Ugrás a tartalomhoz

AVX Café

Fotó

Projektoros TV - LCD, DLP, CRT

• Please log in to reply
649 válasz erre a témára

#1 Shimano

Shimano

Beköltözött

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.057 Hozzászólás:
  • Nem:Férfi

Elküldve: 2017 július 02 - 15:59

A kártyával használt sony lcd tévém a következő hibát produkálja.Kb minden második adás időnként bevibrál,képzajos.Sokszor olyan mértékben,hogy teljesen élvezhetetlen.
Kint voltak a kábelesek,persze akkor pont jó volt,hibát nem találtak.Ma lehoztam az emeletről egy másik,szintén kártyával használt tévét,az jó.Visszarakva a sonyt,megint rosz.
Valószínűleg a tévé lehet rosz,de hogy lehet az hogy nem minden csatornán produkálja ezt?
Ha kijönnek a szervizesek,és akkor épp jó lesz,tutira a kábelszolgáltatóra fogják majd.
Létezik olyan tunerhiba,ami nem minden csatornát érint kártyás használatnál szerintetek?
  • 0

#2 maxhim

maxhim

Nincs visszaút

• Regisztrált felhasználó
  • PipaPipa
  • 117 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 június 03 - 14:20

Sziasztok!

Három nappal ezelőtt megjött a W1070, azóta párszor próbálgattam már. A falam barack színű, de egyenlőre csak ide tudok vetíteni. Még fix helye sincs, nem is tudom mi lesz a továbbiakban, de már legalább megvan a projektor :) A projektor egyik menüpontja kiírja az összesített infókat, itt vettem észre valamit. Ha 60Hz-es filmet küldök rá, akkor azt írja ki, hogy 60Hz de ha például 1080p 23.976-tal hajtom, akkor 24-et ír ki. Ennek így kell lennie? Attól függetlenül, hogy nem a pontos 23.976-ot írja ki, még úgy vetít? Nagyon át kell néznem a beállításait :)
Jut eszembe : létezik olyan lemez, amivel lehet "kalibrálni" a megjelenítőket? Műszereim nincsenek, nem is szeretnék költeni rájuk, sem pedig ezért fizetni drága pénzeket valakinek...

• 0

#3 Geribaba

Geribaba

Isten Hozott! :)

• Pipa
  • 1 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 május 03 - 13:28

Sziasztok, tudna nekem mondani valaki olyan projektor szerelőt, aki foglalkozik nyáklapos forrasztásokkal is? Konkrétan a hdmi csatim szállt el egy rövidzárlat következtében, és azt kellene orvosolni, de nem alaplapcserével. Válaszotokat előre is köszönöm.
(Hitachi PJ-TX300)
  • 0

#4 Jango

Jango

Isten Hozott! :)

• Pipa
  • 5 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 április 30 - 17:27

Pioneer Kuro Plazma tv 127 cm, aki ért hozzá az tudja, hogy abszolút prémium kategória. Kuro (fekete japánul) nevéből is következik,hogy a feketéi és színei briliánsak. Az új ára 650 k volt és ebben nem volt benne az aljára szerelt gyári hangprojektor. Természetesen Kozármislenyben kipróbálható,karcmentes hibátlan működésű.
Az ára enyhén alkuképesen 80 k.
Eladás oka, nagyobbra váltás.

Csatolt képek:

• curo 1.jpg
  • curo 2.jpg
  • curo 3.jpg
  • PDP-5080XA_tavir.jpg

• 0

#5 salamon

salamon

Lefelé a lejtőn

• PipaPipa
  • 71 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 április 08 - 21:02

Sziasztok!   Szeretnék Panasonic plazma tv-ét venni. az lenne a kérdésem : hogyan tudnám megnézni mennyi üzemórát ment a készülék? A válaszokat előre is köszönöm.

• 0

#6 bogyomoki

bogyomoki

Lefelé a lejtőn

• PipaPipa
  • 82 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 március 26 - 15:51

Sziasztok Benq w 7500 projija van valakinek?
  • 0

#7 wittao

wittao

Nincs visszaút

• PipaPipa
  • 133 Hozzászólás:
  • Interests:Hegyi bringa, Apple, Airsoft

Elküldve: 2017 február 20 - 13:46

Gondoltam reflektálok az általam felvetettekre.

Végül vásároltam egy BenQ W1070-es projektort, bízva az átlagosnál kicsit nagyobb zoom átfogásában.

212cm x 119cm vásznat 240cm távolságból tökéletesen átfogja (a projektor lencséje és a vászon felső része is 60-60cm-re van a plafontól).

Remélem ezzel segítettem azoknak, akik viszonylag kis helyen szeretnének nagyot vetíteni  ;) 

Negítív tapasztalat:  a projektor a fejünk felett van, és bizony engem zavar a hangja (mozinál elmegy a nagyobb hangerőnél). Következő projektoromnál biztosan kiemelt szempont lesz a zajszint.

• 0

#8 wittao

wittao

Nincs visszaút

• PipaPipa
  • 133 Hozzászólás:
  • Interests:Hegyi bringa, Apple, Airsoft

Elküldve: 2017 február 03 - 00:07

Sziasztok,

egy kis segítséget szeretnék kérni projektor kiválasztásánál.

A szobám 3m faltól falig.

Ide tudnám felrakni a projektort a plafonra (amilyen közel csak lehet a falra) és adott egy plafon konzolos vászon.

Leméregettem, nagyjából az jön ki, hogy a projektor lencséje és a vászon között durván 240-250cm lenne.

A vászon vetítő felülete: 212cm x 119cm

Nézegettem a különböző projektorokat és arra a következtetésre jutottam minimum 1,3x zoom átfogás szükséges ahhoz, hogy 16:9 arányban a teljes vásznat be tudjam vetíteni.

Jól kalkuláltam? Ti mit ajánlanátok?

Köszönöm a segítséget előre is,

W

• 0

#9 Khaosz

Khaosz

Törzsvendég

• V.I.P.
  • PipaPipaPipa
  • 1.104 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 január 30 - 19:48

Sziasztok,

van egy kb 13 éves Mitsubishi HD1000 720P DLP projektorom.

Első izzó van benne, csak filmnézésre használtam. Jelenleg a 2000 Eho Óra van a projektorban 3000-nél cserés az izzó. A gépnek nincsen semmi baja.

Manapság mennyit szoktak elkérni egy ilyen projektorét ?

• 0

#10 SoundMania

SoundMania

Beköltözött

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.859 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 január 19 - 00:15

Amilyen eladó Acondákat találtam, azokon nem volt komponens bemenet. Úgy tudom lehetséges scarton is progressive jelet átvinni, de az még ritkább. Meglepődnék, ha az az egy-két aconda amit valaha láttam eladót az tudna ilyet. Na majd jobban utánnanézek.

Ezért is gondolom Panasonicot jó megoldásnak, mert olcsó, arra meg hogy havonta egyszer-kétszer bekapcsoljam nem is akarok sok pénzt költeni.

Ezt találtam hirtelenjében egy fórumon:

Szóval azok az Acondák amiket korábban láttam, nem a Media Plus-os változatok lehettek.

Passz. Ennyire nem folytam bele. Nekem elég amit tud.
  • 0

#11 Freedy

Freedy

Nincs visszaút

• PipaPipa
  • 114 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 január 18 - 23:53

Aconda elvileg tudja. De nem 10 ezer.

Amilyen eladó Acondákat találtam, azokon nem volt komponens bemenet. Úgy tudom lehetséges scarton is progressive jelet átvinni, de az még ritkább. Meglepődnék, ha az az egy-két aconda amit valaha láttam eladót az tudna ilyet. Na majd jobban utánnanézek. 

Ezért is gondolom Panasonicot jó megoldásnak, mert olcsó, arra meg hogy havonta egyszer-kétszer bekapcsoljam nem is akarok sok pénzt költeni. 

Ezt találtam hirtelenjében egy fórumon:

As far as I can find out, all Loewe TVs with the Media Plus Chassis can accept progressive video via a computer type VGA connection and that this input is configured for 480p @60Hz only.

Szóval azok az Acondák amiket korábban láttam, nem a Media Plus-os változatok lehettek.

Szerkesztve Freedy által: 2017 január 19 - 00:01

• 0

#12 SoundMania

SoundMania

Beköltözött

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.859 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 január 18 - 23:41

Szépség nem igazán szempont, a tv-t ritkán használnám, kb havonta egyszer.
Quintrix SR-t 10-15-ért láttam felbukkanni. Gondolom egy B&O vagy Loewe ennél jelentősen drágább lenne. Korábban néztem amúgy oewe-t is, de nem találtam azokból se progressive módot támogató modellt.

Aconda elvileg tudja. De nem 10 ezer.
  • 0

#13 Freedy

Freedy

Nincs visszaút

• PipaPipa
  • 114 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 január 18 - 23:25

Szépség nem igazán szempont, a tv-t ritkán használnám, kb havonta egyszer.
Quintrix SR-t 10-15-ért láttam felbukkanni. Gondolom egy B&O vagy Loewe ennél jelentősen drágább lenne. Korábban néztem amúgy oewe-t is, de nem találtam azokból se progressive módot támogató modellt.

• 0

#14 SoundMania

SoundMania

Beköltözött

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.859 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 január 18 - 23:06

Sziasztok!

Szeretnék majd közeljövőben beszerezni valamilyen jobbfajta CRT TV-t. Láttam, hogy későbbi sony WEGA-k közül még HDMI-vel szerelt is létezik, de ha 480p-t tudna komponens bemeneten keresztül megjeleníteni, az is tökéletes lenne.

Ilyen sony TV-ket forgalmaztak Magyarországon egyáltalán(legalább 480p)? Nézegetem hírdetéseket már egy ideje, de sajnos egyet se találtam.

Sony WEGA helyett szerintem majd egy Panasonic Quintrix F-et vagy Quintrix SR-t fogok venni, azok közül fel szokott bukkanni egy-egy példány és azoknak is elég jó képe van elvileg.

Loewe meg B&O ?! Azok még szépek is.
  • 0

#15 Freedy

Freedy

Nincs visszaút

• PipaPipa
  • 114 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 január 18 - 21:41

Sziasztok!

Szeretnék majd közeljövőben beszerezni valamilyen jobbfajta CRT TV-t. Láttam, hogy későbbi sony WEGA-k közül még HDMI-vel szerelt is létezik, de ha 480p-t tudna komponens bemeneten keresztül megjeleníteni, az is tökéletes lenne.

Ilyen sony TV-ket forgalmaztak Magyarországon egyáltalán(legalább 480p)?  Nézegetem hírdetéseket már egy ideje, de sajnos egyet se találtam.

Sony WEGA helyett szerintem majd egy Panasonic Quintrix F-et vagy Quintrix SR-t fogok venni, azok közül fel szokott bukkanni egy-egy példány és azoknak is elég jó képe van elvileg.

• 0

#16 tropi

tropi

Nincs visszaút

• PipaPipa
  • 188 Hozzászólás:

Elküldve: 2016 december 20 - 12:50

Sziasztok,

Légyszives segítsetek projektor vállaszásba. Van kb 100.000Ft-om a vásárlásra. Nyílván ebben az árban a használtpiac is játszik.

Otthoni házimozizásra kell. 4,5m-ről is tudnám vetíteni a képet. Most csak falra de később vászonra. A sötétítés elég jól megoldható a szobában. Jó lenne megismerkedni a 3D otthoni élménnyel de gondolom ebben az árban az még nincs benne. Egy médiabox szolgáná ki HDMI-n keresztül.

Minden lehetőséget infót szívesen veszek. 

Köszi

Miklós

(Komárom-Esztergom megye)

• 0

#17 AVX

AVX

avxcafe.hu

• _ATC
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 107.647 Hozzászólás:
  • Interests:Kávé,zene,autó...

Elküldve: 2016 október 31 - 10:13

Nem nagyon vannak ilyen tv-k manapság.(talán jobb is)

Az enyém még mindig működik. kb 3 éve eladtam a szomszédomnak pár tizesért, azóta cserélt benne egyszer lámpát, meg kipucolta nagyon alaposan az egészet és még mindig azt nézi. Elpusztíthatatlan egy ilyen DLP-s tv.

A bemutatóteremben van egy Sony vagy 10 éve. Be sem volt kapcsolva.

• 0

#18 Dezsol

Dezsol

Lefelé a lejtőn

• PipaPipa
  • 71 Hozzászólás:

Elküldve: 2016 október 31 - 00:42

Nem nagyon vannak ilyen tv-k manapság.(talán jobb is)

Az enyém még mindig működik. kb 3 éve eladtam a szomszédomnak pár tizesért, azóta cserélt benne egyszer lámpát, meg kipucolta nagyon alaposan az egészet és még mindig azt nézi. Elpusztíthatatlan egy ilyen DLP-s tv.

• 0

#19 AVX

AVX

avxcafe.hu

• _ATC
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 107.647 Hozzászólás:
  • Interests:Kávé,zene,autó...

Elküldve: 2016 október 08 - 09:09

Ilyenek sincsenek már nagyon régóta.

lehet akár be is zárhatjuk ezt a topikot.

• 0

#20 Dezsol

Dezsol

Lefelé a lejtőn

• PipaPipa
  • 71 Hozzászólás:

Elküldve: 2009 február 05 - 00:25

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni. Gondolkozom egy Thomson projektoros tv-n(46JH67E), használt. Van vkinek tapasztalata erről a típusról?

Az a baj, hogy Thomsont egyáltalán nem szabad venni, még újat sem, nemhogy használtat.
Ráadásul a Thomson mint olyan megszűnt itthon lenni mint képviselet...

Még annyit, hogy nem kell 3-4 topicban kérdezni, elég egy helyen csak kis türelemmel kell lenni a válaszhoz.
A 3-4 topiccal max egy kis ellenszenvet lehet szerezni, mert nem szeret senki 3-4 helyen olvasni ugyanarról... ráadásul nem is odavalóról.
Miután friss vagy a fórumon, ez nem szemrehányás lenne, hanem csak segítő felvilágosítás...

Én sem bírom a thomsont, de ez a dlp-s modell ami nekem van igen is megbízható, és még így tízezer óra után is szép képe van és elég fényereje, még úgy is mondom ezt hogy itt lóg fölötte a sony hw10-es fullhd sxrd projektor.
Ha meghal a lámpa majd én is veszek ilyen 20eFt-os olcsó izzót bele, százezerért nem fogok venni hozzá semmit, ha meghal majd veszek másik tv-t, de várok vele amíg meghal, talán elmegy még pár évet, főleg új izzóval.
A fő ok ami miatt nem cserélem az az hogy besüllyesztettem a falsíkba teljesen és pont akkora méretű a doboz mint a tv, nem lesz könnyű másikat venni ami pont ekkora.
Ha valaki talál ilyet használtan és olcsón adják szerintem érdemes megvenni, talán azért jó ez a tv mert nem thomson fejlesztés hanem az amerikai rca és csak a tuner meg 1-2 apróság más benne hogy jó legyen európában.
És ami fontos hogy ez a régebbi ezüst külsejű aminek szebb a képe, a fateromnak az újabb modell van most ami fekete külsővel rendelkezik és már az új rombusz mikrotükrös chip van benne, na annak nem tetszik a képe, jobb ez a régi szerintem.
És a másik előnye ezeknek hogy kicsi a fogyasztása, 150w körüli és nem a duplája mint a lapos tv-knek.
Azért kiváncsi leszek hogy mennyi bír, majd beszámolok róla hogyha meghalt szegény vagy kiégett a lámpája.
  • 0

2 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 2 vendég, 0 anonim felhasználó