Ugrás a tartalomhoz

AVX Café

Fotó

Lelit termékek

• Please log in to reply
1469 válasz erre a témára

#1 AVX

AVX

avxcafe.hu

• _ATC
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 109.217 Hozzászólás:
  • Nem:Férfi
  • Interests:Kávé,zene,autó...

Elküldve: Tegnap, 13:42

Az szerintem jó irány a részetekről ebben a helyzetben, ha kávéval meg kiegészítőkkel ellensúlyozzátok az áremelést arányosan. Sajnos ettől még elég valószínű, hogy a kereslet csökkeni fog. Az emberek sokkal inkább árérzékenyek, főleg itthon.

Nem tudunk mást tenni.

Egyébként meg nem véletlenül dolgozunk a saját márkás termékek bevezetésén.

Európai legolcsóbb árak:

https://www.preis.de...CxoCXhAQAvD_BwE

Lelit Anna PL41TEM PID465,00 

Lelit Fred PL043 189,00   Ilyet 170-ért is találtam

Lelit Anna PL41TEM PID + Eureka Mignon MCI Timer Chrom789,00 

Lelit | PL 91T PID | Siebträge 839,00 €

• 0

#2 Wolfy999

Wolfy999

Lefelé a lejtőn

• Mokka Mester
  • PipaPipa
  • 218 Hozzászólás:

Elküldve: Tegnap, 13:37

10%-nál nem lehet nagyobb az eltérés a német és a magyar árai között.

Lelit Fred ára kint: 170 EUR, itthon pedig 39990 Ft

Januártól 49990 Ft lesz az ára, de adunk hozzá 1db 10000 Ft-os AVX kávé utalványt.

A Lelt Victoria német ára kb 900-1000 EUR.  Ennek az árán még agyalok, de 249900 Ft fölé biztos nem szeretném vinni.

Ehhez adnánk 2, vagy 3 havi kávé előfizetést. A gyártó is árat fog emelni januártól egyébként.

A Lelit Anna PID-es árát 149900 Ft-ra fogjuk felvinni. Ehhez is adunk majd kávés előfizetői utalványt.

Elég szomorú, hogy a gyártó beleszól ebbe. Tudom, hogy ez nem a ti hibátok.

A német oldalaknak ugyanúgy megvan a lehetősége kisebb haszonkulcsal dolgozni, mint nektek. Arról nem is beszélve, hogy nekik nem 27%-os ÁFA-t kell az árba beépíteni.

Fordított irányba ez miért nem működik? Egy csomó más terméket rendelnek sokan onnan Magyarországra, mert ott olcsóbb. Én is többször rendeltem már különböző termékeket Németországból hasonló okokból. 

Az szerintem jó irány a részetekről ebben a helyzetben, ha kávéval meg kiegészítőkkel ellensúlyozzátok az áremelést arányosan. Sajnos ettől még elég valószínű, hogy a kereslet csökkeni fog. Az emberek sokkal inkább árérzékenyek, főleg itthon.

• 0

#3 AVX

AVX

avxcafe.hu

• _ATC
  • 109.217 Hozzászólás:

Elküldve: Tegnap, 13:03

10%-nál nem lehet nagyobb az eltérés a német és a magyar árai között.

Lelit Fred ára kint: 170 EUR, itthon pedig 39990 Ft

Januártól 49990 Ft lesz az ára, de adunk hozzá 1db 10000 Ft-os AVX kávé utalványt.

A Lelt Victoria német ára kb 900-1000 EUR.  Ennek az árán még agyalok, de 249900 Ft fölé biztos nem szeretném vinni.

Ehhez adnánk 2, vagy 3 havi kávé előfizetést. A gyártó is árat fog emelni januártól egyébként.

A Lelit Anna PID-es árát 149900 Ft-ra fogjuk felvinni. Ehhez is adunk majd kávés előfizetői utalványt.

• 0

#4 AVX

AVX

avxcafe.hu

• _ATC
  • 109.217 Hozzászólás:

Elküldve: Tegnap, 12:28

Januártól a Lelit termékek ára emelkedni fog.

Kénytelenek vagyunk engedni a gyártói nyomásnak, különben megvonják tőlünk a forgalmazási jogot.

Aki akar, még az idén vásároljon Lelit termékeket. A héten már több, mint 20 lelit gépet adtunk el, tehát érdemes volt pár napja ezt beírnom.

Valamilyen ingyenes 1-2 havi kávé előfizetést lehet kitalálunk, de ezt csak magánszemélyek vehetik igénybe majd.

