Ugrás a tartalomhoz

AVX Café

Fotó

Kábelek, alkatrészek, csatlakozók

Szerelt kábelek csatlakozók alapanyagok alkatrészek

• Please log in to reply
323 válasz erre a témára

#41 ​fapaci

​fapaci

Otthon vagyok

• Luxor kábelek
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 15.896 Hozzászólás:
  • Nem:Nincs megadva

Elküldve: 2017 november 23 - 15:29

LuXor Fekete péntek.jpg

Szerkesztve ​fapaci által: 2017 november 23 - 15:31

• 0

#42 supravox

supravox

Fórumlakó

• Regisztrált felhasználó
  • PipaPipa
  • 848 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 november 22 - 18:21

Ez egyáltalán nem így van. Ha így lenne, nem kérdeztem volna meg. Sajnos tény, hogy a 80 cm-es összekötő jobban szól mint az 50 cm-es, a 2 méteres tápkábel jobban mint az egy méteres és a 3,2 méteres hangfalkábel jobban mint a 2,5 méteres. Csak tudni kell, mi az a minimum hossz, ami alá nem érdemes menni és mi az a maximum, ahol érdemben már nem várható javulás.

Mit jelent az,hogy tény?
  • 0

#43 ​fapaci

​fapaci

Otthon vagyok

• Luxor kábelek
  • 15.896 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 november 22 - 16:24

Fekete péntek 2017.png

• 0

#44 ​fapaci

​fapaci

Otthon vagyok

• Luxor kábelek
  • 15.896 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 november 20 - 10:15

Kétlem, hogy meghatározható lenne egy minden esetre érvényes ideális kábelméret. Ha leírjuk, hogy a 120 cm az ideális, akkor garantáltan jön majd valaki, aki állítja, hogy nála a 121 cm jobb eredményt adott és ezzel bekerülünk egy örökmozgó körhintába. A kérdés erősen hajaz az ideális szobaméret témára, választ ott sem lehet adni. Kicsit tekernék egyet a kérdésen és a kábelek számára tolnám át. Jártamban, keltemben elképesztő kábeldzsungelekkel találkozom a készülékek mögött. Ennek garantáltan több negatív hatása van, mint a kábelek hosszával variálni. Többek között ezért is csonkítottam totálisan a rendszeremet 3 elemre. Néha a kevesebb a több.

Szerkesztve ​fapaci által: 2017 november 20 - 10:18

• 1

#45 Tctronic

Tctronic

Fórumlakó

• PipaPipa
  • 583 Hozzászólás:
  • Nem:Férfi

Elküldve: 2017 november 20 - 10:03

Ez egyáltalán nem így van. Ha így lenne, nem kérdeztem volna meg. Sajnos tény, hogy a 80 cm-es összekötő jobban szól mint az 50 cm-es, a 2 méteres tápkábel jobban mint az egy méteres és a 3,2 méteres hangfalkábel jobban mint a 2,5 méteres. Csak tudni kell, mi az a minimum hossz, ami alá nem érdemes menni és mi az a maximum, ahol érdemben már nem várható javulás.

Mert "R-L-C kör az egész világ"  :D  Kvázi "szűrő" ként viselkedik, minden elektronikai alkatrész-eszköz.

• 0

#46 Polimer78

Polimer78

Nincs visszaút

• PipaPipa
  • 117 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 november 20 - 09:58

Az ideális hosszúság hanfalkábelnél az ami elér a hangfalig!Ugyan ez érvényes a többire is!

• 1

#47 avl2

avl2

ember probal lenni

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.465 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 november 20 - 08:39

Szia! Rávághatnám, hogy a nulla cm hosszúság az ideális, de ezzel nem vagy előrébb. Nem tudom a választ.

ne csinald már !    :-)     (miert nem: minel nagyobb a hasznom rajta, annal hosszabb ?)   :-)

komolyan: örülök az ilyen válasznak.  követhetnék mások is.  nagyobb szégyen valamiröl biztosan allitani, hogy igy meg ugy, aztan meg sem.

• 0

#48 Hifilala

Hifilala

Hazajáró lélek

• PipaPipaPipaPipaPipa
  • 3.009 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 november 20 - 07:09

Szia Fapaci!

