Ugrás a tartalomhoz

AVX Café

Fotó

Fish mozinappalija

• Please log in to reply
1824 válasz erre a témára

#1 Fish

Fish

Hazajáró lélek

• Regisztrált felhasználó
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • 3.304 Hozzászólás:
  • Nem:Férfi

Elküldve: Tegnap, 12:42

Gratula Fish!
Jól néz ki az egész front oldalad. Egyszer szívesen meghallgatnám.

köszi, csak rajtad áll a dolog  :D

• 1

#2 dhcodoki

dhcodoki

Beköltözött

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.335 Hozzászólás:
  • Interests:Mountain Bike XC

Elküldve: Tegnap, 12:08

Újabb "legendás" méltó taggal bővült a front részem

Gratula Fish!
Jól néz ki az egész front oldalad. Egyszer szívesen meghallgatnám.
  • 1

#3 Fish

Fish

Hazajáró lélek

• PipaPipaPipaPipaPipa
  • 3.304 Hozzászólás:

Elküldve: Tegnap, 09:13

Az Onkyo mély kezelésével is egyetértek némileg. Anno az 5508-nál írtam is, nekem is volt hiányérzetem ezen a téren. Viszont remek nagyszínpados mozit varázsol,rengeteg részlettel,ezért én kiváló választásnak gondolom Fish mozijához.A hangsugárzókkal szerintem jó a balansz,pláne hogy tudjuk, az Onkyo nem egy könnyen "beilleszkedő" típus.

Fish gratula a szub-ért,szerintem király és jól is illik a Revel-ekhez!  :smile32:

Köszi  Fodesz!  amúgy az 5509 nek semmi gondja a mély kezeléssel szerintem. legalább is hasonló a produktum mint a malacnál! A magasba húzás sokkal jobban jellemző az onkyo ra szerintem.. de mivel állítható a reveleknél ,evvel sincs túl sok gond.. :D    

• 0

#4 fodesz

fodesz

Bourbon Blooded

• Moderátor
  • 12.674 Hozzászólás:
  • Interests:H Á Z I M O Z I
    Filmek,zene,
    Design,kert,
    Minden ami fa!
    Vintage industrial,
    Kentucky
    Straight
    Bourbon
    and rye
    Whiskey

Elküldve: Tegnap, 08:42

Szerinem elhelyezés és beállítás kérdése ez inkább.

Egyetértek. Vagyis az akusztika nagyon sokat számít. A sokszögletű helyiségekben ahol sok az üvegfelület,rideg padló stb,,, nem egy hálás dolog belőni a szubot. Vagyis még ha jó helyet talál az ember a ládának és jól beállítja is, az említett dolgok csalódást okozhatnak.Egyébként a laminált padló is ugyanolyan xar felület mint a gipszkarton,vagy greslap. Nálam is a szobában ilyen padló van,de részben a totál vastag szőnyeg lerakása után lett igazán jó a mély a moziban.

Az Onkyo mély kezelésével is egyetértek némileg. Anno az 5508-nál írtam is, nekem is volt hiányérzetem ezen a téren. Viszont remek nagyszínpados mozit varázsol,rengeteg részlettel,ezért én kiváló választásnak gondolom Fish mozijához.A hangsugárzókkal szerintem jó a balansz,pláne hogy tudjuk, az Onkyo nem egy könnyen "beilleszkedő" típus.

Fish gratula a szub-ért,szerintem király és jól is illik a Revel-ekhez!  :smile32:

• 1

#5 komarfamily

komarfamily

Az ellenallas hasztalan

• V.I.P.
  • PipaPipaPipa
  • 1.735 Hozzászólás:
  • Interests:Tenisz, mozi, hifi, utazás...

Elküldve: Tegnap, 07:59

de amíg mások megunt holmijait hurcolod haza (mint Komár Lacink is a turkálóból), addig jobbra - ballra toporgásnak látom a tevékenységedet.

