Jump to content
AVX Café Rebat
zoom

Milyen káféfőzőt, darálót vegyek?

Recommended Posts

qm67 vagy r58?

Ki melyik mellett tenné le a voksát és miért? 

https://www.youtube.com/watch?v=uJqqiTE07JU

Kérdezd Jverest.

Ő is sokat agyalt ezen, majd végül QM-et vett.

Azóta eladzunk már egy másodikat is.

A múltkor még azt írtad, hogy 300 körül nézelődsz. Sajnos ez a duplájába kerül.

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

QM :)

Az R58 agyon van hájpolva, és szerintem nagyon gáz a PID szabályzója.

A helyedbe Alex Duetto III-at vennék :)

Én meg a most hírdetett La Spaziale-t

Abba tennék egy Lelit PID-et és még szép is lenne.

Ez mennyibe kerül? Alex Duetto III

A 4-esről van itt egy részletes bemutató:

http://www.bellabarista.co.uk/pdf/Izzo-Alex-Duetto-MK-IV-closer-look-v1.pdf

Közben itt megtaláltam az árát:

Incl. Tax: £1,799.00  Hasonló, mint a QM

R58-£1,699.00

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Én meg a most hírdetett La Spaziale-t

Abba tennék egy Lelit PID-et és még szép is lenne.

Ez mennyibe kerül? Alex Duetto III

A 4-esről van itt egy részletes bemutató:

http://www.bellabarista.co.uk/pdf/Izzo-Alex-Duetto-MK-IV-closer-look-v1.pdf

Közben itt megtaláltam az árát:

Incl. Tax: £1,799.00  Hasonló, mint a QM

R58-£1,699.00

A vivaldi-n én is gondolkodtam, de ugyan ott tartanék, amiért eladtam az izzot. Túl nagy, felesleges 2. bojlerrel. A rossinit szívesebben látnám a konyhába.

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

A vivaldi-n én is gondolkodtam, de ugyan ott tartanék, amiért eladtam az izzot. Túl nagy, felesleges 2. bojlerrel. A rossinit szívesebben látnám a konyhába.

Azért ez nem ennyire egyszerű.

Ha nem két kazános a gép, akkor HX, az meg tudjuk mennyire frankó.

A kis E61-es QM Carola gépünk tök jó választás.

249900 Ft, vadi új 1 kazános, de nem HX.

Ja és még PID-es is.

Viszont nem High End, tehát nem idevaló, de most még itthagyom. :D

post-9296-0-02773300-1435073343_thumb.jpg

post-9296-0-58159600-1435073343_thumb.jpg

post-9296-0-53763500-1435073595_thumb.jpg

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Ja és még PID-es is.

A jelenlegi GB gépemnél minden frankóbb. Bőven elégedett lennék egy Rossini géppel.

Ősszel beújítok valami komolyabbat megint, de most még csak nézelődök.

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

A jelenlegi GB gépemnél minden frankóbb. Bőven elégedett lennék egy Rossini géppel.

Ősszel beújítok valami komolyabbat megint, de most még csak nézelődök.

Ha jól vásárolsz, akkor azon nem buksz semmit.

Rákérdezek, hogy megvan e még a Rossini.

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Ha jól vásárolsz, akkor azon nem buksz semmit.

Rákérdezek, hogy megvan e még a Rossini.

Miattam ne kérdezz rá, mert most nyaralás elviszi a lóvét, majd csak ősz fele lesz esedékes számomra az újítás.

Az már szinte biztos, hogy a Rossini lesz a befutó, engem levett a lábamról.

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Engem meg a Vivaldi vett le a lábamról. Nálunk azért fogynak tejes dolgok is.

Úgyhogy párnap múlva csönget a postás a csomaggal, benne az emlegetett Piroskával:)

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Úgyhogy párnap múlva csönget a postás a csomaggal, benne az emlegetett Piroskával:)

Nagy mákod van, hogy nem startoltam rá, pedig agyaltam rajta.

Örülök, hogy ide került a fórumra.

Rakass bele egy PID-et és lesz egy csúcs géped fél ár alatt.

post-9296-0-83355100-1435076417_thumb.jpg

post-9296-0-87837500-1435076420_thumb.jpg

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Grat a géphez, sok jó kávét vele.

Pavoni nem lesz eladó? :D

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Grat a géphez, sok jó kávét vele.

