Ugrás a tartalomhoz

AVX Café

Fotó

Autós topik autósoknak

• Please log in to reply
9804 válasz erre a témára

#41 AVX

AVX

avxcafe.hu

• _ATC
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 105.750 Hozzászólás:
  • Nem:Férfi
  • Interests:Kávé,zene,autó...

Elküldve: 2016 december 28 - 16:39

http://player.hu/aut...spider-kisauto/

Csatolt képek:

• 01-1_0.jpg

• 0

#42 Vinkler

Vinkler

Dynaudiophile

• Adminisztrátor
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 5.363 Hozzászólás:
  • Interests:Autó, zene, kerékpár, tollaslabda

Elküldve: 2016 december 25 - 08:40

Azért ez így rendben van. :)

IMG_0702.JPG
  • 0

#43 Vinkler

Vinkler

Dynaudiophile

• Adminisztrátor
  • 5.363 Hozzászólás:

Elküldve: 2016 december 25 - 08:39

Nekem mást hozott.  sad.gif

Na mesélj! :)
  • 0

#44 AVX

AVX

avxcafe.hu

• _ATC
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 105.750 Hozzászólás:
  • Interests:Kávé,zene,autó...

Elküldve: 2016 december 24 - 17:03

Boldog karácsonyt! :)

attachicon.gifgiphy.gif

Nekem mást hozott.  sad.gif

• 0

#45 Vinkler

Vinkler

Dynaudiophile

• Adminisztrátor
  • 5.363 Hozzászólás:

Elküldve: 2016 december 24 - 15:40

Boldog karácsonyt! :)

giphy.gif

• 0

#46 -KP-

-KP-

Őslakos

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 4.258 Hozzászólás:
  • Interests:42

Elküldve: 2016 december 23 - 23:00

Repedést is javítanak. Megfúrják a végét és ugyan az a metódus, mint a kavicsfelverődéssel. Ha nincs "olyan helyen", még a vizsgán is átmegy, de én kicseréltetném.

A vizsgán már túl vagyunk. 

• 0

#47 Vinkler

Vinkler

Dynaudiophile

• Adminisztrátor
  • 5.363 Hozzászólás:

Elküldve: 2016 december 23 - 22:55

Repedést nem javítanak, csak kavicsfelverődést, cserés lesz az.

Repedést is javítanak. Megfúrják a végét és ugyan az a metódus, mint a kavicsfelverődéssel. Ha nincs "olyan helyen", még a vizsgán is átmegy, de én kicseréltetném.

• 0

#48 thxfan

thxfan

Törzsvendég

• Regisztrált felhasználó
  • PipaPipaPipa
  • 1.407 Hozzászólás:

Elküldve: 2016 december 23 - 20:41

carglass.hu-val valakinek tapasztalat? Van egy kb. 7-8 centis repedés a szélvédőmön. Szerelőm szerint cseréltessem ki, nagybátyám szerint ne. Egy huszas lenne kb. a cseréje. Érdemes lenne felkeresnem őket, vagy hagyjam a francba és cseréltessem/használjam tovább?

Repedést nem javítanak, csak kavicsfelverődést, cserés lesz az.

• 0

#49 -KP-

-KP-

Őslakos

• V.I.P.
  • 4.258 Hozzászólás:

Elküldve: 2016 december 23 - 20:08

carglass.hu-val valakinek tapasztalat? Van egy kb. 7-8 centis repedés a szélvédőmön. Szerelőm szerint cseréltessem ki, nagybátyám szerint ne. Egy huszas lenne kb. a cseréje. Érdemes lenne felkeresnem őket, vagy hagyjam a francba és cseréltessem/használjam tovább?

• 0

#50 Vinkler

Vinkler

Dynaudiophile

• Adminisztrátor
  • 5.363 Hozzászólás:

Elküldve: 2016 december 20 - 21:07

Az USA-ban nagy hagyománya van ezeknek a Recall-oknak. Olyan apróságokért is visszahívnak, amit az EU-ban simán letojnak; odaát ez nem rontja a márka presztízsét, inkább azt hangsúlyozza, hogy a gyár a vételár kifizetése után is odafigyel a kuncsaftokra.
Most végre örülök, hogy nincs 918 Spyder-em, úgy tűnik, elég sok a gond vele   :D

Örülnék én ilyen gondoknak... :)
  • 0

#51 Acme

Acme

Beköltözött

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.426 Hozzászólás:

Elküldve: 2016 december 20 - 20:35

Az USA-ban nagy hagyománya van ezeknek a Recall-oknak. Olyan apróságokért is visszahívnak, amit az EU-ban simán letojnak; odaát ez nem rontja a márka presztízsét, inkább azt hangsúlyozza, hogy a gyár a vételár kifizetése után is odafigyel a kuncsaftokra.

Most végre örülök, hogy nincs 918 Spyder-em, úgy tűnik, elég sok a gond vele   :D

Nem pont ide tartozik,de érdekes olvasmány  gondolkodik.gif

http://www.lemonauto...che_recalls.htm

Szerkesztve Acme által: 2016 december 20 - 20:36

• 0

#52 xyz77

xyz77

Kezdő Fórumlakó

• PipaPipa
  • 291 Hozzászólás:

Elküldve: 2016 december 20 - 20:05

Persze a 4WD jobban használható a hétköznapokban, de én csak napsütésben venném elő hétvégéken, a pályanapon meg viccesebb, ha riszálja a fenekét :)

Én ezt a helyet néztem, de semmit se tudok róluk:

http://porsche911szerviz.hu/

A 991-eddig sem tetszett, maradok a 997-nél. A .2 mellett szól a DFI motor, és vele az alacsonyabb adó (euro 5). Megelégszem a 3.6-tal, a TSI után az is meglepő lenne szerintem :)

Nem pont ide tartozik,de érdekes olvasmány  gondolkodik.gif

http://www.lemonauto...che_recalls.htm

• 0

#53 Acme

Acme

Beköltözött

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.426 Hozzászólás:

Elküldve: 2016 december 20 - 12:10

Persze a 4WD jobban használható a hétköznapokban, de én csak napsütésben venném elő hétvégéken, a pályanapon meg viccesebb, ha riszálja a fenekét :)

Én ezt a helyet néztem, de semmit se tudok róluk:

http://porsche911szerviz.hu/

A 991-eddig sem tetszett, maradok a 997-nél. A .2 mellett szól a DFI motor, és vele az alacsonyabb adó (euro 5). Megelégszem a 3.6-tal, a TSI után az is meglepő lenne szerintem :)

Racionális érv esetleg a Panamera vagy a  Cayenne mellett szólna, egy sportautó szerintem nem erről szól, maximum az értéktartás, de hagyjuk már az önigazolást . Egy 6-7 éves autóért 15-18m nem lehet az  :)

Ha lesz időm utánajárok a magyar(szervíz)  áraknak is, bár az Audinál szerzett (nagyon negatív) tapasztalataim alapján arra tippelnék, hogy 2 főre, egy hétvégi bevásárlással egybekötött  kiutazás, szállással együtt olcsóbb lesz .  Valamelyik kinti fórumon olvastam hogy az egyik tulajnak folyamatos problémája volt egy 991 modellel, amire egy kedves fórumtársa azt a választ adta, hogy miért csodálkozol, egy drága VW-t vezetsz :D

Vinkler egyetértek , van létjogosultséga a 4s-nek, én sem szívesen b...sznám tetőre esőben vagy nedves úton a RWD-t. Elhúztam az autóvásárlást a jövő évre, folyamatosan nézem őket, meg racionális alapon egy limót is . A 911 mindig előkerül, de még sosem vettem rá magam...

