Ugrás a tartalomhoz

AVX Café

Fotó

Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

minden a filmekről...

• Please log in to reply
4608 válasz erre a témára

#1 dbrnsk

dbrnsk

Tizezresek klubja

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 12.010 Hozzászólás:
  • Nem:Férfi

Elküldve: Ma, 21:37

maxresdefault.jpg

• 0

#2 feherlaci

feherlaci

Törzsvendég

• Regisztrált felhasználó
  • PipaPipaPipa
  • 1.087 Hozzászólás:

Elküldve: Ma, 21:11

Érdekes egyesektől hetek óta azt olvasni, hogy azon vergődnek, hogy milyen filmekhez érdemes egyáltalán bekapcsolni a projektort és mihez nem. Ráadásul mindez egy olyan speciális fórumon, ahol a filmezéssel és az ehhez kapcsolódó technikával egész komoly szinten foglalkozó célközösség van. Megette a fene ha már egy ilyen fórumon is arról megy egyre többször az eszmecsere, hogy mihez éri meg és mihez nem bekapcsolni az évek alatt nagy nehezen sok-sok pénzből nagy gonddal összeválogatott technikát.  gondolkodik.gif Lassan már én érzem magam kívülállónak/betegnek az miatt, hogy ha hétvégenként megnézzünk a párommal egy-egy filmet, -legyen az akció, thriller, dráma, animációs, háborús, életrajzi, sci-fi vagy éppen fantasy,- mi mindegyikhez bekapcsoljuk a vetítőt. Nekem minden műfajhoz plusz élményt tud adni a nagy kép és hang kombója.    :smile32:

Most néztem meg a Tapló télapó második részét. Ugye nem túl erős rejtvény, hogy milyen kijelzőn néztem meg? :) 

Ne bosszankodj! A te döntésed az, hogy mindenhez bekapcsolod a vetítőt. Az enyém az, hogy mindenhez (már) nem. 

• 1

#3 paler

paler

Fórumlakó

• PipaPipa
  • 632 Hozzászólás:

Elküldve: Ma, 20:42

Érdekes egyesektől hetek óta azt olvasni, hogy azon vergődnek, hogy milyen filmekhez érdemes egyáltalán bekapcsolni a projektort és mihez nem. Ráadásul mindez egy olyan speciális fórumon, ahol a filmezéssel és az ehhez kapcsolódó technikával egész komoly szinten foglalkozó célközösség van. Megette a fene ha már egy ilyen fórumon is arról megy egyre többször az eszmecsere, hogy mihez éri meg és mihez nem bekapcsolni az évek alatt nagy nehezen sok-sok pénzből nagy gonddal összeválogatott technikát. gondolkodik.gif Lassan már én érzem magam kívülállónak/betegnek az miatt, hogy ha hétvégenként megnézzünk a párommal egy-egy filmet, -legyen az akció, thriller, dráma, animációs, háborús, életrajzi, sci-fi vagy éppen fantasy,- mi mindegyikhez bekapcsoljuk a vetítőt. Nekem minden műfajhoz plusz élményt tud adni a nagy kép és hang kombója.   :smile32:

• 2

#4 feherlaci

feherlaci

Törzsvendég

• PipaPipaPipa
  • 1.087 Hozzászólás:

Elküldve: Ma, 18:32

Jópofa, ahogy felcsattantál feherlaci, de nem rád reagáltam. :D

Bocsi, nem volt bennem indulat!   :)   :smile53:  Legközelebb tömörítsd már le a mondandódat, mert elfáradtam mire végig olvastalak! :D  :smile53:  

Szerkesztve feherlaci által: Ma, 18:33

• 1

#5 venomer

venomer

Törzsvendég

• V.I.P.
  • PipaPipaPipa
  • 1.818 Hozzászólás:

Elküldve: Ma, 18:01

Jópofa, ahogy felcsattantál feherlaci, de nem rád reagáltam. :D Azt gondolom erről, hogy kell az amplitúdó, az élmények változatossága és ezt folyamatosan 1 eszközön, 1 módszerrel nem érhetjük el. Nem azt mondom, hogy telón, tableten is kell filmezni, hogy aztán a vászonhoz, falhoz visszatérve ismét jó lehessen, de a tévéképernyő azért nem árt meg, de még a laptopos nézésnek is megvan a maga hangulata. Személy szerint még a mozicsatornákat is ide sorolom, nem tudom ki hogy van ezzel, egyfelől nosztalgia is, de van abban valami más, mikor megkínálnak, előzeteseket látsz, körítés van, mintha te vadászod le. Ételt is más készíteni és más, mikor eléd teszik. (jó kutya, egyél)

