Jump to content
AVX Café Rebat
Guest BoRRoNeo

TV sorozatok

Recommended Posts

Guest BoRRoNeo

Nem is igazán vitaindítónak szánom, csupán meglepődve tapasztaltam magamon, hogy egyre inkább a TV sorozatok felé fordulok.

Ebben alapvetően három dolog játszott szerepet:

- az egyik, hogy nagyon sokat csalódtam mostanában mozifilmekben. A sorozatoknál ha szereted az alapszitut és a szereplőket akkor szinte biztos lehetsz benne, hogy a következő rész is szórakoztatni fog.

- a másik dolog, hogy a mostani TV sorozatok minőségben és tartalomban is egyre inkább a drágább mozifilmekre hajaznak.

- a harmadik dolog volt a perdöntő számomra ezt pedig egy véletlen adta és ez a Viasat3 sorozatpolitikája. Számomra a legnagyobb hátránya a sorozatoknak, hogy nagyon sok idő telik el két rész között. A Viasat3 viszont bizonyos sorozatokat minden nap ad és így követhető és szerethető a történet.

Sajnos ahhoz, hogy maradéktalanul élvezhessem a sorozataimat el kell fordulnom a TV-től. Kínosan figyelek már, hogy új sorozatot egyáltalán nem kezdek el nézni, ezeket vagy DVD-n vagy egyéb úton szerzem be.

Három nap alatt néztük meg a Band of Brothers-t DVD-n, átlagosan 2 hét alatt végzünk ki egy X-akták évadot. Havonta egyszer tartunk Joey napot, ilyenkor egy este megnézzük az elmúlt 4 részt. Nagy kedvenc a Helyszínelők és a Miami helyszínelők. Sajnos a Viasat elég összevissza adja, ezért itt is a DVDRip a megoldás. Most kezdődött amerikában a harmadik sorozat a New York-i helyszínelők ennek első 16 része szintén megtalálható a neten jórészt magyar felirattal. Itt tehát már meg sem várom, hogy talán valamelyik TV adó elkezdje (ne adj isten heti egy alkalommal adja), hanem megvárom a season végét és szintén két hét alatt lenyomjuk a teljes évadot.

Egy hátránya van ennek az egésznek az pedig az, hogy nagyon mélyre lehet merülni a sorozatok mocsarába. Csak néhány olyan sorozat amelyet már szándékosan mellőztem a TV-ben, hogy majd DVD illetve egyéb hordozón egyszerre tudjam megnézni:

Maffiózók (5 évad)

Az elnök emberei (4 évad)

Alias (4 évad)

CSI (4 évad)

CSI Miami (2 évad)

CSI New York (1 évad)

24 (4 évad)

Nem sorolom tovább pedig van még. Csak a fentiek összesen több, mint 400 epizódot jelentenek. Ezek közé bele kell szúrni még a fél órás rövideket (Joey, Kerge város, Fraser, stb).

Számomra nagy élmény elmerülni egy sorozatba (főleg ha az tetszik is), volt olyan időszak, hogy napi 3-4 X-aktákat néztünk meg, pár hét alatt kivégezve több évadot. Mindeközben néha megnézünk egy-egy mozifilmet és általánosságban nagy csalódások. Legutóbb az Aviator kapcsán gondoltam rá, hogy mással is eltölthettem volna azt a 3 órát. Egy sorozatnál nincs ilyen rizikó.

Mi a véleményetek?

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Én egyetértek az előttem szólóval annyiban, hogy nagyon ragályos dolog :blink: nemrég kezdődött el ez a nagy hype a neten a tv-sorozatok körül, és énis már több mint 10 sorozatot nézek, és van még olyan, ami érdekelne... :smile51:

Amik abszolút nyerők:

Desperate Housewives és Medium..

Szóval azért a filmek nem fognak háttérbe szorulni, de tény, hogy énis nagyon csípem ezeket a sorozatokat :smile52:

Plusz: The King Of Queens, Joey, CSI:NY, Veronica Mars, NCIS, Alias, 7th Heaven,West Wing (na ezt persze néha még magyarul se értettem :D

Egyébként kiváló lehetőség ez angol nyelv megismrésére, mert ugye a feliratok nem egyből készülnek, és ha már nagyon várod, mi jön, úgyis megnézed, még mielőtt lenne bármilyen felirat :) És akkor aztán figyelni kell nagyon...

