Ugrás a tartalomhoz

AVX Café

Fotó

Fish mozinappalija

• Please log in to reply
1701 válasz erre a témára

#1 Fish

Fish

Hazajáró lélek

• Regisztrált felhasználó
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • 3.225 Hozzászólás:
  • Nem:Férfi

Elküldve: Ma, 17:31

Teljesen hibátlan a fapaci cucc, és hiszem hogy nem lett volna jobb a drágább de majdnem belépőszintű gyári sem.. ezért használok fapaci tápkábelt is mert tökéletesen megfelel nekem, de ez nem jelenti azt ,hogy másnak is, így véletlenül sem próbálnék senkit sem meggyőzni.. mindenki arra költi a pénzét amire csak akarja..   :smile32:

• 0

#2 Polimer78

Polimer78

Lefelé a lejtőn

• PipaPipa
  • 68 Hozzászólás:

Elküldve: Ma, 17:31

Nincs semmi értelme személyeskedni, egyrészt azért mert lesz aki elégedett pont azzal a kábellel, vagy gyártóval, és rögtön jön a kontra. Másrészt senki zsebében nem illik turkálni, és úgysem fogja beismerni, h mezei villanydrótot öltöztet csicsa ruhába. Aminek akár jó hangja is lehet, csak hát az eladási ár messze van a beszerzési ártól.  Egy figyelmeztetés pont arra jó amire való, felhívja a figyelmet, h érdemes körültekintően vásárolni, nem kell mindig mindent benyalni. 

Ha egy villanydrót azt a produkciót fogja hozni, vagy tán jobbat (csilivili ruhába öltöztetve), amit a jelenlegi kábeleim, akkor arra fogok váltani azonnal.

• 0

#3 Polimer78

Polimer78

Lefelé a lejtőn

• PipaPipa
  • 68 Hozzászólás:

Elküldve: Ma, 17:27

Ez most lehet , hogy off lesz de majd az illetékesek törlik vagy áthelyezik. 8-9 éve napi szinten olvasom az AVX-en a topicokat.Tulajdonképpen mindegyikőtök "ismeretlen ismerős" számomra. A kábelek körül már nem egyszer fellángoltak pro és kontra az indulatok.Korábban két vonalon is volt külön láncom úgymint sztereó és házimozi.Ma már csak a házimozi van meg.Sztereó zenehallgatásnál számomra sokkal fontosabb volt a lánc megfelelő kábelekkel való összekötése.Sok kábelt kipróbáltam, gyáriakat is a fórumtársak által készített kábeleket is , hozzáteszem nem mindegyiket .Nem igazán tetszik amikor megindul a témában csörte és udvariaskodva a gyártó vagy készítő megnevezése nélkül, talán udvariasságból legtöbbször a levegőbe pufogtatnak a vita résztvevői.

A D.I.Y. kifejezéssel azt hiszem nem jött át, amit mondani szerettem volna vele. Az egésszel csak azt akartam érzékeltetni hogy én "csak a fülemre hallgatok". Jelenlegi kábeleimet mindenféle udvariasság és előítélet nélkül úgy választottam ki, hogy előtte neves gyártók kábeleit, több százezres értékhatárig kipróbáltam és nem találtam olyat, ami az élőzene hangzását, dinamikáját ilyen hűen tükrözte volna. Igazából nem szeretnék sem pozitív sem negatív reklámot csinálni senkinek, amit lentebb leírtam a túlárazott termékekről, azt úgy is gondolom. Talán így már érthetőbben fogalmaztam.

• 0

#4 Tonyka

Tonyka

Őslakos

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 5.304 Hozzászólás:
  • Interests:Fényképezés, utazás, body, házimozi.

Elküldve: Ma, 17:20

Ez most lehet , hogy off lesz de majd az illetékesek törlik vagy áthelyezik. 8-9 éve napi szinten olvasom az AVX-en a topicokat.Tulajdonképpen mindegyikőtök "ismeretlen ismerős" számomra. A kábelek körül már nem egyszer fellángoltak pro és kontra az indulatok.Korábban két vonalon is volt külön láncom úgymint sztereó és házimozi.Ma már csak a házimozi van meg.Sztereó zenehallgatásnál számomra sokkal fontosabb volt a lánc megfelelő kábelekkel való összekötése.Sok kábelt kipróbáltam, gyáriakat is a fórumtársak által készített kábeleket is , hozzáteszem nem mindegyiket .Nem igazán tetszik amikor megindul a témában csörte és udvariaskodva a gyártó vagy készítő megnevezése nélkül, talán udvariasságból legtöbbször a levegőbe pufogtatnak a vita résztvevői.