Óvatosan kell eljárni venomerrel, sosem tudni mi vált ki nála instant agymenést. Hogy miért nézzük meg? Mert eltérő szintken és elgondolásokban léteznek a filmek, ahogy a hangulatunk, figyelmünk sem hozza ugyanazt a szintet vagy irányt mindig. Akad pár mozi, ami 6.x IMDB besorolású a világ szerint, de olyan egyedi hangulatokat hordoznak, amik nem mérhetőek össze a 7.0+-osokkal. Többféle film, többféle filmnézés van. Jó párhuzam lehet ide a 2-3-4 féle fejhallgatót tartók esete. Megértjük őket?

Lehet, hogy széndékosan nehezítem tudat alatt, bár nem gondolom. Van egy olyan preferenciám, hogy semmi véleményt ne halljak előre, csak a színtiszta ajánlást, cím, műfaj (esetleg 1 szereplő vagy a rendező neve). És ha az a film bejön, az az igazi, tiszta élmény. Ha már más ír róla előtte, még ha tudatosan kerüli is a spoilert az már nem ugyanaz. Úgy is ezt gondolom, hogy számos film szembe sem jött volna vagy nem akkor, ha az itteni ajánlások között nem bukkan fel. Hogy hogy jön ez ide? A PA-filmek nyilvánvalóan vetítővel adják ki velejüket és ildomos első befogadásként a megfelelő technikán nézni, másodszorra már olyan langylimonádé-felemás élmény. Magyarul hogy szűrje ki az ember - már ha ilyen igényei vannak - hogy melyik filmet melyik úton-módon érdemes elsőre? Kialakul a 6-dikk érzék az évek során, de kell hozzá szerencse is. Hogy milyen típusú filmet milyen eszközön, milyen hangulatban és időjárási körülmények között, milyen nap után látsz, egyed üle vagy nem, nos ez már is egy többváltozós történet, ami szinesíti ezt a hobbit. Voltak is, lesznek is közte minden bitje csemege élmények, de lesznek még elvesztegetett időhöz közeli érzések is.

A tiszta élményre és koptatásra párhuzam még a vinyl: mikor ráteszed a tűt és megszólal, az maga egy külön egész, pillanatnyi részélmény mivolta mellett is, meg aztán, na az tényleg kopik, minden alkalommal. A film esetén inkább az ember ideje mennyire drága, az a kérdés. A proji témáját abszolút saját felelősség témájának érzem, ha addig nem is sikerült, ez tanít felelősségre, kellenek az igen kellemetlen bosszankodások is az ebben való fejlődéshez. Az viszont tud bosszantani, mikor orcapirítóan fos filmet engednek ki az alkotók a kezük közül, a forgalmazók aszisztálnak hozzá, ahogy mi magunk is, kikölcsönözzük a digitális térből és hát elmehetett volna az az idő jobb, maradandóbb dolgokra is. Ugyanennek a másik oldala, hogy sosem tudod melyik az a nap, amikor életre szóló élmény ér téged. Ennek tudatában a bosszankodás is csökkenhet, már amennyiben tanulunk a történésekből. Mi vezetett oda, miért azt választottuk, mondott-e olyat a film, amit akkor és ott nem értettünk, de később hasznunkra lehet még (sokszor élek ezzel a gyanúperrel magam felé). A konklúzió annyi lehet, hogy bár mindenkit igyekszek jól széthasogatni digitális ostorral, kinek arCpoétikája életére vonatkozóan a vegytiszta sodródás, mégsem lehet mentes az élet tőle, mert a görcsös és örökös beleválasztani-akarás jó eséllyel csak távolabbra visz az egyedi és ténylegesen maradandó élményektől. Mindamellett az élet arra van, hogy eltérítsen kijelölt utunktól.. Messze pattant ez a gondolati szikra a kiindulási ponttól, de erre jutottam filmek kapcsán is. Tudjuk mi van, tudjuk mi kell, de tudjuk azt is, hogy a megkínáltatás-, randomfaktor is hasznos minékünk.

• 0

#6 Dorian

Dorian

Törzsvendég

• V.I.P.
  • PipaPipaPipa
  • 1.967 Hozzászólás:

Elküldve: Ma, 14:53

"nagy király csávók vagyunk, mert legyőztük az ellenséget" amcsi filmet láttam

Én azt kérdezném az 50 év körüli férfi emberektől, hogy ennyi idősen, nagyon sok év alatt látott film után, hogyan tudnak még mindig eufórikus állapotba kerülni?

