Ugrás a tartalomhoz

AVX Café

Fotó

Szepi mozi-demószobája Dolby Atmos, DTS:X 7.2.4

• Please log in to reply
1270 válasz erre a témára

#1 szepi0808

szepi0808

Beköltözött

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.194 Hozzászólás:
  • Nem:Férfi

Elküldve: 2017 december 10 - 17:48

Ez matt jobban bejön itt a moziszobában :)

• 0

#2 szepi0808

szepi0808

Beköltözött

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.194 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 december 10 - 17:47

Sisakok jelenleg. Karácsonyra várok mèg 4db.-ot tank, shore, atat driver, Poe xwing.

Szerkesztve szepi0808 által: 2017 december 10 - 17:52

• 1

#3 Hiccusz

Hiccusz

Törzsvendég

• Regisztrált felhasználó
  • PipaPipaPipa
  • 1.674 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 december 08 - 23:07

Érdekesen alakulnak a dolgok. Már napok óta a sub beállításokkal foglalkozok (persze, mikor van rá időm).

Érdekes, mert érdekes eredmény született. 1-et jobbat betudok állítani, gondolok itt a freki átvitelre, kevesebb a kioltás és az elnyelés és, ami a legérdekesebb, hogy hangnyomásban sem kapok kettővel többet. Már tényleg kipróbáltam mindent, és nem akartam belátni, de kénytelen vagyok, hogy ez az egy brutál nagy SB16 elég ide és kettő nem ad többet.

Az SB13-ból még jó volt kettő, de most az 1 SB16 nyújt annyit, hogy nem ad hozzá a másik. Tényleg nem tudom, hogy ez hogy történhetett meg. Jalso barátommal arra a következtetésre jutottunk, hogy ettől nagyobb hangnyomás már nem fér be ide a szobába, talán. gondolkodik.gif

Abban a felállásban, ahogy most nálad le vannak téve, ez teljesen érthető és normális. Ha nagyobb hangnyomás szintet szeretnél elérni 2 szubbal, mint 1-gyel, kizárólag egy dolgot tehetsz csak. Egymás mellé (vagy fölé) tenni őket! De 1 db-bal is el tudod ezt érni, csak tedd be azt az egyet a sarokba! 

• 0

#4 szepi0808

szepi0808

Beköltözött

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.194 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 december 08 - 19:14

Megyek, de mielőtt valaki túlgondolná, csak baráti látogatás lesz, nem kezdtem el akusztikai mérésekkel foglalkozni, és paneleket sem fogok gyártani. ;) :)

Csak az utózengésre vagyok kíváncsi a basszcsapdák miatt és finomhangolni szeretném a mély hangok frekvenciamenetét a jó mikrofonnal.

Szerkesztve szepi0808 által: 2017 december 08 - 19:14

• 0

#5 dhcodoki

dhcodoki

Beköltözött

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.514 Hozzászólás:
  • Interests:Mountain Bike XC

Elküldve: 2017 december 08 - 19:09

Végül is nincs gond, mert meg marad egy csomó pénzem ha egyel is jó :D csak furcsállottam a dolgot. Ezek szerint elérkeztem ahhoz, hogy 1 nagy és jó is elég lehet nekem :)

De akkor nem tudsz nagy területet jól lefedni. Bár lehet nem is szándékozol.
  • 0

#6 nadtom

nadtom

Fórumlakó

• PipaPipa
  • 561 Hozzászólás:
  • Interests:Mozi, Zene, Túramotorozás

Elküldve: 2017 december 08 - 18:34

Laci, annyira vágom már a témát és van hangnyomás mérőm is, amivel végig tudom nézni a frekiket és a fázist, tehát mindent majdnem tökéletesre be tudok állítani. A procinak nem is engedem, hogy belebarmoljon ezekbe a beállításokba, ezeket csak manuálisan korrigálom. Majd Jön Nadtom és a finomhangolásokat megcsináljuk a pontos mikrofonjával és rew-el, de nagyjából jónak kellene lenni és már milliószor megcsináltam itthon is mindent, de most feladtam, kettő nem tud több lenni, mint egy és ezt legfőbb képen a hangnyomásra értem. Tehát úgy képzeld el, hogy egy lövés semmivel nem üt meg jobban, ha lekapcsolom a másik subot. De ez sem tényszerű így, mert 1 subnak a fekiátvitele a szoba miatt nem ugyan, mint kettőnek, ezért úgy csináltam, hogy a legjobb beállítás 1 subbal preset 1, legjobb beállítás 2 subbal preset 2 és még a hangnyomást is egyformára állítottam, de kettővel már nem is tudom növelni, ami megint csak hihetetlen. Ezért is tűnik úgy, hogy ide nem fér be több, amibe persze nem vagyok biztos, csak úgy tűnik.

