Ugrás a tartalomhoz

AVX Café

Fotó

Milyen káféfőzőt, darálót vegyek?

• Please log in to reply
1179 válasz erre a témára

#1 mdav88

mdav88

Fórumlakó

• Regisztrált felhasználó
  • PipaPipa
  • 510 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 február 02 - 12:55

Üdv mindenkinek!
Segítséget kérnék kezdöként darálóügyben.
Rossi rr45
Lasanmarco 90
La cimbali izé...valamilyen
Melyik jobb választás?Kb nagyjából...

Ezek körül szerintem az LSM90 jó választás, bár elég batár.

• 0

#2 hogyaza

hogyaza

Isten Hozott! :)

• Pipa
  • 1 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 február 02 - 12:46

Üdv mindenkinek!
Segítséget kérnék kezdöként darálóügyben.
Rossi rr45
Lasanmarco 90
La cimbali izé...valamilyen
Melyik jobb választás?Kb nagyjából...
  • 0

#3 pi61

pi61

Törzsvendég

• Mokka Mester
  • PipaPipaPipa
  • 1.782 Hozzászólás:
  • Nem:Férfi

Elküldve: 2018 január 20 - 08:36

Az egyik az Gaggyia,  a másik meg még Gaggyiább.  :-) Leliteket nézegesd.A legolcsóbb Lelithez képest ami egy áron van  ég és föld a különbség a Lelit javára.

Na, ez meg egy még gagyiább hozzászólás :).  A drágábbik Gaggia egy komolyabb, masszívabb darab, a Lelitek is nagyon jók, de nem mondanám, hogy ég és föld. Azonos árban én is inkább a Lelitet javasolnám. A piacon még viszonylag újak, 40-ért nem biztos, hogy kapsz használtan. Gaggiából is csak régit kapni ennyiért, de azok még alu bojleresek, és az állapotuk nagyon függ a gazdájuktól. Az biztos, a kotyogóstól bármelyik jobb. De önmagában, daráló nélkül mit sem ér, amit kávét a boltban kapsz darálva, általában csak kotyogóhoz valók. A frissen, jó minőségben darált kávé hozza meg igazán az illatokat, ízeket.

• 1

#4 csehtamas1984

csehtamas1984

• Pipa
  • 11 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 január 19 - 21:56

Sziasztok!

Totál laikus vagyok a témában, ráadásul nem is iszom kávét, viszont egy barátom nagy kávé fan, és régi vágya valami rendes kávégép. Jelenleg egy Bialettivel nyomul, de a karos gépek felé kacsintgat.

Az egyik kérdésem az lenne, hogy milyen olyan kávégépet ajánlanátok ami max 40k, és árához képest jó (akár használt is lehet)?

A másik inkább csak érdeklődés. Van ez a két gép, amik nekem teljesen egyformának tűnnek, mégis háromszoros árkülönbség van, mi lehet a megfejtés?

https://edigital.hu/...o-feher-p366620

https://edigital.hu/...-modell-p379934

Köszi előre is!

Az egyik az Gaggyia,  a másik meg még Gaggyiább.  :-) Leliteket nézegesd.A legolcsóbb Lelithez képest ami egy áron van  ég és föld a különbség a Lelit javára.

• 0

#5 krleonard

krleonard

Fórumlakó

• PipaPipa
  • 986 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 január 19 - 12:57

Sziasztok!

Totál laikus vagyok a témában, ráadásul nem is iszom kávét, viszont egy barátom nagy kávé fan, és régi vágya valami rendes kávégép. Jelenleg egy Bialettivel nyomul, de a karos gépek felé kacsintgat.

Az egyik kérdésem az lenne, hogy milyen olyan kávégépet ajánlanátok ami max 40k, és árához képest jó (akár használt is lehet)?

A másik inkább csak érdeklődés. Van ez a két gép, amik nekem teljesen egyformának tűnnek, mégis háromszoros árkülönbség van, mi lehet a megfejtés?

https://edigital.hu/...o-feher-p366620

https://edigital.hu/...-modell-p379934

Köszi előre is!

• 0

#6 DZoli75

DZoli75

Újonc fórumos

• Pipa
  • 31 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 január 09 - 18:16

Holnap feladjuk, másnap ottvan.

Köszi a rendelést.

Én is köszönöm 

• 0

#7 AVX

AVX

avxcafe.hu

• _ATC
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 109.891 Hozzászólás:
  • Interests:Kávé,zene,autó...

Elküldve: 2018 január 09 - 17:06

Jó rendeljem meg az áruházon keresztül?Egy eureka zenith et vettem már magamnak nagyon jó kis daráló!

Holnap feladjuk, másnap ottvan.

Köszi a rendelést.

