Jump to content
AVX Café Rebat
simiesp

Kávéfőző gépek javitása, tuningolása, karbantartása.

Recommended Posts

Ha tudna, akkor már eddig is ajánlott volna. Többen kérdezték tőle, de nem ajánlott senkit.

Ettől függetlenül ezen a fórumon is megélne belőle valaki.

SID nem igazán írt ide, csak olvasta.

A Momentitől tudnék szerezni Gaggia alkatrészeket.

Sziasztok!

Eddig eléggé Read-Only módban voltam jelen a fórumon, de mostanában úgy látom sok embernél felmerült a pidelés gondolata, és nincs ott olyan aki megcsinálná, vagy tudna segíteni.
Nos én 3. éves villamosmérnök hallgató vagyok a BME-n, a szabályozástechnika meg különösen érdekel,így szivesen segítek, vagy akár el is vállalok ilyen gaggia szintű pideléseket, de akár egy csirkekeltetőét is. ;)
Megfordult nálam már 1-2 Gaggia, az ő lelki világukat már egész jól ismerem, így opv-t beállítani is tudok segíteni, tömítéscsere, etc. Vagy legyen bármi más baja a szerkezetnek.

Szóval ha valakinek szüksége lenne ilyen dolgokra PM. :)
  • Upvote 1

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Sziasztok!

Eddig eléggé Read-Only módban voltam jelen a fórumon, de mostanában úgy látom sok embernél felmerült a pidelés gondolata, és nincs ott olyan aki megcsinálná, vagy tudna segíteni.
Nos én 3. éves villamosmérnök hallgató vagyok a BME-n, a szabályozástechnika meg különösen érdekel,így szivesen segítek, vagy akár el is vállalok ilyen gaggia szintű pideléseket, de akár egy csirkekeltetőét is. ;)
Megfordult nálam már 1-2 Gaggia, az ő lelki világukat már egész jól ismerem, így opv-t beállítani is tudok segíteni, tömítéscsere, etc. Vagy legyen bármi más baja a szerkezetnek.

Szóval ha valakinek szüksége lenne ilyen dolgokra PM. :)

Jó ezt tudni.

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

A régebbi Gaggiákhoz (Kb 5 éves) is lehet kapni minden alkatrészt?

Régebbi? 5 év? Az még be sincsen járatva rendesen :)

Még a 30-50 éveshez is van alkatrész. 

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Kicsit utánnanéztem és bőven több mint 5 éves

Erről lenne szópost-32728-0-36756800-1417606834_thumb.jpg

Mennyire ismeritek ezt a gépet

Coffee Gaggia/A

a hátulján levő cimke alapján

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Erről lenne szóattachicon.gifgaggia1.jpg

Coffee Gaggia/A

Alig változott ez a gép az elmúlt 15 évben. Nem véletlenül Classic a neve.

Szerintem ehhez van mindenféle alkatrész.

Ja hogy ez nem a Classic?

Akkor nem mondtam semmit.

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Erről lenne szóattachicon.gifgaggia1.jpg

Coffee Gaggia/A

Itt mindent megtalálsz, még azt is, amit nem:

http://expolygon.hu/index.php/category/72-gaggia

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Alkatresz van, de ebben nincs se OPV, se haromjaratu szelep. A classik pedig pont ettol jobb a tobbi olcsobb gaggiatol. Foleg az OPV miatt.

Akkor nem igazán érdemes pénzt fektetni bele?

A vételár + szerviz.

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Akkor nem igazán érdemes pénzt fektetni bele?

A vételár + szerviz.

Ez attól függ mennyiért vennéd magát a gépet. :)

OPV-t lehet utólag belerakni, viszont háromjáratút nem, legalábbis nem érné meg, de ez amúgy is csak egy kényelmi funkció a GC-n.

Ha 20-30 ezerért meg tudod venni, szerintem nem rossz választás, de neked kell mérlegelned.

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Ez attól függ mennyiért vennéd magát a gépet. :)

OPV-t lehet utólag belerakni, viszont háromjáratút nem, legalábbis nem érné meg, de ez amúgy is csak egy kényelmi funkció a GC-n.

Ha 20-30 ezerért meg tudod venni, szerintem nem rossz választás, de neked kell mérlegelned.

akkor megpróbálom lealkudni és ha megvan jelentkezem egy kis szervízre :tutiok:

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Sziasztok!

Av OPV szelepet más néven kerülőágnak is hívják?

Köszi.

Nehéz kérdés szakirodalom hiányában mindenki úgy hívja ahogy akarja. A lényeg, hogy a pumpa ahogy áramot kap jóval több nyomást produkál mint ami a kávéhoz kell. Ekkor lép képbe az Over Pressure Valve inkább túlnyomásszabályzó, ami a beállított értéket engedi tovább a fejkörbe, a többi vizet vissza a szívókörbe. Itt tudod allítani hány bar legyen a fejbe a nyomás.
  • Upvote 1

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Ma megjött a Cimbalira az új fejegység borítás.  Ez egy kb 50 dekás nagy bronzgyűrű krómozva.  Mindig is bántotta a szemem az ütött kopott régi. Ez most nagyon szép.  

414005087_1.jpg

Egyúttal megjött a Mazzer késszett is, eredeti gyári.  Másodikra már nagyon jót főztem vele.Ugyanabból a kávéból (Guatemala Huehuetenango) egyre jobb kávékat csinálok.

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon
Guest kukacmolnar

Sziasztok!

Delonghi ECO 310-hez szeretnék nyomás fokozó nélküli 1 és 2 csészés szűrőt venni.

Hol és milyet lenne érdemes beszereznem ami kompatibilis hozzá?

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Sziasztok!

Delonghi ECO 310-hez szeretnék nyomás fokozó nélküli 1 és 2 csészés szűrőt venni.

Hol és milyet lenne érdemes beszereznem ami kompatibilis hozzá?

A coffeegeeken utánaolvastam és ez passzol a tiédbe:   http://www.partsland.nl/Webwinkel-Product-4367582/Delonghi-filter-2-kops.html

Itt az redeti beszélgetés.  A gertjan nevű ürge írta.

http://coffeegeek.com/forums/espresso/questions/285219?Page=2

Mielőtt megvennéd, próbáld ki azért, hogy van-e értelme.Szedd ki a nyomásfokozót.

Itt egy video a nyomásfokozó eltávolításáról lejjebb.  Ha van normális darálód csak akkor érdemes így használni, mert az előre darált kávéból így is híg löttyöt fog csinálni.

Esetleg próbálhatsz a "vasedényben" pár szűrőt úgy, hogy a kart viszed magaddal és belepróbálod lehet, hogy

Alapjában véve ez a gép nem nagyon alkalmas jó kávéra, mert a szivattyú valószínűleg 15 baron nyomja át a vizet a kávén, ami túl sok és nem lehet állítani

https://www.youtube.com/watch?v=DRoYCr3cBjI

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon
Guest kukacmolnar

Köszönöm a gyors válaszod!

A nyomásfokozó kiszedése helyett azért szeretnék másik szűrőt, mert kiszedve is benne marad a gumi tömítés, és gondolom az ronthat a tamperolás minőségén.

Ez az első gépem, pár hete leptem meg vele magam karácsonyra. Hoszabb távon majd szeretnék egy GC-t beszerezni !

Daráló terén Graef CM 702-ben gondolkozok!

Darált kávéból az idáig próbáltak közül a Tchibo Espresso sicila style-nak a legfinomabb a darálása és legjobb a lefolyása illetve a crema. (Bár ízre nem jön be de lehet csak azért, hogy nem vagyok hozzászokva az arabika túlsúlyos kávékhoz.)

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Köszönöm a gyors válaszod!

A nyomásfokozó kiszedése helyett azért szeretnék másik szűrőt, mert kiszedve is benne marad a gumi tömítés, és gondolom az ronthat a tamperolás minőségén.

Ez az első gépem, pár hete leptem meg vele magam karácsonyra. Hoszabb távon majd szeretnék egy GC-t beszerezni !

Daráló terén Graef CM 702-ben gondolkozok!

Darált kávéból az idáig próbáltak közül a Tchibo Espresso sicila style-nak a legfinomabb a darálása és legjobb a lefolyása illetve a crema. (Bár ízre nem jön be de lehet csak azért, hogy nem vagyok hozzászokva az arabika túlsúlyos kávékhoz.)

Az a gond ezzel a főzővel és bármelyik hasonló géppel, hogy a 9 baros nyomást elvileg ez a nyomásfokozós szűrő biztosítja a darálás minőségétől függetlenül (amíg nem lesz extra finom a darálás) mert a szelep akkor nyit, ha kb ezt elérte.  Ha kiveszed a tömítést vagy szerzel bele más beleillő szűrőt, akkor a következő fog történni:

1. Daráló nélkül a darált kávé szemcsemérete fogja adni a nyomást.  Ez egy durva kávénál akármennyire is tömörítesz kevés lesz és 4-5 bar környékén fog átzúgni.

2. Darálsz és elkezded a szemcseméretet csökkenteni és a tömörítést is növeled.  Elérsz egy olyan finom szemcseméretet, és tömörítést, hogy a víz 15 baron fog átmenni rajta ha elmész egészen a befulladásig (ugyanis a membránszivattyú ezen az értéken működik ha nincs rátéve visszafolyó kör).

Minden a kettő közötti állapot csak esetleges és képtelen leszel megismételni, ha egyszer véletlenül jó kávét csinálsz, ugyanis a felépülő nyomást a darált kávé szemcsemérete és tömörítésből származó "tömörsége" adja.  Egy jól beállított gépnél a határ a 9 bar környéke és ha már nem megy át a víz, akkor a darálás finomságával és a tömörítéssel játszva be lehet állítani a kívánt nyomást és lefolyást.

Azt javaslom, hogy ne rakjál bele új szűrőt, vegyél egy alap darálót (amit írtál biztos jó lesz), amin tudod állítani a szemcseméretet.  Állítsd a finomságot olyanra, amikor már elég sűrű a crema és ízlik a kávé, maradj ugyanannál a kávénál és darálóbeállításnál és jó kávét fogsz csinálni hosszú távon.

Ha darált kávét veszel, akkor 2 nap alatt elveszik az aroma és nem fog ízleni még ha először jó is volt. Tschibot, a Bravost, vagy más "teszkós" kávét felejtsd el, vegyél normális szemes kávét, de ne a feketére pörköltet. Adja magát Béla egyik kávéja, pl a Fresco, aminek a fele robusta és könnyen kezelhető eszelősen sok a crema, nem drága, de bármelyik kávés fórumon útba tudnak igazítani, hogy mit érdemes venni. 

Aztán jöhet egy komolyabb gép. :-)

Ui: most látom szegedi vagy, akkor meg nem kérdés a forrás.....akár negyedkilónként frissen le is darálják, amig nincs darálód

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon
Guest kukacmolnar

Köszönöm szépen a hasznos tanácsokat! Megfogadom őket :)

Ki is fogom próbálni a Fresco-t amint megvan a daráló!

Hmm... "amit írtál biztos jó lesz" ez nem túl meggyőző!

Lehet esetleg 25 ezer Ft környékén jobb darálót kapni (akár használtan) ? Nyitott lennék a javaslatokra!

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Köszönöm szépen a hasznos tanácsokat! Megfogadom őket :)

Ki is fogom próbálni a Fresco-t amint megvan a daráló!

Hmm... "amit írtál biztos jó lesz" ez nem túl meggyőző!

Lehet esetleg 25 ezer Ft környékén jobb darálót kapni (akár használtan) ? Nyitott lennék a javaslatokra!

Többen itt a fórumon azt mondták, hogy első darálónak jó volt.  Én nem ismerem.  Ami viszont biztos, hogy a daráló fontosabb, mint a kávégép. 20-30 környékén jó a Graef vagy egy  Imat lux mint belépő daráló.  Ha használtban feljebb nézegetsz, akkor ahhoz tapasztalat és szerencse kell.  Használt ipari darálók általában igénylik a felújítást, átalakítást . Mazzerekből sok a ledobott és használhatatlan daráló, ember legyen a talpán, aki megmondja még személyes átvételkor is, hogy jó vagy sem és azok 45-50-nél kezdődnek.

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Sziasztok!

Tersonet-tel tisztítom éppen a Baby Twin-emet. Az gondom, hogy egyszer szépen ürített a csepptálcába az első vakszűrős csapolásnál. Azóta pedig nem. Egyáltalán. A kart alig lehet leszedni, olyan nyomás alatt van. 

Megoldási javaslat esetleg valakinek?

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Sziasztok!

Tersonet-tel tisztítom éppen a Baby Twin-emet. Az gondom, hogy egyszer szépen ürített a csepptálcába az első vakszűrős csapolásnál. Azóta pedig nem. Egyáltalán. A kart alig lehet leszedni, olyan nyomás alatt van. 

Megoldási javaslat esetleg valakinek?

Valószínűleg eldugult a háromjáratú szeleped.

Próbálj meg vakszűrőzni hátha kimossa a dzsuvát magától, ha nem akkor szét kell kapni és manuálisan eltávolítani.

Lehet egy kis vízkődarab levált valahonnan és az most teljesen eltömíti a nyílást, így a túlnyomás nem tud távozni a háromjáratún keresztül.-> ezért marad nyomás alatt a kar.

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Regisztrálj vagy jelentkezz be!

Regisztrált felhasználónak kell lenned, hogy hozzá tudj szólni a fórumhoz.

Regisztráció

Regisztrálj a fórumra. Csak pár lépés.

Regisztráció

Bejelentkezés

Regisztrált felhasználó vagy? Jelentkezz be!

Bejelentkezés

• Jelenleg olvassa:   0 felhasználó

Egyetlen felhasználó sem olvassa ezt az oldalt