• 0

#5 AVX

AVX

avxcafe.hu

• _ATC
  • 109.217 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 december 11 - 18:01

Az "arányosan kerül többe" az mit jelent a gyakorlatban, és hogyan jelenik meg az elkészült kávé minőségénél? Tehát az Anna-nal pl: mennyivel jobb a Victoria által készített kávé (ha minden őrlő, kávé, tamperelés stb. ugyanaz)?

És ti most akkor melyik darálóra szavaznátok figyelembe véve a megadott paramétereket?

Szerintem nem lehet százalákban meghatározni, hogy melyik mennyivel jobb kávét készít.

Lehet semennyivel, de az itteni fórumosok nagyrésze nem így gondolkodik.

Szeretnek kütyüzni és kipróbálni mindent, amit ki lehet hozni egy kávéfőzővel.

Visszakérdezek: Mikor az autó árának közel feléért vásárolunk bele extrákat, mennyivel lesz jobb az autó?

• 0

#6 DRSD

DRSD

Isten Hozott! :)

• Regisztrált felhasználó
  • Pipa
  • 3 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 december 10 - 14:33

Hosszútávon boldog lehetsz a Gildával is, a Victoria kényelmesebb, modernebb elektronikájú és dizájnú gép.

Ha hosszútávon gondolkodsz, én az Annát ki tudnám hagyni (mert nem rossz gép, csak a másik kettő arányosan kerül többe tőle)

Az "arányosan kerül többe" az mit jelent a gyakorlatban, és hogyan jelenik meg az elkészült kávé minőségénél? Tehát az Anna-nal pl: mennyivel jobb a Victoria által készített kávé (ha minden őrlő, kávé, tamperelés stb. ugyanaz)?

És ti most akkor melyik darálóra szavaznátok figyelembe véve a megadott paramétereket?

• 0

#7 AVX

AVX

avxcafe.hu

• _ATC
  • 109.217 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 december 10 - 13:19

Hosszútávon boldog lehetsz a Gildával is, a Victoria kényelmesebb, modernebb elektronikájú és dizájnú gép.

Ha hosszútávon gondolkodsz, én az Annát ki tudnám hagyni (mert nem rossz gép, csak a másik kettő arányosan kerül többe tőle)

A Lelit elkezdte a csesztetésünket az árak miatt.

Főleg az Anna, Fred  és a Victoria árai nem tetszenek nekik.

Januártól biztos, hogy árat kell emelnünk, különben kipenderítenek.

Útálom, mikor elkezdenek zsarolni, nem véletlenül kezdtünk el foglalkozni a saját márkás gépekkel, de azok még nincsenesk ennyire jók.

A lényeg, hogy januártól biztosan változnak az árak.

Még azon agyalok, ha valaki gépet vesz, adunk mellé valamennyi összegben kávé előfizetést.

• 0

#8 mdav88

mdav88

Kezdő Fórumlakó

• PipaPipa
  • 448 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 december 10 - 13:16

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni a megfelelő Lelit gép és daráló kiválasztásához.

Összefoglalnám a dilemmáimat, előre elnézést kérek a személyes vívódásaim leírásáért. :rolleyes:

Az elmúlt 5 évben French Press-t, AeroPress-t, és Bialetti kotyogóst használtam felváltva a kávéfőzésre (napi 5-6 kávét fogyasztok, feketén). Mindig próbáltam jobb minőségű kávébabot venni (pl: Marley Caffee, Union Roasted, stb.) és azt a késes "porcukor darálóval" megdarálni. A kávék különféle ízét eddig is kiéreztem a filterezés során, de most eljutottam oda, hogy szeretnék végre itthon is espreessokat es ristrettokat is inni. Több hetes utána olvasás után arra jutottam, hogy először is kéne egy normális őrlő (amit majd a filterhez is és az espressohoz is tudok használni), és majd utána a gép.

Megtaláltam a Lelit Annat és hozzá a GRAEF 702-es darálót. Közben azt is is elhatároztam, hogy csakis PIDe-s gépet szeretnék. Már majdnem megrendeltem amikor láttam, hogy itt van a Fred daráló is. Akkor szembesültem a fokozatmentes opcióval. A többség véleménye szerint ha váltogatod a kávékészítése módot (espresso, V60, AeroPress) akkor érdemesebb nem fokozatmentest választani, hogy könnyebben tudj váltogatni. De felmerült az is, hogy ha a két fokozat közé esik a megfelelő espresso darálási finomság akkor cseszhetem a géppel főzött jó kávé élményét. Azt az élményt, amit az ember várna egy ekkora összeg befektetés után. Itt elkezdtem pihentetni a daráló kérdést.

Ezután foglalkoztam inkább magával a géppel, és ezen belül a Lelit Annaval. Nagyon teszik kívülről, van benne PID, és én örülők a nyomásmérőnek is. Aztán jön a negatívabb rész, hogy 57-s és nem olyan komoly a felépítése mint a nagyobb testvérnek, a Gilda Plust-nak, ezért ajánlottátok több személynek - itt a fórumon is - aki hasonló dilemmában volt, hogy ár/érték arányban inkább a nagyobbikat válassza. A Gilda viszont külsőleg, így a képek alapján nem annyira szimpatikus  :D , és nem is tűnik masszívabbnak mint a kis Anna.  Kérdés, hogy a belső technikai paramétereken kívül mennyivel ad többet? 

Közben láttam a Victoriat, ami meg nagyon teszik de az Annanal már majdnem egy 100-sal több, és az jött le nekem olvasva a fórumot, hogy ahhoz már nem is elég a Fred vagy a Graef daráló.  

Úgy szeretnék gépet venni, hogy sokáig kitartson mellettem. Minden nagyobb értékű dolgomat amit eddig vettem, azt megbecsültem és vigyáztam rá. 

Most ott tartok, hogy szívem szerint megvenném a Victoriat ( mert benne van a Gilda technikai előnye és jól is néz ki). De több pénzt mint max. 250 ezer Ft nem tudok sem most, sem az elkövetkező 3 évben áldozni a kávékészítésre, ezért nem tudok komolyabb darálót venni mint a Fred vagy a Graef.

Kérdés, hogy ezek után mit és milyen kombinációban vegyek? :D

Köszönöm előre is!

• 0

#9 AVX

AVX

avxcafe.hu

• _ATC
  • 109.217 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 december 10 - 13:10

Most ott tartok, hogy szívem szerint megvenném a Victoriat ( mert benne van a Gilda technikai előnye és jól is néz ki). De több pénzt mint max. 250 ezer Ft nem tudok sem most, sem az elkövetkező 3 évben áldozni a kávékészítésre, ezért nem tudok komolyabb darálót venni mint a Fred vagy a Graef.

Ha megvan rá a pénz, akkor meg kell venni a Viktóriát és megtartani a Graef darálót, majd később egy profibb használtra lecserélni.

Van itt aki Annával kezdte, majd Gilda, most meg Viktóriája van.

Őt is érdemes kérdezni. 

bluesfan

Tények:

A legtöbbet a PID-es Annából adtunk el. A Gildából ötödét sem adtunk el, mint a Viktóriából. Ez áll a második helyen.

• 0

#10 DRSD

DRSD

• Pipa
  • 3 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 december 10 - 13:03

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni a megfelelő Lelit gép és daráló kiválasztásához.

Összefoglalnám a dilemmáimat, előre elnézést kérek a személyes vívódásaim leírásáért. :rolleyes:

Az elmúlt 5 évben French Press-t, AeroPress-t, és Bialetti kotyogóst használtam felváltva a kávéfőzésre (napi 5-6 kávét fogyasztok, feketén). Mindig próbáltam jobb minőségű kávébabot venni (pl: Marley Caffee, Union Roasted, stb.) és azt a késes "porcukor darálóval" megdarálni. A kávék különféle ízét eddig is kiéreztem a filterezés során, de most eljutottam oda, hogy szeretnék végre itthon is espreessokat es ristrettokat is inni. Több hetes utána olvasás után arra jutottam, hogy először is kéne egy normális őrlő (amit majd a filterhez is és az espressohoz is tudok használni), és majd utána a gép.

Megtaláltam a Lelit Annat és hozzá a GRAEF 702-es darálót. Közben azt is is elhatároztam, hogy csakis PIDe-s gépet szeretnék. Már majdnem megrendeltem amikor láttam, hogy itt van a Fred daráló is. Akkor szembesültem a fokozatmentes opcióval. A többség véleménye szerint ha váltogatod a kávékészítése módot (espresso, V60, AeroPress) akkor érdemesebb nem fokozatmentest választani, hogy könnyebben tudj váltogatni. De felmerült az is, hogy ha a két fokozat közé esik a megfelelő espresso darálási finomság akkor cseszhetem a géppel főzött jó kávé élményét. Azt az élményt, amit az ember várna egy ekkora összeg befektetés után. Itt elkezdtem pihentetni a daráló kérdést.

Ezután foglalkoztam inkább magával a géppel, és ezen belül a Lelit Annaval. Nagyon teszik kívülről, van benne PID, és én örülők a nyomásmérőnek is. Aztán jön a negatívabb rész, hogy 57-s és nem olyan komoly a felépítése mint a nagyobb testvérnek, a Gilda Plust-nak, ezért ajánlottátok több személynek - itt a fórumon is - aki hasonló dilemmában volt, hogy ár/érték arányban inkább a nagyobbikat válassza. A Gilda viszont külsőleg, így a képek alapján nem annyira szimpatikus  :D , és nem is tűnik masszívabbnak mint a kis Anna.  Kérdés, hogy a belső technikai paramétereken kívül mennyivel ad többet? 

