Ugrás a tartalomhoz

AVX Café

Fotó

Blu-Ray lejátszók

• Please log in to reply
2548 válasz erre a témára

#1 zoli73

zoli73

Fórumlakó

• V.I.P.
  • PipaPipa
  • 782 Hozzászólás:
  • Nem:Férfi
  • Interests:zene,könyv,peca

Elküldve: 2017 július 22 - 10:21

Egy kis segítséget szeretnék kérni!
Bd lejátszó vásárlás elött állok, mert sajnos a jelenlegi lejátszóm (Pioneer Bd-p 160) gazdasági totálkáros.
Ajánlanátok lejátszót 50 ezer körül, amit érdemes számításba venni. Elsősorban új készülékben gondolkodom.
Köszönöm!
  • 0

#2 scaurus

scaurus

Újonc fórumos

• Regisztrált felhasználó
  • Pipa
  • 49 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 július 10 - 20:15

Köszönöm neked is!
...
Ma kipróbáltam, hogy először bekapcsoltam a tv-t, utána a lejátszót (kivártam míg inicializálja magát), végül az erősítőt.
Sikerült azt a cd-t hiba nélkül végighallgatnom, amivel múltkor a hiba jelentkezett.

Persze, ez lehet puszta szerencse is, még pár lemezt meg kell hallgatnom, hogy kiderüljön, erre az apróságra elegendő figyelni-e vagy még kell tovább nyomozni...

Ezt a bekapcsolási sorrendet tartva, már több cd korongot végig hallgattam a hiba jelentkezése nélkül.

Köszönöm a segítséget!
  • 0

#3 robi-k

robi-k

Fórumlakó

• PipaPipa
  • 591 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 július 10 - 19:10

A fiam maradi módon fizikai blu-ray lemezeket szokott nézni.

Azt szeretném megtudni, hogy létezik-e régiófüggetlen blue-ray lejátszó. Az oppo-k CFW-el ilyenek?

Válaszotokat előre is köszönöm.

Az oppo-k CFW-el ilyenek? - igen, DVD esetében automatikus, BD esetében pedig a menüből választható ki a kívánt régió.

De a BDP-10X és az UDP-20X oppo-k mellett a CA Azur 752BD vagy CXU, az Arcam UDP-411 és a Primare BD32MK2 is régiófüggetlen lesz a CFW-vel.

Szerkesztve robi-k által: 2017 július 10 - 19:12

• 0

#4 petrusungarus

petrusungarus

Isten Hozott! :)

• Pipa
  • 6 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 július 10 - 15:51

A fiam maradi módon fizikai blu-ray lemezeket szokott nézni.

Azt szeretném megtudni, hogy létezik-e régiófüggetlen blue-ray lejátszó. Az oppo-k CFW-el ilyenek?

Válaszotokat előre is köszönöm.

• 0

#5 scaurus

scaurus

Újonc fórumos

• Pipa
  • 49 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 június 30 - 17:24

És úgy megy el a hangja, hogy közben nézed a képet is? A kép nem megy el közben? (HDMI kézfogás probléma)

Köszönöm neked is!

Utánanéztem a "hdmi kézfogás (handshake)" problémának, amiről én eddig nem is hallottam.
Több helyen ajánlották első körben a bekapcsolási sorrenden történő változtatást.
Ami elég nevetségesen hangzik.
DE
Eddig jellemzően az erősítőt kapcsoltam be, utána a lejátszót (nekem ez tűnt logikusnak).

Ma kipróbáltam, hogy először bekapcsoltam a tv-t, utána a lejátszót (kivártam míg inicializálja magát), végül az erősítőt.
Sikerült azt a cd-t hiba nélkül végighallgatnom, amivel múltkor a hiba jelentkezett.

Persze, ez lehet puszta szerencse is, még pár lemezt meg kell hallgatnom, hogy kiderüljön, erre az apróságra elegendő figyelni-e vagy még kell tovább nyomozni...

• 0

#6 YvsMad

YvsMad

MAD

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 16.831 Hozzászólás:
  • Interests:házimozi, hifi, fotó, kamerák, retro számítógépek

Elküldve: 2017 június 26 - 20:41

Igen van.
Egyrészt van egy folyamatjelző, hogy hányadik tracket játsza le, illetve, hogy az adott trach hány perc/másodpercnél tart.
Illetve, ha a gracenote.com adatbázisában megtalálja, akkor album, szám címet, előadót és borítóképet megjelenít.

És úgy megy el a hangja, hogy közben nézed a képet is? A kép nem megy el közben? (HDMI kézfogás probléma)

Szerkesztve YvsMad által: 2017 június 26 - 20:42

• 1

#7 scaurus

scaurus

Újonc fórumos

• Pipa
  • 49 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 június 25 - 10:12

Igen van.
Egyrészt van egy folyamatjelző, hogy hányadik tracket játsza le, illetve, hogy az adott trach hány perc/másodpercnél tart.
Illetve, ha a gracenote.com adatbázisában megtalálja, akkor album, szám címet, előadót és borítóképet megjelenít.
  • 0

#8 YvsMad

YvsMad

MAD

• V.I.P.
  • 16.831 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 június 25 - 10:02

Szerintem a Sony BD-lejátszó is ad ki képjelet CD lejátszáskor, hacsak nem lett lekapcsolva menüből.

Esetleg ha nincs bekapcsolva a tévé, az már bezavarhat.

Szerkesztve YvsMad által: 2017 június 25 - 10:02

• 0

#9 scaurus

scaurus

Újonc fórumos

• Pipa
  • 49 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 június 24 - 17:46

Köszönöm!
  • 0

#10 robi-k

robi-k

Fórumlakó

• PipaPipa
  • 591 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 június 24 - 17:07

Köszönöm!

Viszont, továbbra is motoszkál bennem a kérdés, hogy hdmi csatlakozás esetében cd lejátszásnál a lentebb írt jelenség normálisnak mondható?

Ez lejátszó - erősítő párosítás függő. CD lejátszása esetén értelemszerűen nincs videójel, és megeshet, hogy az erősítő ezt hibának érzékeli, és elkezdi lekérdezni a bemeteket - ilyenkor természetesen megszakad a jelfolyam.

• 1

#11 scaurus

scaurus

Újonc fórumos

• Pipa
  • 49 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 június 24 - 12:08

CD esetében ne HDMI-n, hanem coax/optika segítsével továbbítsd a jelet az erősítő felé (ilyenkor az erősítőn más bemenetet válaszzál, beállítva pl. CD gombra).

Köszönöm!

Viszont, továbbra is motoszkál bennem a kérdés, hogy hdmi csatlakozás esetében cd lejátszásnál a lentebb írt jelenség normálisnak mondható?

• 0

#12 redbulova

redbulova

Lefelé a lejtőn

• PipaPipa
  • 73 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 június 24 - 12:06

A tápegység csere komoly képbeli javulást okozott a saját oppo 105Démnél.

Nekem legalábbis ez a tapasztalatom...

• 0

#13 robi-k

robi-k

Fórumlakó

• PipaPipa
  • 591 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 június 24 - 11:24

CD esetében ne HDMI-n, hanem coax/optika segítsével továbbítsd a jelet az erősítő felé (ilyenkor az erősítőn más bemenetet válaszzál, beállítva pl. CD gombra).

Szerkesztve robi-k által: 2017 június 24 - 11:24

• 1

#14 scaurus

scaurus

Újonc fórumos

• Pipa
  • 49 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 június 24 - 08:45

Sajnos, a pár hozzászólással lentebb írt hiba visszatért.

Sony BDP-S7200 bluray lejátszót használok Pioneer VSX-329 házimozi erősítővel.

Mindkettő garanciális még.

Kizárólag CD lemezek lejátszásánál véletlenszerűen, sajnos, rendszeresen, de reprodukálhatatlanul megszakad a hdmi kapcsolat a lejátszó és az erősítő között: néhány pillanatra kialszik a kapcsolatot jelző piros jelző, illetve a "hdmi" jelzés villogni kezd.

A lejátszó rendületlenül játszik, mert a számlálója megy tovább, és amikor a kapcsolat visszatér már másutt (ott ahol a lejátszó már tart) folytatódik a zene.

El sem tudom dönteni, hogy az erősítővel vagy a lejátszóval van a gond:

- bluray lemezeknél sosem szakad meg,

- a lejátszón Netflix app-ot használva sosem szakad meg,

- cseréltem kábelt (MediaMarktban vett Avinity-t és Kácsa Audiónál vett AudioQuest-t is), ugyanaz a jelenség,

- az erősítőn másik hdmi csatlakozót, ugyanaz,

- az erősítőhöz kacsolt WD TV médiabox-szal sincs ilyen probléma.

Gyári cd korongokat hallgatok, oké, 10+ éve vásároltam őket, de ha a lemezekkel volna gond, akkor gondolom akadna, hibásan szólna és nem a hdmi kapcsolat szakadna meg.

Ötlet, hogy mi lehet a gond?

Egyáltalán melyik vigyem vissza/szervizbe?

Egyébként, meg a tököm tele van: egy 14 éve vett, akkor is belépőszintű Panasonic dvd lejátszó a mai napig hiba nélkül lejátssza ugyanezen cd lemezeket.

(Csak azt máshol használom, ehhez a "rendszerhez" nem tudom illeszteni.)

• 0

#15 YvsMad

YvsMad

MAD

• V.I.P.
  • 16.831 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 június 21 - 17:07

Jaj, rosszul irtam. :( Azt tudom, hogy ISO az nem mukodik.

A BDMV mappában van a film, a leghosszabb m2ts a főfilm, valamelyik rövidebb indítja a menüt.

Az is gond lehet, ha nem szabványos a könyvtárstruktúra.

Szerkesztve YvsMad által: 2017 június 21 - 17:07

• 0

#16 Samus

Samus

Nincs visszaút

• PipaPipa
  • 172 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 június 17 - 21:44

Sziasztok,
Kérdésem az lenne:
Beszámítottam egy Oppo 103-at. A gond, hogy nem akar menni kb semmi, mkw- kívül. A  BD lejátszás HDD-ről mar semmilyen formában nem megy? Azt tudom, hogy ISO az működik, de simán mappa formában sem sikerült lejátszani kicsomagolás után. A 95 készülékemnél gond nélkül megy a BD menüvel, stb,.. Volt régebben 103 es 105 is, emlékeim szerint azokkal lejátszottam. 
Előre is koszi a választ

Jaj, rosszul irtam. :( Azt tudom, hogy ISO az nem mukodik.
  • 0

#17 robi-k

robi-k

Fórumlakó

• PipaPipa
  • 591 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 június 17 - 21:43

Sziasztok,

Kérdésem az lenne:

Beszámítottam egy Oppo 103-at. A gond, hogy nem akar menni kb semmi, mkw- kívül. A  BD lejátszás HDD-ről mar semmilyen formában nem megy? Azt tudom, hogy ISO az működik, de simán mappa formában sem sikerült lejátszani kicsomagolás után. A 95 készülékemnél gond nélkül megy a BD menüvel, stb,.. Volt régebben 103 es 105 is, emlékeim szerint azokkal lejátszottam. 

Előre is koszi a választ

Gyári FW-vel soha nem volt és soha nem is lesz BD, BD3D, SACD, DVD és DVD-Audio mappa és iso lejétszás. Csak CFW-vel.

És gyári FW-vel van cinavia is (ami megkeserítheti az életet akár mkv lejátszása során is).

• 0

#18 Samus

Samus

Nincs visszaút

• PipaPipa
  • 172 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 június 17 - 18:46

Sziasztok,

Kérdésem az lenne:

Előre is koszi a választ

• 0

#19 scaurus

scaurus

Újonc fórumos

• Pipa
  • 49 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 június 17 - 13:05

Reggel óta tartó szenvedés után, gondoltam, ártani biztos nem árt, minden gyári beállításokat visszaállítottam az alapértékre (Resetting to Factory Default Settings).

S lőn bódottá':

- cd lejátszás indításánál van hdmi kapcsolat

- egyelőre lejátszás közben is van,

- nyitott tálcával kikapcsolásnál behúzza a tálcát.

Lehet, csak a szürkeállománya volt összekuszálódva?

(Pedig nem is állítgattam rajta nagyon semmit, na, mindegy...)

• 0

#20 scaurus

scaurus

Újonc fórumos

• Pipa
  • 49 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 június 17 - 11:56

Sony BDP-S7200 bluray lejátszó.

Cd lemez lejátszásánál ma érdekes dolgokat kezdett produkálni:

1.) Előfordult, hogy cd lemez behelyezése után kikapcsolt.

2.) Cd korong lejátszás indításakor elveszik a lejátszó és az erősítő között hdmi kapcsolat, a lejátszó kijelzőjén látszik, hogy a lejátszás megy, de hdmi kapcsolat nincs, majd úgy 6-7mp-től megszólal a hang (ismét van hdmi kapcsolat).

3.) Cd korong lejátszása közben is időnként elveszik a hdmi kapcsolat, majd létrejön (így a hang megszűnik, majd újra felhangzik), sajnos semmi rendszert nem találtam benne, reprodukálni sem tudom.

Gyári cd korongokról van szó, cseréltem hdmi kábelt is, az erősítőn próbáltam másik bemenetet.

És ehhez képest érdekes:

- bluray lemez lejátszásnál semmilyen anomália nincs,

- ugyanígy a lejátszó netflix alkalmazásából filmet nézve sincs semmi gond.

Viszont korábban is volt ilyen:

- ha benne maradt lemez a lejátszóban, az újbóli bekapcsolásánál nem ismerte fel, nem töltötte be (load),

- ha kinyitott tálcával kikapcsolom, kikapcsolás közben a tálcát nem húzza be.

Ez normálisnak mondható, vagy irány a szerviz?

Szerkesztve scaurus által: 2017 június 17 - 12:08

• 0

0 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 0 vendég, 0 anonim felhasználó