Jump to content
AVX Café Rebat
Gandalf

Heed Audio termékek

Recommended Posts

Sziasztok!

Betehettem volna ezeket a képeket a galériába, de gondoltam a tapasztalataimat is megosztom veletek, ezért inkább új topicot nyitottam a témának.

Ez az első lépcsője egy szeparált sztereó rendszer kiépítésének. A végfok a szakik szerint komolyabb változásokat okoz, mint egy előfok. Továbbá a denon egy elég jó av erősítő, hogy előfoknak beváljon. De valószínüleg nem fogok itt megállni, hanem idővel egy előfokkal is bővítem a rendszert. Én valószínünek tartom, hogy az előfok egy heed luna lesz hosszútávon, bízva a szinergiában.

Először is hadd mondjak köszönetet _Miki szaktársnak, aki volt olyan kedves, hogy elhozta a végfokokat egy találkozási pontra ahová én könnyen eljutottam munka után, továbbá igen kedvező fizetési feltételekkel is meg tudtam vele állapodni. A végfokok ragyogó állapotban karcmentesen ütésálló buborékos műanyag zacskóban voltak. Kaptam ajándékba két egyszerű tápkábelt (ennek a verziónak cserélhatő a tápkábele ) és egy neotech hangfalkábel párt. Mielött elvittem volna a cuccot egy rövidet beszélgettünk a hifiről és kiderült jó pár közös ismerősünk van itt a fórumról.

A végfokokat igen gyorsan beintegráltam a rendszerbe és alig vártam, hogy kipróbálhassam. A hangerőszintállításnál 2db-vel vissza kellett vennem a frontok hangerelyét, hogy ugyanolyan hangon szóljon mint a többi hangfal.

Először komolyzenével (Csajkovszkij 6. szimfónia és Diótörő) kezdtem és igen meglepődtem. Ugyanis a tulaj elmondása szerint erős, száraz kissé technicista hangot vártam. Ehelyett a denonhoz hasonló lágy hangot kaptam. Ebből látszik, hogy minden cucc rendszerfüggő, azaz teljesen másképpen viselkedhet egy másik környezetben. Elkezdtem feljebb tekerni a hangerőt de bántó hangot nem tudtam belőle kicsiholni. Hagytam, hogy elteljen egy kis idő és elkezdtem jobban odafigyelni a zenére és észrevettem, hogy bizony olyan apró zörelyek, részletek is átjönnek emik eddig a denont hallgatva rejtve maradtak. A térleképezés rettenetesen sokat javult nagyon megnőtt a hangszinpad mélysége. Annak ellenére, hogy bántó magasak nyomát sem bírtam felfedezni, a triangulum és egyéb csilingelő magas hangok eddig nem hallott precizitással jöttek elő.

Érdekes módon a mellbevágó meglepetés könnyűzenénél jött elő. Beraktam egy olyan cd-t (Cranberries) amit sohasem tudtam végighallgatni annak ellenére, hogy tetszett a zenéje. Bár a dallam tetszett valahogy kuszának éreztem a megszólalást mintha egy nagy gubanc lenne erős búgó mélyekkel. Itt most azon vettem észre magam, hogy jó 20 perce megy a zene és nem akarom kikapcsolni. A mélyek búgása elmúlt helyette megfogott kellemes mélyeket kaptam. A nagy hanggubancból élesen elkülönültek a hangszerek, még akkor is amikor dinamikusabb részek jöttek. A legkellemesebb változás mind között az énekesnő hangja volt. eltűnt belőle minden idegesítő él csak a kellemes hang maradt. Szépen végig is ment az egész album.

Utána még egy kicsit élvezkedtem a nagy kedvenccel Dvorak Új világ szimfónia. Itt is maradt a lágy kellemes hang amit eddig hallottam, csak lényegesen jobb dinamikável és térrel.

Szóval összefoglalva egy lágy minden éltől mentes hang, igen hasonló a denonhoz, csak minden jóbol több van. Nagyobb tér, több részlet, teltebb hangok, több részlet. Mintha a denont jól föltuningolták volna.

Régebben a hivoxnál jártam és egy ahhoz hasonló hangot vártam. Az ott hallott hang egyszerűen belerobbant az ember arcába tele részletekkel. Még azt is lehetett hallani, ha levegőt vesz a zenész. Tele volt pezsgéssel. Ehhez képest a canopus egy nyugodt kerek hangot ad. Minkettőnek megvannak az erényei, de a canopus hangja jobban fekszik nekem.

Érdekes kísérlet lesz, hogy vajon milyen változásokat hozna egy külön előfok.

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Még hozzátenném, hogy egyik szemem sír a másik nevet. Nevet, mert egy igen jó hangot sikerült magamnak szerezni a két végfok által. Sír, mert az egyébként "drága komoly" av erősítőm elvérzik két tenyérnél alig nagyobb doboz mellett.

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Gratulálok :smile52:

Legelőször is ha kísérletezni támad kedved, kérjél valakitől kölcsön egy pár napra egy olyan cd lejátszót, aminek van szabályozható kimenete, és csak úgy kösd rá a canopusokat és a hangfalakat.

Akkor kiderül minden :smile51:

Valami olyasmi kellene, mint amit annó nálam hallgattál, mármit az onyko integra cd. Sajna a mostani cd lejászómon nincs ilyen, pedig szívesen odaadnám egy hétvégére vendégjátékosnak a canopusok mellé (bár nem elég, hogy nincs szabályozható kimenete, de tetejében mostanában elég bizonytalan a produktuma is, majd el kell vinni meggyógyítani :blink: )

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Gandalf!

Örülök, hogy tetszik a cucc!

Szívesen kölcsönadom a Piomat*, annak szabályozható a kimenete (igaz, a leghalkabbra állítva is ölég hangosan szól). A fehér előlappal önmagában nekem sem volt problémám, de a kék LED fényét csúnyán szétszórja (ne nézz oda :smile52:).

Hát igen, nagyon sok függ a rendszertől. A dynókon hátérbe szorult a primare-hez képest a Canopus, de a dyno ennél is csúnyábban kibabrált a NAD 350-essel. Sokolt idéző fílingje volt a NAD-Dyno párosnak (holott a NAD ragyogóan teljesített a Dali Blue 5005 hangfalammal). Tehát állítom, hogy a Canopus határozottan felülmúlja a NAD 350-et, ami nem kis dolog. Mások szerint sokkal magasabb kategóriát is legyőz, na ez az, ami én vitatok (amíg meg nem győződöm az ellenkezőjéről :blink: )

* Hátha megveszed :smile51:

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Először is gartulálok az új szerzeményekhez! :blink::smile51:

Még az lenne a kérdésem, hogy hogyan szeretéd kiépíteni a szeparált sztereo rendszert egy hangfalszettel? :smile52:

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon
Először is gartulálok az új szerzeményekhez! :blink::smile51:

Még az lenne a kérdésem, hogy hogyan szeretéd kiépíteni a szeparált sztereo rendszert egy hangfalszettel? :smile52:

Először is kösz a gratulációt.

Úgy akarom kiépíteni egy hangfalszettel, hogy a leendő előerősítő egyik bemenetére menne a frontok pre-outja az av erősítőből. Ezt a bemenetet megmodosíttatnám úgy, hogy kikerülje a hangerőszabályzást. A másik normál bementre menne a sacd player. A két bemenet közt váltogatva szeparáltan mozizok, ill. zenét hallgatok.

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon
Úgy akarom kiépíteni egy hangfalszettel, hogy a leendő előerősítő egyik bemenetére menne a frontok pre-outja az av erősítőből. Ezt a bemenetet megmodosíttatnám úgy, hogy kikerülje a hangerőszabályzást. A másik normál bementre menne a sacd player. A két bemenet közt váltogatva szeparáltan mozizok, ill. zenét hallgatok.

Így már érthető, csak azért voltam megkavarodva egy kicsit, mert régebben azt írtad, hogy egy végfokot változtatnál meg úgy, hogy két forrás is ráköthető legyen. :blink:

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon
A fehér előlappal önmagában nekem sem volt problémám, de a kék LED fényét csúnyán szétszórja (ne nézz oda :blink:).

Nemigen zavar. Majd sötétben kiderül. Ha nagyon vakító lesz beszinezem.

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon
Én is gratulálok és Isten hozott a Canopusosok táborában!  :blink:

(A CD próbát én is javaslom, már csak azért is, mert egy igazi CD lejátszóval a CD hang is más lesz!)

Jó kórán keltél!

Nálam folyamatos dilemma az sacd vs. cd. Azaz hagyjam el az sacd vonalat és vegyek egy igazán jó cd játszót vagy menjek tovább az sacd vonalon egyre drágább készülékek irányába. Sajnos ha az sacd-ben tovább akarok lépni, akkor nagyon nagy pénzt kell kifizetnem. A komolyabb sacd lejátszók használtan is 250e körül járnak.

Az első hozzászólásomhoz fűznék hozzá annyit, hogy kissé talán túlzó módon lehúztam a denont. Azért nem mondható, hogy kategórikusan gubancos nem részletező hangja van, búgó mélyekkel és bántó magasakkal. Inkább a canopus hangjához képest igazak ezek a kijelentések.

Mozin is javulást okozott a dolog a center hangján erősen érezhető, hogy valahogy erőre kapott sokkal tisztábban szól. Ez persze elképzelhető, hogy a megfogottabb front mélyeknek köszönhető. Egyátalában nem üt el a frontok hangja a többiétől.

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon
Guest dokigyg

Gandalf!

Gratula a canopushoz!Lpfannak sajna igaza van.Előfok ügyében a legjobb megoldás egy passziv,bemenetválasztó-hangerőpotiból álló cuccos volna jó.Ha nem vagy diy típus,akkor ugy tudom,van a Heed-nél is passzív előfok.

Üdv Doki!

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon
Gandalf!

Gratula a canopushoz!Lpfannak sajna igaza van.Előfok ügyében a legjobb megoldás egy passziv,bemenetválasztó-hangerőpotiból álló cuccos volna jó.Ha nem vagy diy típus,akkor ugy tudom,van a Heed-nél is passzív előfok.

Üdv Doki!

Gyanítom, hogy egy ilyen előfok rendszerbe integrálása nem fog akkor változást okozni, mintha az sacd lejátszómat fejleszteném valamilyen irányba. Jó cd játszó vagy jobb sacd? Még nem tudom mi lesz az irány. Mindezektől függetlenül lelkem megnyugtatására biztosan beszerzek egy előfokot is. Két dologhoz ragaszkodni fogok, a távirányíthatósághoz, és hogy integrálni tudjam a házimoziba. Ezekről nem mondok le.

Egyelőre nagyon kifogytam pénzügyileg, úgyhogy marad az elmélkedés. :blink:

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon
Guest Guest
Jó cd játszó vagy jobb sacd? Még nem tudom mi lesz az irány.

Egy javaslat: írd össze az összes CD lemezdet, aztán ugorj rá a netre, és járj utána, hogy a zenéidnek hány százalékát adták már ki SACD-n. Ha ez az arány kevesebb, mint 30%, akkor szerintem már meg is van a válasz. :blink:

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon
Guest dokigyg
Jó cd játszó vagy jobb sacd? Még nem tudom mi lesz az irány.

Egy javaslat: írd össze az összes CD lemezdet, aztán ugorj rá a netre, és járj utána, hogy a zenéidnek hány százalékát adták már ki SACD-n. Ha ez az arány kevesebb, mint 30%, akkor szerintem már meg is van a válasz. :blink:

Sőt ezt megfejelném azzal,hogy hány%-át adták ki vinilen,és akkor megint adodhat egy jobb alternatíva. :smile51: igaz ekkor már nem jó a passzív előfok.

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon
s hogyé volt ez a két kis fehér izé ? :blink:

Azt hiszem nem titok, mivel a Hificytin is meg volt hirdetve. 70e fizettem a párért, de _Miki volt olyan kedves, hogy két részletben fizethettem neki. Sőt felajánlotta, ha nem teszik visszaveszi. Ezt az ajánlatot nem tudtam visszautasítani. De tetszik a hangja és nem fogom visszaadni az tuti. :smile51:

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Hát igen van egyelőre négy sacd lemezem. Sokat gondolkodom rajta, hogy eladom az sacd játszót és veszek egy szuper jó kis DAC-ot az árából és rákötöm a dvd lejátszómra.

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon
Gandalf!

Üdv Doki!

Gyanítom, hogy egy ilyen előfok rendszerbe integrálása nem fog akkor változást okozni, mintha az sacd lejátszómat fejleszteném valamilyen irányba. Jó cd játszó vagy jobb sacd? Még nem tudom mi lesz az irány. Mindezektől függetlenül lelkem megnyugtatására biztosan beszerzek egy előfokot is. Két dologhoz ragaszkodni fogok, a távirányíthatósághoz, és hogy integrálni tudjam a házimoziba. Ezekről nem mondok le.

Egyelőre nagyon kifogytam pénzügyileg, úgyhogy marad az elmélkedés. :blink:

Én is hasonló kutatásban járok. Szeretnék egy jobb hangú SACD/CD lejátszót vásárolni. Úgy fest, hogy a jövő hónapban tulajdonosa leszek egy Marantz SA-8400-as lejátszónak. Erre alapozva szeretnék kiépíteni egy sztereó rendszert. De miután nekem a sztereó végfokjaim csövesek, ezért ezek nem lesznek jók a házimozihoz (nagyon eltérő hangkarakterük van a Yamahákhoz képest).

Ezért én is a hangfalátkapcsoló felé törekszem.

sajti

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon
Vendég
Lezárt téma, nincs lehetőséged hozzászólni.

• Jelenleg olvassa:   0 felhasználó

Egyetlen felhasználó sem olvassa ezt az oldalt