Ugrás a tartalomhoz

AVX Café

Fotó

Lemezek, zenék

• Please log in to reply
405 válasz erre a témára

#1 cables

cables

Beköltözött

• cables
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.737 Hozzászólás:
  • Nem:Férfi
  • Interests:Tanácsadás kábelezési kérdésekben

Elküldve: 2017 augusztus 16 - 21:11

Este a székelyeknél... ennél hitelesebben senki sem játszhatta

• 1

#2 cables

cables

Beköltözött

• cables
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.737 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 augusztus 13 - 11:34

Ez nem semmi lehetett élőben, a helyszínen! Érdemes kinagyítva nézni

• 0

#3 cables

cables

Beköltözött

• cables
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.737 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 augusztus 12 - 13:08

Tegnap esti életkép a balatonfüredi Blaha Lujza utcából, a Soul and Emotion funky/soul együttes utcakoncertjéről

füred2017.jpg

• 0

#4 cables

cables

Beköltözött

• cables
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.737 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 augusztus 03 - 20:30

Parov Stelar a STRAND Fesztiválon (Zamárdi aug. 23-26)

Egy 2015-ös fellépésük. Érdemes kinagyítva megnézni/hallgatni. Eszméletlen jó anyag

Az ember

Parova.jpg

Szerkesztve cables által: 2017 augusztus 03 - 20:38

• 0

#5 cables

cables

Beköltözött

• cables
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.737 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 július 21 - 20:10

Még egy Rolling Stones klip 2013-ból.

Valamikor a 80-as években, amikor a Time magazin még nemigen volt kapható idehaza kaptam egy számot belőle, amiben volt egy megdöbbentő hirdetés: egy teljes oldalú arckép azzal az aláírással, hogy a heroin Keith Richards-ot csinál belőled. Iszonyatos volt az arca a képen. Azóta is csodálattal figyelem, hogy miként tartják életben ezeket az embereket és hogy képesek így zenélni. A klipet érdemes kinagyítva nézni/hallgatni!

• 0

#6 cables

cables

Beköltözött

• cables
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.737 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 július 21 - 19:40

Nem akárkik jam-eltek nem akárkivel 1981 novemberében

• 0

#7 cables

cables

Beköltözött

• cables
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.737 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 július 10 - 20:46

Ha valaki nem tudná komoly blues fesztivál helyszíne a héten a Kobuci-kert... egy a neves fellépők közül

• 0

#8 cables

cables

Beköltözött

• cables
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.737 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 július 09 - 00:13

BP Underground

• 1

#9 cables

cables

Beköltözött

• cables
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.737 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 július 05 - 21:18

Naponta kétszer végigutazom a várost Metróval. Szeretem. Főleg reggel jó korán 6 óra körül, amikor még nincs zsúfoltság és sok kétkezi munkást látok. Némelyiket szakadt cipőben, malter-foltos nadrágban, már reggel is fáradtan. Elképzelem mit csinálhatnak egész nap, vajon kiért dolgoznak, mit csinálnak munka után.

Tegnap kivételesen 9 óra felé utaztam ugyanazon a Metrón, a zsúfolt szerelvényben teljesen másfajta embereket láttam. Elegáns titkárnők, jól öltözött fiatal férfiak, a fehér-galléros kaszt. Ők kevésbé érdekeltek. Szeretem az egyszerűséget, a sokat dolgozó embereket!

• 1

#10 asebestyen

asebestyen

Nyugdijas klub

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.740 Hozzászólás:
  • Interests:Magyar Vocal Jazz

Elküldve: 2017 július 02 - 09:31

Tisztelettel ajánlanám az alábbi albumot:

• 2

#11 cables

cables

Beköltözött

• cables
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.737 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 július 01 - 08:13

logoleo.jpg

2001-ben alapította Leonardo Pavkovic a MOONJUNE RECORDS lemezkiadót progresszív, zenei kategóriákon átívelő lemezek kiadására. Tegnap kaptam tőle egy lemezcsomagot az újdonságaikkal. Nagy örömmel fedeztem fel benne egy magyar vonatkozású lemezt a Dialeto formáció Bartok in Rock című lemezét.

ITT bele lehet hallgatni!

logoxx.png

• 0

#12 cables

cables

Beköltözött

• cables
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.737 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 június 28 - 22:05

A Budapesti Műszaki Egyetemen eltöltött évek alatt az előadásokon naponta találkoztam egy alacsony fiúval, akinek mindig lógott a nyakában egy fényképezőgép. Mindenki ismerte őt az évfolyamon, valahogy lehetett érezni rajta, hogy belőle lesz még "valaki". Hát lett, egy nagyon jó fotós. Urbán Tamásnak hívják.

Kemény rock kell, nem a műanyag virsli

• 0

#13 cables

cables

Beköltözött

• cables
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.737 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 június 27 - 20:53

Ma jött a szomorú hír, hogy elhunyt Nagy György újságíró/TV riporter. Nyugodjon békében!

Igazából csak a Rocklexikon című műsorát szoktam nézni, azok nagyon jók voltak. Nagy veszteség a halála!

• 0

#14 cables

cables

Beköltözött

• cables
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.737 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 június 22 - 20:24

Nagyon jó lemezeket hallgattam ma délután, Origin Records újdonságait

Origin2017jun.jpg

a fentieken kívül egy csodás marimba/vibrafon CD Errol Rackipov Group - Distant Dream és különlegesség: komolyzene dúdolva... elképesztő

Deana.jpg Dean2.jpg

• 0

#15 cables

cables

Beköltözött

• cables
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.737 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 június 19 - 19:49

Sir Tom Jones is fellép a VeszprémFest-en

• 0

#16 cables

cables

Beköltözött

• cables
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.737 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 június 13 - 06:44

Szombaton a Margit-Szigeti Szabadtéri színpadon Y'akoto koncert

Az előadóról

• 0

#17 cables

cables

Beköltözött

• cables
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.737 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 június 06 - 06:30

A HARMÓNIA JAZZMŰHELY a Budapest Jazz Clubban

2017. JÚNIUS 7-én, KIVÉTELESEN SZERDÁN, 20.00 órai KEZDETTEL a HORVÁTH CINTIA QUINTET-tel örvendezteti meg a közönséget

HORVÁTH CINTIA  jelenleg az LFZ-n végzős, de szenzációsan tehetséges énekesnő, akire a tavalyi Jazz Csillagvizsgálón figyeltünk fel. Lenyűgözően énekelt. Épp ezért döntöttünk, hogy helye van a Harmónia Jazzműhely rendezvényein saját neve alatt és saját együttesével, melynek minden tagja pályakezdő fiatal és nagyszerű zenész. Mint ahogy nem csalódtatok a Budapesten tavaly először debütált Németh Kyrában, Cintia is bomba siker volt nálunk, telt ház előtt tavaly szeptemberben. A diadalmenet az idei MÜPA Jazz Showcase-en folytatódott, majd meghívást kapott a londoni jazz szentélybe, a 606 Clubba, ahol angol kísérettel énekelt és tombolt érte a közönség. Itthon saját zenekarával lép fel, melynek felállása: Zongorán VÁRVÖLGYI SZABOLCS,  szaxofonon VIDÁKOVICH IZSÁK (őt is hallottuk már a szaxofonosok tehetségbörzéjén és nagyszerű zenész)  bőgőn DÉNES ÁBEL és dobon KÁRPÁTI BENEDEK. Repertoárjuk  főleg jazz standardekből áll.

