Ugrás a tartalomhoz

AVX Café

Fotó

Autós topik autósoknak

• Please log in to reply
10241 válasz erre a témára

#9801 Daemiaen

Daemiaen

Törzsgárda

• Regisztrált felhasználó
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 5.687 Hozzászólás:

Elküldve: 2005 június 14 - 07:04

- A2-orol miavelemeny?

Az AUDI-k csúcsa. Csúcstechnológia, baromi igényes kidolgozás, remek futómű. Egyszer vezettem az idehaza nem kapható 1.6 FSI, 115 LE-s változatot 17"-es kerekekkel... Anyám, mennyei volt haladni vele. Szerintem az utóbbi évek legjobb autója, csak nem éppen óccsó.
  • 0

#9802 Daemiaen

Daemiaen

Törzsgárda

• 5.687 Hozzászólás:

Elküldve: 2005 június 14 - 07:03

A 0W30-as olaj ennyibe kerül. És abból ugye 3,5 lityi kell a motorba, ergp 4x7-et kell fizetni, de azért is szólni kell, hogy utólag odaadják neked a kifizetett plusz fél litert, amit nem öntöttek bele az autóba.

Persze ennyibe kerül.... :) :D ha a márkaszervízbe veszed... :)
Ha bemész egy benzinkútra 1500-3000Ft körül van...
De minek bele ennyire híg olaj? Mi lesz ezzel nyáron? Nem Svédországban vagyunk...

Mindenuol ennyi az olaj. A MOL kutakon 6200 forint. Nem kell mindig herótozni a márkaszervizeket.

Azlrt kell ennyire híg olaj, mert 30.000-es a benzines motoroknak a szervizperiódusa. Lehet bele 5W40-est is pakolni, de a komputer hamarabb fog "kiinteni a boxba".
  • 0

#9803 Sysco

Sysco

Törzsvendég

• PipaPipaPipa
  • 1.139 Hozzászólás:

Elküldve: 2005 június 13 - 08:55

Izé... Akkor én is kérdeznék: Van valakinek tapasztalata utolsó generációs Toyota Celicával? Éppen arről győzködöm az asszonyt, hogy ideális családi autó válhatna belőle! :smile19:

Tudtam hogy a Civic-et el fogod vetni! Abbó csak a TipeR való nekünk. :D
Lásd lejebb én is a Celicán gondolkodom. Eddig sajna még nem tudtam kipróbálni :) úgyhogy csak később tudok tapasztalatokat írni. A nyiregyi toyota szalonban érdeklődtem celica ügyben ott aszondták hogy lehetetlenségeség kapni Mo.-on egyik ügyfelüknek külföldről hoztak töröttet azt szedték rendbe neki. Majd meglássuk... Nincs olyan márka amiben jobban megbíznék :) de használt sport és sportos gépeket nagyon körbe kell járni nincs e szétütve valahol. Tényleg normális csomagtere van és még hátul is utazható. Az a hátsó kerék meghajtás se hiányzik nekem annyira úgyis az elsőhöz vagyok szokva. Ennyi pénzé sztem ingyé vannak csak nem nagyon vannak?!
Egy jó tanács:
Az erősebbik motort ki ne próbáld pláne 6000 fordulatszám felett mert azután másba nem leszel hajlandó beülni az tuti ;) :)
Ird be ha kipróbáltad!!!!
Én is így teszek.
  • 0

#9804 SchJohny

SchJohny

Törzsvendég

• PipaPipaPipa
  • 1.070 Hozzászólás:

Elküldve: 2005 június 12 - 16:01

- ultem a hetvegen egybe..., vegulis nemrosz belulrol :D

belülről lehet hogy nem, na de kivülről???? :)
és hát nem egy tipikus családi autó....bár van ahol a Celica is az :)
  • 0

#9805 Tami

Tami

Törzsgárda

• 9.251 Hozzászólás:
  • Interests:Nezd meg honlapom...

Elküldve: 2005 június 12 - 15:40

- A2-orol miavelemeny?

Az AUDI szégyene :) :)

Sztem csúnya, pedig én nagyon elfogult vagyok a márkával kapcsolatban....
bármelyik másik AUDI akkor már....vagy akár vmi más márka....

Nem mondod hogy az A4 mellé ezt nézted ki alternatívának? :D

- ultem a hetvegen egybe..., vegulis nemrosz belulrol ;)
  • 0

#9806 SchJohny

SchJohny

Törzsvendég

• PipaPipaPipa
  • 1.070 Hozzászólás:

Elküldve: 2005 június 12 - 15:03

- A2-orol miavelemeny?

