Ugrás a tartalomhoz

AVX Café

Hálózati audio lejátszók

• Please log in to reply
2634 válasz erre a témára

#1 R_Andras

R_Andras

Kezdő Fórumlakó

• Regisztrált felhasználó
  • PipaPipa
  • 306 Hozzászólás:
  • Nem:Férfi
  • Interests:Audiofil blog írása, digitális zenei forradalom tanulmányozása, sportok

Elküldve: Ma, 00:19

Sziasztok!

Egy Squeeezebox Classic lejátszóm van és azon használok TIDAL-t. Az SB távirányítójával nagyon macerás keresni, ennyi bajom van csak az egésszel.

Nem létezik Androidra, vagy IOS-ra valami app amivel tudnám vezérelni az SB-n lévő TIDAL-t?

Ebben a blogbejegyzésemben a végső táblázatban látod az ajánlott app-okat.

Én a Squeeezebox Classicomon telepítettem LMS alá egy Ickstream nevű plugin-t, amellyel nagyon baráti módon használható a TIDAL.

Van LMS-re TIDAL Plugin is, de az Ickstream-et jobban szeretem.

Szerkesztve R_Andras által: Ma, 00:24

• 0

#2 Indy

Indy

Hosszútávú zenehallgató

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • 3.440 Hozzászólás:
  • Interests:Vintage, bicaj

Elküldve: 2018 február 04 - 21:37

Kipróbáltam, és szuperül működik a squeezer! leborulok.gif

Örülök.

Royd 4ever! ;)
  • 0

#3 zsocc

zsocc

Fórumlakó

• PipaPipa
  • 692 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 február 04 - 21:23

Holnap este lesz lehetőségem mindenképpen kipróbálom!

Kipróbáltam, és szuperül működik a squeezer!  leborulok.gif

• 0

#4 zsocc

zsocc

Fórumlakó

• PipaPipa
  • 692 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 február 03 - 10:47

Androidra viszont van. ;)

Holnap este lesz lehetőségem mindenképpen kipróbálom!
  • 0

#5 Indy

Indy

Hosszútávú zenehallgató

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • 3.440 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 február 03 - 09:59

Szia

Biztos én nézek nagyon be valamit de az Apple storeban ban nincs találat a squeezer kifejezésre....

Androidra viszont van. ;)
  • 0

#6 zsocc

zsocc

Fórumlakó

• PipaPipa
  • 692 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 február 02 - 22:38

Squeezer?

Szia

Biztos én nézek nagyon be valamit de az Apple storeban ban nincs találat a squeezer kifejezésre....
  • 0

#7 study

study

Kezdő Fórumlakó

• PipaPipa
  • 416 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 február 02 - 18:23

Ha valaki ilyenre vágyna, de az ára eddig visszatartotta, a TEAC NT-503  most gyári akcióban, utolsó darabok 130.000 Ft kedvezménnyel!

Kár hogy TIDAL-t nem tudja.

• 0

#8 alto

alto

Beköltözött

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.360 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 február 02 - 10:28

Ha valaki ilyenre vágyna, de az ára eddig visszatartotta, a TEAC NT-503  most gyári akcióban, utolsó darabok 130.000 Ft kedvezménnyel!

• 0

#9 Indy

Indy

Hosszútávú zenehallgató

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • 3.440 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 február 01 - 21:34

Sziasztok!

Egy Squeeezebox Classic lejátszóm van és azon használok TIDAL-t. Az SB távirányítójával nagyon macerás keresni, ennyi bajom van csak az egésszel.
Nem létezik Androidra, vagy IOS-ra valami app amivel tudnám vezérelni az SB-n lévő TIDAL-t?

Squeezer?
  • 0

#10 zsocc

zsocc

Fórumlakó

• PipaPipa
  • 692 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 február 01 - 20:57

Sziasztok!

• 0

#11 ZZZolika

ZZZolika

Lefelé a lejtőn

• PipaPipa
  • 67 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 február 01 - 16:53

Ma megjelent az új fimware és megszűntek a flac lejátszással kapcsolatos problémák.

Nálam drámaian meggyorsította a chromecast kapcsolódást, így a Tidal app nagyon is használható. Amut meg megfigyeltem, hogy a display gombot nyomigatva a távirányítón nem jelzi mar ki a forras minőségét mint eddig.
  • 0

#12 Kabóca

Kabóca

Lefelé a lejtőn

• PipaPipa
  • 73 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 január 31 - 20:31

Köszi a tapasztalatokat és tanácsokat! Akkor összegzés képpen mondhatjuk, hogy nagyon nem lőnék mellé az NS-6130-al!

