Ugrás a tartalomhoz

AVX Café

Fotó

Akusztika - elmélet és gyakorlat

Zenehallgató és moziszobák

• Please log in to reply
468 válasz erre a témára

#1 kurucz24

kurucz24

Újonc fórumos

• Regisztrált felhasználó
  • Pipa
  • 36 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 augusztus 05 - 09:06

Kedves Fapaci! Kedves Mindenki!

Várható mostanában(mondjuk még idén :rolleyes: ) akusztikai mérés Somogy megye, azon belül Kaposvár környékén?

Köszi 

• 0

#2 ​fapaci

​fapaci

Tizezresek klubja

• Luxor kábelek
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 14.557 Hozzászólás:
  • Nem:Nincs megadva

Elküldve: 2017 július 26 - 19:48

Fehérlaci kérdését áthozom ide, hogy ne egy más célú topikot szemeteljünk...

Lehet azért, mert egy kritikusabban gondolkodni képes embernek, túl kevés vagy általános volt az előadás tartalmi része (meglepődnél, hogy a háttérben mennyien vannak, akiknek az a véleménye mint amit le szoktam írni). Azok véleményére már régen nem adok akiket pár szóval extázisba lehet hozni. Frekvencia, Hertz, lecsengés, visszhang, rétegrend ... Ha most azokon az embereken lenne vérnyomásmérő akikre gondolok, látnád, hogy emelkedik a vérnyomásuk és a pulzusuk (talán még a péló is keményedik) Na, ezektől az emberektől hogyan várnál építőjellegű kritikát?

Ha elmentem volna megkérdeztem volna, hogy a méréseknél miért nem a komplett hangrendszert, méregeti és miért csak a két frontot? A sztereósoknál ez elegendő, de a házimoziban, ahol a helyiségben több subwoofer is lehet szanaszét pakolva, tengernyi hangsugárzó a térben szétszórva, ráadásul több nézősor is lehet a helyiségben. Vagy a tudás vagy a technika hiányzik a komplex rendszerek méréséhez, de egyik sem jó, ha mindkettő együtt van az a legrosszabb.  

Frekvencia, Hertz, lecsengés, visszhang, rétegrend... sajnos ezek olyan fizikai paraméterek, amik megértése nélkül esély sincs hozzáférni az akusztika lényegéhez. Zavarba ejtő, mikor egyszerre hiányoljátok a konkrétumot és sokalljátok a konkrétumot. Van sapka, nincs sapka...

Ha eljöttél volna, szívesen válaszoltam volna, erre lett kitalálva a rendezvény. Aki csendben ülte végig, vagy esetleg ott sem volt, attól kicsit furcsa elfogadni a kritikát, hogy nem kapott választ a kérdéseire. A többség aktív volt és még az előadás után négyszemközt is kérdeztek. 

Szerintem pedig az a jó, ha tudás és eszköz is van a feladathoz. 5+1 csatorna méréséhez pont ugyanolyan eszközpark szükséges, mint 2 csatorna méréséhez, csak éppen nincs sok értelme az összes csatornát végigméregetni, hiszen a szoba akusztikája - néhány aspektus kivételével - mindegyikre ugyanolyan hatással van. Ne keverd az akusztikai és az átviteli mérést, mert a kettőnek más a célja és a módja! Ha kihívod a vízszerelőt, némán elvárod tőle, hogy a gázkazánt is ellenőrizze? Én azt végzem el, amit kérnek tőlem. Kérésre az akusztika mellett sokszor megnézzük a csatornák EQ és szintbeállításait, illetve a szubsugárzó keresztváltását is műszer segítségével (főleg mert ez utóbbit fülre beállítani nem egyszerű). Tanulságos eredmények szoktak kijönni, de én önszántamból nem fogom kiábrándítani a megrendelőt a szeretett hangsugárzójának és erősítőjének műszaki hibáival. Egy akusztikai mérés nem erről szól, de a hangsugárzók esetleges hibái is szóba szoktak kerülni, hiszen a görbéken ezek is látszanak. Ha valakinek ez a kérése, hangsugárzók komplex mérését is elvégzem.