Csak sajnalni tudlak...
  • 1

#6 Fish

Fish

Hazajáró lélek

• PipaPipaPipaPipaPipa
  • 3.304 Hozzászólás:

Elküldve: Tegnap, 06:35

Lacikam csak sajnalni tudlak,amiert ilyen ven irigy oregember lettel,de mit lehet tenni,ez van,te igy oregszel mas meg normalis marad! :-)
  • 3

#7 feherlaci

feherlaci

Törzsvendég

• PipaPipaPipa
  • 1.190 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 július 23 - 23:17

de ugye az ultrának sem gond a 40nm nappalit beszólnia kellő méllyel, a dd12 nagyon jól érzi magát 40nm-en, lehet a 15 is sok lenne már ide.. ezek után csodálkozom amikor nálam fele akkorra szobába 2 meg több 12 vagy 15-s subokat dobálnak be user-ek!  gondolkodik.gif  bár nálam az is igaz ,hogy a performák kb + 2 sub-al felelnek meg néha  :D

Hozd le hozzám, itt megfingatom neked azt az egy szem 12"-os hangszórót! Nézzük csak, neked mit jelent a kellő mély! Emléxel amikor egyszer azt írtad nekem, hogy eltörnéd a kezecskémet, ha feltekerném a szub potméterét? Ami neked megfelelő az nálam valószínűleg éppenhogy elég lenne. Most megint haza vittél egy ZSENIÁLIS valamit, amit most felhájpolsz, majd eladás után elmondod, hogy mi nem klappolt a cuccal. Egyébként nálad hol van 40 m2? A konyhát is hozzászámolod a filmnézős részhez? Nem kellene! hiszen a gipszkarton falon ülsz ami jelentősen visszaveri a mély hangokat! Bontsd el gk a falat és csodálkozz a DD szub képességein! Elmondásod alapján a hatvani srácra emlékeztet a szobád mély jellemzője. Nála is az a szitu, hogy ő is a falon ül és olyan mély kiemelése van, hogy még fapaci is megizzadna, hogyan ölje meg a mély többletet. 2x16 centis mélyközéppel szerelt Trianglékat hallgattam meg itthon. A tulajnál jól szólta, nálam csak sziszegtek és kiabáltak. Nem hiszem, hogy mélyben különb lenne a Performád az én JBL-emnél, de a leírásod igazolja a helyiséged mély kiemelését. Ha ez igaz akkor nálam biztosan megtérdelne a DD12 egymagában, de még a 2 db is esélyes mivel zártak. A 12"-nak meg vannak a korlátai. Hiába raksz mögé százezerwattos erősítőt, egy bizonyos szint felett nem tud kellő mennyiségű levegőt, kellő intenzitással megmozdítani. Ekkor kell egy második, esetleg negyedik (ugye tudjuk, hogy páratlan számú szub nem ajánlott), sőt elhelyezési gondoknál (mert nem mindenhol lehet 4 db szubot letenni) esedékes a méretváltás 15"- 18"-ra, ha valaki mozihangerőt, IMAX-ra hasonlító hangnyomást, esetleg koncert fílingű hangerőt szeretne. Arra kíváncsi leszek, hogy meddig marad nálad ez a doboz, mi lesz a következő és mi lesz a magyarázatod az akkori cserére. Az Onkyo mély kezelése nem a legbrilliánsabb, ezért őszintén csodálkozom, hogy tetszik a jövevény hangja. Neked oda egy Anthem kellene, ami jól megtudná fojtani a mélyeket, de azon is csodálkozom, hogy még nem vettél, annak ellenére, hogy hajnalokig hallgattad a hangjukat a DC-ben. Azon meg végképp lehaltam amikor az Onkyo-t hazavitted. Hát hol maradt el (Lepsénynél még meg volt") a Sanyi iránti kötődésed?

Én nem tudok/akarok a legújabb kütyüdhöz gratulálni. Nem irigységből, hanem mert minek? Nemsokára ez is megy mint a többi. Ha azt látnám, hogy mindig új autót veszel, esetleg kapnál egy felfelé ujjat, de amíg mások megunt holmijait hurcolod haza (mint Komár Lacink is a turkálóból), addig jobbra - ballra toporgásnak látom a tevékenységedet.        

• -2

#8 Tonyka

Tonyka

Őslakos

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 5.374 Hozzászólás:
  • Interests:Fényképezés, utazás, body, házimozi.

Elküldve: 2017 július 23 - 17:44

Nicsak mi van itt, gratula a kockához!

• 1

#9 Fish

Fish

Hazajáró lélek

• PipaPipaPipaPipaPipa
  • 3.304 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 július 23 - 17:25

Komoly szubot szereztél grat. :smile32: , de színben is telitalálat, a fotók alapján legalábbis szinte egy szín a frontokkal.

köszi, teljesen egy szín ,többek között ezért is ugrottam rá

• 0

#10 thxfan

thxfan

Törzsvendég

• PipaPipaPipa
  • 1.616 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 július 23 - 16:21

Komoly szubot szereztél grat. :smile32: , de színben is telitalálat, a fotók alapján legalábbis szinte egy szín a frontokkal.

• 1

#11 Fish

Fish

Hazajáró lélek

• PipaPipaPipaPipaPipa
  • 3.304 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 július 23 - 16:20

Nem tudom elorebb huzni,probaltam irto faszul nez ki..sajnos ez egy igen nagy kompromisszum nalam, ez van,ezt kell szeressem! :-)
  • 0

#12 Fish

Fish

Hazajáró lélek

• PipaPipaPipaPipaPipa
  • 3.304 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 július 23 - 16:18

A 18 nem volt jo es ebben nem azt kell erteni,hogy sok volt ,hanem epp ellenkezoleg nem tudta magat igazan megmutatni,egy ultra sokkal jobb produkciot mutatott ugyanabban a kozegben! Ezert is memt, lehet ezt beallitasra fogni vagy benasagra de akkor sem volt jo..minden szoba mas,ott a 15 lehet tokeletes mert minden klappol es meg ugy is ,hogy kisebb ter mint az enyem..bar lehet egy 10 vagy 12 meg jobb lenne ott is! Kitudja, ki kell probalni:-)
  • 0

#13 Cutler

Cutler

Törzsvendég

• PipaPipaPipa
  • 1.661 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 július 23 - 16:10

bizony, akkor az nagy dilemma volt és csalódás, de ugye az ultrának sem gond a 40nm nappalit beszólnia kellő méllyel, így azt gondolom hogy dd18 inkább 2-3x ekkorra szobába ajánlott ,szóval nem rossz az ,csak nem szabad pici szobába berakni kell neki a megfelelő tér.. a dd12 nagyon jól érzi magát 40nm-en, lehet a 15 is sok lenne már ide.. ezek után csodálkozom amikor nálam fele akkorra szobába 2 meg több 12 vagy 15-s subokat dobálnak be user-ek! gondolkodik.gif bár nálam az is igaz ,hogy a performák kb + 2 sub-al felelnek meg néha :D

Ha, a te 40m2-edre sok lenne egy DD15, akkor Tonyka nemrég, hogy hallhatott jónak egy ilyet, egy jóval kisebb moziban?
Szerinem elhelyezés és beállítás kérdése ez inkább. Nálad is más lenne minden, ha előbbre lenne a hallgatási pozíció, nem rátolva a falra ;)
Persze megértem azt is, ha ez számodra fix pont.

Szerkesztve Cutler által: 2017 július 23 - 16:10

• 1

#14 Hifilala

Hifilala

Törzsvendég

• PipaPipaPipa
  • 1.870 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 július 23 - 15:38

bizony, akkor az nagy dilemma volt és csalódás, de ugye az ultrának sem gond a 40nm nappalit beszólnia kellő méllyel, így azt gondolom hogy dd18 inkább 2-3x ekkorra szobába ajánlott ,szóval nem rossz az ,csak nem szabad pici szobába berakni kell neki a megfelelő tér.. a dd12 nagyon jól érzi magát 40nm-en, lehet a 15 is sok lenne már ide.. ezek után csodálkozom amikor nálam fele akkorra szobába 2 meg több 12 vagy 15-s subokat dobálnak be user-ek!  gondolkodik.gif  bár nálam az is igaz ,hogy a performák kb + 2 sub-al felelnek meg néha  :D

Biztos hogy nem rossz,de ahogy írtad hatalmas tér kell neki hogy kifussa magát.Ráadásul egy kisebb membránt könnyebb mozgatni is.Akkor ez megint egy jó döntés volt. 36_1_11.gif

• 1

#15 Fish

Fish

Hazajáró lélek

• PipaPipaPipaPipaPipa
  • 3.304 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 július 23 - 15:32

