Ugrás a tartalomhoz

AVX Café

Fotó

Házimozi erősítők,processzorok

• Please log in to reply
11213 válasz erre a témára

#1 davisjunior

davisjunior

Lefelé a lejtőn

• Regisztrált felhasználó
  • PipaPipa
  • 71 Hozzászólás:
  • Nem:Férfi

Elküldve: Ma, 21:22

Pár saját tapasztalatot megosztanék a témával kapcsolatban, ahogy olvasom, épp aktuális J

Nem rég Cutler kollégánál jártam és volt szerencsém egy bő 2 órás demóhoz.

A sztoriban az az érdekes , hogy kb. egy évvel ezelőtt is jártam nála , akkor még egy DIY végfok hajtotta a frontokat, így hallottam azt a felállást is, és most az új D-osztályost is (CROWN XLS 1502).

Processzor mindkét esetben ua. (Anthem AVM60).

Akkor is ,és most is hasonlóakat tapasztaltam. Eszméletlen térábrázolás  és részletesség sztereon ,és mozin is.

Persze ezt be tudhatnánk a procinak is , mondván ezekért ő a felelős, de szerintem mindannyian tudjuk, hogy ez nem így van.

A két óra alatt egyszer sem éreztem bántónak/csattogónak/ fárasztónak a Crown produkciót, mondom mindezt úgy, hogy előtte D-osztályt csak futólag hallottam, de inkább semennyit.

Egyikük sem milliós tétel, sem erőben sem árban nincs többszörös különbség a két végfok között. (bár érdekességként megemlíteném, hogy a DIY hangját milliós naimokhoz mérik az audiodiyersen)

Az egészből a konzekvencia számomra az, hogy az ERŐ ami igazán számít, mint sem a technológia.

Szerkesztve davisjunior által: Ma, 21:22

• 0

#2 Tonyka

Tonyka

Őslakos

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 5.662 Hozzászólás:
  • Interests:Fényképezés, utazás, body, házimozi.

Elküldve: Ma, 20:31

Ne felejtsd el, hogy nem is olyan régen még azt írtad és azon vitáztunk, hogy két végfok között nincs különbség. Vagy valami hasonló volt... ;)

Kicsit sarkos, mert azt mondtam, h procis beméréses hang esetén nem kéne legyen. Mert, h a procinak kéne a hangkaraktert meghatározni. Kb. ez volt az elmélkedésem tárgya. 

• 0

#3 Csutka

Csutka

Beköltözött

• PipaPipaPipaPipa
  • 2.133 Hozzászólás:

Elküldve: Ma, 20:25

Nem kirohanás, én azt hittem beszélgetünk.  Nekem kicsit visszás, a két végfok egymáshoz való viszonya. Illetve nem értem, most akkor jobb a drágább vagy sem? Papíron összegszerűen, és névileg az Anthem végfoknak sokkal jobbnak kéne lennie. Mivel frontnak van használva így feltételezem, h van olyan jó, mint az Athem - ML viszonya egymáshoz. A front szekció elég fontos egységesség szempontjából, mivel Cutler öreg motoros fenntartás nélkül elhiszem, h így van. De akkor most hogyan. Többek közt neked is az a hitvallásod, h a drága mindenek felett, most még is érdekes ez a helyzet. Nekem nincs hitvallásom, próba, tetszik, jöhet, lehet Emo, vagy más, ha meggyőz valami, mind1 mi van ráfirkálva. 

Ha nem lesz kirohanás, akkor ez a dolog érdekes lehet, de ha nekitámadsz Cutler-nek, nem fogod sem te, sem én megtudni, hogy mit tapasztalt.

Bevallom, ilyen végfokot én még nem próbáltam.

Ne felejtsd el, hogy nem is olyan régen még azt írtad és azon vitáztunk, hogy két végfok között nincs különbség. Vagy valami hasonló volt... ;)

• 0

#4 Hifilala

Hifilala

Beköltözött

• PipaPipaPipaPipa
  • 2.232 Hozzászólás:

Elküldve: Ma, 19:59

Worldwide. ;)

Itt ezek szerint Cutler.
:D

Jó lenne tudni hogy miért választották ezeket? A Crown egyébként számomra egy legenda volt annak idején!
  • 0

#5 Tonyka

Tonyka

Őslakos

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 5.662 Hozzászólás:
  • Interests:Fényképezés, utazás, body, házimozi.

Elküldve: Ma, 19:57

Nem értem ezeket a kirohanásokat!

A Te hitvallásod is csorbult, amikor a Primare BD-t állítottad a rendszeredbe.  ;)

Cutler a projektoráról írta, hogy bizony az Epson nem egy kategória a SIM2-vel. Ez is gond?

Sokan használnak ilyen Crown végfokokat elégedetten.

Ettől még az alapszabály, vagy mondjuk amit én "vallok" - nem változik.

Rendszer és ízlés függő is minden.

:smile32:

Nem kirohanás, én azt hittem beszélgetünk.  Nekem kicsit visszás, a két végfok egymáshoz való viszonya. Illetve nem értem, most akkor jobb a drágább vagy sem? Papíron összegszerűen, és névileg az Anthem végfoknak sokkal jobbnak kéne lennie. Mivel frontnak van használva így feltételezem, h van olyan jó, mint az Athem - ML viszonya egymáshoz. A front szekció elég fontos egységesség szempontjából, mivel Cutler öreg motoros fenntartás nélkül elhiszem, h így van. De akkor most hogyan. Többek közt neked is az a hitvallásod, h a drága mindenek felett, most még is érdekes ez a helyzet. Nekem nincs hitvallásom, próba, tetszik, jöhet, lehet Emo, vagy más, ha meggyőz valami, mind1 mi van ráfirkálva. 

• 0

#6 Hifilala

Hifilala

Beköltözött

• PipaPipaPipaPipa
  • 2.232 Hozzászólás:

Elküldve: Ma, 19:52

Szerintem nekem címezted. Legyenek egyesek, vagy inkább 1- 2 tisztelt úr :)

Csutkától kérdezem.Bocs
  • 0

#7 Csutka

Csutka

Beköltözött

• PipaPipaPipaPipa
  • 2.133 Hozzászólás:

Elküldve: Ma, 19:51

Kik azok a sokan itt a fórumon,akik Crown vegfokokat használnak mozira?

Worldwide.  ;)

Itt ezek szerint Cutler.

:D

• 0

#8 Pianno

Pianno

Törzsvendég

• PipaPipaPipa
  • 1.598 Hozzászólás:
  • Interests:Zene Zene Zene
    Sport

Elküldve: Ma, 19:51

Kik azok a sokan itt a fórumon?

Szerintem nekem címezted. Legyenek egyesek, vagy inkább 1- 2 tisztelt úr :)
  • 0

#9 Hifilala

Hifilala

Beköltözött

• PipaPipaPipaPipa
  • 2.232 Hozzászólás:

Elküldve: Ma, 19:43

Még mutatós is!

crown1.jpg

:tutiok:

Kik azok a sokan itt a fórumon,akik Crown vegfokokat használnak mozira?

Szerkesztve Hifilala által: Ma, 19:49

• 0

#10 Csutka

Csutka

Beköltözött

• PipaPipaPipaPipa
  • 2.133 Hozzászólás:

Elküldve: Ma, 19:37

Még mutatós is!

crown1.jpg

:tutiok:

• 0

#11 Pianno

Pianno

Törzsvendég

• PipaPipaPipa
  • 1.598 Hozzászólás:
    Sport

Elküldve: Ma, 19:33

Nem kell félremagyarázni,senki nem mondott ilyet! A lényeg,hogy egy belépő szinttől nem lehet elvárni nagy csodákat. Hogy konkrét példát is mondjak D osztály kontra AB osztály,amit hallottam.Rotel 1075 és 1565.Konkrétan azt hittem,hogy az utóbbi elromlott,mert annyira pocsék hangja volt a 1075-höz képest.

Ugyanezt tapasztaltam a 1575 és 1095 között. Visszavittem az üzletbe a 1575-öt, hogy cseréljék ki, mert valami baja van. A csere darab sem volt jobb.

más
Látom egyeseknek nagyon nehéz megemészteni, hogy ha valami olcsóbb márkán belül, az egyenesen arányos a gyengébb minőséggel is. Gondolok a
Rotel 1565 olcsóbb gyenge.
Rotel 1575 drágább jobb
Rotel 1585 drágább még jobb.

Sokan szeretnék, hogy fordítva legyen, de van egy rossz hírem. A jobb nem lesz olcsóbb a drágábbnál.

Tessenek már elfogadni. :)
  • 0

#12 Csutka

Csutka

Beköltözött

• PipaPipaPipaPipa
  • 2.133 Hozzászólás:

Elküldve: Ma, 19:33

Kicsit nehéz elmenni a hitvallásodon. Egyik pillanatban halálra dicséred a méregdrága kiemelt cuccokat, hogy azok aztán mennyire über alles dolgokra képesek, megérik minden forintjukat. Igaz ez projira, végfokra, és úgy mindenre. Közben meg bizonygatod, h egy viszonylag olcsónak nevezhető D osztály, simán pariban van az Anthem végfokoddal. Innentől kezdve érdekessé válik a dolog, Mert vagy az Anthem végfok borzalmasan túlárazott az olcsóhoz képest, vagy az olcsó túl olcsó. A lényeg, h az öreg hiedelem miszerint a drága megkérdőjelezhetetlenül jobb egy olcsóbbnál erősen megdőlni látszik esetedben. gondolkodik.gif

Nem értem ezeket a kirohanásokat!

A Te hitvallásod is csorbult, amikor a Primare BD-t állítottad a rendszeredbe.  ;)

Cutler a projektoráról írta, hogy bizony az Epson nem egy kategória a SIM2-vel. Ez is gond?

Sokan használnak ilyen Crown végfokokat elégedetten.

Ettől még az alapszabály, vagy mondjuk amit én "vallok" - nem változik.

Rendszer és ízlés függő is minden.

:smile32:

• 0

#13 Hifilala

Hifilala

Beköltözött

• PipaPipaPipaPipa
  • 2.232 Hozzászólás:

Elküldve: Ma, 19:15

jó de most akkor egy valamit nem értek.. ha D osztály akkor az nem lehet jó , vagy még is ha nagyon drága? gondolkodik.gif huhh ,,ez azért érdekes ha valami nagyon drága akkor király, legyen az bármilyen kinézetű, képviseljen bármilyen minőséget, a lényeg ha jó drága akkor már jó, ha olcsó akkor meg szar.. nem vagytok ti itt páran, kicsikét sznobok? :D gondolkodik.gif ha drága akkor látatlanban csak is király lehet...

szóval ha becsomagolok 4db téglát valamibe és megírom ,hogy 50k usd akkor ennyi elég is ,hogy valami high-end legyen? :D

Nem kell félremagyarázni,senki nem mondott ilyet! A lényeg,hogy egy belépő szinttől nem lehet elvárni nagy csodákat. Hogy konkrét példát is mondjak D osztály kontra AB osztály,amit hallottam.Rotel 1075 és 1565.Konkrétan azt hittem,hogy az utóbbi elromlott,mert annyira pocsék hangja volt a 1075-höz képest.

Szerkesztve Hifilala által: Ma, 19:17

• 0

#14 Lemmy9

Lemmy9

Troll :)

• PipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 4.158 Hozzászólás:
  • Nem:Nincs megadva

Elküldve: Ma, 19:09

jó de most akkor egy valamit nem értek.. ha D osztály akkor az nem lehet jó , vagy még is ha nagyon drága?  gondolkodik.gif  huhh ,,ez azért érdekes ha valami nagyon drága akkor király, legyen az bármilyen kinézetű, képviseljen bármilyen minőséget, a lényeg ha jó drága akkor már jó, ha olcsó akkor meg szar.. nem vagytok ti itt páran, kicsikét sznobok?  :D  gondolkodik.gif  ha drága akkor látatlanban csak  is király lehet... 

szóval ha becsomagolok 4db téglát valamibe és megírom ,hogy 50k usd akkor ennyi elég is ,hogy valami high-end legyen?  :D

Persze. De ezt tudjuk* :D

*Lásd drága HDMI kábel szuper kontrasztja :D :D
  • 0

#15 Fish

Fish

Hazajáró lélek

• PipaPipaPipaPipaPipa
  • 3.438 Hozzászólás:

Elküldve: Ma, 19:04

jó de most akkor egy valamit nem értek.. ha D osztály akkor az nem lehet jó , vagy még is ha nagyon drága?  gondolkodik.gif  huhh ,,ez azért érdekes ha valami nagyon drága akkor király, legyen az bármilyen kinézetű, képviseljen bármilyen minőséget, a lényeg ha jó drága akkor már jó, ha olcsó akkor meg szar.. nem vagytok ti itt páran, kicsikét sznobok?  :D  gondolkodik.gif  ha drága akkor látatlanban csak  is király lehet... 

szóval ha becsomagolok 4db téglát valamibe és megírom ,hogy 50k usd akkor ennyi elég is ,hogy valami high-end legyen?  :D

• 0

#16 Hifilala

Hifilala

Beköltözött

• PipaPipaPipaPipa
  • 2.232 Hozzászólás:

Elküldve: Ma, 18:59

És itt van valami a Primare D osztályú erősítőkről: UFPD performance are practically independent from a loading character, this sets it apart from ordinary digital amplifiers with considerable distortions on high frequencies.
  • 0

#17 Pianno

Pianno

Törzsvendég

• PipaPipaPipa
  • 1.598 Hozzászólás:
    Sport

Elküldve: Ma, 18:55

Ez azért fontos adat.Nem mindegy,hogy a 300 dolláros végfokról beszélünk,vagy egy 12000 dolláros végfokról.

Pontosan! Ezt írtam én is.

Szerkesztve Pianno által: Ma, 18:56

• 0

#18 Pianno

Pianno

Törzsvendég

• PipaPipaPipa
  • 1.598 Hozzászólás:
    Sport

Elküldve: Ma, 18:52

Nekem még most sem világos, a poszt melyik részére reagáltál. :-) Az Emo kombo vs. AVR cikkre vagy a Crown végfok témára? :-) Mert ettől függően születhettek akár tök fals hozzászólások is azóta.

Ovasd vissza

#36 környéke

Szerkesztve Pianno által: Ma, 18:54

• 0

#19 Hifilala

Hifilala

Beköltözött

• PipaPipaPipaPipa
  • 2.232 Hozzászólás:

Elküldve: Ma, 18:28

Mozinál nem hajkurászom a nüanszokat,nyers erő ami számít nekem. Zenei láncon teljesen más az elvárás mint mozin,egyre jobban távolodik a kettő egymástól minél jobban megyek a mozi irányában.Mint korábban is kifejtettem már,zenére szinte élvezhetetlen a mozim be sem kapcsolom zenére,csak mozira használom a mozis összeállítást.

Valahol meg tudlak érteni,de biztos lenne alternatíva nagyon drágán.
  • 0

#20 Hifilala

Hifilala

Beköltözött

• PipaPipaPipaPipa
  • 2.232 Hozzászólás:

Elküldve: Ma, 18:26

Nálam bennfentesebbek tudják igazolni ezt az infót, de avsforum alapján "The new JBL Synthesis amps (SDA-4600 and SDA-8300) are rebadged Crown Drivecore amps (DCi 4|600 N and DCi 8|300 N)". Ok, ezek nem az XLS verziók, de ugyanúgy PA kategória.

Ez azért fontos adat.Nem mindegy,hogy a 300 dolláros végfokról beszélünk,vagy egy 12000 dolláros végfokról.
  • 0

13 felhasználó olvassa ezt a témát.

7 felhasználó, 5 vendég, 1 anonim felhasználó

viragok, Cutler, G.Gabi, bane, frutti, geza123, nadtom