Ugrás a tartalomhoz

AVX Café

Fotó

Kábelek, alkatrészek, csatlakozók

Szerelt kábelek csatlakozók alapanyagok alkatrészek

• Please log in to reply
256 válasz erre a témára

#21 ​fapaci

​fapaci

Tizezresek klubja

• Luxor kábelek
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 14.169 Hozzászólás:
  • Nem:Nincs megadva

Elküldve: 2017 február 24 - 11:57

Szia!

A Viborg hálózati dugvilla és IEC dugó-ból szeretnék egy garnitúrát vásárolni. Hogyan tudnám megrendelni és átvenni ?

üdv Gyuri

Szia! A rendelésed fórumos privát üzenetben, vagy emalben tudod leadni. Ebből a csatlakozóból folyamatosan van raktáron, tehát azonnal vihető, vagy postázható.

• 0

#22 dgyuri

dgyuri

Nincs visszaút

• Regisztrált felhasználó
  • PipaPipa
  • 239 Hozzászólás:
  • Nem:Férfi

Elküldve: 2017 február 24 - 11:50

Szia!

A Viborg hálózati dugvilla és IEC dugó-ból szeretnék egy garnitúrát vásárolni. Hogyan tudnám megrendelni és átvenni ?

üdv Gyuri

• 0

#23 avl2

avl2

ember probal lenni

• V.I.P.
  • PipaPipaPipa
  • 1.975 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 február 23 - 10:13

...Egyébként kíváncsi lennék hogy vakteszten tényleg meghallaná e valaki a 100eft os és az 1000ft os kábel közt a különbséget... Természetesen otthoni környezetben. Vagy egyáltalán ezen az 1m-es szakaszon mekkora lehet a műszeresen mért időzítési hiba.

en szkeptikus vagyok ebben (is).  szerintem inkabb nem hallani.  de legjobb, ha magadnak hiszel (ismerös, barat, csaladtag cserel ..vagy nem, Te becsukott szemmel hallgatsz, es döntessz;  vagy segitö nelkül, ha kepes vagy pszichodat kontrollalni ...hinni :-)

sok sikert !

• 0

#24 Zoliii

Zoliii

Kezdő Fórumlakó

• PipaPipa
  • 405 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 február 22 - 17:40

...Egyébként kíváncsi lennék hogy vakteszten tényleg meghallaná e valaki a 100eft os és az 1000ft os kábel közt a különbséget...

Hallani, elhiheted. Persze a teljes rendszernek is olyannak kell lennie, nem csak a DAC-nak.

Egy totál "belépőszintű" láncon nem egy kábel cseréje fogja elhozni a megváltást.

• 0

#25 Lela

Lela

Lefelé a lejtőn

• PipaPipa
  • 72 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 február 22 - 16:44

Pozicionáld Te magad, próbáld ki!

A felsorolt kábelek meghallgatása nélkül találgatás lenne az egész, max úgy kezdhetnénk: szerintem/talán/stb.. (nem is beszélve egyes rendszerek különböző komponensei okozta differenciákról)

Idézet Fapaci blogjáról: "Az árlistában szereplő standard méretű példányokra 1 hetes visszavásárlási garancia érvényes."

Bár ugyanez az Aq kábelekre nem igaz. :)

Már beszéltem egy pár emberrel, és sztem jobban járok ha más komponensre költök, úgysem hallanám a különbséget. Vettem egy AQ forestet elsőre ( hogy ne egy olcsóval kössem már össze )és összevetettem egy mezei 600ft-os kábellal. Nem hallottam különbséget. Viszont ha vennék egy komolyabb DAC-ot, azzal már biztos lenne különbség. Egyébként kíváncsi lennék hogy vakteszten tényleg meghallaná e valaki a 100eft os és az 1000ft os kábel közt a különbséget... Természetesen otthoni környezetben. Vagy egyáltalán ezen az 1m-es szakaszon mekkora lehet a műszeresen mért időzítési hiba.