Pavoni nem lesz eladó? :D

Nem, nem, pavoni marad:) Majd kiegyeznek a vivaldival, hogy a szimpla/csokis kávék a pavonié a duplák/gyümisek a viváldié. De még az is kiderülhet, hogy pavoni minden kávéból jobbat főz, akkor viszont lehet, hogy a vivaldi megy majd, mert sokkal viccesebb a pavoni fülét rángatni, mint a viváldit böködni:)

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Nem, nem, pavoni marad:) Majd kiegyeznek a vivaldival, hogy a szimpla/csokis kávék a pavonié a duplák/gyümisek a viváldié. De még az is kiderülhet, hogy pavoni minden kávéból jobbat főz, akkor viszont lehet, hogy a vivaldi megy majd, mert sokkal viccesebb a pavoni fülét rángatni, mint a viváldit böködni:)

A pavoni inkább a csokishoz jó.

Rakass bele PID-et és nagyon univerzális gép lesz.

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Kérdezd Jverest.

A múltkor még azt írtad, hogy 300 körül nézelődsz. Sajnos ez a duplájába kerül.

Én csak kérdezősködök, informálódok :)

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Ja és még PID-es is.

Ha kötnék egy kis kompromisszumot a kapucsínó terén, amit egyébként elég ritkán iszok, csak havi 1-2 alkalommal, de gondolom erre a célra egy kis elektromos tejhabosító is megfelelne, és ha jól emlékszem neked volt is ilyened, akkor tulajdonképpen ennek a gépnek a tudása elég is lenne nekem.  Bár ez a ON-OFF kapcsolós pid elég macerásnak tűnik, főleg olyannál aki gyakran cserélgeti a kávéit, és valahogy mostanság én is ráléptem akarva akaratlanul erre az útra. Ezenkívül már csak egy dolog zavar, és az is szubjektív, de szerintem a carola egy tök ronda gép. 

Ha jól értem HX alatt olyan gépeket értetek ami egy kazánnal oldja a kávét és a gőzt, de gondolom még egyéb eltérés is van a DB-k között (ami gondolom dual boiler-nek a rövidítése) mert akkor a SB (single boiler) is lehetne a neve. 

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Ha kötnék egy kis kompromisszumot a kapucsínó terén, amit egyébként elég ritkán iszok, csak havi 1-2 alkalommal, de gondolom erre a célra egy kis elektromos tejhabosító is megfelelne, és ha jól emlékszem neked volt is ilyened, akkor tulajdonképpen ennek a gépnek a tudása elég is lenne nekem.  Bár ez a ON-OFF kapcsolós pid elég macerásnak tűnik, főleg olyannál aki gyakran cserélgeti a kávéit, és valahogy mostanság én is ráléptem akarva akaratlanul erre az útra. Ezenkívül már csak egy dolog zavar, és az is szubjektív, de szerintem a carola egy tök ronda gép. 

Ha jól értem HX alatt olyan gépeket értetek ami egy kazánnal oldja a kávét és a gőzt, de gondolom még egyéb eltérés is van a DB-k között (ami gondolom dual boiler-nek a rövidítése) mert akkor a SB (single boiler) is lehetne a neve. 

Szerintem nem csúnya a Carola, főleg fekete oldallappal.

A HX-et jól értelmezed.

Ettől olcsóbban nem fogsz találni új E61-es masinát.

PID beállítás:

http://chriscoffee.c...icial_Chart.pdf

post-9296-0-27018300-1435251811_thumb.jpg

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Szerintem a kávéfőző is olyan - már ha bobby irányból közelítünk - mint a többi nagy gonddal kiválasztott hobby tárgy. Én nem mélyednék el a műszaki részletekbe, végül is nem szerelni akarod, hanem használni. Szerintem meg kellene határozni hogy mi az ami fontos neked, mi az amiben kompromisszumot tudsz kötni. Akár érdemes rászánni az időt egy két gép kipróbálására.

Én pl. imádom az e61-et, persze aki nem szereti mindjárt mondhatja hogy kell neki 30 perc. Így van, de nekem ez belefér. Sokan szeretik a kézi karosakat, van egy hangulata, de nekem pl. nem jön be számomra nem elfogadhatóak a kompromisszumok, amik nem megkerülhetőek a használatukkal. Emellett a nagy rugós karos másvilág, azok nagyon rendben vannak, csakhát van-e annyi helyed ahol elférne? Szóval sok pro - kontra, és ami nekem jó, lehet neked nem. Nekem is van olyan gépem aminek nincs gőze, tekintve hogy van több aminek van, tudok választani. Hacsak egy lenne azért gőzölőset vennék, az a rugós ügy azért messze nem gőzölt hab.

