Ugrás a tartalomhoz

AVX Café

Fotó

Házimozi Stúdió bemutatóterem

• Please log in to reply
87 válasz erre a témára

#41 Hazimozi Studio

Hazimozi Studio

Kezdő Fórumlakó

• Regisztrált felhasználó
  • PipaPipa
  • 255 Hozzászólás:
  • Nem:Férfi
  • Interests:Revel hangfal,JBL Synthesis házimozi rendszer,SIM2 házimozi projektor,Meridian digitális DSP aktív hangfal,Stewart Filmscreen házimozi vetítővászon,házimozi fotel,házimozi szoba hangszigetelés,otthoni moziszoba tervezés,Arcam hifi és házimozi készülékek

Elküldve: 2016 március 03 - 17:33

hazimozi-beallitasa.jpg

A házimozi beállítása sok időt és türelmet igénylő, bonyodalmas feladat tud lenni. Persze mint mindenre, erre is van megoldás...

Avagy miért olyan macerás munka egy házimozi beállítása?

Bővebben >>

Szerkesztve Hazimozi Studio által: 2016 március 03 - 17:34

• 1

#42 Hazimozi Studio

Hazimozi Studio

Kezdő Fórumlakó

• PipaPipa
  • 255 Hozzászólás:
  • Interests:Revel hangfal,JBL Synthesis házimozi rendszer,SIM2 házimozi projektor,Meridian digitális DSP aktív hangfal,Stewart Filmscreen házimozi vetítővászon,házimozi fotel,házimozi szoba hangszigetelés,otthoni moziszoba tervezés,Arcam hifi és házimozi készülékek

Elküldve: 2016 március 02 - 12:57

Minden nap tanul valamit az ember, nemde? ;-)

Üdv

Házimozi Stúdió

Csatolt képek:

• JJ-SIM2.jpg

• 3

#43 Hazimozi Studio

Hazimozi Studio

Kezdő Fórumlakó

• PipaPipa
  • 255 Hozzászólás:

Elküldve: 2015 december 22 - 15:29

Mindenkinek kellemes Karácsonyi ünnepeket és Boldog Új Évet kívánunk!

Üdv

Házimozi Stúdió

Csatolt képek:

• karacsonyi-udvozlolap-hms.jpg

Szerkesztve Hazimozi Studio által: 2015 december 22 - 15:29

• 2

#44 Hazimozi Studio

Hazimozi Studio

Kezdő Fórumlakó

• PipaPipa
  • 255 Hozzászólás:

Elküldve: 2015 december 22 - 11:18

Jah, és gratulálok HMS! Nagyon szép lett, lesz! Mindenképp tervbe van , hogy ellátogassak ide....

Köszönjük, örömmel látjuk Önt.

Üdv

Házimozi Stúdió

• 0

#45 upetat2

upetat2

Nincs visszaút

• PipaPipa
  • 212 Hozzászólás:

Elküldve: 2015 november 26 - 23:06

Jah, és gratulálok HMS! Nagyon szép lett, lesz! Mindenképp tervbe van , hogy ellátogassak ide....
  • 0

#46 upetat2

upetat2

Nincs visszaút

• PipaPipa
  • 212 Hozzászólás:

Elküldve: 2015 november 26 - 23:03

Zozi09:-a vetített kép lehetne nagyobb..

Szerintem pont eltalálták a projihoz passzolo képméretet így ránézésre, mert ha nagyobbat vetítene nem lenne meg a cinema standard,ez egy demoszoba ezzel a vetítővel bemutatva !
Van nekik nagyobb is az tuti , csak az egy másik szoba ;-)
  • 0

#47 Fish

Fish

Hazajáró lélek

• PipaPipaPipaPipaPipa
  • 3.364 Hozzászólás:

Elküldve: 2015 november 26 - 22:23

Sajnos még nem volt lehetőségem ellátogatni ebbe a szentélybe, de meg kell adni, jól néz ki. Bár, ha szabad, van pár dolog, ami nem nyerte el a tetszésem. Pld. szerintem a vetített kép lehetne jóval nagyobb. Azt sem értem, miért nincsen a center és a frontok egy vonalban. Ez a kiült, gagyi ülőgarnitúra ebből a szobából talán a leginkább kilógó elem. a rakc szekrény is (nekem) elüt nagyon a szoba által sugallt színvonalhoz. Bízom benne, ezt még átalakítják, s csak ideiglenes. A dizájn amúgy bejön. Gratulálok hozzá! A Synthesis hangját egyszer hallottam, lenyűgözött. Sokan a Genelec mutatványához hasonlítják, ami a Rezső són volt. Sajnos idén nem tudtam kimenni.

Jaj a mester tanít!  :D

• 0

#48 Tonyka

Tonyka

Őslakos

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 5.507 Hozzászólás:
  • Interests:Fényképezés, utazás, body, házimozi.

Elküldve: 2015 november 26 - 21:57

Sajnos még nem volt lehetőségem ellátogatni ebbe a szentélybe, de meg kell adni, jól néz ki. Bár, ha szabad, van pár dolog, ami nem nyerte el a tetszésem. Pld. szerintem a vetített kép lehetne jóval nagyobb. Azt sem értem, miért nincsen a center és a frontok egy vonalban. Ez a kiült, gagyi ülőgarnitúra ebből a szobából talán a leginkább kilógó elem. a rakc szekrény is (nekem) elüt nagyon a szoba által sugallt színvonalhoz. Bízom benne, ezt még átalakítják, s csak ideiglenes. A dizájn amúgy bejön. Gratulálok hozzá! A Synthesis hangját egyszer hallottam, lenyűgözött. Sokan a Genelec mutatványához hasonlítják, ami a Rezső són volt. Sajnos idén nem tudtam kimenni.

2 dolog ami nem stimmel. A garnitúra ideglenes, már folyamatban van az új üllő alkalmatosság. A rack szekrényből te semmit sem látsz, el van rejtve még az ajtó megtalálásához is erőltetni kéne a szemed. A front oldalon van, a bal oldali hangfal mögött. A képen látszik bevilágítva az ajtó körvonala, de félhomályban alig látni.

Szerkesztve Tonyka által: 2015 november 26 - 21:59

• 0

#49 Zozi09

Zozi09

Lefelé a lejtőn

• PipaPipa
  • 65 Hozzászólás:

Elküldve: 2015 november 26 - 21:44

Néhány fotó az egyik bemutatótermi szobánkról.

Előzetes időpont egyeztetést követően mindenkit szívesen látunk egy felejthetetlen házimozi demóra!

Bővebb információ tevékenységünkről és munkáinkról ide kattintva >>

Bővebb információk hifi és házimozi bemutatótermünk elérhetőségéről  ide kattintva >>

Üdv

Házimozi Stúdió

Szerkesztve Zozi09 által: 2015 november 26 - 21:46

• 0

#50 paler

paler

Fórumlakó

• PipaPipa
  • 777 Hozzászólás:

Elküldve: 2015 november 25 - 21:07

Szerintem is szuper szoba....és a hang    :music1: még mindig a hatása alatt vagyok  :hipno:   36_3_1.gif

• 0

#51 Fish

Fish

Hazajáró lélek

• PipaPipaPipaPipaPipa
  • 3.364 Hozzászólás:

Elküldve: 2015 november 25 - 19:57

Baromi jó képek!  :smile32:

• 0

#52 Hazimozi Studio

Hazimozi Studio

Kezdő Fórumlakó

• PipaPipa
  • 255 Hozzászólás:

Elküldve: 2015 november 25 - 11:09

Néhány fotó az egyik bemutatótermi szobánkról.

Előzetes időpont egyeztetést követően mindenkit szívesen látunk egy felejthetetlen házimozi demóra!

Bővebb információ tevékenységünkről és munkáinkról ide kattintva >>

Bővebb információk hifi és házimozi bemutatótermünk elérhetőségéről  ide kattintva >>

Üdv

Házimozi Stúdió

Csatolt képek:

• IMG_6312-HDRR_HMS_small.jpg
  • IMG_6388-HDRR_HMS_small.jpg
  • IMG_6453-HDRR_HMS_small.jpg
  • IMG_6470R_HMS_small.jpg
  • IMG_6502R_HMS_small.jpg
  • IMG_6559-HDRR_HMS_small.jpg
  • IMG_6572_HMS_small.jpg

• 1

#53 Hazimozi Studio

Hazimozi Studio

Kezdő Fórumlakó

• PipaPipa
  • 255 Hozzászólás:

Elküldve: 2015 november 17 - 13:14

Kedves Spiky03!

Lesz még nyílt napunk a jövőben.  :rolleyes: 

Üdv

Házimozi Stúdió

Remélem még lesz máskor is ilyen Nyílt napotok, mert sajnos normál nyitvatartási időben képtelenség eljutni hozzátok, mert az pont egybeesik az én munkaidőmmel. :(

Pert annyian jót írtak arról a JBL rendszerről, hogy csak meg kellene valamikor fülelni nekem is. :)

• 1

#54 Hazimozi Studio

Hazimozi Studio

Kezdő Fórumlakó

• PipaPipa
  • 255 Hozzászólás:

Elküldve: 2015 november 17 - 13:11

Egy éve van xmc1esem, ráadásul 5 percre lakok. Meghallgathatom, nálatok hogy működik?

Kedves Bajnokpityu!

Meghallgathatod természetesen! Kérlek, előtte 1-2 nappal tisztelj meg minket egy telefonhívással és egyeztessünk időpontot, hogy a számodra érdekelt eszközt/rendszert előre be tudjuk üzemelni.

Szerkesztve Hazimozi Studio által: 2015 november 17 - 13:15

• 0

#55 t97eat

t97eat

Fórumlakó

• PipaPipa
  • 963 Hozzászólás:

Elküldve: 2015 november 17 - 10:14

A JBL synthesis SDP-45 valójában egy "átcsomagolt" Bryston SP3. Én a Bryston verziót ismerem, igazából a legjobb proci, amivel valaha is találkoztam ebben az arkategóriában. Aztán van még hozzá Cinemike tuning is, onnantól kezdve nem sok alternatíva marad vele szemben, bármilyen árkategóriában is keresgélünk. Kapható egyebként Lexicon MC-14 néven is. Igazából egy baja van: az ára.  leborulunk.gif

• 0

#56 nemtomm

nemtomm

Törzsvendég

• PipaPipaPipa
  • 1.556 Hozzászólás:

Elküldve: 2015 november 16 - 12:32

Tegnap délelőtt tettünk látogatást a Hms-nál.

Nekünk szerencsénk volt mert először a XMC-1-vel kezdtünk, amire nagyon kíváncsiak voltunk már.  A meghallgatás után a véleményünk egyértelműen az volt, hogy még

nagyon nyers a rendszer és a beállításokon is csiszolni kell egy kicsit és egy proji beállítás sem ártana.

Gondolom sokan kiegyeznének ezzel a rendszerrel otthon.

A lenti Jbl  Synthesis szoba az már teljesen más kategória már belépéskor is rögtön feltűnik az embernek. 

A kép és a hang nagyon összhangban van és egyenesen lehengerlő zenén és mozin is. Láttam és hallottam már egy jó pár rendszert de ez egyszerűen lehengerlő 

a maga módján. A hang az egyszerűen fantasztikus, dolby atmos ide oda ez az nélkül is remekül szól. 

Ezzel a hanggal és képpel ellennék azt hiszem nagyon sokáig de sajna egyenlőre elérhetetlen számomra.

Gratulálunk az igényes és profi kivitelezéshez és köszönjük a szívélyes vendéglátást egy nagy élmény volt.  36_1_11.gif 

• 2

#57 Fish

Fish

Hazajáró lélek

• PipaPipaPipaPipaPipa
  • 3.364 Hozzászólás:

Elküldve: 2015 november 16 - 09:52

nekem zenei anyaggal kifejezetten tetszett az xmc1+ revel+rel öszeállítás, a mozi valóban nem volt túl jó, de azt még csiszolni kell és biztosan fasza lesz az is!

A synthesis mindent visz, még mindig :D  :smile53:

• 0

#58 Hazimozi Studio

Hazimozi Studio

Kezdő Fórumlakó

• PipaPipa
  • 255 Hozzászólás:

Elküldve: 2015 november 16 - 08:08

Kedves Turbo (és valamennyi XMC-1 érdeklődő), 

Az XMC-1 processzorral és a Dirac szobaakusztika korrektorral még mi is meg kell hogy ismerkedjünk mélyrehatóbban ahhoz, hogy a maximumot előhozhassuk belőle, amit most hétvégén hallottatok az egy nagyon-nagyon frissen bemért rendszer volt, melynek finomhangolására sajnos az idő szűke miatt nem volt lehetőség. Tehát, ez még közel sem a processzor valódi tudásának legjava. Bízunk benne, hogy a megfelelő mélysugárzó beállításokkal a dinamika és a tisztaság épp olyan ütős lesz, amilyet magunk is elvárunk.

A SIM2 NERO 3 szoftvere a közeljövőben frissülni fog, így végre az ő képét is lesz módunk csiszolgatni :-).

Még egyszer köszönjük a látogatást és a hasznos visszajelzéseket!

Üdv

Házimozi Stúdió

Szombaton én is meglátogattam a HMS-t, ezek szerint Paler kollegával és kedves párjával. :D

Én szót ejtenék a képről is, mert szerintem a mozi élmény 50-50%-ban múlik a képen és a hangon.

