Jump to content
AVX Café Rebat
tsc

Pc alapú audio lejátszás

Recommended Posts

10 minutes ago, mimoo said:

leginkább SACD.iso-t, de van jónéhány .dff -em is.

Feltéve, hogy DSD állományok betallózása már megtörtént és a DAC valóban képes a DSD adatfolyam natív kezelésére, nem kell mást tenned, mint az audio beállítások között engedélyezni a DSD bitstream funkciót.

bitstreaming%20mac%20jriver%20MC21.png?v

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon
2 perce, fapaci írta:

Ehhez elvileg nem kell mást tenned, mint az audio beállítások között engedélyezni a DSD bitstream funkciót.

Igazad van, félreolvastam! Elnézést!

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon
1 hour ago, fapaci said:

Feltéve, hogy DSD állományok betallózása már megtörtént és a DAC valóban képes a DSD adatfolyam natív kezelésére, nem kell mást tenned, mint az audio beállítások között engedélyezni a DSD bitstream funkciót.

bitstreaming%20mac%20jriver%20MC21.png?v

Nálam eddig ‘None’ volt bepipálva és szólt minden formátum. Bepipáltam a DSD-t és nem szólt a rendszer. A dac DSD képes. 

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon
23 minutes ago, nadtom said:

Nálam eddig ‘None’ volt bepipálva és szólt minden formátum. Bepipáltam a DSD-t és nem szólt a rendszer. A dac DSD képes. 

Hát az csúnya baleset. :)

Itt tessék olvasgatni! Szépen leírják, milyen módokon lehet rávenni a jRivert DSD állományok lejátszására. A bitstream a legtisztább megoldás, ha a hardver valóban támogatja. Ha fogyatékos, akkor lehet próbálkozni DoP trükkel, végső esetben DSD/PCM konvertálással.

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon
5 hours ago, fapaci said:

Hát az csúnya baleset. :)

Itt tessék olvasgatni! Szépen leírják, milyen módokon lehet rávenni a jRivert DSD állományok lejátszására. A bitstream a legtisztább megoldás, ha a hardver valóban támogatja. Ha fogyatékos, akkor lehet próbálkozni DoP trükkel, végső esetben DSD/PCM konvertálással.

Nálam Kernel Streaming van állítva nem ASIO. A Dac DSD64-et tud, illetve 192kHz 24 bit-et, az elvileg a SACD minőség. 

Próbálkozom még, hátha összejön. :) 

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon
6 órája, nadtom írta:

Nálam Kernel Streaming van állítva nem ASIO. A Dac DSD64-et tud, illetve 192kHz 24 bit-et, az elvileg a SACD minőség. 

Próbálkozom még, hátha összejön. :) 

Nem kezdeném el  számháborút :rolleyes:, csak a helyesbítenék egy kicsit az írtakon. DSD64 az megközelítőleg a PCM 24/88,2-nek felel meg, DSD128 ~ 24/176,4

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Es arra is ugyeljetek, hogy a windowsban a DAC kimenetje max hangeron legyen mert kulonben nem jon ki hang es ha netan van tobb windows felinstalalva akkor a tobbi windowsban is max hangeron kell hogy legyen. Nalam volt ilyen problema es nagy nehezen jottem ra mi a gond. Persze ez a native DSD lejatszasara vonatkozik.

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon
7 perce, tottyi írta:

Es arra is ugyeljetek, hogy a windowsban a DAC kimenetje max hangeron legyen mert kulonben nem jon ki hang es ha netan van tobb windows felinstalalva akkor a tobbi windowsban is max hangeron kell hogy legyen. Nalam volt ilyen problema es nagy nehezen jottem ra mi a gond. Persze ez a native DSD lejatszasara vonatkozik.

Ezt en is beszivtam, a dsd anyagok csak max hangerore allitaskor szolaltak meg! Raadasul nem csak win-en, hanem osx-en is.

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Kedves Fórumtársak!

Küzdök ezzel a hálózatos boot témakörrel. A folyamat már tiszta, és működik is nálam, de a teljes eredményhez kéne egy kis segítség, valakitől, aki büfé Linux rendszerrel kapcsolatban.

Olyan img, vagy iso linux rendszer image kéne (leginkább ugye ap-linux származék), ami nem akar azonnal háttértárt felcsatolni, illetve a hálózati helyet tudná felcsatolni helyette, ahonnan az image letöltődött. Simán lehet, hogy ezt bármelyik ilyen image tudja, csak valahogy be kéne állítani a boot folyamatban ezt a tényt, de ehhez az én tudásom/tapasztalatom kevés.

Aki tud, kérem segítsen! Köszi!

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon
6 hours ago, zikmen7 said:

Kedves Fórumtársak!

Küzdök ezzel a hálózatos boot témakörrel. A folyamat már tiszta, és működik is nálam, de a teljes eredményhez kéne egy kis segítség, valakitől, aki büfé Linux rendszerrel kapcsolatban.

Olyan img, vagy iso linux rendszer image kéne (leginkább ugye ap-linux származék), ami nem akar azonnal háttértárt felcsatolni, illetve a hálózati helyet tudná felcsatolni helyette, ahonnan az image letöltődött. Simán lehet, hogy ezt bármelyik ilyen image tudja, csak valahogy be kéne állítani a boot folyamatban ezt a tényt, de ehhez az én tudásom/tapasztalatom kevés.

Aki tud, kérem segítsen! Köszi!

Szia,

pxe-bootolásról van szó? Mi lenne a feladat pontosan?

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Szia!

Köszi, hogy reagáltál!

Pxe boot ok.

kernel betolt halóról.

img szintén.

Vezérlést átadja, de az archlinux telepítő pár lépésen belül mount-olná a lokális disk-et, ami ugyebár nincs, illetve nem lesz.

Egy olyan img-t kéne összeállítani, ami egy telepített rendszer, bootolható, van háló. Hát ezt én nem tudom, hogy hogyan kéne megcsinálni. A feltelepített rendszer img-be mentése kéne legyen az alapnak, de aztán meg kell nyírbálni, mert nagyon lassan jön le a hálóról a boot során. Ráadásul azt tapasztaltam, hogy 1 Gb feletti img letöltése még zip-elve is megszakad.

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon
29 minutes ago, zikmen7 said:

Szia!

Köszi, hogy reagáltál!

Pxe boot ok.

kernel betolt halóról.

img szintén.

Vezérlést átadja, de az archlinux telepítő pár lépésen belül mount-olná a lokális disk-et, ami ugyebár nincs, illetve nem lesz.

Egy olyan img-t kéne összeállítani, ami egy telepített rendszer, bootolható, van háló. Hát ezt én nem tudom, hogy hogyan kéne megcsinálni. A feltelepített rendszer img-be mentése kéne legyen az alapnak, de aztán meg kell nyírbálni, mert nagyon lassan jön le a hálóról a boot során. Ráadásul azt tapasztaltam, hogy 1 Gb feletti img letöltése még zip-elve is megszakad.

Hát én sajnos nem linuxozhatok, mert az ügyfelek a windózt szeretik...

Ha jól értem, hálózatról kell bebootoltatni a gépet, majd a benne levő rendszerlemezről kell mentést/visszaállítást csinálni egy hálózati meghajtóra?

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon
8 minutes ago, Majik said:

Hát én sajnos nem linuxozhatok, mert az ügyfelek a windózt szeretik...

Ha jól értem, hálózatról kell bebootoltatni a gépet, majd a benne levő rendszerlemezről kell mentést/visszaállítást csinálni egy hálózati meghajtóra?

Ok, elolvastam még egyszer... :)

Tehát egy rendszert kell indítani, amit image-ben pxe bootolással kap meg a gép.

Mindenképpen linux rendszer kell?

Milyen pxe-tftp szervert használsz a szerver gépen?

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Jelenleg ap-linux-ra van belőve a squeezelite lejátszó. Nagyon frankó a hangja, ha lehet ennél maradnés.

Tiny Pxe server fut windows-on.

A pxe boot http-n tölti a kernelt, meg az img-t.

Ez már megy rendesen. Az img nem erre való, amit használok, mert az telepítő img, nem pedig egy már telepített linux. Egy ilyen img összeállítására ácsingózom, de ehhez vagyok kevés.

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon
1 órája, zikmen7 írta:

Jelenleg ap-linux-ra van belőve a squeezelite lejátszó. Nagyon frankó a hangja, ha lehet ennél maradnés.

Tiny Pxe server fut windows-on.

A pxe boot http-n tölti a kernelt, meg az img-t.

Ez már megy rendesen. Az img nem erre való, amit használok, mert az telepítő img, nem pedig egy már telepített linux. Egy ilyen img összeállítására ácsingózom, de ehhez vagyok kevés.

Sok linux disztrónak van "Live" verziója, ha az AP-Linuxot akarod használni, akkor előtte fel kellene telepítened valamilyen gépre, majd csinálni belőle egy image-et. Ezt megnyirbálni csak hozzáértéssel lehet, és igazából nem is nagyon éri meg. Miért akarsz mindenképpen hálózatról bootolni? Miért nem raksz bele egy SSD-t a gépbe? Vagy akár pendrivera is telepíthetnéd a rendszer, aztán bootolsz arról.

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

A gépben jelenleg SSD van. Előtte HDD volt, amihez képest jelentőset javult a hang az SSD-vel. Ezért indult el a hifibogár bennem, hogy milyen lenne e nélkül.

Az USB boot lehet opció, csak kérdés, hogy melyik a jobb hangban? USB vs. PXE boot.

Jelenleg a squeezelite 2 Gb puffert foglal le a memóriában, ebben igen hosszú anyag elfér (az aktuálisan játszott, és a következő számot hajlandó letölteni és kitömöríteni egyszerre). Egy igen hosszú szám lejátszása során kipróbáltam, hogy ki-be dugdostam a hálókábelt, mert kíváncsi voltam, hogy jön-e be zavar a hálókábelen keresztül. Én nem hallottam különbséget. Ezért tűztem ki ezt a célt magam elé, hogy csak a hálókábel legyen bedugva a gépbe lejátszás során.

A mostani felállásban minden szépen automatikusan betöltődik. Csak a főkapcsolót felkapcsolom, bootol a rendszer, betölt a squeezelite, ami felcsatlakozik a szerverre, és már indulhat is a zenelejátszás. Ez a cél PXE boot-tal is.

Jester: Igen, van feltelepített AP-Linux-om, és ebből szeretnék img-t csinálni. De azt hogyan kell? Találtam leírást az ArchLinux (AP-Linux donor disztribúciója) oldalakon erre vonatkozóan, de az utolsó lépése nálam nem futott le, így az img nem volt használható.

https://wiki.archlinux.org/index.php/Diskless_system

Az is lehet, hogy egy USB live verzió használható PXE boot-hoz is. De ilyet sem ArchLinux-hoz sem pedig AP-Linux-hoz nem találtam.

• Upvote 2

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Regisztrálj vagy jelentkezz be!

Regisztrált felhasználónak kell lenned, hogy hozzá tudj szólni a fórumhoz.

Regisztráció

Regisztrálj a fórumra. Csak pár lépés.

Regisztráció

Bejelentkezés

Regisztrált felhasználó vagy? Jelentkezz be!

Bejelentkezés

• Jelenleg olvassa:   0 felhasználó

Egyetlen felhasználó sem olvassa ezt az oldalt