Ugrás a tartalomhoz

AVX Café

Fotó

Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

minden a filmekről...

• Please log in to reply
4344 válasz erre a témára

#1 fodesz

fodesz

Woodford Reserve

• Moderátor
  • 12.529 Hozzászólás:
  • Nem:Férfi
  • Interests:H Á Z I M O Z I
    Filmek,zene,
    Lakás,design,
    kert,fa munkák
    Kentucky
    Straight
    BOURBON
    and RYE
    Whiskey

Elküldve: Ma, 07:42

Tegnap késő este megnéztem a Számolás joga című filmet.Nagyon nem bántam meg, szerintem első osztályú film volt,érdemes nekiülni a komolyabb filmeket kedvelőknek.

A történet igaz, a 60-as évek elején játszódik a NASA űrprogramról és az Amerikai-Orosz űrversenyről szól ,kapcsolódva a szegregáció idején a színes bőrűek érvényesüléséről. Elég kemény lehetett abban az időben érvényesülni ,felkapaszkodni nekik, a film igen jól mutatja meg ezt, az akkori kor nehézségeit számukra...

Nálam ütött,mindenképp ajánlom megnézni, 10/10 pontot adok neki!

A számolás joga /Hidding figures/ 2016

http://port.hu/adatl...es/movie-178434

931031_33.jpg

A múltkor kimaradtak és nem írtam az alábbi filmekről, de ezeket is megnéztem:

Éjszakai ragadozók /Nocturnal animals/ 2016

Jak Gyllenhaal egyértelműen a kedvenc színészeim közé tartozik, így ha jön egy új filmje fenntartások nélkül ülök is le megnézni.
Így tettem ezzel a filmmel is, nekem tetszett, bejött,bár kissé fura a sztori és a tálalás. Ennek ellenére jól szórakoztatott.
10/7.8

898178_33.jpg

Mélytengeri pokol /Deepwater horizon/ 2016

Az igaz történeteket mindíg szívesen nézem meg. Tetszett a Mélytengeri pokol is, ,őszintén szólva már vártam is,azonban nem mondanám,hogy elejétől végéig letaglózott.

Jól elkészítették a sztorit ,mégis nagyjából az elejétől 45 perc kissé nehézkes,döcögős volt.

Jó film tehát, de úgy éreztem nekem nem kiemelkedő a katasztrófa történetek között.

Mark Wahlberg színészi alakításait kedvelem ,de most lehet,hogy Denzel Washington -t szívesebben néztem volna ehhez a filmhez mint főszereplőt.:)

10/7

Melytengeri_pokol_poszter.jpg

Épp Mark Wahlberg miatt néztem újra a Viharzóna című filmet is.Nekem ebben a filmben sokkal maradandóbb és eredetibb volt,mint pl az utóbbi Transformers-vagy a Mélytemgeri pokol filmekben.

Már többször láttam,sőt az én tarsolyomban a magasan pontozott filmek közé tartozik ,azonban késztetést éreztem ,hogy meg kell néznem újra már sokadik alkalommal...

Viharzóna /Perfect storm/ 2000

http://port.hu/adatl...orm/movie-17161

Írnom bármit is felesleges róla, ki nem látta még vajon..

Egyértelműen 10/10

onesheet_big.jpg

• 1

#2 Tonyka

Tonyka

Őslakos

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 5.100 Hozzászólás:
  • Interests:Fényképezés, utazás, body, házimozi.

Elküldve: Ma, 05:55

Én is bírom mikor azt mondják a szinkronban, hogy beszeart a turbógenerátor a kocsiban. Hogy nincs ott egy férfiember aki tudná, hogy ezt az alkatrészt még nem találták fel :)

Rengeteg ilyen van, de, hát film tudni kell kezelni. Lacink nem nagyon tudja. Persze mindenki tudja, h a hűtőajtó, vagy a kocsiajtó nem véd meg a lövésektől. Mint ahogy hátramenetben sem száguldozunk gyorsabban, mint a menetirányba haladó autók. Rock sem üti szét a beton oszlop szélét, napestig lehetne sorolni, látványos lesz tőle a film, aztán ennyi. 

• 0

#3 Lemmy9

Lemmy9

Rongy

• Regisztrált felhasználó
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • 3.543 Hozzászólás:
  • Nem:Nincs megadva

Elküldve: Tegnap, 22:20

Az Éjszakai ragadozók kezdő jelenete beleégett a retinámba, megpróbálok szunyálni, de nehéz lesz.
  • 0

#4 Lemmy9

Lemmy9

Rongy

• PipaPipaPipaPipaPipa
  • 3.543 Hozzászólás:

Elküldve: Tegnap, 22:01

Szakmailag sok film sántít, akik értenek hozzá azok rengeteg hibát találnak a filmekben. A cimborám repcsi szerelő, imádja a repülés világát. Megnézte a Sully-t, mondta, h közel sem azok a műszerek jeleznek hibát amiknek kéne. Persze ezt mi laikusok észre sem vesszük, ő meg jókat derül rajta.