Szerkesztve ​fapaci által: 2017 július 26 - 20:22

• 1

#3 Zozi

Zozi

Törzsvendég

• PipaPipaPipa
  • 1.664 Hozzászólás:
  • Nem:Férfi

Elküldve: 2017 június 25 - 14:54

Sziasztok!

Szerveződik/szerveződne egy akusztikai mérés Sopron környékén.

Akinek lenne esetleg kedve Fapacival méretni, az jelentkezzen itt az oldalon, vagy

nálam privátban.

Szerintem Győr-Csorna-Sopron-Szombathely vonal beleférhet. 

• 0

#4 svedmalac

svedmalac

Törzsvendég

• V.I.P.
  • PipaPipaPipa
  • 1.459 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 június 23 - 01:23

Igazi Fapacis írás
Egy betű felesleg nincs benne:)
Csak a lényeg

Teljesen egyetértek!

• 1

#5 supravox

supravox

Kezdő Fórumlakó

• PipaPipa
  • 422 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 június 22 - 15:22

Lassan közelitek a félezres számhoz, ami az általam végzett helyszíni akusztikai mérések számát illeti. Nagy ünnepséget nem tervezek az alkalomra, de mostanában kicsit végiggondoltam, honnan is indultunk, hova érkeztünk, közben mi változott.

Az első 1-2 évben jellemzően fura arcot vágtak a megrendelők, mikor sorolni kezdtem szobájuk jellemzőit, de manapság már egyre kevesebb meglepődést látok, ami talán azt is jelenti, hogy időközben szépen elterjedt az akusztika paramétereinek jelentése. Már nem hangzik kínaiul az utózengési idő és a lecsengés spektrális eloszlása, meg a módusok működésével is egyre többen tisztában vannak. Kevesen dőlnek már kardjukba, mikor szembesülnek vele, hogy hiába a körültekintően kiválasztott és sok pénzért megvásárolt hangsugárzó, erősítő, a rossz akusztika képes bármelyik minőségét lerontani. Maradjon köztünk, hogy tanácsadóként kicsit büszke vagyok erre az általános tájékozottságra, de a gyártókat is dicséret illeti. Az akusztikai panelek ma már nem ormótlan képződmények, amik házasságokat dönthetnek romba, hanem igényes kinézetű lakberendezési tárgyak, amik inkább hasonlítanak festményekre, vizuális látványelemekre, mint valami ipari termékre. Mindezek ellenére talán mégsem felesleges leírnom, miből is áll az akusztikai mérés és mit kap a megrendelő.

Maga a mérés 30-60 percet vesz igénybe a szereléssel együtt. Szükség van hozzá minimum egy elfogadható minőségű hangsugárzóra és erősítőre, minden mást (jelforrás, műszerek, adatrögzítők, kábelek, mikrofon) én viszek. A szoba paramétereit mérjük, így a hangsugárzó és az erősítő minősége másodlagos, ha nincs komoly problémájuk. A mérés idejére kikapcsolunk minden elektronikus szobakorrekciót, ami leginkább a megrendelőre hárul, bár kényszerűségből lassan én is megtanulom az összes házimozi készülék menüjét. A procedúra során különféle zörejeket játszok le és rögzítek vissza, amihez nem árt a csend és némi türelem. A hangerő nem bántó, de a lejátszott műsor egyáltalán nem szórakoztató, tehát késő este nem célszerű bosszantani vele a szomszédokat.

A mikrofonnal befogott adatok egy számítógépen gyűlnek össze. Néhány grafikont azonnal tudok mutatni a helyszínen és ezek alapján nagy vonalakban meg is tudjuk beszélni, mik a komolyabb problémák és ezek elhárításához milyen beavatkozások szükségesek. Részletes elemzést otthoni számolás után küldök emailben, amiben szerepelnek a mérési eredmények grafikonjai, ezek szöveges értelmezése, a szoba akusztikai jellemzése a hibák felsorolásával, illetve javaslataim a helyzet javítására. Meg tudom mondani, milyen akusztikai panelre, anyagra van szükség, ebből mennyit és hova kellene tenni ahhoz, hogy megfelelő hangzást kapjunk, de legalábbis ne a szoba legyen a durván leggyengébb láncszem a rendszerben. Tudok ajánlani konkrét paneleket, gyártókat, de otthoni kivitelezéshez is tudok tippeket, segédleteket adni.

Jelen esetekben akusztikai méréssel és tervezéssel foglalkozom. A hangzás minőségéért nagy mértékben felelős az akusztika, de azért nem árt azzal sem tisztában lenni, milyen minőségű hangot szólaltat meg a hangdoboz, a lejátszó rendszer önmagában. Ezért házimoziknál az akusztika vizsgálata mellé extraként kérhető a csatornák hangerejének műszeres kalibrálása, az elektromos "szobakorrekció" és az EQ hatásosságának, helyes működésének ellenőrzése, illetve a mérési adatok alapján történő módosítása. HiFi rendszereknél ezek ritkán szerepelnek a láncban, ott a hangsugárzók átviteli mérését szoktam még felkínálni érdekes információként.

Mindennek ára Budapesten 15e Ft, vidéken távolság és megegyezés kérdése. Távolabbi helyszín esetén célszerű több megrendelőnek összefognia, így többfelé osztódik a kiszállási díj, alacsonyabb lesz a fejenként fizetendő összeg és nekem sem egyetlen mérés miatt kell fél napot autóznom. A helyszíni akusztikai mérés megrendelhető írásban a fapaci@gmail.com email címen.

Measure.jpg

Igazi Fapacis írás
Egy betű felesleg nincs benne:)
Csak a lényeg
  • 1

#6 ​fapaci

​fapaci

Tizezresek klubja

• Luxor kábelek
  • 14.557 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 június 21 - 21:59

Lassan közelitek a félezres számhoz, ami az általam végzett helyszíni akusztikai mérések számát illeti. Nagy ünnepséget nem tervezek az alkalomra, de mostanában kicsit végiggondoltam, honnan is indultunk, hova érkeztünk, közben mi változott. 

Az első 1-2 évben jellemzően fura arcot vágtak a megrendelők, mikor sorolni kezdtem szobájuk jellemzőit, de manapság már egyre kevesebb meglepődést látok, ami talán azt is jelenti, hogy időközben szépen elterjedt az akusztika paramétereinek jelentése. Már nem hangzik kínaiul az utózengési idő és a lecsengés spektrális eloszlása, meg a módusok működésével is egyre többen tisztában vannak. Kevesen dőlnek már kardjukba, mikor szembesülnek vele, hogy hiába a körültekintően kiválasztott és sok pénzért megvásárolt hangsugárzó, erősítő, a rossz akusztika képes bármelyik minőségét lerontani. Maradjon köztünk, hogy tanácsadóként kicsit büszke vagyok erre az általános tájékozottságra, de a gyártókat is dicséret illeti. Az akusztikai panelek ma már nem ormótlan képződmények, amik házasságokat dönthetnek romba, hanem igényes kinézetű lakberendezési tárgyak, amik inkább hasonlítanak festményekre, vizuális látványelemekre, mint valami ipari termékre. Mindezek ellenére talán mégsem felesleges leírnom, miből is áll az akusztikai mérés és mit kap a megrendelő.

Maga a mérés 30-60 percet vesz igénybe a szereléssel együtt. Szükség van hozzá minimum egy elfogadható minőségű hangsugárzóra és erősítőre, minden mást (jelforrás, műszerek, adatrögzítők, kábelek, mikrofon) én viszek. A szoba paramétereit mérjük, így a hangsugárzó és az erősítő minősége másodlagos, ha nincs komoly problémájuk. A mérés idejére kikapcsolunk minden elektronikus szobakorrekciót, ami leginkább a megrendelőre hárul, bár kényszerűségből lassan én is megtanulom az összes házimozi készülék menüjét. A procedúra során különféle zörejeket játszok le és rögzítek vissza, amihez nem árt a csend és némi türelem. A hangerő nem bántó, de a lejátszott műsor egyáltalán nem szórakoztató, tehát késő este nem célszerű bosszantani vele a szomszédokat.

A mikrofonnal befogott adatok egy számítógépen gyűlnek össze. Néhány grafikont azonnal tudok mutatni a helyszínen és ezek alapján nagy vonalakban meg is tudjuk beszélni, mik a komolyabb problémák és ezek elhárításához milyen beavatkozások szükségesek. Részletes elemzést otthoni számolás után küldök emailben, amiben szerepelnek a mérési eredmények grafikonjai, ezek szöveges értelmezése, a szoba akusztikai jellemzése a hibák felsorolásával, illetve javaslataim a helyzet javítására. Meg tudom mondani, milyen akusztikai panelre, anyagra van szükség, ebből mennyit és hova kellene tenni ahhoz, hogy megfelelő hangzást kapjunk, de legalábbis ne a szoba legyen a durván leggyengébb láncszem a rendszerben. Tudok ajánlani konkrét paneleket, gyártókat, de otthoni kivitelezéshez is tudok tippeket, segédleteket adni.

Jelen esetekben akusztikai méréssel és tervezéssel foglalkozom. A hangzás minőségéért nagy mértékben felelős az akusztika, de azért nem árt azzal sem tisztában lenni, milyen minőségű hangot szólaltat meg a hangdoboz, a lejátszó rendszer önmagában. Ezért házimoziknál az akusztika vizsgálata mellé extraként kérhető a csatornák hangerejének műszeres kalibrálása, az elektromos "szobakorrekció" és az EQ hatásosságának, helyes működésének ellenőrzése, illetve a mérési adatok alapján történő módosítása. HiFi rendszereknél ezek ritkán szerepelnek a láncban, ott a hangsugárzók átviteli mérését szoktam még felkínálni érdekes információként.

Mindennek ára Budapesten 15e Ft, vidéken távolság és megegyezés kérdése. Távolabbi helyszín esetén célszerű több megrendelőnek összefognia, így többfelé osztódik a kiszállási díj, alacsonyabb lesz a fejenként fizetendő összeg és nekem sem egyetlen mérés miatt kell fél napot autóznom. A helyszíni akusztikai mérés megrendelhető írásban a fapaci@gmail.com email címen.

Measure.jpg

• 2

#7 ​fapaci

​fapaci

Tizezresek klubja

• Luxor kábelek
  • 14.557 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 június 21 - 09:31

Ezzel a gipszkartonnal találkozott már valaki? Rigips Rigitone 8-15-20. 6% vagy 10% kivitelben. A teljes mennyezet kialakítása elég költséges lenne és mérés hiányában félő, hogy akár túlcsillapított is lehet a szoba. Viszont találtam egy ilyen megoldást. Fapaci erről mi a véleményed? 

http://www.audiofil....m.asp?NewsID=32

A Te szobád viszonylag nagy lesz, amit túlcsillapítani nem könnyű, így ettől nem kell tartanod.

A linkelt szobában tetszik a mennyezet  és a szemközti fal kialakítása, jó a vastag szőnyeg is, de fura, hogy a párhuzamos oldalfalakkal nem foglalkoztak, illetve a hallgatási pont sem túl szerencsés helyen van. Vegyük észre azt is, hogy a készülékek és kábelek árához képest milyen kicsi az akusztikai kezelés költségaránya.

• 1

#8 szigony

szigony

Törzsvendég

• V.I.P.
  • PipaPipaPipa
  • 1.970 Hozzászólás:
  • Interests:Tenisz,fotó,akvarisztika,hi-fi

Elküldve: 2017 június 21 - 08:22

Ezzel a gipszkartonnal találkozott már valaki? Rigips Rigitone 8-15-20. 6% vagy 10% kivitelben. A teljes mennyezet kialakítása elég költséges lenne és mérés hiányában félő, hogy akár túlcsillapított is lehet a szoba. Viszont találtam egy ilyen megoldást. Fapaci erről mi a véleményed? 

http://www.audiofil....m.asp?NewsID=32

Csatolt képek:

• 26.jpg

• 0

#9 ​fapaci

​fapaci

Tizezresek klubja

• Luxor kábelek
  • 14.557 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 június 20 - 18:20

Sziasztok. 

Gipszkarton falat "átépitek" a hangfalaim mögött.A kiválasztott közetgyapot Rockwool Airrock ND (50 kg/m3 ) A kérdésem az lenne hogy,Rockwool Frontrock MaxE-vel (135 kg/m3 ) ki tudom váltani,mert a környéken csak rendelésre hoznak Airrock-ot. A legfontosabb szempont a hangszigetelés, belsö válaszfalba kerül a szigetelés.

A válaszokat elöre is köszönöm

Szia! Hanggátlásra még jobb is a MaxE, de az anyaghasználat mellett legalább ennyire fontos a tömítettség és a teljes felület kezelése a legutolsó cm-ig. Érdemes azt is tudni, hogy a hang nem csak a válaszfalon át tud közlekedni két helyiség között, hanem a padlón, födémen is, tehát komoly teljesítményhez nem elégséges a fal szigetelése.

Szerkesztve ​fapaci által: 2017 június 20 - 18:21

• 0

#10 Pato

Pato

Isten Hozott! :)

• Pipa
  • 6 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 június 20 - 17:05

Sziasztok. 

Gipszkarton falat "átépitek" a hangfalaim mögött.A kiválasztott közetgyapot Rockwool Airrock ND (50 kg/m3 ) A kérdésem az lenne hogy,Rockwool Frontrock MaxE-vel (135 kg/m3 ) ki tudom váltani,mert a környéken csak rendelésre hoznak Airrock-ot. A legfontosabb szempont a hangszigetelés, belsö válaszfalba kerül a szigetelés.

A válaszokat elöre is köszönöm

• 0

#11 ​fapaci

​fapaci

Tizezresek klubja

• Luxor kábelek
  • 14.557 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 június 13 - 10:52

Mostanában több helyen is felmerült a kérdés az akusztika és a helyiség mérete közötti kapcsolatról. Az elmúlt napokban végzett mérésekből mutatnék kettőt, amik szerintem jól megmutatják a jellemző különbségeket.

A két esetben közös, hogy mindkettő tetőtéri szoba, könnyűszerkezetes, többségében csupasz, vakolt, tapétázott falakkal határolva, parkettázva, hasonló mértékben bútorozva (kanapé, könyvespolcok, asztal, ruhásszekrény, néhány szőnyeg). Egyik helységben sem történt tudatos akusztikai beavatkozás. A nagy különbség a méretekben rejlik, az egyik szoba kb 15 m2, a másik nagyjából 60 m2. Az utózengés mértéke a két szoba esetén:

akusz RT kicsi.jpg akusz RT nagy.jpg

Az átlagértékben van némi különbség, de nagyjából hasonló a két helyzet e szempontból, azonban az már most látható, hogy a basszusok oktávjaiban eléggé másként viselkedik a két szoba. Az utózengés spektrális 3D eloszlásában jobban látható a különbség:

akusz spec kicsi.jpg akusz spec nagy.jpg

Míg a nagy szobában az alsó oktávok alig térnek el a többi tartománytól, a kis szoba diagramján megjelenik számos rezonancia, állóhullám, amik egészen 200 Hz-ig teleszemetelik a basszus tartományt. Pedig itt csak egy kis méretű polcsugárzó üzemel, mégis képes megszólaltatni a módusokat 45 Hz felett. Egy izmosabb, az alsó oktávban is hatékony hangsugárzó még rosszabb helyzetet teremtene, de így is jókora feldúsulás jön létre 70 és 150 Hz között.

Többek között ezért is mondjuk, hogy a kis szobák mindig problémásabbak, de persze más szempontból (pl. a hangsugárzók és a hallgatási pont elhelyezésének nehézségei miatt) is terheltebb próbálkozás 20-25 m2 alatti helyiségekben minőségi hangzást megvalósítani.

Szerkesztve ​fapaci által: 2017 június 13 - 10:58

• 1

#12 ​fapaci

​fapaci

Tizezresek klubja

• Luxor kábelek
  • 14.557 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 június 11 - 20:02

Pár témába vágó videó, hátha valakit érdekel. Az első kettőt személy szerint elég hasznosnak találtam (ha nem ide illőnek ítéltetik, töröljétek):

Nem töröljük, mert hátha valakinek ettől a filmtől lesz világos az akusztika jelentősége és működése. Ha valamelyik rész érthetetlen, tessék kérdezni!

Szerkesztve ​fapaci által: 2017 június 11 - 22:17

• 0

#13 balageguy

balageguy

Kezdő Fórumlakó

• PipaPipa
  • 418 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 június 11 - 12:05

Pár témába vágó videó, hátha valakit érdekel. Az első kettőt személy szerint elég hasznosnak találtam (ha nem ide illőnek ítéltetik, töröljétek):

https://www.youtube.com/watch?v=DFbqJkjfABQ

• 2

#14 Spiky03

Spiky03

Fórumlakó

• PipaPipa
  • 580 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 június 06 - 07:15

Mennyezetre és válaszfalra használtam. 1 tubus/gk mennyiség szükséges. A kinyomópisztolyt meg kell hozzá vásárolni, mert tengerentúli szabvány a tubusméret.
Ezekkel a számunkra ismeretlen anyagokkal az a baj, hogy nehéz a hatékonyságukat beskálázni. Van egy rétegrend, amit ajánlott összeállítani, megépíted a falat és kész. Utólagosan nem fogsz kísérletezni, hogy mi az a réteg, amit esetleg kispórolhattál volna. Előtte meg képtelenség otthoni körülmények között tesztelni. Viszont, ha tartod az ajánlást, nagy eséllyel meghozza a várt eredményt.

Igen ezt olvastam, hogy egyedi mérettel rendelkezik, meg menniy kell egy gk-ra. De szerencsére bérelni is lehet kinyomót. mondjuk nem tudom melyik éri meg jobban. :D

Nah majd jövök ha aktuális lesz. Úgyhogy addig készüljetek. :D :P

• 0

#15 dhcodoki

dhcodoki

Beköltözött

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.350 Hozzászólás:
  • Interests:Mountain Bike XC

Elküldve: 2017 június 05 - 22:28

Ilyet használt már valaki?
Van tényleges hatása, ahogy írják is?

http://www.green-glu...alkalmazas.html

Mennyezetre és válaszfalra használtam. 1 tubus/gk mennyiség szükséges. A kinyomópisztolyt meg kell hozzá vásárolni, mert tengerentúli szabvány a tubusméret.
Ezekkel a számunkra ismeretlen anyagokkal az a baj, hogy nehéz a hatékonyságukat beskálázni. Van egy rétegrend, amit ajánlott összeállítani, megépíted a falat és kész. Utólagosan nem fogsz kísérletezni, hogy mi az a réteg, amit esetleg kispórolhattál volna. Előtte meg képtelenség otthoni körülmények között tesztelni. Viszont, ha tartod az ajánlást, nagy eséllyel meghozza a várt eredményt.
  • 0

#16 Spiky03

Spiky03

Fórumlakó

• PipaPipa
  • 580 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 június 05 - 20:54

Július 1-jén megmondja :-)

Igen olvastam, hogy lesz megint egy kis összeröffenés.

Jó lenne eljutni megint. :)

• 0

#17 Spiky03

Spiky03

Fórumlakó

• PipaPipa
  • 580 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 június 05 - 20:54

Mielőtt ebből egy újabb legenda születne, tegyük tisztába! Nincs rossz anyag, csak téves felhasználás, hibás tervezés és rossz kivitelezés. Valamiért az elmúlt években elterjedt, hogy a moziszobákat telibe burkolják gipszkarton táblákkal. Értem és tisztában vagyok a létjogosultságával, szépen eltakar mindent, elrejti a kábeleket,  könnyű szerelvényezni, egyszerű szabni, minimális glettelés után könnyen festhető, burkolható, haladós vele a munka és még olcsó is. Azonban a saját praxisomban megismert esetek minimum harmadánál, de talán a felénél is többet ártott, mint használt és volt rá több példa is, hogy el kellett bontani. Szóval nem ellenjavalt a használata, de oda kell figyelni. Ha nincs szükség komoly hanggátlásra, szigetelésre, én általában nem javaslom a gipszkarton burkolást.

Igen ezt írtad a múltkor is.

Természetesen ha meglesz végre a ház, és adott lesz egy pince, vagy esetleg egy külön szoba a mozinak, akkor úgyis jövök majd képekkel, méretekkel és zaklatlak majd Titeket a jobbnál, jobb kérdéseimmel biztos. :D

Hogy ki mit javasol, meg van-e értelme oda moziszobát rakni.

Mondjuk igen a pincében lehet nem kell telibe gipszkartonozni, mert ott talán a hanggátlás annyira nem lesz szempont... De lehet ezt is rosszul gondolom, aztán majd kiderül az ellenkezője. :D

Meg majd ugye a kivitelezés előtt lehet egy mérés is kell majd, mert ugye ahogy írtad ezt is korábban jobb megelőzni a bajt, a "félrekivitelezést". :) 

Lehet még kapok egy külön topikot is.  31_1_21.gif

• 0

#18 ​fapaci

​fapaci

Tizezresek klubja

• Luxor kábelek
  • 14.557 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 június 05 - 20:16

Akkor pontosítok. Mi importáljuk. Kizárólagosan. Ettől függetlenül persze sokan forgalmazzák, az biztos.:-)

Ez nekem új infó, köszönöm! Néhány évvel ezelőtt a(z akkori) hazai forgalmazó engem kért meg a Greenglue termékleírásának magyarosítására és azóta sok boltban láttam már a terméket. A forgalmazással kapcsolatos aktuális jogi helyzettel valóban nem vagyok tisztában.

• 0

#19 ​fapaci

​fapaci

Tizezresek klubja

• Luxor kábelek
  • 14.557 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 június 05 - 20:12

De ugye, mint korábban kiderült, lehet, hogy nem is kell gipszkartonozni az egész szobát, hanem valami mással borítani. Mondjuk azt nem tudom, hogy az mi lenne. :D

Mielőtt ebből egy újabb legenda születne, tegyük tisztába! Nincs rossz anyag, csak téves felhasználás, hibás tervezés és rossz kivitelezés. Valamiért az elmúlt években elterjedt, hogy a moziszobákat telibe burkolják gipszkarton táblákkal. Értem és tisztában vagyok a létjogosultságával, szépen eltakar mindent, elrejti a kábeleket,  könnyű szerelvényezni, egyszerű szabni, minimális glettelés után könnyen festhető, burkolható, haladós vele a munka és még olcsó is. Azonban a saját praxisomban megismert esetek minimum harmadánál, de talán a felénél is többet ártott, mint használt és volt rá több példa is, hogy el kellett bontani. Szóval nem ellenjavalt a használata, de oda kell figyelni. Ha nincs szükség komoly hanggátlásra, szigetelésre, én általában nem javaslom a gipszkarton burkolást.

• 0

#20 Hiccusz

Hiccusz

Törzsvendég

• PipaPipaPipa
  • 1.315 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 június 05 - 20:10

A Greenglue erősen ajánlott anyag hangszigetelésnél. Csupa jótékony hatása van és nem is drága. Többen is forgalmazzák az országban.

Akkor pontosítok. Mi importáljuk. Kizárólagosan. Ettől függetlenül persze sokan forgalmazzák.:-)

Szerkesztve Hiccusz által: 2017 június 05 - 20:22

• 0

0 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 0 vendég, 0 anonim felhasználó