• 0

#8 DZoli75

DZoli75

Újonc fórumos

• Pipa
  • 31 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 január 09 - 17:06

Jó rendeljem meg az áruházon keresztül?Egy eureka zenith et vettem már magamnak nagyon jó kis daráló!

Megrendeltem.

• 0

#9 DZoli75

DZoli75

Újonc fórumos

• Pipa
  • 31 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 január 09 - 17:00

• 0

#10 AVX

AVX

avxcafe.hu

• _ATC
  • 109.891 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 január 09 - 16:54

Sziasztok!

Üzletbe keresek darálót kb havi 10 kg kávé fogy cunill darálóra gondoltam kedvező ár miatt.Ajánljátok?

Inkább ezt:

Obel 049 PERF kávédaráló

• 0

#11 DZoli75

DZoli75

Újonc fórumos

• Pipa
  • 31 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 január 09 - 16:37

Sziasztok!

Üzletbe keresek darálót kb havi 10 kg kávé fogy cunill darálóra gondoltam kedvező ár miatt.Ajánljátok?

• 0

#12 KKK

KKK

• Pipa
  • 24 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 december 27 - 17:36

Igazad van én se szivesen használok semmit más után, inkább többet fizetek, ha tehetem. Itt épp ezt jelenti a felújítás. Motor és a váz marad, az is átfestve, fényezve, minden más kuka, ezért lesz a 200-250ezres gépből 100k. Átvezetékelve, felszabályozva, kimérve, új csapágyak, kések, minden, amivel a kv találkozik új, valamint mechanikailag kifogástalan. Otthoni használat nálam 5-6dupla/nap, ez alatt a kés, csapágy, motor egy életet kiszolgál, ha nem lököm le a pultról vagy sok kavics nem kerül bele. Ezek tudatában akár meg is vehetném 250-ért újonan, de ez nekem így nagyon bejön, nem sajnálok hozzányúlni, tudom, hogy néhány év múlva másikat akarok és ezen, ha eladom és nem elajándékozom igazán semennyit nem bukok. Ha újat veszek, ne adj Isten garin kívül javítani kell és 5év múlva cirka ugyanannyiért, tudom eladni, mint emezt... Na, de ha kávégépet veszek az új lesz(R60v), a Silviámra meg senkinek ne fájjon a foga, az marad, bármi történik :-)
  • 0

#13 Asgard

Asgard

Lefelé a lejtőn

• Mokka Mester
  • PipaPipaPipa
  • 1.912 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 december 27 - 15:21

Félreértettél, nem azt mondtam hogy az SJ nem jó. Azt írtam hogy a Kinu M47 jobb. Próbáltam.

Egy új SJ beszerzési forrás függően min 160e Ft. Az M47 itt 80e volt.

Persze használt más tészta, én nem vagyok a felújított eszközök híve élelmiszer fronton. Azért mégiscsak lenyeljük az ezekből kijövő produktumot, gondold el, mennyit kellett kapjon pl. egy Mazzer hogy fel kelljen újítani. Nekem is van egy Majorom, el nem tudom képzelni hogy otthoni körülmények közt tudjam annyit használni hogy fel kelljen újítani.

(Szerintem a rögösödésnek egyébként semmi köze az ízhez. Abban meg teljesen biztos vagyok hogy a szemcseméret messze nem egyenletes. A Majorral sem. Érdemes kipróbálni, szitáld szét, amúgy sokkal jobb lesz a kávé ténylegesen egyenletes szemcsemérettel, csak sok kávét ki kell dobni.)

Bocsánat fejből írtam a Mini 160, az Sj inkább 200.

• 0

#14 Asgard

Asgard

Lefelé a lejtőn

• Mokka Mester
  • PipaPipaPipa
  • 1.912 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 december 27 - 14:28

Szeretném megkérdezi, hogy mi a problémád a SJ-val. Egy felújított pöpec állapotú, nem dózeros gépet használok otthon. Semmi rögösödés, egyenletes szemcseméret. Új kvnál max. harmadik adag már tökéletes lefolyás...

Félreértettél, nem azt mondtam hogy az SJ nem jó. Azt írtam hogy a Kinu M47 jobb. Próbáltam.

Egy új SJ beszerzési forrás függően min 160e Ft. Az M47 itt 80e volt.

Persze használt más tészta, én nem vagyok a felújított eszközök híve élelmiszer fronton. Azért mégiscsak lenyeljük az ezekből kijövő produktumot, gondold el, mennyit kellett kapjon pl. egy Mazzer hogy fel kelljen újítani. Nekem is van egy Majorom, el nem tudom képzelni hogy otthoni körülmények közt tudjam annyit használni hogy fel kelljen újítani.

