Jump to content
AVX Café Rebat
AVX

High End kávéfőző készülékek, darálók

Recommended Posts

A világ egyik legkomolyabb cégének kötelező külön topicban szerepelnie.

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

A világ egyik legkomolyabb cégének kötelező külön topicban szerepelnie.

Ez a topik nálam talált, mert ettől a cégtől, pontosabban a hazai forgalmazójától (http://www.expressoszerviz.hu) veszek gépet.

post-10513-0-33775300-1372238001_thumb.jpg

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Ez a topik nálam talált, mert ettől a cégtől, pontosabban a hazai forgalmazójától (http://www.expressoszerviz.hu) veszek gépet.

attachicon.gifShot_Br_EP_1.jpg

Picit kevés infó található a GS3 változatairól a neten.

Örülnék, ha bemutatnád az összes modellt és hogy mik a különbségek közöttük.

Idő közben én is rájöttem, hogy valahol ez a készüléj a végcél nálam is.

Én az MP változatba szerettem bele.

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

A Kávéfőző Gépek rovatban esett szó erről a márkáról, de hogy ne kelljen keresgélni, itt megpróbálom összefogottabban leírni, miért ezt a készüléket választottam.

A Marzocco alapvetően profi gépeket gyárt profiknak, (kávéházaknak), de van egy high-end otthoni - irodai gépe, a GS/3.

Ebben minden benne van, ami ma egy korszerű kávéfőzőnél elvárható: dupla bojler (külön a kávénak, külön a gőznek), és elektronikus (pides) vízhőmérséklet szabályozás. (Meg még sok más, de ne bonyolítsuk túl a dolgokat.)

post-10513-0-20620600-1372243106_thumb.jpg

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

A forgalmazónak van egy hagyományos GS3-ja, ami hamarosan eladó lesz.

Be fogja rakni az infókat ő is az eladó masinák közé.

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Örülnék, ha bemutatnád az összes modellt és hogy mik a különbségek közöttük.

A GS/3 típusnak 3 változatát is árulják.

1., GS/3 AV (Auto-Volumetric) Ennél nincs kar a fejen. Menüből lehet az elkészített kávé mennyiségét állítani. Van egy beépített tisztító programja (automatic backflush cycle).

2., GS/3 MP (Mechanical Paddle) Kézzel, a fejen lévő "lapáttal" (paddle) kezelem a kávé készítését. Lehetőség van előáztatásra (line level pre-infusion).

3., GS/3 Strada MP A fejegység itt a Strada MP professzionális (többfejes) készülékéről lett átvéve. A fejre szerelt nyomásmérővel kontrollálva a karral egy redukált nyomású (3bar) elő - és utóáztatást tudok produkálni.

post-10513-0-78232200-1372249999_thumb.jpg

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Az előző posztból lemaradt képek:

GS/3 MP

GS/3 Strada MP

post-10513-0-85571900-1372251137_thumb.jpg

post-10513-0-37410800-1372251151_thumb.jpg

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Létezik a GS/3 Strada MP-nek egy egyszerüsített változata is. Aki nem igényli a gőz - és forróvíz csapot, valamint a beépített víztartályt, annak elhagyják a gőzkazánt, (továbbá a kávéfőzőt direktbe köti a vízhálózatra). Így egy némileg kisebb méretű házban, egyszerűbb szerkezettel (és olcsóbban) lehet Marzocco géphez jutni.

Ez a változat külön nevet kapott: Shot Brewer.

A GS/3-ban a kávébojler előmelegített vizet kap a gőzbojlerből, ami nyilván növeli a hőstabilitást. Ez itt elmarad, de azért a másfél literes kazán önmagában is megfelelő az egyenletes hőtartáshoz.

post-10513-0-52247200-1372267689_thumb.jpg

post-10513-0-94776600-1372267706_thumb.jpg

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Létezik a GS/3 Strada MP-nek egy egyszerüsített változata is. Aki nem igényli a gőz - és forróvíz csapot, annak elhagyják a gőzkazánt. Így egy némileg kisebb méretű házban, egyszerűbb szerkezettel (és olcsóbban) lehet Marzocco géphez jutni.