Nincs semmi értelme személyeskedni, egyrészt azért mert lesz aki elégedett pont azzal a kábellel, vagy gyártóval, és rögtön jön a kontra. Másrészt senki zsebében nem illik turkálni, és úgysem fogja beismerni, h mezei villanydrótot öltöztet csicsa ruhába. Aminek akár jó hangja is lehet, csak hát az eladási ár messze van a beszerzési ártól.  Egy figyelmeztetés pont arra jó amire való, felhívja a figyelmet, h érdemes körültekintően vásárolni, nem kell mindig mindent benyalni. 

• 0

#5 MGMART

MGMART

Kezdő Fórumlakó

• PipaPipa
  • 353 Hozzászólás:

Elküldve: Ma, 17:10

• 0

#6 Tonyka

Tonyka

Őslakos

• V.I.P.
  • 5.304 Hozzászólás:

Elküldve: Ma, 16:32

Te is tudod, hogy nem mindegyik esküszik ilyesmire. A DIY kifejezés amúgy sem illik ide, mert mást jelent.

Elnézést pontatlan voltam, én is beleestem az általánosításba, holott érzékeltetni akartam, h vannak rendes szakik is. Pont azzal, h jól meg kell nézni kitől vásárol az ember.  :smile53:

Nemtomm: Megleptél, nemrég még az egyik legelfogultabb fusi hívő voltál, hoztad vitted a kábeleket. Én már akkor tudtam, h khmm, de magadtól is megvilágosodtál, idő kellett hozzá, ahogy mindenkinek. 

Szerkesztve Tonyka által: Ma, 16:34

• 0

#7 nemtomm

nemtomm

Törzsvendég

• PipaPipaPipa
  • 1.487 Hozzászólás:

Elküldve: Ma, 16:11

Nem akarnám kiszorítani a szelet a vitorládból, mert az látszik, h boldog vagy, és erre ráépítettél egy meggyőződéses kártyavárat. Sokkal bonyolultabb a helyzet, mint te azt gondolnád. Jó dolog a DIY, és igazán jó cuccokat lehet vásárolni viszonylag kedvező áron. Ezt viszont ne általánosítsd, mert nagyon jól meg kell nézni melyik DIY emberkétől vásárolsz. Pontosabban, mit és mennyiért. Nem kell félteni a DIY gyártók egy részét, hisz Magyarországon vagyunk. Mindenféle kétes, filléres kábelek kerülnek forgalomba, egészen magas áron szépen felöltöztetve fantázianévvel ellátva. Minden DIY emberke megesküszik, h ő ismeri a paradicsomi receptet, és a legdrágább gyári kábeleket is maguk mögé utasítják a többi DIY gyártóval együtt. Ezek azok a mesék, amik túl szépek ahhoz, h igazak legyenek. Szóval annyira kell körültekintően vásárolni a DIY emberkéktől, mint a neves gyártóktól. ;)

Tökéletesen egyetértek a véleményeddel , diy kábelt már nagyon nem akarok venni mert rosszak a tapasztalataim hasonló árban már a boltban is lehet venni ami ugyan olyan jó mint a diy, 

csak ha  eladod nem egy szük rétegnek kell sokáig árulnia az embernek. elviszik hamar. De ha esetleg elmondom negatív  a véleményemet a gyártónak az mondja rossz kábel adott nekem kipróbálásra, nem volt behangolva akkor, hogy is van ez. Meg nem számít  a csati mert Ő is megkezeli ami akkora kamu mint ide Nyíregyháza, ugyanis kis hazánkban nincs ilyen csúcs technológia sajnos .

NA ennyit a diy kábelekről nem mondom, hogy rosszak de egy idő után mindegyikben csalódik az ember sajnos..... sad.gif

• 0

#8 ​fapaci

​fapaci

Tizezresek klubja

• Luxor kábelek
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 14.287 Hozzászólás:
  • Nem:Nincs megadva

Elküldve: Ma, 16:10

Minden DIY emberke megesküszik, h ő ismeri a paradicsomi receptet, és a legdrágább gyári kábeleket is maguk mögé utasítják a többi DIY gyártóval együtt.