Akkor itt is bebizonyosodott,hogy a nagyobb nem mindig több vagy jobb! :tutiok:

bizony, akkor az nagy dilemma volt és csalódás, de ugye az ultrának sem gond a 40nm nappalit beszólnia kellő méllyel, így azt gondolom hogy dd18 inkább 2-3x ekkorra szobába ajánlott ,szóval nem rossz az ,csak nem szabad pici szobába berakni kell neki a megfelelő tér.. a dd12 nagyon jól érzi magát 40nm-en, lehet a 15 is sok lenne már ide.. ezek után csodálkozom amikor nálam fele akkorra szobába 2 meg több 12 vagy 15-s subokat dobálnak be user-ek!  gondolkodik.gif  bár nálam az is igaz ,hogy a performák kb + 2 sub-al felelnek meg néha  :D

• 0

#16 Hifilala

Hifilala

Törzsvendég

• PipaPipaPipa
  • 1.870 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 július 23 - 15:26

Köszi! 

be is toltam, és rutinosan be is kötöttem. majd mértem vele .. hogy miben más.. 2x annyiba kerül, sztem ez már elég sok mindent elmond( bár a dd18 nálam nem volt jobb az ultránál) .. a bemérő rendszere nagyon komoly..  mélyebbre megy ez az első filmrészletnél már hallható, 99 es hangerőből 25 re állítja magát alapból ,ebből majd hogy le kell venni nemhogy feltekerni.. komolyabb vaskosabb mélyekkel kényezteti a felhasználót és sokkal pontosabb,precízebb sztem gyorsabb is ,erősebb bár nem sokkal ,de még is valahogy érezteti azt ,hogy felső ligás láda... röviden: . kib....tt jó!  :D

Akkor itt is bebizonyosodott,hogy a nagyobb nem mindig több vagy jobb! :tutiok:

• 1

#17 Fish

Fish

Hazajáró lélek

• PipaPipaPipaPipaPipa
  • 3.304 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 július 23 - 15:26

na zenéltem is kicsit vele, mármint sokcsatornán ,háát odabaxx... gondoltam,hogy a dd12 jó cucc, bár a 18-as után félve hoztam haza, de nagyon jó vásárt csináltam vele..  első látásra,megijedtem mert pici, szemre kisebb az ultránál, mármint membránra ugyanakkora de a doboz kisebbnek tűnik, bár nehezebb 8kg al  ,de úgy voltam vele, hogy még sem kellene leváltani az ultrát.. persze azóta már nagyon örülök :D és persze ebből sem kell 2, lazán ,erőlködés nélkül szólja be a szobát(40nm).. nem kihívás neki! :smile32:   

• 0

#18 Fish

Fish

Hazajáró lélek

• PipaPipaPipaPipaPipa
  • 3.304 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 július 23 - 14:23

36_1_11.gif

Örülök neki!

leborulok.gif

• 0

#19 Csutka

Csutka

Törzsvendég

• PipaPipaPipa
  • 1.762 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 július 23 - 14:20

Köszi! 

be is toltam, és rutinosan be is kötöttem. majd mértem vele .. hogy miben más.. 2x annyiba kerül, sztem ez már elég sok mindent elmond( bár a dd18 nálam nem volt jobb az ultránál) .. a bemérő rendszere nagyon komoly..  mélyebbre megy ez az első filmrészletnél már hallható, 99 es hangerőből 25 re állítja magát alapból ,ebből majd hogy le kell venni nemhogy feltekerni.. komolyabb vaskosabb mélyekkel kényezteti a felhasználót és sokkal pontosabb,precízebb sztem gyorsabb is ,erősebb bár nem sokkal ,de még is valahogy érezteti azt ,hogy felső ligás láda... röviden: . kib....tt jó!  :D

36_1_11.gif

Örülök neki!

• 1

#20 Fish

Fish

Hazajáró lélek

• PipaPipaPipaPipaPipa
  • 3.304 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 július 23 - 14:10

Gratulálok.Jöhet majd a beszámoló,hogy mennyiben más mint az Ultra?

Köszi! 

• 1

0 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 0 vendég, 0 anonim felhasználó