Ugrás a tartalomhoz

AVX Café

Fotó

Dynaudio hangsugárzók

• Please log in to reply
1419 válasz erre a témára

#1 tottyi

tottyi

Törzsvendég

• Regisztrált felhasználó
  • PipaPipaPipa
  • 1.323 Hozzászólás:
  • Nem:Férfi

Elküldve: 2017 szeptember 20 - 14:56

Jee miket lehet venni neten. Ha elmegy a villany akkor a vegfok meg 12 orat uzemel. Ha netan megis valaki megvasarolna szivesen meghallgatnam nala. :) Kimondottan Dynaudio-ra lett kitalalva ha valaki meg nem ismerne.

http://www.audio-mar...?id=0000050924

http://www.audio-mar...?id=0000056828

• 0

#2 tottyi

tottyi

Törzsvendég

• PipaPipaPipa
  • 1.323 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 szeptember 12 - 09:23

Nehogy valaki ilyen magasugarzoval vegyen hangfalat na de lassuk a videot, hogy miert ne. :) Csak eros idegzetueknek mert rengeteg tragar szavat hasznal az illeto, ugy is fel lehet fogni, hogy egy picit feldobja a napod. :)

www.youtube.com/watch?v=QBLoBVZiKIk

• 0

#3 Máté84

Máté84

Fórumlakó

• PipaPipa
  • 548 Hozzászólás:
  • Interests:HIFI, Fotózás, Bringa, Informatika

Elküldve: 2017 július 18 - 21:35

A kellő tartalék lefordítva táp túlméretezést jelent. Megkockáztatom hogy a táp mérete és minősége a legfontosabb egy erősítő hangja szempontjából. Volt alkalmam vagy 7db erősítőt meghallgatni saját rendszerben két Dynaudio hangfallal is (A52SE, Focus 140) és a táp méretének növekedése dinamika tartalékot és letisztultságot hozott hangban. A jelenlegi Audio GD erősítőm 2db 450W -os toroiddal rendelkezik így összesen 900W-nyi trafó van a gépben...

• 0

#4 Vinkler

Vinkler

Dynaudiophile

• Adminisztrátor
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 6.616 Hozzászólás:
  • Interests:Autó, zene, kerékpár, tollaslabda

Elküldve: 2017 július 17 - 17:13

Erre gondoltam én is,pusztán sarkítottam egy kicsit... :).Összefoglalva: nagyobb erőtartalékkal rendelkező dinamikus erősítőt igényel...

Kb. igen.

A dinamika helyett azt mondanám, hogy kellő tartalékokkal rendelkező precíz elektronikát igényel. Lehet az 2x65w, de az legyen rendes. :D

• 0

#5 Skorpio.

Skorpio.

Nincs visszaút

• PipaPipa
  • 192 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 július 17 - 16:05

Nem a 100W a lényeg. A Dyno életteli megszólalásához jól jön a "tartalék". Ez kisebb hangerőn is érzékelhető...

Erre gondoltam én is,pusztán sarkítottam egy kicsit...:).Összefoglalva: nagyobb erőtartalékkal rendelkező dinamikus erősítőt igényel...
  • 0

#6 audioline

audioline

Őslakos

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 4.748 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 július 17 - 13:13

Tehát,...igényli a 100W-ot....de ki az aki 100Watton hallgat zenét?Akár még 48nm -en is...és itt most teljesítményről beszélünk és nem dinamikáról meg miegymásról...

Nem a 100W a lényeg. A Dyno életteli megszólalásához jól jön a "tartalék". Ez kisebb hangerőn is érzékelhető...
  • 0

#7 Skorpio.

Skorpio.

Nincs visszaút

• PipaPipa
  • 192 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 július 17 - 11:43

A wörfi-től sztem mindenképpen jobb. A 35Watt viszont kevés lenne neki, ha igazán életre szeretnéd kelteni.

Tehát,...igényli a 100W-ot....de ki az aki 100Watton hallgat zenét?Akár még 48nm -en is...és itt most teljesítményről beszélünk és nem dinamikáról meg miegymásról...
  • 0

#8 audioline

audioline

Őslakos

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 4.748 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 július 16 - 20:37

Márpedig itt 48nm van.Kb 35W-al megy a zene.Igaz,hogy álló hangfalakkal(wörfi 8.4).Tehát nem egy nagy minőség ,inkább szükség megoldás,de így is "szépen" bezenéli a teret(ARC lánc volt,de minden elkelt). Most van építés alatt egy költséghatékonyabb HiFi.

A wörfi-től sztem mindenképpen jobb. A 35Watt viszont kevés lenne neki, ha igazán életre szeretnéd kelteni.
  • 0

#9 Skorpio.

Skorpio.

Nincs visszaút

• PipaPipa
  • 192 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 július 16 - 18:16

Mi az a felett? 48, vagy 22? Az elsővel nyilván sehogy, a másodikkal szerintem simán. Nem feltétlen erő kell, de minőség BIZTOSAN!

Márpedig itt 48nm van.Kb 35W-al megy a zene.Igaz,hogy álló hangfalakkal(wörfi 8.4).Tehát nem egy nagy minőség ,inkább szükség megoldás,de így is "szépen" bezenéli a teret(ARC lánc volt,de minden elkelt). Most van építés alatt egy költséghatékonyabb HiFi.
  • 0

#10 Vinkler

Vinkler

Dynaudiophile

• Adminisztrátor
  • 6.616 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 július 16 - 17:30

Olvasva a véleményeket róla ,gondolkodóba estem.Mindenhol azt írják,hogy ár érték bajnok.Az érzékenysége elég alacsony,viszont kiemelik,hogy nem kell hozzá erőmű.Amit nem tudok az az,hogy hogyan boldogúlna 20 nm felett?

Mi az a felett? 48, vagy 22? Az elsővel nyilván sehogy, a másodikkal szerintem simán. Nem feltétlen erő kell, de minőség BIZTOSAN!

• 0

#11 Skorpio.

Skorpio.

Nincs visszaút

• PipaPipa
  • 192 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 július 16 - 16:27

Én itthon nem hallottam, de a kiállításon kifejezetten kellemes meglepetést okozott.

Olvasva a véleményeket róla ,gondolkodóba estem.Mindenhol azt írják,hogy ár érték bajnok.Az érzékenysége elég alacsony,viszont kiemelik,hogy nem kell hozzá erőmű.Amit nem tudok az az,hogy hogyan boldogúlna 20 nm felett?
  • 0

#12 Vinkler

Vinkler

Dynaudiophile

• Adminisztrátor
  • 6.616 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 július 16 - 16:13

Emit M20-at használ valaki? Mi a vélemény róla?

Én itthon nem hallottam, de a kiállításon kifejezetten kellemes meglepetést okozott.

• 0

#13 Skorpio.

Skorpio.

Nincs visszaút

• PipaPipa
  • 192 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 július 16 - 16:09

Emit M20-at használ valaki? Mi a vélemény róla?
  • 0

#14 Vinkler

Vinkler

Dynaudiophile

• Adminisztrátor
  • 6.616 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 május 18 - 14:02

Új spec kiadás a Special Forty. :)

40_anniversary_grey_half_pofile.jpg  40_anniversary_grey_back.jpg

• 2

#15 svan

svan

Nincs visszaút

• PipaPipa
  • 222 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 május 04 - 18:11

Sziasztok!

Nemmesze tőlem hírdetnek egy dynaudio congour 1.1 et. Mi ennek a dobozmak a piaci ára? Kis 10nm körüli szobában hogy viselkedhet?

12nm-en hallgatok C1.1-et. Szerintem ennél combosabb doboz nem kell ekkora szobába (kivéve ha valaki drum&bass-t stb. akar döngetni) . Méretéhez képest mélyre megy, de kontrollált az alsó tartomány. Remek dinamika jellemzi, nagyon jól leválik a hang a dobozokról. És ami számomra nagyon fontos, hogy nem szól egysíkúan, ha kell lelkes/energikus, de tud melankólikus is lenni.

• 0

#16 sssggg

sssggg

Beköltözött

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.298 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 május 04 - 07:31

Kis 10nm körüli szobában hogy viselkedhet?

Megemeli a plafont :D

• 0

#17 izsak84

izsak84

Újonc fórumos

• Pipa
  • 29 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 május 03 - 18:18

Sziasztok!

Nemmesze tőlem hírdetnek egy dynaudio congour 1.1 et. Mi ennek a dobozmak a piaci ára? Kis 10nm körüli szobában hogy viselkedhet?
  • 0

#18 Vinkler

Vinkler

Dynaudiophile

• Adminisztrátor
  • 6.616 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 május 03 - 16:53

Gondot okozhat még a hátsó faltól való közelség is. Én pl. azzal nyugtatom magam hogy nekem nem lenne jó egyik meghírdetett 1.3SE sem , hogy fél méternél nem igen tudok több helyet biztosítani a hangfal mögött, ami úgy tudom hogy az 1.3SE esetében már nagyon határeset. A Focus 140-em úgy vettem észre hogy ennyi helyen még jól érzi magát és basszusból is elegendő akad...

Szerintem mindegy. 1 méter körül, mindkettőnek kell.
  • 0

#19 Máté84

Máté84

Fórumlakó

• PipaPipa
  • 548 Hozzászólás:
  • Interests:HIFI, Fotózás, Bringa, Informatika

Elküldve: 2017 május 03 - 16:49

Gondot okozhat még a hátsó faltól való közelség is. Én pl. azzal nyugtatom magam hogy nekem nem lenne jó egyik meghírdetett 1.3SE sem , hogy fél méternél nem igen tudok több helyet biztosítani a hangfal mögött, ami úgy tudom hogy az 1.3SE esetében már nagyon határeset. A Focus 140-em úgy vettem észre hogy ennyi helyen még jól érzi magát és basszusból is elegendő akad...

• 0

#20 Larko

Larko

Nincs visszaút

• PipaPipa
  • 194 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 május 03 - 13:28

Egyet èrtek veled. A spec 25 nem csak hogy megèrdemli a jó rendszert hanem inkább kèri is.Ő monitor lètère jobban èrzi magát 25+ nm-en.30nm nem gond neki.
Az 1.3 se meg 18-25 nm en èrzi jól magát.Persze akusztika függő a dolog.De az 1.3 se-t 30nm en már nem erőltetnèm ha hallgatói pozició messze van ès mindent betöltő hangot várunk töle.
De minden igèny függői is.
Ismerek nem egy kèt embert aki kisebb dobozokat is beraktam 30nm re ès boldogak.

1.3 SE-t hallottam viszonylag kis helyen (kb. 16-18m), de jól elhelyezve. Az 1.4-et szerintem nehezebb elhelyezni, a Spec25 viszont kifejezetten nagyobb térben érzi jól magát. Meghajtás tekintetében is az a legháklisabb szerintem, bár a többi kettő sem könnyű eset. Mindegyikhez jó elektronika kell, de nem feltételen atomerőmű.

• 0

0 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 0 vendég, 0 anonim felhasználó