Megyek, de mielőtt valaki túlgondolná, csak baráti látogatás lesz, nem kezdtem el akusztikai mérésekkel foglalkozni, és paneleket sem fogok gyártani. ;) :)
  • 0

#7 szepi0808

szepi0808

Beköltözött

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.194 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 december 08 - 15:35

Végül is nincs gond, mert meg marad egy csomó pénzem ha egyel is jó :D csak furcsállottam a dolgot. Ezek szerint elérkeztem ahhoz, hogy 1 nagy és jó is elég lehet nekem :)

• 0

#8 szepi0808

szepi0808

Beköltözött

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.194 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 december 08 - 15:32

Na, ha kérhetem :smile53:

• 0

#9 dhcodoki

dhcodoki

Beköltözött

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.514 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 december 08 - 15:30

Borzasztóan végletekben gondolkodsz, bár tudjuk, hogy a cél érdekében képes lennél akár meg is fulladni egy szobában. Engem nem érdekel az, hogy a szobában van a koordináta rendszer szerint egy X pont, ahol az orrnyergemnek pont azon a helyen kell lennie. Engem az érdekel, hogy a lehető legnagyobb területen legyen jó vagy elfogadható a hang. Lacinál is  a DC-ben is két sor ülés van melyik ülésre állítanád be a legjobb pontot? Sőt ahogy sétálsz a szobákban, lépésenként akár jelentősen is változik a hang. Iván az arasz elvén kiszámolta, hogy ha két arasszal előbbre hajolok, akkor ott jónak vagy jobbnak kell lennie a hangnak. Előbbre hajoltam, mást hallottam, visszadőltem. A továbbiakban nem rágódtam rajta, nem váltottam vele 73 levelet, azóta nem érdekelt a téma.

Amíg nem ismersz valamit\valakit kellő mélységben, ne alkoss véleményt, mert nevetség tárgya lehetsz.

A légmentes szigeteléssel kapcsolatban leírtam az érveim. De újra megteszem.
A moziszobát azért építettem, mert párom és én is szeretjük a mozifilmeket. A munkám miatt az életvitelünk eltér a megszokottól, s vannak esetek, mikor éjfél környékén egyedül ülök neki egy-egy mozinak, miközben párom alszik a hálóban. Ez miatt (illetve gondolva a családos jövőre) elengedhetetlennek tartottam a tökéletes hanggátlást. Ehhez pedig, bármennyire is furcsállod, légmentes szigetelést volt szükséges alkalmaznom. Mivel nem vagyunk azok, akik egy egész napot képesek eltölteni a vászon előtt, max. 2 filmet nézünk meg egymás után, azt is 5-10 perces szünettel, feleslegesnek tartottam a hővisszanyerős szellőztető berendezést. Ha a múltkori javaslatom miatt ébredt fel benned újra a troll szelleme, akkor gondold át érvelésed. Egy kilincslyuk, egy beltéri ajtórés betömése mennyivel rontja egy szellőztetés mentes szoba levegőjének minőségét???

Hiccusz-tól és Fapaci-tól is azt kértem, hogy a négy fotel közül a két középsőre helyezzük a hangsúlyt. Illetve megnéztük, hogy mi van abban az esetben, ha a négy fotel helyett, csak hármat tennék be. Tehát a jelenlegi elrendezés esetén, a két középső fotel között is mértünk. Ezek figyelembe vételével segítettek és találtak. De ha nagyon belendültél, menjünk át az offtopikba, vagy az enyémbe, ne szemeteljük tele Szepi topikját.

Bocs Szepi!
  • 0

#10 szepi0808

szepi0808

Beköltözött

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.194 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 december 08 - 14:53

Borzasztóan végletekben gondolkodsz, bár tudjuk, hogy a cél érdekében képes lennél akár meg is fulladni egy szobában. Engem nem érdekel az, hogy a szobában van a koordináta rendszer szerint egy X pont, ahol az orrnyergemnek pont azon a helyen kell lennie. Engem az érdekel, hogy a lehető legnagyobb területen legyen jó vagy elfogadható a hang. Lacinál is  a DC-ben is két sor ülés van melyik ülésre állítanád be a legjobb pontot? Sőt ahogy sétálsz a szobákban, lépésenként akár jelentősen is változik a hang. Iván az arasz elvén kiszámolta, hogy ha két arasszal előbbre hajolok, akkor ott jónak vagy jobbnak kell lennie a hangnak. Előbbre hajoltam, mást hallottam, visszadőltem. A továbbiakban nem rágódtam rajta, nem váltottam vele 73 levelet, azóta nem érdekelt a téma.   

