a természetes hangú - ha egyáltalán állíthatunk ilyet passzív eszközökről - vezeték az milyen? Ezek szerint minden HiFi készülék alapvetően természetes hangú, csak a megfelelő kábellel kell összekötni?  gondolkodik.gif

Szerintem elég világosan látszik, mire megy ki a játék.

Nem a hagyományos vetélkedésről van szó, mint az oviban, hogy kinek milyen a kábele. Inkább úgy kellene elképzelni, mint valami 'harmonizátor', ahol a szinergianövekedés a cél. Ilyen megközelítéssel teljesen mindegy, hogy milyen a másik kábel; a lényeg az élmény, amit okoz zenehallgatás közben; ezt osztja meg néhány felhasználó.

Perszer kár örülni, mert ugyanúgy másképp viselkednek különböző rendszerekben, mint a 'másik' kábel', csak az utóbbi gyártója ezt nagyvonalúan elfelejti közölni, mármint azt, hogy olykor rosszabb is lehet a hang, ami az adott rendszerben a kábel hibája, de egyébként meg nem a kábel hibája....ez érthető, nem?, ez hifi, itt minden lehet meg az ellenkezője is egyszerre.

Az áremelésről.

Akkor én is írjak most levelet a kábelem gyártójának, Amerikába, hogy miért emelt megint?

Nevetséges.

Annyiért árulja, amennyiért akarja.. Ha van kis esze, mindig emel. Mindig, és soha nem akciózik. ld. Naim és a Herendi porcelán.

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Az áremelésről.

Akkor én is írjak most levelet a kábelem gyártójának, Amerikába, hogy miért emelt megint?

Nevetséges.

Annyiért árulja, amennyiért akarja.. Ha van kis esze, mindig emel. Mindig, és soha nem akciózik. ld. Naim és a Herendi porcelán.

Most akkor nem régi drótokból vannak a kábeleid? Vagy csak porhintés volt az egész? Szóval kábel gyártó céged is van tengertúlról , akkor,hogy is van ez?

• Upvote 1

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon
Az áremelésről.

Nevetséges.

Most akkor nem régi drótokból vannak a kábeleid? Vagy csak porhintés volt az egész? Szóval kábel gyártó céged is van tengertúlról , akkor,hogy is van ez?

Bocs most látom rossz helyre tettem a választ elnézést. ..

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Regisztrálj vagy jelentkezz be!

Regisztrált felhasználónak kell lenned, hogy hozzá tudj szólni a fórumhoz.

Regisztráció

Regisztrálj a fórumra. Csak pár lépés.

Regisztráció

Bejelentkezés

Regisztrált felhasználó vagy? Jelentkezz be!

Bejelentkezés

• Jelenleg olvassa:   0 felhasználó

Egyetlen felhasználó sem olvassa ezt az oldalt