Elsőnek a JBL Synthesis és a Sim2 M120-as produkcióját kaptuk, szürke Stewart vásznon.

A projinak nagyon kellemes képe volt, természetes színekkel, jó feketékel. Én rendkívűl érzékeny vagyok a szivárványra, de ennél a gépnél egyáltalán nem láttam. A JBL produkciója félelmetesen precíz, pontos, és lehengerlő volt, igazi 'ultimate' rendszer. Hallottam már jóval olcsóbb rendszereket is, amik nagyon tetszettek, de ezzel azt hiszem együtt tudnák élni. Gyakorlatilag zenén és mozin sem mutatott semmilyen gyengeséget.

Másodjára jött az Emotiva a Revel-ekkel és a Sim2 NERO3. Hmm, probálok finoman fogalmazni, de előre is elnézést kérek ha nem sikerül. A kép borzalmas volt. Túlszaturált, a szivárványtól a szemem kifolyt, fekete semmi, mindez tetézve eszméletlen lassú és durva dinamikus írisszel. Sajnos az Emotiva produkciója is siralmas volt számomra (Tonyka meg fog ölni) A hang mosott volt, pontatlan, dinamikátlan, mélyek egyáltalán nem voltak. Nem tudom, hogy ezt mi okozta, a hangdobozok vagy az elektronika, nehezen tudom elhinni, hogy az Emo ennyire rossz lenne.

Ezek után kénytelen voltam másodjára is visszalopózni a JBL-ekhez, amik újfent elvarázsoltak.

Közben összefutottam Fish-el egy pacsi erejéig, Cutler-rel meg némi eszmecsere is belefért.

Ezúton szeretném megköszönni mindenkinek a HMS-nél a kedves fogadtatást és, hogy elviseltek. :smile53:

• 0

#59 Tonyka

Tonyka

Őslakos

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 5.507 Hozzászólás:
  • Interests:Fényképezés, utazás, body, házimozi.

Elküldve: 2015 november 15 - 23:55

Szombaton én is meglátogattam a HMS-t, ezek szerint Paler kollegával és kedves párjával. :D

Én szót ejtenék a képről is, mert szerintem a mozi élmény 50-50%-ban múlik a képen és a hangon.
Elsőnek a JBL Synthesis és a Sim2 M120-as produkcióját kaptuk, szürke Stewart vásznon.
A projinak nagyon kellemes képe volt, természetes színekkel, jó feketékel. Én rendkívűl érzékeny vagyok a szivárványra, de ennél a gépnél egyáltalán nem láttam. A JBL produkciója félelmetesen precíz, pontos, és lehengerlő volt, igazi 'ultimate' rendszer. Hallottam már jóval olcsóbb rendszereket is, amik nagyon tetszettek, de ezzel azt hiszem együtt tudnák élni. Gyakorlatilag zenén és mozin sem mutatott semmilyen gyengeséget.
Másodjára jött az Emotiva a Revel-ekkel és a Sim2 NERO3. Hmm, probálok finoman fogalmazni, de előre is elnézést kérek ha nem sikerül. A kép borzalmas volt. Túlszaturált, a szivárványtól a szemem kifolyt, fekete semmi, mindez tetézve eszméletlen lassú és durva dinamikus írisszel. Sajnos az Emotiva produkciója is siralmas volt számomra (Tonyka meg fog ölni) A hang mosott volt, pontatlan, dinamikátlan, mélyek egyáltalán nem voltak. Nem tudom, hogy ezt mi okozta, a hangdobozok vagy az elektronika, nehezen tudom elhinni, hogy az Emo ennyire rossz lenne.
Ezek után kénytelen voltam másodjára is visszalopózni a JBL-ekhez, amik újfent elvarázsoltak.

Közben összefutottam Fish-el egy pacsi erejéig, Cutler-rel meg némi eszmecsere is belefért.

Ezúton szeretném megköszönni mindenkinek a HMS-nél a kedves fogadtatást és, hogy elviseltek. :smile53:

Semmikép nem öllek meg. Hasonló a véleményem, mi ma voltunk Termivel. Sajnos nem jó az XMC1. Ha tényleg kiváncsi vagy rá Cecil-nél kell meghallgatni. Mondjuk az eleve hiba, h a JBL-ek után megy fel valaki. Ebben az esetben persze ez sem segíttene. Mi először oda mentünk.
  • 1

#60 Turbo

Turbo

Törzsvendég

• PipaPipaPipa
  • 1.373 Hozzászólás:

Elküldve: 2015 november 15 - 22:50

• 1

0 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 0 vendég, 0 anonim felhasználó