Az első három sorra van beállítva, annak is a közepére, ahol legtöbbet ülök.

• 0

#11 szepi0808

szepi0808

Beköltözött

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.194 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 december 08 - 14:50

Én Hiccusz és Fapaci segítségével találtam meg az ideális helyet. Ők szimulátorral és számításokkal tippelték meg a tutit otthonról. Majd Fapaci ittjártakor elkezdtük a tologatást és a helyszíni mérésekből kiderült, hogy centiméterre pontosan ott jó, ahova javasolták elsőre. Lehet érdemes lenne neked is szimulátorozni, számolgatni, s az alapján elrendezni minkettőt. Írtad, hogy millió helyet kipróbáltál, de egy ilyen számítás talán hozhat újat, elvégre centiméterekről van szó.

Van ilyen progim, ezen is túl vagyok :)

• 0

#12 feherlaci

feherlaci

Törzsvendég

• PipaPipaPipa
  • 1.363 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 december 08 - 14:41

Én Hiccusz és Fapaci segítségével találtam meg az ideális helyet. Ők szimulátorral és számításokkal tippelték meg a tutit otthonról. Majd Fapaci ittjártakor elkezdtük a tologatást és a helyszíni mérésekből kiderült, hogy centiméterre pontosan ott jó, ahova javasolták elsőre. Lehet érdemes lenne neked is szimulátorozni, számolgatni, s az alapján elrendezni minkettőt. Írtad, hogy millió helyet kipróbáltál, de egy ilyen számítás talán hozhat újat, elvégre centiméterekről van szó.

• 0

#13 dhcodoki

dhcodoki

Beköltözött

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.514 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 december 08 - 14:29

Szerkesztve dhcodoki által: 2017 december 08 - 14:30

• 0

#14 szepi0808

szepi0808

Beköltözött

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.194 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 december 08 - 13:15

Esetleg próbáltad egymás mellé tenni a két subot? Ez így olyan lenne, mintha egy subod lenne két hangszóróval. Nyílván nem lesz annyira homogén a mélyhang a hallgatási pozíció széles körében, inkább kisebb területre összpontosul, de egy próbát szerintem megér. Nálam így vált be a két sub amíg a Pioneer erősítőm volt. A Yamahával még nem volt időm kipróbálni, de szerintem annál is hasonló lesz az eredmény.

Ezt a SB13-kal megcsináltam, sőt millió egy helyet kipróbáltam, de semmi javulás nem volt. Nem tudjátok ti hány 100 órát töltöttem én el a subok basztatásával az elmúlt években :D

• 0

#15 Altezza

Altezza

Lefelé a lejtőn

• PipaPipa
  • 58 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 december 08 - 13:11

Esetleg próbáltad egymás mellé tenni a két subot? Ez így olyan lenne, mintha egy subod lenne két hangszóróval. Nyílván nem lesz annyira homogén a mélyhang a hallgatási pozíció széles körében, inkább kisebb területre összpontosul, de egy próbát szerintem megér. Nálam így vált be a két sub amíg a Pioneer erősítőm volt. A Yamahával még nem volt időm kipróbálni, de szerintem annál is hasonló lesz az eredmény.

• 0

#16 szepi0808

szepi0808

Beköltözött

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.194 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 december 08 - 13:02

A beépített butított szoftver és a 100 Ft-os mikrofon ezt nem tudja jól megoldani. Lehet nálad is az a szitu, hogy a szoftver nem tudja összefésülni a két szubot, ezért nem tetszik a kapott hang. Próbáld meg úgy is, hogy csak egy szubról tud a procid. 

