Ugrás a tartalomhoz

AVX Café

Fotó

Szepi mozi-demószobája Dolby Atmos, DTS:X 7.2.4

• Please log in to reply
1283 válasz erre a témára

#1 szepi0808

szepi0808

Beköltözött

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.221 Hozzászólás:
  • Nem:Férfi

Elküldve: 2018 január 19 - 16:59

remélem nem haragszol meg érte... de gondoltam ez neked tetszene... :D

Bizony, tudnék válogatni.  :tutiok:

• 0

#2 cecil

cecil

Kezdő Fórumlakó

• V.I.P.
  • PipaPipa
  • 275 Hozzászólás:
  • Interests:Házimozi, Gourmet, Épitészet

Elküldve: 2018 január 19 - 16:55

remélem nem haragszol meg érte... de gondoltam ez neked tetszene... :D

Csatolt képek:

• IMG_1466.JPG
  • IMG_1467.JPG
  • IMG_1468.JPG
  • IMG_1469.JPG
  • IMG_1470.JPG
  • IMG_1471.JPG
  • IMG_1472.JPG
  • IMG_1473.JPG
  • IMG_1474.JPG
  • IMG_1475.JPG

• 0

#3 szepi0808

szepi0808

Beköltözött

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.221 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 január 18 - 14:51

Jaaaa. Értelek! Ezt nem tudtam! (Egyébként nem sértésnek szántam a hozzászólást!!) Akkor sooorrrry! Igazad van! leborulunk.gif Csak nekem ez a sok beállítás, diagramok stb. már picit túlzásnak tűnt. De végül is a tiéd, a Te fülednek kell, hogy jó legyen a zene-mozi. :D Nekem már az a rendszer is bomba jó volt, amit én hallottam nálad!! Sok sikert az új hangfalakhoz, mélyládához! Biztosan brutális!!  36_1_11.gif

Nem sértődtem meg Zsolti. Ezekre a diagramokra meg szükség van szerintem ezen a szinten. Ha már ennyit rászántunk a szobára, technikára és ilyen szinten bele vagyunk buzulva a hobbiba, mint én is :D megpróbáljuk kihozni a legjobbat a rendszerből és a szobából együttesen. Tehát a szoba akusztikája fontos, hogy a cucc jól is szóljon a szobába és az ne rontsa le a tudásukat. A rendszer beállítása, meg ugyanilyen fontos és a kettő együtt fogja meghatározni, hogy mi lesz a végeredmény. :)

• 0

#4 Receiverr

Receiverr

Kezdő Fórumlakó

• Regisztrált felhasználó
  • PipaPipa
  • 462 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 január 13 - 11:58

Nem értelek Zsolti, egymás mellett próbáltam ki mind a kettőt, mielőtt váltottam.

Jaaaa. Értelek! Ezt nem tudtam! (Egyébként nem sértésnek szántam a hozzászólást!!) Akkor sooorrrry! Igazad van! leborulunk.gif Csak nekem ez a sok beállítás, diagramok stb. már picit túlzásnak tűnt. De végül is a tiéd, a Te fülednek kell, hogy jó legyen a zene-mozi. :D Nekem már az a rendszer is bomba jó volt, amit én hallottam nálad!! Sok sikert az új hangfalakhoz, mélyládához! Biztosan brutális!!  36_1_11.gif 

• 0

#5 szepi0808

szepi0808

Beköltözött

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.221 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 január 10 - 12:45

Azért kíváncsi lennék, ha most visszatennéd a régi Klipsch szettedet (ami nálam zenél), vajon mekkora különbséget éreznél? Műszerek helyett az lenne az igazi összehasonlítás: a saját füled! :-)

Nem értelek Zsolti, egymás mellett próbáltam ki mind a kettőt, mielőtt váltottam.

• 0

#6 Receiverr

Receiverr

Kezdő Fórumlakó

• PipaPipa
  • 462 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 január 09 - 21:40

Kedves Szepi nagyon Köszönöm, hogy meghallgathattam a moziszobát, egyúttal gratulálok, szerintem az Ország legjobb hangja van nálad! Mind a tér mind a dinamika egyszerűen tökéletes .... 

Az év utolsó előtti napjára sikerült valami jót is látni és hallani :)

Ez tetszik: "szerintem az Ország legjobb hangja van nálad".  36_1_11.gif De azért, ha pontosak akarunk lenni, akkor ezt úgy tudnánk eldönteni, ha az összes "HI-FI őrült" hangtechnikáját meghallgatnánk (ráadásul ár/érték arányban lenne fer) és úgy mondanánk ki a végszót! (Sajnos ez nem lehetséges!) Ez olyan, mint amikor csak túrós palacsintát eszel gyermekkorodban. Akkor azt hiszed, hogy nincs annál finomabb. Aztán valahol megkínálnak lekvárossal és rájössz, hogy bizony az addig hitt túrósnál sokkal finomabb a lekváros. Nos, kb. ez a Hi-Fi világa. Mindennél van szebb, jobb, drágább. De igazán az a jó, ami számunkra a legjobban tetszik :-)

Szepi: gratu az új szettedhez!  (Azért kíváncsi lennék, ha most visszatennéd a régi Klipsch szettedet (ami nálam zenél), vajon mekkora különbséget éreznél? Műszerek helyett az lenne az igazi összehasonlítás: a saját füled! :-)

Én pl. kipróbáltam a saját rendszeremben egy 100.000 Ft-os tápkábelt. Úúúúú.....milyen jó, sokkal szebb hangzás, stb. Megvettem. Bekötöttem. Éreztem is, hogy igen. Ez az! Mennyivel jobb!!! Pár hónap múlva próbaképpen visszacseréltem a korábbi 20.000 Ft-os tápkábelre...és láss csodát, nem is volt akkora különbség!! De az illúzió meg volt....plussz 80000 Ft-ért. Szóval érdekes ez a Hi-Fi világ. Mindig jobbat, szebb hangzást keresünk. Lehet, talán olyasmit, amit nem is a hangfalaktól, vagy az erősítőktől kapnánk meg... Bocs, ha hangosan gondolkodtam! :-)

Ja, és hozzászólásom szubjektív, mindenféle negatív gondolatok nélkül, rosszindulat nélkül. Csupán csak az én véleményem. Ha másképp gondolja valaki, azt is elfogadom! :-)

Szerkesztve Receiverr által: 2018 január 09 - 21:42

• 0

#7 szepi0808

szepi0808

Beköltözött

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.221 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 január 03 - 15:43

Kedves Szepi nagyon Köszönöm, hogy meghallgathattam a moziszobát, egyúttal gratulálok, szerintem az Ország legjobb hangja van nálad! Mind a tér mind a dinamika egyszerűen tökéletes .... 

Szia! Örülök, hogy tetszett, de nem hinném, hogy ez lenne a legjobb, csak nem rossz inkább. :)

• 1

#8 deejay5ly

deejay5ly

Isten Hozott! :)

• Pipa
  • 3 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 január 03 - 15:40

• 0

#9 szepi0808

szepi0808

Beköltözött

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.221 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 december 31 - 10:11

A méréseket kalibrált, 75 dB SPL referencia hangnyomáson végeztem.

Elsőként a rendszer harmonikus torzítása:

attachicon.gif1.jpg
​​​​​​​​​​​​​​
Ez szépnek mondható, kiemelkedő értéket sehol nem mértem. A hangdobozaid igen alacsony torzítást produkálnak, mechanikai rezonanciának nincs nyoma.

A szobád utózengési ideje így alakul:

attachicon.gif2.jpg
​​​​​​​​​​​​​​
No itt már kevésbé szépséges a helyzet. A dedikált moziszobákban ideális 0,30 másodperces értéket 1 kHz felett a közép- és felső sávban sikerült szépen eltrafálni, amihez gratulálok. Alatta azonban erősen elszabadul a zengés, sokszorosára emelkedik, ami garantált basszus problémákat eredményez.

A szobád viselkedése lecsengési diagramon ábrázolva:

attachicon.gif3.jpg
​​​​​​​​​​​​​​​​
... és egy másféle spektrális ábrán:​

attachicon.gif4.jpg
​​​​​​​​​​​​​​​

Ezeken is láthatjuk, hogy a lecsengés nem egyenletes és az értéke is túl magas a basszus sávban. A nagy párhuzamos felületek között megjelenik néhány gonosz módus, állóhullám is elsősorban 38 és 50 Hz-en, illetve ezek felharmonikusain. A hullámhosszak a szoba méreteiből következnek, mivel az állóhullámok a falak közötti távolságnak megfelelő hullámhosszakon alakulnak ki. A módusok frekvenciái alapján 7,0 x 4,7 x 2,7m lehet a szoba.

