Ugrás a tartalomhoz

AVX Café

Fotó

Heybrook HB1 tuning

• Please log in to reply
77 válasz erre a témára

#1 Guest_mandro_*

Guest_mandro_*
  • Staff 2

Elküldve: 2012 október 31 - 17:21

Igen, pontosan, a tekercsek belső ellenállása. Hajrá! :)

Majd nézz be a másikon a fiókodba, van benne -6dB-s 2k-s, és egy 2,7k-s linear fázisú, kezdetnek. :)
Üdv

#2 istipisti

istipisti

Nincs visszaút

• Regisztrált felhasználó
  • PipaPipa
  • 179 Hozzászólás:

Elküldve: 2012 október 30 - 19:33

Kösz, nézegetem. R3, R5 az a tekercs dcR-je, ugye? Mert képen nem találom.
Elég hurka, egy váltásnál széthúzott 6dB-s nek tűnik.
Még beleviszem a hangszóró paramétereit, farigcsálom, s aztán meglásssuk :)

Üdv

Igen, pontosan, a tekercsek belső ellenállása. Hajrá! :)

#3 Guest_mandro_*

Guest_mandro_*
  • Staff 2

Elküldve: 2012 október 30 - 18:41

Szia!

Én megmértem az alkatrészeket és leszimuláltam Tina-ban. Nem tudom mennyire lehet publikussá tenni ezért inkább nem teszem közkincsé, de pü-ben átküldöm.

A magas hangsugárzó kábelét tuningoltam (aranyos) ezüstdrótra és szerintem nagyon megérte. A mély hangsugárzó drótját is cseréltem, de ezt egyeres nagy tisztaságú rézre. Ez utóbbi is hallható még ha nem is annyira nagy előre lépés.

Az ezüst drót brutálisan megváltoztatta a megszokott hangzást.

ÜDv.: Pisti

Kösz, nézegetem. R3, R5 az a tekercs dcR-je, ugye? Mert képen nem találom.
Elég hurka, egy váltásnál széthúzott 6dB-s nek tűnik.
Még beleviszem a hangszóró paramétereit, farigcsálom, s aztán meglásssuk :)

Üdv

#4 istipisti

istipisti

Nincs visszaút

• PipaPipa
  • 179 Hozzászólás:

Elküldve: 2012 október 30 - 18:02

Sokat nem veszít (ha van otthon hozzá vezeték + kondenzátorok), legfeljebb visszarakja a régi váltót.

#5 muv.imi

muv.imi

Törzsvendég

• V.I.P.
  • PipaPipaPipa
  • 1.702 Hozzászólás:
  • Nem:Férfi

Elküldve: 2012 október 30 - 17:39

Sziasztok
Lenne valakinek keresztváltó rajza értékekkel feltüntetve, a HB1 fekete, arany feliratos változatról?
Ami még érdekelne, az a tekercsek induktivitásának kimért értéke, 400hz, vagy 1khz mérőfrekivel.
Terveznék, majd építenék egy új váltót, 3mm-es légmagos tekercsekkel, minőségibb kondenzátorokkal, de előbb feltérképezném, illetve lemodelezném az eredeti váltót.
Nagy valószínüség szerint hasonló a példányom, mint istipistié.
Üdv

itt a váltó fényképe:

Nem biztos, hogy jobb lesz!

#6 istipisti

istipisti

Nincs visszaút

• PipaPipa
  • 179 Hozzászólás:

Elküldve: 2012 október 30 - 17:16

Szia!

Én megmértem az alkatrészeket és leszimuláltam Tina-ban. Nem tudom mennyire lehet publikussá tenni ezért inkább nem teszem közkincsé, de pü-ben átküldöm.

A magas hangsugárzó kábelét tuningoltam (aranyos) ezüstdrótra és szerintem nagyon megérte. A mély hangsugárzó drótját is cseréltem, de ezt egyeres nagy tisztaságú rézre. Ez utóbbi is hallható még ha nem is annyira nagy előre lépés.

Az ezüst drót brutálisan megváltoztatta a megszokott hangzást.

ÜDv.: Pisti

#7 Guest_mandro_*

Guest_mandro_*
  • Staff 2

Elküldve: 2012 október 30 - 15:56

Sziasztok
Lenne valakinek keresztváltó rajza értékekkel feltüntetve, a HB1 fekete, arany feliratos változatról?
Ami még érdekelne, az a tekercsek induktivitásának kimért értéke, 400hz, vagy 1khz mérőfrekivel.
Terveznék, majd építenék egy új váltót, 3mm-es légmagos tekercsekkel, minőségibb kondenzátorokkal, de előbb feltérképezném, illetve lemodelezném az eredeti váltót.
Nagy valószínüség szerint hasonló a példányom, mint istipistié.
Üdv

itt a váltó fényképe:

#8 istipisti

istipisti

Nincs visszaút

• PipaPipa
  • 179 Hozzászólás:

Elküldve: 2006 február 18 - 20:08

Mondjuk én nem szívesen mennék fel 2x Pestre e miatt. Megpróbálom itt (Tarjánban) megjavíttatni.

#9 Guest_Vendég G._*

Guest_Vendég G._*
  • Staff 2

Elküldve: 2006 február 18 - 19:16

1 apró kérdés: A Preludium B31-et érdemes a Sonidonál csináltatni, vagy más is meg tudja csinálni? nekem 3-ért ajánlották, hogy megcsinálják, de az osztrák peremmel, nem a Sonido-ssal. Mennyire számit a hangban a perem?

Spec én nem wariálnék... A Sonidonak wan eredeti pereme. ;)

A Sonidonak nincs eredeti pereme!
De ennek ellenére én nem variáltam és a Sonidohoz vittem a HB1 mélyeit.
Varga Úr precízen dolgozik, és rendelkezik a Vifához méretben és anyagában is megfelelő saját gyártatású peremmel!

Nem nyitok witát, h mi wan Warga urnak és mi nix. :D Egyet tok, h amit hozzá wixnek, azt megcsinálja, legyen az bármilyen hibáju és márkáju hangfal, wagy sztatik, esetleg töcsér, wagy ne adj istok planár, :) de a napokban wot nála jawitáson egy wastag fa membrános csodadoboz, azt azt is megcsinálta hibátlanra... :P ;)
Ellenben tok Pösten pár helyet, ahun naon xaru dogzanak... ;) Mámint hangfal jawitásban. :)

Írd azt amit tudsz! De amit nem tudsz az NE!
Amit a szélekről írtam, azt személyesen az érintettől tudom.
Nagyon szép, hogy amit nem tudsz arról nem nyitsz vitát.
Ez így helyes is.
De ne is állíts olyat ami nem állja ki a valóság próbáját.
A Sonido-t megalapozatlan állítással ajánlani kártékony és ártalmas rá nézve.

A Sonido-t munkájának minőségével és termékeivel kell ajánlani, mert ezek kézzel foghatóak, szemmel láthatóak és füllel hallhatóan kiválóak!

"Ellenben tok Pösten pár helyet, ahun naon xaru dogzanak... " Ne rejtegesd Őket írd meg hadd okosodjunk!

NGA!
A mélyeket vidd a Sonido-hoz kíválóan dolgoznak és a kérdésedre is választ kapsz!
A Vifa M21WG... mély (ilyen van B-31-ben is) névlegesen 21 centis, az ehhez illeszkedő peremmel javítanak. Más peremek 20 centi névleges átmérőjű hangszórókhoz készültek.
Az elmúlt évben -többek között- két pár HB1 mélyet is csináltattam a Sonido-nál és mindegyik tökéletes esztétikailag és audiológiailag is.

#10 Guest_Guest_*

Guest_Guest_*
  • Staff 2

Elküldve: 2006 február 17 - 22:32

"Nem arra gondoltam, hanem arra, hogy a mai felvételeknél például a kompresszálást (sok más effekt-tel együtt) túlzásba viszik, ami miatt sok dinamikát veszít a felvétel."

Ja, oké, így egyetértek.

"És arra nem gondoltatok, hogy esetleg a hangmérnök füle is ludas lehet a dologban?"

Nagyon sok minden befolyásolhatja a felvétel minőségét: a berendezéstől a közreműködőkig. Nyilván a műszaki stáb szakértelme is jócskán beleszól, de szerintem legalább ennyire a végeredménnyel kapcsolatos elvárások is (amelyeket esetenként nem is biztos hogy a zenészek támasztanak, hanem mondjuk a producer pl.)

Mindez a technikai fejlődésből fakad, hiszen ez tette lehetővé, hogy a készítők egyre jobban beleavatkozzanak a "zenecsinálás" folyamatába - így viszont a technológia mindinkább elválasztja egymástól az élő és a reprodukált zenét (mégha az embernek nem is feltétlenül tűnik úgy, hogy pl. egy gramofonlemez olyan közel lehetett anno az eredeti előadáshoz).

#11 Guest_bigdewil_*

Guest_bigdewil_*
  • Staff 2

Elküldve: 2006 február 17 - 22:27

1 apró kérdés: A Preludium B31-et érdemes a Sonidonál csináltatni, vagy más is meg tudja csinálni? nekem 3-ért ajánlották, hogy megcsinálják, de az osztrák peremmel, nem a Sonido-ssal. Mennyire számit a hangban a perem?

Spec én nem wariálnék... A Sonidonak wan eredeti pereme. ;)

Varga Úr precízen dolgozik, és rendelkezik a Vifához méretben és anyagában is megfelelő saját gyártatású peremmel!

