Ugrás a tartalomhoz

AVX Café

Fotó

Milyen káféfőzőt, darálót vegyek?

• Please log in to reply
879 válasz erre a témára

#1 almera36

almera36

Nincs visszaút

• Regisztrált felhasználó
  • PipaPipa
  • 187 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 július 17 - 09:39

Amit a kolléga szeretne, arra szerintem a POD teljesen megfelelő. Én sem ezt ajánlottam kapásból, de be kell látni, hogy nem mindenki szeret reggel a kávégyártással tökölődni, inkább vállalja a kissebb-nagyobb kompromisszumot. Én már több embert kínáltam meg igen jóféle kávéval, aki semmi különöset nem érzett benne. Szerinte a kávé az kávé, viszont azt rögtön megállapította, hogy ennyit biztosan nem sz@rakodna vele. Volt persze, aki észrevette, hogy ez valami különleges, olyannal viszont eddig még nem találkoztam, aki követelte volna, hogy azonnal adjam meg a címet, ahol ezeket a kegyszereket be lehet szerezni.

Nagyon köszi a segítőkészségeteket! Végül egy Jura Impressa F90-t vettünk "veresarpi" fórumos kollégától. NAGYON szeretjük, finom krémes kávét készít és roppant dizájnos, feleségbarát típus is egyben  :rolleyes:

• 0

#2 dr.Astic

dr.Astic

Nincs visszaút

• PipaPipa
  • 140 Hozzászólás:
  • Nem:Férfi

Elküldve: 2017 július 16 - 22:47

Tisztelt Fórumlakók!

Úgy látom a La San Marco nem fokozatmentes. Tapasztalataitok alapján ez mennyire hátránya ezeknek az őrlőknek?

Csak az SM92/A ami ajánlott ezen márkából vagy pl. az SM90/A?

Köszi:Tamás

nekem egy SM97/a zümmög itthon, az sem fokozatmentes. de szerintem teljesen jó. ha a fokozatokat elég finoman tudod állítani, akkor nincs ezzel gond. sőt, segítség is, ha esetleg valamiért oda-vissza kell állítani (mondjuk tisztítás után, vagy egy kávék között váltogatsz)

• 1

#3 electroshock

electroshock

Isten Hozott! :)

• Pipa
  • 20 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 július 07 - 15:45

Tisztelt Fórumlakók!

Úgy látom a La San Marco nem fokozatmentes. Tapasztalataitok alapján ez mennyire hátránya ezeknek az őrlőknek?

Csak az SM92/A ami ajánlott ezen márkából vagy pl. az SM90/A?

Köszi:Tamás

• 0

#4 AVX

AVX

avxcafe.hu

• _ATC
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 107.647 Hozzászólás:
  • Interests:Kávé,zene,autó...

Elküldve: 2017 július 06 - 16:09

Szóltam, mielőtt az enyémet vettem, azt modtad, nem foglalkozol vele.

Azóta sok víz lefolyt a dunán.

Akkor még Mazzer, meg Eureka sem volt, ha jól emlékszem.

Mi azzal foglalkozunk, amit el lehet adni.

Azt látom, hogy van pár márka, amit keresnek, ez az egyik.

• 0

#5 bluesfan

bluesfan

Fórumlakó

• V.I.P.
  • PipaPipa
  • 742 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 július 06 - 16:05

Ha kell olcsóbban, szólj.

Újabban nagyon jó kis barterezés alakult ki pár céggel. 

Tök jó, hogy össze tudunk fogni páran.

Egyébként tényleg lehet, hogy behozzuk ezt a márkát is.

Szerintem érdemes nézni az Eureka darálókat is.

Hamarosan rendelünk egy újabb adagot, mert szinte mind elvitték.

Szóltam, mielőtt az enyémet vettem, azt modtad, nem foglalkozol vele.

• 0

#6 bluesfan

bluesfan

Fórumlakó

• V.I.P.
  • PipaPipa
  • 742 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 július 06 - 16:05

Üdv.

Igen én is a simára gondoltam természetesen. Esetleg mesélnél pár szóban a "nyűgjeiről"?