Ma megjelent az új fimware és megszűntek a flac lejátszással kapcsolatos problémák.

• 1

#13 dbrnsk

dbrnsk

Tizezresek klubja

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 12.340 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 január 29 - 15:32

Bocs, hogy belevau, de a helyedben egy használt Pioneer N50A-n is elgondolkoznék. Árban kb ugyanannyi, de szolgáltatásban és megepítesben komolyabb.
  • 0

#14 Pityi

Pityi

Isten Hozott! :)

• Pipa
  • 5 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 január 29 - 14:07

Szia!

Nekem egy 6130-sem van. Spotify apról nagyon kényelmesen használható, egy hálózaton lévő okosteló/tablet felkínálja elérhető más eszközként. Hangminőségben a Spotify nagyon elmarad a Tidaltól, utóbbi kezelhetősége az Onkyo apról mint ahogy ZZZolika is írta körülményesebb, de szerintem a hangminőség kárpótol. Ha veszel egyet figyelj, hogy ne telepítsd a legújabb firmware-t, gondjai vannak a flac lejátszással, hálózatról és stream-röl is. A metaadatok frissítése saját zenéknél megoldja a problémát, de ha Tidalon belefutsz ilyenekbe (pl. a Dire Straits albumok) azok sajnos nem mennek. A legutolsó firmware-t hálózaton már nem kinálja fel, az így elérhető az egy korábbi, de az Onkyo oldalán ez van fent és ez letöltve USB-ről feltelepíthető. Én sajnos beleszaladtam, most várok egy újabb frissítést remélve, hogy megoldódik a probléma. Kíváncsi vagyok ZZZolika 6170-sén melyik firmware van, mert ebben a problémában érintettek más Onkyo/Pioneer készülékek is. A gyári firmware-ről érdemes újabbra váltani, mert így elérhetővé válik az USB-n csatlakoztatott külső HDD kezelése pc-ről. A 2017 10 30-n kiadott 2089-6000-0000-0008-s verziót kell kerülni, letöltéskor 116-ra végződő fájl, a 115-s még jó.

Köszi a tapasztalatokat és tanácsokat! Akkor összegzés képpen mondhatjuk, hogy nagyon nem lőnék mellé az NS-6130-al!

• 0

#15 Kabóca

Kabóca

Lefelé a lejtőn

• PipaPipa
  • 73 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 január 26 - 07:46

A 6130-on is tudsz a dac-nak filtert modositani? Melyiket hasznalod ha igen? En maradtam a sharp/gyari-nal de neha azert jatszok vele

Igen, ezen is változtatható. Én is a sharp-ot használom. Nem igazán teszteltem a többit csak futólag kipróbáltam és maradtam a gyári beállításnál.

• 0

#16 Kabóca

Kabóca

Lefelé a lejtőn

• PipaPipa
  • 73 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 január 26 - 07:41

Szia,

2079-5000-0000-0008-at tett fel elso bekapcsolás utan. Ezt ismered esetleg? :)

Igen, ez az utolsó előtti. Amin korábbi verzió van ara ezt kínálja most fel hálózatról frissítéskor, de az Onkyo oldaláról az újat lehet letölteni és USB-ről frissíteni, és aki biztonságosabbnak tartja az USB frissítést (gyártó is ezt javasolja) az így jár mint én. Az európai honlapról nem is derül ki, hogy a két verzió nem ugyan az, az ázsiain jelzik http://www.intl.onky...ware/index.html. Gondolom te nem találkozol egyes Tidal flac lejátszásakor Cannot Play üzenettel. Kár, hogy egy gyártói "fejlesztés" ilyen problémát okoz egy elégedettséggel használt készüléknél. Remélem egy újabb frissítés megoldja majd.

• 0

#17 ZZZolika

ZZZolika

Lefelé a lejtőn

• PipaPipa
  • 67 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 január 25 - 20:59

A 6130-on is tudsz a dac-nak filtert modositani? Melyiket hasznalod ha igen? En maradtam a sharp/gyari-nal de neha azert jatszok vele
  • 0

#18 ZZZolika

ZZZolika

Lefelé a lejtőn

• PipaPipa
  • 67 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 január 25 - 20:44

.. Kíváncsi vagyok ZZZolika 6170-sén melyik firmware van, mert ebben a problémában érintettek más Onkyo/Pioneer készülékek is. A gyári firmware-ről érdemes újabbra váltani, mert így elérhetővé válik az USB-n csatlakoztatott külső HDD kezelése pc-ről. A 2017 10 30-n kiadott 2089-6000-0000-0008-s verziót kell kerülni, letöltéskor 116-ra végződő fájl, a 115-s még jó.