Szerinted mekkora az ideális hosszúság a tápkábel, az összekötő és a hangfalkábel esetében? Van ennek valamilyen tudományos magyarázata?

Köszi, Tamás

Az ideális hosszúság hanfalkábelnél az ami elér a hangfalig!Ugyan ez érvényes a többire is!
  • 0

#49 ​fapaci

​fapaci

Otthon vagyok

• Luxor kábelek
  • 15.896 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 november 19 - 22:48

Szia! Rávághatnám, hogy a nulla cm hosszúság az ideális, de ezzel nem vagy előrébb. Nem tudom a választ.

• 2

#50 Polimer78

Polimer78

Nincs visszaút

• PipaPipa
  • 117 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 november 19 - 15:33

Szia Fapaci!

Szerinted mekkora az ideális hosszúság a tápkábel, az összekötő és a hangfalkábel esetében? Van ennek valamilyen tudományos magyarázata?

Köszi, Tamás

• 1

#51 nadtom

nadtom

Fórumlakó

• PipaPipa
  • 667 Hozzászólás:
  • Interests:Mozi, Zene, Túramotorozás

Elküldve: 2017 október 21 - 01:15

Ha ezt így élted meg, akkor gyorsan szabadulj meg a HD cuccaidtól és a töredékéért vegyél helyettük Fapacitól. ;)

Nincs szándékomban eladni a HD kábeleimet, amit jóárasítva sikerüt megvennem. A centerhez nem sikerült vennem sem HD IC, sem HD hsz kábelt számomra elfogadható áron (a HD teli árát nem tartom reálisnak), így jó alternatíva volt számomra a Fapaci kábeleinek kipróbálása/megvétele. A véleményemet lent leírtam. ;)

Szerkesztve nadtom által: 2017 október 21 - 01:16

• 0

#52 Cutler

Cutler

Törzsvendég

• PipaPipaPipa
  • 1.974 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 október 20 - 21:42

A center sugárzómhoz rendeltem IC és hsz kábeleket Fapacitól. (A többi IC kábelem HiDiamond (D3-D5), illetve a front sugárzó hsz kábele szintén HiDiamond, egy D7-es.) 

Fapacitól beszerzett center IC és hsz kábelt együtt cseréltem természetesen, így nem tudom melyik milyen mértékben vett részt a hallott változásban, de ez már az első pillanatban szembetűnő volt. Sokkal tisztább, részletesebb hang jött a centerből (minden apró "szösszenetet" hallani lehetett), hasonló volt a tapasztaltat változás, mint amikor a HD kábeleket a rendszerbe kötöttem. A center hangerejét vissza kellett venni 2,5dB-lel.

Az eddigi tapasztalatom (3hét), hogy Fapaci IC és hsz kábeleinek nagyon jó hangja van, illetve jól passzolnak a meglévő HD kábeleimhez. :)

Ha ezt így élted meg, akkor gyorsan szabadulj meg a HD cuccaidtól és a töredékéért vegyél helyettük Fapacitól. ;)
  • 0

#53 nadtom

nadtom

Fórumlakó

• PipaPipa
  • 667 Hozzászólás:
  • Interests:Mozi, Zene, Túramotorozás

Elküldve: 2017 október 20 - 19:35

A center sugárzómhoz rendeltem IC és hsz kábeleket Fapacitól. (A többi IC kábelem HiDiamond (D3-D5), illetve a front sugárzó hsz kábele szintén HiDiamond, egy D7-es.) 

Fapacitól beszerzett center IC és hsz kábelt együtt cseréltem természetesen, így nem tudom melyik milyen mértékben vett részt a hallott változásban, de ez már az első pillanatban szembetűnő volt. Sokkal tisztább, részletesebb hang jött a centerből (minden apró "szösszenetet" hallani lehetett), hasonló volt a tapasztaltat változás, mint amikor a HD kábeleket a rendszerbe kötöttem. A center hangerejét vissza kellett venni 2,5dB-lel.

Az eddigi tapasztalatom (3hét), hogy Fapaci IC és hsz kábeleinek nagyon jó hangja van, illetve jól passzolnak a meglévő HD kábeleimhez. :)

• 0

#54 ​fapaci

​fapaci

Otthon vagyok

• Luxor kábelek
  • 15.896 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 szeptember 17 - 18:22

Szóval csak gratulálni tudok:))

Csak megköszönni tudom az újabb bizalmat!