Te is tudod, hogy nem mindegyik esküszik ilyesmire. A DIY kifejezés amúgy sem illik ide, mert mást jelent.

Szerkesztve ​fapaci által: Ma, 16:25

• 0

#9 Tonyka

Tonyka

Őslakos

• V.I.P.
  • 5.304 Hozzászólás:

Elküldve: Ma, 15:32

Üzletpolitikáról írtam, ha figyelmesen elolvasod. Nem kell leckét venni senkitől. Akinek van pénze,megveheti a neves gyártók nagyon jó kábeleit (akár milliós tételben is) de hála ennek a fórumnak és a kiváló D.I.Y. alkotóknak, kitűnő eredmények születnek. Nyilván egy neves gyártó nem fogja 50 ezerért adni a legjobb kábelét, az nem üzlet. Gondolom nem mondtam újat.

Nem akarnám kiszorítani a szelet a vitorládból, mert az látszik, h boldog vagy, és erre ráépítettél egy meggyőződéses kártyavárat. Sokkal bonyolultabb a helyzet, mint te azt gondolnád. Jó dolog a DIY, és igazán jó cuccokat lehet vásárolni viszonylag kedvező áron. Ezt viszont ne általánosítsd, mert nagyon jól meg kell nézni melyik DIY emberkétől vásárolsz. Pontosabban, mit és mennyiért. Nem kell félteni a DIY gyártók egy részét, hisz Magyarországon vagyunk. Mindenféle kétes, filléres kábelek kerülnek forgalomba, egészen magas áron szépen felöltöztetve fantázianévvel ellátva. Minden DIY emberke megesküszik, h ő ismeri a paradicsomi receptet, és a legdrágább gyári kábeleket is maguk mögé utasítják a többi DIY gyártóval együtt. Ezek azok a mesék, amik túl szépek ahhoz, h igazak legyenek. Szóval annyira kell körültekintően vásárolni a DIY emberkéktől, mint a neves gyártóktól. ;)

Szerkesztve Tonyka által: Ma, 15:33

• 0

#10 Polimer78

Polimer78

Lefelé a lejtőn

• PipaPipa
  • 68 Hozzászólás:

Elküldve: Ma, 08:51

A leírásod alapján az ismert- elismert nagy kábelgyártók vehetnek leckét és tanulhatnak Fapaci nagy mestertől :)

Elárulok egy nagy titkot:
Nincs villamosmérnóki végzetségem, de nagyon nem a kábel tömörségén múllik, hogy mennyire jó, vagy mennyire illik a kábel az adott rendszerbe!

Üzletpolitikáról írtam, ha figyelmesen elolvasod. Nem kell leckét venni senkitől. Akinek van pénze,megveheti a neves gyártók nagyon jó kábeleit (akár milliós tételben is) de hála ennek a fórumnak és a kiváló D.I.Y. alkotóknak, kitűnő eredmények születnek. Nyilván egy neves gyártó nem fogja 50 ezerért adni a legjobb kábelét, az nem üzlet. Gondolom nem mondtam újat.

• 0

#11 Pianno

Pianno

Törzsvendég

• PipaPipaPipa
  • 1.564 Hozzászólás:
  • Interests:Zene Zene Zene
    Sport

Elküldve: Tegnap, 13:07

Én sem tudom, hogy egy kábel mitől lesz minőségi. Egy idő után körvonalazódott, hogy nálam a tömör kábel a jó irány. Nagyon kevés gyártó van, aki tömör vezetőjű kábeleket (is) gyárt. Az Audioquest például kb. 95% -ban tömör vezetővel dolgozik, néhány olcsóbb kábele készül sodrott vezetőből. Egészen drága kábeleket is volt szerencsém kipróbálni a gyártótól, mégsem találkoztam azzal a hihetetlen dinamikával és levegős hangzással, amit Fapaci kábeleinél tapasztaltam. Nem tudom az okát. A dob dinamikus, a basszus mélyről jön, a cintányér és az akusztikus gitár fémes hangzású. Pont ezt kerestem, évtizedek óta járok koncertekre, nem hittem, hogy otthon is találkozni fogok ezzel a hangzással.

