Jump to content
AVX Café Rebat
Kispest's newbie

Rezgéscsillapító elemek

Recommended Posts

Elkészült a VIBRA-R termékcsalád legújabb, és egyben az egyik legkedvezőbb árú terméke, az "alap" alumínium korong.

Felépítése: 2 db speciális alumínium pogácsa között egy 8 mm átmérőjű kerámia golyó.

Párhuzamos felületek közé helyezve teljes biztonsággal stabilizálja a készülékeket,

miközben az elengedhetetlen pár milliméteres mozgást is biztosítja a rezgéselnyelés

hatásossága érdekében.

Méretei: 

Átmérő: 35 mm

Magasság: 24 mm

Súly: 56 g

Ára: 3200 FT/db

post-30662-0-61732100-1437235942_thumb.jpg

post-30662-0-21065400-1437235944_thumb.jpg

• Upvote 1

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Kedves Fórumtársak,

Néhány gondolat az alábbi rezgés csillapító Vibra-R alu pogácsa kapcsán.

Elöljáróban csak annyi, hogy én igen nagy híve vagyok a készülékek izolálásának, rezgés csillapításának.

Elég sok fajtát kipróbálok szolidan drága gyártmány és házi barkács, de ötletes, minden érdekel, ha bizonyítható azaz hallható a hatása.

Sanyinak ez a - ebben a kategóriában filléres - / nem árat emelni !!! / komponense, több szempontból elgondolkoztató.

Elég sok hasonló elemnél, és most direkt nem írok típust, a golyó nem tud ilyen jól felfeküdni és mozogni a perselyben, azaz szinte szorul. Itt éppen annyit tud mozogni ami a feladat miatt szükséges, hihetetlenül stabil, jól installálható.

Gratula.

Óvatos voltam és csak 3 db rendeltem, így csak a végfok alá tettem, azóta is ott van, nem írok fórumos szlogeneket én nem eladni akarom, legyen az elég, hogy egyszerűen ez oda kell. 

Még egyszer gratulálok hozzá kiváncsi lennék egy ugyan ilyen, de nemesebb anyag mit hozzhat.

Már tervezgetek esetleg más alant látott elemek kipróbálását is néhány nyitott típusból, szeretem látni mi történik.

Jelenleg városom infrastruktúrális fejlesztése erősen leköt, jönnek a határidők, de remélem ha végzek ezzel is tudok foglalkozni.  Addig marad csak a zene hallgatás, mint nyílvánvalóan végcélja az egész hercehurcának.

Mouse53      

• Upvote 2

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Üdv mindenkinek !      Módomban állt  készülékek alatt meghallgatni ill. megnézni , hogy min is segít a kis alu korong  a különleges kerámia golyóval . UPC műsor rögzítős  műholdvevője alatt  a kép  életszerűbb , színei teltebbek melegebbek ,lettek . végre megjött a felületi fényesség is.  Ez egy olyan eszköz amit a készüléked alá raksz és nem veszed ki többé ! Gyönyörűen megmunkált finommechanikai remekművek a gyártó eszközei, amit melegen ajánlok mindenkinek. A gyártó baráti  segítő úri ember ! 

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Bemutató darabok illetve tesztelésre használt bronz kúpok eladóak kedvezményes áron.

A használatból fakadóan a kúpok alján mikrokarcok találhatóak.

Áruk a készlet erejéig 7000 Ft/db.

post-30662-0-69072400-1440953712_thumb.jpg

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Sikerult szert tennem egy csucs hangfallabra (http://bolthely.hu/vibrar/id/00014_Hangfallab__csucs_) Sanyinak koszonhetoen. Sokaig kerestem az idealis rezges csillapito labat a hangfalhoz, hat most ugy erzem celt ertem. Sok felet probaltam az idok folyaman ilyet is olyat is, mind viselkedett valahogy, de ez valahogy mas. 

"Beuzemeles utan" kellett egy kis ido mire helyere kerult minden. 

A rendszeremben a kovetkezo valtozasokat hozta: torzulasokat nagyon szepen leveszi - mind a magas mind a kozep tartomanybol - ill. a teret minden iranyban kiterjeszti. A kapott hang energikusabb, kiterjedtebb  lesz es sokkal tobb reszlet hallhato. A melytartomany esetleges osszemosodasat nagyon szepen helyrerakja.
Lehet, hogy sokaknak sokkolonak tunik az ara, de aki mar ilyennel probalkozik az valszeg nem a konyhai mini hifi ala venne.

Egyebkent gyonyoru munka, high end kivitel.

• Upvote 1

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon
Minden hónapban a körlevélbe 5 cég akciós termékét beleraknánk.

Speciális, csak a fórumosok számára kitalált akció legyen. 28000 tagnak küldenénk el.

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon
Guest asebestyen

Mivel a kis szobámba nem fér már hifi állvány, az eszközeim komódon állnak, gondoltam valahogy mégiscsak el kéne csatolni őket.

Vettem alu kúpot a DAC alá és most bronz korongot az erősítő alá. Megvallom szkeptikus voltam és nem vártam semmi nagy dolgot. Döbbenet. Tisztaság, levegősség, felbontás. Ajánlom mindenkinek kipróbálásra. ;) Mechanikus készülékek, mint CD vagy lemezjátszó alatt mennyit számíthat akkor, ha egy erősítőn is ennyit hoz?  gondolkodik.gif

ákos

• Upvote 2

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon
Guest asebestyen

Már megint én...

A kerámia golyós bronz korong http://bolthely.hu/vibrar/id/00019_Bronz_korong__profi_ annyira bevált, hogy az összes készülék alá ilyet tettem 3 db-ot. A legújabb szerzeményem a hangfalláb. http://bolthely.hu/vibrar/id/00012_Hangfallab__standard_

Minden igaz erre is, amit Audiomeca írt. Nyilván az egy még komolyabb láb, de ugyanezeket tudnám leírni én is. 

Tapasztalataim szerint igencsak megéri figyelmet fordítani a rezgéscsillapításra. Nem érdemes kihagyni, ha rendszert építünk, ez is része. Van egy rossz hírem is, rossz hangú rendszer nem fog tőle jól szólni.  sad.gif  De ha van egy jól összeállított rendszer, azon emel még egy jókorát. Sok tüskével és egyéb megoldásokkal ellentétben, ez nem viszi el a már beállított tonalitást semmilyen irányba, nem vékonyítja el a hangot. A felbontáson és a dinamikán, a tisztaságon javít.  :smile53:  Nekem minden fillért megért.

ákos

• Upvote 4

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon
Guest asebestyen

És megint...

Azon eszközöknél, ahol van valamiféle forgó alkatrész, ott mindenkinek egyértelmű szinte, hogy érdemes odafigyelni az elcsatolásra.

Saját tapasztalatom szerint, ahol trafó búgás van, ott ez a jelenség minél erősebben jelentkezik, annál inkább hasznos pl egy 3 db-os kerámia golyós bronz korong szett. http://bolthely.hu/vibrar/id/00019_Bronz_korong__profi_ Félelmetes, mennyit tisztít a hangon és elveszi a hangról ezt az 50-100Hz-es felrakódást, minden tartományban javítja a felbontást, természetesebbé, valósabbá teszi a hangzást. Egész döbbenetes különbségek vannak vele ill. nélküle.

ákos

• Upvote 2

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Lehetne kérni képet ezeknek a hangfal lábnaknak a belsejéről képet vagy metszeti képet, mint némely termék esetén?

http://bolthely.hu/kepek/vibrar/00014.jpg

http://bolthely.hu/kepek/vibrar/00012.jpg

http://bolthely.hu/kepek/vibrar/00013.jpg

Nagyon érdekel hogy lett megoldva, hogy a rezgéseket csillapítja, de mégsem esik szét alkatrészekre.

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Regisztrálj vagy jelentkezz be!

Regisztrált felhasználónak kell lenned, hogy hozzá tudj szólni a fórumhoz.

Regisztráció

Regisztrálj a fórumra. Csak pár lépés.

Regisztráció

Bejelentkezés

Regisztrált felhasználó vagy? Jelentkezz be!

Bejelentkezés

• Jelenleg olvassa:   0 felhasználó

Egyetlen felhasználó sem olvassa ezt az oldalt