Szia,

2079-5000-0000-0008-at tett fel elso bekapcsolás utan. Ezt ismered esetleg? :)
  • 0

#19 Kabóca

Kabóca

Lefelé a lejtőn

• PipaPipa
  • 73 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 január 25 - 19:49

Sziasztok!

Egy ideje én is nézegetem a hálózati lejátszókat. A kiszemelt egy Onkyo NS-6130 lenne (egy Onkyo A-9030 erősítő társaként). A gondom leginkább az, hogy a paramétereken kívül, amik teljesen kielégítenék az igényeket, nem sok információt találtam róla, a hazai szaküzletekben pedig leginkább csak rendelésre van ez a készülék.

Abban reménykedem, talán tudtok némi tapasztalattal szolgálni a lejátszóról.

A segítséget előre is köszönöm!

Üdv,

Pityi

Szia!

Nekem egy 6130-sem van. Spotify apról nagyon kényelmesen használható, egy hálózaton lévő okosteló/tablet felkínálja elérhető más eszközként. Hangminőségben a Spotify nagyon elmarad a Tidaltól, utóbbi kezelhetősége az Onkyo apról mint ahogy ZZZolika is írta körülményesebb, de szerintem a hangminőség kárpótol. Ha veszel egyet figyelj, hogy ne telepítsd a legújabb firmware-t, gondjai vannak a flac lejátszással, hálózatról és stream-röl is. A metaadatok frissítése saját zenéknél megoldja a problémát, de ha Tidalon belefutsz ilyenekbe (pl. a Dire Straits albumok) azok sajnos nem mennek. A legutolsó firmware-t hálózaton már nem kinálja fel, az így elérhető az egy korábbi, de az Onkyo oldalán ez van fent és ez letöltve USB-ről feltelepíthető. Én sajnos beleszaladtam, most várok egy újabb frissítést remélve, hogy megoldódik a probléma. Kíváncsi vagyok ZZZolika 6170-sén melyik firmware van, mert ebben a problémában érintettek más Onkyo/Pioneer készülékek is. A gyári firmware-ről érdemes újabbra váltani, mert így elérhetővé válik az USB-n csatlakoztatott külső HDD kezelése pc-ről. A 2017 10 30-n kiadott 2089-6000-0000-0008-s verziót kell kerülni, letöltéskor 116-ra végződő fájl, a 115-s még jó.

• 0

#20 Pityi

Pityi

Isten Hozott! :)

• Pipa
  • 5 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 január 25 - 16:08

En 98%-ban Tidal-ra hasznalom. Sajat app-al az borzasztó, igy barmennyire nem vagyok BubbleUpnp fan de azzal szoktam a legtobbet hasznalni. Méghozzá ugy hogy az "igazi" Tidal app-bol osztom meg a zenet a Bubble fele. Ha kedvelt albumot hallgatok akkor meg Bubble-bol teszem be egyenesen. A Tidal app-al is tudok chromecast-on csatlakozni de ugy tobb idobe kerul es ha elfogyott a zene automatikusan lecsatlakozik. Onkyo connect ap nagyon jo arra ha radiot akarsz hallgatni, itt Norvegiaban is minden fele orszag radiojat tudom a Dab miatt. Spotify-t nem hasznaltam vele de Soundcloud ugyan ugy chromecasttal mukodik de igen feltűnő a gyengebb minosege..
DSD-vel probaltam 5.6mhz-el szep hangja van de olyan zeneket talaltam amiket nem ismerek es nem is hallgatok igy sok viszonyítási alap nincs, de jo a hang. Onkyo app bol konnyen lehet szerintem vezerelni a rarakott pendrive-ot es gyorsabban elindul mint a Tidal chromecastolva. Hangilag en analog kimenetet hasznalom de a 6130-nal a gyengebb analog miatt lehet futóműnek célszerűbb lenne. Analogon nyugodtabb a hangzas nincs digitalis zamata.
Osszesegeben a hangja nekem az en rendszeremben megfelelő, en szeretem. Amit olvastam rola a neten, hogy partiban van a pio 50ae lejatszojaval a 6170 de ezt sem megerősíteni se megcáfolni nem tudom.

Köszi a választ! Az persze várható, hogy a 6130 "gyengébben" szól a 6170-hez képest, árban is csak kb a fele, meg felépítésben is van különbsége. Mivel nálam egy szerényebb erősítő teljesít szolgálatot a 6170-et indokolatlannak tartanám, nem lennének pariba és az ára se férne a keretbe.

Ha valakinek konkrétan a 6130-ról lenne még tapasztalata, azt is szívesen meghallgatnám!

• 0

1 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó