Ugrás a tartalomhoz

AVX Café

Fotó

Heed Audio termékek

• Please log in to reply
10453 válasz erre a témára

#1 -KP-

-KP-

Őslakos

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 4.399 Hozzászólás:
  • Nem:Férfi
  • Interests:42

Elküldve: Ma, 08:25

A többször említett streamer kártyával történt valami előrelépés?

• 0

#2 cotag

cotag

Fórumlakó

• V.I.P.
  • PipaPipa
  • 799 Hozzászólás:

Elküldve: Ma, 06:37

5 távirányíthatóval választható bemenet, távirányítóval kapcsolható belső szűrők, DSD jelút. Opcionális bővítő kártya, ami nem azt jelenti, hogy a D/A rész upgradelhető, mint a DA-ban vagy a Dactilusban, hanem oda kerülhet valami extra funkciót tudó kiegészítő. Nagyjából annyi lesz az ára, mint az Elixirnek. Tegnap futólag meghallgattam. Az Elixirre kapcsolva az Abacust és a DA-t, bizony igencsak fülelni kellett, hogy kiderüljön, hogy éppen melyik szól - de ez még csak a fejlesztői prototípus volt, egy lépéssel a sorozatgyártás igazi beindulása előtt.  

Köszönöm Ear!

• 0

#3 Ear

Ear

Beköltözött

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.428 Hozzászólás:

Elküldve: Ma, 06:20

Ez jó hír Zsolt, lesz róla több technikai infó, árak stb? A Zsoltaudio-n keresztül teljesen megszűnt az értékesítés? Vagy az AP klubbon keresztül továbbra is működik? Kicsit elvesztettem a fonalat, bocsánat.

5 távirányíthatóval választható bemenet, távirányítóval kapcsolható belső szűrők, DSD jelút. Opcionális bővítő kártya, ami nem azt jelenti, hogy a D/A rész upgradelhető, mint a DA-ban vagy a Dactilusban, hanem oda kerülhet valami extra funkciót tudó kiegészítő. Nagyjából annyi lesz az ára, mint az Elixirnek. Tegnap futólag meghallgattam. Az Elixirre kapcsolva az Abacust és a DA-t, bizony igencsak fülelni kellett, hogy kiderüljön, hogy éppen melyik szól - de ez még csak a fejlesztői prototípus volt, egy lépéssel a sorozatgyártás igazi beindulása előtt.  

• 1

#4 cotag

cotag

Fórumlakó

• V.I.P.
  • PipaPipa
  • 799 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 március 27 - 22:23

És itt van, megérkezett! A régóta várt DSD kompatibilis Abacus DA konverter számos szolgáltatással és fejlesztési lehetőséggel!

attachicon.gifabacus1.jpg
attachicon.gifabacus2.jpg

Ez jó hír Zsolt, lesz róla több technikai infó, árak stb? A Zsoltaudio-n keresztül teljesen megszűnt az értékesítés? Vagy az AP klubbon keresztül továbbra is működik? Kicsit elvesztettem a fonalat, bocsánat.

• 0

#5 akvapark

akvapark

Törzsgárda

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 8.526 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 március 27 - 19:57

És itt van, megérkezett! A régóta várt DSD kompatibilis Abacus DA konverter számos szolgáltatással és fejlesztési lehetőséggel!

Nem mintha nem a megszokott dolog lenne, de nagyon szép és egységes a designe. !

• 0

#6 klutakistvan

klutakistvan

Nincs visszaút

• Regisztrált felhasználó
  • PipaPipa
  • 209 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 március 27 - 19:31

Remélem,legközelebb ezt is megfüleljük.És ráadásul szép is! :-)

• 0

#7 Huszti Zsolt

Huszti Zsolt

Fórumlakó

• Heed
  • PipaPipa
  • 971 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 március 27 - 18:55

abacus1.jpg
abacus2.jpg

• 13

#8 chord

chord

Törzsvendég

• V.I.P.
  • PipaPipaPipa
  • 1.581 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 március 22 - 08:25

Ma Recercare koncert.

Nádor terem, este.

Nóri is ott lesz, meg a viola da gamba.

https://www.facebook...ercare/?fref=ts

• 2

#9 Ear

Ear

Beköltözött

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.428 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 március 17 - 12:53

A Heed Elixir felkerült a Stereophile által ajánlott készülékek listájára!

heed-elixir.jpg

• 7

#10 klutakistvan

klutakistvan

Nincs visszaút

• PipaPipa
  • 209 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 március 12 - 18:56

Bocsánat ha félreérthető voltam. A Canalot már nálam zenél, és szeretném kihozni belőle a legtöbbet(számomra). Jelenleg a füleseket érzem szűk keresztmetszetnek, az általam áhított hangkép elérésében. 120e Ft az a lélektani határ, amelyet nem szeretnék átlépni, fejhallgató esetén.

Sajnos szinte mindent hallgatok Metál, Techno/Dance, Opera kivételével..

Az AKG Q701 nagyon szépen, tisztán, részletezően szól, sok térinformációt ad át, de nekem nyugodt a karaktere + kevésbé széles teret szeretnék, inkább úgy mondom, hogy a tér közepe kicsit több hangsúlyt kaphatna.

Megint csak Rudit ajánlanám,talán érdemes lenne meghallgatnod a Meze Classic-ot-nagyon nem lősz mellé vele,azt hiszem.

• 0

#11 svan

svan

Nincs visszaút

• PipaPipa
  • 177 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 március 11 - 15:46

Csak is a Canalot,. A Canalot finom és zenei és nem lehet sűrűbb zenével zavarba hozni.

Bocsánat ha félreérthető voltam. A Canalot már nálam zenél, és szeretném kihozni belőle a legtöbbet(számomra). Jelenleg a füleseket érzem szűk keresztmetszetnek, az általam áhított hangkép elérésében. 120e Ft az a lélektani határ, amelyet nem szeretnék átlépni, fejhallgató esetén.

Sajnos szinte mindent hallgatok Metál, Techno/Dance, Opera kivételével..

Az AKG Q701 nagyon szépen, tisztán, részletezően szól, sok térinformációt ad át, de nekem nyugodt a karaktere + kevésbé széles teret szeretnék, inkább úgy mondom, hogy a tér közepe kicsit több hangsúlyt kaphatna.

• 0

#12 contaxg

contaxg

Nomono fejhallgatóbolt

• LIN
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.855 Hozzászólás:
  • Interests:Fejhallgatók, DAC-ok, fejhallgató erősítők

Elküldve: 2017 március 10 - 22:28

Köszönöm a tippeket, AKG Q701 és Sennheiser HD598-al hallgatom felváltva. Az AKG kissé finomkodó és a tere "túl széles", míg a Sennheisert "sűrűbb" zenével zavarba lehet hozni, és hangyányit érdes a közepe. A HD800 nekem árban már nagyon sok.

Csak is a Canalot,. A Canalot finom és zenei és nem lehet sűrűbb zenével zavarba hozni.

• 0

#13 svan

svan

Nincs visszaút

• PipaPipa
  • 177 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 március 10 - 16:00

A Canalot univerzális és jó erősítő, így több fejhallgató is szóba kerülhet Pontosabb ajánlotthoz tudni kellene milyen műfajokra kellene a fejes és mi a meglévő forrás. Akár egy HD800 is kellemes vele pl. jazzre, komolyzenére.

Akvapark köszönöm! :smile53:

Köszönöm a tippeket, AKG Q701 és Sennheiser HD598-al hallgatom felváltva. Az AKG kissé finomkodó és a tere "túl széles", míg a Sennheisert "sűrűbb" zenével zavarba lehet hozni, és hangyányit érdes a közepe. A HD800 nekem árban már nagyon sok.

• 0

#14 klutakistvan

klutakistvan

Nincs visszaút

• PipaPipa
  • 209 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 március 10 - 08:20

Tudnátok segíteni abban, hogy melyik füles passzol leginkább a Canalothoz? Van olyan kifejezetten hozzá illő típus, mint pl. Canamp esetén az AKG K701?