• 0

#26 Zoliii

Zoliii

Kezdő Fórumlakó

• PipaPipa
  • 405 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 február 22 - 15:18

Lehet hogy nem illik ilyet kérdezni, de hangban hova lehet ezt a Luxor kábelt pozicionálni? Aq Cinnamon Aq Coffee, Aq Diamond, Supra...

Pozicionáld Te magad, próbáld ki!

A felsorolt kábelek meghallgatása nélkül találgatás lenne az egész, max úgy kezdhetnénk: szerintem/talán/stb.. (nem is beszélve egyes rendszerek különböző komponensei okozta differenciákról)

Idézet Fapaci blogjáról: "Az árlistában szereplő standard méretű példányokra 1 hetes visszavásárlási garancia érvényes."

Bár ugyanez az Aq kábelekre nem igaz. :)

• 0

#27 terminátor76

terminátor76

Fórumlakó

• PipaPipa
  • 733 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 február 20 - 18:46

Sziasztok!

Szeretnék én is pár sort írni Fapaci Luxor kábel családjáról, ha megengeditek. Ami engem illet, én már a kezdetektől használom a mester kábeleit T1, T3, Luxor Gold IC és tápkábel, és a jelenleg is futó Luxor szériát is kipróbáltam. Nem akarnék írni egy ömlengő, egekig magasztaló beszámolót. A jelenlegi rendszeremben (Emotiva UMC1 + Rotel 1075 + Oppo 93, a hangfalak Quadral Ascent 5.0 + Dynavoice Thunder t-12 mélyláda) 3 Luxor tápkábel van bekötve, a processzor és végfok között 5db 80cm-es Luxor IC teszi a dolgát, a hangfal kábeleken Viborg banánok vannak, a média lejátszó mögött pedig Fapaci-s HDMI van bekötve. Zenélni pedig Luxor digi-koax kábellel szoktam. Így nyugodtan mondhatom, hogy a Fapaci-s termékpalettából elég sok terméket kipróbáltam és jelenleg is használok. Most, hogy közel 2 hónapja hallgatom így a rendszeremet, időnkén sikerül összehasonlítani más kábelekkel is, nyugodtan kijelenthetem, hogy ár-érték arányban egy nagyon jó kábelcsaládról van szó, nehéz ebben az ársávban jobbat találni. Nem azt mondom, hogy nincsen nála jobb, de azokért a pénztárcánkat is sokkal jobban ki kel nyitnunk. Amit a többiek is írtak már, hogy az első pár órában elég gáz a hangja, hogy tisztában és dinamikusabban szól, én is csak megerősíteni tudom. A Gold széria után nekem nagyon nehezen ment az átállás, azt kb. 2 évig hallgattam, nagyon megszoktam és megszeretem a magas felbontását, a terességét. Itt az új szériánál más hangzást kell befogadnunk, megszeretnünk, ami persze nem nehéz, csak más. Ha mondhatnám, a Gold a hibáival együtt talán mozisabbnak mondanám, míg a Luxor-tól Hi-Fi-sebb hangzást kapunk. Ha valaki nem akar több 100000Ft-ot költeni kábelezésre, de szeretne jó minőségű, megbízható kábeleket a rendszerében tudni, annak mindenképpen ajánlom figyelmébe az új Fapaci Luxor szériát. Azt gondolom egy próbát mindenképpen meg ér.

• 0

#28 Lela

Lela

Lefelé a lejtőn

• PipaPipa
  • 72 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 február 20 - 17:45

A lényeg, hogy a régi ezüst arany ötvözet, amíg a honlapon az új réz arany van. De a lényeg, az új a jobb ha

Lehet hogy nem illik ilyet kérdezni, de hangban hova lehet ezt a Luxor kábelt pozicionálni? Aq Cinnamon Aq Coffee, Aq Diamond, Supra...

