Ugrás a tartalomhoz

AVX Café

Fotó

Fish mozinappalija

• Please log in to reply
2046 válasz erre a témára

#1 paler

paler

Fórumlakó

• Regisztrált felhasználó
  • PipaPipa
  • 811 Hozzászólás:
  • Nem:Férfi

Elküldve: 2017 október 16 - 19:01

?

Benéztem valamit  :D

• 0

#2 Hiccusz

Hiccusz

Törzsvendég

• PipaPipaPipa
  • 1.545 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 október 16 - 18:47

Törölve

?

• 0

#3 paler

paler

Fórumlakó

• PipaPipa
  • 811 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 október 16 - 17:10

Törölve

Szerkesztve paler által: 2017 október 16 - 17:11

• 0

#4 szepi0808

szepi0808

Beköltözött

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.122 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 október 15 - 17:36

http://www.avx.hu/fo...reamcinema-ban/

Ha lesz időd rá, itt láthatsz 20millás Barco-t, bár szürkét nem nagyon ;)

A lézerrel kíváncsi lennék mit tud a barco, de 5x jobb úgy sem lesz, mint a lézer Sony. A lézer Sony-t sem sokan engedhetik meg maguknak, de ezt a lézer barco-t meg végképp :)

• 0

#5 Cutler

Cutler

Törzsvendég

• PipaPipaPipa
  • 1.787 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 október 15 - 14:14

Én is láttam már 20 misis barco-t, de mikor jött a szürke a fekete helyett, rögöt ki is ábrándultam belőle. Számomra a natív kontraszt hiánya illúzió romboló és elveszti a varázsát a vetítés.

http://www.avx.hu/fo...reamcinema-ban/

Ha lesz időd rá, itt láthatsz 20millás Barco-t, bár szürkét nem nagyon ;)

• 0

#6 Fish

Fish

Hazajáró lélek

• PipaPipaPipaPipaPipa
  • 3.432 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 október 14 - 21:43

Pl. a Heos, mert anélkül nem lehet élni és most ez a trendi...

az van a 7703 ban is.. használtam is..

• 0

#7 ldg81

ldg81

Lefelé a lejtőn

• PipaPipa
  • 82 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 október 14 - 09:23

Max ilyen HDMI 2.0a helyett 2.0b lesz benne... (csak tipp) :) 

• 0

#8 thxfan

thxfan

Törzsvendég

• PipaPipaPipa
  • 1.805 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 október 14 - 07:57

De tudasban van valami difi? Mert csak feluletesen nezten ,de nem latok semmit..ertelmetlen..

Pl. a Heos, mert anélkül nem lehet élni és most ez a trendi...

Szerkesztve thxfan által: 2017 október 14 - 07:58

• 0

#9 Tonyka

Tonyka

Őslakos

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 5.645 Hozzászólás:
  • Interests:Fényképezés, utazás, body, házimozi.

Elküldve: 2017 október 14 - 07:30

De tudasban van valami difi? Mert csak feluletesen nezten ,de nem latok semmit..ertelmetlen..

Nem néztem meg, egy két szoftveres dolog szokott lenni, néha hardveres is, néha..............

• 0

#10 Fish

Fish

Hazajáró lélek

• PipaPipaPipaPipaPipa
  • 3.432 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 október 14 - 07:28

• 0

#11 Tonyka

Tonyka

Őslakos

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 5.645 Hozzászólás:
  • Interests:Fényképezés, utazás, body, házimozi.

Elküldve: 2017 október 14 - 06:11

bazz ezt most nem is értem, most jött ki a 7703 ,a logikus a 8803 lett volna ,,erre:  gondolkodik.gif

http://www.us.marant...roductId=AV7704

ki érti ezt? gondolkodik.gif

7703 ugyanez. nem is értem

http://www.hifipiac....unkciokkal.html

A kommersz gyártóknál megszokott az évenkénti modellfrissítés. Szóval ezen ne csodálkozz, ez is csak a szokásos. Ez alól náluk csak a zászlóshajó kivétel, a 8802-8802A húzza már egy ideje. A két gép is tulajdonképpen full ua, csak a HDCP2.2 érkezett az A-ba. 

• 0

#12 Fish

Fish

Hazajáró lélek

• PipaPipaPipaPipaPipa
  • 3.432 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 október 13 - 22:40

bazz ezt most nem is értem, most jött ki a 7703 ,a logikus a 8803 lett volna ,,erre:  gondolkodik.gif

http://www.us.marant...roductId=AV7704

ki érti ezt? gondolkodik.gif

7703 ugyanez. nem is értem

http://www.hifipiac....unkciokkal.html

Szerkesztve Fish által: 2017 október 13 - 22:43

• 0

#13 Cutler

Cutler

Törzsvendég

• PipaPipaPipa
  • 1.787 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 október 09 - 23:47

Majdnem. Típusban alulról a 2., modellben a 3. (Orion, Orion CinemaScope, Optix, Optix CinemaScope, Medea, Balder, Balder CinemaScope, Loki, Loki CinemaScope, Wodan, Athena, Zeus, Prometheus, Thor). Csak Magyarországon megengedték, hogy a belépő a Quantum legyen, tehát így nézve a 4. :-)

Barco honlapján már nincs az Optix, csak a CinemaScope verzió. Ezért írtam 3.-nak :)
  • 0

#14 Hiccusz

Hiccusz

Törzsvendég

• PipaPipaPipa
  • 1.545 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 október 09 - 21:34