Én is bírom mikor azt mondják a szinkronban, hogy beszeart a turbógenerátor a kocsiban. Hogy nincs ott egy férfiember aki tudná, hogy ezt az alkatrészt még nem találták fel :)
  • 0

#5 feherlaci

feherlaci

Fórumlakó

• PipaPipa
  • 990 Hozzászólás:

Elküldve: Tegnap, 19:50

Gondolj rám 

Tipikus magyar film, de tv-n nézhető. Kedvelem a szereplők szinkron hangjait, de mint film színészek, szerintem roppant gyengék. 

• 0

#6 ValhallA

ValhallA

AudioFilharmonikus

• ValhallA
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 15.213 Hozzászólás:

Elküldve: Tegnap, 19:16

Ismét egy nagyon komoly sorozatot tett le az asztalra az FX csatorna a kultikus Fargo 2. évada után. Nem ajánlom babazsúrokhoz, barátnőt szelídíteni és a bot egyszerű történetvezetéssel operáló tárcsere nélküli karatésbosszulósfilm rajongóknak sem. (Bár talán az utóbbiak az A+ minőségű effektcunamit és CGI parádét lehet méltányolják majd...)

• 1

#7 Tonyka

Tonyka

Őslakos

• V.I.P.
  • 5.100 Hozzászólás:

Elküldve: Tegnap, 18:05

szakmailag helyenként voltak itt-ott sántító részek, 

7/10

Szakmailag sok film sántít, akik értenek hozzá azok rengeteg hibát találnak a filmekben. A cimborám repcsi szerelő, imádja a repülés világát. Megnézte a Sully-t, mondta, h közel sem azok a műszerek jeleznek hibát amiknek kéne. Persze ezt mi laikusok észre sem vesszük, ő meg jókat derül rajta. 

• 0

#8 Hiccusz

Hiccusz

Fórumlakó

• PipaPipa
  • 845 Hozzászólás:

Elküldve: Tegnap, 17:35

Pláne a sok neheztelő kritika után azt kell, hogy mondjam, hogy kellemes szórakozás volt a film. Azzal együtt is, hogy szakmailag helyenként voltak itt-ott sántító részek, az egész felett simán szemet lehet hunyni, mert "működik" a film, s azt kaptam, amit vártam.

7/10

Csatolt képek:

• k.jpg

• 0

#9 Hifilala

Hifilala

Törzsvendég

• PipaPipaPipa
  • 1.664 Hozzászólás:

Elküldve: Tegnap, 15:28

[quote name="fodesz" post="2079538" timestamp="1490538251"]

A Szövetségesek című film volt a terv mára,nem is olyan rég ért véget.
Szerintem remek volt és eredeti, engem végig lekötött,korhűen tálalva ,megfelelő atmoszférával,jó színészi alakításokkal,és fordulatokkal.
Robert Zemeckis rendező neve pedig elég ahhoz,hogy vetítőt kapcsoljunk ezért a filmért, ne tv-n nézzük.

10/8.5

Korábban láttam,nekem is tetszett.Izgalmas és fordulatos film.

Szerkesztve Hifilala által: Tegnap, 15:29

• 1

#10 fodesz

fodesz

Woodford Reserve

• Moderátor
  • 12.529 Hozzászólás:
    Filmek,zene,
    Lakás,design,
    kert,fa munkák
    Kentucky
    Straight
    BOURBON
    and RYE
    Whiskey

Elküldve: Tegnap, 15:24

A Szövetségesek című film volt a terv mára,nem is olyan rég ért véget.

Szerintem remek volt és eredeti, engem végig lekötött,korhűen tálalva ,megfelelő atmoszférával,jó színészi alakításokkal,és fordulatokkal.

Robert Zemeckis rendező neve pedig elég ahhoz,hogy vetítőt kapcsoljunk ezért a filmért, ne tv-n nézzük.

10/8.5

http://port.hu/adatl...ed/movie-176498

275203_1466505742.3918.jpg

• 1

#11 Hifilala

Hifilala

Törzsvendég

• PipaPipaPipa
  • 1.664 Hozzászólás:

Elküldve: Tegnap, 14:10

A számolás joga Bátran ajánlom ezt a filmet,amely igaz történet alapján készült.Hihetetlen,hogy az ötvenes években is ilyen szinten működött a faji megkülönböztetés és az,hogy három nő milyen bátran és okosan szembeszállt ezzel és hova emelkedtek a ranglétrán.Nálam 8/1023D6CE33-EDA8-43FA-BABA-A3E3BD37ADA5-2960-000005FE955F1A0C.jpeg

Tartalom:
Az ötvenes évek vége: az Egyesült Államok elképesztő hajszával igyekszik legyőzni az űrversenyben Oroszországot. De már úgy tűnik, pénz, ész és elszántság mind kevés lehet... amikor találnak néhány kiaknázatlan, kihasználatlan lángeszet, akiket addig senkinek nem jutott eszébe használni. Hiszen többszörösen gyanúsak: nők és feketék. A három nő igazi emberi kompjúter: senki nem érti, hogyan képesek megcsinálni azokat a számításokat, amiket végeznek, de rakétasebességgel emelkednek a NASA ranglétráján, ott, ahol a kor legnagyobb tudósai dolgoznak. A cél: John Glennt feljuttatni az űrbe... és azután haza is hozni.
  • 0

#12 Tonyka

Tonyka

Őslakos

• V.I.P.
  • 5.100 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 március 25 - 19:56

:smile32:

http://mymodernmet.c...raphy-update-2/

• 1

#13 szamóca

szamóca

Az autodidakt.

• V.I.P.
  • 6.988 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 március 25 - 14:05

Van sok film Föd inváziója pl. több esetben úgy érzem a kis költségvetés, és a gyengeségek elkendőzésére használják. A Projekt X-nél még érthető a motiváció, de sok filmnél nem, csak jelentősen csökkenti a forgatási költségeket. 

A motiváció igen, de akkor is idegesítő, bár  ez egyénenként is változó.

Egyik kollégát munka közben a másik, maghéjjal köpdöste, amit az mosolyogva fogadott. Én simán szájon vágtam volna.

• 0

#14 Lemmy9

Lemmy9

Rongy

• PipaPipaPipaPipaPipa
  • 3.543 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 március 25 - 09:11

Azért a D9 nem annyira gáz, vannak ennek a kézi kamerás felvételeknek fokozatai.  Az Ideglelés pl.  full kreténbe nyomja.

A film 70-80%-a rángatózás.
  • 0

#15 redbulova

redbulova

Lefelé a lejtőn

• PipaPipa
  • 67 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 március 25 - 08:54

Teljesen idegenek, kiváló olasz film, ajánlom mindenkinek.

• 0

#16 Tonyka

Tonyka

Őslakos

• V.I.P.
  • 5.100 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 március 25 - 07:11

A Project X kamerázása is idegesítő egy idő után.

Van sok film Föd inváziója pl. több esetben úgy érzem a kis költségvetés, és a gyengeségek elkendőzésére használják. A Projekt X-nél még érthető a motiváció, de sok filmnél nem, csak jelentősen csökkenti a forgatási költségeket. 

• 0

#17 Lemmy9

Lemmy9

Rongy

• PipaPipaPipaPipaPipa
  • 3.543 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 március 25 - 06:54

Este többek közt a Virsliparti is műsoron lesz nálunk. :)

Szerkesztve Lemmy9 által: 2017 március 25 - 06:55

• 0

#18 szamóca

szamóca

Az autodidakt.

• V.I.P.
  • 6.988 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 március 25 - 06:53

Ja. Rá kifejezetten nem is emlékeztem ,hogy zavaró lenne a kameramozgás. De az említettek szörnyűek.

A Project X kamerázása is idegesítő egy idő után.

Szerkesztve szamóca által: 2017 március 25 - 06:54

• 0

#19 nadtom

nadtom

Nincs visszaút

• PipaPipa
  • 200 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 március 25 - 06:46

Tegnap este történelmi mozizást tartottunk, az U-571-et néztük meg majd a Fanny Utazása című filmet.

Az U-571-et itteni ajánlás alapján néztük meg, nagyon tetszet. A történenet izgalmas, végig a "székhez szögezi az embert", a film tele ismert színészekkel. A hang eszméletlen jó volt, lepipál több mai filmet. Számomra a "látni kell" kategória.
10/10

A Fanny Utazása jó levezetése volt az estének, kevésbé izgalmas, de szép, zsidó gyerekekről szóló film. Nem a szokásos zsidó klisére koncentrál a film, inkább a gyermeki természet, a túlélőképesség, illetve az emberi segítőkészség és gyarlóság bemutatását helyezte a középpontba. A sírás garantált, jó film.
8/10

Szerkesztve nadtom által: 2017 március 25 - 06:47

• 0

#20 fodesz

fodesz

Woodford Reserve

• Moderátor
  • 12.529 Hozzászólás:
    Filmek,zene,
    Lakás,design,
    kert,fa munkák
    Kentucky
    Straight
    BOURBON
    and RYE
    Whiskey

Elküldve: 2017 március 24 - 23:53

Azért a D9 nem annyira gáz, vannak ennek a kézi kamerás felvételeknek fokozatai.  Az Ideglelés pl.  full kreténbe nyomja.

Ja. Rá kifejezetten nem is emlékeztem ,hogy zavaró lenne a kameramozgás. De az említettek szörnyűek.

• 0

1 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó