Ugrás a tartalomhoz

AVX Café

Fotó

Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

minden a filmekről...

• Please log in to reply
6384 válasz erre a témára

#1 fodesz

fodesz

Bourbon Blooded

• Moderátor
  • 13.001 Hozzászólás:
  • Nem:Férfi
  • Interests:H Á Z I M O Z I
    Filmek,zene,
    Design,kert,
    Minden ami fa!
    Vintage industrial,
    Kentucky
    Straight
    Bourbon
    Whiskey

Elküldve: Ma, 11:02

Tegnap esti film volt:

Rosewood, az égő város (1997)

https://port.hu/adat...wood/movie-5179

Eddig valamiért kimaradt ez a film, pedig már elég régi.

Igaz történet alapján készült ,így ez adott egy pluszt ,hogy nekiüljünk, illetve az is hogy többek között Don Cheadle alakításait is kedvelem..

A 2:21 órás műsoridő ellenére nem volt nyögvenyelős, valószínűleg a történet eredetisége és drámaisága miatt.

Ha valaki eddig még nem látta szerintem érdemes megnézni. 

10/7.5

• 0

#2 GTomi

GTomi

Tizezresek klubja

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 11.191 Hozzászólás:

Elküldve: Ma, 08:54

tegnap esti filmélmény (miközben régi barátom luke skywalker első magyar szinkronhangja is felhívott személyében, így dupla "filmes" élmény volt, ámbár ezen filmhez nem kapcsolódott :P )

aki komolyabb hangvitelű filmre vágyik, mely el is gondolkodtat a világról, van benne humor és nem mellesleg látványos is, tegyen vele egy próbát:

• 1

#3 Lemmy9

Lemmy9

Troll :)

• Regisztrált felhasználó
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 4.480 Hozzászólás:
  • Nem:Nincs megadva

Elküldve: Ma, 07:03

Az újban ez van:
"Mi van, te bádogkatona? Hazaestél végre? Azt hiszed, kellesz valakinek? Esnél hasra, te semmirekellő!"

Csekkoltam, nem teljesen ez a monológ hangzik el.
  • 0

#4 Dorian

Dorian

Beköltözött

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.231 Hozzászólás:

Elküldve: Tegnap, 19:35

A '82-es blédránert épp tegnap néztem újra, ha már itt az új.
Igazából nézhető volt, de ma szemmel már lerágott csont a téma, és a dramaturgia is meghaladott ma már. Utóbbi szerintem már akkor is az volt. Ma megnézzük a 3 témába vágó jutyubos videót, aztán mehet az új rész.

• 0

#5 TSanyi

TSanyi

Lefelé a lejtőn

• PipaPipa
  • 76 Hozzászólás:

Elküldve: Tegnap, 19:17

Ha már szóbakerült a Broken Flowers.....Beugrott egy szintén régen látott nyomot hagyó darab Bill Murray-vel:

Elveszett jelentés

Nagyon emberi és szép , amolyan "keserédes" hangulatú.

Lassú film, de pont átadja a jetlegből származó fáradtságot... nekem is tetszett!

Ebben láttam előszőr Scarlett kisasszonyt, ő iy rendben volt! :)
  • 0

#6 fodesz

fodesz

Bourbon Blooded

• Moderátor
  • 13.001 Hozzászólás:
  • Interests:H Á Z I M O Z I
    Filmek,zene,
    Design,kert,
    Minden ami fa!
    Vintage industrial,
    Kentucky
    Straight
    Bourbon
    Whiskey

Elküldve: Tegnap, 18:38

Nekem se a 82-es Szárnyas fejvadász, sem a mostani nem tetszett. Nem igazán kedvelem a műfajt sem - főleg ahogy öregszem - így inkább velem van a baj, nem a film rossz.
Zord, nyomasztó,komor és monoton. Dögunalom.
Ryan Gosling-ot pedig alapból kedvelem, bár itt nagy alakításban nem fáradt bele.
Magasnak tartom a pontozását is ,mintha "muszájból" meg kellett volna adni neki a 8,3-at ,mert ez egy klasszikus film "újraindítása"
A mad max-el is így voltam, bár azokat számtalanszor láttam anno, az új verzió azonban egyszer is elég volt.

Vélhetően kilógok a sorból,de nem hoz lázba ,így csak 10/5 pontot tudok adni rá.