Köszi.:Tamás

Szívesen megírom privátban. Nem kell megijedni, nem több a probléma vele, mint bármelyik hasonló őrlővel.

Csak nem akarok úgy járni, mint a PH-n, ahol 3 napig levelezgettem a frissen vásárolt F4E Nano tulajjal, amire kiderítette, hogy a CM702-es Graefet sokkal jobban szereti és eladta a 3 napos Fio-t. Most meg másokat lát el a tőlem kapott tanácsokkal úgy, hogy nem emlékszik már, kitől hallotta.

• 1

#7 AVX

AVX

avxcafe.hu

• _ATC
  • 107.647 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 július 06 - 16:01

Azt írtam: itthon.

Ha kell olcsóbban, szólj.

Újabban nagyon jó kis barterezés alakult ki pár céggel. 

Tök jó, hogy össze tudunk fogni páran.

Egyébként tényleg lehet, hogy behozzuk ezt a márkát is.

Szerintem érdemes nézni az Eureka darálókat is.

Hamarosan rendelünk egy újabb adagot, mert szinte mind elvitték.

• 0

#8 bluesfan

bluesfan

Fórumlakó

• V.I.P.
  • PipaPipa
  • 742 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 július 06 - 15:58

Egy picit hadd vitatkozzak:

https://www.elektros...nano-white.html

Itt Bruttó sem kerül többe, az Áfa meg lejön az árból.

Még a végén ezt a márkát is lehet forgalmazni fogjuk, hogy ne legyen különbség a Német, olasz Bruttó és a hazai Bruttó ár között.

Free shipping for this product to France, Belgium, Great Britain, Luxembourg, Netherlands, Spain, Germany, Austria. For other European countries

Egy kis összehasonlítás ugyanennél a cégnél:

Grinder EUREKA Mignon WHITE GLOSS 220-230 volt 50 hz 318,00 €-Nálunk meg 97990 Ft, tehát pont ugyanannyi a 27% Áfa ellenére is.

Azt írtam: itthon.

• 0

#9 electroshock

electroshock

• Pipa
  • 20 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 július 06 - 15:48

Igen, kb. Mazzer Mininek felel meg. Nem az E típus, mert az 64mm-es, hanem a sima 58-as tárcsás verzióval egyenértékű. Az őrlő- és állítórendszere kb. ugyanaz. Az ár jó, nyugodtan megveheted, mert itthon újan139-nél olcsóbban nem tudod megvenni. Ha meg cégnek veszed, az ÁFA nem igazán számít.

Egyébként ez sem ultimate őrlő, vannak kisebb nyűgjei. Én már egy éve használom az enyémet és nagyon szeretem, még nem éreztem késztetést a cserére, főleg, mert nem igazán látok ebben az árszegmensben jobbat. Az őrleménye is teljesen rendben van.

Üdv.

Igen én is a simára gondoltam természetesen. Esetleg mesélnél pár szóban a "nyűgjeiről"?

• 0

#10 AVX

AVX

avxcafe.hu

• _ATC
  • 107.647 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 július 06 - 15:48

Igen, kb. Mazzer Mininek felel meg. Nem az E típus, mert az 64mm-es, hanem a sima 58-as tárcsás verzióval egyenértékű. Az őrlő- és állítórendszere kb. ugyanaz. Az ár jó, nyugodtan megveheted, mert itthon újan139-nél olcsóbban nem tudod megvenni. Ha meg cégnek veszed, az ÁFA nem igazán számít.

Egy picit hadd vitatkozzak:

https://www.elektros...nano-white.html

Itt Bruttó sem kerül többe, az Áfa meg lejön az árból.

Még a végén ezt a márkát is lehet forgalmazni fogjuk, hogy ne legyen különbség a Német, olasz Bruttó és a hazai Bruttó ár között.

Free shipping for this product to France, Belgium, Great Britain, Luxembourg, Netherlands, Spain, Germany, Austria. For other European countries

Egy kis összehasonlítás ugyanennél a cégnél:

Grinder EUREKA Mignon WHITE GLOSS 220-230 volt 50 hz 318,00 €-Nálunk meg 97990 Ft, tehát pont ugyanannyi a 27% Áfa ellenére is.
  • 0

#11 bluesfan

bluesfan

Fórumlakó

• V.I.P.
  • PipaPipa
  • 742 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 július 06 - 15:43

Üdv!

Egyre jobban tetszik ez a F4E nano. Jól gondolom, hogy ez kb. a Mazzer mini-nek felel meg? Hasonlónak tűnik az őrlemény állító mechanika és a kés is ugyanakkora.

Az alábbi céget esetleg ismeri valaki?

http://caffe35.webnode.hu/

Itt láttam újonnan 139000 Ft ért F4E nano-t. Ez jó ár nem?

Igen, kb. Mazzer Mininek felel meg. Nem az E típus, mert az 64mm-es, hanem a sima, 58-as tárcsás verzióval egyenértékű. Az őrlő- és állítórendszere kb. ugyanaz. Az ár jó, nyugodtan megveheted, mert itthon újan139-nél olcsóbban nem kapható. Ha meg cégnek veszed, a + ÁFA nem igazán számít.

Egyébként ez sem ultimate őrlő, vannak kisebb nyűgjei. Azonban én már egy éve használom az enyémet és nagyon szeretem, még nem éreztem késztetést a cserére, főleg, mert nem igazán látok ebben az árszegmensben jobbat. Masszív, csendes és az őrleménye is teljesen rendben van.

Szerkesztve bluesfan által: 2017 július 06 - 15:51

• 1

#12 AVX

AVX

avxcafe.hu

• _ATC
  • 107.647 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 július 06 - 15:26

Attól függ, hogy kinek veszed.

Ha cégnek, akkor + Áfa 

• 0

#13 electroshock

electroshock

• Pipa
  • 20 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 július 06 - 15:21

Ha az ipariak mérete nem riaszt, akkor kb. 70-től már szokott lenni Mazzer SJ, vagy a szintén jónak mondott La San Marco SM92, ilyet még olcsóbban is kapsz.

100 körül, vagy egy kicsit felette ki lehet fogni jó állapotú Mazzer Mini E-t. Nekem egy Fiorenzato F4E Nano van, másfél évesen vettem, az sem volt sokkal több.

A használtaknál mindenképp ajánlott a személyes szemrevételezés és kipróbálás, mert bele lehet szaladni leharcolt darabokba is. Ez alól csak a rendkívúl kedvező ár ad felmentést, de én személy szerint nem nagyon hiszek a csodákban.

Egyébként az általad nézegetett Mignon sem rossz vétel, de használtból kis szerencsével magasabb kategóriát vehetsz ennyiért.

Figyeld a fórumot, itt is szoktak lenni nagyon jó, eladó őrlők.

Üdv!

Egyre jobban tetszik ez a F4E nano. Jól gondolom, hogy ez kb. a Mazzer mini-nek felel meg? Hasonlónak tűnik az őrlemény állító mechanika és a kés is ugyanakkora.

Az alábbi céget esetleg ismeri valaki?

http://caffe35.webnode.hu/

• 0

#14 AVX

AVX

avxcafe.hu

• _ATC
  • 107.647 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 július 05 - 17:49

Nagyon szépen köszönöm a segítséget.Szerintem meg rendelem azt amiben egybe van darálóval.Nekem a reggeli kávé indítja el a napomat.

Erre gondolsz?

Lelit PL41EM + Fred daráló+ vakszűrő +tamper

Ez most a legjobb vétel.

• 0

#15 73Tati

73Tati

• Pipa
  • 7 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 július 05 - 17:35

Egyetértek.

Nagyon szépen köszönöm a segítséget.Szerintem meg rendelem azt amiben egybe van darálóval.Nekem a reggeli kávé indítja el a napomat.

• 0

#16 AVX

AVX

avxcafe.hu

• _ATC
  • 107.647 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 július 05 - 08:01

Szia!