A GS/3-ban a kávébojler előmelegített vizet kap a gőzbojlerből, ami nyilván növeli a hőstabilitást. Ez itt elmarad, de azért a másfél literes kazán önmagában is megfelelő az egyenletes hőtartáshoz.

attachicon.gifShot_Br_1.jpg

attachicon.gifShot_br_2.jpg

Ez tényleg jóval olcsóbb:

http://www.espressolutions.at/product/la_marzocco_shot_brewer/

2900 EUR

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Létezik a GS/3 Strada MP-nek egy egyszerüsített változata is. Aki nem igényli a gőz - és forróvíz csapot, valamint a beépített víztartályt, annak elhagyják a gőzkazánt, (továbbá a kávéfőzőt direktbe köti a vízhálózatra). Így egy némileg kisebb méretű házban, egyszerűbb szerkezettel (és olcsóbban) lehet Marzocco géphez jutni.

attachicon.gifShot_Br_1.jpg

attachicon.gifShot_br_2.jpg

Én már egy picit megint összezavarodtam.

Hogyan lehet az alap GS3 drágább, mint az MP?

http://caffetech.com/espresso.html

La Marzocco GS3 Paddl $6,499.00

La Marzocco GS3
$6,599.00

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

A Marzocco csúcs profi gépe a Strada EP (Electronic Paddle).

Ez olyan kunsztot tud, amiben azt hiszem, ma egyedülálló a cég: a teljes nyomásprofilt.

Ehhez annyit felvezetőnek, hogy a vízhőmérséklet szabályozás után, ami a PID elektronikákkal lényegében megoldottnak tekinthető, ma előtérbe került a nyomás állíthatósága kávékészítés közben. Tehát próbálnak túllépni a szivattyús gépek konstans 9 bar-ján.

Elgondolkodtató ugyanis, hogy a karos gépek a maguk sajátos, egyáltalán nem állandó nyomásviszonyaival sokszor jobb eredményt adnak, mint a szivattyúsok.

A Marzocco erre egy egyedülálló megoldást talált: az orvostechnikai gyakorlatból átvéve fogaskerék szivattyút épít be a Stradába. Ezzel gyakorlatilag 0-tól 12 barig bármilyen görbe szerint nyomhatjuk a vizet a kávépogácsára. Ráadásul olyan pc-s elektronikát rak emögé, hogy memóriába menthetjük, amit egy kézi csapolás után jónak találunk, egyszerre tárolhatunk a gépen négyféle profil file-t, vagy egy pc-s programmal tervezett lefutást rátölthetünk a gépre, stb.

post-10513-0-12851500-1372270140_thumb.jpg

post-10513-0-80411300-1372270153_thumb.jpg

post-10513-0-19665600-1372270262_thumb.jpg

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Én már egy picit megint összezavarodtam.

Hogyan lehet az alap GS3 drágább, mint az MP?

http://caffetech.com/espresso.html

La Marzocco GS3 Paddl $6,499.00

La Marzocco GS3
$6,599.00

Az Espressolutions.com oldalon nem:

http://www.espressolutions.at/product/la_marzocco_gs3/        GS/3 AV 4490 EUR

http://www.espressolutions.at/product/la_marzocco_gs3_paddle/        GS/3 MP 4690 EUR

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Az Espressolutions.com oldalon nem:

http://www.espressolutions.at/product/la_marzocco_gs3/        GS/3 AV 4490 EUR

http://www.espressolutions.at/product/la_marzocco_gs3_paddle/        GS/3 MP 4690 EUR

Valóban, pedig az osztrák rendesen bekavar az áraival a kereskedőknek.

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Valóban, pedig az osztrák rendesen bekavar az áraival a kereskedőknek.

Hát még ha beregisztrálsz. Próbáld ki.

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Hát még ha beregisztrálsz. Próbáld ki.

Ej ha.

GS3-4320 EUR

GS3-Paddle-4560 EUR

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Ennyi ismertető kellett a Marzocco egyáltalán nem egyszerű termékpalettájáról ahhoz, hogy végre megmutassam, én melyik gépet rendeltem.

A Strada EP technikát érdekes módon a cég még nem hozta le a home kategóriába. Tehát GS/3 Strada EP verzió nincs. (Pedig a fizetőképes országokban a kávé hobbisták ezt hogy várják.)

Létezik viszont ezzel a tartalommal egy bennfentes célközönségnek (pl. kávépörkölők) gyártott verzió: a Shot Brewer kávéfőző Strada EP fejjel és belsővel. (Tehát itt is teljes nyomásprofil, fogaskerék szivattyú, pc elektronika, stb, de egykazános, gőz nélküli kivitel.) Köszönhetően a csúcstechnikának, ez persze drágább, mint a másik Shot Brewer változat.

Nos, a hazai forgalmazó közbenjárására én ezt a készüléket vehettem meg.

Fénykép nem nagyon található erről az interneten, a kereskedőtől kapott képeken tudom a gépet megmutatni. Egy videóra azért ráakadtam.

post-10513-0-32862000-1372276957_thumb.jpg

post-10513-0-75130800-1372276960_thumb.jpg

post-10513-0-79402100-1372276963_thumb.jpg

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

A Strada EP technikát érdekes módon a cég még nem hozta le a home kategóriába. Tehát GS/3 Strada EP verzió nincs. (Pedig a fizetőképes országokban a kávé hobbisták ezt hogy várják.)

Egy olyanra én is vevő lennék.

Nekem szükséges, hogy legyen rajta gőzcsap.

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

A Kávéfőző Gépek rovatban esett szó erről a márkáról, de hogy ne kelljen keresgélni, itt megpróbálom összefogottabban leírni, miért ezt a készüléket választottam.

A Marzocco alapvetően profi gépeket gyárt profiknak, (kávéházaknak), de van egy high-end otthoni - irodai gépe, a GS/3.

Ebben minden benne van, ami ma egy korszerű kávéfőzőnél elvárható: dupla bojler (külön a kávénak, külön a gőznek), és elektronikus (pides) vízhőmérséklet szabályozás. (Meg még sok más, de ne bonyolítsuk túl a dolgokat.)

attachicon.gifGS3_gl.jpg

Ilyen üveglapot nem rendeltél hozzá?

Érdemes lenne.

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Ilyen üveglapot nem rendeltél hozzá?

Érdemes lenne.

Sajnos ehhez nem gyártanak. De itthon akarok csináltatni hozzá.

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Sajnos ehhez nem gyártanak. De itthon akarok csináltatni hozzá.

Az tuti, hogy olcsóbb lenne.

Jó is lesz, ha utánanézel, mert azt akkor én sem rendelném meg hozzá.

400 EUR alapáron.Nagyon húzós.

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Egy olyanra én is vevő lennék.

Nekem szükséges, hogy legyen rajta gőzcsap.

Ősszel lesz a cég nyílt bemutató bulija, hátha ezen belengetnek egy illyet. Sokan örülnének neki.

http://ootb.lamarzocco.com

post-10513-0-96193900-1372337974_thumb.jpg

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Regisztrálj vagy jelentkezz be!

Regisztrált felhasználónak kell lenned, hogy hozzá tudj szólni a fórumhoz.

Regisztráció

Regisztrálj a fórumra. Csak pár lépés.

Regisztráció

Bejelentkezés

Regisztrált felhasználó vagy? Jelentkezz be!

Bejelentkezés

• Jelenleg olvassa:   0 felhasználó

Egyetlen felhasználó sem olvassa ezt az oldalt