A Kingsman aranykört is megnéztük múlt héten, az első részhez hasonlóan jó volt ,persze tele rengeteg hülyeséggel ,de mégis szórakoztatott kikapcsolt.
10/6
  • 0

#7 GTomi

GTomi

Tizezresek klubja

• V.I.P.
  • 11.191 Hozzászólás:

Elküldve: Tegnap, 13:41

Ha már szóbakerült a Broken Flowers.....Beugrott egy szintén régen látott nyomot hagyó darab Bill Murray-vel:

Elveszett jelentés

jó tipp, én is szeretem,

ajánlom az "apu vad napjai" - t, aki szintén komolyabb filmre vágyik nézze meg, 2007-es

• 1

#8 MGMART

MGMART

Kezdő Fórumlakó

• PipaPipa
  • 465 Hozzászólás:

Elküldve: Tegnap, 13:07

Elveszett jelentés

Csatolt képek:

• 111667_galeria_elveszett_jelentes_03.jpg

• 0

#9 MGMART

MGMART

Kezdő Fórumlakó

• PipaPipa
  • 465 Hozzászólás:

Elküldve: Tegnap, 12:50

Írjatok egy rendezőt, akire szerintetek érdemes figyelni.

Denis Villeneuve :D

• 0

#10 venomer

venomer

Törzsvendég

• V.I.P.
  • PipaPipaPipa
  • 1.905 Hozzászólás:

Elküldve: Tegnap, 12:12

A Blade Runnderből az 1. rész volt a jobb szerintem. Akkoriban volt mire reflektálnia, ma már tökéletesen okafogyott forgatókönyv-alap (a jó sci-fikért persze élünk-halunk). Megvolt a para: elveszik-e a munkáinkat a robotok, a digitalizálódás hajnala, a mesterséges intelligencia témája is kezdett beszivárogni a köztudatba, mint a  személyi számítógép-ipar hozadéka. Ma ezek lerágott csontok, nem megmozgatók. A hangulata, tempója is illeszkedik a fentiekhez. Az összhangulat pedig szuper, de hangulat is csak úgy van, ha aktualitás van. Úgyhogy ha élhetek ezzel a műfajba illő képzavarral, éppen hogy a jelen-jövő felett járt el az idő. Ami az ember saját kis aranykorszakában vésődik az meg különben sem avul el soha. :) Elkoptatni persze el lehet, ha túltoljuk a nosztalgiát, csak óvatosan....

Filmzenék: jól visszahozza a feelinget, de velem olyan is volt, hogy míg a film alatt a Broken Flowers trackjei nagyon ütősek voltak, külön hallgatva egy sem tetszett.

Illúzió lerombolása: habár nem rossz érv, évtizedek távlatáról beszélünk, nyugodtan újranézhető, emlékek torzultak, kiesett majd' az egész. Arról nem is beszélve, hogy kisgyerek vagy fiatal fejjel látva valami egészen máshogy súlyozódik, igen kis %-a értelmeződik a mondanivalóból, utalásokból, ezek finom összefüggéseiből. Egy dédelgetett, erősen hiányos emlék vagy a mű mind teljesebb befogadása a fontosabb?

Érdemesebb az 1. részhez, de bármi ilyenhez egy lassabb állapotot választani, de még nem elalvósat. Ha belealszik az ember sem baj, annál tovább van jelen az élmény. Több idő van értelmezni, úszkálni a kis kreált világban.

Írjatok egy rendezőt, akire szerintetek érdemes figyelni.

Szerkesztve venomer által: Tegnap, 12:17

• 0

#11 MGMART

MGMART

Kezdő Fórumlakó

• PipaPipa
  • 465 Hozzászólás:

Elküldve: Tegnap, 11:49

Tegnap a videa-n megpróbáltam megnézni a '82 filmet. A feléig bírtam, aztán abba hagytam. Akkoriban nem láttam, a mostani mércével mérve, nekem (nekünk) nem jött be. Valamikor majd sorra veszem a mostani (UHD-s) verziót. Nem várok tőle sokat így nem is csalódok, ha mégis jó lesz, akkor majd örülök! :)  

Tegnap előtt Ferde ház (Crooked House), tegnap Dr. Szöszi mostani filmje (Home Again). Ha valaki nagyon unatkozik, esti hírek helyett tv-n jó lesz mindkettő. :)

Én pont ezért nem nézek újra szinte egy régi filmet sem, mert nem akarom lerombolni azt az illúziót és élmény amit valamikor sráckoromban adtak.Más életkorban más szemmel más világban láttuk ezeket a régi klasszikusokat és sajnos ha beismerjük ha nem eljárt sokuk fölött az idő.Nyilván vannak kivételek de ezek inkább a szabályt erősítik.

Amúgy a folytatás minden szempontból erősebb mint a régi.Illene vetítőn nézni :D

Régen sok filmzenei cd-t vettem.Ha át akarom élni egy régi film után belémégett érzéseket, benyomásokat  elég beraknom a film zenéjét cd-n.Tökéletesen visszaránt abba hangulatba amit akár tizen-huszonéve ezelőtt filmnézés közbe éreztem.

• 0

#12 szamóca

szamóca

Az autodidakt.

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 7.162 Hozzászólás:

Elküldve: Tegnap, 10:48

Pedig a Suburra-val is bizonyítottak. Izgalmas, bűnügyi thriller.

Az jó film!

• 0

#13 feherlaci

feherlaci

Törzsvendég

• PipaPipaPipa
  • 1.451 Hozzászólás:

Elküldve: Tegnap, 10:12

Blade Runner 2049

Méltó folytatása a régi klasszikusnak.Minden tekintetben igazi moziélmény.Nálam jobb mint a régi. 10/10

A teljes megértéshez ajánlott ismerni az 1982-est.Atyaég, így leírva durva 36 éve készült.....Érdemes  itt-ott utánaolvasni rengeteg érdekes infót lehet találni akár a régi akár az új filmmel kapcsolatban.

Tegnap a videa-n megpróbáltam megnézni a '82 filmet. A feléig bírtam, aztán abba hagytam. Akkoriban nem láttam, a mostani mércével mérve, nekem (nekünk) nem jött be. Valamikor majd sorra veszem a mostani (UHD-s) verziót. Nem várok tőle sokat így nem is csalódok, ha mégis jó lesz, akkor majd örülök! :)  

Tegnap előtt Ferde ház (Crooked House), tegnap Dr. Szöszi mostani filmje (Home Again). Ha valaki nagyon unatkozik, esti hírek helyett tv-n jó lesz mindkettő. :)

Szerkesztve feherlaci által: Tegnap, 10:18

• 0

#14 bitrograde

bitrograde

Fórumlakó

• PipaPipa
  • 504 Hozzászólás:

Elküldve: Tegnap, 09:56

Star Wars felnőtteknek, erre kíváncsi leszek:
http://www.slashfilm...nis-villeneuve/
  • 0

#15 GTomi

GTomi

Tizezresek klubja

• V.I.P.
  • 11.191 Hozzászólás:

Elküldve: Tegnap, 09:03

4. rész

Hifilala, az rendben, de azt érzem, kezd átnyúlni a klasszikus, értelmetlen erőszakba. Különbség van a kettő közt.

lesz benne még fordulat bőven

• 0

#16 GTomi

GTomi

Tizezresek klubja

• V.I.P.
  • 11.191 Hozzászólás:

Elküldve: Tegnap, 09:01

Blade Runner 2049

Méltó folytatása a régi klasszikusnak.Minden tekintetben igazi moziélmény.Nálam jobb mint a régi. 10/10

A teljes megértéshez ajánlott ismerni az 1982-est.Atyaég, így leírva durva 36 éve készült.....Érdemes  itt-ott utánaolvasni rengeteg érdekes infót lehet találni akár a régi akár az új filmmel kapcsolatban.

Felkaptam film közbe a fejem mikor az angol szövegbe bevillant egy magyar bekiabálás.Érdemes megvárni a stáblistát , ugyanis a szépen felfelé kúszó nevek legalább fele magyar.

már az első részben is van magyar mondat, így a hagyomány folytatódik :)

nagy részét itt forgatták, nem volt véletlen, hogy HF "csak úgy" felbukkant budapesti bringaboltban,éttermekben :P

• 0

#17 dhcodoki

dhcodoki

Beköltözött

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.534 Hozzászólás:
  • Interests:Mountain Bike XC

Elküldve: Tegnap, 06:11

Nézhetetlen egy szemét. Mindig is rüheltem az olaszokat, xxxxxxxxxxxxxxxxxxx.

Pedig a Suburra-val is bizonyítottak. Izgalmas, bűnügyi thriller. 10/7

gQ4x6QLKjaibqrO89T7ffPSUeYU.jpg

dQT7YIvnvCOG5gCbUUVKh1iuErn.jpg

j7m64CChs7lqMafFFkaKUOAmQLI.jpg

Szerkesztve dhcodoki által: Tegnap, 06:20

• 0

#18 JaSSeR

JaSSeR

Törzsvendég

• V.I.P.
  • PipaPipaPipa
  • 1.292 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 január 19 - 19:54

En most kezdtem bele a 3. evadba szerintrm igen jo sorozat.
  • 0

#19 Lemmy9

Lemmy9

Troll :)

• PipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 4.480 Hozzászólás:
  • Nem:Nincs megadva

Elküldve: 2018 január 19 - 19:11

Jókat olvastam a Gomorra sorozatról, ígyhát gondoltam megnézem a 2008-as filmet előtte.
Harmadszor futottam neki ennek az amatőr xxxxxxxxxxxxxxxxx.
Nézhetetlen egy szemét. Mindig is rüheltem az olaszokat, xxxxxxxxxxxxxxxxxxx.
A sorit látta valaki? Az is ilyen buta?

Moderált magad kérlek!

kimber

• 0

#20 MGMART

MGMART

Kezdő Fórumlakó

• PipaPipa
  • 465 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 január 19 - 18:56