Az AUDI szégyene :) :)

Sztem csúnya, pedig én nagyon elfogult vagyok a márkával kapcsolatban....
bármelyik másik AUDI akkor már....vagy akár vmi más márka....

Nem mondod hogy az A4 mellé ezt nézted ki alternatívának? :D
  • 0

#9807 Tami

Tami

Törzsgárda

• 9.251 Hozzászólás:

Elküldve: 2005 június 12 - 14:35

- A2-orol miavelemeny?
  • 0

#9808 saca

saca

Beköltözött

• PipaPipaPipaPipa
  • 2.980 Hozzászólás:
  • Nem:Férfi

Elküldve: 2005 június 12 - 12:36

Mellesleg majd jól lekérnek hozzá egy pótkulcsot is, csak nem Neked adják majd oda, hanem egy autótolvajnak. :) :)

Talán az enyém nem annyira kapós, mert csak 1db van ebből a fajta kivitelből az országban... 110KW-os a motor...+ a belső design is elég spéci, nem volt az itthoni kínálatban...
  • 0

#9809 SchJohny

SchJohny

Törzsvendég

• PipaPipaPipa
  • 1.070 Hozzászólás:

Elküldve: 2005 június 12 - 11:07

Vélemények?

Hát tapasztalatom nincs a géppel kapcs, csak mint laikus gondolnám hogy azért csúnya lenne ha egy 5éves vasra 70e kmrel (ami még hihető is) a közeljövőben millákat kellene költeni....

De majd jön Sysco és megmondja a frankót :D

Jaaa, és tipikus családi autó :) jó duma :)
  • 0

#9810 pjotr

pjotr

Törzsgárda

• V.I.P.
  • 5.488 Hozzászólás:

Elküldve: 2005 június 12 - 10:00

A 0W30-as olaj ennyibe kerül. És abból ugye 3,5 lityi kell a motorba, ergp 4x7-et kell fizetni, de azért is szólni kell, hogy utólag odaadják neked a kifizetett plusz fél litert, amit nem öntöttek bele az autóba.

Persze ennyibe kerül.... :) :D ha a márkaszervízbe veszed... :)
Ha bemész egy benzinkútra 1500-3000Ft körül van...
De minek bele ennyire híg olaj? Mi lesz ezzel nyáron? Nem Svédországban vagyunk...
  • 0

#9811 tsc

tsc

Törzsgárda

• 6.298 Hozzászólás:

Elküldve: 2005 június 12 - 09:53

Izé... Akkor én is kérdeznék: Van valakinek tapasztalata utolsó generációs Toyota Celicával? Éppen arről győzködöm az asszonyt, hogy ideális családi autó válhatna belőle! :smile19:
(365 Literes csomagtartó az egyetlen érvem :) a jelenlegi pözsónak 245 (de csak kb 180, a mélyláda miatt)) A hátsó traktus nem érdekel mert a gyerök még csak útban van úgyhogy pár évig befér hátulra. Egyébként meg ültem már hátul Celicában és túléltem.

Eredetileg vadiúj Civic 1.6 Sport volt a terv de közben gondoltam egy nagyot. :)

Úgy számolgatom hogy 3.2 M ft-ot tudnék majd kb. rászánni + 200e -t (kb) hogy rendbe legyen rakva (persze némi hitellel). Ennyiért már lehet kapni 1999-2000-es évjáratot. Leginkább a kisebbik motorral érdekelne (143 Le), a nagyobbikkal drága, meg ahogy elnéztem ritka is.

Vajon van rá esély hogy olyat találjak ennyiért amit még évekig milliók ráköltése nélkül használhatok? (Nem nagyon lesz rá lóvé... persze a szerelmeimre mindig hajlandó vagyok költeni!)
Eredetileg azért csak egy 7 millás autó, nem tudom hogy a 3 millóba kerülő 5 éves példány mit bír még. Régebben az év használtautója volt, meg japánban gyártják, rohadt megbízható, szóval ilyen szempontból reménykeltő is, de félek hogy a 3 millás darabok közt sok a hamvaiból feltámasztott? Nem tudom... Vélemények?
  • 0

#9812 tsc

tsc

Törzsgárda

• 6.298 Hozzászólás:

Elküldve: 2005 június 12 - 09:44

Ők nem látták és jöjjek vissza holnap, majd műholdról lekérik 5EFt-ért... :D

LOOOOL Audinál már műholdon tárolják a kódokat? Tutibiztos hely. broaf.gif :) :)
(jólvan értem mit akartak ezzel mondani, csak olyan hülyén hangzik)

Mellesleg majd jól lekérnek hozzá egy pótkulcsot is, csak nem Neked adják majd oda, hanem egy autótolvajnak. ;) :)
  • 0

#9813 alfa

alfa

Kezdő Fórumlakó

• PipaPipa
  • 483 Hozzászólás:

Elküldve: 2005 június 10 - 13:54

- Egy A4-es hasznaltan mennyiert szabad megvenni? mire kellene figyelni ilyenkor?

Az alacsony hasmagasság miatt mindenképp érdemes megnézni az alját, nagyon sok A4-esnek repedt az olajteknője, és egyéb érdekességek is kiderülhetnek.

Mihez képest alacsony az Audi? Ez valamilyen saját tapasztalat alapján jött vagy csak úgy gondolod? Mert én elég sokat járok trükkös helyeken, de még sehol nem okozott gondot az általad említett "alacsony hasmagasság". (Bezzeg az Alfákkal tényleg volt gond...)
Az is érdekelne, hogy mik azok az "egyéb érdekességek" amire egy Audi A4-nél vigyázni kell?!? Teljesen megrémültem!!! :)

Egyet én is csaptam oda (mást ugyanazon a helyen nem), ki is lyukadt az alja; aztán figyelni kell mindenképpen a lengőkar-szilentekre, ezeket ráadásul szeretik a márakszervizben nem gyárira kicsérélni, és a stabilizátorrúd is könnyen kiszakad.

Ahogy olvasgattam az általad írottakat egy vérbeli autós üldözés képsora sejlett fel a szemeim elQtt. Mondjuk egy jó kis Bad Boys II.
Vadság és még egyszer vadság!!! Vauuuuuuuu!!!!!!!! :)
  • 0

#9814 Daemiaen

Daemiaen

Törzsgárda

• 5.687 Hozzászólás:

Elküldve: 2005 június 10 - 13:22

- Egy A4-es hasznaltan mennyiert szabad megvenni? mire kellene figyelni ilyenkor?

Az alacsony hasmagasság miatt mindenképp érdemes megnézni az alját, nagyon sok A4-esnek repedt az olajteknője, és egyéb érdekességek is kiderülhetnek.

Mihez képest alacsony az Audi? Ez valamilyen saját tapasztalat alapján jött vagy csak úgy gondolod? Mert én elég sokat járok trükkös helyeken, de még sehol nem okozott gondot az általad említett "alacsony hasmagasság". (Bezzeg az Alfákkal tényleg volt gond...)
Az is érdekelne, hogy mik azok az "egyéb érdekességek" amire egy Audi A4-nél vigyázni kell?!? Teljesen megrémültem!!! :)

Egyet én is csaptam oda (mást ugyanazon a helyen nem), ki is lyukadt az alja; aztán figyelni kell mindenképpen a lengőkar-szilentekre, ezeket ráadásul szeretik a márakszervizben nem gyárira kicsérélni, és a stabilizátorrúd is könnyen kiszakad.

Érdemes megnézni egy Audi márakszerviz előtt a javításra várakozó A4-eseket, 10-ből 1-2-nek folyik az olaja, 2-3-nak más probléma van az aljával. Pedig remek kocsi.
  • 0

#9815 Daemiaen

Daemiaen

Törzsgárda

• 5.687 Hozzászólás:

Elküldve: 2005 június 10 - 13:19

• 0

#9816 alfa

alfa

Kezdő Fórumlakó

• PipaPipa
  • 483 Hozzászólás:

Elküldve: 2005 június 10 - 13:11

• 0

#9817 Daemiaen

Daemiaen

Törzsgárda

• 5.687 Hozzászólás:

Elküldve: 2005 június 10 - 09:35

[Mellesleg a Porschénál a 90 nem sok. Ha belegondolsz, az olajcsere kb. 50, a futóműpad használata pedig márkától függetlenül 25 körül van. Úgyhogy akkor mást nem is nagyon csináltattál még.

Még valami: lehet, hogy lehúzós banda, de legalább az árak mindenhova ki vannak írva. :)

A tételes anyagban pl 7000Ft/L olaj árat számoltak... milyen olaj lehet ennyiért? a futóművet pedig rosszul írtam le, nem beállították, hanem megnézték és nem kellet hozzányúlni, mert rendben volt... na mindegy a lényegen nem változtat, tudomásul kell venni, hogy magyarországon szinte mindenhol ez megy... lehúzós, gusztustalan szolgáltató ipar (tisztelet a kivételnek).

ui: egyébként ha összeségében nézem, nem ez zavart ha nem az, hogy amikor beültem az autóba és be akartam kapcsolni a magnót, azt írta ki, hogy "safe" azaz kéri a kódot. A kesztűtartóban volt a komplett anyag (használati, ilyen-olyan szervízkártyák, stb) persze, hogy a magnó szervízkódkártyája hiányzott. Amikor megkérdeztem, hogy hol van, azt monták, hogy Ők nem látták és jöjjek vissza holnap, majd műholdról lekérik 5EFt-ért... :)

• 0

#9818 Tami

Tami

Törzsgárda

• 9.251 Hozzászólás:

Elküldve: 2005 június 10 - 09:26

..ui: egyébként ha összeségében nézem, nem ez zavart ha nem az, hogy amikor beültem az autóba és be akartam kapcsolni a magnót, azt írta ki, hogy "safe" azaz kéri a kódot. A kesztűtartóban volt a komplett anyag (használati, ilyen-olyan szervízkártyák, stb) persze, hogy a magnó szervízkódkártyája hiányzott. Amikor megkérdeztem, hogy hol van, azt monták, hogy Ők nem látták és jöjjek vissza holnap, majd műholdról lekérik 5EFt-ért... :)

- es majd nem felted, hogy ellopjak? {ezekutan.. veletlenul, gyartott kulcsal? :) }
  • 0

#9819 saca

saca

Beköltözött

• PipaPipaPipaPipa
  • 2.980 Hozzászólás:

Elküldve: 2005 június 10 - 09:05

[Mellesleg a Porschénál a 90 nem sok. Ha belegondolsz, az olajcsere kb. 50, a futóműpad használata pedig márkától függetlenül 25 körül van. Úgyhogy akkor mást nem is nagyon csináltattál még.

Még valami: lehet, hogy lehúzós banda, de legalább az árak mindenhova ki vannak írva. :)

A tételes anyagban pl 7000Ft/L olaj árat számoltak... milyen olaj lehet ennyiért? a futóművet pedig rosszul írtam le, nem beállították, hanem megnézték és nem kellet hozzányúlni, mert rendben volt... na mindegy a lényegen nem változtat, tudomásul kell venni, hogy magyarországon szinte mindenhol ez megy... lehúzós, gusztustalan szolgáltató ipar (tisztelet a kivételnek).

ui: egyébként ha összeségében nézem, nem ez zavart ha nem az, hogy amikor beültem az autóba és be akartam kapcsolni a magnót, azt írta ki, hogy "safe" azaz kéri a kódot. A kesztűtartóban volt a komplett anyag (használati, ilyen-olyan szervízkártyák, stb) persze, hogy a magnó szervízkódkártyája hiányzott. Amikor megkérdeztem, hogy hol van, azt monták, hogy Ők nem látták és jöjjek vissza holnap, majd műholdról lekérik 5EFt-ért... :)
  • 0

#9820 Daemiaen

Daemiaen

Törzsgárda

• 5.687 Hozzászólás:

Elküldve: 2005 június 10 - 08:49

Tegnap "megfizettem a tanulópénzt" a porsche hungáriánál... naív voltam és süket... mindenki mondta, hogy vigyázzak, mert lehúzós banda, de hát nem halgattam rájuk...

olajcsere olajszűrövel + fútóműbeállítás = 90EFt

És még pofátlanul az is ki merik írni, hogy az audi javítás rezsióradíja 2x annyi (7500Ft + ÁFA) mint a skoda, vagy volkswagen javítás...

KÉRDEM ÉN, A SZERELŐK IS 2X ANNYIT KAPNAK HA AUDIT JAVÍTANAK? bekap6od.gif

A futómű-beállítás előtt mindig szólni kell, hogy el szeretnéd kérni majd a szervizpapírt, különben "elfelejtik" beállítani...

Mellesleg a Porschénál a 90 nem sok. Ha belegondolsz, az olajcsere kb. 50, a futóműpad használata pedig márkától függetlenül 25 körül van. Úgyhogy akkor mást nem is nagyon csináltattál még.

• 0

2 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 2 vendég, 0 anonim felhasználó