Ugrás a tartalomhoz

AVX Café

Fotó

Projektoros TV - LCD, DLP, CRT

• Please log in to reply
662 válasz erre a témára

#1 Tom40

Tom40

Fórumlakó

• Regisztrált felhasználó
  • PipaPipa
  • 626 Hozzászólás:
  • Nem:Férfi

Elküldve: 2017 november 08 - 18:52

Hu de passzivak vagytok! 

Kozben azt talaltam ki, hogy elmegyek es megnezem, hogy milyen az Epson EH-TW6600 es ha tetszik, megveszem, nem tokolok vele, tobb helyrol jokat mondanak rola.

Senki nem tudja, hogy a 4K-s projektorok mikor lesznek elerheto aron, de csodalkoznek, ha 5 ev mulva meg mindig nagyon draga lenne. Addig meg Epson.

• 0

#2 Tom40

Tom40

Fórumlakó

• PipaPipa
  • 626 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 november 03 - 17:39

Sziasztok, nagyon regota vagyok es projektorra es most vegre megengedhetem magamnak.

Tolom bele a kutatomunkat, de eddig meg egyet sem tudtam eloben letesztelni. Fontos lesz a 3D is es 5 meter tavolsagra tudom tenni a vaszontol.

Amit eddig kineztem: 

Sony VPL-HW65ES

Sony VPL-HW45

BenQ W2000
Epson EH-TW6600

Nem egeti a zsebem a penz, de azt szeretnem, hogy 5-6 evig ne jusson eszembe lecserelni. Erdekelne a velemenyetek.

koszi

Huhh, ennyire nehezet kerdeztem vagy ennyire egyertelmu, hogy itt is a dragabb a jobb?

• 0

#3 Tom40

Tom40

Fórumlakó

• PipaPipa
  • 626 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 november 02 - 19:09

Sziasztok, nagyon regota vagyok es projektorra es most vegre megengedhetem magamnak.

Tolom bele a kutatomunkat, de eddig meg egyet sem tudtam eloben letesztelni. Fontos lesz a 3D is es 5 meter tavolsagra tudom tenni a vaszontol.

Amit eddig kineztem: 

Sony VPL-HW65ES

Sony VPL-HW45

BenQ W2000
Epson EH-TW6600

Nem egeti a zsebem a penz, de azt szeretnem, hogy 5-6 evig ne jusson eszembe lecserelni. Erdekelne a velemenyetek.

koszi

• 0

#4 Gaben227

Gaben227

Fórumlakó

• PipaPipa
  • 770 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 szeptember 08 - 14:16

Sony VPL-HW55ES projektorhoz milyen mennyezeti konzolt érdemes......   esetleg akinek ilyen vetítője van, és a plafonról vetít, kérem segítsen :)    előre is köszönöm.....
  • 0

#5 Tonyka

Tonyka

Őslakos

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 5.938 Hozzászólás:
  • Interests:Fényképezés, utazás, body, házimozi.

Elküldve: 2017 augusztus 19 - 21:30

Ez most komoly?És ha elromlik három év után és nincs alkatrész akkor mi van,adnak egy újat?Régebben volt egy tíz éves alkatrészt biztosító szabály,azzal mi van?
Szerintem ez így nem kerek.Nekem is van itthon két lg is,és ha elromlanának,és alkatrész hiányában javíthatatlanok lennének,akkor biztosan kiverném a balhét.

Feltettem a kérdést, h mi van a hosszított garanciákkal. A válasz az volt, h semmi, a biztosító társaságok küzdenek vele. Egyrészt úgy, h bedöntik a céget 2-3 évente, így cseszheted a telefon számod. Másrészt, ha szerencséd van kiszenvedsz egy csere utalványt. Persze van ebben is trükközés. ;) Nincs már olyan, h tíz évig kell, én 8-ról tudtam, de biztosított róla, h ilyen nincs már. A tévém 7 éves modell, megnéztem, valóban nincs hozzá mainboard egyik külföldi LG-nél sem. Persze ő is megnézte a kinti raktárakat, berendelte volna ha van. Amúgy közölte, h másfél hónapja egy rakat új alkatrészt vitt ki a megsemmisítőbe amik kifutottak a 3 évből. Tehát szépen elvarrják a szálakat. Nem véletlen halt ki a tévé szerelő szakma a laptévék térnyerésével. Egyrészt a 4 panelt csak igen látványos esetben lehet javítani, kiszáradt kondi, más apróbb hibák. Ezek a legritkábbak, többnyire új lapok kellenek, ezt viszont nem tudják bevállalni próbálkozás gyanánt. Egyrészt nagyon drágák, másrészt elég kockázatos berakni, a javítás teljesen kétséges. Így nem mernek beleállni az említett apróbb hibákon kívül. Így a legjobb tanács, menj vegyél másikat, meg egy bevizsgálási díj. 

• 0

#6 Shimano

Shimano

Beköltözött

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.442 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 augusztus 19 - 14:41

. Most jön az érdekesebb dolog, az LG cimbora felhívta a figyelmemet. Ma az LG épp hogy 3 évig ad alkatrészt a készülékeihez. Teszi ezt olyan komolyan, h megsemmisítik a vadi új alkatrészeket, amik már túl vannak a 3 éves perióduson.

Ez most komoly?És ha elromlik három év után és nincs alkatrész akkor mi van,adnak egy újat?Régebben volt egy tíz éves alkatrészt biztosító szabály,azzal mi van?
Szerintem ez így nem kerek.Nekem is van itthon két lg is,és ha elromlanának,és alkatrész hiányában javíthatatlanok lennének,akkor biztosan kiverném a balhét.
  • 0

#7 Shimano

Shimano

Beköltözött

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.442 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 augusztus 19 - 11:40

Én azt javaslom mindenkinek,hogy semmiképp ne a kihelyezett bérszervizekbe vigyék,vitessék a hibás garas készülékeket,ha nem a központi szervizekbe.Még akkor is ha ez költséggel,pl a szállításival jár együtt.
Más a hozzáállás,gyors az ügyintézés,szóval nem mindegy.
Ez mondjuk nem kívánságműsor,mert területekre vannak osztva a szervizek,de megoldható a dolog így is.
  • 0

#8 Shimano

Shimano

Beköltözött

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.442 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 augusztus 19 - 10:56

Shimano! Harmadszorra nem vagy köteles a javítást igénybevenni , ami azt jelenti visszajar a pénz!
Nézz után a fogyasztóvédelemnél, nekem lg vel volt ez , 3.ra visszakértem az árát

Most már jó.Igaz harmadszorra,és ekkor már a központi szervîzből jöttek ki és háznál,tehát nálam csinálták meg kb 40 perc alatt azt amit a másik helyen öt hét alatt sem sikerült.Ennek persze semmi nyoma a garijegyen,de már nem is érdekel.
A központi panel (mainboard) volt hibás,ezt cserélték egyébként.

Szerkesztve Shimano által: 2017 augusztus 19 - 10:58

• 0

#9 upetat2

upetat2

Nincs visszaút

• PipaPipa
  • 224 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 augusztus 19 - 10:43

Shimano! Harmadszorra nem vagy köteles a javítást igénybevenni , ami azt jelenti visszajar a pénz!
Nézz után a fogyasztóvédelemnél, nekem lg vel volt ez , 3.ra visszakértem az árát
  • 0

#10 Tonyka

Tonyka

Őslakos

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 5.938 Hozzászólás:
  • Interests:Fényképezés, utazás, body, házimozi.

Elküldve: 2017 augusztus 19 - 10:38

Ma jött meg a tévé immáron másodszor a szervízből,és hát most sem jó.
Tele a hócipőm.Írok a sonynak hogy adjanak egy újat.Először négy hét,utána egy hét szervíz,most meg azt mondja a szervíz hogy majd jövőhéten rendelnek új alkatrészt,az meg ki tudja hogy jó e lesz már ezután.
Ilyen csak a mesében van.Garis szinte új tévé,és ilyen ügyintézés?Felháborító.

Relax, nem kell kiakadni, isten hozott a mai fogyasztói társadalomban. Ahol nem számít ma már semmi, egy dolgot kivéve, vegyél újat 3 évente.  Mesélek egy jó történetet. Úgy jártam, h kipurcant a nagy plazmám. Betegeskedett egy ideje nem volt, újdonság, h egyszer végképp nézhetetlenné válik. 7 éves a lelkem, akkoriban azért megkérték az árát, 800 környéke volt ha jól rémlik. Na szóval a szakmámból kifolyólag van tévé szerelő ismerősöm nem is egy, mindkettő úgymond cimbora. A kettőből egy az LG dolgozik történetesen. Mind2 azonnal elküldött másikat vásárolni. Most jön az érdekesebb dolog, az LG cimbora felhívta a figyelmemet. Ma az LG épp hogy 3 évig ad alkatrészt a készülékeihez. Teszi ezt olyan komolyan, h megsemmisítik a vadi új alkatrészeket, amik már túl vannak a 3 éves perióduson. Csak, h véletlen se legyen javíthatók a készülékek. Volt régebbről itthon egy félig meddig működő mainboard-om, beleraktam láss csodát beindult a tévém, persze attól még nem volt jó, de a nézhetetlen hiba megszűnt. Mainbord új természetesen már sehol nincs ehhez a modellhez. Max ebay, és egyéb helyek bontott példányai fellehetők. Hál isten a két rosszból össze tudtam rakni harmadik szakival egy működő mainboardot. Visszatérve a garis ügyintézésedre, ez ilyen, nem kapkodnak, púp a cégek hátára az egész rendszer. Így ehhez mérten is működik. A szerződött partnereknek közel sem könnyű. Egyrészt éhbért fizetnek a nagy gyártók a szervizeknek. Másrészt az alkatrész ellátást, és a csere utalványokat is nyögvenyelősen kezelik. Sajna ilyen ez az egész manapság, szóval nagy levegő, és kitartás. 

• 0

#11 Shimano

Shimano

Beköltözött

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.442 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 augusztus 10 - 15:29

Ma jött meg a tévé immáron másodszor a szervízből,és hát most sem jó.
Tele a hócipőm.Írok a sonynak hogy adjanak egy újat.Először négy hét,utána egy hét szervíz,most meg azt mondja a szervíz hogy majd jövőhéten rendelnek új alkatrészt,az meg ki tudja hogy jó e lesz már ezután.
Ilyen csak a mesében van.Garis szinte új tévé,és ilyen ügyintézés?Felháborító.
  • 0

#12 Shimano

Shimano

Beköltözött

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.442 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 augusztus 01 - 15:50

Na hívtak,újra visszaviszik a szervízbe.Kezdek kiakadni.Egy hónapot volt bent,és most megint.
Basszus.
  • 0

#13 Shimano

Shimano

Beköltözött

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.442 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 augusztus 01 - 15:07

Na a tévé időközben megjárta a szervízt,kicseréltek benne valamit,és azóta még a kártyát sem fogadja,kezdek nagyon ideges lenni.
A szervíz állítja hogy 100%-os most a tévé,a kábelszolgáltató szerint biztos hogy jó a kártya,szóval lögdösnek ide oda.A hibáig rendben volt,és jó volt a kártya bele,nem értem én ezt.Azért vettem ilyen tévét mert kártyával akarom használni,és most kiderül hogy a szervizelés után már nem kompatibilis a kártyával,erre varjatok gombot.
Gőzöm sincs hogy mit csináljak.A kábeltévések kijönnek majd,de szerintem nem mennek semmire,mert egyszerűen nem észleli a kártyát a tévé.Most hívtam a forgalmazót ahol vettem a tévét,majd visszahívnak.
  • 0

#14 Shimano

Shimano

Beköltözött

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.442 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 július 02 - 15:59

A kártyával használt sony lcd tévém a következő hibát produkálja.Kb minden második adás időnként bevibrál,képzajos.Sokszor olyan mértékben,hogy teljesen élvezhetetlen.
Kint voltak a kábelesek,persze akkor pont jó volt,hibát nem találtak.Ma lehoztam az emeletről egy másik,szintén kártyával használt tévét,az jó.Visszarakva a sonyt,megint rosz.
Valószínűleg a tévé lehet rosz,de hogy lehet az hogy nem minden csatornán produkálja ezt?
Ha kijönnek a szervizesek,és akkor épp jó lesz,tutira a kábelszolgáltatóra fogják majd.
Létezik olyan tunerhiba,ami nem minden csatornát érint kártyás használatnál szerintetek?
  • 0

#15 maxhim

maxhim

Nincs visszaút

• PipaPipa
  • 117 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 június 03 - 14:20

Sziasztok!

Három nappal ezelőtt megjött a W1070, azóta párszor próbálgattam már. A falam barack színű, de egyenlőre csak ide tudok vetíteni. Még fix helye sincs, nem is tudom mi lesz a továbbiakban, de már legalább megvan a projektor :) A projektor egyik menüpontja kiírja az összesített infókat, itt vettem észre valamit. Ha 60Hz-es filmet küldök rá, akkor azt írja ki, hogy 60Hz de ha például 1080p 23.976-tal hajtom, akkor 24-et ír ki. Ennek így kell lennie? Attól függetlenül, hogy nem a pontos 23.976-ot írja ki, még úgy vetít? Nagyon át kell néznem a beállításait :)
Jut eszembe : létezik olyan lemez, amivel lehet "kalibrálni" a megjelenítőket? Műszereim nincsenek, nem is szeretnék költeni rájuk, sem pedig ezért fizetni drága pénzeket valakinek...

• 0

#16 Geribaba

Geribaba

Isten Hozott! :)

• Pipa
  • 1 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 május 03 - 13:28

Sziasztok, tudna nekem mondani valaki olyan projektor szerelőt, aki foglalkozik nyáklapos forrasztásokkal is? Konkrétan a hdmi csatim szállt el egy rövidzárlat következtében, és azt kellene orvosolni, de nem alaplapcserével. Válaszotokat előre is köszönöm.
(Hitachi PJ-TX300)
  • 0

#17 Jango

Jango

Isten Hozott! :)

• Pipa
  • 5 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 április 30 - 17:27

Pioneer Kuro Plazma tv 127 cm...

• 0

#18 salamon

salamon

Lefelé a lejtőn

• PipaPipa
  • 93 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 április 08 - 21:02

Sziasztok!   Szeretnék Panasonic plazma tv-ét venni. az lenne a kérdésem : hogyan tudnám megnézni mennyi üzemórát ment a készülék? A válaszokat előre is köszönöm.

• 0

#19 bogyomoki

bogyomoki

Lefelé a lejtőn

• PipaPipa
  • 88 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 március 26 - 15:51

Sziasztok Benq w 7500 projija van valakinek?
  • 0

#20 wittao

wittao

Fórumlakó

• PipaPipa
  • 674 Hozzászólás:
  • Interests:Hegyi bringa, Apple, Airsoft

Elküldve: 2017 február 20 - 13:46

Gondoltam reflektálok az általam felvetettekre.

Végül vásároltam egy BenQ W1070-es projektort, bízva az átlagosnál kicsit nagyobb zoom átfogásában.

212cm x 119cm vásznat 240cm távolságból tökéletesen átfogja (a projektor lencséje és a vászon felső része is 60-60cm-re van a plafontól).

Remélem ezzel segítettem azoknak, akik viszonylag kis helyen szeretnének nagyot vetíteni  ;) 

Negítív tapasztalat:  a projektor a fejünk felett van, és bizony engem zavar a hangja (mozinál elmegy a nagyobb hangerőnél). Következő projektoromnál biztosan kiemelt szempont lesz a zajszint.

• 0

0 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 0 vendég, 0 anonim felhasználó