Ugrás a tartalomhoz

AVX Café

Fotó

Blu-Ray lejátszók

• Please log in to reply
2578 válasz erre a témára

#1 almera36

almera36

Nincs visszaút

• Regisztrált felhasználó
  • PipaPipa
  • 217 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 november 09 - 21:51

Nem, 3D szemüveget nem vettem sosem hozzá :)

A Picture menuben van, Auto/RGB/YPbPr  között lehet váltogatni. Én csak 1 HDMI bemenetet használok, lehet, hogy ezt bemenetenként lehet külön állítgatni. A projektoron zöld a kép? Ha Tv-t kötsz a procira, ott is zöld ugyanarról a forrásról? És ez már csak, hogy jobban értsem: PC bemenet alatt VGA kábelt értesz? Ennek van valami spéci oka, ha igen (nincs DVI/HDMI/Displayport a laptopon)?

Nincsen TV-m már kb. 10 éve, így ezt nem tudom kipróbálni. Igen, VGA kábelre gondoltam és igen, nincs más kimenete a laptopnak (8 éves)

Ezt a Picture menüt megnézem holnap és jelzem majd. Köszi!!! 

• 0

#2 Jegkrem

Jegkrem

Isten Hozott! :)

• Pipa
  • 9 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 november 08 - 22:35

Köszönöm, hogy írtál! Épp most akartam beírni, hogy azóta milyen fejlemény történt. Felhívtam a Totel szervízt és telefonon azt mondták, hogy valószínűleg a hdmi kimeneti IC halt meg, ami vagy 8-9e Ft vagy a 38e Ft-os van benne. Elvittem hozzájuk és legnagyobb meglepetésemre azt állapították meg, hogy semmi baja a lejátszónak, mindkét kimeneten gyönyörű kép van és szerintük a kábel a hibás. Kiderült, hogy igazuk lett. Mivel koppra neki volt tolva a falnak a projektor, megsérült a kábel a csatlakozónál. Ezúton köszönöm szepi-nek, hogy kicserélte nekem egy másik új kábelre!!!

Haza hoztam az új kábelt és az átnézett lejátszómat (kaptam rá 3 hónap garit!) és bekötöttem, de zöld volt a kép... Aztán kipróbáltam a projektor egy másik bemenetén és a lejátszó másik kimenetén, így viszont jó lett!  ;peace;

Igazad van amúgy, amikor váltok a bemenetek közt, akkor sokszor zöld a kép, de most már fogalmam sincs, hogy miért. Amit meg főleg nem értek az az, hogy a rossz/megsérült kábellel hogy lehetséges az, hogy a Dune szépen működött?? Valamit mondott a szervizes szerelő, hogy az kiküszöbölte a hibát valahogy.... akkor se értettem :)  Milyen "beállításra" gondolsz egyébként?

Lényeg, hogy most végre tudok az Onkyo-val filmet nézni, már csak az piszkál, hogy a procinak a PC bemenetére kötött laptopomnak miért zöld a képe....? De ez már nem ennek a topiknak a témája.

(Apropó, nincs véletlenül kölcsönbe kettő 3D-s szemcsid?  :rolleyes: )

Nem, 3D szemüveget nem vettem sosem hozzá :)

A Picture menuben van, Auto/RGB/YPbPr  között lehet váltogatni. Én csak 1 HDMI bemenetet használok, lehet, hogy ezt bemenetenként lehet külön állítgatni. A projektoron zöld a kép? Ha Tv-t kötsz a procira, ott is zöld ugyanarról a forrásról? És ez már csak, hogy jobban értsem: PC bemenet alatt VGA kábelt értesz? Ennek van valami spéci oka, ha igen (nincs DVI/HDMI/Displayport a laptopon)?

• 0

#3 almera36

almera36

Nincs visszaút

• PipaPipa
  • 217 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 november 08 - 19:39

Jobb esetben kábelcsatlakozó érintkezési hiba.

Rosszabb esetben a videopanel döglődik.

Másik HDMI bemenet a tévén?

Igen, hála Istennek a kábelcsatlakozó volt rossz, köszönöm.

• 0

#4 almera36

almera36

Nincs visszaút

• PipaPipa
  • 217 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 november 08 - 19:36

A projektoromon (Panasonic AT-5000) a jelformátumnál pl. ha váltok RBG és YPbPr input között, akkor neonzöld lesz a kép alapszíne - természetesen csak akkor, ha a rá kötött lejátszón nem változtatok. Nem lehet, hogy nálad is egy hasonló beállítás miatt zöldült be?

Köszönöm, hogy írtál! Épp most akartam beírni, hogy azóta milyen fejlemény történt. Felhívtam a Totel szervízt és telefonon azt mondták, hogy valószínűleg a hdmi kimeneti IC halt meg, ami vagy 8-9e Ft vagy a 38e Ft-os van benne. Elvittem hozzájuk és legnagyobb meglepetésemre azt állapították meg, hogy semmi baja a lejátszónak, mindkét kimeneten gyönyörű kép van és szerintük a kábel a hibás. Kiderült, hogy igazuk lett. Mivel koppra neki volt tolva a falnak a projektor, megsérült a kábel a csatlakozónál. Ezúton köszönöm szepi-nek, hogy kicserélte nekem egy másik új kábelre!!!

Haza hoztam az új kábelt és az átnézett lejátszómat (kaptam rá 3 hónap garit!) és bekötöttem, de zöld volt a kép... Aztán kipróbáltam a projektor egy másik bemenetén és a lejátszó másik kimenetén, így viszont jó lett!  ;peace;

Igazad van amúgy, amikor váltok a bemenetek közt, akkor sokszor zöld a kép, de most már fogalmam sincs, hogy miért. Amit meg főleg nem értek az az, hogy a rossz/megsérült kábellel hogy lehetséges az, hogy a Dune szépen működött?? Valamit mondott a szervizes szerelő, hogy az kiküszöbölte a hibát valahogy.... akkor se értettem :)  Milyen "beállításra" gondolsz egyébként?

Lényeg, hogy most végre tudok az Onkyo-val filmet nézni, már csak az piszkál, hogy a procinak a PC bemenetére kötött laptopomnak miért zöld a képe....? De ez már nem ennek a topiknak a témája.

(Apropó, nincs véletlenül kölcsönbe kettő 3D-s szemcsid?  :rolleyes: )

Szerkesztve almera36 által: 2017 november 08 - 19:37

• 0

#5 Jegkrem

Jegkrem

Isten Hozott! :)

• Pipa
  • 9 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 november 08 - 17:18

Köszi!

Féltem, hogy ilyen infót kapok...

A kábelnek biztos nincs baja. A jel a házimozi processzorba megy, próbáltam több bemeneten, meg úgy is, hogy közvetlenül a projektorba küldtem a jelet.

Úgy kezdődött, hogy AVR-ről processzor-végfok kombóra váltottam és amikor bekapcsoltam a Dune-t az is először ilyen zölden megy, de aztán átvált normál képre. Az Onkyo is, de az úgy marad zöldes háttérrel. Először azt hittem, hogy haragban vannak a procival, de most a másik procival is ugyanez a helyzet.

Tud valaki esetleg jó szervizest innen a fórumról, aki megnézné/megcsinálná nekem?

Bosszantó, mert azért vettem a blu ray lejátszót, mert a Dune-ben haldoklik a fej és nem minden lemezt játszik le. Így, hogy most a blu ray se jó, van jópár film amit nem tudok lejátszani.

A projektoromon (Panasonic AT-5000) a jelformátumnál pl. ha váltok RBG és YPbPr input között, akkor neonzöld lesz a kép alapszíne - természetesen csak akkor, ha a rá kötött lejátszón nem változtatok. Nem lehet, hogy nálad is egy hasonló beállítás miatt zöldült be?

• 0

#6 YvsMad

YvsMad

MAD

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 16.880 Hozzászólás:
  • Nem:Férfi
  • Interests:házimozi, hifi, fotó, kamerák, retro számítógépek

Elküldve: 2017 október 21 - 06:54

Sziasztok.

Adott egy Pio BDP 430.

Volna pár kérdésem:

Van-e már hozzá youtube?

Az első és házsó USB megegyezik-e,illetve használható-e egyszerre?PL. elől pendrive hátul HDD....

Van-e fájlrendszer követelmény?NTFS Fat32 eXFAT ilyesmi?

Köszi a válaszokat előre is!

Youtube már nem lesz hozzá sohasem.

Mind a 2 USB-be dughatsz egyszerre háttértárat, meg tudja különböztetni a kettőt.

A fájlrendszer le van írva a használatijában.

• 0

#7 mezoli

mezoli

Lefelé a lejtőn

• PipaPipa
  • 62 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 október 18 - 06:02

Sziasztok.

Adott egy Pio BDP 430.

Volna pár kérdésem:

Van-e már hozzá youtube?

Az első és házsó USB megegyezik-e,illetve használható-e egyszerre?PL. elől pendrive hátul HDD....

Van-e fájlrendszer követelmény?NTFS Fat32 eXFAT ilyesmi?

Köszi a válaszokat előre is!

• 0

#8 almera36

almera36

Nincs visszaút

• PipaPipa
  • 217 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 október 15 - 08:15

Köszi!

Féltem, hogy ilyen infót kapok...

A kábelnek biztos nincs baja. A jel a házimozi processzorba megy, próbáltam több bemeneten, meg úgy is, hogy közvetlenül a projektorba küldtem a jelet.

Úgy kezdődött, hogy AVR-ről processzor-végfok kombóra váltottam és amikor bekapcsoltam a Dune-t az is először ilyen zölden megy, de aztán átvált normál képre. Az Onkyo is, de az úgy marad zöldes háttérrel. Először azt hittem, hogy haragban vannak a procival, de most a másik procival is ugyanez a helyzet.

Tud valaki esetleg jó szervizest innen a fórumról, aki megnézné/megcsinálná nekem?

Bosszantó, mert azért vettem a blu ray lejátszót, mert a Dune-ben haldoklik a fej és nem minden lemezt játszik le. Így, hogy most a blu ray se jó, van jópár film amit nem tudok lejátszani.

• 0

#9 YvsMad

YvsMad

MAD

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 16.880 Hozzászólás:
  • Interests:házimozi, hifi, fotó, kamerák, retro számítógépek

Elküldve: 2017 október 14 - 21:31

Sziasztok!

Az Onkyo blu ray lejátszóm képe, tiszta zöldes. Nem csak a kezdő kép, az elindított film is. Mi lehet a baja?

Szerkesztve YvsMad által: 2017 október 14 - 21:31

• 1

#10 almera36

almera36

Nincs visszaút

• PipaPipa
  • 217 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 október 14 - 17:41

Sziasztok!

Az Onkyo blu ray lejátszóm képe, tiszta zöldes. Nem csak a kezdő kép, az elindított film is. Mi lehet a baja?

• 0

#11 lacee

lacee

Fórumlakó

• PipaPipa
  • 559 Hozzászólás:
  • Interests:Zene,Forma 1,Műszaki dolgok,Sport,kertészkedés.

Elküldve: 2017 október 14 - 11:14

Sziasztok!

Adott 1 Oppo 93, találkoztam már párszor olyannal,hogy van 1 jó mkv film amit meg szeretnék nézni,de a mellékelt srt feliratot nem látja csak ami a filben van Angol felirat,esetleg lehet vele kezdeni valamit? gondolkodik.gif 

• 0

#12 hukkle

hukkle

Fórumlakó

• PipaPipa
  • 589 Hozzászólás:
  • Interests:gitár

Elküldve: 2017 október 01 - 09:06

Az Oppo 105EU tulajokat kérdezném. A tidal milyen szinten integrált a rendszerbe? Külön alkalmazás vagy megoldható olyan playlist, amin pld van egy tidal dal, egy Usb- n lévő dal és egy NAS-on linkelt dal.

Vagy az efféle zenei jukebox mód, inkább hálózati audió lejátszót feltételez?
  • 0

#13 Jegkocka77

Jegkocka77

Nincs visszaút

• PipaPipa
  • 133 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 szeptember 29 - 08:32

Igen, ebben igazad van. FW váltásokkor is sok minden változhat. De több tucat oldalt végignéztem az interneten, fórumokat, bemutatókat, kritikákat, s nyilván a termék jellemzőiről szóló oldalakat. Azt láttam, hogy nem minden FW alatt voltak ugyanezek a szolgáltatások (pl. már nyilván nincs Picasa), de arról senki sem regélt, hogy lényegében a YouTube-on kívűl már semmi nem működik. A keresők meg kidobtak egy rakás találatot az internetrádióval kapcsolatban, de mint kiderült vagy amcsi volt az érdeklődő, vagy olyan országból kérdeztek, ahol a Rhapsody még működött.
Ezért mertem itt rákérdezni, hiszen itt, az AVX-en is van elég sok Oppo tulaj, hogy éppen mi a helyzet.
Amúgy köszi! leborulok.gif

• 0

#14 scaurus

scaurus

Lefelé a lejtőn

• PipaPipa
  • 94 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 szeptember 29 - 07:16

Hm, lehet, hogy naív volt a kérdés? De!
...

Arról nem is beszélve, hogy hiába tájékozódsz, hogy mit tud(ott) a megjelenésekor, mert időközben is megszűnhet szolgáltatás.

Egy csomó régebbi eszközön megszűnt pl. a Spotify vagy a Youtube.

(Jómagam is nyugdíjazhattam pl. a WDTV Live médiaboxomat (asszem' 2011-ben jelent meg), mert a Spotify támogatás időközben megszűnt rajta.)

• 0

#15 Jegkocka77

Jegkocka77

Nincs visszaút

• PipaPipa
  • 133 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 szeptember 28 - 13:26

Hm, lehet, hogy naív volt a kérdés? De!
Akkor miért teszteli úgy ezeket az összes hazai, illetve nemzetközi szaksajtó, hogy hurrá, mennyi mindent kapunk hozzá! Oké, az egyik magyar oldal írta, hogy a beépített funkciók egy része csak külföldön (leginkább az USÁ-ban) elérhető, de azért felsorolja, hogy mi elérhető itthon is. Ezek között ott szerepel a Netflix, a Pandora, a Rhapsody, stb.. Persze, ezek mind fizetősek, de nem érdekel az a havi pár euro (vagy dollár), mert még mindig kényelmesebb és olcsóbb megoldás lenne, mint hogy csak ezért egy plusz készüléket üzemeltessek. Honnan tájékozódjon az ember? A szaksajtó füllent (hogy finom legyek), az imserősök között pedig nem hemzsegnek az Oppo tulajok. De ezek szerint a fórumtársakra sem lehet számítani...
Szóval, én azt hittem, itt akár kezdő, laikusként is kérdezhet az ember úgy, hogy nem érzi magát az ötszavas választól tejesen hülyének. Ezek szerint nem így van. Ugyanis egy puszta "Nem-mel" is beértem volna. A szaksajtó fizetett bérenceit pedig elküldeném követ emelgetni napi 12 órában...

• 0

#16 rudulf

rudulf

Beköltözött

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.430 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 szeptember 28 - 12:49

Sziasztok!

Hogyan lehet rávenni az Oppo 103EU-t, hogy internetrádiót tudjak rajta hallgatni? A Pandora és a Rhapsody nem érhető el Magyarországról? A Dune-n volt egy másik alkalmazás, amivel rá ehetett keresni név alapján a kedvenc rádiómra. Nem létezik valami alkalmazás az Oppóra is? Ha igen, honnan és hogy tudom beszerezni? Vagy mit tudok tenni, hogy egy konkrét internetrádiót hallgathassak?
Köszi szépen!

Ez igen tetszene nekem is.
  • 0

#17 Jegkocka77

Jegkocka77

Nincs visszaút

• PipaPipa
  • 133 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 szeptember 28 - 10:33

Sziasztok!

Hogyan lehet rávenni az Oppo 103EU-t, hogy internetrádiót tudjak rajta hallgatni? A Pandora és a Rhapsody nem érhető el Magyarországról? A Dune-n volt egy másik alkalmazás, amivel rá ehetett keresni név alapján a kedvenc rádiómra. Nem létezik valami alkalmazás az Oppóra is? Ha igen, honnan és hogy tudom beszerezni? Vagy mit tudok tenni, hogy egy konkrét internetrádiót hallgathassak?
Köszi szépen!

• 0

#18 Jegkocka77

Jegkocka77

Nincs visszaút

• PipaPipa
  • 133 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 szeptember 20 - 12:25

Nincs (nem létezik) CFW az OPPO BDP-93/95 vagy a CA Azur 751BD lejátszókhoz. Csak az aláírásomban szereplő lejátszók "okosíthatók" CFW-vel.

Köszönöm a választ, írtam pü-t!  leborulok.gif 

• 0

#19 robi-k

robi-k

Fórumlakó

• PipaPipa
  • 624 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 szeptember 20 - 12:10

Köszönöm a választ! Ugyanakkor lehet hogy túl sokat kérdeztem egyszerre, és ezért nem értem, hogy mire kaptam pontosan választ. :)
Vagyis, ha nem rakható fel ezekre az Oppókra CFW, akkor hogy lehet elérni mindazt, amit kérdeztem (tehát fájlból való SACD, DVD-A, DVD, stb. lejátszást?
Robi-K a CA BD751-re tud CFW-t rakni?

Köszi szépen!

Nincs (nem létezik) CFW az OPPO BDP-93/95 vagy a CA Azur 751BD lejátszókhoz. Csak az aláírásomban szereplő lejátszók "okosíthatók" CFW-vel.

• 0

#20 Jegkocka77

Jegkocka77

Nincs visszaút

• PipaPipa
  • 133 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 szeptember 19 - 18:23

Köszönöm a választ! Ugyanakkor lehet hogy túl sokat kérdeztem egyszerre, és ezért nem értem, hogy mire kaptam pontosan választ.:)
Vagyis, ha nem rakható fel ezekre az Oppókra CFW, akkor hogy lehet elérni mindazt, amit kérdeztem (tehát fájlból való SACD, DVD-A, DVD, stb. lejátszást?
Robi-K a CA BD751-re tud CFW-t rakni?

Köszi szépen!

• 0

1 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó