Ugrás a tartalomhoz

AVX Café

Fotó

Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

minden a filmekről...

• Please log in to reply
5266 válasz erre a témára

#1 MGMART

MGMART

Kezdő Fórumlakó

• Regisztrált felhasználó
  • PipaPipa
  • 381 Hozzászólás:
  • Nem:Férfi

Elküldve: Tegnap, 16:04

No igen! Az uristen@menny.hu!!!
Kb. 20x láttam, de még ennyiszer meg lehet nézni ezt a rövidfilmet. Zseniális!

Megnéztem....... gondolkodik.gif 

Vannak benne poénok, trágár poénok ok. értem. De hogy ezt 20x megnézni és majd még 20x gondolkodik.gif

• 0

#2 bitrograde

bitrograde

Nincs visszaút

• PipaPipa
  • 170 Hozzászólás:

Elküldve: Tegnap, 15:44

És az is kérdés, hogy mit vársz a filmektől.

Engem pl. nem érdekelnek filmen a társadalmi problémák (a környezetemben látok eleget), nem érdekelnek egyéni kínok (meg van nekem a saját nyomorom, köszönöm, máséra nem vagyok kíváncsi), ne akarjon tanítani, megmagyarázni semmit (ismeretterjesztést könyvben szeretem), a film varázsoljon el, vigyen el a mindennapi valóságtól, mutasson kalandos históriákat (pl. Karib-tenger kalózai, bár az 5-t még nem láttam), fantasztikumot (pl. Valerian), szuperhősöket (pl. Dr. Strange).

Én nagyon ritkán járok moziba...

Pedig te vagy az ideális közönsége számtalan kortárs filmipari alkotásnak. 

• 1

#3 scaurus

scaurus

Lefelé a lejtőn

• PipaPipa
  • 55 Hozzászólás:

Elküldve: Tegnap, 14:00

...

...

Én azt látom, hogy annyira nincsenek mai jó filmek, hogy ennyire régi és "izgalmas" filmekre vagytok rákényszerülve és ráadásul annyira ráértek, hogy el kell ütni valamivel a rengeteg szabadidőt. A hobbi az amikor haladva a korral, hébe - hóba megnézel valami újat. A hóbort az, amikor annyira függő valaki, hogy szinte naponta képes 2003-as filmeket nézni.

...

Ez nem igaz.

Régen is rengeteg ótvar film volt, legfeljebb a megkopott emlékek és a nosztalgia megszépítik.

(És azzal se jöjjön senki, hogy jaj a "remake" mánia, régen is volt, a Bogart-féle, véleményem szerint filmipari hulladék Máltai sólyom épp a 3. filmfeldolgozása volt az alapul szolgáló regénynek 1941-ben.)

És az is kérdés, hogy mit vársz a filmektől.

Engem pl. nem érdekelnek filmen a társadalmi problémák (a környezetemben látok eleget), nem érdekelnek egyéni kínok (meg van nekem a saját nyomorom, köszönöm, máséra nem vagyok kíváncsi), ne akarjon tanítani, megmagyarázni semmit (ismeretterjesztést könyvben szeretem), a film varázsoljon el, vigyen el a mindennapi valóságtól, mutasson kalandos históriákat (pl. Karib-tenger kalózai, bár az 5-t még nem láttam), fantasztikumot (pl. Valerian), szuperhősöket (pl. Dr. Strange).

Miért érdekes, hogy egy film mikor készült?

Én nagyon ritkán járok moziba, vannak több éves/évtizedes lemaradásaim a filmes bakancslistámon (viccen kívül, tényleg van egy listám), amiket mikor-hogy pótolok.

Pl. a Szárnyas fejvadászt is csak nemrég láttam, a sok verzió közül a végső vágást (Final Cut) annak apropóján, hogy jönnek a hírek a folytatásról.

(Az más kérdés, hogy nem élveztem, filmtörténeti jelentőségének elismerése mellett úgy vélem, hogy elavult, mára egy dögunalmas, lassú és érdektelen filmmé vált.)

Szerkesztve scaurus által: Tegnap, 14:01

• 0

#4 -KP-

-KP-

Őslakos

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 4.567 Hozzászólás:
  • Interests:42

Elküldve: Tegnap, 11:10

A 2016-os fősodrásból pár filmet kiemelnék.

Ezek a filmek nem kifejezetten kedvencek, csupán pár tavalyi mozi, mely vetítése során egy-egy popcorn elmajszolása mellett, kellemes perceket szereztünk. Van köztük olyan, amit megfogunk még párszor nézni. S az is elképzelhető, hogy 2025-ben újra ajánlásra kerül, amire jön majd olyan reakció, bezzeg 2016-ban voltak jó filmek.

Teljesen felesleges most párat kiragadni, majd negatív kritikákat beollózni róluk. Mindegyikről fellelhető jó és rossz is. Az ízlésről is kár vitatkozni, bár múltkor ezt te magad is jól leírtad.

Hát azért van jónéhány bűnrossz film köztük :D

• 1

#5 feherlaci

feherlaci

Törzsvendég

• PipaPipaPipa
  • 1.229 Hozzászólás:

Elküldve: Tegnap, 10:59

Nagy vonalakban igazad van.  

• 0

#6 dhcodoki

dhcodoki

Beköltözött

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.350 Hozzászólás:
  • Interests:Mountain Bike XC

Elküldve: Tegnap, 09:42

Viccelődhet velem doki, de ha megnézzük az ajánlóit, látjuk hogy ő sem talál mai normális filmet. Emiatt képes feltúrni egy 2003-as filmet. Ennek okán megemlíteném a Családi vakációt (1983) és az Európai vakációt (1985). Nem kommentálom a filmek mai értékét, de nem fura, hogy ilyen korú filmeket túrnak elő a hobbisták? 

Ezek a filmek nem kifejezetten kedvencek, csupán pár tavalyi mozi, mely vetítése során egy-egy popcorn elmajszolása mellett, kellemes perceket szereztünk. Van köztük olyan, amit megfogunk még párszor nézni. S az is elképzelhető, hogy 2025-ben újra ajánlásra kerül, amire jön majd olyan reakció, bezzeg 2016-ban voltak jó filmek.

1.jpg

2.jpg

Teljesen felesleges most párat kiragadni, majd negatív kritikákat beollózni róluk. Mindegyikről fellelhető jó és rossz is. Az ízlésről is kár vitatkozni, bár múltkor ezt te magad is jól leírtad.

• 2

#7 feherlaci

feherlaci

Törzsvendég

• PipaPipaPipa
  • 1.229 Hozzászólás:

Elküldve: Tegnap, 08:31

Sok szavaddal egyetértek, de ezen kicsit megakadtam. Miért baj, ha régi alkotásokat élvezünk? Zenéből sem a legújabbakat hajszoljuk, néha több száz évvel ezelőtt született ,műveket is előveszünk (már amelyiket érdemes).

A zene más mint a film. A zene egyszerűbb, ősibb "valami", és szerintem jobban is szűrődik/rostálódik mint a film. Talán ezért lehet az, hogy századokkal később is működhet. 

• 0

#8 nadtom

nadtom

Kezdő Fórumlakó

• PipaPipa
  • 313 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 augusztus 16 - 22:55

Fekete pillangó, jó kis esti mozi, ajánlott. 7/10.
IMG_0865.JPG
  • 0

#9 nadtom

nadtom

Kezdő Fórumlakó

• PipaPipa
  • 313 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 augusztus 16 - 22:52

Billy Lynn hosszú, félidei sétája - Billy Lynn's Long Halftime Walk
Ang Lee Oscar esélyes drámája. Nem érintett meg.
4/10
Ui: most jött ki UHD BD-n, HDR képpel és HFR-rel, amivel sokan meg fognak piszkosul szenvedni.

Engem sem érintett meg a film, de a 60fps kép brutál minőségű volt. :-)
  • 0

#10 Hiccusz

Hiccusz

Törzsvendég

• PipaPipaPipa
  • 1.315 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 augusztus 16 - 22:28

Billy Lynn hosszú, félidei sétája - Billy Lynn's Long Halftime Walk

Ang Lee Oscar esélyes drámája. Nem érintett meg.
4/10

Ui: most jött ki UHD BD-n, HDR képpel és HFR-rel, amivel sokan meg fognak piszkosul szenvedni.
  • 0

#11 elisha

elisha

Törzsvendég

• V.I.P.
  • PipaPipaPipa
  • 1.804 Hozzászólás:
  • Interests:film zene foci filmes dísztárgyak gyűjtése

Elküldve: 2017 augusztus 16 - 19:42

Csajok , puskák és a király

Mintha Tarantino készitette volna , persze nyomába nem ér filmjeinek de nézhető akció/road movie !

90001_1.jpg

Szerkesztve elisha által: 2017 augusztus 16 - 19:44

• 0

#12 tibi9703

tibi9703

Lefelé a lejtőn

• PipaPipa
  • 60 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 augusztus 16 - 18:16

Mostanában néztem két nagyon jó filmet, ami nagy hatással volt rám.

Éjszakai ragadozók:

ejszakai-ragadozok-dvd_1.jpg

Senkinek ne vegye el a kedvét az első 1,5 perc, sajnos nálam első alkalommal így volt. Másodszorra, amikor folytattam, nagyon tetszett. A színészi alakítások Jake Gyllenhaal és Amy Adams által zseniálisak. A történet vezetése szintén nagyon jó, egyszerre 3 szálon fut. Érdekességként a filmben elhangzik, hogy miért kellett ennyit várni a rendezőtől egy új filmre, ugyanis a filmben lévő nőnek is hasonló érzései vannak. Számomra 8,5/10

A következő az Arrival - Érkezés

14008898_cf0f198b1c6a1a8239cefb2779d52c5

A női szerepet ismét Amy Adams alakítja. Az előző film hatására néztem meg. A filmnek vannak hibái, de nekem kifejezetten tetszett. Végre nem egy sablonos űrlényes, rombolós film. A téma nagyon érdekel, de sajnos mindben a látványra fektetik a legnagyobb hangsúlyt és azt veszem észre, hogy nem is figyelek a filmre. Nos, ez nem ilyen. Sokkal mélyebb dolgokról szól a film, mint arról, hogy jönnek az űrlények. A hangulata nekem nagyon bejött.

7,5/10 a hibák miatt.

Szerkesztve tibi9703 által: 2017 augusztus 16 - 18:18

• 2

#13 redbulova

redbulova

Lefelé a lejtőn

• PipaPipa
  • 75 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 augusztus 16 - 12:06

Nem mai film... Proposition 2005

Brimstone 2016

Guy Pearce felejthetetlen alakításaival. Két briliáns film.

• 0

#14 Cutler

Cutler

Törzsvendég

• PipaPipaPipa
  • 1.709 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 augusztus 16 - 09:19

A technikát hasonló képen tudom véleményezni mint pl. te (a hallásom talán valamivel jobb mint a tiéd). Különbözőek vagyunk. Hulladék hegyek miatt, én nem hozok létre külön szobát, te viszont igen, méghozzá nem kevés pénzből teremtetted meg. Ami még a különbség köztünk és a többiek között, hogy az idők folyamán, én felismertem, hogy a filmek többsége, egyre értéktelenebbek lettek. Te láthatóan nem. Hogy doki korábbi megjegyzésére reagáljak, nem nekem van szükségem a fényre. Én már kint vagyok. Nektek lenne szükségetek arra, hogy kicsit kijöjjetek a napra vagy a friss levegőre! Már írtam, pszihológiailag sosem azzal van a baj aki (már) nem csinálja, hanem azzal, aki egyre jobban és jobban bele csavarodik a dolgokba. Egyáltalán nem érdekel, kinek mennyire van negatív véleménye rólam. Viccelődhet velem doki, de ha megnézzük az ajánlóit, látjuk hogy ő sem talál mai normális filmet. Emiatt képes feltúrni egy 2003-as filmet. Ennek okán megemlíteném a Családi vakációt (1983) és az Európai vakációt (1985). Nem kommentálom a filmek mai értékét, de nem fura, hogy ilyen korú filmeket túrnak elő a hobbisták? Nekem annak idején tetszett, de egy forgószál sem tudna rávenni, hogy újra nézzem. Ismét igazollak, hogy különbözőek vagyunk. Az én szemszögemből, különb vagyok nálatok. Tételezzük fel, hogy van egy kocsid amit megpróbálsz magad szintjén szuper szintre felhozni. Nagyobb kerekeket teszel fel, nagyobb turbót szereltetsz rá, nagyobb féktárcsával látod el, bukósisakot, kesztyűt veszel fel stb-stb, majd várod, hogy fiatal lányok üljenek az autódba. Szomorúan tapasztalod, hogy szám szerint kevés fiatal nő ül be melléd, akivel élvezhetnéd az autózást. Ezek fiatal nők többsége egyre hülyébb, butább, csúnyább, de egyre szebb a ruhájuk, a sminkjük! Ezen tipusú nők miatt válogatós lettem, nem költök többet rá, és egyre kevesebbszer indítom be. Az időpontokra áttérve, olyan mintha nagymamákkal autóznál! Aki a hóbort szinten tart, annyira akar autózni, hogy vénasszonyokkal is hajlandó együtt kocsizni! Különbség köztem és más között, hogy ezt a jelenséget felismertem és kiálltam a sorból. Te, ti csoportosan hülyéztek le, pedig hidd el, nem velem van a baj ... ;)

Erről beszélek! Ezt az idiótaságot te megnézted, a hiperszuper rendszereden?

