Jump to content
AVX Café Rebat

Recommended Posts

Szia Fapaci!

Szerinted mekkora az ideális hosszúság a tápkábel, az összekötő és a hangfalkábel esetében? Van ennek valamilyen tudományos magyarázata?

Köszi, Tamás

Az ideális hosszúság hanfalkábelnél az ami elér a hangfalig!Ugyan ez érvényes a többire is!

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Szia! Rávághatnám, hogy a nulla cm hosszúság az ideális, de ezzel nem vagy előrébb. Nem tudom a választ.

ne csinald már !    :-)     (miert nem: minel nagyobb a hasznom rajta, annal hosszabb ?)   :-)

komolyan: örülök az ilyen válasznak.  követhetnék mások is.  nagyobb szégyen valamiröl biztosan allitani, hogy igy meg ugy, aztan meg sem.

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Az ideális hosszúság hanfalkábelnél az ami elér a hangfalig!Ugyan ez érvényes a többire is!

Ez egyáltalán nem így van. Ha így lenne, nem kérdeztem volna meg. Sajnos tény, hogy a 80 cm-es összekötő jobban szól mint az 50 cm-es, a 2 méteres tápkábel jobban mint az egy méteres és a 3,2 méteres hangfalkábel jobban mint a 2,5 méteres. Csak tudni kell, mi az a minimum hossz, ami alá nem érdemes menni és mi az a maximum, ahol érdemben már nem várható javulás.

• Upvote 1

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Ez egyáltalán nem így van. Ha így lenne, nem kérdeztem volna meg. Sajnos tény, hogy a 80 cm-es összekötő jobban szól mint az 50 cm-es, a 2 méteres tápkábel jobban mint az egy méteres és a 3,2 méteres hangfalkábel jobban mint a 2,5 méteres. Csak tudni kell, mi az a minimum hossz, ami alá nem érdemes menni és mi az a maximum, ahol érdemben már nem várható javulás.

Mert "R-L-C kör az egész világ"  :D  Kvázi "szűrő" ként viselkedik, minden elektronikai alkatrész-eszköz.

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Kétlem, hogy meghatározható lenne egy minden esetre érvényes ideális kábelméret. Ha leírjuk, hogy a 120 cm az ideális, akkor garantáltan jön majd valaki, aki állítja, hogy nála a 121 cm jobb eredményt adott és ezzel bekerülünk egy örökmozgó körhintába. A kérdés erősen hajaz az ideális szobaméret témára, választ ott sem lehet adni. Kicsit tekernék egyet a kérdésen és a kábelek számára tolnám át. Jártamban, keltemben elképesztő kábeldzsungelekkel találkozom a készülékek mögött. Ennek garantáltan több negatív hatása van, mint a kábelek hosszával variálni. Többek között ezért is csonkítottam totálisan a rendszeremet 3 elemre. Néha a kevesebb a több.

• Upvote 1

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Mit jelent az,hogy tény?

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

post-387-0-06639500-1511979583_thumb.jpg

---------------------------

Black Friday 2017

---------------------------

Minden múlt pénteken rendelt kábel elkészült, átvétel és szállítás holnaptól.

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Fapaci köszönöm szépen a HDMI kábelt, "érzékelhető" a különbség! :) Egy In-Akustik Premium volt az elődje.

Amikor bekötöttem, kb. 6-7 másodpercet kellett várni az első bekapcsolásnál, mire megjelent a kép, de a további bekapcsolásoknál már nem volt gond. Az asszony reakciója megelőzött, aszongya hűű de jó lett a kép! :D

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

post-387-0-16501300-1512638322_thumb.jpg

2017. karácsonyi árlista

érvényes: december 7-22.

LuXor összekötő kábelek 

0,4 mm átmérőjű 99,999 % tisztaságú tömör réz/arany vezetők, teflon szigetelés, természetes gyapjú / PE köpeny, ródiumozott Viborg RCA, vagy Neutrik XLR, aranyozott Viborg USB 2.0 A/B csatlakozók.