Nem tudom,mennyi a keret fülesre,de szerintem az Audio Technica ATH-R70x-et meg kéne hallgatnod.Rudi nagyon jó fickó,biztos segít ebben (is),és rengeteg tapasztalata,jó füle van.

• 0

#15 contaxg

contaxg

Nomono fejhallgatóbolt

• LIN
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.855 Hozzászólás:
  • Interests:Fejhallgatók, DAC-ok, fejhallgató erősítők

Elküldve: 2017 március 09 - 00:17

Erre contaxg fórumtárs tudna válaszolni.Nomono néven is itt van. hoyo.gif

A Canalot univerzális és jó erősítő, így több fejhallgató is szóba kerülhet Pontosabb ajánlotthoz tudni kellene milyen műfajokra kellene a fejes és mi a meglévő forrás. Akár egy HD800 is kellemes vele pl. jazzre, komolyzenére.

Akvapark köszönöm! :smile53:

• 1

#16 jott/ment

jott/ment

Törzsvendég

• PipaPipaPipa
  • 1.101 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 március 08 - 19:59

Tudnátok segíteni abban, hogy melyik füles passzol leginkább a Canalothoz? Van olyan kifejezetten hozzá illő típus, mint pl. Canamp esetén az AKG K701?

Az AKG Q701-el eleg jo. Harom eve tesztelem.

Szerkesztve jott/ment által: 2017 március 08 - 20:00

• 0

#17 akvapark

akvapark

Törzsgárda

• V.I.P.
  • 8.526 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 március 08 - 09:08

Erre contaxg fórumtárs tudna válaszolni.Nomono néven is itt van. hoyo.gif

• 1

#18 svan

svan

Nincs visszaút

• PipaPipa
  • 177 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 március 07 - 15:53

• 0

#19 Tamoo

Tamoo

Törzsvendég

• PipaPipaPipa
  • 1.116 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 március 02 - 12:03

ráadásul ha megismered a Si kvalitásait, nem kizárt, hogy azt a fajta házimozit, amit most hallgatsz, nem fogod annyira kívánni már... gondolkodik.gif  - s akkor ott lesz egy komplett integrált erősítőd 5 bemenettel :napsut:> én is az Si-s megoldást tartom üdvözítőbbnek és hosszútávúnak :smile32:

A mozi az mozi a zenehallgatás meg zenehallgatás. :) Nekem nincs olyan, hogy egyik miatt ne kívánnám a másikat.

Bár nem tudom mit értesz "azt a fajta házimozi" alatt.  Sztereótól függetlenül én pl. szeretek többcsatornás koncertvideókat is nézni a házimozimon és megüti azt a szintet amivel már komoly koncertélményt, atmoszférát tud teremteni. :)
Ha úgy használná a fórumtárs a rendszert ahogy megírta, akkor a sztereó rész kompromisszumoktól mentesen elválik a mozi vonaltól. Egyedül az elhelyezéssel adódhatnak ilyenkor gondok ha esetleg vászon vagy valami miatt túlságosan szét vannak húzva a frontok. 

Szerkesztve Tamoo által: 2017 március 02 - 12:08

• 0

#20 trane

trane

elektrobaroCkdzsezzer

• V.I.P.
  • 6.612 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 március 02 - 07:43

Igen, ez így működik. Lényeg, hogy mindig azt a fix hangerő beállítást használd mozizáshoz (amin beméred a rendszert). 

Én is moziztam így korábban, sokkal élhetőbb megoldás mint a kábelátdugdosás. 

ráadásul ha megismered a Si kvalitásait, nem kizárt, hogy azt a fajta házimozit, amit most hallgatsz, nem fogod annyira kívánni már... gondolkodik.gif  - s akkor ott lesz egy komplett integrált erősítőd 5 bemenettel :napsut:> én is az Si-s megoldást tartom üdvözítőbbnek és hosszútávúnak :smile32:

• 0

7 felhasználó olvassa ezt a témát.

3 felhasználó, 4 vendég, 0 anonim felhasználó

mimoo, Furi, gezu79