(Szerintem a rögösödésnek egyébként semmi köze az ízhez. Abban meg teljesen biztos vagyok hogy a szemcseméret messze nem egyenletes. A Majorral sem. Érdemes kipróbálni, szitáld szét, amúgy sokkal jobb lesz a kávé ténylegesen egyenletes szemcsemérettel, csak sok kávét ki kell dobni.)

• 1

#15 AVX

AVX

avxcafe.hu

• _ATC
  • 109.891 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 december 26 - 23:11

Gyönyörű, kétségtelen, rányomozok majd, hogy mit tud

Ugyanazt. Mint írtam, ilyet használunk, meg még La Marzocco Shot Brewer-t és Dalla Corte Mina-t.

• 0

#16 KKK

KKK

• Pipa
  • 24 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 december 26 - 23:08

Gyönyörű, kétségtelen, rányomozok majd, hogy mit tud
  • 0

#17 AVX

AVX

avxcafe.hu

• _ATC
  • 109.891 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 december 26 - 22:57

Ha már szóba került az E61: jövöbeli terv otthonra egy Rocket. Kétkazános, pides csúcsgépére az R58 vagy anyomásprofilos változatára 60v fáj a fogam. Itthon újonnan 700 ill. 1000k-ért beszerezhető. Mindenképp új gép kell és pont ez, nem elsősorban más javaslatot, hanem konkrét véleményt szeretnék ezekről a gépekről, olyanoktól, akik használtak ilyen masinát.

Van ugyanilyenünk, csak QM-ből. Tibi kolléga szereti használni. 3 féle nyomás szabályzós gépünk van. Jó kis móka mindegyik. R58-at biztosan nem vennék már otthonra. A 60-assal viszont érdemes játszadozni, de mint írtam, a QM ugyanaz és még lehet olcsóbb is és szebb a kijelzője.

http://www.quickmill...a-profiles.aspx

• 0

#18 KKK

KKK

• Pipa
  • 24 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 december 26 - 22:48

Ha már szóba került az E61: jövöbeli terv otthonra egy Rocket. Kétkazános, pides csúcsgépére az R58 vagy anyomásprofilos változatára 60v fáj a fogam. Itthon újonnan 700 ill. 1000k-ért beszerezhető. Mindenképp új gép kell és pont ez, nem elsősorban más javaslatot, hanem konkrét véleményt szeretnék ezekről a gépekről, olyanoktól, akik használtak ilyen masinát.
  • 0

#19 KKK

KKK

• Pipa
  • 24 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 december 26 - 22:38

Szeretném megkérdezi, hogy mi a problémád a SJ-val. Egy felújított pöpec állapotú, nem dózeros gépet használok otthon. Semmi rögösödés, egyenletes szemcseméret. Új kvnál max. harmadik adag már tökéletes lefolyás...
  • 0

#20 KKK

KKK

• Pipa
  • 24 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 december 26 - 22:33

Szerintem abból az irányból kell megközelíteni hol, milyen kompromisszumot vagy hajlandó kötni, mert sajnos kelleni fog. Mindegyik gép valahol kompromisszumos, persze a drágábbak kevésbé. De kellő türelemmel a megjelölt kategóriában jól kiismerve a gépet profi végeredményt lehet kapni.
Néhány szempont ami segíthet:
Kis termoblokkos gép akármilyen tuninggal más dimenzió mint egy bojleres gép.
Kis bojlerossal személyes tapasztalatom csak tesztekből van, akkor teljesen jó kávét adtak. Az alábbiakat sokat nyúztam magam is.
Kiskaros gépekkel együt kell élni, figyelni kell a melegedésre, a beállításra, és érezni kell a nyomást, nehezen szabályozható, de kerekebb lágyabb ízű kávét adnak. Érezni kell nagyon.
E61 hx nagyon sajátos karakterű kávét tud, ugyancsak mérni, számolni kell, viszont ha megtanulod az egyik legjobb kávét tudja. Időigényes.
Az e61 db bojlerek stabilabbak kevesebb játék, de az e61 miatt még mindig nem lesz stabil a hő. Ez nem feltétlen rossz, inkább tény. Időigényes.
Nagykaros gép nagyon jó, kicsi játéktér viszont stabil. Idő, és helyigényes.
T3 fejes gépek nagyon jók, precíz kávészálazásra alkalmasak, nem tudom használtban vannak-e a megjelölt ársávban. De nem is nagyon láttam használtban.
Szerintem e61-et 200 körül lehet találni, tény hogy kell neki 20-40 perc.
Jó kiskaros drágább, nagykaros használtban 600 körül.
T3 ritkán van.
Őrlőbe a Major jó, de nagy, SJ-t biztos nem vennék, ennyi presszóra inkább egy kinu m47. Jobb mint SJ, kicsi, halk, és még vinni is tudod.

• 0

0 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 0 vendég, 0 anonim felhasználó