Ugrás a tartalomhoz

AVX Café

Fotó

Blu-Ray lejátszók

• Please log in to reply
2597 válasz erre a témára

#1 Jegkocka77

Jegkocka77

Nincs visszaút

• Regisztrált felhasználó
  • PipaPipa
  • 170 Hozzászólás:
  • Nem:Férfi

Elküldve: 2017 december 21 - 15:32

Sziasztok!

​Azt tudja valaki, hogy egy Oppo (konkrétan 103EU) miért húzza szét függőlegesen akkor is azokat a filmeket, amik nem 16:9 arányúak, hanem "szélesebbek? Tehát, pl 1980:800 a 1980:1080 helyett? Manapság egyre több ilyen film van, és megőrülök, hogy az emberek úgy néznek ki, mint az X-akták űrlényei (magasak és vékonyak). Csak a Blu-ray formátum esetében nem csinálja ezt, holott szerintem korábban más filmekkel sem tette (tehát valamit másképp kéne beállítani?). Tehát hagynia kéne alul-felül egy-egy fekete csíkot...

Köszi!

• 0

#2 Jegkocka77

Jegkocka77

Nincs visszaút

• PipaPipa
  • 170 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 december 11 - 12:44

Volt nekem is Netgear WNR3500v2 routerem, nem vált be, ki is dobtam (a szó szoros értelmében). Lecseréltem TP-LINK TL-WR1043ND típusra közel 9 éve (OpenWRT firmware-vel használom), és azóta is elégedett vagyok.

Zyxel NSA320S bőven elegendő kapacítással rendelkezik, az SMB és/vagy az NFS gyakorlatilag nem terheli a NAS-t (ellentétben a DLNA-val, ahol a NAS játssza a szervert).

Akkor nálam lehet, hogy a NAS a rossz. Nem tudom, itt visszaolvastál-e pár hsz-szel feljebb? Mert leírtam, hogy router nélkül kötöttem össze az Oppo-t a NAS-sal, és akkor is ugyanúgy nem vitte a 25-30 Mbtis anyagokat. A Netgear router nekem úgy tűnik, eben a láncban nem oszt, nem szoroz. Lehet, hogy egy ócska szar (bár anno, kb 8-9 éve, amikor vettem újonnan, az egyik legdrágább modell volt a piacon), de itt más a gubanc, mégpedig a Zyxel NAS. 
​A hétvégén egy hálózati programozásból élő srác (az USA-ban dolgozik oda jár ki dolgozni, szóval elég nagy koponya), lényegében az összes, a Zyxel-en futó gyári klienst lecserélte. Most már van valódi DLNA megosztásom (a régit, a Twonky-szervert kidobtuk, ami tényleg piszkosul leterhelte a NAS-t, a CPU konstans 100 százalékon futott, most meg terhelés alatt sem megy 30-35 százalék fölé). Lett NFS megosztásom, mivel a gyári, beépített alapvetően használhatatlan, nem lehet beállítani már létező mappákhoz. Sajnos egyelőre az SMB maradt a régi, de talán az is cserélve lesz - mert bár a srác hármat is kipróbált, de általában az Oppo-nak nem tetszettek, egyszerűen nem engedett belépni, holott a laptopom simán belépett az SMB mappáiba. Most vagy ír egy teljesen saját SMB klienst, vagy nem. Ahogy az ideje engedi. 
​De! Az szégyen, hogy ahhoz, hogy egy NAS azt tudja, amit ígér a gyártó a specifikációjában, csakis egy programozó tudja mókolással összehozni. Egy mezei júzer, mint én, semmire sem mennék ezzel a NAS-sal. Amúgy kérdeztem privátban, csak arra nem írtál, hogy te miyen NAS-t használsz? Nálad az Oppo 103-as milyen hálózati környezetben van? Oké, a routered már tudom. Köszi!  leborulok.gif 

• 0

#3 robi-k

robi-k

Fórumlakó

• PipaPipa
  • 630 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 december 10 - 22:46

Volt nekem is Netgear WNR3500v2 routerem, nem vált be, ki is dobtam (a szó szoros értelmében). Lecseréltem TP-LINK TL-WR1043ND típusra közel 9 éve (OpenWRT firmware-vel használom), és azóta is elégedett vagyok.

Zyxel NSA320S bőven elegendő kapacítással rendelkezik, az SMB és/vagy az NFS gyakorlatilag nem terheli a NAS-t (ellentétben a DLNA-val, ahol a NAS játssza a szervert).

• 0

#4 Jegkocka77

Jegkocka77

Nincs visszaút

• PipaPipa
  • 170 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 december 09 - 19:14

LAN kábelek gigabitesek?

Nem. CAT5E kábelek. De minek gigabites kábel, ha az Oppo 103 100megabites LAN-t tud? Amúgy a Dune ugyanezekkel a kábelekkel (a gigabites LAN-jával) nem akadt meg SMB-n. 

• 0

#5 rudulf

rudulf

Beköltözött

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.445 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 december 09 - 19:08

LAN kábelek gigabitesek?
  • 0

#6 Jegkocka77

Jegkocka77

Nincs visszaút

• PipaPipa
  • 170 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 december 08 - 21:27

A Synologynak folyamatosan jönnek ki új termékei. Egy 411j- cseréltem le 916+-ra, Oppo 95EU-t, 105D-re és utána szűnt meg az akarás (vezetékes hálózatban).
Nekem a Dune Prime szaggatott néha az Oppo 95-tel és még a QoS sem segített a dolgon. Szerintem csokiból nem lehet várat építeni, volt 50eFt-os Asus routerem, de nem segített. Ha gondolod, kipróbálhatod a NAS-om, hogy miként viselkedik nálad. Hol laksz?

Ja és kb. 10 évet szarakodtam vele, mire megszűnt a hiba. Most a hibernálási probléma szívja le az életenergiámat.

Köszi a lehetőséget, de tutira messze lakunk. És a fő gond az, hogy a te NAS-od az talán többe kerül, mint egy Oppo 105... üresen, HDD-k nélkül... Mondjuk szerintem 100 ezer körül is van olyan (akár Synology), ami már elegendő. Amúgy nekem is Dune Prime-om volt még egy hónapja (illetve most is van, csak meghalt, s talán ezért sem vettem észre eddig, hogy az Oppo-val lassú a hálózatom, mert a Dune-t kellemesebb volt a mindennapokban használni, így inkább azon filmeztünk, az Oppo-n csak zene ment), de nekem azzal gyorsabb volt ugyanez a hálózat. Amúgy ma beraktam egy tök gagyi, talán 3000 forintos D-Link routert (nem is gigabites), és azzal ugyanazt a sebességet hozta a NAS mint router nélkül (ennyit a kődrága Netgear routerről). Nekem az a felfoghatatlan, hogy amíg az Oppo 95-nek és 105-nek csak megabites a LAN-ja, addig a Dune-nek gigabites, és azzal oké volt minden. De ha már a két megabites Oppo között is ekkora a különbség, akkor inkább kidobálok mindent az utcára, aki kapja, az marja alapon lehet vinni a sok drága pénztemető szarságot... 

• 0

#7 rudulf

rudulf

Beköltözött

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.445 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 december 08 - 21:14

A Synologynak folyamatosan jönnek ki új termékei. Egy 411j- cseréltem le 916+-ra, Oppo 95EU-t, 105D-re és utána szűnt meg az akarás (vezetékes hálózatban).
Nekem a Dune Prime szaggatott néha az Oppo 95-tel és még a QoS sem segített a dolgon. Szerintem csokiból nem lehet várat építeni, volt 50eFt-os Asus routerem, de nem segített. Ha gondolod, kipróbálhatod a NAS-om, hogy miként viselkedik nálad. Hol laksz?

Ja és kb. 10 évet szarakodtam vele, mire megszűnt a hiba. Most a hibernálási probléma szívja le az életenergiámat.

Szerkesztve rudulf által: 2017 december 08 - 21:15

• 0

#8 Jegkocka77

Jegkocka77

Nincs visszaút

• PipaPipa
  • 170 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 december 08 - 18:54

Hajrá. ;-)
Nekem azért kell router, hogy tudjak Youtube-ozni.

Másról nem használom. Elsődleges célom az volna, hogy kíméljem a winyókat, de valami 3_4-szer felébreszti a Syno-t naponta.
Nekem meg ezzel gyűlt meg a bajom.