​A méréseket elemezve a szobád alulcsillapítottnak nevezhető. Nem rossz a helyzet, de bőven lehet javítani rajta. Tudom, hogy már nem akarsz belenyúlni a szerkezetbe és a költségvetésbe, de azért lenne néhány egyszerű javaslatom:

- A közép- és felsősáv megfelelő utózengési értékét meg kellene őrizni, ez teljesen rendben van. Azonban a basszustartomány zengését és az állóhullámokat is csillapítani kellene, hogy kisimuljanak a basszusok. Ehhez elsősorban a sarkokba kellene tenni súlyosabb, nagy tömegű elnyelő anyagot, de ezt esztétikai és pénzügyi okoból közösen kizártuk. Egyetlen lehetséges támadási pontnak a fotelek mögötti szabad teret látom, oda kellene nehéz elnyelő anyagot tenni olyan módon, hogy ne rontsuk a konvektor fűtési képességeit. Nagy sűrűségű kőzetgyapot táblák, vagy dobozba, zsákba pakolt, használaton kívüli ruha, ágynemű, könyvek, újságok is megfelelnek a célra. A lényeg annyi, hogy minél nagyobb legyen a tömeg és a térfogat, amit felhalmozol. A basszuscsapdák mennyiségét eltúlozni nem lehet, minél többet teszel be, annál jobb lesz az eredmény.

- A padlóra fektetett szőnyegpadló rögtön az aljzatbetonon nyugszik. Én a kettő közé tennék nehéz gumilapot 3-5 mm vastagságban. A hely megvan hozzá, javulna a komfortérzet és csillapodnának a jelenleg zabolátlan basszushullámok.

Az akusztika mellett vizsgáltuk a szubsugárzók átvitelét is. Megmértem a nyers átvitelüket, az általad beállított módosítással, aztán én is tekergettem rajta:

attachicon.gif5.jpg
Megnéztük az elhelyezés és a fázismenet helyességét is. Ennek érdekében megmértem külön és együtt is a szubsugárzók átvitelét a hallgatási pontban. A görbéken jól látható, hogy minden frekvencián erősíti egymást a két szubsugárzó, sehol nem dolgoznak szembe, tehát az elhelyezés és a beállítás is OK.

attachicon.gif6.jpg

Nadtomnak köszönhetően megmértük a szobát. :smile53:

Amire leginkább kíváncsi voltam a lecsengési idő a panelek és a gumiszőnyeg elhelyezése után.

Előtte:

fapaci 2.jpg

Utána:

végleges_rt60.jpg

Látni, hogy javult a helyzet, sőt ezt simán hallottam is a beavatkozás után. De viszont a közép felső tartományban kissé túl puhult a szoba, amit viszont egyáltalán nem vettem észre. Lehet később kitalálok valamit, hogy tudnék kemény felületeket létrehozni. De viszont fapaci mérésekor még csak 3db sisak volt  szobában, most meg már 17, ami gondolom már befolyással van az akusztikára is.

A sub beállításom jó volt, amit hangnyomásmérővel csináltam, egyedül 30Hz alatt kellett beavatkozni, mert azt már nem látom, mivel csak 30-ig tud a készülék mérni. Alsó tartománynál voltak kiemelések, amit korrigáltunk, így a lehető legjobbat hoztuk ki.

Nyers hangnyomás görbe:

nadtom 5.jpg

A Yamaha+saját beállítások az alsó tartományban, végleges.

végleges_eq-val_elöl_középen.jpg

• 0

#10 norbi31

norbi31

Törzsgárda

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 6.735 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 december 30 - 10:50

Optoma UHD65 megtekinthető nálam pár napig :)

attachicon.gifIMG_20171218_084533.jpg

Na és milyen?

• 0

#11 szepi0808

szepi0808

Beköltözött

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.221 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 december 30 - 10:05

Már a helyén is van :)

c1gOEca.jpg

GkIEd6X.jpg

GxesHhz.jpg

0FQnl5n.jpg

• 2

#12 szepi0808

szepi0808

Beköltözött

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.221 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 december 20 - 10:56

Hamarosan az ATAT driver sisak is megérkezik hozzám. Már alig várom  ;peace;

viber image.jpg

• 1

#13 szepi0808

szepi0808

Beköltözött

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.221 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 december 18 - 09:39

Optoma UHD65 megtekinthető nálam pár napig :)

IMG_20171218_084533.jpg

• 0

#14 szepi0808

szepi0808

Beköltözött

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.221 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 december 10 - 17:48

Ez matt jobban bejön itt a moziszobában :)

• 0

#15 szepi0808

szepi0808

Beköltözött

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.221 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 december 10 - 17:47

Sisakok jelenleg. Karácsonyra várok mèg 4db.-ot tank, shore, atat driver, Poe xwing.

Szerkesztve szepi0808 által: 2017 december 10 - 17:52

• 1

#16 Hiccusz

Hiccusz

Törzsvendég

• PipaPipaPipa
  • 1.827 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 december 08 - 23:07

Érdekesen alakulnak a dolgok. Már napok óta a sub beállításokkal foglalkozok (persze, mikor van rá időm).

Érdekes, mert érdekes eredmény született. 1-et jobbat betudok állítani, gondolok itt a freki átvitelre, kevesebb a kioltás és az elnyelés és, ami a legérdekesebb, hogy hangnyomásban sem kapok kettővel többet. Már tényleg kipróbáltam mindent, és nem akartam belátni, de kénytelen vagyok, hogy ez az egy brutál nagy SB16 elég ide és kettő nem ad többet.

Az SB13-ból még jó volt kettő, de most az 1 SB16 nyújt annyit, hogy nem ad hozzá a másik. Tényleg nem tudom, hogy ez hogy történhetett meg. Jalso barátommal arra a következtetésre jutottunk, hogy ettől nagyobb hangnyomás már nem fér be ide a szobába, talán. gondolkodik.gif

Abban a felállásban, ahogy most nálad le vannak téve, ez teljesen érthető és normális. Ha nagyobb hangnyomás szintet szeretnél elérni 2 szubbal, mint 1-gyel, kizárólag egy dolgot tehetsz csak. Egymás mellé (vagy fölé) tenni őket! De 1 db-bal is el tudod ezt érni, csak tedd be azt az egyet a sarokba! 

• 0

#17 szepi0808

szepi0808

Beköltözött

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.221 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 december 08 - 19:14

Megyek, de mielőtt valaki túlgondolná, csak baráti látogatás lesz, nem kezdtem el akusztikai mérésekkel foglalkozni, és paneleket sem fogok gyártani. ;) :)

Csak az utózengésre vagyok kíváncsi a basszcsapdák miatt és finomhangolni szeretném a mély hangok frekvenciamenetét a jó mikrofonnal.

Szerkesztve szepi0808 által: 2017 december 08 - 19:14

• 0

#18 dhcodoki

dhcodoki

Beköltözött

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.609 Hozzászólás:
  • Interests:Mountain Bike XC

Elküldve: 2017 december 08 - 19:09

Végül is nincs gond, mert meg marad egy csomó pénzem ha egyel is jó :D csak furcsállottam a dolgot. Ezek szerint elérkeztem ahhoz, hogy 1 nagy és jó is elég lehet nekem :)

De akkor nem tudsz nagy területet jól lefedni. Bár lehet nem is szándékozol.
  • 0

#19 nadtom

nadtom

Fórumlakó

• PipaPipa
  • 660 Hozzászólás:
  • Interests:Mozi, Zene, Túramotorozás

Elküldve: 2017 december 08 - 18:34

Laci, annyira vágom már a témát és van hangnyomás mérőm is, amivel végig tudom nézni a frekiket és a fázist, tehát mindent majdnem tökéletesre be tudok állítani. A procinak nem is engedem, hogy belebarmoljon ezekbe a beállításokba, ezeket csak manuálisan korrigálom. Majd Jön Nadtom és a finomhangolásokat megcsináljuk a pontos mikrofonjával és rew-el, de nagyjából jónak kellene lenni és már milliószor megcsináltam itthon is mindent, de most feladtam, kettő nem tud több lenni, mint egy és ezt legfőbb képen a hangnyomásra értem. Tehát úgy képzeld el, hogy egy lövés semmivel nem üt meg jobban, ha lekapcsolom a másik subot. De ez sem tényszerű így, mert 1 subnak a fekiátvitele a szoba miatt nem ugyan, mint kettőnek, ezért úgy csináltam, hogy a legjobb beállítás 1 subbal preset 1, legjobb beállítás 2 subbal preset 2 és még a hangnyomást is egyformára állítottam, de kettővel már nem is tudom növelni, ami megint csak hihetetlen. Ezért is tűnik úgy, hogy ide nem fér be több, amibe persze nem vagyok biztos, csak úgy tűnik.

Megyek, de mielőtt valaki túlgondolná, csak baráti látogatás lesz, nem kezdtem el akusztikai mérésekkel foglalkozni, és paneleket sem fogok gyártani. ;) :)
  • 0

#20 szepi0808

szepi0808

Beköltözött

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.221 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 december 08 - 15:35

Végül is nincs gond, mert meg marad egy csomó pénzem ha egyel is jó :D csak furcsállottam a dolgot. Ezek szerint elérkeztem ahhoz, hogy 1 nagy és jó is elég lehet nekem :)

• 0

0 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 0 vendég, 0 anonim felhasználó