Gondolom akkor nem is nézted figyelmesen, ez a film nem erről szól. Pont úgy, mint ahogyan az Érkezés sem a idegenekről szól, az csak a keret, amiben a valódi téma, mondanivaló el van helyezve. Ehhez mondjuk látni is kell, nem csak nézni.

Sajnálatra méltó az az ember, aki úgy ki van égve, hogy már nem tud igazán örülni semminek.

• 0

#7 Hiccusz

Hiccusz

Fórumlakó

• PipaPipa
  • 950 Hozzászólás:

Elküldve: Ma, 14:43

...Én azt kérdezném az 50 év körüli férfi emberektől, hogy ennyi idősen, nagyon sok év alatt látott film után, hogyan tudnak még mindig eufórikus állapotba kerülni? 

Simán. Bár, egyre "több" kell hozzá. :D

• 0

#8 ​fapaci

​fapaci

Tizezresek klubja

• Luxor kábelek
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 14.015 Hozzászólás:
  • Nem:Nincs megadva

Elküldve: Ma, 13:59

... az örökös óvatoskodás könnyen az élet magunk mellett való észrevétlen elengedését hozza magával.

Bölcs gondolat, de azt a filmet, aminél indokolatlannak érezzük a technika koptatását, miért nézzük meg?

• 0

#9 feherlaci

feherlaci

Törzsvendég

• PipaPipaPipa
  • 1.087 Hozzászólás:

Elküldve: Ma, 13:41

Ez azért egyénenként változó. Odaírhatnánk filmajánlókor, hogy PA (projektorra alkalmas). Aztán mindenki eldönti, hogy az ajánló fórumtárs addigi ajánlásainak tükrében tényleg bekapcsolja-e otthon a vetítőjét. Nem ér meg minden film lámpahasználatot szerintem. Mellette egyetértek abban, hogy az örökös óvatoskodás könnyen az élet magunk mellett való észrevétlen elengedését hozza magával.

Eddig kb. 10x írtam le, hogy nem a projektor üzemidejét sajnálom, hanem nem minden filmhez akarom bekapcsolni, mert nem vagyok "Gombóc Artúr", akinek csak az a lényeg, hogy zabálhasson csokit! A fegyvertelen katonát is kompromisszumban kellett, ... illetve akartam nézni (lentebb írtam, hogy főleg miért). Sok, "nagy király csávók vagyunk, mert legyőztük az ellenséget" amcsi filmet láttam már, ezért a jelzett film, jelenléte a vinyómon, egyáltalán nem hozott lázba. Én azt kérdezném az 50 év körüli férfi emberektől, hogy ennyi idősen, nagyon sok év alatt látott film után, hogyan tudnak még mindig eufórikus állapotba kerülni? Megnéztem a filmet, oda mentem a géphez és azzal az érzéssel töröltem, hogy nem volt rossz, de kb. ennyi. :) 

• 0

#10 dhcodoki

dhcodoki

Beköltözött

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.193 Hozzászólás:
  • Interests:Mountain Bike XC

Elküldve: Ma, 12:30

az örökös óvatoskodás könnyen az élet magunk mellett való észrevétlen elengedését hozza magával.

:smile32:

• 0

#11 venomer

venomer

Törzsvendég

• V.I.P.
  • PipaPipaPipa
  • 1.818 Hozzászólás:

Elküldve: Ma, 12:27

mint a projektorral..

Ez azért egyénenként változó. Odaírhatnánk filmajánlókor, hogy PA (projektorra alkalmas). Aztán mindenki eldönti, hogy az ajánló fórumtárs addigi ajánlásainak tükrében tényleg bekapcsolja-e otthon a vetítőjét. Nem ér meg minden film lámpahasználatot szerintem. Mellette egyetértek abban, hogy az örökös óvatoskodás könnyen az élet magunk mellett való észrevétlen elengedését hozza magával.

• 0

#12 fodesz

fodesz

Woodford Reserve

• Moderátor
  • 12.563 Hozzászólás:
  • Interests:H Á Z I M O Z I
    Filmek,zene,
    Lakás,design,
    kert,fa munkák
    Kentucky
    Straight
    BOURBON
    & RYE
    Whiskey

Elküldve: Ma, 12:01

Ha ilyen film miatt sem kapcsolod be a vetítőt, akkor mi miatt?
Neked tényleg felesleges már ez a vetítősdi ;) Ejjj
Az Atmos hangsáv fergeteges és ehhez dukál a jó nagy vetített kép.

Nagyon jó film volt,még nem írtam róla. A HD master hang is brilliáns volt,a harci jelenetek pedig Ryan közlegény szintűek voltak, eszméletlen ütősen és sokkolóan hatott. Nekem 10/8.5

Vetítő hogy kell-e ehhez a filmhez? Egyenesen KÖTELEZŐ! Akinek van és nem kapcsolja be, huuu hát ott már tényleg el kell gondolkodni,hogy egyáltalán szükség van-e rá.

Tetszett a múltkor valaki szépen kiszámította ,hogy mennyibe kerül a lámpa /nap/hónap/év alatt. Nem szabad sajnálni, hiszen azért van,hogy minket szolgáljon.És még szerintem a vetítőt így is legtöbben csak hétvégén használjuk. Ha már arra a két napra sem kapcsolja be valaki, akkor ott nincs szükség ilyesmire.

Eszembe sem jut a mai (nem csak) látványos filmeket TV-n nézni. A TV az sorozatokhoz jó, mert annál tényleg kopna a lámpa elég rendesen.

A TV használatához pedig van sok műsor bőven,így hétköznapokon azt is lehet koptatni, szóval a filmeket tessék tényleg vetítővel nézni ha van,mert hiába pöpecek a mai TV-k,4K ,3D ,de sosem lesz olyan hatással egy film velük,mint a projektorral..

• 0

#13 Arany Kutya

Arany Kutya

Isten Hozott! :)

• Pipa
  • 9 Hozzászólás:

Elküldve: Ma, 11:54

Most ezt nézemhttps://youtu.be/mtTAhXuiRTc BONCOLÁS

Szerkesztve Arany Kutya által: Ma, 11:55

• 0

#14 fodesz

fodesz

Woodford Reserve

• Moderátor
  • 12.563 Hozzászólás:
    Filmek,zene,
    Lakás,design,
    kert,fa munkák
    Kentucky
    Straight
    BOURBON
    & RYE
    Whiskey

Elküldve: Ma, 11:48

Remek film ez a Underworld...

Kate Beckinsale még mindíg az, de a film.... 10/4 pont max. Nem tudom akarnak-e még majd később újabb bőrt lehúzni róla, nekem már a fárasztó kategóriába esnek át az ilyen filmek.

• 1

#15 Arany Kutya

Arany Kutya

Isten Hozott! :)

• Pipa
  • 9 Hozzászólás:

Elküldve: Ma, 10:06

A barátságos óriás nem láttam de tetszik nagyon.

• 0

#16 fodesz

fodesz

Woodford Reserve

• Moderátor
  • 12.563 Hozzászólás:
    Filmek,zene,
    Lakás,design,
    kert,fa munkák
    Kentucky
    Straight
    BOURBON
    & RYE
    Whiskey

Elküldve: 2017 április 24 - 22:34

The Lovely Bones (Komfortos menyország)

Harmadjára, de még mindig hatással van ránk.
Ajánlom, aki nem látta pótolja, és figyelje a szomszédokat. Is.
8,5/10

Köszi az ajánlást! Még nem láttuk ,minket érdekel.

• 0

#17 Lemmy9

Lemmy9

Troll :)

• PipaPipaPipaPipaPipa
  • 3.687 Hozzászólás:
  • Nem:Nincs megadva

Elküldve: 2017 április 24 - 15:49

Egyszer megnéztem, de köszi, soha többet. Rám ilyen hatással volt 2/10

Abszolút megértelek. Ez kétféleképp hathat az emberekre.
  • 0

#18 Cutler

Cutler

Törzsvendég

• PipaPipaPipa
  • 1.516 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 április 24 - 15:20

8,5/10

Egyszer megnéztem, de köszi, soha többet. Rám ilyen hatással volt 2/10
  • 0

#19 mgus

mgus

Fórumlakó

• PipaPipa
  • 750 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 április 24 - 13:43

Én inkább egy ilyentől paráznék,a vicc hogy gyerekeknek készült:

• 0

#20 Tonyka

Tonyka

Őslakos

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 5.188 Hozzászólás:
  • Interests:Fényképezés, utazás, body, házimozi.

Elküldve: 2017 április 24 - 13:34

8,5/10

Bizony bizony az egyik kedvencem. 

• 0

3 felhasználó olvassa ezt a témát.

2 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó

gjc, Cutler