Jump to content
AVX Café Rebat
tsc

Lcd, Led, Oled TV-k

Recommended Posts

Sziasztok!

Szeretném nagyobbra cserélni a mostani LG 47LA690S tévém. Van pár kiszemelt példányom:

Panasonic TX-58EX780E
Panasonic TX-58EX700E
LG 55EG9A7V
LG 60UJ6517
LG 60SJ850V
Sony KD-55XE9005
Sony KD-55XE8505

Ezek közül melyik lenne a legideálisabb mozira?

Esetleg 65"-ban van-e olyan tv ami beleférne a 450.000-es keretbe, és mozin is megállja a helyét?

Segítségeteket előre köszönöm!

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Sziasztok!

Szeretném nagyobbra cserélni a mostani LG 47LA690S tévém. Van pár kiszemelt példányom:

Panasonic TX-58EX780E

Panasonic TX-58EX700E

LG 55EG9A7V

Sziasztok!

Panasonic TX-58EX780E

Panasonic TX-58EX700E

LG 55EG9A7V

LG 60UJ6517

LG 60SJ850V

Sony KD-55XE9005

Sony KD-55XE8505

Esetleg 65"-ban van-e olyan tv ami beleférne a 450.000-es keretbe, és mozin is megállja a helyét?

Sziasztok!

Panasonic TX-58EX780E

Panasonic TX-58EX700E

LG 55EG9A7V

LG 60UJ6517

LG 60SJ850V

Sony KD-55XE9005

Sony KD-55XE8505

Ez kicsit beteges meg álja a helyét  a mozit nézve.Az emberi szem 8.5 milliós kép pontot néz,ha 6 k tévéd lenne akkor se látnád a különbséget.Tévénél a Herzet,és proci sebességet kell nézni nem a f.... márkát és a colt.Minden lökőt úgy vesz tévét hogy minél drágább?A hertz a kép mozgás sebesége,ha beteszel egy filmet ami 700 mega,mit látsz mozgás közben szétmosódott képet,ez  ha dvd nézed is szétmosódik,mert  gyenge a proci,ez a gyorsabb mozgásnál látható minden tévénél.Nagy prici sebeségü tvét kell nézni,általában ez ta gyártok nem írják oda.

LG 60SJ850V

Sony KD-55XE9005

Sony KD-55XE8505

Panasonic TX-58EX780E ...2400 bmr hz

Panasonic TX-58EX700E....1600 bmr hz

LG 60UJ6517    pmi 1900 hz

Sony KD-55XE9005

- VA panel, amitől roppant jó a kontraszt és mélyek a feketék... viszont ez a kontrazst el is száll a betekintési szögekkel. Teljesen oldalról nézve, azért valamennyire romloik a kép... na de ki az aki oldalrüól nézi a tévét nem szemből? 45°-50° nem tapasztalható romlás, de mégsem egy IPS

- Hang: nem a legjobb, sőt... egy ilyen árfekvésű tévétől többet vártam. Basszus alig van, a magasak is épp hogy elmennek. Átlagos tévézéshez, sorozatokhoz teljesen jó. Akinek több kell, annak hozzá kell vágnia egy kis házimozitHalo-effektussal küzd, de szemből egyáltalán nem olyan vészes

* Netet (Wi-Fi + Enternet) nehezebben érzékeli

* A távja elég gagyi hatást kelt

* Aktív 3D funkció hiánya

Sony KD-55XE8505

A műsor rögzítési funkciója, felvétet mód elég bugos, ,

már volt hogy lefagyott, csak az újraindítás segített.

Szerintem ilyet vegyél

Samsung UE55MU7059

Képernyő   TV Képernyő típusa  LED Képátló (cm) 140 cm Képátló (inch) 55 inch Képarány 16:9 HD felbontás  Ultra HD Felbontás  3840 x 2160 pixel Tuner   DVB-T  Van DVB-T2 Van DVB-C Van DVB-C2 Nincs DVB-S Van DVB-S2 Van Elektronikus műsorújság (EPG) Van Hang   Hangteljesítmény 2x20W Dolby Digital  Van DTS  Van Funkciók   HDMI-CEC támogatás  Van DLNA támogatás  Van PVR támogatás  Van Vezeték nélküli szabványok

Wi-Fi Direct
WiDi

Csatlakozók

6014.jpg
HDMI
6103.jpg
USB csatlakozó
Ethernet
6105.jpg
Wi-Fi
Optikai hang kimenet

Méretek és fogyasztás   Szélesség (talppal) 122.6 cm Magasság (talppal) 78.2 cm Mélység (talppal) 24.6 cm Súly (talppal) 17.9 kg Energiaosztály A További tulajdonságok   HDMI bemenetek száma 4 db USB portok száma 3 db

-55"azaz 140cm képátmérő-3840x2160 4K UHD felbontás-Quadcore processzor-Prémium UHD ledtv-Flat kivitel-Led technológia-2400 PQI-Smarttv-WiFi/WiDi-HDR 1000-Mega kontraszt-Local dimming(Precision Black)-DVB-T2/C/S2 HD tunerek (TWIN)-DLNA-PIP-40w hangteljesitmény-2.1-HDMI x4/Ci+/3xUSB/Bluetooth/RJ45/Optikai digitális kimenet-A  energiaosztály(111w/h átlagos fogyasztás)-Sötét titán szinű keret-Vesa:400x400-Méretek:1226,1x710,5 /782,7x54,8/246,1mm-Tömeg:17,4/17,9kgA készülék önállóan alkalmas földi digitális adások vételére ... Így is ismerheti: UE 55 MU 7059, UE 55MU7059, UE55MU 7059

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Tisztelt Uraim !

Kicsit kiestem a televízió ismeretből az elmúlt 17 évben. Szeretném a "tudósokat" kérdezni, hogy mit javallanak, 60 centi körül, ami minden szempontból jó, csak tv-nek kell, semmi egyéb, de annak piszkos jó legyen ! Tehát, színhőmérséklet, megbízhatóság, felbontás, stb. A mos, főz, vasal, neveli a gyereket, kitölti a sört,és leviszi a kutyát sétálni funkciók számomra teljesen érdektelenek. A múltamban,úgy 2001.-ig jó rálátásom volt, mondanám foglalkozás szerű ismereteim, voltak ! Csak voltak. Megjegyzem, közel 20 éve Philips gépeim vannak, ennek találtam, találom a legtermészetesebbnek a színeit. A gyerekem megörökli a mostanit, én szeretnék egy új Tv-t, csak hát nincs kitől kérdeznem !? Pontosabban akad, de vagy elfogult, vagy képtelen érthetően válaszolni, mert nem ért hozzá, csak elad, vagy mert márka képviselet.

Nagyobb képernyőre semmi szükségem, kis helyre lesz.

Köszönettel,: TEAC

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Tisztelt Uraim !

Kicsit kiestem a televízió ismeretből az elmúlt 17 évben. Szeretném a "tudósokat" kérdezni, hogy mit javallanak, 60 centi körül, ami minden szempontból jó, csak tv-nek kell, semmi egyéb, de annak piszkos jó legyen ! Tehát, színhőmérséklet, megbízhatóság, felbontás, stb. A mos, főz, vasal, neveli a gyereket, kitölti a sört,és leviszi a kutyát sétálni funkciók számomra teljesen érdektelenek. A múltamban,úgy 2001.-ig jó rálátásom volt, mondanám foglalkozás szerű ismereteim, voltak ! Csak voltak. Megjegyzem, közel 20 éve Philips gépeim vannak, ennek találtam, találom a legtermészetesebbnek a színeit. A gyerekem megörökli a mostanit, én szeretnék egy új Tv-t, csak hát nincs kitől kérdeznem !? Pontosabban akad, de vagy elfogult, vagy képtelen érthetően válaszolni, mert nem ért hozzá, csak elad, vagy mert márka képviselet.

Nagyobb képernyőre semmi szükségem, kis helyre lesz.

Köszönettel,: TEAC

https://www.arukereso.hu/led-tv-lcd-tv-plazma-tv-c3164/philips/24pfs4032-p367438719/#velemenyek

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Sziasztok!

Panasonic TX-58EX780E

Panasonic TX-58EX700E

LG 55EG9A7V

LG 60UJ6517

LG 60SJ850V

Sony KD-55XE9005

Sony KD-55XE8505

A helyedben inkább sporólnék egy 65" tv-re mert 47"-ról feljebblépni 55"-ra nem egy nagy ugrás sztem, pár nap és megszokja  a szemed a kicsit nagyobb képet és elveszik az újdonság varázsa.

De 47-ről 65-re váltani már elég nagy ugrás és tv-re már elég jó mozira is elmegy valahogy. Anno én is türelmetlen voltam  de mégis kivártam és 46"-ról váltottam 65"-ra és nagyon nem bántam meg, hogy kimaradt egy 55-*60" lépcső. 

Itt a húsvét nem sokára és jön a foci vb is  ilyenkor van bőven  akció tudsz majd válogatni kényed kedvére , sztem érdemes kivárni még azt a pár hónapot és akkor biztos több lesz a kereted is (jobb tv vehetsz majd ) sok sikert hozzá... :smile32:

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Ha érdekelne van eladó...

Ha érdekelne: a fórum adás-vételi részén kívül nincs hirdetés.

Olvasd át a szabályzatot, ha már regisztrációkor elfogadtad!

tonee

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Ha érdekelne van eladó....

Ezt miért kell? :(

Merre tartunk?

Persze, én megértem hogy mindenki el akarja adni a cuccát, de miért KELL "lenyomni" mások torkán?

• Upvote 1

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Milyen tv t válaszak ?

Kb 3mèter nèzőtáv

Samsung?

Lg?

Már bele keveredtem első sorban tv ès filmek a kèpminősèg fontos.:rolleyes:

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Regisztrálj vagy jelentkezz be!

Regisztrált felhasználónak kell lenned, hogy hozzá tudj szólni a fórumhoz.

Regisztráció

Regisztrálj a fórumra. Csak pár lépés.

Regisztráció

Bejelentkezés

Regisztrált felhasználó vagy? Jelentkezz be!

Bejelentkezés

• Jelenleg olvassa:   0 felhasználó

Egyetlen felhasználó sem olvassa ezt az oldalt