U.I.: Ha valakinek ez a téma nagyon új, akkor hadd ajánljam a Despearte Housewives-t, nagyon jó huumorú sorozat :)

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Tegyük még hozzá: Smallville, Point Pleasant, Lost, ER, Third watch, Carnivale és persze a már említett Maffiózók, 24, CSI...

szép lassan sorozat függő lettem :smile51: Alig várom az új részeket :blink:

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon
Guest Lacy

Csillagkapu: nagyon remek folytatása a FILM-nek, ami ritkaság, általában a sorozatok, amik mozifilmekből erednek, gyengén teljesítenek (ugyan nem erről szól a topic, de elrettentő példa nekem pl. a Total Recall )

És haát a Vészhelyzet, ami szerencsére holnaptól újra :blink:

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

sok eddig felsorolt mellett: az összes Star Trek. és SATC.

na és a régi klasszikusok: Al Bundy, Alf, Family Ties, Beavis and Butthead :smile51:

én se mindig tv-ben nézem :blink:

milyen szép, hogy 12-24 órával az US bemutató után az ember élvezhet egy új részt, nincs kiszolgáltatva annak, hogy egy-egy kedvencet levegyen valamelyik tv a műsoráról.

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

A sorozatokat én is szeretem, de csak módjával. Egyszerre maximum két sorozatot tudok követni. Ennek azonban nem szellemi kapcitásom az oka, hanem az elfoglaltságom, ami nem teszi lehetővé, hogy minden nap azonos időben a tévé elé üljek. Videóra is lehetne rögzíteni az egyes epizódokat, de nekem ez a fajta "utólag majd megnézem" verzió nem jön be, mindig van ami éppen fontosabb mint a felvett anyag megtekintése.

Mostanában csak a Szex és New Yorkot követem figyelemmel, nagyon tetszik, de ha jól tudom, sajnos a HBO-n már csak egy évad maradt hátra és aztán vége. Viszont a Band of Brotthers mellett ez az egyetlen sorozat, amiért pénzt adnék és megvenném DVD-n is.

Viszont vannak másfajta sorozatok, amiket bizonyára megmosolyogtok, de én nagyon szeretem őket. Egy sorozattal ér fel számomra a Formula-1 és az angol foci is, amit előszerettel nézek. Ezeket például el sem tudnám képzelni mozifilmen. :blink:

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Személy szerint nemigen nézek sorozatokat. Sőt ha valamelyik túl régen megy megunom. A filmeket kultiválom. Erős kivétel a 24h. Igaz ezt szinte egyvégtében néztem meg. Útálom, ha két rész között egy hetet kell várnom. talán kivétel a bűnügyi sorozatok amik epizódokra vannak osztva, azaz mindegyik valójában egy külön film. Pl. Columbo, Tetthely, Derick stb. En nem szeretem a homoros sorozatokat sem mint pl. az Al Bundy vagy a Jó barátok.

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Én nem vagyok nagy sorozatfüggő, eddig csak a Sírhant művek fertőzött meg, csodálkozom is rajta, hogy eddig ezt a sorozatot egyikőtök sem említette. Ja és a Mocsok macsók meséi, melyből sajnos eddig csak 1 évadot adott a Viasat, bár lehet, hogy nincs is belőle több, na abban a sorozatban teljesen magamra ismertem, tényleg ajánlom mindenkinek. ;-)

Most gondolkodom egy Carnivalle DVD megvételén, de félek látatlanban beruházni... :blink:

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Én mostanában kevesebb sorozatot nézek, mert a suliban elég sok dolgom van, de a Vészhelyzetet, Szex és New Yorkot (bár ez most elöről megy a Viasaton), 24-et, Star Trek-et, Végveszélybent. nem hagyon ki

Lehet függőséget kapni tőlük, én előszőr ezt a 24 alatt éreztem, alig vártam a következő részt, szerencse, hogy az M1 naponta adta. :blink:

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon
Guest BoRRoNeo

VTB megkövez érte, de szerintem a sorozatok egyik legnagyobb hátránya a szinkron. A Fraser új szinkronnal megy az Irisz-en ami így számomra nézhetetlen. Ugyanez igaz a Stargate-re és a JAG-re is. Sokkal jobb angolul nézni és nem ér csalódás, mint a megszokott magyar hang helyett valaki egészen mást hallgatni.

Sajnos az elmút időszakban nem tudtam nézni a Kerge várost és ma megdöbbenve tapasztaltam, hogy Michael J. Fox helyét Charlie Sheen vette át. Szeretjük őt is, de...

Holnaptól újra X-akták jön nálunk. Asszony miatt (ő nem látta még az első évadokat) újra kezdjük az első évadot. Ilyenkor minden este két részt megnézünk. Másfél hét és már jöhet is a második. Áprilisra vége az egésznek addigra kitalálom, hogy melyik legyen a következő, azt hiszem az Alias-szal folytatjuk. Annak részei amúgy is mindig úgy fejeződnek be, hogy kihullatod a hajad a következő részig.

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon
Guest BoRRoNeo

Így a Helyszínelők szünetében azon gondolkodom, hogy hogy felgyorsult a világ. Ez a sorozat végülis olyan, mint a Derrick vagy a Kojak. Mégis most már minden részben két bűnügyet oldanak meg. Ugyanúgy 50 perc egy rész, de hogy még pergőbb, még mozgalmasabb legyen és hogy kerülje az üresjáratokat, két ügyet kell ennyi idő alatt kinyomozniuk. Vagy az is lehet, hogy egyszerűbb két átlagos forgatókönyvet írni, mint egy bonyolultabbat, szövevényesebbet.

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon
Guest Lacy
Így a Helyszínelők szünetében azon gondolkodom, hogy hogy felgyorsult a világ. Ez a sorozat végülis olyan, mint a Derrick vagy a Kojak. Mégis most már minden részben két bűnügyet oldanak meg. Ugyanúgy 50 perc egy rész, de hogy még pergőbb, még mozgalmasabb legyen és hogy kerülje az üresjáratokat, két ügyet kell ennyi idő alatt kinyomozniuk. Vagy az is lehet, hogy egyszerűbb két átlagos forgatókönyvet írni, mint egy bonyolultabbat, szövevényesebbet.

Jó példa, igen pörgösebb.

A Derrick sosem a rohanásról volt híres, a Kojak-ban is sok üresjárat volt, legalábbis úgy rémlik...

Én pont a Kojakkal vagyok úgy, mint Te a Csillagkapuval (annál kénytelen voltam a cserélt szinkronhangokat megszokni) mikor ujraszinkronizálták Koncz Gáborral, és egy részt sem tudtam megnézni.

Kojak= örökre Inke László :blink:

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon
Guest BoRRoNeo
Én pont a Kojakkal vagyok úgy, mint Te a Csillagkapuval (annál kénytelen voltam a cserélt szinkronhangokat megszokni) mikor ujraszinkronizálták Koncz Gáborral, és egy részt sem tudtam megnézni.

Kojak= örökre Inke László :blink:

Kojak jó példa. Emlékszem a torkomon akadt a vacsorám mikor meghallottam. Szerencsétlenségemre ráadásul nem is szeretem Koncz-ot, túljátszott műkeményfiúnak tartom.

Itt van ez a szerencsétlen Frédi és Béni amiről kiderült, hogy az MTV annak idején nem sorban hanem össze-vissza rendelte és szinkronizálta őket, ezért most ha megjelenik évadonként a sorozat, az egyik részen ilyen szinkron lesz a másikon meg olyan.

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon
Guest Lacy

Sőt bár nem sorozat, sőt bár az is van, de ugyanígy vagyok Bud Spencerrel és az ujkori szinkronjaival.

Vessetek meg, de annó nagy kedvencem volt az Onedin család. Jó beszólásai voltak, és szép tengeri jelenetek. Talán az akkor még kevéssé elterjedt szines TV is oka volt, hogy annyira megmaradt (remélem nem FF volt, én szinesre emlékszem... :blink: )

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Sokszor több izgalmat,olykor nevetést ígér 1-1 epizód a kedvenc sorozatunkból,mint 1 "hálivudi produkció".