Jelen esetben, ha egy neves gyártó kábeleivel szeretném akár csak megközelíteni ezt a produkciót, sokszázezres, de nem túlzok, ha milliós tételek közelébe kerülnék. Nagyon korrekt Fapacitól, hogy nem gyárt egy típusú kábelből több fajtát. Az általa legjobbnak ítélt szerepel a kínálatban. A neves gyártók annyiban különböznek, hogy ők is megcsinálják az általuk legjobbnak tartott kábelt, viszont ezt beárazzák elérhetetlen szintűre, aztán fokozatosan lebutítva, anyagminőség és szigetelőanyag tekintetében elkészítik az alsóbb kategóriákat, amivel legszívesebben csak a paradicsomot kötözném, mert másra nem jó.

Vannak, akik elvakultan hisznek egy neves gyártó kábeleiben, különböző tesztek és díjak alapján. Így van ez, amikor valaki évtizedek óta rajong egy zenekarért, akik egyszer csak kiadnak egy gyengébb albumot, ugyanúgy elfogadják a rajongók, merthogy tőlük született.

Sokan foglalkoznak önszorgalomból kábelkészítéssel, de ha megnézzük, hogy Fapacinak ebben évtizedes tapasztalatai vannak villamosmérnöki végzettséggel, hangmérnöki gyakorlattal, akkor feltételezem, hogy ért is hozzá J
Ui.: (a fórumtársakéhoz képest fillérekből áll a rendszerem).

A leírásod alapján az ismert- elismert nagy kábelgyártók vehetnek leckét és tanulhatnak Fapaci nagy mestertől :)

Elárulok egy nagy titkot:
Nincs villamosmérnóki végzetségem, de nagyon nem a kábel tömörségén múllik, hogy mennyire jó, vagy mennyire illik a kábel az adott rendszerbe!
  • 0

#12 Polimer78

Polimer78

Lefelé a lejtőn

• PipaPipa
  • 68 Hozzászólás:

Elküldve: Tegnap, 09:45

Fapaci féle termékekre egy szöszenet. Az össze szerelt kábel egységek esztétikusak, minőségi daraboknak néznek ki! Ezért vettem tőle én is kábeleket(a szub kábelt már eladtam). Csakhogy az esztétikának semmilyen hatása nincs a vezető képességre! Nézzük a részegységeket. Mitől lesz egy lengőcsatlakozó hang szempontjából minőségi? Mitől lesz a felhasznált kábel minőségi? Tudjuk, hogy a minőség egyéni ízlés szerinti! Szerinted melyik Fapaci kábel a jobb? Az amelyik a mélyet, amelyik a közepet, netán az amelyik a magasakat emeli ki? Ahányféle fémen keresztül halad át az elektromos áram, annyiféle képen fog változni a jellege! Mindegyik fém hozzáteszi a magáét, vagy éppen elvesz az össz maszlagból. Szinte mindenki más hangot keres, ezért bármilyen kábel szettet is rak össze Laci, mindenki megtalálja a magának tetszőt! Kérdem én (ár és esztétika nélkül), melyik is a minőségi kábel? :) gondolkodik.gif    

Én sem tudom, hogy egy kábel mitől lesz minőségi. Egy idő után körvonalazódott, hogy nálam a tömör kábel a jó irány. Nagyon kevés gyártó van, aki tömör vezetőjű kábeleket (is) gyárt. Az Audioquest például kb. 95% -ban tömör vezetővel dolgozik, néhány olcsóbb kábele készül sodrott vezetőből. Egészen drága kábeleket is volt szerencsém kipróbálni a gyártótól, mégsem találkoztam azzal a hihetetlen dinamikával és levegős hangzással, amit Fapaci kábeleinél tapasztaltam. Nem tudom az okát. A dob dinamikus, a basszus mélyről jön, a cintányér és az akusztikus gitár fémes hangzású. Pont ezt kerestem, évtizedek óta járok koncertekre, nem hittem, hogy otthon is találkozni fogok ezzel a hangzással.

Jelen esetben, ha egy neves gyártó kábeleivel szeretném akár csak megközelíteni ezt a produkciót, sokszázezres, de nem túlzok, ha milliós tételek közelébe kerülnék. Nagyon korrekt Fapacitól, hogy nem gyárt egy típusú kábelből több fajtát. Az általa legjobbnak ítélt szerepel a kínálatban. A neves gyártók annyiban különböznek, hogy ők is megcsinálják az általuk legjobbnak tartott kábelt, viszont ezt beárazzák elérhetetlen szintűre, aztán fokozatosan lebutítva, anyagminőség és szigetelőanyag tekintetében elkészítik az alsóbb kategóriákat, amivel legszívesebben csak a paradicsomot kötözném, mert másra nem jó.

Vannak, akik elvakultan hisznek egy neves gyártó kábeleiben, különböző tesztek és díjak alapján. Így van ez, amikor valaki évtizedek óta rajong egy zenekarért, akik egyszer csak kiadnak egy gyengébb albumot, ugyanúgy elfogadják a rajongók, merthogy tőlük született.

Sokan foglalkoznak önszorgalomból kábelkészítéssel, de ha megnézzük, hogy Fapacinak ebben évtizedes tapasztalatai vannak villamosmérnöki végzettséggel, hangmérnöki gyakorlattal, akkor feltételezem, hogy ért is hozzá J

Ui.: (a fórumtársakéhoz képest fillérekből áll a rendszerem).

• 1

#13 Hifilala

Hifilala

Törzsvendég

• PipaPipaPipa
  • 1.801 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 június 19 - 11:56

A motor pedig nagyon megérzi és meghálálja a minőségi motorolajat, pláne hosszú távon érezhető a jótékony hatása :)

Akkor pontosítok.A jó és jó között nem éreztem a különbséget.Nyílván nem azért vesz az ember egy jó autót,hogy aztán a motorolajon spóroljon.
  • 0

#14 Pianno

Pianno

Törzsvendég

• PipaPipaPipa
  • 1.564 Hozzászólás:
  • Interests:Zene Zene Zene
    Sport

Elküldve: 2017 június 19 - 11:45

Én még nem éreztem a különbséget amikor motorolajat cseréltem,de a kábeleknél hallható.Azért meg ne adjon pénzt az ember amit nem hall,csak azért mert biztos jó lesz a rendszerének.Az van értünk és nem fordítva.

A motor pedig nagyon megérzi és meghálálja a minőségi motorolajat, pláne hosszú távon érezhető a jótékony hatása :)

Szerkesztve Pianno által: 2017 június 19 - 11:46

• 0

#15 Fish

Fish

Hazajáró lélek

• PipaPipaPipaPipaPipa
  • 3.225 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 június 18 - 09:48

az is lehet  :D

• 0

#16 Lemmy9

Lemmy9

Troll :)

• PipaPipaPipaPipaPipa
  • 3.868 Hozzászólás:
  • Nem:Nincs megadva

Elküldve: 2017 június 17 - 21:22

na már 9300 van nála is? gondolkodik.gif :D

9200-ra emlékszem.

Szerkesztve Lemmy9 által: 2017 június 17 - 21:22

• 0

#17 Hifilala

Hifilala

Törzsvendég

• PipaPipaPipa
  • 1.801 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 június 17 - 21:15

na már 9300 van nála is? gondolkodik.gif :D

Mindegy nem,ha úgyse kapcsolja be :)

Szerkesztve Hifilala által: 2017 június 17 - 21:16

• 0

#18 Fish

Fish

Hazajáró lélek

• PipaPipaPipaPipaPipa
  • 3.225 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 június 17 - 19:54

na már 9300 van nála is? gondolkodik.gif  :D

• 0

#19 Cutler

Cutler

Törzsvendég

• PipaPipaPipa
  • 1.604 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 június 17 - 19:43

Rosszul ;), de majd elmondja ő, az elölloholóknak, a bort ivó, de vizet prédikáló nagykövet :) 2x ment, bocsi

• 0

#20 Cutler

Cutler

Törzsvendég

• PipaPipaPipa
  • 1.604 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 június 17 - 19:42

talán epson 8100? valami ilyesmire emlékszem..

Rosszul ;), de majd elmondja ő, az elölloholóknak, a bort ivó, de vizet prédikáló nagykövet :)
  • 0

7 felhasználó olvassa ezt a témát.

6 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó

emer, Fazekas, Spiky03, timcs, Polimer78, mezzo