Ugrás a tartalomhoz

AVX Café

Fotó

Szepi mozi-demószobája Dolby Atmos, DTS:X 7.2.4

• Please log in to reply
1207 válasz erre a témára

#1 szepi0808

szepi0808

Törzsvendég

• V.I.P.
  • PipaPipaPipa
  • 1.974 Hozzászólás:
  • Nem:Férfi

Elküldve: 2017 május 15 - 07:31

megpróbálnám fülre zenéhez belőni a subokat 1esével. de ezek a frontok megfelelőek mozihoz? álló nincs mk-ból?

Leginkább mozira és nincs álló, de nem is kell, mert LCR rendszer. 80Hz felett dolgozik a mély tartományt a subok adják. Szerintem, ezért is gyorsabbak, mint az álló hangsugárzók.

• 0

#2 paler

paler

Fórumlakó

• Regisztrált felhasználó
  • PipaPipa
  • 653 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 május 14 - 16:25

megpróbálnám fülre zenéhez belőni a subokat 1esével. de ezek a frontok megfelelőek mozihoz? álló nincs mk-ból?

Szerintem hallgass meg valahol egy ilyen M&K rendszert, és rá fog jönni hogy mit is tudnak.

Itt egy kis történelem a márkáról angolul vagy ha nem megy akkor magyarul  ;)

• 0

#3 hetalvo

hetalvo

Lefelé a lejtőn

• PipaPipa
  • 63 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 május 11 - 20:48

Ismét elővettem a decibel mérőt (amúgy már lemerítettem benne egy 9v-os elemet: ) ) Megint játszás az elhelyezéssel, fázissal, EQ-val, kb 10 óra és kicsivel tudtam javítani a mélyhangokon.

Még így is van 10 dB különbség a 31 és 50 Hz között, de ettől jobbat már nem tudok. Muszáj vágni a subot is 62 Hz-en, mert magasabb vágásnál megnő az 62Hz feletti tartomány, ha ráengedek többet és nem tudom leszedni. Majd még egy misét megér, hogy választok magasabb vágást a hangsugárzókon és fentebb engedem a subot, de akkor meg a többi csatornáról tűnik el, de majd kipróbálom.

Érdekes, hogy a fázist sem tudom eltolni úgy, hogy ne oltsák ki egymást, muszáj vagyok még a távolsággal is játszani. Ebben a nagy moziban soha nem voltam elégedett a mélyhangokkal, de legalább nem hagy ellustulni és legalább kitapasztaltam elég sok mindet, a helyes beállításhoz :)

Csak egy telefonos kép. Egyelőre ebben a helyzetben találtam jónak.

attachicon.gifIMG_20170505_210719.jpg

• 0

#4 szepi0808

szepi0808

Törzsvendég

• V.I.P.
  • PipaPipaPipa
  • 1.974 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 május 09 - 15:49

Az akusztika mellett vizsgáltuk a szubsugárzók átvitelét is. Megmértem a nyers átvitelüketaz általad beállított módosítással, aztán én is tekergettem rajta:

post-32781-0-79505900-1480440054.jpg
Megnéztük az elhelyezés és a fázismenet helyességét is. Ennek érdekében megmértem külön és együtt is a szubsugárzók átvitelét a hallgatási pontban. A görbéken jól látható, hogy minden frekvencián erősíti egymást a két szubsugárzó, sehol nem dolgoznak szembe, tehát az elhelyezés és a beállítás is OK.

post-32781-0-29755200-1480440057.jpg

Szerkesztve szepi0808 által: 2017 május 09 - 15:49

• 1

#5 Csutka

Csutka

Törzsvendég

• PipaPipaPipa
  • 1.555 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 május 09 - 12:14

Nem sajnos, 30-40 Hz gázos nálam, amit nagyon sajnálok, mert ezek az igazán kontúros frekik, amik adják a mellbevágóságot. Persze, nem gáz így sem hallgatva, de EQ-val erősen korrigálni kellett és így sem tökéletes.

Ez a legjobb, amit most kitudtam hozni. Piros 80Hz vágás a subon, a zöld a 62Hz.

Ilyesmi grafikon képed nincs véletlenül?

REW EQ.jpg

Vagy hol lenne az ideális?