• 0

#29 suminator968

suminator968

Őslakos

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 5.176 Hozzászólás:
  • Interests:Zene, autó

Elküldve: 2017 február 20 - 17:36

Azt szeretném megkérdezni hogy van e valami különbség az ezen az oldalon látható ,
Luxor Y usb kábel és e között?
Vagy csak egyszerűen az újabb az más harisnyát kapott?

A lényeg, hogy a régi ezüst arany ötvözet, amíg a honlapon az új réz arany van. De a lényeg, az új a jobb hangú.
  • 0

#30 Zoliii

Zoliii

Kezdő Fórumlakó

• PipaPipa
  • 405 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 február 20 - 16:46

Azt szeretném megkérdezni hogy van e valami különbség az ezen az oldalon látható ,

Külső/belső más, a használtan kínált a tavalyi "Gold" sorozatból való.

• 0

#31 Lela

Lela

Lefelé a lejtőn

• PipaPipa
  • 72 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 február 20 - 16:14

Szerkesztve Lela által: 2017 február 20 - 16:16

• 0

#32 colop

colop

Nincs visszaút

• PipaPipa
  • 142 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 február 16 - 09:11

Sziasztok!

Fapaci engedelmével bemásolom a meghirdetett kábeleim topic linkjét annak reményében, hogy hamarabb gazdára lelnek a kábelek.

Köszönöm a lehetőséget!

Üdv,

Cölöp

• 0

#33 prando

prando

Fórumlakó

• V.I.P.
  • PipaPipa
  • 535 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 január 17 - 18:19

Sziasztok!

Január 11-én kaptam meg a kábel csomagomat, az IC-t rögtön be is kötöttem, két napot szinte állandóan járatva. Mára még többet ment és most már megjött a hangja is. A korábbi Luxor kábelhez képest érezhető a javulás. Egyértelműen részletezőbb lett a teljes hangtartomány, főleg a magas javult nálam és a dinamika(?) is más. Hangosabbnak hallom a megszólaló zenét (állandó teszt cd-k, a hangerőszabályzó dB-ben számol, vagyis pontosan beállítható). Talán Fapaci írta a blogján a bemutatáskor, hogy egy vékony függöny lett elhúzva a magasak elől, ez jutott eszembe nekem is. A Luxor Gold is jó kábel, nálam több más kábelről volt előrelépés, de a jótól is van jobb, ez a Luxor az lett.

Ma bekötöttem az új HDMI kábelt, amikor pedig bekapcsolta feleségem a tv-t, megkérdezte mit csináltam, más lett a kép. Élénkebbek a színek, kontrasztosabb a produkció.

Jó befektetés lettek.

Paul Pang kártyájáról és az USB kábelről majd a PC-s részben.

Köszönöm!

• 0

#34 ​fapaci

​fapaci

Tizezresek klubja

• Luxor kábelek
  • 14.169 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 január 12 - 09:22

LuXor sáv.jpg

Árlista 2017 I. negyedév

LuXor összekötő kábelek 

0,4 mm átmérőjű 99,999 % tisztaságú tömör réz/arany vezetők, teflon szigetelés, szimmetrikus fonás, természetes gyapjú / PE köpeny, ródiumozott Viborg RCA, vagy Neutrik XLR, aranyozott Viborg USB 2.0 A/B csatlakozók. Az USB kábelek Y kialakításban készülnek, a jobb zavarvédelem és az alacsonyabb zajszint érdekében külön ágon futnak az adat és a tápvezetékek.