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Hacsak egy lenne azért gőzölőset vennék, az a rugós ügy azért messze nem gőzölt hab.

Én is gőzölőset vennék.

A múltkor teszteltünk pár masinát.

Ez a Gaggia Achille nagyon jól működött.

A második legjobb kávét ezzel készítettük.

Az első az ECM volt.

https://www.youtube.com/watch?v=21B1DIS68k4

post-9296-0-83354000-1435253671_thumb.jpg

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Szerintem a kávéfőző is olyan - már ha bobby irányból közelítünk - mint a többi nagy gonddal kiválasztott hobby tárgy. Én nem mélyednék el a műszaki részletekbe, végül is nem szerelni akarod, hanem használni. Szerintem meg kellene határozni hogy mi az ami fontos neked, mi az amiben kompromisszumot tudsz kötni. Akár érdemes rászánni az időt egy két gép kipróbálására.

Én pl. imádom az e61-et, persze aki nem szereti mindjárt mondhatja hogy kell neki 30 perc. Így van, de nekem ez belefér. Sokan szeretik a kézi karosakat, van egy hangulata, de nekem pl. nem jön be számomra nem elfogadhatóak a kompromisszumok, amik nem megkerülhetőek a használatukkal. Emellett a nagy rugós karos másvilág, azok nagyon rendben vannak, csakhát van-e annyi helyed ahol elférne? Szóval sok pro - kontra, és ami nekem jó, lehet neked nem. Nekem is van olyan gépem aminek nincs gőze, tekintve hogy van több aminek van, tudok választani. Hacsak egy lenne azért gőzölőset vennék, az a rugós ügy azért messze nem gőzölt hab.

Ezek számomra könnyű kérdések, nálam a legfőbb szempont a dupla espresso, kapucsínót ritkán iszom, és a tejes italok sem mozgatnak. Fél óra az teljesen rendben van, a G.classic-nak is adok ennyi időt bemelegedni. Karos gépet nem szeretnék, nekem túl szeánsz jellegű vele a kávéfőzés, ja és persze nézzen ki jól a gép, mert hát az is fontos szempont. A két bojleres gépnél nálam sokat pangana a víz a gőzhöz valóban. Nem egyszerű és akkor még mindig ott lebeg a fejem felett a milyen darálót kérdés is...

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon
Guest jveres

...és akkor még mindig ott lebeg a fejem felett a milyen darálót kérdés is...

Ez talán még fontosabb kérdés, mint a kávéfőző

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Ezek számomra könnyű kérdések, nálam a legfőbb szempont a dupla espresso, kapucsínót ritkán iszom, és a tejes italok sem mozgatnak. Fél óra az teljesen rendben van, a G.classic-nak is adok ennyi időt bemelegedni. Karos gépet nem szeretnék, nekem túl szeánsz jellegű vele a kávéfőzés, ja és persze nézzen ki jól a gép, mert hát az is fontos szempont. A két bojleres gépnél nálam sokat pangana a víz a gőzhöz valóban. Nem egyszerű és akkor még mindig ott lebeg a fejem felett a milyen darálót kérdés is...

Az E61-es gépek stabilak. Az jó választás lehet, ha tudsz várni 30 percet.

Sajnos ritkán bukkan fel jó áron, jó állapotú E61-es masina.

A QM Carola ennyit megér, de többet nem.

A PID  nagyon jó, hogy van benne.

Nem kell azt naponta állítgatni.

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Ez talán még fontosabb kérdés, mint a kávéfőző

Szerintem a kettő együtt fontos.

Sajnos mindkettőből  jó minőségű kell, hogy fegfelelő minőségű legyen a kávé.

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Regisztrálj vagy jelentkezz be!

Regisztrált felhasználónak kell lenned, hogy hozzá tudj szólni a fórumhoz.

Regisztráció

Regisztrálj a fórumra. Csak pár lépés.

Regisztráció

Bejelentkezés

Regisztrált felhasználó vagy? Jelentkezz be!

Bejelentkezés

• Jelenleg olvassa:   0 felhasználó

Egyetlen felhasználó sem olvassa ezt az oldalt