Csak kíváncsiságból érdeklődök ilyen nagyon.

Nálam is 40Hz környékén tapasztalható ugyanaz, mint nálad.

Én nagyon meglepődtem, amikor több mérés-próba után, amikor a szobában sok dolgon változtattam - a grafikonok teljesen egyformák lettek.

Azt hittem, hogy hatással lesznek az eredményre, de nem.

• 0

#6 szepi0808

szepi0808

Törzsvendég

• V.I.P.
  • PipaPipaPipa
  • 1.974 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 május 09 - 10:20

De akkor - ha jól értelmeztem - mondjuk 40Hz-nél van egy hatalmas eltérés a "görbében". Azon akkor gyakorlatilag semmi sem segíthet?

Ez a szub tologatásával sem változott?

Nem sajnos, 30-40 Hz gázos nálam, amit nagyon sajnálok, mert ezek az igazán kontúros frekik, amik adják a mellbevágóságot. Persze, nem gáz így sem hallgatva, de EQ-val erősen korrigálni kellett és így sem tökéletes.

Ez a legjobb, amit most kitudtam hozni. Piros 80Hz vágás a subon, a zöld a 62Hz.

IMG_20170509_110940.jpg

• 0

#7 Csutka

Csutka

Törzsvendég

• PipaPipaPipa
  • 1.555 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 május 09 - 10:02

Végül is nem olyan sokat foglalkoztam az akusztikával, csak a basszus hangok csillapításával a lecsengési idő miatt, ami pontosabb, gyorsabb mélyhangokat eredményeztek. Más szempontból nem volt rossz a helyzet. Ezeket a nagy tömörségű szigetelőlapokat sem nevezném panelnek, azt a Krisztián tud csinálni, de nagyon szépeket. Ezek inkább hangelnyelő táblák :)

A szoba adottsága okozza ezeknek a frekiknek a problémáját, ezeken nem segítettek a táblák, pedig direkt rá is mértem, hogy változott-e tőle.

De akkor - ha jól értelmeztem - mondjuk 40Hz-nél van egy hatalmas eltérés a "görbében". Azon akkor gyakorlatilag semmi sem segíthet?

Ez a szub tologatásával sem változott?

• 0

#8 szepi0808

szepi0808

Törzsvendég

• V.I.P.
  • PipaPipaPipa
  • 1.974 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 május 09 - 09:50

Mostanában elég sokat foglalkoztál az akusztikával és rengeteg panelt tettél be a szobába + más dolgokkal is javítottál az akusztikán.

Az említett problémákon ezek nem javítottak semmit?

A 31 és 50Hz közötti gond maradt ugyanakkora?

Végül is nem olyan sokat foglalkoztam az akusztikával, csak a basszus hangok csillapításával a lecsengési idő miatt, ami pontosabb, gyorsabb mélyhangokat eredményeztek. Más szempontból nem volt rossz a helyzet. Ezeket a nagy tömörségű szigetelőlapokat sem nevezném panelnek, azt a Krisztián tud csinálni, de nagyon szépeket. Ezek inkább hangelnyelő táblák :)

A szoba adottsága okozza ezeknek a frekiknek a problémáját, ezeken nem segítettek a táblák, pedig direkt rá is mértem, hogy változott-e tőle.

• 0

#9 Csutka

Csutka

Törzsvendég

• PipaPipaPipa
  • 1.555 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 május 09 - 09:27

Elhiheted, hogy már az égvilágon mindent kipróbáltam az elmúlt 3 évben (1-2 havonta mindig neki állok, hátha tudok jobbat kihozni belőle) de most szerintem hagyom a témát, mivel új szobát nem fogok építeni. 

Annyira nem rossz a helyzet, csak én vagyok elégedetlen :)

sms-1 már régen nincs meg, azzal az baj, hogy igaz lehet rá 3db mélysugárzót kötni, de valós időben csak egyszerre látja őket, és együtt állítja őket, nem külön külön kezeli, így egymáshoz képest a fázist sem tudja eltolni és aha tolod az EQ-t, akkor egyszerre mindet tolja. Pedig van olyan freki, amit hiába tolsz az egyik subon nem változik semmi, csak a másikkal tudod korrigálni és így vissza. Majd teszek fel képeket milyen más mind a két sub EQ-ja.

Mostanában elég sokat foglalkoztál az akusztikával és rengeteg panelt tettél be a szobába + más dolgokkal is javítottál az akusztikán.

Az említett problémákon ezek nem javítottak semmit?

A 31 és 50Hz közötti gond maradt ugyanakkora?

• 0

#10 szepi0808

szepi0808

Törzsvendég

• V.I.P.
  • PipaPipaPipa
  • 1.974 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 május 07 - 07:20

Kipróbáltad több helyen a szubokat, például elöl-hátul felállásban?? Csak van két olyan pozíció, mely valamilyen szinten hatással van egymásra, s ezáltal némileg jobb eredményre.

Az sms-ed biztos tudja realtime-ban mutatni a változásokat, ha mozgatod a szubokat..  gondolkodik.gif Az nagy segítség lenne.

Elhiheted, hogy már az égvilágon mindent kipróbáltam az elmúlt 3 évben (1-2 havonta mindig neki állok, hátha tudok jobbat kihozni belőle) de most szerintem hagyom a témát, mivel új szobát nem fogok építeni. 

Annyira nem rossz a helyzet, csak én vagyok elégedetlen :)

sms-1 már régen nincs meg, azzal az baj, hogy igaz lehet rá 3db mélysugárzót kötni, de valós időben csak egyszerre látja őket, és együtt állítja őket, nem külön külön kezeli, így egymáshoz képest a fázist sem tudja eltolni és aha tolod az EQ-t, akkor egyszerre mindet tolja. Pedig van olyan freki, amit hiába tolsz az egyik subon nem változik semmi, csak a másikkal tudod korrigálni és így vissza. Majd teszek fel képeket milyen más mind a két sub EQ-ja.

• 0

#11 dhcodoki

dhcodoki

Beköltözött

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.255 Hozzászólás:
  • Interests:Mountain Bike XC

Elküldve: 2017 május 07 - 06:30

Kipróbáltad több helyen a szubokat, például elöl-hátul felállásban?? Csak van két olyan pozíció, mely valamilyen szinten hatással van egymásra, s ezáltal némileg jobb eredményre.

Az sms-ed biztos tudja realtime-ban mutatni a változásokat, ha mozgatod a szubokat..  gondolkodik.gif Az nagy segítség lenne.

Szerkesztve dhcodoki által: 2017 május 07 - 06:33

• 1

#12 poljot

poljot

Kezdő Fórumlakó

• PipaPipa
  • 465 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 május 06 - 21:06

Azért egy dsp vezérelt,szoba akusztikai korrekciós szubot,ezzel a teljesítménnyel és megépítéssel már nem nevezném elhanyagolhatónak.SVS szubok a maguk kategóriájában élen járnak az adott modelljeivel.Így az ultrái is abban aligában komoly minőséget képviselnek.
Csúsztatásnak nem nevezném a kommentemet, hogy a refis szubok iránt például itt a forumon a tisztelt nagytudorú szakemberek nem rajonganak,sőt....ezzel valóst állítottam.Nem kell ahhoz milliós árat megállapítani,hogy jók legyenek..
  • 1

#13 szepi0808

szepi0808

Törzsvendég

• V.I.P.
  • PipaPipaPipa
  • 1.974 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 május 06 - 21:02

Ha nem voltam világos, akkor most elmondom, hogy nem a technikával és zárt subbal van bajom, hanem a szoba alkotta frekvencia átvitelen. Akár milyen procit vagy nyitott subot tennék be sem lenne a 31 Hz-en több és a 72-ből kevesebb, hogy egyenletesebb legyen a frekvencia menet.

Már, amikor átpakoltam ide a kis moziból a cuccot szembesültem ezzel az adottsággal, amit el kell fogadnom. Persze mostanra már sokat tanultam és fejlesztettem a beállításokat, de sokkal könnyebb dolgom lenne, ha nem ilyen adottságú szobába lennék. Bár voltam már elég sokban, ahol nem ilyen könnyűszerkezetes volt a szoba, de mégsem volt tökéletes az installáció pedig sok órán át küzdöttem vele.

• 0

#14 Cutler

Cutler

Törzsvendég

• PipaPipaPipa
  • 1.560 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 május 06 - 20:28

Helyedben ha tehetném kipróbálnék márkán belül maradva,de a 13ultra nyitott dobozát.
Azzal érzetben hoznál a produkcióhoz.Már csak hangolgatni kell akkor.
Úgy gondolom,csak itt Magyarországon és ebben a kompániában eretnekség refis szubot használni....pedig,pont ott nálad elképzelhető,hogy sikeres lenne.Az svs pb13 ultra bitang láda,s ugyanúgy testreszabható...

Szerintem ez kissé csúsztatás a részedről. Itt nem a refis szubok ellen emelték fel egyesek a hangjukat, hanem azon, még csak középkategóriásnak is jóindulattal mondott refis szubok ellen, amiket páran piedesztára emeltek, a nem létező gyorsaságukkal, pontosságukkal.

Nekem pl. semmi bajom az igazán jó refis szubokkal, csak azok nem a Clarus, Klipsch és még csak nem is az SVS háza táján keresendőek. Genelec, JBL, Alcons, na ezek már tudják a gyorsaságot is, az elképesztő hangnyomás mellet. Csak ugye az áruk ;)

Viszont,talán azon is el lehetne gondolkoznia szepinek, hogy lehet a processzor képességei miatt nem tud igazán jó hangot összehozni gondolkodik.gif

• 0

#15 paler

paler

Fórumlakó

• PipaPipa
  • 653 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 május 06 - 20:06

Helyedben ha tehetném kipróbálnék márkán belül maradva,de a 13ultra nyitott dobozát.
Úgy gondolom,csak itt Magyarországon és ebben a kompániában eretnekség refis szubot használni....pedig,pont ott nálad elképzelhető,hogy sikeres lenne.Az svs pb13 ultra bitang láda,s ugyanúgy testreszabható...

Vagy SB16 Ultra, ha meg az is kevés jöhetne a PB16 Ultra  :rolleyes:

Szerkesztve paler által: 2017 május 06 - 20:10

• 1

#16 poljot

poljot

Kezdő Fórumlakó

• PipaPipa
  • 465 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 május 06 - 19:38

• 3

#17 szepi0808

szepi0808

Törzsvendég

• V.I.P.
  • PipaPipaPipa
  • 1.974 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 május 06 - 12:12

Ismét elővettem a decibel mérőt (amúgy már lemerítettem benne egy 9v-os elemet: ) ) Megint játszás az elhelyezéssel, fázissal, EQ-val, kb 10 óra és kicsivel tudtam javítani a mélyhangokon.

Még így is van 10 dB különbség a 31 és 50 Hz között, de ettől jobbat már nem tudok. Muszáj vágni a subot is 62 Hz-en, mert magasabb vágásnál megnő az 62Hz feletti tartomány, ha ráengedek többet és nem tudom leszedni. Majd még egy misét megér, hogy választok magasabb vágást a hangsugárzókon és fentebb engedem a subot, de akkor meg a többi csatornáról tűnik el, de majd kipróbálom.

Érdekes, hogy a fázist sem tudom eltolni úgy, hogy ne oltsák ki egymást, muszáj vagyok még a távolsággal is játszani. Ebben a nagy moziban soha nem voltam elégedett a mélyhangokkal, de legalább nem hagy ellustulni és legalább kitapasztaltam elég sok mindet, a helyes beállításhoz :)

Csak egy telefonos kép. Egyelőre ebben a helyzetben találtam jónak.

IMG_20170505_210719.jpg

• 2

#18 LittleL

LittleL

Beköltözött

• PipaPipaPipaPipa
  • 2.967 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 május 01 - 13:53

Űber Frankó lett az új mozid Szepi :-)) mint mindig...most is nagyon szuperül néz ki...

• 1

#19 LittleL

LittleL

Beköltözött

• PipaPipaPipaPipa
  • 2.967 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 május 01 - 13:47

Űber Frankó lett az új mozid Szepi :-)) mint mindig...most is nagyon szuiperül néz ki...

• 1

#20 poljot

poljot

Kezdő Fórumlakó

• PipaPipa
  • 465 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 április 29 - 19:08

leborulok.gif  leborulunk.gif  :smile53:  ;peace;  :smile32:

• 1

0 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 0 vendég, 0 anonim felhasználó