Na, ma elkínlódtam az életemből vagy 5 órát...és már kezdtem megtépni magam...
​A lényeg: a NAS-om közvetlenül hálókábellel az Oppóra kötve sem elég gyors! A BD anyagokban már beszaggat! Ez ilyenkor nyilván SMB megosztás, ami routeren keresztül még egy kicsit lassul. De az az érdekes, hogy a gigabites LAN-nal rendelkező Dune routeren keresztül is vitte a BD anyagokat (egyetlen egy sem volt, ami megakasztotta volna) szintén SMB-vel. 
​Most akkor mi van? A Zyxel NSA320S tudom, hogy nem egy nagy szám, de ha gigabites eszközt rakok rá, akkor gyors, ha nem, akkor lassú? (a laptopommal is gyorsan kommunikál, akár másolok, akár elindítok egy filmet a NAS-ról a laptopon.)
​A legnagyobb szarság, hogy az NFS megosztást nem tudom konfigurálni, és ehhez sem a gyártó oldala, sem az internet (pl. Youtube) nem ad segítséget. Ha a "How to setup NFS in Zyxel NAS?" kérdésre rákeresek, akkor egészen biztosan egy másik, magasabb számozású Zyxel NAS-ról jön leírás. De az a szemétség, hogy az enyémben is megvan ez a lehetőség, ám még véletlenül sem állítható úgy be, ahogy azt leírják más Zyxel NAS-okhoz. 
​Tudsz (vagy valaki) ajánlani olyan NAS-t, ahol mind az SMB, mind az NFS könnyen konfigurálható olyan embernek is, aki tök hülye (tényleg tök hülye) a hálózatos dolgokhoz. Ne kelljen mókolni windows-t, semmit. Ilyen létezik? És még kellően gyors is?
Köszi!

• 0

#9 rudulf

rudulf

Beköltözött

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.445 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 december 08 - 12:36

Hajrá. ;-)
Nekem azért kell router, hogy tudjak Youtube-ozni.

Másról nem használom. Elsődleges célom az volna, hogy kíméljem a winyókat, de valami 3_4-szer felébreszti a Syno-t naponta.
Nekem meg ezzel gyűlt meg a bajom.
  • 0

#10 Jegkocka77

Jegkocka77

Nincs visszaút

• PipaPipa
  • 170 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 december 08 - 11:12

Kell neked router az Oppohoz (youtube, stb.)? Ha nem, akkor direkt is ráköthetnéd az Oppora. Vagy kell a router a filmek másolásához?

Szerintem, aki használ NAS-t, az tudja, hogy alapvetően mik az előnyei, így igen, kell router, hiszen enélkül más nem tudja használni (a lakásban van több számítógép és médiajátszó, tévé, amik mind hozzáférnek a NAS-hoz. Illetve konfigurálni sem lehetne a NAS-t, mivel az webes felületről történik, nem lehente karbantartani, és adott esetben router nélkül hogyan állítom be az NFS-t?
Viszont a router kihagyása arra talán jó, hogy egy tesztet végezzek vele: router nélkül milyen gyors? És, hogy kiszűrjem, a NAS-om ilyen csigalassú (nem hiszem, hiszen a Dune gyors volt vele a gigabites csatlakozójával), vagy a router piszkál bele valamit.

Köszi! :smile53:

• 0

#11 rudulf

rudulf

Beköltözött

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.445 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 december 08 - 07:29

Az igaz, hogy a NAS-om nem olyan jó, mint a tiéd (bár a routerem meg lényegesen jobb :) ), de mégsem a NAS-ra gyanakodom. A szakik azt mondják, hogy az NFS megosztás általában jóval gyorsabb, mint az SMB. Nos, ez az Oppo esetében nagyon is így van. Az SMB 20 Mbit/s-nél kezd meghalni. Míg NFS-szel még nem találtam olyan anyagot, ami megakasztotta volna. Na de akkor mivel magyarázzam, hogy kis nyüves, ősrégi Dune (aki sajnos kb. másfél hónapja halálozott el), akit csak SMB-ra tudtam rábírni (valszeg én voltam béna, hogy az NFS-t nem tudtam beállítani), SMB-n keresztül is úgy vitte még a legádázabb Blu-ray-t, MKV-t, mint az Oppo NFS-szel? És ez nem olyan rég volt. És a hálózati környezet az elmúlt 3-4 évben nem változott. Amúgy a NAS-om laptop felé piszok gyors, nincs rá panaszom, ez sem indokolja, hogy a NAS lenne a probléma (pedig ugye itt is csak SMB megosztásom van).
​Én olyat is hallottam szakiktól, hogy nem minden router (főleg a gigabitesek) kompatibilis (vagy nem teljesen szeretik) az Oppo 10/100-as illesztését. Erre mintha valami utalást a 103-as leírásában is láttam volna, de nem merek rá megesküdni. A szakik azt is mondták, hogy ilyenkor érdemes kipróbálni egy gagyi, ezer forintos kis 10/100-as switchet berakni a gigabites router és az Oppo közé? Ez lehetséges?
​Habár a fő kérdésem az lenne továbbra is, hogy lehet-e oka az Oppo megabites hálózati csatija az SMB megosztás lassúságának? A gigabitestől vajon gyorsabb lenne? (csak mert, elvileg a megabitesnek is bőven jónak kéne lennie)
Amúgy köszi a választ! :smile53:

Kell neked router az Oppohoz (youtube, stb.)? Ha nem, akkor direkt is ráköthetnéd az Oppora. Vagy kell a router a filmek másolásához?
  • 0

#12 Jegkocka77

Jegkocka77

Nincs visszaút

• PipaPipa
  • 170 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 december 07 - 15:04

Nekem 105D-n, TP-link 1043ND-n keresztül, Synology DS916+/8GB NAS-ról minden működik. Én is szívtam 5-6 évig és szerintem a régi NAS-om nem bírta.

Az igaz, hogy a NAS-om nem olyan jó, mint a tiéd (bár a routerem meg lényegesen jobb :) ), de mégsem a NAS-ra gyanakodom. A szakik azt mondják, hogy az NFS megosztás általában jóval gyorsabb, mint az SMB. Nos, ez az Oppo esetében nagyon is így van. Az SMB 20 Mbit/s-nél kezd meghalni. Míg NFS-szel még nem találtam olyan anyagot, ami megakasztotta volna. Na de akkor mivel magyarázzam, hogy kis nyüves, ősrégi Dune (aki sajnos kb. másfél hónapja halálozott el), akit csak SMB-ra tudtam rábírni (valszeg én voltam béna, hogy az NFS-t nem tudtam beállítani), SMB-n keresztül is úgy vitte még a legádázabb Blu-ray-t, MKV-t, mint az Oppo NFS-szel? És ez nem olyan rég volt. És a hálózati környezet az elmúlt 3-4 évben nem változott. Amúgy a NAS-om laptop felé piszok gyors, nincs rá panaszom, ez sem indokolja, hogy a NAS lenne a probléma (pedig ugye itt is csak SMB megosztásom van). 
​Én olyat is hallottam szakiktól, hogy nem minden router (főleg a gigabitesek) kompatibilis (vagy nem teljesen szeretik) az Oppo 10/100-as illesztését. Erre mintha valami utalást a 103-as leírásában is láttam volna, de nem merek rá megesküdni. A szakik azt is mondták, hogy ilyenkor érdemes kipróbálni egy gagyi, ezer forintos kis 10/100-as switchet berakni a gigabites router és az Oppo közé? Ez lehetséges? 
​Habár a fő kérdésem az lenne továbbra is, hogy lehet-e oka az Oppo megabites hálózati csatija az SMB megosztás lassúságának? A gigabitestől vajon gyorsabb lenne? (csak mert, elvileg a megabitesnek is bőven jónak kéne lennie)
Amúgy köszi a választ! :smile53: 

• 0

#13 rudulf

rudulf

Beköltözött

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.445 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 december 07 - 13:51

Nekem 105D-n, TP-link 1043ND-n keresztül, Synology DS916+/8GB NAS-ról minden működik. Én is szívtam 5-6 évig és szerintem a régi NAS-om nem bírta.
  • 0

#14 Jegkocka77

Jegkocka77

Nincs visszaút

• PipaPipa
  • 170 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 december 07 - 13:21

Oppo tulajok! A legújabb 20X sorozaton kívűl (pl. BDP-103, 105) ha jól tudom, mindegyiknek 10/100-as a hálózati képessége. Ettől még elméletleg vinnie kéne NAS-ról a legtöbb Blu-ray anyagot (amik nem haladják meg általában a 40 Mbit/s-t). De nálam SMB-n keresztül nem megy, pontosabban csak diavetítés szintjén, szaggató hanggal. Ahogy észrevettem, ha már 20 Mbit/s a bitsebesség, onnantól szaggat. Ez miért van? A gigabites csatlakozás (mint ami BDP-205-ön van) már megoldás lenne? Amúgy mind a NAS-om, mind a routerem gigabites, és NFS esetén nincs is gond, ellenben az NFS megosztás esetében nem minden fájlt lát a NAS-ról, . ISO-kat pl. nem, illetve egy mappa tartalmát ABC sorrendben listázza, tehát egy albumot nem tudok meghallgatni eredtiben, hanem "átsorszámozva". Ez nyilván azért van, mert nem NTFS-re van formázva a NAS két raidben üzemelő HDD-je. Ezen nem tudok változtatni, anno nem volt emiatt problémám más lejátszónál (pl. Dune), és eszembe sem jutott. Most viszont a NAS nagy kapacitása miatt nem tudok csinálni először egy lementést a NAS-ról, aztán NTFS-re formázni. Vagy valaki tud olyan programról, ami hálózaton keresztül konvertálja át NTFS-re a NAS-t? 

• 0

#15 Jegkocka77

Jegkocka77

Nincs visszaút

• PipaPipa
  • 170 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 november 20 - 12:16

Én is már jártam így vele, de csak nagyon kevésszer. Fogalmam sincs, miért nem ismerte fel az srt-t.

Na, tegnap késő este a következőre jöttem rá: ha a NAS-r NFS-sel megyek, akkor nem látja a feliratot az adott film mappájában. Ha SMB-vel, akkor igen. Még az USB-s csatlakozást nem próbáltam. A gond az, hogy SMB-vel nagy bitrátájú filmeknél már diavetítés lesz...

• 0

#16 rudulf

rudulf

Beköltözött

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.445 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 november 20 - 06:54

Az érdekes, mert pontosan így van. Akkor mi a bánat lehet?
gondolkodik.gif

Én is már jártam így vele, de csak nagyon kevésszer. Fogalmam sincs, miért nem ismerte fel az srt-t.
  • 0

#17 Jegkocka77

Jegkocka77

Nincs visszaút

• PipaPipa
  • 170 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 november 20 - 00:21

Szia!

Képes, csak át kell nevezni a pontos címre. 

Az érdekes, mert pontosan így van. Akkor mi a bánat lehet? 
gondolkodik.gif 

• 0

#18 Tonyka

Tonyka

Őslakos

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 6.119 Hozzászólás:
  • Interests:Fényképezés, utazás, body, házimozi.

Elküldve: 2017 november 19 - 22:53

Sziasztok!
Lehet, hogy volt már ilyen, vagy hasonló, és csak én vagyok ilyen béna: Oppo képes külső (.srt) feliratot megjeleníteni? BDP-103EU
Köszi!

Szia!

Képes, csak át kell nevezni a pontos címre. 

• 0

#19 Jegkocka77

Jegkocka77

Nincs visszaút

• PipaPipa
  • 170 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 november 19 - 11:59

Sziasztok!
Lehet, hogy volt már ilyen, vagy hasonló, és csak én vagyok ilyen béna: Oppo képes külső (.srt) feliratot megjeleníteni? BDP-103EU
Köszi!

• 0

#20 almera36

almera36

Nincs visszaút

• PipaPipa
  • 226 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 november 09 - 21:51

Nem, 3D szemüveget nem vettem sosem hozzá :)

A Picture menuben van, Auto/RGB/YPbPr  között lehet váltogatni. Én csak 1 HDMI bemenetet használok, lehet, hogy ezt bemenetenként lehet külön állítgatni. A projektoron zöld a kép? Ha Tv-t kötsz a procira, ott is zöld ugyanarról a forrásról? És ez már csak, hogy jobban értsem: PC bemenet alatt VGA kábelt értesz? Ennek van valami spéci oka, ha igen (nincs DVI/HDMI/Displayport a laptopon)?

Nincsen TV-m már kb. 10 éve, így ezt nem tudom kipróbálni. Igen, VGA kábelre gondoltam és igen, nincs más kimenete a laptopnak (8 éves)

Ezt a Picture menüt megnézem holnap és jelzem majd. Köszi!!! 

• 0

0 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 0 vendég, 0 anonim felhasználó