Jump to content
AVX Café Rebat
zsola

Házimozi erősítők,processzorok

Recommended Posts

sziasztok...

Gondolom a téma örökzöld, órákat lehetne róla beszélgetni.

Én arra lennék kíváncsi, melyiket preferáljátok, előnyök - hátrányok, személyes tapasztalatok....

Az előzőekből talán sejthető hogy erősítő vásár előtt állok

Számomra fontos a film és a zene egyaránt, kb. fele fele arányban.

Kb. 10-15 éve voltam fiatal, az akkori zenei stílus a disco-house tengely volt, ami a mai napig megmaradt, de bejött az új befutó a jazz is.

Jelenleg 1 yamahával szemezgetek ( Yamaha RXV-757) ez a százezres árkategória, gondolom ilyen áron már található jó vásár.

a szoba 20 nm-es ahova cucc kerülne

és a hangfalakról még nem beszéltem itt is van már 1 kiszemelt:Wharfedale Xarus XR-4000 (kísértetiesen hasonlít a Wadus szériára - tesómnak olyan van 4 utas kiválló hanggal)

erről is kérdezném véleményeteket...

köszi..............zsola

• Upvote 1

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

A Denonnak, a h/k-nak (mellesleg a Pioneernek is) van házimozi erősítős topicja. Szerintem nézz szét ezek között, mert sok hasznos infót megírtak már a tulajok.

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Miért van az hogy néha érzékeli automata beállitásnál az erölködő a Dolby D EX-et néha meg nem pedig a film EX?Várom az ötleteket. :D

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon
Miért van az hogy néha érzékeli automata beállitásnál az erölködő a Dolby D EX-et néha meg nem pedig a film EX?Várom az ötleteket. :D

Van hogy a flag-et nem teszik rá a lemezre. Ez egy olyan "vezérlő" a jelfolyamban, ami automatikusan odakapcsolja az erősítő dekóderét. De van ellenpélda is. Pl. A falu, és a Halj meg máskor magyar sávja(meg az angol is) DD.EX, pedig a borítón nincs rajta... ;)

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Van hogy a flag-et nem teszik rá a lemezre. Ez egy olyan "vezérlő" a jelfolyamban, ami automatikusan odakapcsolja az erősítő dekóderét. De van ellenpélda is. Pl. A falu, és a Halj meg máskor magyar sávja(meg az angol is) DD.EX, pedig a borítón nincs rajta... :)

Köszi megnyugodtam! ;)

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon
Miért van az hogy néha érzékeli automata beállitásnál az erölködo˝ a Dolby D EX-et néha meg nem pedig a film EX?Várom az ötleteket. :D

Van hogy a flag-et nem teszik rá a lemezre. Ez egy olyan "vezérlo˝" a jelfolyamban, ami automatikusan odakapcsolja az ero˝síto˝ dekóderét. De van ellenpélda is. Pl. A falu, és a Halj meg máskor magyar sávja(meg az angol is) DD.EX, pedig a borítón nincs rajta... :)

Köszi megnyugodtam! ;)

OFFTOPIC:

Karib-tenger kalózainál szintúgy nincs a boríton, de "adja" a jelet 6.1-re.

Nem tudom, miért nem néznek körül a "frissen" regisztráltak a topikokban elôször...

nem mellesleg, van yamaha erösítô topik is...több típusra is, de ez nem számít különösöképpen.

Nagy, feltünô betükkel ki kellene írni a fórumok kezdôlapján, hogy elôször nézz körül.(mintha lenne, :) de úgy látszik kevesen veszik észre)

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Ha az erősítő nem érzi a 6. csatornát, akkor honnan tudjátok, hogy van és hogyan kapcsoljátok át az erősítőt kézzel 6.1 Discrete üzemmódra??? ;):D:)

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon
Miért van az hogy néha érzékeli automata beállitásnál az erölködo˝ a Dolby D EX-et néha meg nem pedig a film EX?Várom az ötleteket. :D

Van hogy a flag-et nem teszik rá a lemezre. Ez egy olyan "vezérlo˝" a jelfolyamban, ami automatikusan odakapcsolja az ero˝síto˝ dekóderét. De van ellenpélda is. Pl. A falu, és a Halj meg máskor magyar sávja(meg az angol is) DD.EX, pedig a borítón nincs rajta... :)

Köszi megnyugodtam! ;)

OFFTOPIC:

Karib-tenger kalózainál szintúgy nincs a boríton, de "adja" a jelet 6.1-re.

Nem tudom, miért nem néznek körül a "frissen" regisztráltak a topikokban elôször...

nem mellesleg, van yamaha erösítô topik is...több típusra is, de ez nem számít különösöképpen.

Nagy, feltünô betükkel ki kellene írni a fórumok kezdôlapján, hogy elôször nézz körül.(mintha lenne, :) de úgy látszik kevesen veszik észre)

Nos...

Elég fura a stílus...persze mindenki más SZERENCSÉRE!

mielőtt elindítottam ezt a témát végignéztem a kapcsolódó írásokat

kb. 100 oldalt olvastam végig

aztán bátorkodtam gondolni, hogy nem az számit ki mennyit írt ebbe a fórumba

(tévedtem)

örülnék ha építő hozzászólásokat írnál ebbe a témába

(és te is voltál kezdő)

én 34 évesen hidd el elég nagy hifi őrült voltam de az utóbbi 6-8 évben nem ez jelentette életem fő vonalát

azóta annyit fejlődött a házimozi hogy gondoltam írok ide néhány kérdést...

ha zavar a "zöldfülüek" lapja akkor ne nyisd meg ezt az oldalt

köszike

továbbra is várom az építő gondolatokat

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Talán azért mert semmi köze a Yamahához aztán meg műszaki hibára gyanakodtam,meg nem volt kedvem 3órát böngészni a topikokat meg kezdő is vagyok úgyhogy bocsi ha ekkora fájdalmat okoztam neked.Persze aki pont olvasta azt a témát az könnyen észreveszi hogy netalán volt már ez a kérdés.De "frissek" mindig lesznek ez a problema megmarad,sőt lessz amit sokszor megfognak még kérdezni.Hát dióhéjban ennyi.

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

OFFTOPIC:

hála istennek, fájdalmat nem okoz, a véleményemet írtam le.Nem mellesleg, nem csak én vagyok ezen a véleményen, max, most én írtam ezt le.nem értem, mi a fura abban, ha leírja az ember, hogy miért nem néznek körül a "frissen" regisztráltak...nem mellesleg, a stílusom nem szokott "ilyen" lenni :D

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

OFFTOPIC:

Na most ergo megjegyzésére ketten is reagáltak, bár gondolom csak egyikőjüknek szólt.... :D:)

Az tény, hogy nincs mindíg könnyű helyzetben a kezdő fórumos, de azért sok mindent meglehet találni. Bár néha én sem találok meg dolgokat ;) és hozzá kell tennem, hogy napi 4-5 órát vagyok itt (nagyjából napra kész :) ).

Az a baj, hogy néha fontos információk nem a megfelelő helyen kötnek ki! Itt lép képbe a memória (vagy nem :P ), de ehhez sok topicot kell olvasni folyamatosan...

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon
Jelenleg 1 yamahával szemezgetek ( Yamaha RXV-757) ez a százezres árkategória, gondolom ilyen áron már található jó vásár.

a szoba 20 nm-es ahova cucc kerülne

és a hangfalakról még nem beszéltem itt is van már 1 kiszemelt:Wharfedale Xarus XR-4000 (kísértetiesen hasonlít a Wadus szériára - tesómnak olyan van 4 utas kiválló hanggal)

erről is kérdezném véleményeteket...

köszi..............zsola

Nekem az elődje van meg (757 kapot néhány csatit semmi több) és akkora helyiségben használom, mint Te.

Zenét nem a yamin hallgatok, amúgyis csak keveset, de egy cd-játékossal rákötve nem lesz gond. Mozira nagyon jó. Röviden: én elégedett vagyok vele.

Waldus-Xarus szerintem nem igazán otthoni zenélgetésre való (nem túl zenei), kivéve ha a hangos zene hallgatás a lényeg. Bár eddig nálam Wharfedale-ből csak Diamondom és Pacific PI volt.

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon
Guest Lacy

Végképp OFF

Beírod a keresőbe, hogy erősítő, akkor 12 !!!! oldalt kapsz válaszul.

Az első mindjárt az "Ilyet veszek..." ami a topicindítónak is megfelelhetett volna, de az első 3 oldalom szinte mindegyik ebben a témában fontos topic előkerül...

csak keresni kell(ene) :)

És én is solszor teszem szóvá, mert szar dolog, hogy ugyanarról a témáról van 5-6 vagy még több topic, írok az egyikbe, és utána 2 napig keresem, mert nem találok vissza, volt már ilyen nem is egyszer... :D

Amúgy pedig az is zavaró, hogy ugyanarra a kérdésre nyitnak topicot a T. fórumosok legyen az kezdő vagy sem (én is csináltam már ilyet, pedig már akkor sem voltam kezdő a fórumon :);) ) és roppan bosszantó azért nyitogatni meg, hogy ugyanazt a kérdést olvassam, csak egy sokadik topicban.

Arról már nem is szólva (ez persze most nem erre a topicra és a ynitójára igaz, csak ha már lendületben vagyok ) mikor a T. kérdező 4-5 topicban is megkérdezi ugyanazt és azzal megy időm legjava, hogy mindegyikben megtaláljam ugyanazt a kérdést... :P

Na ennyi nagyjából, leírtam ezt is én meg még mások is párszor, nincs is semmi baj ezzel, csak hát....

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Nekem lenne jó ötletem 100 ezer körüli erősítőre, ami zenén is jól teljesít (a Yamahánál midenképpen jobban). :D

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon
Ha az erősítő nem érzi a 6. csatornát, akkor honnan tudjátok, hogy van és hogyan kapcsoljátok át az erősítőt kézzel 6.1 Discrete üzemmódra??? :):):P

Diszkrétre sehogy. Sőt a DTS-ES Discrete csak "alap" módban működik. Ha a Sony-nál bármilyen térhangzás programot bekapcsolok, akkor visszavált DTS-Matrixra. Én meghallgatam, a különbség meghökkentő. :D A teszre csak a surr. back csatornát hagytam meg, a többi hangfalat kikötöttem a rendszerből, és a Király visszatér "olifántos" jelenetét használtam. ;) Érezhető volt, hogy a diszkrét leválasztásnál sokkal dinamikusabb a hátsó közép csatorna, gondolom a teljes frekvencia átvitel miatt. És olyan hangok is hallatszottak, amelyek a DD.EX-nél nem, ami szintén csak mátrix-kódolás.

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

OFFTOPIC:

hála istennek, fájdalmat nem okoz, a véleményemet írtam le.Nem mellesleg, nem csak én vagyok ezen a véleményen, max, most én írtam ezt le.nem értem, mi a fura abban, ha leírja az ember, hogy miért nem néznek körül a "frissen" regisztráltak...nem mellesleg, a stílusom nem szokott "ilyen" lenni ;)

Igazából azért nem szólok senkinek még ha hibát is látok(lásd:saját készitésű képek topikját az illetékesektől elnézést csak a példa kedvéért) mert nem ismerem az illető okait.Általában megpróbálok körültekintöen a jó helyre írni és nem ismételni a kérdést ami szerepelt már, de néha megesik hogy nem sikerül.Esetemben a hibához vezető indokok a következők:

1.Észrevettem hogy gázos a cucc, rémület lemezek próbálgatása állitgatás DVD,erölködő,

2.Nincs napi 5órám topikot túrni9óra meló után,meg családom is van egy ötödikes fiúval.

3.Igy hát megtörtént a baj rossz helyre irtam és olyat kérdeztem ami már szerepelt.De hála Posza fórumtársnak :) a segitségével megkaptam a választ és a családi béke is maradt.

norbi31 irta le a frankót :D úgyhogy ezek fényeben akinek jóval kevesebb ideje van nála is, az elkerülhetetlenül hibázni fog a jövőben is. Szerintem kár olyan dolgot fájlalni ami nem fog ilyen vagy olyan okok miatt változni,nekem meg ez a véleményem.

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Ha már itt van ez a topic, akkor kérdezek egy-két érdekes dolgot. ;)

Felmerült bennem, hogy le kéne cserélnem a Technics SA-AX530 házimozi erősítőmet, ha ezt még szabad így hívni, mivel se DD5.1-et se DTS-t nem tud. :D

Nézegettem a mostani házimozi erősítőket pl. denon, onkyo, és gondoltam megnézem miket csinál mostanában a Technics, de lemezjátszókon kívül semmi érdekeset nem találtam. Talán átaludtam pár évet? :)

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon
gondoltam megnézem miket csinál mostanában a Technics, de lemezjátszókon kívül semmi érdekeset nem találtam. Talán átaludtam pár évet? :D

hááát, Te mondtad ;)

Gyakorlatilag (a lemezjátszón kívül, mert az DJ körökben jól forog) mindent abbahagyott - abbahagyatott vele a konszern.

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

A Technics inkább hifiket gyártogatott, 2002 volt az utolsó évjárat. A Matsushita teljesen leépítette az otthoni használatra szánt hifi komponensek gyártását, Technics decket vagy tunert a tengerentúlon sem kapsz újonnan. Az AV fronton meg a Panasonic márkanevet vitte tovább.

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Nekem lenne jó ötletem 100 ezer körüli erősítőre, ami zenén is jól teljesít (a Yamahánál midenképpen jobban). :D

kíváncsian várom véleményedet

köszi

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Nekem lenne jó ötletem 100 ezer körüli erősítőre, ami zenén is jól teljesít (a Yamahánál midenképpen jobban).  ;)

kíváncsian várom véleményedet

köszi

Nem tudom, mennyire tűnt fel a piros betűs felirat egy sorral lejjebb. :D

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon
Guest tusi
feltünt...de mi az ára?

a teszvesz.hu-n 53.000.-huf az ára eddig

ami nagyon baráti első ránézésre

Biztos, hogy ugyanaz az erősítő? :D

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon
feltünt...de mi az ára?

a teszvesz.hu-n 53.000.-huf az ára eddig

ami nagyon baráti első ránézésre

Biztos, hogy ugyanaz az erősítő? :D

Igen, ugyanaz. Tessék rá licitálni!

Mellesleg, ha figyelmesen olvastad, a TeszVesz-en a licit még nem érte el a minimum árat.

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Regisztrálj vagy jelentkezz be!

Regisztrált felhasználónak kell lenned, hogy hozzá tudj szólni a fórumhoz.

Regisztráció

Regisztrálj a fórumra. Csak pár lépés.

Regisztráció

Bejelentkezés

Regisztrált felhasználó vagy? Jelentkezz be!

Bejelentkezés

• Jelenleg olvassa:   0 felhasználó

Egyetlen felhasználó sem olvassa ezt az oldalt