Nem nyitok witát, h mi wan Warga urnak és mi nix. :D Egyet tok, h amit hozzá wixnek, azt megcsinálja, legyen az bármilyen hibáju és márkáju hangfal, wagy sztatik, esetleg töcsér, wagy ne adj istok planár, :) de a napokban wot nála jawitáson egy wastag fa membrános csodadoboz, azt azt is megcsinálta hibátlanra... :P ;)
Ellenben tok Pösten pár helyet, ahun naon xaru dogzanak... ;) Mámint hangfal jawitásban. :)

#12 Guest_Vendég G._*

Guest_Vendég G._*
  • Staff 2

Elküldve: 2006 február 17 - 22:00

Spec én nem wariálnék... A Sonidonak wan eredeti pereme. :D

#13 Guest_bigdewil_*

Guest_bigdewil_*
  • Staff 2

Elküldve: 2006 február 17 - 18:03

Spec én nem wariálnék... A Sonidonak wan eredeti pereme. :D

#14 Guest_dokigyg_*

Guest_dokigyg_*
  • Staff 2

Elküldve: 2006 február 17 - 17:18

Van itten egy fórum,ott Shalafi kartácsot interjuvold meg az ügyben,úgy tudom az exvidi is osztrák szélekkel nyomja!

#15 NGA

NGA

Kezdő Fórumlakó

• PipaPipa
  • 370 Hozzászólás:

Elküldve: 2006 február 17 - 12:38

#16 Guest_duncan_*

Guest_duncan_*
  • Staff 2

Elküldve: 2006 február 11 - 21:39

És arra nem gondoltatok, hogy esetleg a hangmérnök füle is ludas lehet a dologban? Esetleg az, hogy akkoriban még nem "bass boost"-os és hasonló áldásos áramkörökön hallgatta a jónép a zenét? Ma, ha egy hangmérnök azt szeretné, hogy kommersz cuccokon (mert ugye ebből van több) is jól szóljon a dolog, akkor figyelembe kell venni azok adottságait.

#17 Guest_Vendég_Tomi__*

Guest_Vendég_Tomi__*
  • Staff 2

Elküldve: 2006 február 07 - 13:07

"a mai és régi zenék felvételei közötti különbségekről (gondolok a kompresszálásokra, limiterekre, stb.)"

Azt akarod mondani, hogy régebben - úgy általában - jobban kompresszáltak, mint ma?
Ha igen, ezt mivel tudnád alátámasztani?

Nem arra gondoltam, hanem arra, hogy a mai felvételeknél például a kompresszálást (sok más effekt-tel együtt) túlzásba viszik, ami miatt sok dinamikát veszít a felvétel. A különbségért nem kell az őskorba visszamenni, a kilencvenes évek eleji (már akkor is voltak Neve és SSL cuccok) és a mostani CD-ket ha összehasonlítod akkor ordítani fog a különbség szó szerint, bár természetesen kivételek hál' istennek akadnak.

#18 Gézapala

Gézapala

Törzsvendég

• PipaPipaPipa
  • 1.122 Hozzászólás:

Elküldve: 2006 január 31 - 01:44

Újból szétkaptam.

Az egyik kondin találtam egy feliratot, a többin is van, csak úgy van beragasztva, hogy felirattal a műgyanta felé...
Szóval, erre ez van írva:

ICW
SC391
1u5J250V
8920

Ebből nekem csak annyi világos, hogy másfél mikrós 5% pontosságú "250V egyenfesz álló" típus. Mit gondolsz Gézapala?

meg hogy 1989 ben gyártották
Pioneer PD9700 CD játszó
Roksan Xerxes Rega RB300 Ortofon MC30
2x ION Systems Obelisk 3X+XPAK erősítő plusz tápegység
Heybrook HB3
Söund Organisation Z028 asztal
Infocus In72 proji

#19 Gézapala

Gézapala

Törzsvendég

• PipaPipaPipa
  • 1.122 Hozzászólás:

Elküldve: 2006 január 31 - 01:42

Újból szétkaptam.

Az egyik kondin találtam egy feliratot, a többin is van, csak úgy van beragasztva, hogy felirattal a műgyanta felé...
Szóval, erre ez van írva:

ICW
SC391
1u5J250V
8920

Ebből nekem csak annyi világos, hogy másfél mikrós 5% pontosságú "250V egyenfesz álló" típus. Mit gondolsz Gézapala?

fotó??
Pioneer PD9700 CD játszó
Roksan Xerxes Rega RB300 Ortofon MC30
2x ION Systems Obelisk 3X+XPAK erősítő plusz tápegység
Heybrook HB3
Söund Organisation Z028 asztal
Infocus In72 proji

#20 Guest_Guest_*

Guest_Guest_*
  • Staff 2

Elküldve: 2006 január 31 - 01:22

"a mai és régi zenék felvételei közötti különbségekről (gondolok a kompresszálásokra, limiterekre, stb.)"

Azt akarod mondani, hogy régebben - úgy általában - jobban kompresszáltak, mint ma?
Ha igen, ezt mivel tudnád alátámasztani?

0 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 0 vendég, 0 anonim felhasználó