Ugrás a tartalomhoz

AVX Café

Fotó

Blu-Ray lejátszók

• Please log in to reply
2490 válasz erre a témára

#1 scaurus

scaurus

Isten Hozott! :)

• Regisztrált felhasználó
  • Pipa
  • 15 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 március 24 - 18:43

Sziasztok!

Hozzájutottam egy belépőszintű Pioneer VSX-329 házimozi erősítőhöz.
Adott még egy Sony Bravia KDL-50W755C tévé.
...
Szükség lenne (egyebek mellett) egy blu-ray lejátszóra.

[Nem] gondolkodom többszázezer forintos árkategóriában és minőségben.
Ugyanakkor a helyben elérhető népbót'-ban kapható 10-25.000,-Ft-os (nem az ár a lényeg!) lejátszók már kinézetre, tapintásra irgalmatlan gagyik (ez a lényeg!), ezeknél még egy XBOX is jobb választásnak tűnik lejátszáshoz.

Szóval, hozzá nem értve, laikusként a netet böngészve botlottam bele Yamaha BD-S477 Blu-ray lejátszóba.

Sacc/kb passzolna az erősítőhöz, javallott, ellenjavallott, valami más javaslat?
...

Hifi boltos eladó javaslatára egy Sony BDP-S7200 lett a befutó.
  • 0

#2 robi-k

robi-k

Fórumlakó

• PipaPipa
  • 542 Hozzászólás:
  • Nem:Férfi

Elküldve: 2017 február 27 - 18:24

Szia!

Melyik fw-re frissitetted?

Még a januári (20xeu-33-1229) van fent vagy a februárban kiadott beta test fw-t?

Üdv!

Feri

A beta FW jobb.

• 0

#3 kisdudi

kisdudi

Nincs visszaút

• PipaPipa
  • 112 Hozzászólás:
  • Interests:zene, házimozi,
    autóhifi,labdarúgás

Elküldve: 2017 február 27 - 15:57

Szia az új betara. Látványos a javulás minden tekintetben. Végre most már arra lehet használni amire vettem. :D

Köszi! Akkor felteszem,mert eddig nem tettem! :D

• 0

#4 csacsumicsa

csacsumicsa

Lefelé a lejtőn

• PipaPipa
  • 84 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 február 27 - 15:50

Szia!

Még a januári (20xeu-33-1229) van fent vagy a februárban kiadott beta test fw-t?

Üdv!

Feri

Szia az új betara. Látványos a javulás minden tekintetben. Végre most már arra lehet használni amire vettem. :D

• 0

#5 kisdudi

kisdudi

Nincs visszaút

• PipaPipa
  • 112 Hozzászólás:
  • Interests:zene, házimozi,
    autóhifi,labdarúgás

Elküldve: 2017 február 27 - 15:36

Szia!

Üdv!

Feri

[quote name="traumraise" post="2064892" timestamp="1487709920"]

A jobb hangot sztereóra érted vagy hdmi-n házimozira?

Az analog kimeneten halgatott zene ill. Mozihangra.

Tanácsot nem szeretnek adni hogy neked szerintem mi lenne a jó! Próbálj minél több készüléket meghallgatni a lehető legtöbb összeálításban és biztos vagyok benne, hogy meg fogod találni a saját nirvanádat! Ne a divat és a legújabb trend után kell menni nem biztos hogy ez a helyes út ez saját tapasztalat.
Megjegyzem, hogy a mostani firmware frissítés nagyon jót tett az udp 203 as nak most már kezdem megszeretni a kezdeti hatalmas csalódás után.

• 0

#6 csacsumicsa

csacsumicsa

Lefelé a lejtőn

• PipaPipa
  • 84 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 február 26 - 20:04

[quote name="traumraise" post="2064892" timestamp="1487709920"]

A jobb hangot sztereóra érted vagy hdmi-n házimozira?

Az analog kimeneten halgatott zene ill. Mozihangra.