Igazolásképpen az egyik személyes kedvencem a Maffiózók,melyet a kezdetektől figyelemmel kísérek.

Ezen kívül,íme amik bejönnek még.Sajnos mindig nem tudom megnézni őket,de vannak kedvencek,amiket sohasem hagyok ki:

MAFFIÓZÓK

24

X-Akták

A helyszínelők

Miami helyszínelők

Vészhelyzet

Az elnök emberei

Sírhant Művek

Csillagkapu

Columbo

Én is csatlakozom Simonhoz,mivel a csatornák keverik rendesen a részeket,jobb leülni a dvd elé,és egy hétvége alatt lezavarni mondjuk 1 évadot a 24-ből,amit pár hete megis tettem.Azaz az elsőt,mivel jelenleg csak az van meg dvd-n.

Sok-sok sorozat kimaradt,a régi időkból,de szívesen megnézném őket újból,főleg,ha Universal és a Paramount hazai helytartója az Intercom(már adott ki,de más stúdiótól,ld:24) is adna ki sorozatokat dvd-n.persze szinkronnal :blink:

Columbo

Miért éppen Alaszka?

Taxi

C.S.I.

Miami Vice

Várom,hogy HBO is kezdje leadni itthon a sok remek sorozata közül az OZ-t.

link: http://www.tvtome.com/Oz/

Remek börtön-dráma,csak ajánlani tudom mindenkinek.

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

senki nem emlitette a 2003as battlestar galacticat ami (imho) megujitotta az ureposzok vilagat (leginkabb a wing commanderre hasonlit)

remek

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Én általában max 3-4 sorozatot nézek 1-1 időszakban. Most ugye a joey, ER, és vessetek meg de én a Dawson's creeket is bírom.

Viszont ami sorscsapás volt az az hogy nálunk nincs Írisz és azon volt, nem tudom most van e, de a Party of five, régebben a német rtl adta és azon néztem, de hamar vége lett mert őkk akkor már a végénél jártak, amikor bekapcsolódtam.

Aztán volt amikor a harmadik műszakot néztem, jó barátokat, stb.

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Nálunk most csengett le a Stargate Atlantis láz. A családon kívül a kollégáim - inkább kolléganőim - többségét is megfertőztem vele.

Ami most megy, a Joey - kizárólag eredeti hanggal.

Mindenképpen meg akarom nézni a közeljövőben a 24-et és azt a cirkuszosat.

T-boy említette a battlestar galactica-t - ez is jól hangzik!

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon
Guest salaca

A Black Booksot nézem. Lehet, hogy volt már, de ha valaki szereti a szürreálisba hajló angol komédiát tele elmebeteg alakokkal (Ideal, Father Ted, The IT Crowd, stb.), akkor ez is kötelező darab. A könyvesbolti segéd/könyvelő Manny például így fedezi fel, hogy zongora-virtuóz:

http://www.youtube.com/watch?v=JPh53BCJQKE

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Még csak pár részét láttam, de teccik.

Mostanában menő sorozatokból ajálanám:

-V mint Veszélyes (régi V sorozat felújított változata)

-A folyó

-A rejtély

-Caprica (Battlestar Galactica előzményei)

Ezek a sorozatok már nem mennek, már elkaszálták őket... hello.gif

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Egy újabb zseniális HBO sorozat...

http://www.youtube.com/watch?v=mXG1netn9_g

Kicsit lassan indul az első 1-2 rész, aztán jobban megismerve a szereplőket és a sztorit valóban zseniális az egész. Már régen vártam így egy-egy sorozat folytatását!  :smile32: 

Nemhiába nyert McConaughey Oscart, itt is nagyon jól alakít! ...és persze W. Harrelson is igen jó (csak úgy mint az Született gyilkosokban).

Már nagyon várom a következő részeket! 

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Regisztrálj vagy jelentkezz be!

Regisztrált felhasználónak kell lenned, hogy hozzá tudj szólni a fórumhoz.

Regisztráció

Regisztrálj a fórumra. Csak pár lépés.

Regisztráció

Bejelentkezés

Regisztrált felhasználó vagy? Jelentkezz be!

Bejelentkezés

• Jelenleg olvassa:   0 felhasználó

Egyetlen felhasználó sem olvassa ezt az oldalt