Ugrás a tartalomhoz

AVX Café

Fotó

Blu-Ray lejátszók

• Please log in to reply
2521 válasz erre a témára

#1 robi-k

robi-k

Fórumlakó

• Regisztrált felhasználó
  • PipaPipa
  • 573 Hozzászólás:
  • Nem:Férfi

Elküldve: Tegnap, 18:51

Működik a Dolby Vision (OPPO UDP-20X):

65325_oppo_udp20x_dolbyvision.jpg

• 0

#2 Belu8910

Belu8910

Újonc fórumos

• Pipa
  • 37 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 május 07 - 10:46

szervusz.

Ha van igényed rá és úgy gondolod hogy vásárolnál is a jövőben filmeket akkor a blu ray lejátszót ajánlanám.A jobb fajtáknak nem okoz gondot a merevlemez támogatása sem,és az újjabb formátumokkal is szépen elboldogulnak.De ha nem akarsz gyüjteni filmeket akkor médialejátszót ajánlanék.70-80.000 körül már lehet jókat kapni,még androidos formában is.

Szia köszönöm a választ!

Leszűkítettem a kört!

Maradt a zappiti mini vagy hdr mini,es a popcorn hour vten!

Most mar csak az a kérdés melyikkel járnak jobban!?

• 0

#3 robi-k

robi-k

Fórumlakó

• PipaPipa
  • 573 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 május 05 - 13:41

Esetleg valakinek tapasztalat 205 vs 105 ugyben?

Már vannak felhasználói visszajelzések külföldi fórumokon, pl. a hometheaterhifi fórumáról:

I've had my 205 for two hours. The very first thing I did was to load in my 2015 DVD-Audio/CD remix disc of Fragile. I've heard the ripped version of this (FLAC) on a high-end portable audio player through my Oppo PM-3 headphones and it was best audio I've ever heard through headphones in 40+ years of listening.

Well I plugged in my Oppo headphones and listened to Roundabout directly. Literally my jaw dropped. During the first minute when Steve Howe is playing pretty much solo, you hear assorted things like him lightly tapping his foot on the ground, breathing heavily, and humming to himself. Unbelievable.

Oh, and its a pretty good UHD player.

• 0

#4 komarfamily

komarfamily

Az ellenallas hasztalan

• V.I.P.
  • PipaPipaPipa
  • 1.693 Hozzászólás:
  • Interests:Tenisz, mozi, hifi, utazás...

Elküldve: 2017 május 05 - 13:21

Huha...na meglatjuk akkor. Most ugy is nyaralas meg hasonlok de lehet nyar vegen benevezek egyre. Esetleg valakinek tapasztalat 205 vs 105 ugyben?
  • 0

#5 nemtomm

nemtomm

Törzsvendég

• PipaPipaPipa
  • 1.463 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 május 05 - 13:14

Felhasználva az első feltört UHD BD filmet (Smurf 2), legyen itt egy kis beszámoló a 4K UHD BD vs. eredeti FHD BD közötti különbségről (OPPO UDP-203 + kalibrált VT60 plazma):

Összegzés: sokszor felmerült itt is az a kérdés, érdemes-e eredeti 4k filmeket nézni FHD megjelenítőn? Válaszom: én már eldöntöttem, nekem biztosan megéri, látványos a különbség a 4K UHD BD vs FHD BD között, a 4K javára. És akkor milyen lehet(ne) a különbség egy mai korszerű 4K-s OLED vagy QLED TV-n? El tudom képzelni…

Kíváncsivá tettél, egy kicsit hihetetlen számomra hogy a uhd ekkora változást hoz egy vt60-son , amennyiben módom lesz rá kipróbálom majd otthoni környezetben.

Nagyon friss még a 205-ös és van rá cfw hihetetlen....:-) 

• 0

#6 robi-k

robi-k

Fórumlakó

• PipaPipa
  • 573 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 május 05 - 08:14

Szia a 205re lesz cfw? Lattam mar megjelent 1300 font koruli aron!

Már kész a CFW a 205-hez is.

• 0

#7 komarfamily

komarfamily

Az ellenallas hasztalan

• V.I.P.
  • PipaPipaPipa
  • 1.693 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 május 05 - 07:45

Szia a 205re lesz cfw? Lattam mar megjelent 1300 font koruli aron!
  • 0

#8 robi-k

robi-k

Fórumlakó

• PipaPipa
  • 573 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 május 05 - 07:40

Felhasználva az első feltört UHD BD filmet (Smurf 2), legyen itt egy kis beszámoló a 4K UHD BD vs. eredeti FHD BD közötti különbségről (OPPO UDP-203 + kalibrált VT60 plazma):

Alapkérdés: van-e különbség FHD TV-n a 4K UHD BD és az eredeti FHD BD között?

Válasz: van, és nagyon is látványos.

Először is meg kell jegyeznem, hogy még most is elmondható az, hogy a VT60 plazma egy fantasztikusan jó képmegjelenítő. A TV egyedi tervezésű és gyártású Panasonic processzora (amely procit alkalmaztak pl. az első Panasonic 4K TV-kben 4K lejátszókban is) tudja a 4.4.4 12 bites képfeldolgozást, maga a plazma panel 10 bites, aminek köszönhetően az OPPO átkonvertálás és 8 bitre történő átkódolási veszteség nélkül tudja továbbadni a TV-nek az UHD képtartalmat. Biztos vagyok benne, hogy ezen tulajdonságok (amiket a TV nem tud kihasználni egy FHD BD-nél) is sokat közrejátszottak, és ennek is köszönhető a nagyon látványos különbség FHD TV-n a 4K UHD BD vs FHD BD között.

A downscaled-nél FHD-re nem tapasztalható semmilyen sávosodás vagy torzulás, a kép tökéletes.

A 4K-s UHD BD színei nagyon szépek, teltek és tiszták, a kép éles és nincs az a kis fátyolosság, mint az eredeti FHD BD-n. A 4K-n pl. az arcvonások és a az apró részletek (pl. a végén a tűzijáték vagy a felhők az égen) sokkal kidolgozottabbak és részletesebbek, nagyon látványos a különbség FHD-hez képest.

Összegezve a 4K-n sokkal élethűbb, az eredeti FHD hozzá képest laposnak és „szürkének” hat – megismétlem, egy FHD TV-n!

Amit még fejleszteni kell az OPPO programozóknak, az az automata Target Luminance funkció a downscaled-nél, most kézi beállításnál jobb eredményt lehet elérni (a gyári 300 nit automata beállításnál túl világos volt a kép – emlékeztetőül, a TV kalibrálva van). De biztos vagyok abban, hogy ezt rendbe fogják tenni az OPPO programozói, az utolsó FW az előző FW-hez képest is sokkal jobban dolgozik 4K downscaled-nél.

Összegzés: sokszor felmerült itt is az a kérdés, érdemes-e eredeti 4k filmeket nézni FHD megjelenítőn? Válaszom: én már eldöntöttem, nekem biztosan megéri, látványos a különbség a 4K UHD BD vs FHD BD között, a 4K javára. És akkor milyen lehet(ne) a különbség egy mai korszerű 4K-s OLED vagy QLED TV-n? El tudom képzelni…

• 0

#9 istvan77

istvan77

Kezdő Fórumlakó

• PipaPipa
  • 457 Hozzászólás:
  • Interests:Házimozi,Hifi,fényképezés,

Elküldve: 2017 május 04 - 13:58

Üdv mindenkinek!

Olyan kérdésem lenne hozzátok hogy szeretnék tovább fejlődni film nézés téren!

Jelenleg sajnos a samsung tv lejátszójaval nézzem a filmeket!

Szeretnék vásárolni egy blu Ray lejátszót vagy media lejátszót!

Melyiket járok jobban!
És esetleg ha tudnátok típust ajánlani mind kettőből azt megkoszonnem!

Sony,yamaha, pioneer blu Ray lejátszókat már nézegettem 50-60000 ezres ár kategóriában!
Használtan is keresgettem!

Media lejátszó: ha letoltok egy torrent oldalról egy blu Ray filmet azt elvileg hdd keresztül játszani kellene neki!? (Vagy valamit nagyon félre néztem)

szervusz.

Ha van igényed rá és úgy gondolod hogy vásárolnál is a jövőben filmeket akkor a blu ray lejátszót ajánlanám.A jobb fajtáknak nem okoz gondot a merevlemez támogatása sem,és az újjabb formátumokkal is szépen elboldogulnak.De ha nem akarsz gyüjteni filmeket akkor médialejátszót ajánlanék.70-80.000 körül már lehet jókat kapni,még androidos formában is.

• 0

#10 Belu8910

Belu8910

Újonc fórumos

• Pipa
  • 37 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 május 03 - 08:58

Üdv mindenkinek!

Olyan kérdésem lenne hozzátok hogy szeretnék tovább fejlődni film nézés téren!

Jelenleg sajnos a samsung tv lejátszójaval nézzem a filmeket!

Szeretnék vásárolni egy blu Ray lejátszót vagy media lejátszót!

Melyiket járok jobban!
És esetleg ha tudnátok típust ajánlani mind kettőből azt megkoszonnem!

Sony,yamaha, pioneer blu Ray lejátszókat már nézegettem 50-60000 ezres ár kategóriában!
Használtan is keresgettem!

Media lejátszó: ha letoltok egy torrent oldalról egy blu Ray filmet azt elvileg hdd keresztül játszani kellene neki!? (Vagy valamit nagyon félre néztem)
  • 0

#11 nemtomm

nemtomm

Törzsvendég

• PipaPipaPipa
  • 1.463 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 május 02 - 20:31

Uraim pici segítség !
Oppo bdp 95 illetve bdp 105 közötti különbséget összefoglalná valaki?

Nálam járt mind a kettő a 95-ös is mar jó masina ráadásul ami nekem volt az még lejátszót mindent de pl a mkv filmeknél nem lehetett beletekezni lépteti mert sokszor lefagyott ilyenkor. A bd lejátszása semmilyen gondot nem okozott. Lecseréltem a 105d-re és láss csodát ez mindent tudott igaz ez cfw-s nem fagy le (egyszer sem, összes vinyo mehet egyszerre stb). A kép és a hang sokkal jobb mint az elődje ráadásul hálózatban is kiválóan használható. Amennyiben van rá keret mindenképp a 105-st javasolnám, nálam nagyon bevált. Remélem tudtam segíteni -:) kérdezz nyugodtan ha kíváncsi vagy még valamire -:)
  • 0

#12 komarfamily

komarfamily

Az ellenallas hasztalan

• V.I.P.
  • PipaPipaPipa
  • 1.693 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 május 02 - 19:52

Uraim pici segítség !

Szia 95 nem volt nalam de a 105 okosithato. En elegedett vagyok vele.
  • 0

#13 komarfamily

komarfamily

Az ellenallas hasztalan

• V.I.P.
  • PipaPipaPipa
  • 1.693 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 május 02 - 19:51

https://www.avforums...al-player.13572

Ez is eljott!
  • 0

#14 79csabika

79csabika

Isten Hozott! :)

• Pipa
  • 21 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 április 29 - 15:02

Uraim pici segítség !
  • 0

#15 mezoli

mezoli

Újonc fórumos

• Pipa
  • 33 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 április 12 - 04:39

Nekem  működik az SACD  kiírva   DVD lemezre  a Pioneer  BDP 150-en, nálam kipróbálhatod, úgyis eladó lesz a gép  oppo érkezése miatt.

Kösz a választ

• 0

#16 Stifler

Stifler

Fórumlakó

• PipaPipa
  • 786 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 április 11 - 06:34

Gondolkodom a CA DVD 89-em leváltásán.Itt olvasgatva a Pio 150 tetszene,de ahogy sejtem írott SACD-vel és DVD-Audioval nem bír.

Igazam van Urak?

Nekem  működik az SACD  kiírva   DVD lemezre  a Pioneer  BDP 150-en, nálam kipróbálhatod, úgyis eladó lesz a gép  oppo érkezése miatt.

• 0

#17 mezoli

mezoli

Újonc fórumos

• Pipa
  • 33 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 április 11 - 06:31

Gondolkodom a CA DVD 89-em leváltásán.Itt olvasgatva a Pio 150 tetszene,de ahogy sejtem írott SACD-vel és DVD-Audioval nem bír.

Igazam van Urak?

• 0

#18 robi-k

robi-k

Fórumlakó

• PipaPipa
  • 573 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 április 10 - 14:52

s Ha jol tudom az ujabbakra meg nincs cfw.

Van CFW az OPPO 20x modellekhez is. Én már 20X modellt választanék, már csak egy ok miatt: tudja a h265-öst - már most is sokan ebben a formátumban teszi közzé az mkv-ket a bizonyos oldalakon. 

Én is már 203-ast használok.

• 0

#19 Stifler

Stifler

Fórumlakó

• PipaPipa
  • 786 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 április 10 - 11:56

szia

ha analogon nem hasznalod az oppot akkor nem kell a 105 eleg a z103 is vagy az ujabb 203. Ha jol tudom az ujabbakra meg nincs cfw.

Csak jó lenne a jó hang,mert volt már  OPPO  BDP 93  meg egy  BDP 103eu ami után  Audiolab M-Dac volt,hogy jobb legyen a sztereo.Ez is Sabre 9018 mint az oppo 105,és egy darbee egység volt utána téve,a külön kapható változat.Szóval igy együtt a 3 kacat  már egy 105D  szinten lehetett.De lehet hogy nem érdemes most pénzt adni érte   3  kiló körül mert mi van ha hirtelen terjedni kezd a 4K, és akkor eladhatatlanná válik a 105D, csak nagy buktával lehet szabadulni.Úgy jár mint a  valamikori  HDMI nélküli erősítők, hogy  600 ezres   arcam 350     100e lesz.   Ez várhat a 4K nélküli dolgokra.

• 0

#20 komarfamily

komarfamily

Az ellenallas hasztalan

• V.I.P.
  • PipaPipaPipa
  • 1.693 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 április 10 - 11:23

szia

ha analogon nem hasznalod az oppot akkor nem kell a 105 eleg a z103 is vagy az ujabb 203. Ha jol tudom az ujabbakra meg nincs cfw.

• 0

0 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 0 vendég, 0 anonim felhasználó