Ugrás a tartalomhoz

AVX Café

Fotó

Kábelek, alkatrészek, csatlakozók

Szerelt kábelek csatlakozók alapanyagok alkatrészek

• Please log in to reply
289 válasz erre a témára

#1 pooly73

pooly73

Kezdő Fórumlakó

• Regisztrált felhasználó
  • PipaPipa
  • 440 Hozzászólás:
  • Nem:Férfi

Elküldve: 2017 december 07 - 19:28

"Mivel én magamban már kevés vagyok az értékesítéshez, az új LuXor kábelek néhány HiFi és házimozi kereskedésben is kaphatóak majd, mindenhol egységes áron."

Ennek reményében tettem fel a kérdést.

• 1

#2 ​fapaci

​fapaci

Otthon vagyok

• Luxor kábelek
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 15.479 Hozzászólás:
  • Nem:Nincs megadva

Elküldve: 2017 december 07 - 16:20

Debrecenben beszerezhetőek ezek a kábelek ????

Az egész világon beszerezhetőek postai úton. :)

• 0

#3 pooly73

pooly73

Kezdő Fórumlakó

• PipaPipa
  • 440 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 december 07 - 16:18

Debrecenben beszerezhetőek ezek a kábelek ????

• 0

#4 ​fapaci

​fapaci

Otthon vagyok

• Luxor kábelek
  • 15.479 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 december 07 - 10:53

LuXor karácsony.jpg

2017. karácsonyi árlista

érvényes: december 7-22.

LuXor összekötő kábelek 

0,4 mm átmérőjű 99,999 % tisztaságú tömör réz/arany vezetők, teflon szigetelés, természetes gyapjú / PE köpeny, ródiumozott Viborg RCA, vagy Neutrik XLR, aranyozott Viborg USB 2.0 A/B csatlakozók.

Az USB kábelek Y kialakításban készülnek, a jobb zavarvédelem és az alacsonyabb zajszint érdekében külön ágon futnak az adat és a tápvezetékek.

LuXor RCA összekötő 80 cm: 20.000  18.000,- Ft 

LuXor RCA összekötő 120 cm: 25.000  22.500,- Ft 

LuXor XLR összekötő 80 cm: 20.000  18.000,- Ft 

LuXor XLR összekötő 120 cm: 25.000  22.500,- Ft 

LuXor Y USB 2.0  80 cm: 13.000,- Ft
LuXor Y USB 2.0 120 cm: 18.000,- Ft

LuXor NRG tápkábelek 

Pólusonként 2 x 1,0 mm átmérőjű tömör réz/arany vezetők, teflon szigetelés, természetes gyapjú / PE köpeny, ródiumozott Viborg schuko, IEC, Fig8 csatlakozók. 

LuXor NRG tápkábel 1,0 m: 25.000  22.000,- Ft  
LuXor NRG tápkábel 1,5 m: 34.000  30.000,- Ft 
LuXor NRG Fig.8 tápkábel 1,0 m: 27.000  25.000,- Ft 
LuXor NRG Fig.8 tápkábel 1,5 m: 36.000  33.000,- Ft 

Luxor SP hangfalkábelek
Tömör réz/arany vezetők, teflon szigetelés, természetes gyapjú / PE köpeny, ródiumozott Viborg banándugók, villák.
LuXor SP hangfalkábel 2 x 2,0 m: 49.000   45.000,- Ft 
LuXor SP hangfalkábel 2 x 2,5 m: 57.000  52.000,- Ft 

Luxor HDMI kábelek

Ezüst vezetők, házimozi kompatibilis fekete burkolat. Teljesítik a 2.0 HDMI szabvány előírásait, alkalmasak 3D és 4K jelátvitelre is.

Luxor HDMI 2.0 kábel 1 m: 15.000  14.000,- Ft 

Luxor HDMI 2.0 kábel 2 m: 20.000  18.500,- Ft  

Luxor HDMI 2.0 kábel 10 m: 40.000  37.000,- Ft  

Szereletlen huzalok:

LuXor arany/vörösréz tömör huzalok készülékek, hangdobozok belső vezetékezéséhez, kábelek készítéséhez. 99,999% ipari tisztaság, teflon szigetelés.

0,4 mm átmérő:  2.000  1.750,- Ft/fm   :smile46: 

1,0 mm átmérő:  4.500  4.000,- Ft/fm   :smile46: 

Elosztók:
A Kontasettel közösen gyártott csatlakozósorokat fix bekötőkábel helyett IEC bemenettel szereljük, így a kábelek szabadon variálhatóak. Pólusonként egyetlen réz sínből kialakított, kontaktusoktól mentes, folyamatos áramvezetés, erős acéllemez ház, felsőszintű minőség ellenőrzés, ISO és CE minősítés, egyedi sorszámozás. Kérhetőek főkapcsolóval, illetve a hálózati zavarok, villámcsapás, túláram ellen hatékony elektromos védelmi modullal is.
KEI elosztó (7 kimenet): 12.000  11.000,- Ft   :smile46: 

KEKI elosztó (6 kimenet + főkapcsoló): 12.000,- Ft

KEFI elosztó (5 kimenet + főkapcsoló + zavarszűrő és villámvédelem): 25.000,- Ft

Csatlakozók:

Viborg hálózati dugvilla és IEC dugó (ródiumozott érintkezők, polikarbonát ház, csavaros kötés, max.15 Amper):  6.500    6.000,- Ft/pár   :smile46: 

Viborg Fig8 borotva dugó (aranyozott érintkezők, polikarbonát ház, csavaros kötés, max.15 Amper):  5.500,- Ft/db
Viborg RCA dugó (szorítós kivitel, ródiumozott réz érintkezők, karbon fémház, csavaros kötés):  10.000    9.000,- Ft/ 4 darabos szett   :smile46: 
Viborg banándugó (ródiumozott réz érintkezők, karbon fémház, csavaros kötés):  6.500,- Ft/ 4 darabos szett

LuXor%2Bk%25C3%25A1belek.jpg

• 2

#5 Polimer78

Polimer78

Nincs visszaút

• PipaPipa
  • 116 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 december 03 - 15:38

Fapaci köszönöm szépen a HDMI kábelt, "érzékelhető" a különbség! :) Egy In-Akustik Premium volt az elődje.

Amikor bekötöttem, kb. 6-7 másodpercet kellett várni az első bekapcsolásnál, mire megjelent a kép, de a további bekapcsolásoknál már nem volt gond. Az asszony reakciója megelőzött, aszongya hűű de jó lett a kép! :D

• 0

#6 ​fapaci

​fapaci

Otthon vagyok

• Luxor kábelek
  • 15.479 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 november 29 - 19:19

IMG_4687.jpg

---------------------------

Black Friday 2017

---------------------------

Minden múlt pénteken rendelt kábel elkészült, átvétel és szállítás holnaptól.

Szerkesztve ​fapaci által: 2017 november 29 - 22:58

• 0

#7 ​fapaci

​fapaci

Otthon vagyok

• Luxor kábelek
  • 15.479 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 november 23 - 15:29

LuXor Fekete péntek.jpg

Szerkesztve ​fapaci által: 2017 november 23 - 15:31

• 0

#8 supravox

supravox

Fórumlakó

• PipaPipa
  • 686 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 november 22 - 18:21

Ez egyáltalán nem így van. Ha így lenne, nem kérdeztem volna meg. Sajnos tény, hogy a 80 cm-es összekötő jobban szól mint az 50 cm-es, a 2 méteres tápkábel jobban mint az egy méteres és a 3,2 méteres hangfalkábel jobban mint a 2,5 méteres. Csak tudni kell, mi az a minimum hossz, ami alá nem érdemes menni és mi az a maximum, ahol érdemben már nem várható javulás.

Mit jelent az,hogy tény?
  • 0

#9 ​fapaci

​fapaci

Otthon vagyok

• Luxor kábelek
  • 15.479 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 november 22 - 16:24

Fekete péntek 2017.png

• 0

#10 ​fapaci

​fapaci

Otthon vagyok

• Luxor kábelek
  • 15.479 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 november 20 - 10:15

Kétlem, hogy meghatározható lenne egy minden esetre érvényes ideális kábelméret. Ha leírjuk, hogy a 120 cm az ideális, akkor garantáltan jön majd valaki, aki állítja, hogy nála a 121 cm jobb eredményt adott és ezzel bekerülünk egy örökmozgó körhintába. A kérdés erősen hajaz az ideális szobaméret témára, választ ott sem lehet adni. Kicsit tekernék egyet a kérdésen és a kábelek számára tolnám át. Jártamban, keltemben elképesztő kábeldzsungelekkel találkozom a készülékek mögött. Ennek garantáltan több negatív hatása van, mint a kábelek hosszával variálni. Többek között ezért is csonkítottam totálisan a rendszeremet 3 elemre. Néha a kevesebb a több.

Szerkesztve ​fapaci által: 2017 november 20 - 10:18

• 1

#11 Tctronic

Tctronic

Kezdő Fórumlakó

• PipaPipa
  • 483 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 november 20 - 10:03

Ez egyáltalán nem így van. Ha így lenne, nem kérdeztem volna meg. Sajnos tény, hogy a 80 cm-es összekötő jobban szól mint az 50 cm-es, a 2 méteres tápkábel jobban mint az egy méteres és a 3,2 méteres hangfalkábel jobban mint a 2,5 méteres. Csak tudni kell, mi az a minimum hossz, ami alá nem érdemes menni és mi az a maximum, ahol érdemben már nem várható javulás.

Mert "R-L-C kör az egész világ"  :D  Kvázi "szűrő" ként viselkedik, minden elektronikai alkatrész-eszköz.

• 0

#12 Polimer78

Polimer78

Nincs visszaút

• PipaPipa
  • 116 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 november 20 - 09:58

Az ideális hosszúság hanfalkábelnél az ami elér a hangfalig!Ugyan ez érvényes a többire is!

• 1

#13 avl2

avl2

ember probal lenni

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.377 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 november 20 - 08:39

Szia! Rávághatnám, hogy a nulla cm hosszúság az ideális, de ezzel nem vagy előrébb. Nem tudom a választ.

ne csinald már !    :-)     (miert nem: minel nagyobb a hasznom rajta, annal hosszabb ?)   :-)

komolyan: örülök az ilyen válasznak.  követhetnék mások is.  nagyobb szégyen valamiröl biztosan allitani, hogy igy meg ugy, aztan meg sem.

• 0

#14 Hifilala

Hifilala

Beköltözött

• PipaPipaPipaPipa
  • 2.565 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 november 20 - 07:09

Szia Fapaci!

Szerinted mekkora az ideális hosszúság a tápkábel, az összekötő és a hangfalkábel esetében? Van ennek valamilyen tudományos magyarázata?

Köszi, Tamás

Az ideális hosszúság hanfalkábelnél az ami elér a hangfalig!Ugyan ez érvényes a többire is!
  • 0

#15 ​fapaci

​fapaci

Otthon vagyok

• Luxor kábelek
  • 15.479 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 november 19 - 22:48

Szia! Rávághatnám, hogy a nulla cm hosszúság az ideális, de ezzel nem vagy előrébb. Nem tudom a választ.

• 2

#16 Polimer78

Polimer78

Nincs visszaút

• PipaPipa
  • 116 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 november 19 - 15:33

Szia Fapaci!

Szerinted mekkora az ideális hosszúság a tápkábel, az összekötő és a hangfalkábel esetében? Van ennek valamilyen tudományos magyarázata?

Köszi, Tamás

• 1

#17 nadtom

nadtom

Fórumlakó

• PipaPipa
  • 561 Hozzászólás:
  • Interests:Mozi, Zene, Túramotorozás

Elküldve: 2017 október 21 - 01:15

Ha ezt így élted meg, akkor gyorsan szabadulj meg a HD cuccaidtól és a töredékéért vegyél helyettük Fapacitól. ;)

Nincs szándékomban eladni a HD kábeleimet, amit jóárasítva sikerüt megvennem. A centerhez nem sikerült vennem sem HD IC, sem HD hsz kábelt számomra elfogadható áron (a HD teli árát nem tartom reálisnak), így jó alternatíva volt számomra a Fapaci kábeleinek kipróbálása/megvétele. A véleményemet lent leírtam. ;)

Szerkesztve nadtom által: 2017 október 21 - 01:16

• 0

#18 Cutler

Cutler

Törzsvendég

• PipaPipaPipa
  • 1.887 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 október 20 - 21:42

A center sugárzómhoz rendeltem IC és hsz kábeleket Fapacitól. (A többi IC kábelem HiDiamond (D3-D5), illetve a front sugárzó hsz kábele szintén HiDiamond, egy D7-es.) 

Fapacitól beszerzett center IC és hsz kábelt együtt cseréltem természetesen, így nem tudom melyik milyen mértékben vett részt a hallott változásban, de ez már az első pillanatban szembetűnő volt. Sokkal tisztább, részletesebb hang jött a centerből (minden apró "szösszenetet" hallani lehetett), hasonló volt a tapasztaltat változás, mint amikor a HD kábeleket a rendszerbe kötöttem. A center hangerejét vissza kellett venni 2,5dB-lel.

Az eddigi tapasztalatom (3hét), hogy Fapaci IC és hsz kábeleinek nagyon jó hangja van, illetve jól passzolnak a meglévő HD kábeleimhez. :)

Ha ezt így élted meg, akkor gyorsan szabadulj meg a HD cuccaidtól és a töredékéért vegyél helyettük Fapacitól. ;)
  • 0

#19 nadtom

nadtom

Fórumlakó

• PipaPipa
  • 561 Hozzászólás:
  • Interests:Mozi, Zene, Túramotorozás

Elküldve: 2017 október 20 - 19:35

A center sugárzómhoz rendeltem IC és hsz kábeleket Fapacitól. (A többi IC kábelem HiDiamond (D3-D5), illetve a front sugárzó hsz kábele szintén HiDiamond, egy D7-es.) 

Fapacitól beszerzett center IC és hsz kábelt együtt cseréltem természetesen, így nem tudom melyik milyen mértékben vett részt a hallott változásban, de ez már az első pillanatban szembetűnő volt. Sokkal tisztább, részletesebb hang jött a centerből (minden apró "szösszenetet" hallani lehetett), hasonló volt a tapasztaltat változás, mint amikor a HD kábeleket a rendszerbe kötöttem. A center hangerejét vissza kellett venni 2,5dB-lel.

Az eddigi tapasztalatom (3hét), hogy Fapaci IC és hsz kábeleinek nagyon jó hangja van, illetve jól passzolnak a meglévő HD kábeleimhez. :)

• 0

#20 ​fapaci

​fapaci

Otthon vagyok

• Luxor kábelek
  • 15.479 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 szeptember 17 - 18:22

Szóval csak gratulálni tudok:))

Csak megköszönni tudom az újabb bizalmat!

• 0

0 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 0 vendég, 0 anonim felhasználó