Laci, annyira vágom már a témát és van hangnyomás mérőm is, amivel végig tudom nézni a frekiket és a fázist, tehát mindent majdnem tökéletesre be tudok állítani. A procinak nem is engedem, hogy belebarmoljon ezekbe a beállításokba, ezeket csak manuálisan korrigálom. Majd Jön Nadtom és a finomhangolásokat megcsináljuk a pontos mikrofonjával és rew-el, de nagyjából jónak kellene lenni és már milliószor megcsináltam itthon is mindent, de most feladtam, kettő nem tud több lenni, mint egy és ezt legfőbb képen a hangnyomásra értem. Tehát úgy képzeld el, hogy egy lövés semmivel nem üt meg jobban, ha lekapcsolom a másik subot. De ez sem tényszerű így, mert 1 subnak a fekiátvitele a szoba miatt nem ugyan, mint kettőnek, ezért úgy csináltam, hogy a legjobb beállítás 1 subbal preset 1, legjobb beállítás 2 subbal preset 2 és még a hangnyomást is egyformára állítottam, de kettővel már nem is tudom növelni, ami megint csak hihetetlen. Ezért is tűnik úgy, hogy ide nem fér be több, amibe persze nem vagyok biztos, csak úgy tűnik.

• 0

#17 feherlaci

feherlaci

Törzsvendég

• PipaPipaPipa
  • 1.363 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 december 08 - 12:28

Jalso barátommal arra a következtetésre jutottunk, hogy ettől nagyobb hangnyomás már nem fér be ide a szobába, talán. gondolkodik.gif

Nincs olyan, hogy ettől nagyobb hangnyomás, már nem fér be! :) 

Kb. 1 hónapja járt nálam egy 710-es Onkyo, jóval előtte meg egy Anthem 1120. Mindkettő csupán 1 db szubot kezel. Az 5010 4 db szubot is képes lenne kezelni, de még kettőt sem tud normálisan. Erre a 710-es Onkyo után jöttem rá. Ha az 5010 + audyssey 2 db szubról tud, puhítja és fázisban is eltolja a szubok működését. A fázis eltérések miatt (amik gyakorlatilag semmivel nincsenek összhangban), a szubok tele szemetelik a szobát nem meghatározható, de állandóan jelen lévő hang nyomással. Ha az 5010 csak 1 db szubról tud, letisztul a szoba, nincs idegesítő hangnyomás, a szub(ok) dinamikusabban dolgoznak. A Pro-ra lennék kíváncsi, hogy az hogyan tudná összehozni a 2 db szubot, arra meg végképp, hogy 4 db-ot hogyan fésülne össze + a hangsugárzókkal. A beépített butított szoftver és a 100 Ft-os mikrofon ezt nem tudja jól megoldani. Lehet nálad is az a szitu, hogy a szoftver nem tudja összefésülni a két szubot, ezért nem tetszik a kapott hang. Próbáld meg úgy is, hogy csak egy szubról tud a procid. 

Egyébként megőrüléskor, sosincs elegendő, hangerő(hangnyomás). Nálad elég nagy a légtér, a könnyű szerkezet átereszti a hangot, a körülötted lévő hangelnyelők eszik a teljesítményt, a szubok zártak, ezért nem hiszem, hogy túl nagy lenne a hangnyomás.  

• 0

#18 dhcodoki

dhcodoki

Beköltözött

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.514 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 december 08 - 12:12

Jalso barátommal arra a következtetésre jutottunk, hogy ettől nagyobb hangnyomás már nem fér be ide a szobába, talán. gondolkodik.gif

Ez azért fura lenne, nem?? 

• 0

#19 szepi0808

szepi0808

Beköltözött

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.194 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 december 08 - 11:14

Érdekesen alakulnak a dolgok. Már napok óta a sub beállításokkal foglalkozok (persze, mikor van rá időm).

Érdekes, mert érdekes eredmény született. 1-et jobbat betudok állítani, gondolok itt a freki átvitelre, kevesebb a kioltás és az elnyelés és, ami a legérdekesebb, hogy hangnyomásban sem kapok kettővel többet. Már tényleg kipróbáltam mindent, és nem akartam belátni, de kénytelen vagyok, hogy ez az egy brutál nagy SB16 elég ide és kettő nem ad többet.

Az SB13-ból még jó volt kettő, de most az 1 SB16 nyújt annyit, hogy nem ad hozzá a másik. Tényleg nem tudom, hogy ez hogy történhetett meg. Jalso barátommal arra a következtetésre jutottunk, hogy ettől nagyobb hangnyomás már nem fér be ide a szobába, talán. gondolkodik.gif

• 0

#20 szepi0808

szepi0808

Beköltözött

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.194 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 november 30 - 10:57

Benéztem bocsi  36_1_11.gif

Ahogy megnézem az SB13 utóda, app irányítással, meg egy kis plusz erővel.

• 0

0 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 0 vendég, 0 anonim felhasználó