• 0

#54 xyz77

xyz77

Kezdő Fórumlakó

• PipaPipa
  • 291 Hozzászólás:

Elküldve: 2016 december 19 - 22:03

Köszi a linket, majd nézegetem! Hazai árakat nem tudsz véletlenül?

A GTS nagyon szimpi, de árban is jóval erősebb a sima Carreránál.

Nem csak a "spórolás" miatt tetszik az alapmodell. Hobbiautónál nálam csak a RWD és a kézi váltó játszik. Sok tesztelő szerint a 911-ből az alapmodellek állnak legközelebb az eredeti szellemiséghez. A teljesítményhajszolás és számháború azért kell, mert aki újonnan vesz Porschét, annak általában nincs kicentizve a keret: azt veszi, ami nagyobbat villan a klub előtt vagy a céges parkolóban :)

Ha van racionális érved a használt Porsche vásárlás mellett, érdeklődve várom, mert én régóta próbálom ideologizálni sikertelenül...

Racionális érv esetleg a Panamera vagy a  Cayenne mellett szólna, egy sportautó szerintem nem erről szól, maximum az értéktartás, de hagyjuk már az önigazolást . Egy 6-7 éves autóért 15-18m nem lehet az  :)

Ha lesz időm utánajárok a magyar(szervíz)  áraknak is, bár az Audinál szerzett (nagyon negatív) tapasztalataim alapján arra tippelnék, hogy 2 főre, egy hétvégi bevásárlással egybekötött  kiutazás, szállással együtt olcsóbb lesz .  Valamelyik kinti fórumon olvastam hogy az egyik tulajnak folyamatos problémája volt egy 991 modellel, amire egy kedves fórumtársa azt a választ adta, hogy miért csodálkozol, egy drága VW-t vezetsz :D

Vinkler egyetértek , van létjogosultséga a 4s-nek, én sem szívesen b...sznám tetőre esőben vagy nedves úton a RWD-t. Elhúztam az autóvásárlást a jövő évre, folyamatosan nézem őket, meg racionális alapon egy limót is . A 911 mindig előkerül, de még sosem vettem rá magam...

Szerkesztve xyz77 által: 2016 december 19 - 22:07

• 0

#55 Vinkler

Vinkler

Dynaudiophile

• Adminisztrátor
  • 5.363 Hozzászólás:

Elküldve: 2016 december 19 - 16:55

Nem csak a "spórolás" miatt tetszik az alapmodell. Hobbiautónál nálam csak a RWD és a kézi váltó játszik. Sok tesztelő szerint a 911-ből az alapmodellek állnak legközelebb az eredeti szellemiséghez. A teljesítményhajszolás és számháború azért kell, mert aki újonnan vesz Porschét, annak általában nincs kicentizve a keret: azt veszi, ami nagyobbat villan a klub előtt vagy a céges parkolóban :)

Ha van racionális érved a használt Porsche vásárlás mellett, érdeklődve várom, mert én régóta próbálom ideologizálni sikertelenül...

Szerintem a 4S is baromi jó, főleg, hogy a Porsche RWD nem egyszerű RWD. Totál meg kell tanulni vezetni az autót, mert nagyon könnyen piruett lehet a vége, ha egyszer a farmotoros autó hátulja megindul...

A 4S nagyon jól van hangolva, tökéletesen adja a feelinget, engem megvett. Már csak nekem kell vennem egyet! :)

• 0

#56 Acme

Acme

Beköltözött

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.426 Hozzászólás:

Elküldve: 2016 december 19 - 16:46

Esőben hirtelen lelépni a kuplungról több mint meglepő . Egész életemben hátsókerekes autóm volt,de azoknál legalább a motor "rendes helyen" volt .

Nekem a 997.2 GTS volt a befutó,de ugye abban is a 3.8 motor van. Ilyen kategóriájú autóban ez ember már kicsit megalomán , csak a realitás nem támogatja a turbót (hatványozott fenntartás) , de a többi közül azért a legnagyobb kellene :) Drága sportkocsiból a legkisebbet venni, az milyen már? :D Mint a Bmw 316 M pakett, persze alapáras színben, szigorúan a típusjelzés elhagyásával.  :D

A reális döntések híve vagyok, de még senkitől nem tudtam információ szerezni a valós fenntartás költségeiről.

Persze általában ilyenkor jön az okosság, hogy ha gondolkozni kell rajta, akkor nem engedheted meg magadnak, de ez azért nem fedi a realitást, egyszerűen az ember nem szívesen hagy szervízben mondjuk egy egyest...

Ezt néztem, rá is kérdeztem , élő szervíz árak kint, de az alkatrészek , és a kötelezőkön kívüli problémákról semmi infóm:

http://www.porsche-p...pad,762490.html

• 0

#57 xyz77

xyz77

Kezdő Fórumlakó

• PipaPipa
  • 291 Hozzászólás:

Elküldve: 2016 december 17 - 20:26

Jól mondod, látom körbejártad a témát Te is  :smile32:

Az én tippem a 997.2 Carrera 2 kézi váltóval. Nagyon keveset gyártottak belőle, de még lefelé szivárog az ára. Ha nem is a következő 993, de komoly felértékelődés lesz belőle idővel  ;)

A 997.2 turbót kerülném mint a pestist, az már nem Mezger...

Esőben hirtelen lelépni a kuplungról több mint meglepő . Egész életemben hátsókerekes autóm volt,de azoknál legalább a motor "rendes helyen" volt .

Nekem a 997.2 GTS volt a befutó,de ugye abban is a 3.8 motor van. Ilyen kategóriájú autóban ez ember már kicsit megalomán , csak a realitás nem támogatja a turbót (hatványozott fenntartás) , de a többi közül azért a legnagyobb kellene :) Drága sportkocsiból a legkisebbet venni, az milyen már? :D Mint a Bmw 316 M pakett, persze alapáras színben, szigorúan a típusjelzés elhagyásával.  :D

A reális döntések híve vagyok, de még senkitől nem tudtam információ szerezni a valós fenntartás költségeiről.

Persze általában ilyenkor jön az okosság, hogy ha gondolkozni kell rajta, akkor nem engedheted meg magadnak, de ez azért nem fedi a realitást, egyszerűen az ember nem szívesen hagy szervízben mondjuk egy egyest...

Ezt néztem, rá is kérdeztem , élő szervíz árak kint, de az alkatrészek , és a kötelezőkön kívüli problémákról semmi infóm:

http://www.porsche-p...pad,762490.html

Szerkesztve xyz77 által: 2016 december 17 - 20:33

• 0

#58 Vinkler

Vinkler

Dynaudiophile

• Adminisztrátor
  • 5.363 Hozzászólás:

Elküldve: 2016 december 17 - 08:56

Jó hangulatú, Porkés, havas jó reggelt! :)

IMG_0699.JPG
  • 1

#59 -KP-

-KP-

Őslakos

• V.I.P.
  • 4.258 Hozzászólás:

Elküldve: 2016 december 16 - 17:50

Ne menj bele semmi zsiványságba. Dátum, pénz, autó egy napon legyen.

igen hajlok efelé én is. aki akarja elviszi, aznapi dátummal és kész. kösz a megerősítést.

• 0

#60 mylord

mylord

Fórumlakó

• PipaPipa
  • 853 Hozzászólás:

Elküldve: 2016 december 16 - 17:36

Foglaló, dec. 30 fizet,viszi,papíroz.
Az adásvételit meg jól őrizd meg.
Nekem egy év után írt az okmányiroda,hogy menjek be a forgalmimért. A vevő nem iratta át lejárt a müszaki, biztosítás sem volt, stb.
  • 0

0 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 0 vendég, 0 anonim felhasználó