LuXor RCA összekötő 80 cm: 20.000,- Ft
LuXor RCA összekötő 120 cm: 25.000,- Ft

LuXor XLR összekötő 80 cm: 20.000,- Ft

LuXor XLR összekötő 120 cm: 25.000,- Ft

LuXor Y USB 2.0 80 cm: 13.000,- Ft
LuXor Y USB 2.0 120 cm: 18.000,- Ft

LuXor NRG tápkábelek 

Pólusonként 2 x 1,0 mm átmérőjű tömör réz/arany vezetők, teflon szigetelés, szimmetrikus fonás, természetes gyapjú / PE köpeny, ródiumozott Viborg csatlakozók. Kérhetőek IEC és Fig.8 borotvacsatlakozóval is.

LuXor NRG tápkábel 1,0 m: 25.000,- Ft
LuXor NRG tápkábel 1,5 m: 34.000,- Ft
LuXor NRG Fig.8 tápkábel 1,0 m: 27.000,- Ft
LuXor NRG Fig.8 tápkábel 1,5 m: 36.000,- Ft

Luxor SP hangfalkábelek
Tömör réz/arany vezetők, teflon szigetelés, szimmetrikus fonás, természetes gyapjú / PE köpeny, ródiumozott Viborg csatlakozók.

LuXor SP hangfalkábel 2 x 2,0 m: 49.000,- Ft
LuXor SP hangfalkábel 2 x 2,5 m: 57.000,- Ft

Luxor HDMI kábelek

Ezüst vezetők, házimozi kompatibilis fekete burkolat. Teljesítik a 2.0 HDMI szabvány előírásait, alkalmasak 3D és 4K jelátvitelre is.

Luxor HDMI 2.0 kábel 1 m: 15.000,- Ft

Luxor HDMI 2.0 kábel 2 m: 20.000,- Ft

Luxor HDMI 2.0 kábel 10 m: 40.000,- Ft

Szereletlen huzalok:

LuXor arany / vörösréz tömör huzalok készülékek, hangdobozok belső vezetékezéséhez, kábelek készítéséhez. 99,999% ipari tisztaság, teflon szigetelés.

0,4 mm átmérő:  2.000,- Ft/fm
1,0 mm átmérő:  4.500,- Ft/fm

Elosztók:
A Kontasettel közösen gyártott csatlakozósorokat fix bekötőkábel helyett IEC bemenettel szereljük, így a kábelek szabadon variálhatóak. Pólusonként egyetlen réz sínből kialakított, kontaktusoktól mentes, folyamatos áramvezetés, erős acéllemez ház, felsőszintű minőség ellenőrzés, ISO és CE minősítés, egyedi sorszámozás. Kérhetőek főkapcsolóval, illetve a hálózati zavarok, villámcsapás, túláram ellen hatékony elektromos védelmi modullal is.

KEI elosztó (7 kimenet): 12.000,- Ft

KEKI elosztó (6 kimenet + főkapcsoló): 12.000,- Ft

KEFI elosztó (5 kimenet + főkapcsoló + zavarszűrő és villámvédelem): 25.000,- Ft

Csatlakozók:

Viborg hálózati dugvilla és IEC dugó (ródiumozott érintkezők, polikarbonát ház, csavaros kötés, max.15 Amper):  6.500,- Ft/pár 

Viborg Fig8 borotva dugó (aranyozott érintkezők, polikarbonát ház, csavaros kötés, max.15 Amper):  4.500,- Ft/db
Viborg RCA dugó (szorítós kivitel, ródiumozott réz érintkezők, karbon fémház, csavaros kötés):  10.000,- Ft/ 4 darabos szett
Viborg banándugó (ródiumozott réz érintkezők, karbon fémház, csavaros kötés):  6.500,- Ft/ 4 darabos szett
Gaofei beépíthető IEC aljzat (aranyozott réz érintkezők, polikarbonát ház, csavaros kötés):  4.500,- Ft/db

Szerelt kábelek egyedi méretekben is rendelhetőek 2-4 napos átfutási idővel. Az árlistában szereplő standard méretű példányokra 1 hetes visszavásárlási garancia érvényes. A szállítás 50e Ft feletti rendelésnél ingyenes Magyarországon belül.

Szerkesztve ​fapaci által: 2017 január 12 - 09:24

• 0

#35 ​fapaci

​fapaci

Tizezresek klubja

• Luxor kábelek
  • 14.169 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 január 10 - 23:23

Szia!
Érdeklődnék, hogy a Viborg VF-508G csatlakozó belemegy-e az eredeti PS4-be? A gép hátulja nem függőleges, ezért nem tudom, a vastag csatlakozó elfér-e.

Attól tartok, nem.

• 0

#36 Dejvid

Dejvid

Isten Hozott! :)

• Pipa
  • 5 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 január 10 - 22:49

Szia!
Érdeklődnék, hogy a Viborg VF-508G csatlakozó belemegy-e az eredeti PS4-be? A gép hátulja nem függőleges, ezért nem tudom, a vastag csatlakozó elfér-e.
  • 0

#37 ​fapaci

​fapaci

Tizezresek klubja

• Luxor kábelek
  • 14.169 Hozzászólás:

Elküldve: 2016 december 28 - 22:24

Komolyan, nem is értem a kábelgyártókat. 

Néha én sem. :) Kellemes zenehallgatást kívánok!

• 1

#38 Polimer78

Polimer78

Lefelé a lejtőn

• PipaPipa
  • 61 Hozzászólás:

Elküldve: 2016 december 28 - 20:31

Szia!

Mostanra égett be a hangfalkábel, amit rendeltem tőled!

Nagyon jó a hangkép és a sztereó tér! Olyan lazán, szellősen szól és olyan dinamikával, hogy ez a kábel eddig visz mindent! Néha az az érzésem, mintha valaki belülről rugdosná a hangfalakat és még nincs bemérve a szoba. Komolyan, nem is értem a kábelgyártókat. Pont ezt a hangzást kerestem eddig.

Én a rockzenei vonalat kedvelem és ez a kábel eget rengető!

Köszönöm, mégegyszer,

Üdv.: Tamás

• 2

#39 ​fapaci

​fapaci

Tizezresek klubja

• Luxor kábelek
  • 14.169 Hozzászólás:

Elküldve: 2016 december 28 - 12:39

/ATC SCM40/

Komoly cucc! Köszönöm a beszámolót!

• 0

#40 supravox

supravox

Kezdő Fórumlakó

• PipaPipa
  • 386 Hozzászólás:

Elküldve: 2016 december 28 - 12:16

Sziasztok!

Pár sorban szeretném méltatni Fapaci új hangszórókábelét.

Nálam már az első percekben is mutatott valamit a prognosztizált jó  tulajdonságokból, de nem akartam abba a csapdába esni, hogy a teljesen "szűz" kábel kéoességeit megitéljem.

Illetve a hangfalak is nagyon újak még kb 40 órát tudtam őket hallgatni.

De persze az első adandó alkalommal leültem rendesen megküldeni a felszerelést :D

Egyből átjött, hogy bizony nem kidobott pénz volt a Fapacinak átadott vételár.

Egy nagyon gyors, feszes, dinamikus, mélyben nagyon megfogott,és Hádészi mélységeket megmutató hangkép kezdett kibontakozni./Konkrétan a szobai basszus anomáliák megszűntek./

A közép és a magas tartomány tisztaságával együtt.

Sehova nem helyezi a hangsúlyt,nagyon rendben vannak az arányok.

Pontos,lineáris pincétől a padlásig.

Talán  a zenei történésbe még nem von be annyira, de azt hiszem ez még inkább a dobozok bejáratlansága miatt van.

/ATC SCM40/

De nálam már most telitalálat.

Csak gratulálni tudok a gyártónak 36_1_11.gif  36_1_11.gif

• 1

Also tagged with one or more of these keywords: Szerelt kábelek, csatlakozók, alapanyagok, alkatrészek

0 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 0 vendég, 0 anonim felhasználó