Hát az nem a 20 milliós kategóriája volt a Barco-nak ;)
Amit te láttál az az 1chip-es Barco Optix Cinemascope volt, ami 13 vetítőt felvonultató termékskálájukon, a dobogó alsó fokára állhatna csak. Természetesen hátulról :)

Majdnem. Típusban alulról a 2., modellben a 3. (Orion, Orion CinemaScope, Optix, Optix CinemaScope, Medea, Balder, Balder CinemaScope, Loki, Loki CinemaScope, Wodan, Athena, Zeus, Prometheus, Thor). Csak Magyarországon megengedték, hogy a belépő a Quantum legyen, tehát így nézve a 4. :-)

Szerkesztve Hiccusz által: 2017 október 09 - 21:34

• 0

#15 Cutler

Cutler

Törzsvendég

• PipaPipaPipa
  • 1.787 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 október 09 - 20:54

A kiállításon tavaly előtt milyen barco volt és mennyibe került?

Hát az nem a 20 milliós kategóriája volt a Barco-nak ;)
Amit te láttál az az 1chip-es Barco Optix Cinemascope volt, ami 13 vetítőt felvonultató termékskálájukon, a dobogó alsó fokára állhatna csak. Természetesen hátulról :)

Szerkesztve Cutler által: 2017 október 09 - 20:55

• 0

#16 Fish

Fish

Hazajáró lélek

• PipaPipaPipaPipaPipa
  • 3.432 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 október 09 - 13:41

Ha nem szamitana a penz en siman vennek egy lumist,szo nelkul:-) de hat etetnem kell a gyereket is,szoval :-)
  • 0

#17 nemtomm

nemtomm

Törzsvendég

• PipaPipaPipa
  • 1.590 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 október 09 - 13:28

Én is láttam már 20 misis barco-t, de mikor jött a szürke a fekete helyett, rögöt ki is ábrándultam belőle. Számomra a natív kontraszt hiánya illúzió romboló és elveszti a varázsát a vetítés.

Bármennyire is szürke lenne az a fekete szívesen látnám itthon azt a Barco vetítőt.....eléldegélnék vele azt hiszem jó hosszú ideig.... 36_1_11.gif

• 0

#18 szepi0808

szepi0808

Beköltözött

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.122 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 október 09 - 12:18

Elárulod melyik Barco-t láttad és hol? Mert itthon nem nagyon lehet ilyesmit látni.
Az ISE-n látott Barco-k: Balder,Loki, Wodan vetítőkön nem nagyon lehetett felfedezni szürkét, a fekete helyett ;)

A kiállításon tavaly előtt milyen barco volt és mennyibe került?

• 0

#19 Cutler

Cutler

Törzsvendég

• PipaPipaPipa
  • 1.787 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 október 09 - 10:06

Elárulod melyik Barco-t láttad és hol? Mert itthon nem nagyon lehet ilyesmit látni.
Az ISE-n látott Barco-k: Balder,Loki, Wodan vetítőkön nem nagyon lehetett felfedezni szürkét, a fekete helyett ;)
  • 0

#20 gyulaipal

gyulaipal

Fórumlakó

• PipaPipa
  • 726 Hozzászólás:
  • Interests:házimozi, csillagászat, optika, zene

Elküldve: 2017 október 09 - 10:04

Mindenki más paraméterek alapján ítéli meg a képet illetve a projektort. Vannak akiknek a feketeszint a lényeg, nekik jobb egy LCD gép. 

A "szakemberek" (és itt most nem csak a valódi szakemberekre gondolok, hanem azokra is, akiknek tényleg sok személyes tapasztalatuk van különböző projektorokkal) szóval ezek az emberkék tipikusan más paraméterek alapján ítélnek. Nekik nem az a lényeg, hogy mi van a vásznon amikor semmi nincs rajta, hanem inkább az számít nekik, hogy milyen a kép, amikor VAN valami a vásznon. A feketeszint egy fontos paraméter mindenkinek, de vannak még fontosabb paraméterek. Pl. a kép élessége, a lencse fényszórása, a pici részletek kontrasztja vagy a színhűség szerintem többet számít, mint a feketeszint (feltéve, hogy azért  elfogadható az on-off kontraszt, mert ha viszont bármelyik paraméter egy minimum szint alá esik, akkor megette a fene az egészet).

Az átlagos házimozis simán hajlandó "beáldozni" pl. az MTF függvény nagyfrekvenciás tartományát a jobb feketeszint kedvéért, hiszen a feketeszint könnyen látható és értelmezhető dolog, a szomszéd is azonnal látja, hogy milyen király a fekete a vásznon. Nyilván mindenkit zavar, ha szürke a fekete. De ha elég ideig néz az ember projektorok által vetített képet, egy idő után rájön, hogy pl. egy adott gépnek hiába van jó feketéje, mégis hiányzik valami a képből. És egy másik gép pedig nem vetít olyan feketét, mégis döbbenetesen jónak érezzük a képét.

Mindenkinek más paramétereket néz a szeme, az ízlésünk is változik ahogy telnek az évek és gyűjtjük a tapasztalatokat. Ez szerintem természetes. Vegyen mindenki olyan projektort ami neki tetszik és ha majd eljön a pillanat, hogy már nem tetszik annyira, akkor le lehet cserélni. 

De az biztos, hogy az Epson 9300 egy jó gép, főleg annyiért amennyiért adják, a legtöbben életük végéig elégedetten moziznánk vele. De azért nem a csúcskategória. 

• 0

0 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 0 vendég, 0 anonim felhasználó