Belépő: 1400 forint nyugdíjasoknak és tanulóknak 1000 forint, zeneművészeti tanulóknak ingyenes

2017. JÚNIUS 9-én, PÉNTEKEN  20.00 órai KEZDETTEL FÁBIÁN JULI és a GYÁRFÁS TRIÓ lép fel

FÁBIÁN JULI országunk egyik legimprovizatívabb énekesnője, aki nem fél a kockázatoktól, hanem egyenesen keresi azokat. A magyar jazz színen talán az övé a „legdögösebb” hang. Leleményesen, közhelymentesen rögtönöz, tud érzéki, érzelmes és humoros is lenni, de pontosan tudja, hogy mikor melyik. Dalai egyszerre emészthetőek, gyakran táncolhatók, de következetesen igényesek. Nem véletlenül lett nagy kedvence a londoni 606 Club közönségének. A gitáros és zenekarvezető GYÁRFÁS ISTVÁN a legdallamosabb és szívhez szóló, ugyanakkor művészi szinten előadott, modern swing mestere. Minden fellépése hangulatos, élvezetes, nívós muzsikája teljesen megközelíthető. Az elmúlt időszakban számos hazai- és külföldi klubban, illetve fesztiválon lépett fel saját zenekarával, és más formációkban, melyek közül talán a legjelentősebbek az afrikai és ázsiai turnék voltak. A triót két élvonalbeli zenész egészíti ki a bőgős OLÁH ZOLTÁN és a dobos CSEH BALÁZS személyében.

Belépőjegy: 1800 forint  diákigazolvánnyal rendelkezőknek és nyugdíjasoknak: 1400 forint

A BJC CÍME: BP.XIII. HOLLÁN ERNŐ U. 7.

• 0

#18 cables

cables

Beköltözött

• cables
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.737 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 június 05 - 20:19

Ha jazz énekesnőre gondolok nekem elsőként Billie Holiday jut eszembe és nagyon, de nagyon ritkán hallok olyan előadást, amelyben az ő hangján megismert számot jól énekelnek. Ez szerintem olyan.

A La Fontaine amúgy egy jazz klub Koppenhága belvárosában, köszi Google

LaFontaine.jpg

• 0

#19 cables

cables

Beköltözött

• cables
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.737 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 május 23 - 20:54

Jó szórakozást kívánok mindenkinek ezzel a fantasztikus klippel! A Winter fivérek játsszák és éneklik (de hogy) a Tobacco Road című számot, John D. Loudermilk szerzeményét

• 0

#20 cables

cables

Beköltözött

• cables
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.737 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 május 23 - 12:27

A HARMÓNIA JAZZMŰHELY a Budapest Jazz Clubban 2017. MÁJUS 26-án, PÉNTEKEN 20.00 órai KEZDETTEL a VÖRÖS JANKA e-SERIES-zel örvendezteti meg a közönséget!

Ezt a koncertet a testben és/vagy lélekben fiataloknak ajánljuk! A fiatal, apró termetű, de hatalmas orgánumú énekesnő, VÖRÖS JANKA blues, rock, jazz és soul beütésű, funky zenekarával, az e-series-zel az ismeretlenség homályából bukkant fel a MÜPA idei Jazz Showcase-én, annak ellenére, hogy Janka 2010-ben első lett az I. Országos Jazzversenyen, ez úgy látszik nem tette ismertté- Most nekifutásból megnyerte a MÜPA 3-napos bemutatójának közönség díját. Tegyük hozzá, megérdemelten. Janis Joplinra emlékeztető, hihetetlen szenvedéllyel énekel és pózok nélkül, természetesen uralja a pódiumot. Zenésztársai, MITS MARCI szaxofonon, FÖVENYI MÁTÉ gitár és sampling, BÖGÖTHY ÁDÁM bőgőn és SZABÓ DÁNIEL FERENC a doboknál feszes, jól begyakorolt csapatot alkotnak. (Pallai Péter személyes megjegyzése: “78 évem dacára, teljesen lenyűgözött ez a produkció. Ez a zene nagyszerű dobbantként szolgálhat a jazztől eddig idegenkedőknek a műfaj irányában.”)

Belépő: 1400 forint, nyugdíjasoknak és tanulóknak 1000 forint, zeneművészeti tanulóknak ingyenes

• 0

0 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 0 vendég, 0 anonim felhasználó