A választásod egy Krups után nagyon jó! Érdemi előre lépés lesz. Kérdés milyen darálód van? Ebben az ársávban a PL41EM+Fred daráló 140e verhetetlen árban és nagyon jó páros. Amennyiben egy használható darálód van akkor meg a PL41TEM-t kell megvenned 130e. A PID-ről sok lehet beszélni de közel száz embernek tartva Home Barista képzést mindegyik elcsodálkozott milyen különbségek vannak 90 és 95 fok között. Amennyiben szeretnél igazán finom kávét inni akkor mindenféle képen PID-es készülékben gondolkozz! :)

Egyetértek.

• 0

#17 AVX-Gergő

AVX-Gergő

avx

• Mokka Mester
  • PipaPipa
  • 200 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 július 05 - 07:59

Szia!

A választásod egy Krups után nagyon jó! Érdemi előre lépés lesz. Kérdés milyen darálód van? Ebben az ársávban a PL41EM+Fred daráló 140e verhetetlen árban és nagyon jó páros. Amennyiben egy használható darálód van akkor meg a PL41TEM-t kell megvenned 130e. A PID-ről sok lehet beszélni de közel száz embernek tartva Home Barista képzést mindegyik elcsodálkozott milyen különbségek vannak 90 és 95 fok között. Amennyiben szeretnél igazán finom kávét inni akkor mindenféle képen PID-es készülékben gondolkozz! :) 

Kedves fórumozok.

Segítséget szeretnék kérni.

Nézegetem a Lilit kávéfőző gépeket.

Kinek van ilyen masinája,milyen véleményekkel Abból is a PL 41 Em Árban ez a legkedvezőbb .Érdemes vele foglalkozni? Vagy van valakinek jobb ajánlata.

Eddig Krupsot használtam külön örlővel.Sajnos tönkre ment.

Adok a véleményekre. 100-150 ezer Ft sávban szánok rá.

• 0

#18 bluesfan

bluesfan

Fórumlakó

• V.I.P.
  • PipaPipa
  • 742 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 július 05 - 07:59

Ez már fogósabb kérdés, de a pod-al én megjártam, kóstoltunk a kollégákkal 20+ félét 60-150 ft-os ársávban, igazán jót nem ittunk. Ki kell várni, és akár gyűjteni mellé, ennyiért tuti ajánlat nincs. 

Amit a kolléga szeretne, arra szerintem a POD teljesen megfelelő. Én sem ezt ajánlottam kapásból, de be kell látni, hogy nem mindenki szeret reggel a kávégyártással tökölődni, inkább vállalja a kissebb-nagyobb kompromisszumot. Én már több embert kínáltam meg igen jóféle kávéval, aki semmi különöset nem érzett benne. Szerinte a kávé az kávé, viszont azt rögtön megállapította, hogy ennyit biztosan nem sz@rakodna vele. Volt persze, aki észrevette, hogy ez valami különleges, olyannal viszont eddig még nem találkoztam, aki követelte volna, hogy azonnal adjam meg a címet, ahol ezeket a kegyszereket be lehet szerezni.

• 1

#19 AVX

AVX

avxcafe.hu

• _ATC
  • 107.647 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 július 05 - 07:44

Kinek van ilyen masinája,milyen véleményekkel Abból is a PL 41 Em 

Inkább a TEM van a fórumozóknak.

Kb 50 tagnak lehet ilyen masinája itt.

A PID szerintem fontos dolog.

• 0

#20 73Tati

73Tati

• Pipa
  • 7 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 július 05 - 06:25

Kedves fórumozok.

Segítséget szeretnék kérni.

Nézegetem a Lilit kávéfőző gépeket.

Kinek van ilyen masinája,milyen véleményekkel Abból is a PL 41 Em Árban ez a legkedvezőbb .Érdemes vele foglalkozni? Vagy van valakinek jobb ajánlata.

Eddig Krupsot használtam külön örlővel.Sajnos tönkre ment.

Adok a véleményekre. 100-150 ezer Ft sávban szánok rá.

• 0

0 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 0 vendég, 0 anonim felhasználó