Az a baj veled, hogy te még mindig nem tudod elfogadni, ha valaki másképp gondolkodik, látja a világot. Nekem nem esik nehezemre elfogadni pl azt, hogy neked jobb füled van, azt hogy számodra már csak szar filmek léteznek, hogy te ki akarsz szállni ebből a hobbiból. Semmi probléma nincs ezzel. Azzal se, ha teljesen felszámolnád a rendszered, hiszen a sok hulladék film miatt nem kapcsolod be úgysem, a jó filmek meg tv-n is azok. Legalább kivehetsz belőle nem kevés pénzt és elköltheted másra.
De nem tudom miért próbálsz másokat is magaddal húzni, amikor azok, (én is)jól érzik magukat, úgy ahogy vannak.
Köszi az észrevételeidet, a nem kevés pénzből épült mozimmal kapcsolatban.
Nem tudom miért zavar az, hogy ki és mennyiből csinált mozit, de annyit elárulhatok, hogy esetemben töredék pénzből, mint azt gondolnád, mivel az épületet nagyrészt én magam csináltam, minimális szaki bevonásával. A HM cuccok 90%-a meg használt, olcsó beszerzés ;)
Egészségemmel való törődésedet, miszerint több fényre és levegőre lenne szükségem, szintén köszönöm, de megnyugtatlak, hogy a nap nagy részét a szabadban töltöm, úgyhogy ez eléggé rendben van nálam :)
Más nevében nem beszélek, de a magam nevében elmondhatom, hogy ez a "egyre jobban becsavarodás" sem igaz rám, ugyanis vannak egyébb hobbijaim, elfoglaltságaim is. A mozi nem túl nagy részét teszi ki a szabadidőmnek.
A kocsis hasonlatodat ismét nem értem, de ez számomra nem meglepő. Annyit elmondhatok, hogy koromhoz képest jól tartom magam, így beülnek elég fiatal és csini lányok is mellém és ehhez se tuningolt kocsi, se kesztyű nem kell ;) :)
Szerintem, ha ennyire nem érdekel és nem okoz örömöt ez a hobbi, akkor hagyd teljesen el, de ne itt keseregj tovább.
Utolsó kérdésed a Fist-es filmre vonatkozott? Ha arra, akkor természetesen nem néztem meg, se a rendszeremen, se tv-n. Elég volt számomra az előzetes és ez alapján úgy itéltem meg, hogy ez nem nekem való. Mivel nem vagyok mazoista, így kerülöm a nekem nem tetsző filmeket. Inkább, ha úgy van előveszek egy régebbi kedvencet...
Sok boldogságot kívánok a HM nélküli életedben, remélem megtalálod az örömöd.

Szerkesztve Cutler által: 2017 augusztus 16 - 09:24

• 1

#15 ​fapaci

​fapaci

Tizezresek klubja

• Luxor kábelek
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 14.557 Hozzászólás:
  • Nem:Nincs megadva

Elküldve: 2017 augusztus 16 - 08:48

... nem fura, hogy ilyen korú filmeket túrnak elő a hobbisták?

Sok szavaddal egyetértek, de ezen kicsit megakadtam. Miért baj, ha régi alkotásokat élvezünk? Zenéből sem a legújabbakat hajszoljuk, néha több száz évvel ezelőtt született ,műveket is előveszünk (már amelyiket érdemes).

• 0

#16 feherlaci

feherlaci

Törzsvendég

• PipaPipaPipa
  • 1.229 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 augusztus 16 - 08:02

Fogadd el, hogy különbözőek vagyunk. Szerencsére ;)

remekművek miatt, mint a Fist Fight

A technikát hasonló képen tudom véleményezni mint pl. te (a hallásom talán valamivel jobb mint a tiéd). Különbözőek vagyunk. Hulladék hegyek miatt, én nem hozok létre külön szobát, te viszont igen, méghozzá nem kevés pénzből teremtetted meg. Ami még a különbség köztünk és a többiek között, hogy az idők folyamán, én felismertem, hogy a filmek többsége, egyre értéktelenebbek lettek. Te láthatóan nem. Hogy doki korábbi megjegyzésére reagáljak, nem nekem van szükségem a fényre. Én már kint vagyok. Nektek lenne szükségetek arra, hogy kicsit kijöjjetek a napra vagy a friss levegőre! Már írtam, pszihológiailag sosem azzal van a baj aki (már) nem csinálja, hanem azzal, aki egyre jobban és jobban bele csavarodik a dolgokba. Egyáltalán nem érdekel, kinek mennyire van negatív véleménye rólam. Viccelődhet velem doki, de ha megnézzük az ajánlóit, látjuk hogy ő sem talál mai normális filmet. Emiatt képes feltúrni egy 2003-as filmet. Ennek okán megemlíteném a Családi vakációt (1983) és az Európai vakációt (1985). Nem kommentálom a filmek mai értékét, de nem fura, hogy ilyen korú filmeket túrnak elő a hobbisták? Nekem annak idején tetszett, de egy forgószál sem tudna rávenni, hogy újra nézzem. Ismét igazollak, hogy különbözőek vagyunk. Az én szemszögemből, különb vagyok nálatok. Tételezzük fel, hogy van egy kocsid amit megpróbálsz magad szintjén szuper szintre felhozni. Nagyobb kerekeket teszel fel, nagyobb turbót szereltetsz rá, nagyobb féktárcsával látod el, bukósisakot, kesztyűt veszel fel stb-stb, majd várod, hogy fiatal lányok üljenek az autódba. Szomorúan tapasztalod, hogy szám szerint kevés fiatal nő ül be melléd, akivel élvezhetnéd az autózást. Ezek fiatal nők többsége egyre hülyébb, butább, csúnyább, de egyre szebb a ruhájuk, a sminkjük! Ezen tipusú nők miatt válogatós lettem, nem költök többet rá, és egyre kevesebbszer indítom be.  Az időpontokra áttérve, olyan mintha nagymamákkal autóznál! Aki a hóbort szinten tart, annyira akar autózni, hogy vénasszonyokkal is hajlandó együtt kocsizni! Különbség köztem és más között, hogy ezt a jelenséget felismertem és kiálltam a sorból. Te, ti csoportosan hülyéztek le, pedig hidd el, nem velem van a baj ... ;)   

Erről beszélek! Ezt az idiótaságot te megnézted, a hiperszuper rendszereden?      

• -1

#17 HSRT8

HSRT8

Törzsvendég

• V.I.P.
  • PipaPipaPipa
  • 1.747 Hozzászólás:
  • Interests:High Fidelity

Elküldve: 2017 augusztus 15 - 20:15

A Lion-t azt mindenképpen ajánlom. Nekem nagyon tetszett!

• 1

#18 dhcodoki

dhcodoki

Beköltözött

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.350 Hozzászólás:
  • Interests:Mountain Bike XC

Elküldve: 2017 augusztus 15 - 10:52

Valami gond lehet a gépemmel ... 

A gépeddel?! :D ...elnézést, magas labda.

Cutler-t tudnám idézni, mások vagyunk, ennyi. Ezért számodra lehet felesleges az alábbi ajánló, de a többieknek feljegyezném, hogy ezeket tervezem a közeljövőben megnézni. Talán nincs annyira a fősodrásban, de ígéretesnek tűnnek:

Oroszlán

https://www.themovie...vie/334543-lion

gEPkCIAy8kHsCsPJNDM3Ml0LJ9l.jpg

s1AaoNEt3JsAF0MkHFVbIRw8XGA.jpg

zKmNJdUbueObyReWhjHZhd6M3Vu.jpg

Holdfény

https://www.themovie...76867-moonlight

gaNPGYFm4glZUsee5xnGMf4v2FG.jpg

kDlFWUX2UYvNRzdcO7I88rJDUGp.jpg

1ytaxWeVHDYtb7KPkrn3GNtDJdF.jpg

• 1

#19 Hiccusz

Hiccusz

Törzsvendég

• PipaPipaPipa
  • 1.315 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 augusztus 15 - 09:42

Ááá, nem adja el. Kell neki, hogy nagyritkán bekapcsolja olyan remekművek miatt, mint a Fist Fight :)

Szerintem tök mindegy, ki, mikor, hányszor és mire kapcsolja be, vagy hogy bekapcsolja egyáltalán. Csak is ő tudhatja, miért vett egyáltalán projektort, ha ennyire megváltozott a mozizáshoz való hozzáállása.

• 0

#20 -KP-

-KP-

Őslakos

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 4.567 Hozzászólás:
  • Interests:42

Elküldve: 2017 augusztus 15 - 09:15

Lassan át lehetne a topic címét írni.......

Pl.: Miért ne nézzünk filmeket, miért hagyjunk fel a hobbinkkal...avagy a megcsömörlött, kiábrándult hobbisták agóniája

Komolyan néha szánalmasnak érzek egy-két hozzászólást, és őszintén sajnálom azokat akik ebben a közös hobbiban idáig jutottak.

ha ennyire zavar valakit, van tiltólista. Onnantól elvileg nem fogjátok látni a beírásait :)

• 0

0 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 0 vendég, 0 anonim felhasználó