Közben láttam a Victoriat, ami meg nagyon teszik de az Annanal már majdnem egy 100-sal több, és az jött le nekem olvasva a fórumot, hogy ahhoz már nem is elég a Fred vagy a Graef daráló.  

Úgy szeretnék gépet venni, hogy sokáig kitartson mellettem. Minden nagyobb értékű dolgomat amit eddig vettem, azt megbecsültem és vigyáztam rá. 

Kérdés, hogy ezek után mit és milyen kombinációban vegyek? :D 

Köszönöm előre is!

• 0

#11 AVX

AVX

avxcafe.hu

• _ATC
  • 109.217 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 december 05 - 16:24

Jó reggelt!

Budapesten ki lehet valahol próbálni a Lelit Victoriat?

Nincs bemutató termünk, de elég sok Victoria tulajdonos él pesten.

• 0

#12 DRSD

DRSD

• Pipa
  • 3 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 december 05 - 10:52

Jó reggelt!

Budapesten ki lehet valahol próbálni a Lelit Victoriat?

• 0

#13 AVX

AVX

avxcafe.hu

• _ATC
  • 109.217 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 december 01 - 23:37

Pár új kép

Csatolt képek:

• 23722375_1649808895076205_3365184482367296681_n.jpg
  • 23795828_1651844414872653_7381605906024082031_n.jpg
  • 23926283_1652866634770431_5605891821247382646_o.jpg
  • 24132040_1661473367243091_8411453139679593043_o.jpg

• 0

#14 mdav88

mdav88

Kezdő Fórumlakó

• PipaPipa
  • 448 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 november 29 - 18:35

Egy kis segítséget szeretnék kérni:

Nálam a nyomás a Victorián mindíg 12 bar-ra áll be.

Jó ez, ne foglalkozzak vele, vagy valahogy be kell és lehet állítani 9 bar környékére?

Másik kérdésem, hogy az esetek 90%-ban felragad a pogácsa a kar levételekor. Mit csinálhatok rosszul? 

A gyári szűrőbe 18gr-ot rakok.

OPV-t le kell szabályozni (szét kell bontani a gépet, de legalábbis a fedelét levenni). Menetrögzítőzve van valószínűleg, de oldható a kötés.

Pogácsánál esetleg próbálj meg kevesebbet beletenni.

• 0

#15 Maggi

Maggi

• Pipa
  • 10 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 november 29 - 18:06

Egy kis segítséget szeretnék kérni:

Nálam a nyomás a Victorián mindíg 12 bar-ra áll be.

Jó ez, ne foglalkozzak vele, vagy valahogy be kell és lehet állítani 9 bar környékére?

Másik kérdésem, hogy az esetek 90%-ban felragad a pogácsa a kar levételekor. Mit csinálhatok rosszul? 

A gyári szűrőbe 18gr-ot rakok.

• 0

#16 AVX

AVX

avxcafe.hu

• _ATC
  • 109.217 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 november 23 - 18:29

Akció:

Lelit Gilda Kávégép + Fred daráló + Barista eszközök-209900 Ft

• 0

#17 AVX

AVX

avxcafe.hu

• _ATC
  • 109.217 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 november 18 - 08:48

Győrben is kapható lesz? Nem voltam mostanában a Mediamarktban.

Pár hét és igen

• 0

#18 demars

demars

Újonc fórumos

• Pipa
  • 31 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 november 18 - 07:39

Már a szegedi Mediamarktban is megvehető:

Győrben is kapható lesz? Nem voltam mostanában a Mediamarktban.
  • 0

#19 AVX

AVX

avxcafe.hu

• _ATC
  • 109.217 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 november 07 - 08:42

A legtöbb vásárlónál a nyomásfokozó nem hátrány. Megy előre darált kávéval is, ez olyan feature amit a másik nem tud :)

Igazából az árra céloztam elsősorban.

Nyomásfokozós szűrőt természetesen tudunk hozzá adni, ha az kell. :D

• 0

#20 Katoci

Katoci

Lefelé a lejtőn

• Mokka Mester
  • PipaPipaPipa
  • 1.004 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 november 07 - 07:08

Úgy gondolom mostantól a Catler fogyás kicsit megcsappan majd.

Ez egy hőcserélős, nem szabványos fejméretű, nyomásfokozós karú masina.

A legtöbb vásárlónál a nyomásfokozó nem hátrány. Megy előre darált kávéval is, ez olyan feature amit a másik nem tud :)

• 0

0 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 0 vendég, 0 anonim felhasználó