Tanácsot nem szeretnek adni hogy neked szerintem mi lenne a jó! Próbálj minél több készüléket meghallgatni a lehető legtöbb összeálításban és biztos vagyok benne, hogy meg fogod találni a saját nirvanádat! Ne a divat és a legújabb trend után kell menni nem biztos hogy ez a helyes út ez saját tapasztalat.
Megjegyzem, hogy a mostani firmware frissítés nagyon jót tett az udp 203 as nak most már kezdem megszeretni a kezdeti hatalmas csalódás után.
  • 0

#7 traumraise

traumraise

Nincs visszaút

• PipaPipa
  • 173 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 február 21 - 21:45

Én rendelkezem 103 és 203-al is saját véleményem szerint a hangja a 203-as nak lényegesen jobb a 103-nál de nem jobb a 105-nél valahol a kettő között van.
A 4K része nem egy nagy durranás tekintettel arra,hogy jelenleg itthon még nem is kapni valós UHD blu ray lemezt  és nem árt egy HDR képes megjelenítő sem.
Itt nézelődhetsz: http://realorfake4k.com/ 
A kölcsönzőben fellelhető UHD rip nagy részét le sem játsza talán a 10 ből 4-et . Pillanatnyilag az MKV és Atmos kombo felejtős nem játsza le csak LPCM -ként ,jelenleg nincs CFW még ami megnehezíti a legtöbb film lejátszását . Meglehetősen nagyon sok még a software hiba benne. 

Röviden ennyi :rolleyes:

A jobb hangot sztereóra érted vagy hdmi-n házimozira? És ha már itt tartunk, érdekelne a vélemény azzal kapcsolatban hogy egy jó középkategóriás HM rendszeren ( marantz 7010, Quadral Argentum 5.0, T12, Lg 55oled tv esetén miben érdemes gondolkodni lejátszó szempontjából: egy jobb blu ray, mint ez az oppo vagy házimozin elég egy jobb médiaplayer is a remux filmekhez?
  • 0

#8 IamMenyus

IamMenyus

Fórumlakó

• V.I.P.
  • PipaPipa
  • 918 Hozzászólás:
  • Interests:hifi diy, zene, bicaj, foto, csavargás

Elküldve: 2017 február 11 - 12:13

Köszi!

Az azért nem igaz hogy nem lehet kapni itthon uhd lemezt, az viszont tény hogy kb6-8film érhető csak el 4k lemezen, idén fog ez felfutni, jönnek ki szép sorban. Xpress, bestbyte, és mások kínálatában kell keresgélni bd 4k, brd 4k, és hasonló szűrésekkel-keresésekkel.
  • 0

#9 robi-k

robi-k

Fórumlakó

• PipaPipa
  • 542 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 február 05 - 13:19

Elérhető az új, január 30-ai gyári BDP10xEU-83-1226 firmware-re alapuló OPPO BDP-103(D)/105(D) CFW.

Akinek CFW-s lejátszója van, én nem kapott email értesítést, jelentkezzen privátban.

• 0

#10 lacee

lacee

Kezdő Fórumlakó

• PipaPipa
  • 411 Hozzászólás:
  • Interests:Zene,Forma 1,Műszaki dolgok,Sport,kertészkedés.

Elküldve: 2017 február 05 - 09:40

Sziasztok!

Az Oppo 105 usb dac része,hogy teljesít kb. milyen kategóriába lehet sorolni?
  • 0

#11 lacee

lacee

Kezdő Fórumlakó

• PipaPipa
  • 411 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 február 04 - 05:24

Én rendelkezem 103 és 203-al is saját véleményem szerint a hangja a 203-as nak lényegesen jobb a 103-nál de nem jobb a 105-nél valahol a kettő között van.
A 4K része nem egy nagy durranás tekintettel arra,hogy jelenleg itthon még nem is kapni valós UHD blu ray lemezt  és nem árt egy HDR képes megjelenítő sem.
A kölcsönzőben fellelhető UHD rip nagy részét le sem játsza talán a 10 ből 4-et . Pillanatnyilag az MKV és Atmos kombo felejtős nem játsza le csak LPCM -ként ,jelenleg nincs CFW még ami megnehezíti a legtöbb film lejátszását . Meglehetősen nagyon sok még a software hiba benne. 

Köszi!
  • 0

#12 lacee

lacee

Kezdő Fórumlakó

• PipaPipa
  • 411 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 február 04 - 05:23

A 203-as hangja a 103 szintjén van. A 105 jelentősen jobb.
Nem csak a 4K az erőssége, hanem az, hogy támogatja az új h265 kódolású filmeket - várhatóan a közeljövőben minél több rip lesz ebben a formátumban.

Ha választani kell(ene) a 103 vs 203 között, akkor egyértelműen a 203-ra szavazok. Akinek a jó hang kell, az várja meg a 105 utódját, a 205-öst.

Köszi!
  • 0

#13 Tonyka

Tonyka

Őslakos

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 5.104 Hozzászólás:
  • Interests:Fényképezés, utazás, body, házimozi.

Elküldve: 2017 február 03 - 21:39

Arról nincs információ, hogy a közeljövőben ez változni fog? Megmondom őszíntén, hogy az UHD lemezeken néha kizárólagosan megtalálható Atmos v DTS-X hangsáv miatt érdekelne. Több régi cím jó lenne az új hangokkal, mint pl. Oblivion, Lone Survivor, Star Trek 1-2, Halálos iramban filmek, Harry Potter filmek, Deadpool, Bourne filmek stb

Ezzel magam is pont ugyanígy vagyok. H mikor törik fel azzal kapcsolatban is kifejtettem a véleményem. Mai napig nem látom, h lenne, szoftveres, hardveres kiszolgálás az UHD lemezekhez. Pár online szolgáltató van ahol hozzá lehet férni pár UHD filmhez, nem is annyira kis pénzért. Valószínűleg az a maréknyi ember aki ezt használja nem utazik filmfeltörésben. Illetve vissza érünk megint a kör elejére, még ha lenne is valakinek érdeklődése hasonló túrára, akkor sincsenek szoftverek. Ne legyen igazam mert a hangok jól jönnének nekem is. 2016 év eleje óta vannak UHDBD lemezek, egy év alatt semmi, így nem vagyok túl bizakodó, sőt..............

• 0

#14 Cutler

Cutler

Törzsvendég

• PipaPipaPipa
  • 1.484 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 február 03 - 21:10

1. A gond a rip-kel van, az eredeti UHD lemezek védelmét még nem tudták feltörni, így a neten fellelhető rip-ek ki tudja milyen anyagból és hoggyan készülnek.

Arról nincs információ, hogy a közeljövőben ez változni fog? Megmondom őszíntén, hogy az UHD lemezeken néha kizárólagosan megtalálható Atmos v DTS-X hangsáv miatt érdekelne. Több régi cím jó lenne az új hangokkal, mint pl. Oblivion, Lone Survivor, Star Trek 1-2, Halálos iramban filmek, Harry Potter filmek, Deadpool, Bourne filmek stb

Szerkesztve Cutler által: 2017 február 03 - 21:11

• 0

#15 robi-k

robi-k

Fórumlakó

• PipaPipa
  • 542 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 február 03 - 10:31

1. A kölcsönzőben fellelhető UHD rip nagy részét le sem játsza talán a 10 ből 4-et . 2.

Pillanatnyilag az MKV és Atmos kombo felejtős nem játsza le csak LPCM -ként ,jelenleg nincs CFW még ami megnehezíti a legtöbb film lejátszását . Meglehetősen nagyon sok még a software hiba benne. 

1. A gond a rip-kel van, az eredeti UHD lemezek védelmét még nem tudták feltörni, így a neten fellelhető rip-ek ki tudja milyen anyagból és hoggyan készülnek.

2. Lesz CFW, nemsokára.

• 0

#16 csacsumicsa

csacsumicsa

Lefelé a lejtőn

• PipaPipa
  • 84 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 február 03 - 08:32

Sziasztok!

Van már valakinek tapasztalat Oppo 203 készülékkel kapcsolatosan?

• 0

#17 robi-k

robi-k

Fórumlakó

• PipaPipa
  • 542 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 február 02 - 20:34

105-höz képest hangra milyen lehet?

ill. 4k-t ha nem nézem melyikre érdemes beruházni?

A 203-as hangja a 103 szintjén van. A 105 jelentősen jobb.

Nem csak a 4K az erőssége, hanem az, hogy támogatja az új h265 kódolású filmeket - várhatóan a közeljövőben minél több rip lesz ebben a formátumban.

Ha választani kell(ene) a 103 vs 203 között, akkor egyértelműen a 203-ra szavazok. Akinek a jó hang kell, az várja meg a 105 utódját, a 205-öst.

• 2

#18 nemtomm

nemtomm

Törzsvendég

• PipaPipaPipa
  • 1.385 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 február 02 - 19:51

Na erre én is kíváncsi lennék! Mondjuk hallottam már a 203-ast de akkor még bejáratos volt...
  • 0

#19 lacee

lacee

Kezdő Fórumlakó

• PipaPipa
  • 411 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 február 02 - 19:35

Mire vagy kíváncsi? 

• 0

#20 robi-k

robi-k

Fórumlakó

• PipaPipa
  • 542 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 február 02 - 19:17

Sziasztok!

Van már valakinek tapasztalat Oppo 203 készülékkel kapcsolatosan?

Mire vagy kíváncsi? 

• 0

0 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 0 vendég, 0 anonim felhasználó