Az USB kábelek Y kialakításban készülnek, a jobb zavarvédelem és az alacsonyabb zajszint érdekében külön ágon futnak az adat és a tápvezetékek.

LuXor RCA összekötő 80 cm: 20.000  18.000,- Ft 

LuXor RCA összekötő 120 cm: 25.000  22.500,- Ft 

LuXor XLR összekötő 80 cm: 20.000  18.000,- Ft 

LuXor XLR összekötő 120 cm: 25.000  22.500,- Ft 

LuXor Y USB 2.0  80 cm: 13.000,- Ft
LuXor Y USB 2.0 120 cm: 18.000,- Ft

LuXor NRG tápkábelek 

Pólusonként 2 x 1,0 mm átmérőjű tömör réz/arany vezetők, teflon szigetelés, természetes gyapjú / PE köpeny, ródiumozott Viborg schuko, IEC, Fig8 csatlakozók. 

LuXor NRG tápkábel 1,0 m: 25.000  22.000,- Ft  
LuXor NRG tápkábel 1,5 m: 34.000  30.000,- Ft 
LuXor NRG Fig.8 tápkábel 1,0 m: 27.000  25.000,- Ft 
LuXor NRG Fig.8 tápkábel 1,5 m: 36.000  33.000,- Ft 

Luxor SP hangfalkábelek
Tömör réz/arany vezetők, teflon szigetelés, természetes gyapjú / PE köpeny, ródiumozott Viborg banándugók, villák.
LuXor SP hangfalkábel 2 x 2,0 m: 49.000   45.000,- Ft 
LuXor SP hangfalkábel 2 x 2,5 m: 57.000  52.000,- Ft 

Luxor HDMI kábelek

Ezüst vezetők, házimozi kompatibilis fekete burkolat. Teljesítik a 2.0 HDMI szabvány előírásait, alkalmasak 3D és 4K jelátvitelre is.

Luxor HDMI 2.0 kábel 1 m: 15.000  14.000,- Ft 

Luxor HDMI 2.0 kábel 2 m: 20.000  18.500,- Ft  

Luxor HDMI 2.0 kábel 10 m: 40.000  37.000,- Ft  

Szereletlen huzalok:

LuXor arany/vörösréz tömör huzalok készülékek, hangdobozok belső vezetékezéséhez, kábelek készítéséhez. 99,999% ipari tisztaság, teflon szigetelés.

0,4 mm átmérő:  2.000  1.750,- Ft/fm   :smile46: 

1,0 mm átmérő:  4.500  4.000,- Ft/fm   :smile46: 

Elosztók:
A Kontasettel közösen gyártott csatlakozósorokat fix bekötőkábel helyett IEC bemenettel szereljük, így a kábelek szabadon variálhatóak. Pólusonként egyetlen réz sínből kialakított, kontaktusoktól mentes, folyamatos áramvezetés, erős acéllemez ház, felsőszintű minőség ellenőrzés, ISO és CE minősítés, egyedi sorszámozás. Kérhetőek főkapcsolóval, illetve a hálózati zavarok, villámcsapás, túláram ellen hatékony elektromos védelmi modullal is.
KEI elosztó (7 kimenet): 12.000  11.000,- Ft   :smile46: 

KEKI elosztó (6 kimenet + főkapcsoló): 12.000,- Ft

KEFI elosztó (5 kimenet + főkapcsoló + zavarszűrő és villámvédelem): 25.000,- Ft

Csatlakozók:

Viborg hálózati dugvilla és IEC dugó (ródiumozott érintkezők, polikarbonát ház, csavaros kötés, max.15 Amper):  6.500    6.000,- Ft/pár   :smile46: 

Viborg Fig8 borotva dugó (aranyozott érintkezők, polikarbonát ház, csavaros kötés, max.15 Amper):  5.500,- Ft/db
Viborg RCA dugó (szorítós kivitel, ródiumozott réz érintkezők, karbon fémház, csavaros kötés):  10.000    9.000,- Ft/ 4 darabos szett   :smile46: 
Viborg banándugó (ródiumozott réz érintkezők, karbon fémház, csavaros kötés):  6.500,- Ft/ 4 darabos szett

LuXor%2Bk%25C3%25A1belek.jpg

• Upvote 2

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

"Mivel én magamban már kevés vagyok az értékesítéshez, az új LuXor kábelek néhány HiFi és házimozi kereskedésben is kaphatóak majd, mindenhol egységes áron."

Ennek reményében tettem fel a kérdést.

• Upvote 1

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

"Mivel én magamban már kevés vagyok az értékesítéshez, az új LuXor kábelek néhány HiFi és házimozi kereskedésben is kaphatóak majd, mindenhol egységes áron."

Ennek reményében tettem fel a kérdést.

Igen, volt egy ilyen irányvonal, hogy a LuXor kábelek néhány boltban is kaphatóak lesznek. Pár hétig működött is, ennek keretében történt az is, hogy a L'auditeur az én kábeleimet használta a HiFi Show-n, de hosszú távon nem tudtam akkora árrést biztosítani, amivel a kereskedők elégedettek lettek volna, árat emelni pedig nem akartam.

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Villámakció!

LuXor RCA összekötő pár 80 cm: 20.000   15.000,- Ft  elfogyott!

LuXor RCA összekötő pár 120 cm: 25.000   19.000,- Ft  elfogyott!

LuXor NRG tápkábel 1,0 m: 25.000   19.000,- Ft    elfogyott!

Viborg RCA dugó (szorítós kivitel, ródiumozott réz érintkezők, karbon ház):  10.000  8.000,- Ft/4 db  

Az akció a készlet erejéig tart (5-10 darab/pár/készlet van mindből), érdemes gyorsnak lenni.

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Villámakció!

LuXor RCA összekötő pár 80 cm: 20.000   15.000,- Ft 

LuXor RCA összekötő pár 120 cm: 25.000   19.000,- Ft  elfogyott!

LuXor NRG tápkábel 1,0 m: 25.000   19.000,- Ft    elfogyott!

Viborg RCA dugó (szorítós kivitel, ródiumozott réz érintkezők, karbon ház):  10.000  8.000,- Ft/4 db  

Az akció a készlet erejéig tart (5-10 darab/pár/készlet van mindből), érdemes gyorsnak lenni.

Ejj, ez tényleg villám volt. A 80cm meg rövid...

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Nemrég fülügyre vettem fapaci réz-arany LuXor kábeleit. Nálam az xlr összekötője nagyon bevált, egységes hangképet, kitolt sávszéleket, jó tónusokat, felbontást és dinamikát kaptam.

Mostanában járt nálam néhány xlr, de ez itt is maradt. Csak ajánlani tudom mindenkinek.

Kipróbáltam a tápkábeleket, azokkal is pozitív a tapasztalatom. Hangkaraktere hasonló az összekötőhöz, de ez utóbbiak erősebben sikerült darabok az én rendszeremben, az én fülemnek.

Az összekötő és a tápkábel árának is lehet adni egy min. 4-es, 5-ös szorzót, ha a piaci használtban keresgélünk ilyen hangot.

Javaslom, tegyetek vele egy próbát, ha éppen cserében gondolkodtok.

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Raktártakarítás!

LuXor RCA összekötő pár 80 cm:  20.000   15.000,- Ft  elfogyott

LuXor RCA összekötő pár 120 cm:  25.000   19.000,- Ft  elfogyott

Viborg RCA dugó (szorítós kivitel, ródiumozott réz érintkezők, karbon ház):  10.000  7.000,- Ft/szett  elfogyott

Az akció a készlet erejéig tart (mindből 6 pár, illetve 6 szett van), érdemes gyorsnak lenni.

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Regisztrálj vagy jelentkezz be!

Regisztrált felhasználónak kell lenned, hogy hozzá tudj szólni a fórumhoz.

Regisztráció

Regisztrálj a fórumra. Csak pár lépés.

Regisztráció

Bejelentkezés

Regisztrált felhasználó vagy? Jelentkezz be!

Bejelentkezés

• Jelenleg olvassa:   0 felhasználó

Egyetlen felhasználó sem olvassa ezt az oldalt