• 0

#55 supravox

supravox

Fórumlakó

• PipaPipa
  • 848 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 szeptember 17 - 06:11

Szia Laci
Csak azt szeretném mondani,hogy a kábeleid nagyon szuperek
Most állt össze az a hang amit régóta szerettem volna itthon hallani.
A megvalósítása nem csekély anyagi ráfordítással járt de megérte:)
PC Bodoraudio
Dac Bricasti M1
Előfok Mark Levinson 380S
Hangfal ATC scm50asl classic
Ezt végül is azért írtam le,mert azt gondolom az összes készülék igen nívós és ebbe a csapatba tökéletesen illeszkednek a kábeleid.
Szóval csak gratulálni tudok:))
  • 0

#56 ​fapaci

​fapaci

Otthon vagyok

• Luxor kábelek
  • 15.896 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 szeptember 08 - 13:54

Elosztók:

A Kontasettel közösen gyártott csatlakozósorokat fix bekötőkábel helyett IEC bemenettel szereljük, így a kábelek szabadon variálhatóak. Pólusonként egyetlen réz sínből kialakított, kontaktusoktól mentes, folyamatos áramvezetés, erős acéllemez ház, felsőszintű minőség ellenőrzés, ISO és CE minősítés, egyedi sorszámozás. Kérhetőek főkapcsolóval, illetve a hálózati zavarok, villámcsapás, túláram ellen hatékony elektromos védelmi modullal is.
KEI elosztó (7 kimenet): 12.000,- Ft

KEKI elosztó (6 kimenet + főkapcsoló): 12.000,- Ft

KEFI elosztó (5 kimenet + főkapcsoló + zavarszűrő és villámvédelem): 25.000,- Ft

Szeptember végén ismét gyártunk egy adag elosztót, néhány napig még lehet rendeléseket küldeni,

• 0

#57 Guest_allein_*

Guest_allein_*
  • X

Elküldve: 2017 szeptember 04 - 17:40

Az árlistában csak a standard kialakítású típusok szerepelnek. Rendelésre szinte bármekkora, maximum 24 kimeneti aljzatos elosztókat tudunk készíteni.

Ebben az esetben, kérek szépen egy ajánlatot privátban :)
  • 0

#58 ​fapaci

​fapaci

Otthon vagyok

• Luxor kábelek
  • 15.896 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 szeptember 04 - 17:31

Kevés a kimenet  :rolleyes: nincs olyan amin van legalább 8 kimenet és full extra is? Lehet rendelni?

Az árlistában csak a standard kialakítású típusok szerepelnek. Rendelésre szinte bármekkora, maximum 24 kimeneti aljzatos elosztókat tudunk készíteni.

• 0

#59 Guest_allein_*

Guest_allein_*
  • X

Elküldve: 2017 szeptember 04 - 16:33

Elosztók:
A Kontasettel közösen gyártott csatlakozósorokat fix bekötőkábel helyett IEC bemenettel szereljük, így a kábelek szabadon variálhatóak. Pólusonként egyetlen réz sínből kialakított, kontaktusoktól mentes, folyamatos áramvezetés, erős acéllemez ház, felsőszintű minőség ellenőrzés, ISO és CE minősítés, egyedi sorszámozás. Kérhetőek főkapcsolóval, illetve a hálózati zavarok, villámcsapás, túláram ellen hatékony elektromos védelmi modullal is.

KEFI elosztó (5 kimenet + főkapcsoló + zavarszűrő és villámvédelem): 25.000,- Ft

Kevés a kimenet  :rolleyes: nincs olyan amin van legalább 8 kimenet és full extra is? Lehet rendelni?

• 0

#60 ​fapaci

​fapaci

Otthon vagyok

• Luxor kábelek
  • 15.896 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 szeptember 04 - 16:19

Üdvözletem. Szeretnék kérni egy árlistát az elosztókról, köszönöm szépen.

Elosztók:

• 0

Also tagged with one or more of these keywords: Szerelt kábelek, csatlakozók, alapanyagok, alkatrészek

0 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 0 vendég, 0 anonim felhasználó